Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 20:30



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 Ardeny 09 
Autor Zpráva
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 20 zář 2008, 13:29
Příspěvky: 117
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
Jasněěě, určitě Lemmyho neviděl a zrovna čistě náhodou vystřelil, když Lemmy strčil před jeho hlaveň ruku :lol: Nebo jak jsi tohleto proboha myslel?

Myslel jsem to takhle:Byl jsem u toho,když se to stalo(myslim,že to byla 3 akce při dobívání těch skal,pokud to bylo jinde tak sorry).Obránce střílel přes hranu té skály a neviděl jak blízko ten kluk stojí,byla tam poměrně ostrá přestřelka a všude spousta lidí.Podle mě spíš náhoda než úmysl někoho zranit.

To že JPP je "banda pitomců" jak si je nazval atd. k tomu se vyjadřovat nebudu,pokud k tomu budou něco mít vyjádří se sami.Nejsem členem JPP,jen se s nimi znam a účastnim se pravidelně jejich akcí(z 99% proti nim).Za sebe můžu říct,že akce s nimi/proti nim jsou vždy výzvou,protože neni opravdu snadné je dostat,ale chápu,že jejich styl každému nesedí.


02 úno 2009, 09:35
Profil
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 07 lis 2008, 20:26
Příspěvky: 568
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
pepé píše:
Jasněěě, určitě Lemmyho neviděl a zrovna čistě náhodou vystřelil, když Lemmy strčil před jeho hlaveň ruku


A co se tam přesně stalo s tou rukou? Já tam nebyl.

_________________
"Zabijte je všechny, pánbůh si je roztřídí."


02 úno 2009, 10:11
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 16 pro 2007, 12:06
Příspěvky: 271
Bydliště: Stříbro
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
to ze nejsou nesmrtelny necham na debate...kazdopadne, dostal nekdo z vas nejakyho nemce? Ja jednoho, kdyz mi dosla munice v kulometu ( cela krabice ), vytahl jsem zalozni kratkou mp5 a jednoho na dalku sem si dal. Mel jsem opravdu radost....prislo mi to fakt akcni ;) nelze pominout fakt, ze to chlapcum lita, to je pravda, ovsem na druhou stranu se tezko bojuje po skupinkach, kdyz neni veleni...je to hold smula.

nechtene me prekvapilo, jak to na ardenach klouzalo (3x jsem spadl na zadek :) ) a ze nesvitilo slunicko jak tomu bylo rano, se snehem jsem taktez tolik nepocital..a vse bylo..njn valka je valka..

jeste by me zajimalo,jestli nekdo nevi, jaka doba byla stanovena na refresh nemcu?

_________________
B/1-23 INF,2ID-Blackhawk
US Army infantry
viewtopic.php?f=245&t=5307
Pruzkumnik/Zbrojir/Sberatel hmyzu/Pyroman/Kutil/do kuli/Gun nut/Obchodnik se smrti/Zenista/Vitezstvi nebo smrt/Drill Sergeant/Hereck/Staresina/Motostrelec


02 úno 2009, 12:05
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 05 lis 2008, 14:47
Příspěvky: 166
Bydliště: Rybnice
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
Já dal taky jednoho, měl brýle a dokonce to hned přiznal :-)

_________________
!!! MÉ STŘELY SI VÁS NAJDOU I TAM KDE BY JSTE TO NEČEKALI !!!!!!
Veni, vidi, vici.Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem.
Vini, vidi , fugy


02 úno 2009, 15:42
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
pepé píše:
Myslel jsem to takhle:Byl jsem u toho,když se to stalo(myslim,že to byla 3 akce při dobívání těch skal,pokud to bylo jinde tak sorry).Obránce střílel přes hranu té skály a neviděl jak blízko ten kluk stojí,byla tam poměrně ostrá přestřelka a všude spousta lidí.Podle mě spíš náhoda než úmysl někoho zranit.


No ještě aby ho zranil úmyslně. Střílet ze zbraně naslepo je jedna z největších hovadin, jakou člověk vůbec může udělat...tim spíš, když je to zbraň takhle silná. Je to sice otřepaná fráze, ale se silou musí jít ruku v ruce zodpovědnost...když si takhle upgraduju zbraň, musim se naučit jí používat s rozmyslem, abych nikoho nezranil, a ne to bezhlavě sypat kolem sebe. Vim moc dobře, že čim ostřejší přestřelka, tim víc má člověk v krvi adrenalinu a tim těžší je se kontrolovat...a právě proto je nutný při upgradování zbraně použít mozek a dobře si rozmyslet, jestli jsem dostatečně schopnej se pak v akci ohlídat...a pokud nejsem, zvolím tak rozumný upgrade, abych nikomu neublížil. S tímhle mají členové JPP docela problém...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 úno 2009, 15:58
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
Nechte uz ten flame vyhasnou hmmmm?

Proste kdo uz vi, ten vi. Nekomu to vadi jijymu ne. Proste kdyz ma nekdo problem, je tu moznost si jezdit po jinejch akcich a tak predejit tomuhle.
Kdyz holt je nekdo nema rad, tak holt je nema rad.
No , ale tyhle povikendovy vylejvaci citaty me dost nudej.

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


02 úno 2009, 16:04
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 11 led 2008, 20:01
Příspěvky: 127
Bydliště: Dobřany
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
tak se mi povedlo dat dohromady nejake to foto....viz odkaz....
http://dobranak.rajce.idnes.cz/Ardeny_09/

_________________
Alex "Sáš" Podhorsky
B/1-23 INF, 2ID duty: 2007 - 2012
615th MP Co. duty: 2012 - now


02 úno 2009, 17:35
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Četař
Četař

Registrován: 16 dub 2008, 16:13
Příspěvky: 17
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
Griffon píše:
pepé píše:
Myslel jsem to takhle:Byl jsem u toho,když se to stalo(myslim,že to byla 3 akce při dobívání těch skal,pokud to bylo jinde tak sorry).Obránce střílel přes hranu té skály a neviděl jak blízko ten kluk stojí,byla tam poměrně ostrá přestřelka a všude spousta lidí.Podle mě spíš náhoda než úmysl někoho zranit.


No ještě aby ho zranil úmyslně. Střílet ze zbraně naslepo je jedna z největších hovadin, jakou člověk vůbec může udělat...tim spíš, když je to zbraň takhle silná. Je to sice otřepaná fráze, ale se silou musí jít ruku v ruce zodpovědnost...když si takhle upgraduju zbraň, musim se naučit jí používat s rozmyslem, abych nikoho nezranil, a ne to bezhlavě sypat kolem sebe. Vim moc dobře, že čim ostřejší přestřelka, tim víc má člověk v krvi adrenalinu a tim těžší je se kontrolovat...a právě proto je nutný při upgradování zbraně použít mozek a dobře si rozmyslet, jestli jsem dostatečně schopnej se pak v akci ohlídat...a pokud nejsem, zvolím tak rozumný upgrade, abych nikomu neublížil. S tímhle mají členové JPP docela problém...




vis zažil jsem akci, kdy jsem hral na strane JPP a klučina vběhl k zákopu, kde byli dva nepřátelé,..slušně jim řekl, že tohle nebude dál řešit, ať se vzdají...jeden to pochopil a druhý zvedl kvér a cca z dvou metrů to do něj nakropil...od te doby střílím nablízko i já...jinak velení tam bylo...každá skupina měla svého velitele...jen když ovce neposlouchají, tak je to pak těžké...a s tou neaktivitou bych to nerozebíral, pač pokud se někdo bojí, že ho někdo smahne, tak ať si jde hrát s panenkama...


02 úno 2009, 19:06
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 26 lis 2007, 17:02
Příspěvky: 627
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
Lemmy píše:
Plně souhlasím s glancym,nebudu střílet po nikom kdo nemá na ksichtu brýle!
K tomu kempení na kopcích se asi nemá cenu vyjadřovat,jen jedno mi zamrzelo,když tě někdo vymaže 150-sátkou pružinou z metru a půl a má s toho obrovskou radost tak asi jeho ůsťová rychlost mnohonásobně převyšuje jeho IQ,tu ruku mám tak tři neděle na okrasu než srostou kosti.Ale i tací jsou mezi námi!!!Nemám mu to za zlé,jen bych nechtěl vidět kdyby tam někdo strčil hlavu.



tohle udělat mě tak sežere mojí polní lopatku.jako už se málem jednou stalo :twisted: :evil: :evil: takovéhle zmrXy já nesnášim.ok 150 to beru ale musíš mít rozum a ne to sypat jak bezmozku

_________________
Nenávist je přítěž, živoj je moc krátkej na to, abychom byli pořád nasraní!
www.gsas.ic.cz


02 úno 2009, 19:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 26 lis 2007, 17:02
Příspěvky: 627
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
pepé píše:
Zdravím,byl jsem za US,
akce z mého pohledu také nebyla příliš vydařená,ale já osobně bych z toho nevinil pouze německou stranu(tedy převážně kluky z JPP).Pokusím se tady odpovědět na vaše "postřehy",které jste zde vypsali.

Co se týče parkoviště,velitele jste tam neměly,protože jste byly na špatném místě(viz mapa,co byla v mailech od Kočára).Váš velitel Mitchell,bohužel mapy číst umí a tak čekal na vyznačeném místě.

Stížnosti,že docházelo k záměně stran nechápu,pravidla byla jasná(němci:dobová výstroj,popř. současný potisk BW,US cokoli jiného).

Stížnosti typu "oni měli silnější pružiny,mě to na ten kopec nedoletí a proč se nevyměnily strany".Všichni chcete být military,ale jak mile má nepřítel nějakou výhodu,tak se vám to nelíbí.

For: Wrtak a Griffon:Tvrdit to,že JPP nezvládá své akce je minimálně odvážné tvrzení od lidí kteým je zhruba tolik let,co někteří členové JPP jezdí(viz Petřa,Hraby,Jarin,atd.)

For:John Killer:"Taktiku sviště vysoko na skále bych zvládl taky".Tos nám mohl všem předvést během těch akcí,kdy němci porazily zhruba dvojnásobnou přesilu.

For Glancy:S těmi brýlemi máš pravdu,ale bohužel některým lidem to vysvětlíš.

For Lemmy:Ten zásah do ruky jistě nebyl příjemný,ale nemyslim,že by to udělali schválně.Přeju brzké uzdravení.

For všichni:stížnosti na nepřiznávání jsem slyšel na obou stranách,ostatně jako vždy.

Nakonec bych chtěl poděkovat všem co se akce zůčastnily(za obě strany),zvláště pak klukům z Tachova,kteří se mě ujali na mrtvolišti.

Pepe



k bodu 3 bych jen chtěl říci že hra s JPP je taková že oni si vezmou dycky výhodu aby to měl jedodužší.Tak mě netvrď něco o military.
Pochopim military ale nepochopim to co předvádí tato jednotka

_________________
Nenávist je přítěž, živoj je moc krátkej na to, abychom byli pořád nasraní!
www.gsas.ic.cz


02 úno 2009, 19:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 24 bře 2008, 21:54
Příspěvky: 55
Bydliště: Holýšov
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
Zdar lovci,
Nemůžu se nepřidat do diskuze :)

Jak už tu bylo několikrát zmiňováno ohledně velení, tak bych se k tomu chtěl taky vyjádřit.
101. jsme měl na starosti já cca 25 lidí.
3. Mitchell cca 35 lidí

A je tu ten problém: místo parkování jsem posílal všem mailem jako fotomapu s vyznačenou cestou jak pro mimina a vlídným písmenkem P ( parkoviště ) aby nikdo ( slovy nikdo ) nejezdil nikomu před barákem a domorodci nepropadali panice.
Mitchell byl na parkovišti už od 9:00 a to byl sraz až do 9:30.
V 9:00 jsem poslal běžce na "P" aby 3. armádu protáhnul rychle lesem až na Kozí kámen, protože jsem předpokládal,že mapu si skoro nikdo nevytisknul ( c je správně ) a půlka podle mapy chodit neumí ( nechci nikoho nijak urážet, ale ap¨spoň v duchu si to přiznejte).
Ale ejhle! Kde jsou všichni ptá se Mitchell v 9:45?? Já tu mám jenom 9 lidí??!!
Akce mohla být dobrá, kdyby 3. armáda byla tam, kde měla adost mi překvapilo, že díky nějakýmu joudovi se to sešlo úplně jinde a ostatní jak husy stáli a ptali se co bude.
Po tý první akci se body dohodly jasně i pro další akce. Jestli to někdo neslyšel, tak se měl zeptat co se bude dít.
Problém byl v tom, že JPP se všichni znakí a mají odehráno nesčetně akcí, ale na straně US to bylo namixovaný. Koho poslechneš? Člověka, kterýho vidíš poprvé nebo raději se na to vybodneš a pudeš sám za sebe?
Vždyť to bylo vidět i na útocích.

Možná pro příště by se chtělo na akci trošku připravit a ne jenom čekat, co bude a od koho co dostanu. Myslím si, že když se budete do akcí víc zapojovat předem, kdy probíhá vždycky diskuze o plánech akce atd., bude vás to i víc bavit a dost se tím připravíte.

Už jsem to jednou psal "Mro"vi. Komentovat umí každý, ale jestli dokážete udělat nějakou akci a pozvat nás ( nemyslim JPP ), tak rádi přijedem, popřípadně i s něčím pomůžem a hlanvě to můžem v klidu probrat a neřešit pořád dokola pružiny. Když jí nemáš, tak holt musíš o to víc akčnit a běhat.

Mějte se pánové


02 úno 2009, 19:52
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
hate84 píše:
vis zažil jsem akci, kdy jsem hral na strane JPP a klučina vběhl k zákopu, kde byli dva nepřátelé,..slušně jim řekl, že tohle nebude dál řešit, ať se vzdají...jeden to pochopil a druhý zvedl kvér a cca z dvou metrů to do něj nakropil...od te doby střílím nablízko i já...jinak velení tam bylo...každá skupina měla svého velitele...jen když ovce neposlouchají, tak je to pak těžké...a s tou neaktivitou bych to nerozebíral, pač pokud se někdo bojí, že ho někdo smahne, tak ať si jde hrát s panenkama...


Takže když jednou na nějakej akci narazíš na debila, znamená to že nejlepší řešení je začít se chovat jako on? To je mi teda logika :roll:

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 úno 2009, 20:03
Profil ICQ
Rotný
Rotný

Registrován: 02 úno 2009, 23:09
Příspěvky: 20
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
mro píše:
Já vám to řikal že hra s JPP nečiní nic dobrého ale to sem byl hloupej kterej holt nevěděl co mele.Já už mam svoje s JPP odkroucený a ty lidi se nezměněj :lol: :lol: po každý akci to ¨samí :lol: :lol:

Tak hra s náma nečiní nic dobrého ty šmejde.Zato hra s tebou je asi reál nebo co.Pochlub se svým čtenářům pro tě vyhodili s ISAFu,jak ses předvedl na sokolovským Afgánu.Před bojem samý drsný kecy a pak jsi opustil svoje pozice když si věděl že po tobě pudem.Nechal si ve štychu svý spolubojovníky z 666.ky a raději si nosil vodu ty trapko.Zato tě Hans vyhodil.A vy ostatní,klidně buďte jako MR.Orange,mě je to fuk takovejch už tu bylo.Je zajímavý že týmy s kterýma se nemůžete ani srovnávat a který vážily takou dálku sem přijet vaše stupidní názory nesdílejí.
MRO tebe varuju,ještě jednou se navezeš do našich lidí a nepřestaneš s těma svejma zákulisníma intrikama tak si tě podám.
Pro ty co mě chtějí odpovídat:Doufám že se podepíšete a napíšete i svou jednotku,na anonymní drsňáky nejsem zvědavej :evil:


02 úno 2009, 23:29
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
Jen varuju ,že jak dojde na vulgarity, tak mažu, zamykám ,likviduju.

Petřovi se nedivým, stál bych za svejma lidma tak. Dá se říct, že sem na to čekal už od nedělel až se někdo ozve.

Takže bacha na hbitý prsty gentlemani, jsou tu PRAVIDLA :!: :!: :!:

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


02 úno 2009, 23:58
Profil
Četař
Četař

Registrován: 03 úno 2009, 10:22
Příspěvky: 12
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
No tak panové... to je zase řečí... ja zažil podobnou akci proti jpp a jejich tehdejším spojencům na Lopatě kdy taky kempili kolem tý zříceniny, hodně podobný jako v sobotu na těch skalach. Tady slyšim, že měl někdo výhodu... to sou kecy, kdo čet scénář ví, že tomu byl uspůsobenej. Němcí měli jeden život do obsazení Bastoně po dobyti refres a pak zase jeden zivot, zatimco US strana mela pravidelnej refres a bylo jich daleko vic. To se tyka hlavni hry, ty skaly proste simulovaly městskou zástavbu a pravidelny refrese US zase jejich nekonečny posily... kdežto my měli houby.
US strana vykrvacela na taktice, oblehali nas jak ve středověku místo aby udeřili co nejvetsi silou na nejlip přistupnym miste, ale to by to misto musel napred nekdo vytipovat a cely skoordinovat... Navic neni pravda ze jsme byli zalezli jenom na skalach jak je dobrym zvykem u jpp po upati kolem dokola pobíhala jednotka a rozsévala zmatek v řadach neprřtele. US strane chybelo obětovani netvrdim u všech, ale když mame početní převahu refreš tak proste zautocim vema lidma nekoho sejmou, ale ten druhej vedle me dostane toho co dotal mě pač musi vykouknout tim ze maj obranci jeden zivot a US strana se muze otocit do hodiny nekolikrat tak kde je ta nevyhoda... zalezi jak k tomu přistupujete my když sme šli na Lopatě proti jpp tejden do předu jsme udělali pruzkum bojem nafotili nejpřistupnějsi strany a podělili se o tydle informace s našima spojencema co na tu akci přijeli... stejnak to byl masakr :lol: ale nikdo znas nebrecel ze sou zakempeny na skale...


03 úno 2009, 10:47
Profil
Četař
Četař

Registrován: 24 bře 2008, 23:17
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
Výmluvi že skála byla nedobitná, atd.. jsou zcela zbytečné, jelikož při prvním boji, jsem s Petřou společně s klukama od BATu a Žoldáků Plzeň(ktrým tímto děkuji) dobili s jedinou ztrátou způsobenou nepřítele a dvouma způsobenýma frendli-fire. Stačí jít z vhodného uhlu za použití vhodné taktiky, v našem případě 2kulomety krili, zbytek přebýhal.

4MROž: hele ty kecale, kdy už konečně chopíš zbraň do ruky a začneš bojovat. ťukat do klávesnice a nosit vodu umí každej. Je mi jasný, že se bojíš někde vystrčit nos, a tvoje obavi jsou oprávněné. Ale jestli máš aspoň trošičku odvahy, neni problém se v "přátelském" duch domluvit na nějákém boji. My jsi vezmeme základní kvéry a vy si vemte třeba péra z gaučře, stejně ti to nepomuže. :evil:

_________________
moooooooooooooo


03 úno 2009, 11:49
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
Seno -> Prosim nepoužívat tu jednu nejčervenější červenou, je vyhrazená pro moderátorské úpravy...díky. A jen tak mimochodem, v těch pár větách jsem ti napočítal přes deset hrubek a stejnej počet překlepů :roll:

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


03 úno 2009, 12:14
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 říj 2008, 16:18
Příspěvky: 427
Bydliště: Prágl
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
http://www.maturita.cz/cestina/gramatika/

:lol: :wink: :lol:

_________________
Místo neustálého upgradování a ověšování zbraně se raději nauč střílet...


03 úno 2009, 13:13
Profil ICQ
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 03 úno 2009, 13:17
Příspěvky: 19
Bydliště: Tachov
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
Kočár píše:
Zdar lovci,
Nemůžu se nepřidat do diskuze :)

Jak už tu bylo několikrát zmiňováno ohledně velení, tak bych se k tomu chtěl taky vyjádřit.
101. jsme měl na starosti já cca 25 lidí.
3. Mitchell cca 35 lidí

A je tu ten problém: místo parkování jsem posílal všem mailem jako fotomapu s vyznačenou cestou jak pro mimina a vlídným písmenkem P ( parkoviště ) aby nikdo ( slovy nikdo ) nejezdil nikomu před barákem a domorodci nepropadali panice.
Mitchell byl na parkovišti už od 9:00 a to byl sraz až do 9:30.
V 9:00 jsem poslal běžce na "P" aby 3. armádu protáhnul rychle lesem až na Kozí kámen, protože jsem předpokládal,že mapu si skoro nikdo nevytisknul ( c je správně ) a půlka podle mapy chodit neumí ( nechci nikoho nijak urážet, ale ap¨spoň v duchu si to přiznejte).
Ale ejhle! Kde jsou všichni ptá se Mitchell v 9:45?? Já tu mám jenom 9 lidí??!!
Akce mohla být dobrá, kdyby 3. armáda byla tam, kde měla adost mi překvapilo, že díky nějakýmu joudovi se to sešlo úplně jinde a ostatní jak husy stáli a ptali se co bude.
Po tý první akci se body dohodly jasně i pro další akce. Jestli to někdo neslyšel, tak se měl zeptat co se bude dít.
Problém byl v tom, že JPP se všichni znakí a mají odehráno nesčetně akcí, ale na straně US to bylo namixovaný. Koho poslechneš? Člověka, kterýho vidíš poprvé nebo raději se na to vybodneš a pudeš sám za sebe?
Vždyť to bylo vidět i na útocích.

Možná pro příště by se chtělo na akci trošku připravit a ne jenom čekat, co bude a od koho co dostanu. Myslím si, že když se budete do akcí víc zapojovat předem, kdy probíhá vždycky diskuze o plánech akce atd., bude vás to i víc bavit a dost se tím připravíte.

Už jsem to jednou psal "Mro"vi. Komentovat umí každý, ale jestli dokážete udělat nějakou akci a pozvat nás ( nemyslim JPP ), tak rádi přijedem, popřípadně i s něčím pomůžem a hlanvě to můžem v klidu probrat a neřešit pořád dokola pružiny. Když jí nemáš, tak holt musíš o to víc akčnit a běhat.

Mějte se pánové


Zdravím, docela čumím, jak je to tady rozhádaný - u softu jsem tohle nečekal. Co se týče místa a času srazu, tak pokud vím, dostali jsme od Mitchella zprávu, že máme být na místě v 08:45, kdyby nás 101. potřebovala dřív. No přijeli jsme v 08:45 - první. Na parkovišti ještě nikdo nebyl a dál už jsme se s autama nemohli dostat. Nevím tedy, jestli jsme byli na špatným místě, ale nakonec se tam sjela celá 3. armáda. A k těm počtům: nevím kolik bylo 101., ale nás (3. armády) jsem tam napočítal + - 45. Ale nebyl jsem velitel, takže asi nemám takovej přehled :?

Řešit to, kdo má jak silný péro a jestli je při obraně zakempenej mi přijde divný. Osobně to hraju pro zábavu a ani nemám problém s útočením na silně hájenou pozici s nepřítelem, kterej má silný péra :P Na americký straně ale moc útočníků k disozici nebylo - asi se báli, že umřou nebo co :lol: S tou početní převahou jsme jim ale mohli klidně nakopat, kdyby se část amíků nezdekovala někam do houštin, další část nefotila do albumu a další nepekli buřty u ohně.

Nastěstí jsem si nevšimnul nikoho, kdo by neměl brejle. Kdyby jo, tak už bych si nevystřelil. Tohle nechápu. Nějaký to nepřiznávání jsem taky postřehnul, ale asi bych to moc nerozmazával. Osobně jsem přiznal každej zásah - většinu do blembáku a asi by se tu lidi neměli chlubit tím, jak taky nepřiznávaj. Divný. Spíš mě teda vytočil jeden fousatej fallschrimjäger, kterej při našem útoku seděl na pařezu nebo co a pak na nás ječel a nadával nám do č...ů, že na něj střílíme, když je mrtvej a že neumíme střílet. Jako mrtvola ale nevypadal. Asi se chtěl i porvat. Nemám rád, když na mě ječí nějaký vymaštěný pako.

_________________
second to none


03 úno 2009, 13:59
Profil
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 07 lis 2008, 20:26
Příspěvky: 568
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
Je to ostuda, místo toho, aby jste se to příště pokusili udělat tak, aby se to líbilo všem, tak tu házíte vinu jeden na druhého, samá nadávka, ale nikdo není dokonalý.

Něco jako sebekritika tu asi neexistuje. Naplánování a režírování akce myslím není jedna z nejjednodušších věcí a výsledek celé akce nemůže být nikdy předem znát, protože je tu mnoho proměnných a lidský faktor. Trošku se usmířit a zamyslet.

Rozpory nepomůžou ničemu.

_________________
"Zabijte je všechny, pánbůh si je roztřídí."


03 úno 2009, 18:26
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 03 úno 2009, 19:06
Příspěvky: 6
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
For all:
Byl jsem za US, kdyby se chtěl někdo zase v tom rejpat...
Hele fňukny, nechcete o tom jestli má někdo silnější pružinu nebo bůhvíco debatovat třeba na písku, co?? Ba ne dělam si srandu, ale přijde mi to vtipný jak se tu hádáte a povídáte jaký jsou kluci (někdo spíš chlapi) z JPP terminátoři a že maj silný pušky. Já proti nim odstřílim zhruba 99% akcí za rok a v převážný většině s puškou v m120 a kolik už sem jich zabil... Myslím že kdyby jste byli na strangeru na podzim tak víte o čem mluvím, tam jsme jpp zatopili dost a byl to skoro nerozhodný a to nemluvím o tom že si snad ani nevzpomínam že by u nás měl někdo pušku přes 130m/s. Jestli vás krká že vám to na ně nedoletí tak si tam ty brka dejte taky v tom vám nikdo nebrání!!! Vemte si jenom třeba, pepeho, můj kolega z RESPECT teamu :D , ten měl celou sobotu pušku v základu a kolik si jich dal a taky nebrečí a to už má za sebou hodně hnusných zásahů u kterých sem byl.
Spíš by jste se měli zamyslet nad tím, jestli je důležitý si hrát na modelky a bejt ustrojený podle příruček nebo se spíš snažit o to být úspěšní v taktice..., no to je každýho věc
Takže asi takhle kdo není posera a bude chtít dokázat že v něm něco je a ne že umí jenom kecat až se mu od klávesnice práší, ať napíše kočárovi na mail a dáme fight (rucok@seznam.cz) a jestli jste nedostali strach tak doražte na operation stranger 2 k nám, mělo by to bejt v dubnu ale upřesním, to jen předběžně
Za RESPECT team America
DUNDEE


03 úno 2009, 19:18
Profil
Četař
Četař

Registrován: 16 dub 2008, 16:13
Příspěvky: 17
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
jak řekl Horton...sraz byl předem domluvenej, jen tam nikdo nepřijel...mi jsme u toho mostu byli už v 8:40...nikdo tam nebyl...na louce bylo pár kluků ....zde jsme čekali do 10:00...o5 nikdo nepřijel...jinak jsem zde už psal o neaktivitě některých US hráčů...bohužel zde jsou aktivní až moc...


03 úno 2009, 21:09
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 10 lis 2008, 17:59
Příspěvky: 7
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
byla to strašna akce behat jak debil do kopce a jpp si krasne staly na skale a nic :? byl sjem znechucenej tutou akci! hra byla proste cela nefer!


03 úno 2009, 21:50
Profil
Četař
Četař

Registrován: 16 dub 2008, 16:13
Příspěvky: 17
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
a co si chtěl dělat?...celou dobu si věděl, že záleží, jestli to JPP dobudou, nebo ne...kdyby to nedobili, tak by US branili kopec...jinak ve scenáři to bylo...ne všechny akce jsou jen v baráku, nebo ne poli...akce měla bejt dobrá právě v členitosti terénu...ale nepočítalo se s neaktivitou poloviny hráčů...jinak mě taky štvalo, že po skoro hodinovym pochodu mi smahli, aniž bych si vystřelil...


03 úno 2009, 22:52
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
horsh píše:
byla to strašna akce behat jak debil do kopce a jpp si krasne staly na skale a nic :? byl sjem znechucenej tutou akci! hra byla proste cela nefer!


Je to fakt. Přestaň softit je to nefér :lol: :lol: :lol:


Prober se VO.E V8LKA JE SVINSTVO. Fakt žesnu poslední dobou. :roll:

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


04 úno 2009, 00:12
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2008, 14:35
Příspěvky: 60
Bydliště: Tachov
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
Kočár píše:
Akce mohla být dobrá, kdyby 3. armáda byla tam, kde měla adost mi překvapilo, že díky nějakýmu joudovi se to sešlo úplně jinde a ostatní jak husy stáli a ptali se co bude.


Ty Kočáre ten jouda jsem já...
-Chápu, že ASTTc není nejFRIENDLY manšaft a tak jsem místo tvé "krásně vymalované mapy pro blbce" dostal JEN odkaz do mapy.cz !
-Naneštěstí jsme do Čižic dorazili včas, parkoviště jsme zvolili přímo u lesa (trošku na ledu) s výhledem na most (viz. fotky v této diskusi), pravděpodobně tak 100m od tvého Pčka?
-Beru svou část viny na sebe, ale zkušené AS velitele mohlo napadnout, že 3.armáda (složená bezezbytku jen z přespolních týmů, které většinou vůbec neznají ostatní zůčastněné, a nikdy nebyli na bojišti "Čižice"= "husy") může mít nějaké orientační/spojovací problémy a vyjít jí vstříc? Například formou regulovčíků, nebo alespoň fáborů?
-Škoda, že se Mitchel trošku neprošel zpět po cestě :?

-Tohle bohužel nebyl poslední organizační problém součinnosti 101. a 3.US, když nás po cestě na "Kozí kámen" napadla skupina němců zjistil jsem, že mi chybí i mapa zachycující předpokládaný manévr nepřítele-spojení zajišťoval mobil (tímto zdravím Pepého, to mrtvoliště nám rychle uteklo :wink: ), nepředpokládám, že zbytek naší grupy si vedl o moc lépe...

-A při dobývání kóty 518 jsem si nevšiml obrovského velitelského (ani útočného) zápalu ze strany zkušené 101čky!?
Jak můžeš napsat: "Jestli to někdo neslyšel, tak se měl zeptat co se bude dít" :shock: a "Koho poslechneš? Člověka, kterýho vidíš poprvé nebo raději se na to vybodneš a pudeš sám za sebe?"
-Tohle je poraženecký alibi !!! Nechtělo se ti tomu velet? A nečekals doufám, že všichni kluci mají 6.smysl a začnou se sami od sebe řadit do rojnice???
-Vojáci vždycky čekají co od koho dostanou (třeba povel) a velitel se skutečnou autoritou si vedle sebe vybere ty správný lidi (ať je vidí poprvé, nebo po 100té) :idea:

-Chápu, že velkou část členů 3.armády některé tyhle zádrhely + síla i nedokonalost (viz.předchozí příspěvky) němců trošku otrávila...

PS: Tahle diskuse je pojatá jako "Ardeny 09 - zápory", v kladech by bylo veseleji... :wink:

_________________
ВООРУЖЕННЫЕ СИЛЫ РОССИИ


04 úno 2009, 11:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Generál poručík
Generál poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 21 čer 2008, 11:01
Příspěvky: 2422
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
Nechtěl sme se zapojovat do tutý debaty.Na ardénach sem nebyl i když sem měl ject ale přišla mi do toho rodiná oslava a ohlášení nového potomka.
S JPP sem pár her zažil osobně nejvíc s Jarinem a vždy sem jen čměl na jejich zkuššenosti a akce s nima sou dobrý v jedný věci že se člověk učí a získává nové zkušenosti.Je jasný že to není lehký a je to dřina, ale holt to nevyhovuje každýmu.

Osobně bych se tu přestal hádat nikam to nevede :!: Jenom se nedivím klukům z JPP že se začali zapojovat, protože urážíte někoho kdo už toho má za sebou o " trochu " víc než vy :!:

_________________
TO JE SAMÝ CALL OF DUTY A PAK HOVNO
KDO NEDOKÁŽE TŘI DNY SRÁT A CHCÁT DO KALHOT NENÍ U MĚ SNIPER !!!
KDO SE BOJÍ SMRTI UMÍRÁ KAŽDÝ DEN


http://www.scpmc.estranky.cz/


04 úno 2009, 18:17
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 11 led 2008, 20:01
Příspěvky: 127
Bydliště: Dobřany
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
no hezky se tu tu rozjelo.... shanel jsem nejake foto...osobne jsem teda nemel problem s nepriznavanim... jen mi vadily ti dva co nemeli bryle....ale to uz je pryc... a ani s tim ze JPP maji silne kvery.... ostatne par lidi za US je tam melo taky.... :D
tak navrhuju aby to uz ustálo... tak aby joseff nebo Griffon.... uzamknul tuto debatu....

_________________
Alex "Sáš" Podhorsky
B/1-23 INF, 2ID duty: 2007 - 2012
615th MP Co. duty: 2012 - now


04 úno 2009, 18:37
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 24 bře 2008, 21:54
Příspěvky: 55
Bydliště: Holýšov
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
4 Zeny:

Zdar,
Neber to jako urážku, ale chci se zeptat od koho si dostal ten mail s odkazem na mapu? Já sem všechno posílal jako obrázek nebo v excelu?? A právě v excelu byla foromapa a topografická s přibližným náčrtkem situace. Hlavně sem psal do mailu, že cokoli bude nejasný, tak mě kontaktujte a když ti přišel jenom odkaz tak to mi hlava nebere??

S Mitchellem bylo domluveno, že pro vás pošlu maníka, co vás rychle protáhne lesem až nám za prdel, al co se tam pak dělo, to fakt netušim.

Ohledně toho velení tak se nehodlám nijak vymouvat, ale rozumně se domluvit mi přestalo bavit po 2 fightu, kdy nejenom s Mitchellem sme se snažili dohodnout, že útok v takovém počtu bude frontální a né každý někam jinam a půlka zůstane u ohně, jak tomu nakonec byl.

Kdo chce, atk ať to bere třeba jako odstrašující případ organizace ze akce z US strany a pro příště si uděláme asi pravděpodobnostní tabulku, co všechno se může stát od pádu veverky do prázdnou felinu.

napiš mi pak na tebe maila, jesli budete mít chuť si přiject zatyštovat. ( rucok@centrum.cz )

Pro ostatní to asi necháme bez debat a pomluv, každý si bude hrát to svoje, co mu vyhovuje a to bude asi to nejlepší řešení.


04 úno 2009, 19:27
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 05 lis 2008, 14:47
Příspěvky: 166
Bydliště: Rybnice
Nový příspěvek Re: Ardeny 09
Myslím že už toho bylo řečeno dost a dost na obě strany. Jestli jsem nějak extrémě urazil JPP mejma příspěvkama, tak se omlouvám (viz. Jarin).
Každý jsme nějaký a každýmu sedí nějaký jiný typ hry.
Je to jen hra :lol: :lol:

_________________
!!! MÉ STŘELY SI VÁS NAJDOU I TAM KDE BY JSTE TO NEČEKALI !!!!!!
Veni, vidi, vici.Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem.
Vini, vidi , fugy


04 úno 2009, 21:39
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz