Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:42




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
 Pistole jako primární zbraň? 
Autor Zpráva
Rotný
Rotný

Registrován: 30 srp 2012, 11:36
Příspěvky: 26
Nový příspěvek Pistole jako primární zbraň?
Zdravím,

airsoft jsem nikdy nehrál. Pokud je tedy můj dotaz zcela mimo realitu, plyne to z mé nezkušenosti. Zajímá mě, jestli lze efektivně využívat pistoli jako primární zbraň? Neptám se z toho důvodu, že bych chtěl ušetřit :P , ale protože by se mi líbilo s pistolí hrát.
O airsoft se zajímám asi 5 let, mám toho spoustu načteno, viděl jsem hromady videí, už jsem i zjistil, že by mě nebavilo být sniper, ač jsem si původně myslel, že ano :lol: (neznám český termín, protože většinou čtu v angličtině, ale zajímavější se mi zdá pozice designated marksmana).

Ptám se tedy, jestli z akcí znáte někoho, kdo často hraje pouze s pistolí a je přesto schopen být rovnocenným členem týmu, nebo jestli je myšlenka hraní pouze s pistolí jednoduše blbost, protože by mě každý zabil.

Díky

(když se bavím o pistoli, mám na mysli plyn, ptát se na manuál bych se ani neodvážil :lol: )
(pokud se divíte, že jsem za těch 5 let nezačal hrát a pouze se o airsoft zajímám, je to z toho důvodu, že jsem se různě stěhoval - a to i během týdne (škola-domov), bydlel jsem i v zahraničí, takže jsem nebyl schopný si sehnat tým, ale teď to vypadá, že bych měl zakotvit v Praze)


22 črc 2014, 15:41
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 úno 2010, 18:40
Příspěvky: 607
Nový příspěvek Re: Pistole jako primární zbraň?
Pokud by jsi chodil čistě na CQB, tak by to asi šlo, ale v otevřenějším terénu by tě lidi z elektrikama deklasovali.

_________________
Jak na lipolky
__________________________________________
M4A1 G&P SHS M130 - 1.99J 17bb/s
AKS-74U Cyma M120 - 1.58J 25bb/s


22 črc 2014, 15:47
Profil
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 21 črc 2014, 20:22
Příspěvky: 10
Nový příspěvek Re: Pistole jako primární zbraň?
Ahoj,
hrat pouze s pistoli by mozna slo, ale musela by byt elektricka a nebo plynova(o ktere se zminujes). Na jedne akci mel typek dva DesertEagly(elektriky) a sundal me. Kazdou drzel v jedne ruce otacel se a dostal jsem to. Jde o to kolik kulek se vejde do zasobaku a jak se umis kryt. Na CQB by na 100% problem nebyl, v terenu mozna jak uz jsem zminoval nahore. Jde o to co ti vyhovuje, je to individualni.


22 črc 2014, 19:49
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 črc 2012, 17:24
Příspěvky: 147
Nový příspěvek Re: Pistole jako primární zbraň?
Screpheep píše:
Pokud by jsi chodil čistě na CQB, tak by to asi šlo, ale v otevřenějším terénu by tě lidi z elektrikama deklasovali.


Záleží na stylu hry, já jsem rok jen s pistolí hrál proti AEG a šlo to, jen je třeba střilet na jistotu a mit jeste jeden zásobník nejlépe. Nijak jsem nezaostával.

_________________
ČSLA 70-90LÉTA.

Nelíbí se mi projekt ČFA a nebudu ho podporovat!


22 črc 2014, 19:52
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 30 srp 2012, 11:36
Příspěvky: 26
Nový příspěvek Re: Pistole jako primární zbraň?
To já počítám s tím, že zásobníky bych měl minimálně 4 :D


22 črc 2014, 20:01
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 črc 2012, 17:24
Příspěvky: 147
Nový příspěvek Re: Pistole jako primární zbraň?
Já měl jen jeden, ale ten další radím proto, aby jsi mohl konkurovat dele, ja pokazde uderil a zmizel. Jinak měl jsem KJW M92 na CO2 s blowbackem, ale spíše si kup na greengas z duvodu rychlejsiho plnění a dalších výhod.. Akorát v zimě si holt nezahrajes, ale na to mam manual.

_________________
ČSLA 70-90LÉTA.

Nelíbí se mi projekt ČFA a nebudu ho podporovat!


22 črc 2014, 20:36
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Pistole jako primární zbraň?
Skús MAPP/Pro propyléne a gas route od nineball a uvidíš či si v zime nezahráš


22 črc 2014, 20:38
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 30 srp 2012, 11:36
Příspěvky: 26
Nový příspěvek Re: Pistole jako primární zbraň?
tib18 píše:
Já měl jen jeden, ale ten další radím proto, aby jsi mohl konkurovat dele, ja pokazde uderil a zmizel. Jinak měl jsem KJW M92 na CO2 s blowbackem, ale spíše si kup na greengas z duvodu rychlejsiho plnění a dalších výhod.. Akorát v zimě si holt nezahrajes, ale na to mam manual.


Já tedy co jsem četl, tak blowblack se nedoporučuje, protože pak ta zbraň žere více plynu a CO2 se doporučuje před green právě proto, že CO2 není náchylný na teplotu...

Co se týká plnění, tak vyhodit bombičku a dát tam jinou mi přijde minimálně stejně složité, jakou sebou tahat flašku s greengasem.


22 črc 2014, 20:47
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Pistole jako primární zbraň?
Ono skór ide o to že greengas,si doplníš kedykoľvek bez ohľadu na počet výstrelov u CO2 di musíš počítať vylstrely. Čo sa týká CO2 a teploty tak to tiež Nie je celkom pravda že v zimě funguje lepšie záleží aj na konkrétně zbrani pře kópir TM není CO2 pohon najvhodnejší KWC pištole zas majú malý výkon. Ba trhu už najdeš greengasi ktoré podávajú daleko lepší výkon ako CO2 a spolahlivo funguju aj při teplotách okolo 0C s MAPP/Pro propyléne to ide aj při miernych mrazoch a stále to dosahuje lrpšie výsledky ako piestové zbrane. Podmienkou je dobre utesnená zbraň kvalitní zásobník a gas Route.


23 črc 2014, 11:42
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 črc 2012, 17:24
Příspěvky: 147
Nový příspěvek Re: Pistole jako primární zbraň?
Pokud najdes kamaráda co má CO2 tak si dejte závod. On bude mít CO2 zbran a ty greengas, či obráceně. Stoupnite si od sebe 5 metru a kdo bude mit rychleji nabito plynem a kuličkama tak toho druhyho střelí. Zbytek jak píše severan, já hru proti aeg s CO2 zazil jeden rok, takže moc dobre to znam kdyz vím že dochází plyn ale nemůžu tak jako u greengasu doplnit potřebný tlak, protože pod palbou se tam otravovat s imbusem a cosi tam šroubovat je tvoje smrt. U Greengasu vytahnes flašku, na par sekund to tam pichneš a jedeš dál. Ale pokud umíš dost rychle utíkat a kličkovat, tak možná utečes a doplníš v bezpečí, v případě CO2 zásobníku :D

_________________
ČSLA 70-90LÉTA.

Nelíbí se mi projekt ČFA a nebudu ho podporovat!


23 črc 2014, 15:53
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 23 srp 2014, 12:30
Příspěvky: 47
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Pistole jako primární zbraň?
Pro tyto ucely jsou tady co2 plynovky s bombickama v zasobniku.... a tenhle problem s nedostatecnym plynem resi pohodlne jedna finta... 4 zasobniky a 4 druhy barevnych kulicek... nic ti nebrani davat do zasobniku nejprve tezsi kule a pak lehci coz poznas na barve kulicek... s barevnyma kulema ruznyvh gramazi se da v boji CO2 bombicka dobre vyuzit. To plati pro vsechny varianty jak pro zbran s co2 v tele nebo zasobniku... a dokonce to jde i na jedno neutralni nastaveni hopupu.... chce to jen vyresit managment :D

_________________
Ňouma s vytůněnými kvéry, vstupující s odhodláním do nové airsoftové éry.
G36 SL9 3J Sniping tool
TM MP5 1.3J SeKunda Gun
Dan Wesson 1.9J CO2 Erotika
TM XM177e2 1.2J Manuální otvírač pubertálních namyšlenců
MB06-SR2 4J Čistič hmyzu a postrach potkanů


26 srp 2014, 14:22
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 črc 2012, 17:24
Příspěvky: 147
Nový příspěvek Re: Pistole jako primární zbraň?
Aha takže místo toho aby si koupil GG plynovku tak si koupí za draho plno CO2 zasobniku, za draho plno druhu kuliček. Uplne zbytečně. To se tak prodraží, že si může rovnou koupit nejakej plynovej samopal.

_________________
ČSLA 70-90LÉTA.

Nelíbí se mi projekt ČFA a nebudu ho podporovat!


26 srp 2014, 16:21
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 23 srp 2014, 12:30
Příspěvky: 47
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Pistole jako primární zbraň?
tib18 píše:
Aha takže místo toho aby si koupil GG plynovku tak si koupí za draho plno CO2 zasobniku, za draho plno druhu kuliček. Uplne zbytečně. To se tak prodraží, že si může rovnou koupit nejakej plynovej samopal.


zásobník do Blowback CO2 ve zbrani stojí +-180-220Kč.

Kuličky stojí v barevných provedeních naprosto stejně +-10% rozdíl cen....

při tom počtu kuliček si spíš hlídej cenu bombiček, protože pokud koupíš za 13 nebo za 12Kč, udělá na jednom výstřelu větší cenové divadlo než to haló s cenou kuliček jak tady prezentuješ!

PS: ASG plynovky s Blowbackem všehovšudy vdrží na 70 výstřelů, kdy se dá na poslední zásobník ještě solidně střílet i 0.18g kulema.

_________________
Ňouma s vytůněnými kvéry, vstupující s odhodláním do nové airsoftové éry.
G36 SL9 3J Sniping tool
TM MP5 1.3J SeKunda Gun
Dan Wesson 1.9J CO2 Erotika
TM XM177e2 1.2J Manuální otvírač pubertálních namyšlenců
MB06-SR2 4J Čistič hmyzu a postrach potkanů


26 srp 2014, 17:06
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 črc 2012, 17:24
Příspěvky: 147
Nový příspěvek Re: Pistole jako primární zbraň?
Nojo, ty jsi myslel zasobniky do tech plynovek co maj bombicku v těle zbraně, to pak jo. Ale pokud se budeme bavit o zasobnicich co maj bombicku v zasobniku tak tam by to cenově vyslo hodne draze.

_________________
ČSLA 70-90LÉTA.

Nelíbí se mi projekt ČFA a nebudu ho podporovat!


26 srp 2014, 17:28
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 23 srp 2014, 12:30
Příspěvky: 47
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Pistole jako primární zbraň?
tib18 píše:
Nojo, ty jsi myslel zasobniky do tech plynovek co maj bombicku v těle zbraně, to pak jo. Ale pokud se budeme bavit o zasobnicich co maj bombicku v zasobniku tak tam by to cenově vyslo hodne draze.


heled no jasan, budeme na částce někde kolem 600Kč, jenže někdy se poštěstí výprodejovky za 400Kč...

pro mě osobně je i tohle schůdná cena. Máš ale pravdu, že pro hráč chtíc vystřílet za bitvu 8vs8 150 výstřelů, je volba CO2 v zásobníku lepší variantou, tedy dražší.

_________________
Ňouma s vytůněnými kvéry, vstupující s odhodláním do nové airsoftové éry.
G36 SL9 3J Sniping tool
TM MP5 1.3J SeKunda Gun
Dan Wesson 1.9J CO2 Erotika
TM XM177e2 1.2J Manuální otvírač pubertálních namyšlenců
MB06-SR2 4J Čistič hmyzu a postrach potkanů


26 srp 2014, 17:55
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 15 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz