Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 10:06




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ] 
Přejít na stránku 1, 2  Další
 GBBR - všeobecne 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek GBBR - všeobecne
Zdravím..už dlhšiu dobu premýšlam nad dlhou plynovkou..očakával by som od nej realistickosť, spolahlivosť dostupnosť dielov a slušný výkon..aspoň tých 120m/s. Nebolo by to ani tak na hru kedže hrávam už prevažne ww2 + (nechal som si ešte aj moju praso M16)..ale pre nejaké to blbnutie, občasná víkendovka a terčová strelba. Proste si chcem spraviť radosť nejakou GBBR..velmi sa mi páčia mp5ky ale nenašiel som žiadnu s funkčným záchytom záveru..takže by šlo zrejme o niečo z Mkovej rady a pod..HK416 ,M16, KAC PDW...čo som sa tu dočítal tak to vizerá že top sú GBBR od WE..ničmenej som našiel aj pár zauímavých kúskov od iných výrobcov...prevažne ma zaujalo HK416 od umarexu..a potom pre mňa jedny z top výrobcov AEG- King arms, a G&G, tak by ma zauímalo ako si stoja na GBB poli.
G&G zaujalo najme spracovaním a nízkou cenou ale frčí na svojom systéme..tak ak by ste mali niekto dáke postrehy alebo skúsenosti s GBBRkami či už od umarexu, king arms, G&G, dokonca aj JG a AGM budem rád za každý poznatok a postreh..poprípade iné doporučenia a tipy..ďakujem
edit : cenový strop cca 400 eur + dáke drobné

edit 2 : edit : k toum G&G ..vyzerá to že je to len GBB kit vložený do AEG zbrane, plastové telo a pod..zrejme aj bez boltcatch funkcie preto tá cena :? takže to asi odpadá ak je tomu tak

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


Naposledy upravil madafaka dne 08 lis 2013, 13:19, celkově upraveno 1



08 lis 2013, 12:03
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
Já teď docela uvažuju o tomhle: http://shop.ehobbyasia.com/gandp-wok-m4 ... -frog.html
Ta cena vypadá víc než zajímavě a alespoň bych se to hned na začátku naučil skládat.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


08 lis 2013, 12:46
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
Takže k vyššie uvedeným pripájam aj GBBRká od GP 8-P
Vyzerá to ako slušný challenge kit za super cenu 8-)

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


08 lis 2013, 12:59
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
Čím to chceš pohánět?

Pokud nejsi jen na Colt a odvozeniny, tak vyjímečně dobrej je mini UZI od KWC. Jen potřebuješ novej model 2011, v podstatě u něj to chce jen vyměnit za delší hlaveň (Guarder) a jedeš. Zpracování to má hodně reálný, zásobníky nejsou z bláta....prostě dobrej kvér na plyn. Akorát holt je to Uzi, což pro mě je nepřekousnutelný.

Pokud Colt, tak buď jit cestou postupný dávání dokupy (a doufat že to nebude úplnej šmejd co nikdy nedoladíš), nebo koupit hotovej custom od Ratechu. Ten dělá jak vlastní M4, nebo má na prodej od nich už vylazený kvéry. Jen holt je to za raketu.

Samozřejmě skoro každej to vidí jinak, pro někoho je dobrý WE, pro jinýho je to ten největší šmejd po číně atd.....já jsem došel k tomu že radši připlatim a koupit Ratech nebo Viper tech a budu mít větší jistotu.

Ještě mě napadá, že hodně slušná je KC 02 od KJW, ale tam se musíš srovnat s malym zpětnym rázem....


08 lis 2013, 14:40
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
šiel by som na GG zo začiatku a časom by sa uvidelo. UZi ma neláka..to mi stačia GBB pištole ktoré mám (P14 a Hi capa) Chcel som radšej dáku GBBR dlhú. Nad KC 02 som uvažoval dávnejšie skrz ten kit na M1 carabine pre WW2. Ale vo WW2 som už zahojený kedže som si vyrobil M1903A4 springfield v plyne 8-). Takisto ma moc neláka ani M14ka a ani GBB SVDčko..chcem dačo na ten štýl ako je HK416, M16, kludne scar, masada apod..kalachy tiež nie 8-) Viper tech? To ani nepoznám..popozerám sa po tom..ešte dáke inokatsu viem že bolo na anareuse kedysi dávno..
Našiel som dáke video kde obkecáva WE,KWA a king arms..ak som z toho spravne pochopil najlepšie vyšlo z toho KWA?
http://www.youtube.com/watch?v=DAjU2iFhbEo
http://www.youtube.com/watch?v=oECo2r1n39A
Ako som zistil GBBR výrobcov je pomerne dosť tak mám v tom docela zmetok

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


08 lis 2013, 14:55
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
Tady je problém ten, že většina recenzí je z US nebo z Asie a tam maj restrikce ohledně výkonu, no a když je drženej výkon dole tak se nedostanou na limity konstrukce a tim pádem ti bude slušně šlapat i krám.

Já jsem si došel že radši pujdu do dražší, ale je to složitý, každej to vidí jinak. Hodně se dá čerpat na www.gusguns.com, ale je to právě hlavně US, takže tam řešej aby to náhodou neublížilo a podobný ptákoviny.


08 lis 2013, 16:02
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
Jo tak anglina neni tiež zrovna moja šálka kávy..ale čo to poberám..ako za kvalitu som si ochotný priplatit ale tiež sú isté hranice..u mna je zatial top
HK416 UMAREX
KWA M4 GBBR LM4 RIS - su knej 2 zásobníky čo pre štart poteší
a docela ma oslovilo pár videí na ten viper tech..len tam je problém takisto ako stou KWA že je to z ehobby a dosť by som navíšil zrejme na pošte a cle....s kúpou inak neponáhlam .času kludne aj do jari takže vklude prehodnotím každú variantu a za každý názor budem vďačný 8-)

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


08 lis 2013, 16:13
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
Jak jsem psal, tak u Umarexu jsou prej průserový trysky a všeobecně je pořád problém se zásobníkama. Ať už chceš jet na jakejkoli plyn, tak je to neskutečná loterie jak budou těsnit. Což u zásobníku za nějakejch 40-50 Euro je docela zoufalý.

Viper by měl bejt slušnej, ale je taky snad nejdražší (ikdyž teď mají M16 v akci).


08 lis 2013, 16:29
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
Ještě mě napadá myšlenka: máš to vlastně dvě možnosti - koupit něco drahýho co už bude prakticky hotový a pokud nebude jooo smůla (nebo nebudeš úplně levej u údržby) tak to bude od začátku šlapat - pak je to RATECH M4, nebo Viper

Druhá možnost - koupit levnější a ladit (díly hlavně RATECH) - pak je ta WE 416 asi nejlepší. Můžeš mít štěstí a bude dobrej kvér a malou investicí, protipól je že bude kvér pořád něco chtít a nakonec tě to bude stát víc.

Finančně to vyjde podobně (řekněme plus mínus 3000,- CZK), je jen na tobě jestli chceš mít hned hotovo, nebo ladit. Třeba já jsem na to levej, tak radši připlatim.


08 lis 2013, 16:38
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
Z dlhých plynoviek som videl v akcii od WE len G36 a to bol des a bieda (síce už bolo chladnejšie) ale po pár výstreloch bol zmrznutý GG zásobník a všetok plyn vyfučal von, Vraj to vyrieši nový Gas Route a ventil ale neviem o nikom konkrétnom čo to skúšal.

Od Umarexu viem o veľmi schopne vyladenej G36tke s ktorou hraje kamarát celoročne a má už niečo zasebou. Potom aktuálne kúpil v teame kolega MP7 od Umarexu - bližšie info by mohol dať M.ape , ale strieľa to veľmi pekne už bez úprav (uvydíme ako sa to bude chovať v zime).

Umarex beriem ako overenú kvalitu či už krátka/dlhá GBB zbraň ale sú trochu drahšie (vedia prečo :D ).

Akurát ešte kým sa rozhodneš s kúpou tak si over dostupnosť náhradných dielov a zásobníkov kedže pre Umarex vyrába KWA / KSC a dosť často sú vypredané aj na HK shopoch. Pritom objednávať nejaké drobné diely z kwa.store.com nieje práve ekonomické vzhľadom na poštu.

BTW momentálne má Uncompany.com zľavy 12-70% na všetko.

Ale s poštou a clom aj tak je výhodnejšie kúpiť väčšinu vecí unás, odporúčam http://www.commando.sk/zbrane/airsoft/d ... -metal-6mm ako dovozcu Umarex.

_________________
Strelec bez zbrane :)


08 lis 2013, 16:39
Profil ICQ
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
Hele a jak je na tom Umarex s hopem, co jsem čet tak žádná sláva....


08 lis 2013, 16:41
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
od Umarexu mám 2 pištole a s rukou na srdci možem povedať že tesnejší hop nemajú ani TM zbrane s VSRkovou gumou , čo sa týka cyklu tiež úplný luxus , trysku odpája až ďaleko po výstrele takže minimum únikov.
Dostrelovo na 380fps prekonám 450fps AEGčka , k hopu nemožem povedať jediné zlé slovo. (Hop guma u pištolí je rovnako riešená ako u dlhých zbraní len má iný rozmer.)

O tom žeby zásobníky prepúštali info nemám , ale ventilky sa dajú zohnať skoro všade.

_________________
Strelec bez zbrane :)


08 lis 2013, 18:53
Profil ICQ
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
Ok, tak díky za info :)


09 lis 2013, 08:04
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
Inak neviete ktorý výrobca si najlepšie stojí s kvalitou nabíjacích trysiek? či to je jedno? počkať kým sa vysere a vraziť tam RAtech kit?
a tiež by bolo fajn keby ten gan neni z blata

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


09 lis 2013, 12:35
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
Chalani a nevie tu niekto z vás ako je to s kompatibilitou?
podla popisu by to HK416 umarex malo byť od VFC.
A zauímalo by ma či doňho vpohode natrepem bolt carrier od ratechu Pre WE m4ku alebo to je úplne vedla.Podla všetkého je aspoň u We M4ky a We HK416 rovnaký spúšťak ale viac neviem a ani ako je to pre Umarex/vfc..popripade ešte ak by mi tu niekto vedel napísať ktorý výrobcovia GBBR zbraní sú si vzájomne kompatibilný

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


18 lis 2013, 17:32
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
Chlapi netušíte nějakej shop v evropě co prodává díly na plynovky od Ratech, potřebuju jeden náhradní díl a nechce se mi čekat než to přijde z asie.

Díky


19 led 2014, 12:39
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
No skús byť konkretnejší..niečo nemusí byť skladom..a niečo od ratechu zoženeš aj v ČR

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


19 led 2014, 13:44
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
Byl to nakonec planej poplach, včera jsem byl testovat a prostě vypadnul jeden díl z carrieru (stále absolutně nechápu jak se moh uvolnit, dost těžko se nandavá i vyndavá). Teď jsem se vrátil z lesa a zázračně jsem ho tam mezi listím nakonec vyhrabal.

Jinak muj problém s dílama v ČR je ten, že mám WA systém a na ten tu seženeš jen horkotěžko cokoli. Popř. se jedná o element apod. a to taky není cesta kudy bych se chtěl vydat.


19 led 2014, 14:03
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
Nó tak na WA to je problematické zohnať..dačo málinko v nemecku..všade je to wei tech..ale inak by som si zrejme počkal na tú áziu a kupil si aspon dáke blbostičky do zásoby kebyže mám WA gbbr..len tak zo zauímavosti, čo máš za kvér a odkial?slúži?

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


19 led 2014, 14:18
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
U morrise jsem koupil M4 od Ratech. Jak slouží ještě nepovim, různě jsme ji zkoušeli na prodejně kde vylítalo tak 800-1000 kulí a s .40 kulema na red gasu to dává mezi 125-130m/s, takže zatim spolehlivě střílí s dostatečnym výkonem, ale ještě jsem se pořádně nedostal ke zkoušení reálnejch hodnot. Teď když jsem měl trochu čas byla taková mlha, že to nemělo žádnej smysl.

Vyrobená je pěkně, je to vlastně full upgr. ratech, jen tušim že těla brali od viper tech, ale moc jsem po tom nepátral. Do ruky skvělá, naprosto pevná, nic se nehejbe, plasty z ostrýho kvéru. Pocitově naprosto dokonalá, ale taky to chce najít užití v softu že...


19 led 2014, 15:01
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
Po nej som presne pozeral..takže to je WA system? to som ani nevedel..tak dík za info a rád si počkám ešte na nejaké poznatky ak snou dačo viac nastrielaš :-) Ja bych rád M16 ..ale dobrej m4 sa nebránim

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


19 led 2014, 15:19
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
No pokud M16, tak bych za sebe doporučil viper tech (na ehobby mají zrovna ty M16 v akci) amíci si je dost chválej, ale kdo ví.....

Určitě se podělim, mám ji teprve krátce, takže to zatim nijak nehodnotim, chce to ještě dost nastřílet aby člověk měl jasnou představu co je puška zač.


19 led 2014, 15:25
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 17 led 2014, 14:00
Příspěvky: 32
Bydliště: Nový Bydžov
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
M16ku mám já už přibližně 1,5 roku a moc si jí chválím :wink:


19 led 2014, 16:34
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
Na margo Umarexu je to len obchodná značka a predáva z zbrane rôznych výrobcou. Ratech pokiaľ viem tak vyrába len upgrade diely. Čiže ich zbrane sú napr. WE s Ratech upgrade dielmi ktoré zlepšia vlastnosti zbrane. Treba hľadať taký typ zbrane na ktorý sa vyrába upgrade alebo si priplatiť a kúpiť už rovno vyladenú zbraň.
Za mňa vyhráva KWA ale tam zatiaľ nie je veľký výber tuším MP7 a M4 alebo klasika WE a Ratech upgrade. To mrznutie zásobníka je spôsobené vlastnosťou ťekutého plynu a kvalitou gas route a vyladením zbrane ratech trysky majú nastaviteľný prietok na tryske a možnosť regulácie FPS.


19 led 2014, 16:52
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
Vyrábí vlastní, ale jen M4: http://en.ratech.com.tw/english/index.p ... Itemid=138

Mín@: jako M16 máš? Přímo Viper tech?


19 led 2014, 17:11
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 17 led 2014, 14:00
Příspěvky: 32
Bydliště: Nový Bydžov
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
Ne! To ne já mám (pokud si to pamatuju) G&P

_________________
M16A1 G&P Černá


19 led 2014, 17:22
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
A keď už sa takto bavíme nevie niekto G&G pustilo na trh nejaké plynovky za dobré ceny ako je to s kompatibilitou dielov alebo či aspoň je zohnať náhradné diely
http://www.catus.sk/55-dlhe-plynove-zbrane#/vyrobca-gg


19 led 2014, 17:34
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
To by mě taky zajímalo, mrknu se po nějakym info....


19 led 2014, 17:37
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
Neviem..čo som pozeral GG..tak som to aj v tejto téme spomínal..a ak je to to čo si myslím..tak su to len GBB kity v normal AEG telách

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


19 led 2014, 19:26
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: GBBR - všeobecne
To máš pravdu ale ide mi o to že či sa dajú zohnať diely ak sa niečo pokašle chcem to viac menej na športovú streľbu a vyblbnutie na strdlnici.


19 led 2014, 20:56
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz