Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 03:50




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ] 
Přejít na stránku 1, 2  Další
 Sniper vs Sniper 
Autor Zpráva
Četař
Četař

Registrován: 18 dub 2014, 08:54
Příspěvky: 17
Nový příspěvek Sniper vs Sniper
Zdravím všechny Snipery,
Chtěl bych se zeptat jak řešíte situaci kdy se Vy jako sniper potkáte s dalším sniperem. Jste ve vzdálenosti cca 100 metrů a vaše zzbraně dostřelí max 75 metrů. Nemáte s sebou spottera a zbytek týmu je ně někde nedohlednu. Je lepší utéct či zahájit palbu a pokusit se sundat?
Díky za odpověd/i a omlouvám se jestli se to tady už řešilo....


18 dub 2014, 09:05
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
Ja by som proste ohlásil jeho polohu a ďalej sledoval jeho správanie, načo niečo podnikať a prezrádzať tak svoju polohu a vystavovať sa zbytočnému riziku..ale to samozrejme záleží aj od druhu akcie a podobne..keby oproti proste na plácačke vidím kindersáka ktorému naťahuje dragunov na respavne tatko, tak by človek možno neodolal rozohrať hru 4fun 8-) To ale záleží od človeka a druhu akcie na akej práve je. Ale keď už sa tu ktomu vyjadrujem, ja by som sa tiež nenazval sniperom, v moderne som sharpshooter so semi DMR..m700vku berem na plácačky iba občas keď mam chuť..no a vo ww2 by som mohol ako tak zodpovedať vtedajšiemu pojmu "sniper" takže neni sniper ako sniper 8-)

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


18 dub 2014, 10:34
Profil
Četař
Četař

Registrován: 18 dub 2014, 08:54
Příspěvky: 17
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
Protože mi je 14 (ale rozhodně nejsem ten typ dítěte co si myslí že sniper je člověk co má na svoji zbrani optiku a AEG po vás nesypu hromady plastu. Tyhle děcka taky nesnáším.) tak když začnu utíkat tak mně dned někdo dožene nebo sestřelí. Takže útěk pro mně nepřipadá v úvahu. A než moji manuálku znova nabiju tak jsem out.


18 dub 2014, 12:03
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
No tak neudělám ani jedno, prostě zůstanu zalezlej. Sniper fakt nejsem, ale tohleto jsou naprostý základy...pokud nemůžu vyhrát ani utéct, tak se schovám.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


18 dub 2014, 12:10
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 18 dub 2014, 08:54
Příspěvky: 17
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
Proč bych nemohl vyhrát? Právě na to se ptám jestli je nějaký manévr jak ho dostanu (např.:počkám dokud nevystřelí, pak doběhnu na dostřel moji zbraně a když nestihne nabýt tak ho sejmu...)
Prostě jak by jste se zachovali vy...


18 dub 2014, 12:28
Profil
Nadporučík
Nadporučík

Registrován: 11 kvě 2013, 19:27
Příspěvky: 299
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
Tak v tvojom prípade je medzi vami 100m obidvaja dostrelíte tak max 75m, ako chceš preboha prebehnúť 25m skôr ako niekto nabije manuálnu sniperku? :D


18 dub 2014, 12:43
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
Murlock píše:
Proč bych nemohl vyhrát? Právě na to se ptám jestli je nějaký manévr jak ho dostanu (např.:počkám dokud nevystřelí, pak doběhnu na dostřel moji zbraně a když nestihne nabýt tak ho sejmu...)
Prostě jak by jste se zachovali vy...


No v tu chvíli vyhrát nemůžeš, když na něj ani nedostřelíš. Pokud zůstaneš zalezlej, dost možná se situace změní na takovou, ve kterej vyhrát můžeš...pokud se začne přesouvat, je oproti tobě v nevýhodě, tim spíš, pokud o tobě vůbec neví. Může ti krásně vlézt do rány. Mno a pokud ne a přesune se od tebe pryč, tak taky dobře, ty jsi v bezpečí, nahlásíš ho spojencům a dál se věnuješ svojí práci...úkolem odstřelovače rozhodně není lovit odstřelovače nepřátelské.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


18 dub 2014, 12:52
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 bře 2012, 18:37
Příspěvky: 347
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
Murlock píše:
Zdravím všechny Snipery,
BLA BLA BLA... Je lepší utéct či zahájit palbu a pokusit se sundat?
Díky za odpověd/i a omlouvám se jestli se to tady už řešilo....


jestli tě napadají tyhle řešení, tak nejsi Sniper.

_________________
Nelíbí se mi projekt ČFA a nehodlám jej podporovat
http://plejk.wgz.cz/rubriky/uvodni-stranka


18 dub 2014, 12:58
Profil
Četař
Četař

Registrován: 18 dub 2014, 08:54
Příspěvky: 17
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
Nejsem profi sniper a jak jsem psal je mi 14. Zatím jsem hrál proti dětem které běhaly po les s škorpionem a když jsem teď hrál s "militaristama" (nějaký team z Ostravy) tak jsem hned vypadl ze hry. Když jsem se ocitnul v takové situaci tak se proti dospělému sniperovi tak si protivník až moc věřil a rozběhl se proti mne a ja ho sundal záložkou na 15 metrů... musi byt i jinyy zpusob.


18 dub 2014, 13:41
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
Tvoje chyba je v tom, že se nechováš jako sniper a nepřemýšlíš jako sniper. Chybu neděláš v tom, že nad ním nedokážeš vyhrát, chybu děláš už v tom, že k tebou zmiňovanému souboji vůbec dojde. Skutečný sniper by se zeptal "jak se nepřátelskému sniperovi vyhnout", nikoli "jak nad ním zvítězit v přestřelce." Musíš být trpělivější, chytřejší, rychlejší, tišší, líp se maskovat, víc přemejšlet při přesouvání a celkově být lepší...potom ti buďto on sám dá nějakou svojí chybou šanci ho dostat, nebo se navzájem minete, aniž byste se spolu pustili do křížku. Tak či tak jsi jakožto sniper vyhrál.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


18 dub 2014, 14:52
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 18 dub 2014, 08:54
Příspěvky: 17
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
Díky Griffone :)
Něco takového jsem chtěl slyšet. Je teda pravda že pokud nastane taková situace, tak je zřejdmé, že nastala chyba v utajení mé pozice.
Takže jsem z tvé odpovědi pochopil, že buď ho nechám jít nebo čekám na jeho řešení a na jeho chybu, kterou by mněl udělat.


18 dub 2014, 15:41
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
Ano, přičemž v 9/10 případů to bude ten, kdy ho necháš jít. Na to se musíš připravit, jedny z nejzákladnějších kvalit snipera jsou klid a trpělivost.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


18 dub 2014, 16:22
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 18 dub 2014, 08:54
Příspěvky: 17
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
Airsoftově jsem totiž vyrůstal v komunitě kde sniper je ten kdo má optiku a čím víc je tvá taktika kamikadze a čím víc dáš killů tak tím jsi přínosnější pro tým. Sniper tam totiž vůbec nikde nezůstal na místě a už vůbec nebyl ani trochu průzkumník a nepracoval s vysílačkou ani nijak nekomunikoval s týmem a hlásil mu informace o nepříteli... Toť jsou bobužel dnešní mladé airsoft komunity se stříbrnýma brokovnicema a AEG-éčkama tě zasypou hromadou plastu :(


18 dub 2014, 20:02
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
tak to nenazyvej "sniperem", ale hracem se zbrani s optikou

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


18 dub 2014, 20:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
Murlock píše:
Airsoftově jsem totiž vyrůstal v komunitě kde sniper je ten kdo má optiku a čím víc je tvá taktika kamikadze a čím víc dáš killů tak tím jsi přínosnější pro tým. Sniper tam totiž vůbec nikde nezůstal na místě a už vůbec nebyl ani trochu průzkumník a nepracoval s vysílačkou ani nijak nekomunikoval s týmem a hlásil mu informace o nepříteli... Toť jsou bobužel dnešní mladé airsoft komunity se stříbrnýma brokovnicema a AEG-éčkama tě zasypou hromadou plastu :(


Ale to nemá se sniperem nic společného, to je normální střelec, který s sebou tahá zbytečnou zátěž v podobě optiky. Být skutečně sniper je těžká a nevděčná úloha a na pláckobitkách, jakou popisuješ, většinou i naprosto zbytečná. Trochu rozumně zamaskovaný člověk s kalachem a pár točákama napáchá protivníkovi mnohonásobně větší škodu a svému týmu je mnohonásobně užitečnější.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


18 dub 2014, 22:01
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 01 bře 2009, 01:09
Příspěvky: 400
Bydliště: H.Týn / Holýšov
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
klasika CoD generace , co naděláš......
každej co de hrát soft čeká že bude někde v hejkalovy rozsévat smrt a zkázu .......
ale brzy zjistí že oproti AEG nemáš vlastně moc výhod , max tu první ránu

osobně jsem posledních cca 2.5 roku chodil na akce s manuálním SVD , nesnajpřil , jen marksmenil :-) a i tak jsem za x akcí vystřílel v boji tak 50 kulí ? , většinou jsem jich víc vystřílel před akcí a seštelování hopu než pak na protivníka.........


na druhou stranu ten pocit když ta jediná kule krásně v optice doplachtí k enemákovi a pleskne o jeho superspešl výstroj....a on jen smutně řekne "mám"........kdo nezažil , nepochopí

_________________
"vždy očekávej to nejhorší a pak už můžeš být jen mile překvapen"
TM vz.61 manuál
APS ASR 110 "Unicorn" ......prostě další M4 přestavěná na DMR
Obrázek


19 dub 2014, 06:16
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 18 dub 2014, 08:54
Příspěvky: 17
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
http://www.airsoftmorava.cz/index.php?_ ... ductId=678
Tohle je moje zbran. Takze si myslim ze jsem tu optiku dal na tu zbran rozumne.

Ano, tehle pocit miluju. Vidíš jak leti kulicka ten kill a enemak ani nevi kdo .


19 dub 2014, 13:01
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
Murlock píše:
Ano, tehle pocit miluju. Vidíš jak leti kulicka ten kill a enemak ani nevi kdo .


a pak ten nasrany pocit, kdyz enemak dal pokracuje, jako by se nic nedelo...

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


19 dub 2014, 13:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 01 bře 2009, 01:09
Příspěvky: 400
Bydliště: H.Týn / Holýšov
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
jeffe , nesmíš jezdit na bigcombat-style megabally ale jen malé lokální akce s prověřenýmy týmy , tam člověk co nepřiznává brzy skončí......

_________________
"vždy očekávej to nejhorší a pak už můžeš být jen mile překvapen"
TM vz.61 manuál
APS ASR 110 "Unicorn" ......prostě další M4 přestavěná na DMR
Obrázek


19 dub 2014, 16:58
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
myslim si ,ze neprizanvani od znipera je vcelku bezna vec na plackobitkach, ktery popisuje Murlock

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


19 dub 2014, 17:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Četař
Četař

Registrován: 18 dub 2014, 08:54
Příspěvky: 17
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
Když na napálíš někomu na něaké bolestivé místo, (klouby na prstech, hlava, hýždě) tak pak přiznávat začna. Sice někdy poněkud krutý způsob ale účinný. :)


20 dub 2014, 20:46
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
Ak dokážeš na 50m trafiť nejaký konkrétny kĺb na tele zo základovou puškou od Wellu tak to si frajer. Mi ostatný si musíme vystačíť so streľbou na torzo tela a veriť že to dotičný prizná. ALebo sa k nemu následne priblížiť na dostrel záložky a pustiť mu pár BB na nepríjemné partie ( teraz nemyslím tvár).

_________________
Strelec bez zbrane :)


20 dub 2014, 21:48
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 18 dub 2014, 08:54
Příspěvky: 17
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
Asi víš jak to myslím... Určitě nestřílím s tímhle a rozhodně s tímhle nedostřelím 75 metrů. S touhle puškou jsem rád když dostřelím těch 60m. A nejsem takový střelec abych někoho trefil tam kde chci. Myslel jsem to v situaci kde jsme k sobě blíže, ale ne zas tolik abych někomu chtěl ublížit na zdraví.


21 dub 2014, 20:02
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
Hele když nebudu chtít přiznat, tak ti nepřiznám ani ten headshot do zmrzlý palice... některý terminátoři jsou prostě nezastavitelní, čím dřív si na to člověk zvykne, tim líp... nebo hrát jinde ;)

_________________
http://www.Sniperblog.cz


21 dub 2014, 20:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 bře 2012, 18:37
Příspěvky: 347
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
Já bych na pláckobitce řešil "snajprování" asi nějak takhle (beru situaci bez spottera) (Všěe použitelné na pláckobitky, nic víc)
-Při téměř každé hře se vytvoří statické místo, kde se hra příliš nehýbe. Většinou je to v situaci, kdy mají obě strany velice dobré krytí a nikomu se nechce riskovat zásah.
-Tyto místa není těžké vytipovat. Zmapovat (nejlépe před kontaktem) co kam a jak lítá - kam dostřelíš, kde to zanáší. Zmapuješ si pravděpodobné budoucí kryty nepřátel (přístupový/ústupový cesty, odkud ho mohou spoluhráči podpořit atp).
-Vyhlídneš si několik míst s dobrým výhledem na tvoje cíle, promyslíš ústupovky a záložní plán (kdyby tě někdo obešel) a připravíš se. I když se bude zezačátku bojovat jinde, nemusíš se trápit. Boj se přesune k tobě a ty už budeš připravený.
-Střílej ve chvílích, kdy podobným směrem střílí někdo jiný. Pokud máš dostatečně tichou zbraň (což manuálky bývají) a budeš slušně maskovaný, nemusí si tě nikdo všimnout.
-Pokud to bude možno, přesouvej se mezi kryty (těmi, které sis předtím vytipoval). Na správný chvíle přesunu to chce nějaký ty zkušenosti - musíš odhadnout chvíli, kdy tvůj přesun zůstane nepozorovaný.
-Pokud vezmou tvoje postavení útokem, hoď na nepřítele granát, pár ran ze záložky jako krycí palbu a přesuň se na místo, odkud máš hezký výhled na svoje bývalé stanoviště. Útočníky pak můžeš hezky přivítat - pokud se ti podaří útéct.
-V budově se drž dále ode dveří, tam budou často směřovat umlčovací dávky a to ti znemožní rozumně mířit.
-Drž se ve stínu, dál od oken. Pokud můžeš, střílej ven dírou ve zdivu nebo z okna od protější zdi (co nejdále, aby tvoje silueta nebyla vidět)
-Při útoku se snaž obcházet - můžeš přes optiku pátrat po zakempených protihráčích a připlížit se k nim z boku/z týla.
-Pokud jsi daleko od křídel, kryj záda svých spolubojovníků. Ať není poslední nápor zmařen palbou do týla.

Dávej si pozor na nepřátele schopné spolupráce. Životnost objeveného a osamoceného snipera je ve chvíli, kdy se proti němu přískoky rozběhne sehraná dvojice se počítá na sekundy.

Nikdy se nenech vylákat. Když se nepřítel, který o tobě nevěděl, vzdálí z dostřelu, počkej trpělivě, dokud se nevrátí. Pohyb tě akorát prozradí.
Pokud nepřítel střílí, nekryj se a nenatahuj v té době. Oblíbená taktika proti zamaskovaným soupeřům je prostřílet náhodně pár nápadných krytů a sledovat, jak nepřítele prozradí instinktivní cuknutí do krytu.

Hra s opakovačkou je často spíš frustrující. Nemůžeš poskytnout pořádnou umlčovací palbu nebo rychlejší mířenou palbu, když potřebuješ krytí střelbou tak musíš tahat záložku...
Na druhou stranu, většina AEGčkařů se v situaci, kdy hra přejde v "zákopovou válku" stane statickými, což síly (v této situaci) vyrovnává.

Stejně bych být tebou popřemýšlel po AEG typu SVD, M14 nebo SR-25 (nebo jakákoliv útočná puška s hlavní prodlouženou do tlumiče)

_________________
Nelíbí se mi projekt ČFA a nehodlám jej podporovat
http://plejk.wgz.cz/rubriky/uvodni-stranka


21 dub 2014, 21:46
Profil
Četař
Četař

Registrován: 18 dub 2014, 08:54
Příspěvky: 17
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
Díky Plejku,
dalších pár rad co se se určitě bude hodit :)
Ale u "snajprování" bych chtěl zůstat. Už jsem si prošel tím obdobím, kdy jsem alespon trochu zjistil jak to u AS sniperů vypadá...
Chtěl bych začít hrát s nějakým týmem a tak se začat zdokonalovat a vylepšit strategii a tak dále. Myslím, že a ž s někým začnu hrát tak se trochu ustálí moje funkce začne to být jen lepší, takže bych u toho chtěl zůstat :)


22 dub 2014, 11:22
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
Jakožto sniper nepotřebuješ tým, jakožto sniper potřebuješ maximálně pozorovatele a i potom je velká část tréninku jen a pouze tvojí osobní záležitostí.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


22 dub 2014, 12:09
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 18 dub 2014, 08:54
Příspěvky: 17
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
Když ale hraješ s ttýmem je to úplně o něčem jíném než když hraješ sám za sebe...
Tým pomáhá tobě a ty týmu. Potom se celkem změní i tvůj styl hry.


22 dub 2014, 12:43
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
Pak ale nejsi sniper...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


22 dub 2014, 13:07
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 01 bře 2009, 01:09
Příspěvky: 400
Bydliště: H.Týn / Holýšov
Nový příspěvek Re: Sniper vs Sniper
to pak ale jsi marksman a ne snajpr

sniper tým (v západních armádách , na východě původně nepoužívaly spottery , sniper chodil sám ale už na to více méně taky přechází ) , tj sniper + spotter jsou více méně samostatná jednotka jež se "pohybují" samy a jejich využití v airsoftu se kupodivu moc neliší od reálu - 95% času (pokud svou "práci" děláš dobře) budeš někde v křoví na pozorovatelně dělat oči pro tým , střílíš buď vůbec a nebo jen minimálně

pozn . pohyb u sniper týmu je opravdu v uvozovkách bo pokud jedeš fakt hardcore postup tak si rád za 100 m / hodinu

samozřejmě tohle využití na pláckobitkách moc nemá (no vlastně vůbec)

marksman , což je regulérní člen jednotky je naopak v pláckobitkách k nezaplacení , prostě si cupitá s týmem , obvykle na konci a ideálně i s odstupem a při nástřelu se oddělí a budto flankuje a nebo aspoň likviduje přesnou palbou VIP cíle , ideálně toho troubu co se cpe dopředu a řve rozkazy a nebo toho chudákka co se vláčí s těžkou vysílačkou......

pozn 2 : k nezaplacení proto že enemáci se po**** že ty naproti mají "snajpra" a jde po nich , obvykle následuje averze k jakémukoliv postupu od OPFOR a to i v 2-3 násobku mého (teoretického) dostřelu
bavíme se samozřejmě stále o pláckobitkách ,na vetších akcích automaticky kolečko okolo OPFOR a vpadnout jim do boku/bůčku ......řeknu to na rovinu , za 5 let a nebo jak dlouho hraju soft jsem potkal mraky týmů , modelky , turbospešláky , často i s (ex)členy AČR .... a pojem "kruhová obrana" byl pro všechny evidentně neznámý (což je plus pro mě , málokdy jsem dostal méně než dva než se vůbec rozkoukaly odkud to na ně lítá )


edit : prosím nekamenujte mě za polopatické a extrémně zkrácené pojednání o rozdílu mezi snajprem a antonem špelcem ostrostřelcem.....už tak je to na mě slušná slohovka

_________________
"vždy očekávej to nejhorší a pak už můžeš být jen mile překvapen"
TM vz.61 manuál
APS ASR 110 "Unicorn" ......prostě další M4 přestavěná na DMR
Obrázek


22 dub 2014, 13:09
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz