Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 19:36




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 270 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd... 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Taky jsem s tim neměl problém, ale ono taky bude záležet na tom, co má člověk za kabel. Spíš ten dodávanej software je teda pěkná prasárna.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


19 úno 2014, 12:01
Profil ICQ
Major
Major

Registrován: 03 pro 2012, 19:04
Příspěvky: 479
Bydliště: Prostějov
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
No proto se tam dává ten soft s mého prvního odkazu.

Jinak další zjištění: Pokud Vám program nekomunikuje s vysílačkou musíte postupovat takhle:
1, Připojit datový kabel do PC
2, Připojit datový kabel do vypnuté vysílačky
3, Zapnout vysílačku
4, Spustit program v PC

Pokud tento postup (aspoň já) neudělám, nejde nahát nové nastavení do vysílačky...

_________________
Hledáš aktuální airsoftové akce ve svém okolí nebo v celé republice? Pak je to jasné! Jdi na WWW.AIRSOFTKOALICE.CZ


11 bře 2014, 19:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Major
Major

Registrován: 03 pro 2012, 19:04
Příspěvky: 479
Bydliště: Prostějov
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
cus borci.
Tak jsem i pořídil taktický headset Z-taktical Ellite II. pohoda klídeček vše funguje na 100% ale chtělo to malounko seříznout
výstupky na vysílačce aby konektory PTT šly trošku hlouběji - jinak blblo PTT tlačítko a vypadával signál ze sluchátka

_________________
Hledáš aktuální airsoftové akce ve svém okolí nebo v celé republice? Pak je to jasné! Jdi na WWW.AIRSOFTKOALICE.CZ


21 bře 2014, 22:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2012, 10:24
Příspěvky: 86
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
hoj ve spolek.Mel bych dotaz.Bao ma pres kabel nastavenne podle sdilenek a nastaveni z prvni stranky.Jakym zpusobem funguje rezim dvou kanalu?Jde mi o to abych mohl najednou komunikovat napriklad jak na PMR tak UHF..Teda pokud to vubec jde.Je to na zpusob,ze v rezimu kanalu mam v hornim radku napr.PMR1 a na spodnim mnou zvolenou frekvenci?Muze mi to tady nekdo vysvetlit?Diky za rady


22 bře 2014, 23:17
Profil
Major
Major

Registrován: 03 pro 2012, 19:04
Příspěvky: 479
Bydliště: Prostějov
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Ještě se v tom moc neorientuju a nezkoušel jsem to ale co vím, tak tak jak to popisuješ to nefunguje. Jeden kanél můžeš pouze poslouchata na druhým probíhá komunikace. A na tobě záleží co si jak navolíš kterou frekvenci budeš poslouchat a na které komunikovat.

PS: opětovně prosím nějakou dobrou duši o český návod. Díky moc.

_________________
Hledáš aktuální airsoftové akce ve svém okolí nebo v celé republice? Pak je to jasné! Jdi na WWW.AIRSOFTKOALICE.CZ


23 bře 2014, 06:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2012, 10:24
Příspěvky: 86
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Jo takto..OK.Takže v praxi můžu pro team mít navolené společné např.PMR2 na horním řádku.
Na spodním můžu mít ručně navolenou frekvenci např.UHF1 a poslouchat velení..
Když bych se chtěl s velením spojit musím přejít v horním řádku ručně na UHF1?
BTW.já koupil toto HF. a zatím naprostá spokojenost....http://www.eshop-yachtmeni.cz/products/ ... krkafonem/


23 bře 2014, 12:28
Profil
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 21 pro 2010, 08:45
Příspěvky: 24
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Fungování na dvou frekvencích je jednoduché. Na každém řádku máš jinou frekvenci, slyšíš obě. Na začítku jednoho z řádků je takový malý trojúhelník - na tomto kanále vysíláš. Modrým tlačítkem A/B přepínáš, jestli budeš vysílat na jednom, nebo druhém kanále (řádku).


23 bře 2014, 12:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2012, 10:24
Příspěvky: 86
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
OndraTAD píše:
Na začítku jednoho z řádků je takový malý trojúhelník - na tomto kanále vysíláš. Modrým tlačítkem A/B přepínáš, jestli budeš vysílat na jednom, nebo druhém kanále (řádku).

Tak jsem si to myslel původně že to funguje...Jen jsem neměl možnost to ještě vyzkoušet v praxi....
Takže ideálně mít sebou přepsanné frekvence pro kanály a spodní řádek si vždy nastavit ručně....???


23 bře 2014, 12:50
Profil
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 21 pro 2010, 08:45
Příspěvky: 24
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Pokud potřebuješ fungovat i na frekvenci, kterou nemáš v paměti, tak ano. Nebo si frekvenci uložíš a pak si ji v jednom z řádků navolíš.
Každopádně mít s sebou kartičku s frekvencemi PMR, sdíláků a CTCSS kódů s jejich alternativními čísly k PMR není nikdy od věci.


23 bře 2014, 12:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2012, 10:24
Příspěvky: 86
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
OndraTAD píše:
Pokud potřebuješ fungovat i na frekvenci, kterou nemáš v paměti, tak ano.

Žil jsem v domění že spodní řádek navolím pouze po krocích....Jak dostanu na spodní řádek uloženou frekvenci???

...SRY jsem vůl..ted se koukám do vysílačky a ty frekvence spodního řádku jsou uloženné kanály-jen bez pojmenování...
Tak kartičku s kanálama+frekvence nosím v mapníku,takže to u sebe mám furt..
Už to asi začínám chápat...
Díky za rady..=)


23 bře 2014, 13:20
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Princip je jednoduchej - buďto funguješ v channel mode, nebo frequency mode. V channel mode přepínáš mezi uloženejma frekvencema, ve frequency mode nastavuješ frekvenci ručně. Pokud je mi známo, tak nejde mít na jednom řádku jeden mód a druhym řádku druhej mód, je to buď a nebo. Mezi řádkama pak žejo klasicky přepínáš. Vysílačka ještě má funkci, že slyšíš obě frekvence ("oba řádky"), ale vysíláš jenom na tom vybranym, nicméně moje rádio (a i pár dalších) trpí bugem, že jakmile je ten mód zapnutej, tak vysílačka přepíná mezi řádkama sama podle toho, na kterym se posledně vysílalo, což je na hovno, protože pak nevíš, na jakej frekvenci vlastně vysíláš. Takže to mam vypnutý.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


23 bře 2014, 22:41
Profil ICQ
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2012, 10:24
Příspěvky: 86
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Griffon píše:
Takže to mam vypnutý.

Dobře a jak to vypneš?
standartně přes kabel v nastavení?
Já to zatím zkoušel jen s druhým baem v režimu kanálů vysílat/přijímat jak v jenom nebo druhém řádku.
To mě fungovalo standartně,podle toho který řádek byl zrovna aktivní(kde jsem měl trojuhelník)
S třetí vysílačkou na jiné frekvenci jsem to zaím neměl možnost vyzkoušet...
Snad až na treningu


24 bře 2014, 12:27
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Klidně i v menu, je to funkce TDR.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


24 bře 2014, 13:07
Profil ICQ
Major
Major

Registrován: 03 pro 2012, 19:04
Příspěvky: 479
Bydliště: Prostějov
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Tak že byj ste se chlapi podělili o to jak to nastavit krok za krokem? jak nastavit poslech určité frekvece na třeba UHF/VHF a na PMR? Zapnout to umí každý to problém není ale jak to navolit?

_________________
Hledáš aktuální airsoftové akce ve svém okolí nebo v celé republice? Pak je to jasné! Jdi na WWW.AIRSOFTKOALICE.CZ


24 bře 2014, 15:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 26 úno 2014, 09:41
Příspěvky: 19
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
No tak tychto vysielaciek mame v teame 11. Sem tam nejaka drobna chyba, ale sumar sumarum za tu cenu bezkonkurencne. Ak chytate viac ako by ste mali, je to sposobene zahltenim vstupu vysielacky (je to cina :) ). Ja mam na nej 30cm antenu a ide o poznanie lepsie cez prekazky. V horach asi 6km, na rovine (medzi autami v cechach) sme isli od seba cca 25km a kvalita bola za 4.
Mimochodom, pre tych ktori to nemozu naprogramovat. Ovladac na USB port musi mat verziu max 3.2.0.0 - ak ma ovladac vyssiu verziu, treba ho downgradnut - napriklad mne to inak neslo.


24 bře 2014, 19:01
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Gizmo_CZ píše:
Tak že byj ste se chlapi podělili o to jak to nastavit krok za krokem? jak nastavit poslech určité frekvece na třeba UHF/VHF a na PMR? Zapnout to umí každý to problém není ale jak to navolit?


1) Sehnat programovací kabel.
2) Pročíst tohle téma od začátku.
3) ????
4) Profit!

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


24 bře 2014, 20:49
Profil ICQ
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2012, 10:24
Příspěvky: 86
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Tak jsem to odzkoušel v akci...Bohužel jak se píše víše...
Bao si samo přepína mezi řádky na poslední aktivni kanál,takže po chvíli je v tom chaos...Vypnou TDR a fungovat pouze na jednom kanálu...


02 dub 2014, 13:58
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 04 dub 2014, 03:09
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Tak ohledne toho prepinani kanalu,koukam,ze poradne nectete prispevky.kolega bushman to tu sice trochu kostrbate jiz popsal,jak jednoduse (alespon zakladne nastavit tu vysilacku) ,me tam kamarad na akci naklepal frekvenci a ja se celou akci bal,aby se mi to nepreladilo,pac sem nevedel jak si ji ulozit,v jeho prispevku je to popsano ( po chvilce hrani jsem na to prisel).

Citace kolegy bushmana:
"Podstatná funkce pro obsluhu vysílačky je TDR-AB.EDIT:(volba cislo 34 v menu - jen vypnuti a zapnuti je volba TDR na pozici 7,TDR-AB ma moznosti OFF,A,B - vysilacka bud zustane na poslednim vysilani nebo se prepne na zvoleny kanal)
Někdy je důležité ji mít přepnutou přepnutou na OFF, aby sis mohl na displeji přepínat mezi horní a spodní frekvencí a mohl si je obě editovat.
Na druhou stranu jindy budeš zase potřebovat, aby vysílačka na jedné frekvenci stále vysílala a druhou jen monitorovala. Pokud budeš mít TDR na OFF, bude se ti vysílačka vždy přepínat na frekvenci, na které se naposled vysílalo a to může být docela matoucí. Ty přece chceš vysílat na stále té samé frekvenci a druhou jen monitorovat. Takže pak je lepší mít volbu TDR-AB nastavenou např. na A - tedy horní frekvenci na displeji."


08 dub 2014, 00:42
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 15 dub 2014, 12:47
Příspěvky: 1
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
hoši viaceri tu pisete o 40cm antene, pripadne niake lepsie anteny ako seriova, mozete to upresnit? o ktore presne sa jedna? rad by som kupil niaku overenu


15 dub 2014, 12:49
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 07 led 2010, 12:13
Příspěvky: 224
Bydliště: Semily
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Chlapi jde vám někomu naprogramovat PMR frekvence rovnou s podkanálem?Chtěl sem si nastavit teamovou frekvenci s ctcss a když ho zadám tak program hodí runtime error a spadne :(
//Tak Chirp to pobral


Přílohy:
5r.jpg
5r.jpg [ 132.88 KiB | Zobrazeno 42866 krát ]

_________________
JG G36 RAS SP120 85m/s s 0.25BB
WE Glock 17 GBB
Dboy M4 CASV SP130 125m/s s 0.25BB
22 dub 2014, 17:24
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 08 srp 2011, 00:23
Příspěvky: 182
Bydliště: Žiar nad Hronom + Brno
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Ja som kupil nagoyu NA-771. riadne dlhá asi 40cm anténa. Keď dám vysielačku na chrbát na vestu čo najviac dole tak anténka ešte furt lezie pár cm nad rameno hehe. Zo všetkých toho poberie asi takmer najviac, avšak v oblastiach kde je vela rušenia treba dávať bacha lebo môže potom brať šecko možné. Mne napríklad vždy zapípa vo vysielačke keď zamknem alarmom auto :-P. Ale inač som s ňou celkom spokojný zatiaľ. Cena na ebay pár €. V spojení s UV-5R nájdete kopec videí na youtube.

Inač, je možné potom prepnúť tlačítkom A / B medzi riadkami aby som si prestavil kanál ktorý chcem iba počúvať? Či je treba zakaždým vliezť do menu prepnúť TDA na OFF preladiť čo je na prvom a čo je na druhom riadku a až potom zase zapnúť že chcem vysielať iba na A ?

_________________
Válčíme abychom mohly žít v míru
Aristoteles

Maskáče: BW flecktarn / MTP
Zbraň: M4 A1 [AimTop] 510FPS FlatHop + VisionKing 1,25-5x; Mosfet s aktívnou brzdou[Homemade]; Aku 11,1V 1800mAh 50-75C Li-Pol; Glock 17
Ostatné:Ultrafire C8; JPC Tan[GFC]; opasok + kydex sumky[Homemade]


27 dub 2014, 22:50
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 06 led 2012, 14:33
Příspěvky: 163
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Dotaz trochu na hraně, pokud se člověk dostane do krizové situace NUTNĚ potřebuje rychlou pomoc, teoreticky by se dalo použít frekvence záchranářů, že? Dá se někde něco takového zjistit? Samozřejmě mi jde jen o situaci smyslu paragrafu 28, Krajní nouze.

§ 28
Krajní nouze
(1) Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací nebezpečí přímo hrozící zájmu chráněnému trestním zákonem, není trestným činem.

_________________
Jestli se ptám na blbosti, tak sorry, každý nějak začínal. V nejhorším mě prostě střelte do hlavy ;-) => Začátečník hledá tým v Praze a okolí, chcete mě? :-)


28 dub 2014, 18:14
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Takhle, tohle nemá smysl řešit. Pokud budeš v takovym průseru, že budeš potřebovat nezbytně zavolat záchranáře, tak ti v tu chvíli bude úplně jedno, jestli tě následně někdo bude nebo nebude popotahovat za vysílání na frekvenci záchranářů. Jinak z teoretickýho právnickýho hlediska nesmíš zapomínat na druhej odstavec:

"Nejde o krajní nouzi, jestliže bylo možno toto nebezpečí za daných okolností odvrátit jinak anebo způsobený následek je zřejmě stejně závažný nebo ještě závažnější než ten, který hrozil, anebo byl ten, komu nebezpečí hrozilo, povinen je snášet."

Ve finále se to vždycky posuzuje individuálně, v tomhle případě by se samozřejmě v první řadě řešilo, jestli to vůbec byla krajní nouze (jedna věc je, když jsi právě spadnul ze skály v místě, kde není mobilní signál, druhá když jsi uprostřed města upadnul na schodech a zlomil si ruku) a následně, jestli jsi vyblokováním té frekvence nezpůsobil ještě větší průser.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


28 dub 2014, 18:38
Profil ICQ
Major
Major

Registrován: 03 pro 2012, 19:04
Příspěvky: 479
Bydliště: Prostějov
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Přesně tak. To samé je třeba jízda OS autem pod vlivem alkoholu (v rozumné míře samozřejmě né s 2 promile :-) ) při "krajní nouzi". Zde se opravdu postupuje dle konkrétní situace. Co ale vím z doslechu, nikdy nebyl problém při použití frekvencí záchraných složek pokud opravdu se jednalo o krajní nouzi.

_________________
Hledáš aktuální airsoftové akce ve svém okolí nebo v celé republice? Pak je to jasné! Jdi na WWW.AIRSOFTKOALICE.CZ


28 dub 2014, 19:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 06 led 2012, 14:33
Příspěvky: 163
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
S tím použitím vysílačky v krajní nouzi mi šlo spíš o to, že potřebuju zjistit nějaký užitečný frekvence a zatím jsem nic moc nenašel. Takže nemáte někdo nějaký typy kam se v takovém případě obrátit?

_________________
Jestli se ptám na blbosti, tak sorry, každý nějak začínal. V nejhorším mě prostě střelte do hlavy ;-) => Začátečník hledá tým v Praze a okolí, chcete mě? :-)


03 kvě 2014, 20:36
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Sir Bubak píše:
Tak ohledne toho prepinani kanalu,koukam,ze poradne nectete prispevky.kolega bushman to tu sice trochu kostrbate jiz popsal,jak jednoduse (alespon zakladne nastavit tu vysilacku) ,me tam kamarad na akci naklepal frekvenci a ja se celou akci bal,aby se mi to nepreladilo,pac sem nevedel jak si ji ulozit,v jeho prispevku je to popsano ( po chvilce hrani jsem na to prisel).

Citace kolegy bushmana:
"Podstatná funkce pro obsluhu vysílačky je TDR-AB.EDIT:(volba cislo 34 v menu - jen vypnuti a zapnuti je volba TDR na pozici 7,TDR-AB ma moznosti OFF,A,B - vysilacka bud zustane na poslednim vysilani nebo se prepne na zvoleny kanal)
Někdy je důležité ji mít přepnutou přepnutou na OFF, aby sis mohl na displeji přepínat mezi horní a spodní frekvencí a mohl si je obě editovat.
Na druhou stranu jindy budeš zase potřebovat, aby vysílačka na jedné frekvenci stále vysílala a druhou jen monitorovala. Pokud budeš mít TDR na OFF, bude se ti vysílačka vždy přepínat na frekvenci, na které se naposled vysílalo a to může být docela matoucí. Ty přece chceš vysílat na stále té samé frekvenci a druhou jen monitorovat. Takže pak je lepší mít volbu TDR-AB nastavenou např. na A - tedy horní frekvenci na displeji."


Tak jsem to vyzkoušel, sice to funguje, ale je to taky na hovno :D Nejen, že to nemá tu zásadní funkci, kdy je po vysílání na druhé sledované frekvenci určitý časový limit, během kterého když člověk zaklíčuje, tak na ní vysílá, ale když je ta funkce zapnutá, tak se na druhou frekvenci nelze přepnout ani ručně...takže sice člověk může poslouchat dvě frekvence, ale pokud potřebuje na té druhé něco odvysílat, tak musí vlézt do menu, vypnout TDR, vysílat a pak TDR případně zase zapnout. Nebo dělam ještě něco blbě?

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


05 kvě 2014, 09:23
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 06 led 2012, 14:33
Příspěvky: 163
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Jaké máte zkušenosti s vysíláním na VHF:136-174 MHz nebo UHF:400-520MHz? Dosah, kvalita a tak podobně?

_________________
Jestli se ptám na blbosti, tak sorry, každý nějak začínal. V nejhorším mě prostě střelte do hlavy ;-) => Začátečník hledá tým v Praze a okolí, chcete mě? :-)


10 kvě 2014, 21:50
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Svobodník
Svobodník

Registrován: 12 kvě 2014, 14:50
Příspěvky: 1
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Čau, jde BAOFENG UV-5R používat jako chůvičku? Jak použitelná je funkce VOX? Je dostatečně citlivá?
Díky


12 kvě 2014, 14:59
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 12 kvě 2014, 23:18
Příspěvky: 1
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Mne prišla stanička tento pondelok a bez problémov som ju spojazdnil aj s programovacim kablom. :D

Návod , ktorý fungoval mne na verzii BFS 297 :wink:
(pre zistenie drž 3 a otoč vypínačom , po zapnutí naskočí čislo firmwaru)

1. pozri si toto video https://www.youtube.com/watch?v=arpGoThEtCE , kde
sa vysvetluje ako spojazdniť ovládače , aby PC rozpoznal usb s vysielačkou a zároveň si človek zistí na ktorom porte sa usb nachádza aby to mohol nastaviť priamo v programe.
2. stiahni si program , ktorý sa nachádza na začiatku tejto diskusie a ďalej postupuj podľa návodu ku nemu + stiahni aj prednastavené frkvencie , poprípade uprav podľa vlastnej potreby :wink:

Ono nezaškodí prečítať si celú túto diskusiu , po tom ako som to urobil tak už s ničím problém nemám. THX za návody a snádˇ som pomohol...


13 kvě 2014, 22:22
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 08 srp 2011, 00:23
Příspěvky: 182
Bydliště: Žiar nad Hronom + Brno
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
cabernet píše:
Čau, jde BAOFENG UV-5R používat jako chůvičku? Jak použitelná je funkce VOX? Je dostatečně citlivá?
Díky


Zbláznil si sa? už tak je pásmo v mestách dostatočne zarušené a ty do toho chceš nechať plakať decko keď minimálny výkon je na staničke 1,5W? 3-ojnásobok toho čo je povolené maximum? Určite nie, navyše vox nieje taký citlivý ako býva na chúvičkách si myslím. Kúp si chúvičku klasickú UV-5R keď tak maj ako druhý prijímač ale ako vysielač určite nie!

_________________
Válčíme abychom mohly žít v míru
Aristoteles

Maskáče: BW flecktarn / MTP
Zbraň: M4 A1 [AimTop] 510FPS FlatHop + VisionKing 1,25-5x; Mosfet s aktívnou brzdou[Homemade]; Aku 11,1V 1800mAh 50-75C Li-Pol; Glock 17
Ostatné:Ultrafire C8; JPC Tan[GFC]; opasok + kydex sumky[Homemade]


15 kvě 2014, 08:54
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 270 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz