Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 07:09




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Airsoft a jak spravně začít/nezačít 
Autor Zpráva
Major
Major

Registrován: 27 srp 2010, 21:22
Příspěvky: 479
Nový příspěvek Re: Airsoft a jak spravně začít/nezačít
tak tam de akorát podložit hop, zvýraznit mířidla, vyměnit hlavu pístu, podložit pružinu, ale u škorpa je to zbytečný, střílí slušně, a hlavně musí bejt slušně složitej vnitřní mechanismus


07 bře 2011, 21:27
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Airsoft a jak spravně začít/nezačít
No a zde bych vyhlásil konec offtopicu.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


07 bře 2011, 21:53
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 29 pro 2010, 22:22
Příspěvky: 144
Nový příspěvek Re: Airsoft a jak spravně začít/nezačít
no vidíš, a už se sem každej bojí něco dál napsat :-)


08 bře 2011, 16:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
Praporčík
Praporčík

Registrován: 31 říj 2012, 22:31
Příspěvky: 109
Nový příspěvek Re: Airsoft a jak spravně začít/nezačít
Cau ludia. Chcem len taku malu radu od vas... Kupil som si sietovanu masku na tvar dobre mi sadne dobre sa mi s nou hraje okuliare s nou drzia fajn... ale neska mi jeden kamarat co hrava povedal ze je v z nejakeho dovodu nebezpecna pre mna... A tiez som si nevsimol ze skuseny airsoftaci by neco take mali. Je sietovana maska blbost alebo preco to nikdo nenosi? Dakujem :)

_________________
-Colt 1911 CO2
-Colt 1911 AEP
-Colt 1911 Hi-Capa 5.1 [KP-06] (KJW)
-Ak 47 cm028 (Cyma)
-Hi-Power M870 Shotgun Short
-M70 (ASG)
-Taurus PT99 (Cybergun)
-Colt Constrictor 8mm (Marushin)
-Benelli M3
-Winchester 1887 Long Real Wood (Marushin)
-MP5 (Cybergun)


11 led 2013, 05:24
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Airsoft a jak spravně začít/nezačít
jestli mas na mysli neco na tento zpusob: http://airsoftpro.cz/eshop/product_info ... ts_id=1708
tak spousta lidi ji nosi, vcetne me. nikdy jsem neslysel, ze by byla nejak nebezpecna, prave naopak, dobre chrani tvar a zuby proti zraneni airsoft kulickou

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


11 led 2013, 06:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Praporčík
Praporčík

Registrován: 31 říj 2012, 22:31
Příspěvky: 109
Nový příspěvek Re: Airsoft a jak spravně začít/nezačít
No hej presne toto mam na mysli to iste len v ciernej. A ten kamos povedal ze vraj na akcii mal typek natiahnutu pruzinu a prestrelilo mu to zajebalo sa mu to do koze... aj ked sa mi to zdal ostrasne divne lebo citit ze ta maska je pevna a to by ta zbran musela nicit okuliare atd. diki teda len som mal obavy. :)

_________________
-Colt 1911 CO2
-Colt 1911 AEP
-Colt 1911 Hi-Capa 5.1 [KP-06] (KJW)
-Ak 47 cm028 (Cyma)
-Hi-Power M870 Shotgun Short
-M70 (ASG)
-Taurus PT99 (Cybergun)
-Colt Constrictor 8mm (Marushin)
-Benelli M3
-Winchester 1887 Long Real Wood (Marushin)
-MP5 (Cybergun)


11 led 2013, 06:40
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Airsoft a jak spravně začít/nezačít
a myslis, ze by bez masky ten clovek dopadnul lepe?

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


11 led 2013, 07:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Airsoft a jak spravně začít/nezačít
Tak pokud mu to prošlo přs tuhle masku tak je něco špatně ne na masce ale nato kdo střílel. Ta maska ustojí hodně. Byl sem nucen ji začít používat na CQB a už mi hodněkrát pomohla.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


11 led 2013, 07:30
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Airsoft a jak spravně začít/nezačít
Kamarád v tom má trochu bordel. Nebezpečný je používat mřížku jako ochranu očí, protože u ní fakt hrozí, že se kulička roztříští, střepinky projdou a to je do oka průser. Ochrana obličeje to je super, sám jí používam, většinu zásahů zastaví a když se občas nějaká kulička rozseká a projde, tak je to pořád mnohokrát lepší, než ten zásah dostat přímo.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


11 led 2013, 08:20
Profil ICQ
Praporčík
Praporčík

Registrován: 31 říj 2012, 22:31
Příspěvky: 109
Nový příspěvek Re: Airsoft a jak spravně začít/nezačít
No ved viem ja som mu hovoril ze to musi byt blbost ze to musi bolet ovela menej jakeby som to dostal bez toho ak sa to uz vobec rozbije... ale diki

_________________
-Colt 1911 CO2
-Colt 1911 AEP
-Colt 1911 Hi-Capa 5.1 [KP-06] (KJW)
-Ak 47 cm028 (Cyma)
-Hi-Power M870 Shotgun Short
-M70 (ASG)
-Taurus PT99 (Cybergun)
-Colt Constrictor 8mm (Marushin)
-Benelli M3
-Winchester 1887 Long Real Wood (Marushin)
-MP5 (Cybergun)


11 led 2013, 15:20
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Airsoft a jak spravně začít/nezačít
Bigboss354 píše:
No ved viem ja som mu hovoril ze to musi byt blbost ze to musi bolet ovela menej jakeby som to dostal bez toho ak sa to uz vobec rozbije... ale diki


nemusis se bat. ten chranic na oblicej neprostrelila ani upgradovana tanaka z jednoho metru. udelala tam masivni dulek, draty popraskaly, kulicka se roztristila, ale skrz to neproslo. takze maximalne bys mel par malych krvavych ranek z te roztristene kulicky.

nemit v te chvili tu masku tak ti to skrze ret/lico docela solidne rozmasiruje i zuby (tusim Monty zazil na akci vystreleny zub skrz xicht z plynove M700 nebo se pletu?)


11 led 2013, 23:54
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Airsoft a jak spravně začít/nezačít
Nepleteš skrs hubu a byl bez zubu. Proto sem proti upgrade a přehulování kvérů. A proto neustále tvrdím že snipeřina není pro každýho.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


12 led 2013, 17:21
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 31 bře 2013, 12:27
Příspěvky: 27
Bydliště: Minas tirith
Nový příspěvek Re: Airsoft a jak spravně začít/nezačít
takže tim->Volba Zbraně je nejduležitější, Je lepší mít plivátko, který milujete, než kanony na družice, ale hnusí se vám. Já osobně bych třeba AKčko nepodržel poluhračovi ani kdyby přelízal plot.<-myslíš to že když jsem rozenej pistolník a nemám rád dlouhý zbraně,AEG,ať už SMG nebo podobný a fakt chci GBB jako primárku,tak si ji mám koupit?

_________________
Perks
Průzkumník,Zkrvavené BB,Zbrojíř,Magnet na BB,Dárce krve,Sběratel hmyzu,Nával cukru,Tourretův syndrom,Klidný pod palbou,

Výzbroj:
Colt M4 CQB 120 m/s


02 dub 2013, 15:09
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Airsoft a jak spravně začít/nezačít
jsou to tvoje prachy, kup si co chces. My ti pouze radime ze svyho pohledu a zkusenosti, co je podle nas nejlepsi - to se nicmene nemusi slucovat s tvoji predstavou

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


02 dub 2013, 15:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Airsoft a jak spravně začít/nezačít
Naggyrroth píše:
takže tim->Volba Zbraně je nejduležitější, Je lepší mít plivátko, který milujete, než kanony na družice, ale hnusí se vám. Já osobně bych třeba AKčko nepodržel poluhračovi ani kdyby přelízal plot.<-myslíš to že když jsem rozenej pistolník a nemám rád dlouhý zbraně,AEG,ať už SMG nebo podobný a fakt chci GBB jako primárku,tak si ji mám koupit?


Proč to taháš do dalšího tématu, když už se to v tom původním, co jsi kvůli tomu založil, řeší přes dvě stránky? Tím, že se zeptáš znovu v jiném tématu nic nezměníš, skutečnost a naše odpovědi budou pořád stejné. Mnoho různejch, povětšinou zkušenejch lidí už ti napsalo, že pistole jako primárka není moc dobrej nápad...fakt čekáš, že i kdyby se ti podařilo najít někoho, kdo bude mít opačnej názor, tak to něco změní? Nikdo tě nenutí se našima radama řídit, můžeš si koupit co chceš, na to nepotřebuješ někoho, kdo ti to posvětí.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 dub 2013, 15:18
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 16 říj 2012, 10:04
Příspěvky: 164
Bydliště: Jižní Čechy
Nový příspěvek Re: Airsoft a jak spravně začít/nezačít
Naggyrroth píše:
nemám rád dlouhý zbraně,AEG,ať už SMG nebo podobný a fakt chci GBB jako primárku,tak si ji mám koupit?

A jedeme znovu :D
SMG bych zrovna dlouhou nebo velkou zbraní nenazval...
Však to PDW o kterým jsi psal je v pořádku, nebo ne ?

Jestli chceš jít do plynovky, určitě jdi. Já osobně jsem na BB pistole ulítlej taky tak to chápu, ale určitě bych se s tím nehnal do lesa...
Vše je jen o tom, do čeho chceš zainvestovat, jak psal Jeff.
Navíc, v předchozím topicu jsi dostal celkem dost rad od ostřílených kluků, co jsou na akci víc než doma, tak se tím prolistuj a podle toho vyber... a nebo taky ne.

_________________
Nelíbí se mi projekt ČFA a nebudu ho podporovat !
Desert Eagle 50.AE GBB
Stoner Rifle, SR-25 AEG


02 dub 2013, 15:19
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 05 pro 2013, 10:14
Příspěvky: 3
Nový příspěvek Re: Airsoft a jak spravně začít/nezačít
Nazdar zabijáci, ten první článek zajímavej a o těch obličejovkách taky dobrý.
Jsem u airsoftu cca druhej den a to jen proto, že si to moje 13letý smrádě usmyslelo, že by si rádo zastřílelo. Sehnalo si od nějakýho kámoše hejkala a myslí si, že bude sniper. To ale neví, že dostane masku, brejle, rukavice a chrániče na kolena, lokte a asi i krk.
Ještě větší sranda je, že dostane nějakej manuál do 1000 korun a v tom vidim problém, protože jsem už několikrát zakoupil "zakázanou a nebezpečnou manuální pistoli" a ta nevydržela ani druhý balení těch těžších "dražších" kuliček. Můžu říct, že to bylo fakt dost silný dělo "tedy na mne". Když se tim trefuju na 30 až 40 metrů do značky zákaz vjezdu a kolikrát to cinkne i do tyčky, je to síla.
Dobře, to bylo pro a teď proti. Vždycky se u toho urve takovej jazýček na válečku kterej má fungovat jako manuální zarážka při natažení a pistol je v hajzlu.
Co mam koupit za pistoli, aby se nepodělala hned za tejden? Opravdu se mi za to nechce dávat 3000,-kč. Možná později, až poznám, že u toho vydrží a nevflákne se na to, jen proto, že se musí hejbat.

Tady jen malá reakce na tu těžkou výbavu co měla mít celých 5kg? pokud se nepletu?

Jinak k tý těžký výbavě, kucí nevim kolik váží plná velká i malá polní se všim všudy pro bigoše, ale i s 58 a plnou dvojsunkou, bodákem, lopatkou, helmou, a v zelenejch 85 výcvikáčích, který jsou nezničitelný "doporučuju je všem", je to opravdu tíha. To vše dohromady na zrychlenej přesun přes Boletice, z Podvoří až do Otic, je úplná nádhera a doporučil bych to každýmu, aby se nebál nějakejch pár kyleček navíc. To vše ve sněhu a mimo cesty přes Jablonickou střelnici, která je rozježděná od BVP a OT. Ještě teď se klepu radostí, když to konečně na příjimači skončilo :-D
Krásný je, skusit si pomocí lopatky vytvořit v řadě vedle sebe cca 1m rozestup okop pro ležícího, následně klečícího a nakonec stojícího střelce, no a pak se každej prokope doleva ke kolegovi. Hle zákop je hotovej a konečně byl ten blbeček co na Nás řval spokojenej. :-D

Hodně zdaru a předem děkuju, za případnou radu či nápad s tou pistolkou.

S pozdravem yp


05 pro 2013, 10:39
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Airsoft a jak spravně začít/nezačít
z manualnich zbran do 1000kc bych urcite doporucil M4a1 od warrioru:
http://airsoftshop.cz/product_info.php/ ... ts_id/8479
v pohode to zvladne i pruzinu m120 bez vymeny dilu, jenom to musi klucina umet natahnout, takze doporucuji nechat v zakladu. je dostatecne presna i robustni.

z pistoli urcite jakoukoliv HG verzi od marui: http://www.airsoftguns.cz/katalog.php?& ... =14&list=1

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


09 pro 2013, 06:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: Airsoft a jak spravně začít/nezačít
presne tak manualka od marui bude fungovat nadosmrti ... a ta wariorka taky ujde ...

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


10 pro 2013, 22:23
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Svobodník
Svobodník

Registrován: 05 pro 2013, 10:14
Příspěvky: 3
Nový příspěvek Re: Airsoft a jak spravně začít/nezačít
Díky moc, za odpovědi. Právě to prolejzám a hned jsem si vybral. Myslím si, že pokud začíná a s ohledem na 13let věku, bude to "kompaktnější" manuálka SIG Sauer P228. Osobně bych volil, to samý, neb pokud je 1:1 je to malý a nepřekáží to. Později asi na vzduch.

Mno a ta M4a1 tu bych řešil až daleko později, pokaď tam mlaďas vydrží, pak bych asi skusil vymyslet něco ve verzi stlačenýho vzduchu, neb elektrice nevěřim. V podmínkách "polních" ji nevěřim ještě víc a dávat donekonečna bacha na to, aby se mu nepotkala s vodou, tak tomu taky nevěřim, neb je určitě bordelář po fotrovi. "tedy po mě"

Díky mocza rady kucí.


15 pro 2013, 06:38
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 05 pro 2013, 10:14
Příspěvky: 3
Nový příspěvek Re: Airsoft a jak spravně začít/nezačít
Ahoj všem, ale hlavně těm, co mi super poradily. Pistole od Tokyo Marui : SIG SAUER p228, je úžasná a střílí opravdu přesně. Koupil jsem k ní asi trochu těžší kuličky, "35" ovšem po zastřílení na 25m do firmou dodanýho terče se nejde netrefit ani na 40 až 50 metrů. Myslím do "hrudníku", což je mazec. Natáhnou jde podle Vašeho varování, daleko jednoduššeji a tak jsem byl požádán, o silnější pružinku. To se teprve uvidí.

Nicméně dnes jsem ji musel rozebrat, zasekla se uvnitř kulička. Nebyla to chyba výrobce, ale spořílka synka, kterej samo s sebou pozbíral kuličky kolem baráku a neočistil si je pořádně. Prostě nešlo střílet "zaseklá kulička"

Oprava : Mohl jsem to kua taky nafotit. příště

Po vystrčení kuličky zpět "špejlí" mi vypadla jakási gumička asi ten "hop up" Dostat ji dovnitř jsem nedokázal.

Rozborka následovně : povolit křížový šroubek na závěru u mířidel, poté pomocí ostrého placatého šroubováčku odělit obě poloviny závěru od sebe, "opatrně, je to plast a nechceme aby na něm byli vidět nehezké zářezy" Zbytek je spojen na 4 místech pouze "červíky bez závitu"
Roztáhnout a sejmout závěr, vyjmout vrcecí pružinku.
Povolit hlaveň pomocí 2 cca 10mm šroubků a mezi hlavní a držákem pružinky "to je ta tyčka pod hlavní" roztáhnout placatým středním šroubovákem tělo zbraně. Následně vyjmout hlaveň. "pozor vypadne vám olůvko, tedy závaží" Nezapomenout ho vrátit, jako já a pak to znovu rozebírat, pistole nejni vyvážená.
Povolit křížový šroubek a roztáhnout kryt hlavně, bacha nejde sundat úsťový kryt "objímka", ať vám nepraskne vlastní kryt.
Teď už jen nasadit z5 gumičku, to jsem si dal, opravdu je nutné vsunout ji až nadoraz, jinak to nestřílí.

Hle hotovo. Tak a teď vše obráceně, to už popisovat asi nemusím.

Ještě jednou díky za rady. No a pokud to půjde, ještě poprosím o jednu.
Kde prosím seženu silnější pružinku a pro případ náhradní gumičky do vstupu hlavně?


11 led 2014, 15:13
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Airsoft a jak spravně začít/nezačít
Silnější pružiny se do manuálních pistolí nevyrábí, ty zbraně nejsou konstruovaný na použití silnějších pružin, než jaké tam jsou v základu. Ohledně náhradních hopgumek zkus kontaktovat www.airsoftshop.cz nebo www.airsoftguns.cz, v nabídce je nemají, ale mohli by je mít k dispozici a po dohodě zaslat.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


11 led 2014, 16:04
Profil ICQ
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 18 lis 2012, 15:13
Příspěvky: 47
Nový příspěvek Re: Airsoft a jak spravně začít/nezačít
Jak správně začít s druhoválečným airsoftem najdete pěkně sepsané v tomto článku.
http://airsoftkoalice.cz/clanky-airsoft/clanek/72

Za mě bych napsal, že se toho nováčci nemusí vůbec bát. Cena zbraní a výstroje je srovnatelná s modernou (oproti době, kdy se s druhoválečným softem začínalo - cca rok 2006 jsou ceny a dostupnost úplně někde jinde). Kupodivu, ikdyž se jedná o výstroj typově starou už nějakých 70-100 let. Tak je ještě relativně docela pohodlná a pro potřeby airsofťáka dostačující. Jinak je nejlepší se přidat k nějakému týmu, jelikož začínat sám je cesta velice trnitá a spoustu lidí ve výsledku odradí.
Kdo si ho chce jen vyzkoušet, aby se případně rozhodnul, zda do druhoválečného AS jít či nejít, tak na většinu akcí může dojet jako dobový partizán a tolerována je i nedobová zbraň obalená jutou.

_________________
http://www.druhavalka.cz/
WWIIASA - Wiking


25 úno 2014, 09:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz