Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 07:12




Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 343 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Další
 Začiatočnícke rady 
Autor Zpráva
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
A neviete nahodov koľko stojí reálna zbraň napr ak47? Určite si nikdy nekupim no len tak informačne :D


11 dub 2013, 20:51
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 16 říj 2012, 10:04
Příspěvky: 164
Bydliště: Jižní Čechy
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Hmm... jak jednoduchá odpověď :)
Link

_________________
Nelíbí se mi projekt ČFA a nebudu ho podporovat !
Desert Eagle 50.AE GBB
Stoner Rifle, SR-25 AEG


11 dub 2013, 21:15
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Jsem si myslel kdysi, že ty zbraně budou nějak extra drahé ale není tomu tak. Ale tom už je jiné dizkuze...
http://www.zelenysport.cz/pusky/works-a ... jeci-puska

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


11 dub 2013, 21:16
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
tiež by som nepovedal že su také zbrane myslím tie realne také "lacné" jasné že lacne niesu ved dať desaťtisíce eur za zbran je strašne veľa ale zase myslel som že stojí aj milion :D nemal som prehlad už mám...

no speť k airsoftu...peniaze sa mi už zberaju a pravdepodobne už o mesiac až dve idem kupovať a som definitývne rozhodnutý medzi týmito dvomi ...

http://www.commando.sk/zbrane/airsoft/d ... al-aeg-6mm

http://www.commando.sk/zbrane/airsoft/d ... al-aeg-6mm

Vlastne sú to skoro identické zbrane až na farbu a vonkajší dizain no tvarovo to je to isté ako aj sila,dostrel,baterka proste všetko:) veľmi pekne dakujem za všetky rady ktore ste mi napísali veľmi ste mi pomohli bez vás by som ešte kupil nejakú M4 za sto eur a bol by to šmejd vdaka vám som teraz istejší :)

a ešte ktoru vahovu katehoriu treba do týchto? chcem nejaké veľké balenie 4000ks no može byť aj menej :) tak mi niekto hodte link z comando.sk ktore guličky kupiť :) http://www.commando.sk/zbrane/airsoft/bb-gulicky

tiež mam doma nejaké tuším 0,12g BBčka ešte z starej manualnej M4 možem ich použiť potom do toho kalacha?


12 dub 2013, 18:05
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 úno 2010, 18:40
Příspěvky: 607
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Z toho jejich výběru bych vzal tyhle - http://www.commando.sk/zbrane/airsoft/b ... -white-6mm

Ty 0,12 určitě do kalacha nedávej.

_________________
Jak na lipolky
__________________________________________
M4A1 G&P SHS M130 - 1.99J 17bb/s
AKS-74U Cyma M120 - 1.58J 25bb/s


12 dub 2013, 18:09
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 16 říj 2012, 10:04
Příspěvky: 164
Bydliště: Jižní Čechy
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
No s těma 0.12 by to fungovalo spíš jako "Frag Cannon" než samopal :)
Mrkni přes hledáček, kdysi jsem tu zahlídl téma kde si někdo dokonce dal i tu práci a poslal
kuličky (vzorky) na rozbor kvality. Každopádně ty co ti poslal Screpheep můžu doporučit taky a bude nás určitě banda.

Skoro vůbec neprasí hlaveň jak mi to dělali Guardery (sakra tam jsem snad každých 10 zásobníků v plynovce čistil černej filtr z vnitřku hlavně) a určitě mají nejlepší soustřel ze všech koulí, co jsem doma měl. Kolikrát jsem měl problém si vystačit s Hopem abych srovnal dráhu a povedlo se mi to až s těmahle.

_________________
Nelíbí se mi projekt ČFA a nebudu ho podporovat !
Desert Eagle 50.AE GBB
Stoner Rifle, SR-25 AEG


12 dub 2013, 18:15
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 30 bře 2013, 23:57
Příspěvky: 20
Bydliště: solčany
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
dvaja kamarati maju toho taktickeho kalacha s timi ris lištami.. nastrialane tak okolo 8000 BB ... jeden ide ako nový.. a druhý po tejto hranici zlihal .. struna sa zlomila kola sa odierali ale doteraz to držalo .... byt tebou to dam niekomu čeknut nieje to dobre vypodložkované .. ale inač na zaklad to pohode striela
ja by som do toho dal tieto gule http://www.commando.sk/zbrane/airsoft/b ... -white-6mm .. skušali sme aj 0.25 aj 0.20 ale fakt tie 0.23 su zlatá stredná cesta do tej zbrane


12 dub 2013, 18:32
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
no 8000výstrelov nieje nič moc... kedže ho maju tak asi si dám poradiť prave odteba fakt je 0,23g naj? okey ak je tak tak kupim tie ... takže na tej zbrani je všetko vpohode? až na tu pružinu? ako ste stým zaobchadzali? dlhá strelba može skratit životnosť? ja sa budem snažiť aby vydržala čo najviac...nemam nikoho na opravu tej zbrane no niečo by som snád našiel..koľko asi by stála oprava v pripade že pružinu porazí? :D


12 dub 2013, 20:03
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
a nezistiš mi aj od kamošov či kupovali nabijačku,baterku rovno novú? alebo postačí tá čo tam je? vydržala?


12 dub 2013, 20:10
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Hele, řešíš kraviny. Je to levná čína, tam je vždycky možnost, že se ti něco posere a nikdo ti dopředu neřekne, co to bude a kdy se to stane. Je to fakt čistě o náhodě a o štěstí, tam dopředu nic nevymyslíš, samozřejmě můžeš tu pravděpodobnost snížit tim, že nebudeš střílet dlouhý dávky, nebudeš kvér válet v blátě a vodě, nebudeš s nim nikde mlátit a podobně, ale ani to ti nezaručí, že se ti nerozbije. A naopak je spousta levnejch čínskejch zbraní, co jejich majitelé protáhli spoustou drsnejch akcí a fungujou pořád bez problémů. Prostě ho kup a uvidíš.

S baterkou a nabíječkou jsme ti to snad už vysvětlili dostatečně...nabíječku kup novou okamžitě, baterku můžeš používat, dokud neodejde nebo ti nepřestane stačit.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


12 dub 2013, 20:17
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
ved dobre je to čína chapem a už vlastne stemi otom vysvetlili fakt všetko začo dakujem. ale ešte počkám čo odpiše čukoň kedže hovorí že jeho kamarati vlastnia tú istú tak by som rád vedel viac...


12 dub 2013, 20:40
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Tenhle kvér už vlastnil nebo alespoň držel v ruce snad každej, kdo chvíli jezdí střílet a asi každej, kdo ti tu radil...nebo si myslíš, že si ty informace taháme z palce? Já nevim, o čem furt přemejšlíš a na co čekáš, buďto ten kvér chceš, nebo nechceš.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


12 dub 2013, 20:47
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Taky jsem z toho střílel, z obou verzí, maj nebo spíš měli je kucí od nás. Nesledoval jsem žádný problém. Dále, na internetu je hodněmegaturbo moc návodů jak zbraň rozebrat a zase složit, jen se chce toho nebát. Byl jsem z toho vytřesený tak jako ty, že se mi něco pokazí a já to budu někomu posílat na opravu, nebo nedejbože sám rozebírat. Ale podle Jeffova návodu se mi to povedlo a teď si dokážu sám udělat co potřebuju.

Jinak souhlas s Griffem.

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


12 dub 2013, 22:01
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Rotný
Rotný

Registrován: 30 bře 2013, 23:57
Příspěvky: 20
Bydliště: solčany
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
ja mám vlasne tiež zbran takuto čínu .... názov to má W47D .. je to zložené z tohto china AK a SVDčka .. ale zvnutra to je to iste ako toto AK.... neviem prečo ale ked som hu kupoval na stránke bolo napísane že ma 455mm hlaven .. a ja tam mám od vyroby 53cm aj volačo .. a je tam valec s dierou :P takže bude treba premna nový vzduch ).. neviem ako predídeš zničeniu tie zbrane sú nevispitatelné.. ja som si to podla návodov rozobral prepodložkoval a zatedy drži v poho .. asi rok .. nastrielane možno 15 tis BB.. použivame 0.23 bbčka aj ja aj tí čo maju tieto AK čo chceš ti... proste sú natú zbran naj ..baterka drži na tej nabíjačke ale pomaly a isto zliháva takže tu nabijačku by sa zišlo kúpiť lebo baterka ti odíde .. a ešte skús podla návodou rozobrat len telo aby si sa dostal k hopu (JE TO JEDNODUCHE).. vitiahni ho aj z hlavnou .. pozri aby bola gumička dobre nasadená a aby tesnila v komore .. lebo to tam dávaju asi hoci ako :D


12 dub 2013, 23:42
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 09 dub 2011, 07:27
Příspěvky: 195
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Zdravím,pořídil jsem si novou polní láhev a píšou u ní, že se má před prvním použitím vydezinfikovat dikacidem, preceptem nebo sanosilem, jde použít jiná alternativa, která je běžně doma ?


18 dub 2013, 15:01
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Michal2 píše:
Zdravím,pořídil jsem si novou polní láhev a píšou u ní, že se má před prvním použitím vydezinfikovat dikacidem, preceptem nebo sanosilem, jde použít jiná alternativa, která je běžně doma ?


pokud to je takova ta klasicka originalni (tedy zadna cina, MHF, miltec atd.) polni lahev, tak ta se da vyvarit normalne ve vode. jinak myslim ze na vnitrni vymyti bezne postaci obycejny jar a pokud to chces 100% tak pouzij nejakou desifekci z lekarnicky nebo by mohla stacit i ustni voda (vicemene vse co ma vyssi procento alkoholu by melo stacit - alpa, lesana, absinth atd :-) )


18 dub 2013, 15:10
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 09 dub 2011, 07:27
Příspěvky: 195
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Jop je to origoš láhev. Já bych to taky tak nehrotil píšou to v přibalenym návodu.


18 dub 2013, 15:24
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Můžeš to vypláchnout třeba naředěnym Savem, samozřejmě potom je nutný to fakt pořádně vymejt čistou vodou.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


18 dub 2013, 15:36
Profil ICQ
Desátník
Desátník

Registrován: 18 bře 2013, 23:14
Příspěvky: 8
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Griffon píše:
Můžeš to vypláchnout třeba naředěnym Savem, samozřejmě potom je nutný to fakt pořádně vymejt čistou vodou.



Ahojte kluci. Vypláchnout to jo, ale raději enzymatický detergent od nějakého lékaře.


23 dub 2013, 14:42
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Zdravím. Onedlho už idem kupovať ten kalach ktorý ste mi poradili
http://www.commando.sk/zbrane/airsoft/d ... al-aeg-6mm som už pevne rozhodnutý preneho viem že to čina a hocikedy sa tam niečo poserie no počítam stím, a zase ak sa niečo poserie vpohode sa dá vymeniť náhradný diel.

Ešte som sa ale nerozhodol aké strelivo kupim poradili ste mi viacero druhov streliva no stále som sa nerozhodol a každý hovorí niečo iné :)
http://www.commando.sk/zbrane/airsoft/b ... -white-6mm
alebo
http://www.commando.sk/zbrane/airsoft/b ... -white-6mm

tieto dve balenia ste mi poradili no neviem čo je lepšie

Veľa som čítal o airsoftne a konkretne o cyme028 takže ako tak sa už vyznám :) no snád kebyže kúpim a sa niečo poserie snád mi budete vedeli pomocť a opravím to :)


24 dub 2013, 15:57
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 06 lis 2011, 09:26
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
No z týchto dvoch za mňa prvé, G&G 0,25: http://www.commando.sk/zbrane/airsoft/b ... -white-6mm . Moja Cyma 028 je výkonovo tiež v základe, používam 0,25 (aj keď inú značku - King Arms) a nemôžem sa vôbec sťažovať. Každopádne, z mojej skúsenosti, medzi 0,23 a 0,25 veľký rozdiel podľa mňa nie je. Hlavné je to, aby si kúpil strelivo dobrej značky a nie nejaký šmejd (značka G&G patrí ku kvalitatívnej špičke toho čo sa u nás dá zohnať, ak to nie je špička absolútna. Značku toho druhého streliva čo si poslal ani nepoznám).


24 dub 2013, 17:10
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
No asi máš pravdu :) no sú momentálne vypredané a neviem či sa to zmení tak skoro...

http://www.commando.sk/zbrane/airsoft/b ... 025g-white

tieto tiež nevyzerajú zle pretože hoc som začiatočník značka walther mi niečo hovorí že to asi šmejd nebude


24 dub 2013, 17:55
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 06 lis 2011, 09:26
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
No tak to strelivo objednaj z iného obchodu, malá investícia navyše sa určite oplatí :) Na čo sa pýtaš na názor ľudí na niečo, keď to potom zamietneš? Do budúcna: dobré skúsenosti mám so strelivom značiek G&G, King Arms, Madbull, Marui a ľudia si pochvaľujú aj BLS, osobne som ich v žiadnej zbrani ale ešte nemal.

Walthery som tiež ešte v zbrani nemal, čo sa streliva týka osobne by som určite vsadil na istotu a nevymýšľal. Navyše si myslím, že to budú len prebalené BB-čka inej značky (netrúfam si povedať akej, Walther je výrobca ostrých zbraní, airsoft má len ako doplnok sortimentu)... Každopádne prv ako hocičo kúpiš, pozri si na nete recenzie. Napríklad aj tu na fóre je celé vlákno kde sa BB-čka rozoberajú.


24 dub 2013, 18:22
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Jasné že si dám poradiť a nezamietam to :) no podľa mna nejaký extra veľký rozdiel medzi guličkami od jednej značky a druhej ak je cena rovnaká asi nebude rozdiel veľmi veľký. No popozerám a ešte vyberiem mám na vybratie taký týžden a idem kupovať


25 dub 2013, 14:34
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Mrkni sem:
http://taskforce.7x.cz/rubriky/clanky/r ... ft-kulicek

Ideálně bych volil 0.23g, kdysi na mojem AK-74U, 400 FPS+- dokonale vyvážily dostřel a přesnost. Samozřejmě lítat to bude vždy, ale jakým způsobem.

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


25 dub 2013, 15:02
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 06 lis 2011, 09:26
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Pokiaľ si vyberieš 2 vzorky z kvalitných značiek tak ten rozdiel nemusí byť nejak priepastný. Ale pokiaľ máš 2 vzorky pričom jedna je overená, kvalitná značka a druhá nič moc, tak ver, že ten rozdiel tam bude :) Ako napísal Jeryk: "Samozřejmě lítat to bude vždy (aj keď nekvalitné strelivo môže občas spôsobiť problémy), ale jakým způsobem."

Inými slovami: prečo sa uspokojiť s niečim priemerným, keď za rovnaké peniaze +- doslova pár eur môžeš mať to najlepšie, čo sa tu dá zohnať :)


25 dub 2013, 15:36
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
ahá tak asi máš pravdu dám si zaležať a kupim radšej tie najlepšie hodnotené na internete. Prečital som toho o airsofte dosť aj dosť recenzii na cyma028. Nabijačku onedlho budem mať už doma no a bateriu planujem tiež kupiť ked odíde tá čo tam bude. Tiež som čital že ludia menia kabeláž,pružiny,ložiska ... koľko to stojí taká vymena? ale také dve mesiace to snád vydrží že ano? planujem to kupiť na leto na voľný čas potom dokúpim čo bude treba


25 dub 2013, 16:14
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Do vnitřku kvéru vůbec nehrabej, dokud bude fungovat ;-)

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


25 dub 2013, 16:52
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
dik za radu :) budem sa toho držať :D


25 dub 2013, 18:48
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Strelivo Walther môžem odporučiť , kupujem síce 0.30tky a skúsal som ich aj v presnej 6.01 PDI hlavni bez problémov. Sú ale trochu suchšie takže viac hopujú. takže ti stačí menej pritiahnuť hop pre rovnaký efekt ako z iným strelivom a sú aj menej brzdené.
Ako natom budú 0.25ky neviem povedať , ale pochybujem že tam bude nejaký rozdiel.

_________________
Strelec bez zbrane :)


25 dub 2013, 19:57
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 343 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz