Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 15:45




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ] 
Přejít na stránku 1, 2  Další
 Výběr zbraně na open divizi 
Autor Zpráva
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 29 říj 2011, 11:23
Příspěvky: 152
Nový příspěvek Výběr zbraně na open divizi
Zdravím
Našel jsem si nějaké info o air IPSC, a jednoduše mě to pohltilo :D
Zájem bych měl o divizi open. Ideální zbraň nejspíš bude hi-capa. S tím je spojena moja otázka: kterou si vybrat ? Marui je rozhodně špička, ALE má plastový závěr...
Do zbraně jsem ochoten investovat pro začátek 5 tisíc. Jde mi hlavně o vnější úpravy, chci se se zbraní nejdřív naučit zacházet a to na 120%. potom budu řešit vňitřek. U toho TMka, co je potřeba vyměnit pro kovový závěr, a který by ste mi dopuručili? Dále hlaveň bych volil bezzákluzovou, a opětse ptám jakou? Dál už bych řešil jenom kolimátor, rozšířenou šachtu, barevnou rukojeť a nějaký masivnější kompenzátor :) na závěr a hlaveň se ptám z důvodu, že pochopitelně hledám co nejlepší volbu za co nejlepší peníze :)
Vzhled má přednost právě kvuli zacházení se zbraní, ale i pro to, že mám pro tyhle upravované speciály prostě slabost, a i když by mě to nechytlo, tak bych ji měl na poličce a kochal se jí :)
EDIT: ještě jsem zapoměl připsat "nabíjecí tyčku" místo mířidel a "odpočívadlo" pro palec.
A samozřejmě děkuju všem co se zůčastní diskuze a popřípadě mi pomůžou ;)
A pardon za velmi lajckou terminologii :D


13 srp 2012, 11:27
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
1) buď zakoupit Tanfoglio (obdoba ČZty) což je nejlevnější varianta:
http://www.popularairsoft.com/news/eric ... lio-custom

Vzhledem k tomu že to je CO2, tak ohlasy jsou dobré. Sám možná do ní půjdu.

2) No, stavbu OPENU si to chce trochu rozmyslet.

a) zda budeš chtít 6 nebo 7 palec
b) s tím souvisí koupě vnitřní hlavně 6,01 mm (byla tu nabídka na výrobu za slušný peníz, v tom případě nechat udělat zakončení hlavně jako pro VSR).
c) stávající Hop Up Guma je krok zpátky, koupit od PDI-W (10 USD)
d) stávající píst má úniky, nový, stačí za pár USD
e) nabíjecí tryska se nebude stíhat vracet, koupit vratné pera trysky 120 % AIP
f) budeš muset koupit nové vratné pero + pero pro kladivo AIP 160% nebo Guarder 150 % případně Airsoft Surgeon 140 % (mělo by být silnější než to od Guarderu)
g) lze koupit kvalitní set závěr, hlaveň, kompenzátor už od 180 USD. Další variantou je koupě setu od 5KU nebo koupě jednotlivých komponent cca kolem 100 USD. Ale nemusí jít o 100 % výrobek, může mít drobné vady na kráse! Stopy po frézování a nutnost případného doladění.
Sety od 5KU: MATCH MASTER STI, LIMCAT, TIGER CATT, LA BRAMA ...
h) koupě montáže a kolimátoru nebo koupit c-more s integrovanou montáží - příklad:
http://www.ebairsoft.com/element-seemor ... -3452.html
U kvality počítej s vyšší cenou, tak kolem 70-100 USD.
ch) magwell - stačí od 5KU nebo WE - cena kolem 15 - 22 USD
i) natahovací páku, stačí opět od 5KU (ostatní jsou vyhozené peníze) - cena od 12 USD
j) opěrka palce není nutnosti, jinak od 5KU - je levná a ostatní jsou to samé za dvojnásobek!!!
k) grip jsou pro začátek vyhozené peníze, stačí stávající, už mám napsaný článek o úpravě gripu a instalaci šachty, jen dofotit fotky. Zde ušetříš.

Takže tě asi nepotěším.

NEBO!!!

Koupit zbraň - kolimátor + případně montáž + natahovací páku + šachtu + pera AIP 120 % + píst + vratné pera trysky + Hop Up gumu PDI a časem koupit ostatní. osobně bych šel do Tokyo Marui - kvalita už z krabice.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


13 srp 2012, 12:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 29 říj 2011, 11:23
Příspěvky: 152
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Tak rozhodně díky za obsáhlou a přesnou odpověď ;)
Myslíš, že jde nějakou dobu fungovat s původním plastovým závěrem? Jak vidíš použitelnost marui hi capa match custom?
Jinak jestě kouknu na tu pistoli co si postoval, je taky pěkná
Takže ještě uvidím ;) a za další ohlasy taky dík ;)


13 srp 2012, 12:49
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Sem to ještě doplňoval a asi jsi nestihl přečíst poslední variantu.

Plastový závěr při mírném nastavení s původním plynem 134a snese v pohodě 70.000 výstřelu. Jen se mírně zvětší vůle. Na lahev 134a jež má v sobě 450 g plynu dáš kolem 2400 ran, zdali se pamatuji dobře. Cena lahve 380,- Kč. Doporučuji používat kvalitní střelivo G&G 0,25 g. Má prostě nejlepší soustřel.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


13 srp 2012, 12:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 29 říj 2011, 11:23
Příspěvky: 152
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
To sem přečíst nestihl, promiň ;)
Takže ještě mrknu na tu "čezetu" pohledám cenu, a nebu koupím tm hi-capu a to co si psal...a mezi normální 5.1 a match custom je rozdíl jen ve vzhledu? Líbí se mi víc ;)


13 srp 2012, 13:01
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Zde jsou vzorky od 5KU:

http://www.airsofthelper.com/det.php?id=1585
http://www.airsofthelper.com/det.php?id=1580
http://www.airsofthelper.com/det.php?id=1570
http://www.lynw-tech.com/shootercity-ai ... ts_id=3529
http://www.popularairsoft.com/news/5ku- ... tal-slides

Barevné úpravy lze sehnat, silver, black a dual color.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


13 srp 2012, 13:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
U nás jsem ještě MATCH CUSTOM v prodeji neviděl, ale je k dispozici verze HiCapa 5.1 chrom:
http://www.airsoftguns.cz/pic/big/TM_GAS_HICAPA_CH.jpg

Rozdíl je u MATCH CUSTOM:
světlovodné mířidla, odlehčený závěr, prodloužený záchyt závěru, něco jako šachta. Spoušť designu SVI. Provedení chrom.


Pokud budeš chtít přestavbu a kolimátor, tak je lepší vzít buď variantu black nebo chrom.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


13 srp 2012, 13:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 29 říj 2011, 11:23
Příspěvky: 152
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Dobře ;) vážně moc ti děkuju za spoustu rad a za čas kteej si tu se mnou zabil 8) takže nakonec asi vezmu chromovanou hi-capu od marui s tím co si psal, a časem nějakej ten závěr a doladit vnitřek ;)
Vážně noc ti děkuju, až si to rozmyslím, koupím a bude to doma tak se určitě podělím o fotky ;)
Edit: U té cusom verze se mi právě líbil ten závěr


13 srp 2012, 13:14
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
http://www.evike.com/product_info.php?c ... s_id=30616

a tutosom vydel v akcii na jednej IPSC sutazi niekde je aj vydeo

http://www.evike.com/product_info.php?c ... s_id=34501


27 zář 2012, 18:09
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 22 lis 2008, 13:45
Příspěvky: 363
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
https://www.youtube.com/watch?v=QD15yvD ... r_embedded


04 říj 2012, 08:11
Profil
Četař
Četař

Registrován: 22 dub 2014, 07:53
Příspěvky: 15
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Chcem sa spýtať, či niekto nebude v dohľadnej dobe stavať zbraň pre divíziu OPEN, príp. má s tým skúsenosti a je ochotný pomôcť? Jedná sa mi o komplet tuning vonkajších aj vnútorných dielov. Chcem slušnú kvalitu, nech to niečo vydrží a je to aj dostatočne presne a spoľahlivé. Bol by som veľmi vďačný, keby sa mi niekto ozval a dohodli by sme jednu zbraň aj pre mňa. Som totiť technicky veľmi málo zručný a v uvedenej problematike nie som vôbec doma, preto by som to radšej zveril do rúk odborníkovi. Samozrejme, že to nechcem zadarmo.
Kontaktovať ma môžete aj na tel.: +421 907834481 alebo mailom na ipsc(at)podhajska1.sk
Vopred ďakujem. :D


22 dub 2014, 08:18
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Ahoj.

Máš to už vyzkoušené nebo teprve začínáš?

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


22 dub 2014, 14:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Četař
Četař

Registrován: 22 dub 2014, 07:53
Příspěvky: 15
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
IPSC "vyskúšané" mám. Airsoft nie.


22 dub 2014, 16:57
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Daj si postaviť zbraň od Severana , neoľutuješ , mal som možnosť držať v ruke 3 kúsky od neho a všetko majstrovské diela prekopané zbrane od základu do posledného detailu ;) .

_________________
Strelec bez zbrane :)


22 dub 2014, 17:02
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 22 dub 2014, 07:53
Příspěvky: 15
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Ja som za. Ak má na to Severan čas a chuť, môžeme dohodnúť detaily.
Určité veci som si naštudoval. A viem čo chcem, len či sa to bude dať za normálne peniaze v airsofte zrealizovať, je druhá vec.
Ide mi hlavne o pocit zo streľby a ovládania zbrane (aby sa to čo najviac priblížilo ostrej). Chcem s tým nejaké veci cvičiť. Čo som mal dosiaľ nejaké airsoftky v ruke, tak som bol najviac sklamaný zo spúšte (ja som zvyknutý na športovú, bodovú spúšť a to bolo od toho na hony vzdialené).


22 dub 2014, 18:44
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Do divizie Open by som odporúčil KP-06 je to asi najpresnejšia zbraň čo som mal v rukách vyžaduje minimum upgrade. V podstate stačia len Gas route od nineball a hop up guma nineball alebo A+ ale aj s pôvodnou je to dosť presné. Nejakú montáž a kolimátor ale vzhľadom na svetlovodné mieridlá je to celkom fajn aj bez kolimu,


22 dub 2014, 19:00
Profil
Četař
Četař

Registrován: 22 dub 2014, 07:53
Příspěvky: 15
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Ďakujem za tip. Myslíš toto?
http://www.airsoftarmy.sk/product/stti-hi-capa-kp06-4290/


22 dub 2014, 20:34
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
To bych o KP-06 netvrdil, že je nejpřesnější. Překvapivě to lze říci o DRAGONU od WELLu. Jepka za malý peníz, otřesné zpracování, skvělá přesnost co se týče zbraně z krabice. KP-06 jsem měl v ruce už několik a v základu bez úprav to zázrak nebyl. Ale má potenciál asi největší ze všech zbraní co jsem měl v ruce. Vysoká využitelnostt součástek. Teď jednu přestavuji na divizi STANDARD pro sebe :D Mám slabost pro INFINITY. Chce to částečně nový vnitřní střeva, kohout, spoušťovou páku, novou vnitřní i vnější hlaveň, vratné a bicí pero, gas route a hop up gumu. Pak to jde :D

I když pro open by to chtělo delší hlaveň a záleží na kolimátoru. Kvalitní se dnes už hůře shánějí. Lze taky objednat hotovou zbraň z číny, minimální cena kolem 1000,- USD + poplatky. Díly jsou drahé, přeci jen způsob výroby je stejný jako u ostré, jen materiál se liší. Určitě ale zcela nečekej to samé jako od ostré co se týče vůlí, jsou tam o něco větší než u ostré vzhledem k použitému hnacímu médiu a materiálu z kterého to je vyrobeno. A je potřeba dobře mazat jako u malorážek, ale né zase moc, všeho moc škodí.

Obrázek

Rozpracovaný mazlík SVI INFINITY, předběžně slícováno, zkráceno, doplněný žlábky, částečně upravený grip, nová spoušť, odstavená dlaňová pojistka, nutno dolícovat dlaňovku, doplnit loga, čeká se na nový magwell, potřeba dodělat povrchovou úpravu gripu, novou mušku se světlovodným vláknem, upravit hledí - udělat nový plátek, potřeba nové hlavně bez poklesu, slicovat spoušťové ústrojí atd.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


22 dub 2014, 21:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Až teraz som si všimol že to chceš na tréning , zrejme ku ostrej ? S čím strieľaš ? Bolo by dobre vyskladať totožnú zbraň ak ti ostrá vyhovuje , hneď využiješ puzdro a nosiče na obe zbrane a máš z toho rovnaký "pocit" pri streľbe a ovládaní takže by bolo asi zbytočné zvykať si na nejakú inú zbraň.

_________________
Strelec bez zbrane :)


22 dub 2014, 21:59
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Big Dragon je hrozne neohrabaný KP-06 má výborný úchyt a vyváženie a prednosť myslím že 5-8cm na 25m je dostačujúce (po výmene gas route a hop up gumy) a čo sa týka vnútorných dielov tak niečo vydržia a nové sa zohnať dajúAle už z krabiceje použiteľná. Len doporučujem nekupovať CO2 zásobníky.


22 dub 2014, 23:49
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Psal jsem, že je DRAGON jepka :D ale přesnější než KP-06. Bez přestavby bych do něho ani nešel i když má v této podobě kupodivu své příznivce :D

S tím soustřelem na 25 m si nejsem zrovna jist. Udělám ho běžnou ostrou, ale rozhodně ne vytuněnou airsoftkou... domnívám se, že airsoftky mají své limity co se týče přesnosti. O kvalitním postřílení pro běžného člověka lze hovořit do 15 m, jde však o můj názor.

KP06 při větším zatížení nevydrží, to moc dobře víš. Jako první odchází hlaveň versus závěr, jdou doháje zuby závěru a hlavně, pak selhává. Proto je potřeba nová hlaveň bez poklesu, pak se stává zbraň nezničitelnou a spolehlivou. Problém je, že se taková nedá běžně sehnat. Nebo vyřadit funkci poklesu, který je tam pouze z hlediska realističnosti, ale né funkce. O něco později pak odchází kohout = kladivo, praskne, potřeba pak nahradit ocellovým což není problém, gas route a guma všechno neřeší a nejsou spasitelné i když svůj význam mají. V úvahu je potřeba také brát nějaké vůle, které ovlivňují přesnost a to mezi závěrem a rámem, mezi vnější hlavní a rámem, mezi vnější a vnitřní hlavní a to platí pro všechny zbraně a nejen KP06. To se pak podepisuje na přesnosti.

Jinak co se týče realističnosti, tak se airsoftka chová jako dvaadvacítka, ale bez spáleného střelného prachu :D . Takže nelze od ní očekávat něco jako od ostré devítky či něco podobného. Ale na domácí postřílení doma či venku je ideální. Znám lidi co si to dnes chválí, že si s tím mohou zastřílet, kdy chtějí a zapojí do toho i své ratolesti a radost má pak celá rodina.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


23 dub 2014, 05:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
Četař
Četař

Registrován: 22 dub 2014, 07:53
Příspěvky: 15
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Aby nedošlo k omylu, ja nie som žiaden výkonostný IPSC strelec. Zbroják mám síce od roku 2006 aj som začal strieľať divízie Production a Standard. Po 2 sezónach som to ale musel obmedziť, pretože aj pri prebíjaní do toho išli nehorázne prachy.
Teraz som v pozícii, že si občas idem zastrielať na strelnicu a ešte menej na súťaž. Pri browsovaní netom som narazil na Airsoft IPSC a zaujalo ma to ako podstatne lacnejšia náhrada. Myslím, že sa mnohé veci ako tasenie, zamierenie, prenášanie z terča na terč a pod. dajú s tým natrénovať za min. náklady. Vždy som chcel strieľať open, ale som sa k tomu nedostal (už som mal aj skoro kúpené Tanfoglio v ráži .40 SW, ale nakoniec som si to rozmyslel, lebo keď som nedokázal ufinanocovať ani devinu ...)
Dnes sa dostávam do trochu lepšej finančnej situácii, takže uvažujem ako postupne zas začať. Na výbere tvaru AS zbrane teda nezáleží (ostrú mám len K-100 a s tým open strielať určite nikdy nebudem). Ide mi ale o čo najväčšiu mieru realizmu, lebo ak ma to chytí a niečo potrénujem, chcel by som začať budúci rok strieľať aj naostro.
Do AS zbrane nie som ale ochotný investovať 1000 USD, ani na to nemám, ani by to nemalo zmysel. Takže je niekto ochotný mi zo stavbou airsoftky pomôcť? Detaily môžeme prebrať aj cez Skype arnysimilar1.

EDIT To Severan:
To je mi jasné, že sa to nebude správať ako devina, ale skôr .22 ka. Aj som pôvodne uvažoval o kúpe K22, ale s AS ako píšeš môžem ďaleko viac trénovať doma na dvore.
Pri tej KP-06 píšu životnosť 7000 rán (to je strašne málo!)


23 dub 2014, 05:53
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Mně se IPSC taky líbí, ale nejsou finance na jeho provoz. Na druhou stranu airsoft vychází podstatně levněji a lze ho provozovat skoro kdekoliv a to i doma, kde lze chytat kuličky do lapačů a papírové a plechové terče lze zhotovit svépomocí a budou kvalitně sloužit. Pro nácvik je to ideální, mně to slouží dobře, ale je potřeba dát pozor na držení, přeci jen airsoftka může strhnout k ledabylejšímu úchopu :D ale zážitek je stejně skvělý...

Co se týče stavby lze postavit zbraň i levněji, ale vzhledem k tomu, že jde o open, cena se navyšuje o montáž a kolimátor na kterém se zrovna nevyplatí šetřit :!:

Po zkušenostech co mám, se oplatí případně nějakou kačku připlatit a rovnou si postavvit to co člověk chce a co se mu líbí, protože pak další náklady akorát navyšují cenu zbraně a spokojenost je stejně důležitá i když vzhled nestřílí :D A nakonec při pořízení fešného stojánku jde i o pěknou dekoraci na pracovním stole doma nebo ve vitríně.

EDIT: chtějí se zbavit břímě záruky :D v podstatě pokud porozumíš principu funkce zbraně nejde o závažné defekty a upgradem jim lze předejít nebo je odstranit. V základu nejsou stavěny na velké zatížení a pro běžné použití to je dostačující. Většina lidí to koupí, párkrát vystřelí a dá to zklamaně do šuplíku. Pak se najdou blázni co do toho investují a vytěží z toho maximum. Osobně jsem dostal z airsoftky mírně upravené kol 100.000 ran a pak jí přestavěl a jsou tu i tací co dali více jaak 200.000 a více, že :D bez nějakých závažnějších závad.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


23 dub 2014, 06:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Tá KP-06 vydrží viac ako 7.000 ale ano súhlasím so severanom má svoje chyby ale naspťastie sa už dajú zohnať diely s lepších,materiálov. Čo sa týka toho sulstrelu tak vyladená airsoftka podľa severanových člankou dokáže bez problémov strieľať do kruhu 12cm na 25m. Terč veľkosti ľudskej hlavy sa dá trafiť na 40 -50m ale tam už záleží aj na výkone zbrane a šikovnosti strelca.
AIPSC na Slovensku je začlenená do SADS máme spolupráci s poliakmi ročne sa usporiadajú cca 4 preteky na Slovensku a cca 10-12 v polpsku. Najbližšie sa chystáme 27.4. do Poľska.


23 dub 2014, 09:31
Profil
Četař
Četař

Registrován: 22 dub 2014, 07:53
Příspěvky: 15
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Nakoniec som sa rozhodol si dať postaviť custom gun anglickému IPSC strelcovi a staviteľovi zbraní Mikeovi Crippsovi. Behom 2-3 dní sme dohodli potrebné detaily a zbraň by za 2-3 týždne mala byť doma. Bude to drahšie, ale bez kompromisov.
Všetkým na fóre ďakujem za rady a o výsledku budem informovať (samozrejme pridám aj fotky).


13 kvě 2014, 17:57
Profil
Četař
Četař

Registrován: 22 dub 2014, 07:53
Příspěvky: 15
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Takže zbraň z Anglicka dorazila - popis a fotky si môžete pozrieť v galérii airsoftových IPSC zbraní.

Už som ju aj pokrstil - padla mi na betóne, našťastie sa nič vážne nestalo, len sa trošku ošuchla naťahovacia páka a magwell.


05 čer 2014, 19:41
Profil
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 17 srp 2011, 20:06
Příspěvky: 23
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
arnysimilar: pěkné :-) pokud to není nějak tajný, prozradil bys kolik přibližně stojí takováto stavba na zakázku?


10 čer 2014, 18:13
Profil
Četař
Četař

Registrován: 03 čer 2014, 18:37
Příspěvky: 13
Bydliště: Vysočina
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Pěkné pistolky máte.

OPEN pistole, jde mi o délku hlavně, liší se zásadně přesnost 5“ , 6“ a 7“ hlavně pokud by to byla stejná hlaveň (výrobce,typ) jen v jiných délkách? Jestli jsem pochopil dobře, tak při AIRIPSC se staví terče tak maximálně na 15 m a to spíš výjimečně?
Kompenzátory na OPENu jsou nějak funkční? Asi těžko jako u ostré pro stabilizaci zbraně, a tedy odvádí plyn mimo kuličku při jejím opouštění hlavně, a tím zvyšují přesnost ? Mám vzduchovku Steyr LP10 a u těchto speciálů to tak je :) , tady konkrétně dírky cca uprostřed hlavně nahoru, snižují tlak za diabolkou, která už má rychlost, aby nebylo na ústí hlavně tolik plynu, a potom odfuk plynů mimo střelu za ústím hlavně.


10 čer 2014, 18:24
Profil
Četař
Četař

Registrován: 22 dub 2014, 07:53
Příspěvky: 15
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
To Fanfox: Niekde som čítal, že čím kratšia airsoft hlaveň, tým presnejšia. Pri dlhšej hlavni však získaš viac fps. Kompenzátor je na parádu (resp. závažie na zbrani). Taktiež som počul, že čím tesnejšia je hlaveň, tým je vyššia úsťová rýchlosť, ale je to už na úkor presnosti. Napr. 6.01 je menej presná ako 6.03. Ja som volil kompromis medzi 5" a 7" a dal som si osadiť hlaveň 6". A tiež kompromis medzi priemerom a vyskúšal som 6.02.
Do alfa sa zmestím aj s 20 metrov a na viac sa AirIPSC aj tak nestrieľa (skôr na 5-10 metrov, čo som pozeral videá - ide viac o taktiku a rýchlosť ako o vzdialenosti).
To Reski: Zbraň vyšla na cca 700 EUR + 3 ugradované zásobníky, poštovné, opasok, nosiče, ... takmer 1000 EUR. Ale s Mikeom sa dá dohodnúť aj na podstatné lacnejšej pištoli, resp. vystihnúť keď má niečo hotové na sklade a predáva to za 2/3 až polovicu ceny. Ja som ale perfekcionalista.


10 čer 2014, 18:39
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 05 bře 2014, 19:45
Příspěvky: 197
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
To s tou hlavní je blbost. Četl jsem to taky, něco v tom stylu, že v přesné, nebo dlouhé hlavni se kulička vícekrát odrazí. Ale zase se odráží pod menším úhlem, takže je přesnější. Proč by si jinak snipeři montovali přesný a dlouhý hlavně?

PS: Kde jsou ty fotky? Nemůžu to najít.

_________________
Průzkumník, One shot, one kill, Little Big Horn, Slaďouš, Pevná muška

Aimtop M4A1 standard
CM.030


10 čer 2014, 19:01
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz