Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20 dub 2024, 09:19




Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 343 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další
 Začiatočnícke rady 
Autor Zpráva
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
A čo tie BIO guličky? totiž ak by som strielal na terč na dvore nechcem aby sa guličky povaľovali hore dole preto rozmýšlam nad kupou aj BIO guličiek. Ako to funguje? a kvalitatívne su natom rovnako ako normálne?


28 dub 2013, 18:44
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Jako nečekej, že ty to dneska vystřelíš, a zítra budou ty Bio kompletně rozložené :D

Měl jsem Bio od PJ, a žádný razantní rozdíl jsem nesledoval, takže za mě OK.

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


28 dub 2013, 19:03
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 06 lis 2011, 09:26
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Len by som ešte chcel dodať, ako tak čítam, nečakaj že budeš na 10 - 15m strieľať 10-ky na vzduchovkovom terči, airsoftky (až na 1 výnimku, ktorú som ale mal k dispozícii len chvíľu aj to už dávno - základ TM VSR-10) sa nemôžu presnosťou porovnávať napr. so vzduchovkami, minimálne v základe určite nie :)
Ohľadom BIO BB-čiek... niektoré sú dobré, iné za veľa nestoja, niektoré sa rozkladajú, a iné držia ako židovská viera :) Ale ako písal Jeryk, rozloženie určite nebude trvať deň... to sú prinajmenšom týždne a mesiace :) Keď už tak ľudia nenadávajú G&G BIO.


28 dub 2013, 19:16
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
to mi chceš povedať že aj ked to je v tom balení rok tak sa to rozloží?:D
ja som myslel že to vydrží a že po vystrelení to za den rozpadne alebo za mesiac... ale dufam že to vydrží ak je v balení zabalené


29 dub 2013, 14:58
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 16 říj 2012, 10:04
Příspěvky: 164
Bydliště: Jižní Čechy
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Lantern píše:
to mi chceš povedať že aj ked to je v tom balení rok tak sa to rozloží?:D
ja som myslel že to vydrží a že po vystrelení to za den rozpadne alebo za mesiac... ale dufam že to vydrží ak je v balení zabalené
A to by si chtěl chemicky jak zařídit, aby ti to po výstřelu začalo urychleně degradovat ? :wink:
Jinak u BIO koulí je jednoduchý pravidlo:"Počínaje otevřením balení začala biodegradace." Teda nevím jak u ostatních, ale ty co jsem testoval já byly vakuově zabalený.
Stačí si něco o tom procesu biodegradace něco málo zjistit.
Citace:
Biodegradable pellets are made of various types of resin, often developed for the agricultural industry, and better makes are certified as compostable.
There is a mixture of degradable processes being used, such as soil microbes and photosensitive degradation. Biodegradable pellets are currently being produced with all the characteristics of the best of the conventional, with homogeneous resin construction.

Zdroj - http://en.wikipedia.org/wiki/Airsoft_pe ... degradable

_________________
Nelíbí se mi projekt ČFA a nebudu ho podporovat !
Desert Eagle 50.AE GBB
Stoner Rifle, SR-25 AEG


29 dub 2013, 15:06
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Tak z holandska mi ujko donesie tu nabijačku čo ste mi poradili až za mesiac :/ kebyže budem také dva týždne použivať tú nabijačku čo je v krabici s cm028 poškodí to baterku alebo až tak nie? mam to risknuť?

guličky som sa už asi aj rozhodol ktore...1balenie BIO a jedno klasických 0,23-0,25 ved to su len dve grami rozdiel

http://www.commando.sk/zbrane/airsoft/b ... 025g-white normalne 0,25g od WALTHER

http://www.commando.sk/zbrane/airsoft/b ... 45_1_12_41 BIO 0,25g od WALTHER

vybral som si dobre?


29 dub 2013, 18:21
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
strelivo má hmotnosť v desatinách gramov , chcel by som vydieť ako by sme po sebe strieľali 20g-40g BB-ložiskami :lol:

Ale tak k veci , Walther strelivo je veľmi dobré , ale Elite force je smetie , to už vážne môžeš radšej kúpiť 0.12g strelivo z tržnice. ak si to ešte neobjednal tak sa radšej rozhodni inak , ale celkovo by som sa na Bio vysral.

_________________
Strelec bez zbrane :)


29 dub 2013, 18:50
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Tairo teď jsi mi připoměl, jak jsem kdysi do číny z tržnice narval malé ložiska :D ve zkratce, tak zbraň explodovala. :)

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


29 dub 2013, 18:54
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
nj walther mi hned niečo hovorí že to je kvalita ako to už niekto tu spominal su to vyrobcovia realných zbraní... zoberiem walter a hotovo..BIO potrebujem pretože ak budem strielať po dvore nechcem aby sa povaľovali guličky kade tade. Máme aj záhradu no a umelé guličky v zahrade nemožem nechavať...

takže chceš povedať že medzi 0,23 a 0,25g je veľký rozdiel? čo som pozeral do cm028 sa doporučuje 0,20 až 0,25 takže to je asi jedno


29 dub 2013, 18:57
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
a niesom zase až tak bohatý a nebudem kupovať BBčka stale takže som zvyknutý ich aj zberať po dvore ked som kedysi mal M4A1 činu za 25€ :D manual :D no a mal som len 500BBčka zberal som a vydržalo to rok ...no to bola slabá zbran táto je silnejšia dá sa použiť BBčko aj viac krát alebo je jednorazovka?


29 dub 2013, 18:59
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
pokud nechces riskovat zniceni vnitrniho mechanismu a s tim spojenou drahou opravu, tak jsou kulicky pouze na jedno pouziti

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


29 dub 2013, 19:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 06 lis 2011, 09:26
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Tak tak... NIKDY nepoužívaj v airsoftke už raz vystrelené BB-čko, riskuješ prúser. A čo sa týka tej značky a typu... rob ako myslíš, rady si už dostal, rozhodnutie je na Tebe ;)


29 dub 2013, 19:47
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
čo také sa može stať? mal som kedysi ten manual M4a1 a niektoré guličky som použil aj 30x pri strelbe do terča. síce to bola asi raz tak slabšia zbran ako tento kalach čo beriem no boli to 0,12g BB a nepametam sa aby sa niekedy niečo s guličkou stalo... možno sa sem tam zasekla a musel som to vybrať alebo sa roztrieštila no žiadne poškodenie na zbrani nebolo :)

poradili ste mi WALTHER guličky tak ich beriem váhová kategoria je dobrá


30 dub 2013, 14:47
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Stále mam čas na rozhodnutie. ja by som veľmi rád zobral tie od G&G Armament ale su vypredané. ja idem kupovať priamo do predajne nechcem mínať na poštovné. ak teda tam je niečo lepšie ako tie od WALTHER a musia byť na sklade tak pozrite sa niekto nato a skuste poradiť niečo lepšie ak tam niečo lepšie je.

http://www.commando.sk/zbrane/airsoft/bb-gulicky - tuto je link

http://www.commando.sk/zbrane/airsoft/d ... al-aeg-6mm toto je definitivne tá zbran ktoru beriem a treba dotoho asi 0,23g alebo 0,25g BB


30 dub 2013, 14:55
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
AK vezmes Walther 0.25 budes spokojny. Su dost drsne takze pekne zabera Hop aj na minimum.

_________________
Strelec bez zbrane :)


30 dub 2013, 16:21
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Tairo si zo sabinova? Lebo ja tiež :D


30 dub 2013, 18:49
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Áno , no vidíš aký je ten svet veľký :D ...

_________________
Strelec bez zbrane :)


30 dub 2013, 20:08
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
hovorí sa malý :D ale to je jedno, nemaš nahodov niečo napredaj ? :D možem dojsť toľko pár metrov :D a koľko maš rokov?


01 kvě 2013, 18:36
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
To už bude trochu OT , keď tak PM nech to tu nezahlcujeme súkromým rozhovorom

_________________
Strelec bez zbrane :)


01 kvě 2013, 18:37
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
tak peniaze na zbran aj BBčka už mám no ako ste mi radili s tou nabijačkou že mam kupiť novú tak tú budem mohol kupiť až tak v júly a nechce sa mi už čakať preto chcem sa opýtať či je to až tak doležité...
okoľko sa asi zníži životnosť baterie ak ju nabijem 10x s tou nabijačkou čo je pribalená k cm028?


12 kvě 2013, 10:37
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Ano, je to až tak důležité. Sníží se asi o tolko, že ji budeš moct vyhodit a koupit rovnou s nabíječkou i novou baterku. Pomíjim fakt, že ty čínský adaptérky nejsou zrovna bezpečný.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


12 kvě 2013, 11:11
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
aj kebyže to nabijem len 3x tak tiež ? nechcem už čakať a zase na nabijačku nemám


12 kvě 2013, 12:00
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 13 čer 2009, 18:45
Příspěvky: 340
Bydliště: Mladá Boleslav
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Když to párkrát nabiješ tak se nic nestane, pokud si jo zrovna nechytil nějak extra špatnej kus.

_________________
Challenges:Nenápadný,Magnet na BB,Vyjednavač,Odhodlaný,Last man standing,Little big horn,Modelka,Pevná muška,Infiltrátor,Obojživelné operace,Mňam,Hérečka,Evropské směrnice


12 kvě 2013, 12:09
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
alebo by som možno mohol kupiť odtialto http://www.commando.sk/zbrane/airsoft/b ... lipo-liion kedže odtial beriem všetko a ak by sa nazberalo 150€ mal by som dokonca 5% zlavu čo by bolo fajn :) tá nabijačka je vpohode? stojí 30€

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ories.html tento kus by mi jeden ujo doniesol až za 2mesiace z holandska takže to je dlho nechce sa mi čakať... neviete či by sa to nedalo zohnať v nejakom elektre ? mám nedaleko veľké mesto prešov možno by to tam mohlo byť tažko povedať


12 kvě 2013, 12:17
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Unás nabíjačku ani baterku nekupuj , je to niekoľko násobne vyššia cena za oveľa menej kvalitný tovar. Z Hobbykingu sa dá zohnať 2S Lipolka a nabíjačka z Balancérom + pošta na SLovensko do 20-25 eur vpohode.

Aspoň ja som dávnejšie bral http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=8247
a http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=17297
čo ma vyšlo s poštou na necelých 30 USD
Tu máš Baterky priamo na Airsoft http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... rsoft.html
Hľadaj 7,4V , viac ti na základové AK netreba (resp. mohlo by to byť viac než zvládne)

_________________
Strelec bez zbrane :)


12 kvě 2013, 12:32
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
nemohli by sme sa dohodnuť že by si to kupil na seba? a doniesol by som ti peniaze? nemam ako zaplatiť cez paypal kedže nemam kreditku


12 kvě 2013, 12:39
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 11 dub 2012, 15:27
Příspěvky: 153
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Nezabudni, že ak to bude nad 25€ alebo ti to zastavia colnící, tak platíľ minimálne spracovanie na colnej správe alebo aj dph....


12 kvě 2013, 14:22
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Tak kúpa by mala byť už vybavená no ešte vybrať ten správny kus baterie a nabijačky :)

nabijačku ste mi poradili už dávnejšie túto:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ories.html
ale chcel by som ešte niečo lacnejšie takže kto sa vyzná nech hodí link niečoho lacnejšieho ale rovnako použitelného :)

Baterie ste mi radili LI-PO sú malé,vykonné proste asi najlepšie no troška drahšie ale stojí to zato takže tiež kto vie nech mi poradí nejaký kus vhodný pre cyma 028 ak47.


12 kvě 2013, 14:36
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
tato nabijecka by sla taky pouzit:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ories.html

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


12 kvě 2013, 14:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
no ja som skor myslel niečo za odosť lacnejšie čiže 10€ no to je asi nerealne...asi ešte musím vytrvať trocha a radšej tú za 23e možno mi požičia brat :D

a čo Tie lipo alebo radšej Liion? sú to tuším menšie baterie takže to vojde kľudne do tej cyma 028? a tie koncovky su kompatibilné asi ma porazí ked kupim blud :D


12 kvě 2013, 16:13
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 343 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz