Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 13:39




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 Délka hlavně u AEG 
Autor Zpráva
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 12 říj 2014, 15:55
Příspěvky: 40
Nový příspěvek Délka hlavně u AEG
Rád bych se zeptal zda má vliv délka hlavně u elektrické zbraně na dostřel nebo přesnost.
To, že u plynovky trochu vliv má jsem se dočetl, i to že záleží spíše na těstnosti-průměru než délce, ale nikde už jsem se nedočetl jaký vliv (jestli zanedbatelný nebo výrazný) má tento faktor u elektrické zbraně.
Ptám se proto jelikož chci kupovat novou zbraň a rozhoduju se mezi:

G36E - 490mm délka vnitřní hlavně
G36K - cca 240mm
G36C - cca 248mm


Co jsem se ptal hráčů tak vesměs mi bylo řečeno, že delší hlaveň je lepší, ale jak velký význam na střelbu to má už mi nikdo nedokázal odpovědět.

Jinak ať koupím jakoukoli zbraň tak nejdříve budu hrát se základem a když to bude třeba tak teprve potom bych kupoval přesnější hlaveň takže odpovědi typu kup kratší zbraň a do ní přesnější hlaveň nemají smysl jelikož bych tu přesnější hlaveň kupoval i do delší zbraně.

Ovlivňuje tedy dálka hlavně u stejné zbraně dostřel nebo přesnost nebo je ten rozdíl tak minimální že je lepší koupit krátkou verzi se kterou se celkově lépe manipuluje? (hraji hlavně v lese a do budov mám v plánu koupit lepší elektrickou pistoly takže odpovědi "kup kratší kuli CQB taky nemají smysl")

Děkuji za odpovědi


12 říj 2014, 16:18
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Délka hlavně u EAG
a) Přijde mi dost divný, že by G36K měla kratší hlaveň, než G36C. Jsi si těma číslama jistej? Podle mě má Cčko těch 248, Kčko 363 a Ečko 510.
b) Samozřejmě je hodně znatelnej rozdíl mezi 10cm hlavní u MP5K a půlmetrovou hlavní u M16, nicméně pár čísel tam nebo zpátky je u běžnýho AEG zanedbatelnejch. Tim spíš při použití přesný hlavně, potom se ty rozdíly hodně stírají, osobně třeba nepozoruju znatelnej rozdíl mezi 363mm hlavní u M4 a 510mm hlavní u M16.
c) Celkově pokud kupuješ kvér do lesa, tak se vyhni vyloženě krátkejm hlavním (řekněme pod 300-350mm), potom už je to jedno a klidně si kup kratší variantu, pokud chceš bejt obratnější.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


12 říj 2014, 18:38
Profil ICQ
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 12 říj 2014, 15:55
Příspěvky: 40
Nový příspěvek Re: Délka hlavně u EAG
a) beru hodnoty které jsou uvedeny na webu airsoftpro.cz

c) no u těch verzí je rozdíl v délce tedy nějakých 24cm +- v čem je tento rozdíl znát? V přenosti, dostřelu nebo obojím? - můžeš mi kdyžtak úvést teoretickej příklad při střelbě na delší vzdálenost s krátkou a delší hlavní? jak moc velkej rozdíl tam může být?


12 říj 2014, 19:04
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Délka hlavně u EAG
a) Aha, tak ta verze s integrovaným tlumičem má kratší hlaveň, ale tam by se případně nechala dát delší a schovat do toho tlumiče.

c) Rozdíl je samozřejmě v přesnosti a tudíž v účinném dostřelu, na maximální dostřel délka hlavně moc vliv nemá. 24cm už znát bude, zvlášť u základovejch hlavní, ale jako těžko dávat nějaký konkrétní čísla nebo příklady, zvlášť v airsoftu, kde si ten plast lítá jak chce a záleží na strašně moc faktorech. Osobně bych volil zlatou střední cestu, tedy Kčko s 363mm hlavní.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


12 říj 2014, 19:21
Profil ICQ
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 12 říj 2014, 15:55
Příspěvky: 40
Nový příspěvek Re: Délka hlavně u EAG
tak jsem na ty G36K koukal a verze s hlavní okolo 36cm jak jsi psal mají bohužel o 10-20 m/s menší úsťovku. Jediná která má stejnou jako ostatní - tedy 120m/s je tato
http://airsoftpro.cz/eshop/product_info.php?cPath=55_70&products_id=2946

evidentně je chyba v popisu u délky hlavně - na ostatních webech je délka vnitřní hlavně 325mm což už je oproti 490mm co má G36E 165mm rozdíl a to jak jsi psal už je asi celkem dost velkej rozdíl, nebo ne?


12 říj 2014, 19:43
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Délka hlavně u AEG
Úsťovku uvedenou na shopech neřeš, zvlášť u čín je to hodně "orientační" údaj. Liší se to série od série, kus od kusu, většinou je tam hozený číslo od výrobce, dodavatele nebo v lepším případě údaj, kterej kdysi dávno naměřili u jednoho náhodnýho kusu.

Ten rozdíl v délce zase nesmíš řešit takhle doslova, hodně záleží na celkovej délce a předevšim kvalitě hlavně (pokud máš jednu hlaveň 10cm a druhou 25, tak je rozdíl velikej, pokud máš jednu 35 a druhou 50, tak už je ten rozdíl malej a v případě kvalitní přesný hlavně prakticky neznatelnej). Jako pokud to chceš předevšim do lesa, tak si můžeš pro klid duše koupit Ečko, ale celkově pokud řešíš obyčejnou pušku a nikoli sharpshooter/sniper zbraň, tak cokoli od 350-400mm už vyjde víceméně na stejno. Prostě když dojde na kontakt, tak ti je jedno, jestli to lítá metr doleva nebo nahoru, hlavně že to lítá dopředu :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


12 říj 2014, 21:35
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 15 zář 2009, 17:10
Příspěvky: 202
Nový příspěvek Re: Délka hlavně u AEG
delsi hlaven = lepsi presnost

griffon chtel samozrejme rict ze si mas koupit Ecko, protoze bude v zakladu nejpresnejsi a usetrenej tacek za presnou hlaven najde smysluplnejsi vyuziti :)

_________________
MOA - Moravská Osvobozenecká Armáda


27 říj 2014, 01:20
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz