Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 05:26




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
 usmc snipers a multicam 
Autor Zpráva
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 13 led 2012, 11:00
Příspěvky: 78
Nový příspěvek usmc snipers a multicam
čus mám dotaz ohledně mariňáků konkrétně o sniperech zda nosí multicam uniformy a z toho mají udělané hejkaly? vychazím z tohohle článku http://blog.predatorbdu.com/2011/11/mar ... -suit.html ale nic moc víc jsem nenašel. díky za info


02 bře 2015, 21:23
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 15 pro 2012, 19:14
Příspěvky: 83
Bydliště: Havlíčkův Brod
Nový příspěvek Re: usmc snipers a multicam
Nefunguje mi link. Špatnej DNS záznam, možná jen moje chyba. V archivu google je ale článek i s fotkama.

Ohledně otázky:
Nejsem odborník na USMC výstroj, jsou tu lepší, ale obecně bych to viděl spíš na Desert Marpat základ. Hejkal potom samozřejmě custom. Možná ještě připiš, jaká doba tě zajímá, případně i jednotka.


02 bře 2015, 22:56
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 21 říj 2009, 07:54
Příspěvky: 60
Nový příspěvek Re: usmc snipers a multicam
Takže nejprve to vezmeme zeširoka - ne, plošně se multicamový věci u USMC nenosí a u Scout Snipers to neni fasovaná standardní výbava, takže u Scout Snipers nejsou hejkaly z multicam uniforem normou.

Nicméně vzhledem k tomu, že každej Scout Sniper si svůj hejkal vyrábí sám, tak se najdou ti, kteří si ho vyrobí z něčeho, co si pořídili z vlastní kapsy, viz. například onen borec na fotkách ve článku. Neni to první Scout Sniper v multicam hejkalu, co jsem viděl. Krom toho jsem viděl i spoustu lidí, co měli hejkal z klasický BDU uniformy jak ve woodlandu, tak v tri-color desert kamufláži.

Takže ve zkratce - ano, občas se někdo v hejkalu z multicam uniformy vyskytne ale samozřejmě 99% lidí si dělá hejkala z fasovaný MCCUU v MARPAT desert a občas v MARPAT woodland kamufláži.

_________________
Cpl, 3/6 Marines, H&S Co., Scout Sniper Platoon, Re-enacted 2008-2012
USMC & USN Reenactors Associacion


07 bře 2015, 16:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 13 led 2012, 11:00
Příspěvky: 78
Nový příspěvek Re: usmc snipers a multicam
Díky za odpověď. Nosí s hejkalem i chest riggy jako je např. TAP?


08 bře 2015, 01:32
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 21 říj 2009, 07:54
Příspěvky: 60
Nový příspěvek Re: usmc snipers a multicam
Chest rigy se nosí různý, opět se nic předpisovýho nefasuje (respektive fasuje se chest rig, co se zavedl aby se nosil s ISPC a IMTV je použitelnej jedině právě na nošení s balistickou vestou jelikož má hrozně tenký popruhy a žádný polstrování), takže opět každému co je libo.

Na dokumentu o Scout Sniper výcviku jsem viděl Warlord chest rig od HSGI a ten mi celkem padnul do oka a momentálně ho používám. Kolega zase na fotce viděl TAG Phalanx Type 2 a nosí tenhle.

Ohledně chest rigů je to dost individuální. Barvy jsem viděl jak coyote brown, tak i multicam.

_________________
Cpl, 3/6 Marines, H&S Co., Scout Sniper Platoon, Re-enacted 2008-2012
USMC & USN Reenactors Associacion


08 bře 2015, 11:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 13 led 2012, 11:00
Příspěvky: 78
Nový příspěvek Re: usmc snipers a multicam
diky ten dokument se pokusim sehnat.

jinak jak je to se zbraní ? nosil se remington 700 nebo jen m40+ ?
a scháním něco podobného jako mp7 na cqb ale nenašel jsem že by něco podobného nosili, existuje něco podobného? nebo jen berreta m9?. diky


08 bře 2015, 12:04
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 15 pro 2012, 19:14
Příspěvky: 83
Bydliště: Havlíčkův Brod
Nový příspěvek Re: usmc snipers a multicam
Když vezmu v úvahu vyráběný airsoftový zbraně, tak pro všechny větve US Armed Forces je to Rem 700 platforma, rozdíl je pouze v pažbách. Pro USMC je to pažba McMillan A4. Z dalších zbraní pak Mk11, resp. M110. Záleží na jednotce a roku.

Že by v USMC používali MP7 nebo něco podobného jsem neslyšel. Vzhledem ke způsobu použití sniperů u US Army a USMC k tomu ani není potřeba. M9 bývá často, ale určitě není pravidlem. Krytí samotného týmu má na starost buddy, většinou s M16. Zase, záleží na jednotce a nasazení. K týmu může být přiřazeno víc osob, včetně borce s .50 puškou.

Jde v podstatě o to, jak moc "special" chceš být. Pokud se dostaneš až k Navy SEALs (vím, nejsou to Marines), tak se seznam použitelných zbraní rozšíří. Především o McMillan TAC-338, případně Mk13. Navíc častá kombinace bolt-action pušky na zádech a Mk18 na přesun do pozice.


08 bře 2015, 14:41
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 13 led 2012, 11:00
Příspěvky: 78
Nový příspěvek Re: usmc snipers a multicam
děkuju za odpovědi.


08 bře 2015, 15:29
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 21 říj 2009, 07:54
Příspěvky: 60
Nový příspěvek Re: usmc snipers a multicam
V podstatě jak psal Hanzo.

Opakovačky jenom M40A1, M40A3, M40A5.
Semi-auto pušky Mk11 (variace na SR-25), kterou momentálně nahradila M110 a občas je vzácností vidět i M39 EBR.

Ne, MP7 se nikdy u USMC nepoužívala. M9 je u USMC Scout Snipers vidět celkem často, ovšem není podmínkou, záleží na typu mise, ovšem Scout Snipers nikdy neoperujou sami, vždycky minimálně v buddy týmu nebo i ve větším celku, takže od krytí jsou obvykle borci co sebou tahaj M16A4 nebo M4.

U USMC Scout Sniper je výběr na výzbroj dost limitovanej, narozdíl od jinejch "víc spešl" jednotek.

_________________
Cpl, 3/6 Marines, H&S Co., Scout Sniper Platoon, Re-enacted 2008-2012
USMC & USN Reenactors Associacion


08 bře 2015, 16:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 13 led 2012, 11:00
Příspěvky: 78
Nový příspěvek Re: usmc snipers a multicam
já momentálně vlastním kjw m700 časem si nechám udělat pažbu na m40a3.myslel jsem něco podobného jako mp7 , nějaký malý kulomet co by se mi vešel do pouzdra a hodil by se na cqb.ale tak seženu si asi tu M9tku.


08 bře 2015, 16:47
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 21 říj 2009, 07:54
Příspěvky: 60
Nový příspěvek Re: usmc snipers a multicam
Bohužel "malý kulomety" se u USMC nepoužívaj... :D Jenom pistole M9, od roku cca 2008 M9A1 a nebo MEU SOC pistole či Kimber Desert Warrior jí nahrazující u Scout Snipers patřící pod Recon a MSOB.

_________________
Cpl, 3/6 Marines, H&S Co., Scout Sniper Platoon, Re-enacted 2008-2012
USMC & USN Reenactors Associacion


08 bře 2015, 18:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 11 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz