Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:59




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 139 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Mechabox CNC názory 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
nemam ho dlho ale na m150držia..ale skrz tie ložiská..do buducna by ma to tiez zauimalo..kupil by som do zásoby 8-P..

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


03 kvě 2012, 20:08
Profil
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
co se tyce tech lozisek, dys sem je videl poprvy, prisly mi v nich hrozne maly kulicky a pride mi to tak furt :-)
ale zatim to vypada ze budou v poho, minimalne do ty 150ky ...

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


04 kvě 2012, 11:17
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 11 črc 2011, 15:38
Příspěvky: 494
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
Já mám v X-high techu ty origo 9mm kuličkový ložiska, je na nich už ale celkem znát vůle(i tak ale to určitě vydrží ještě nekolik desítek tisíc bb). Časem by to chtělo kluzný 9mm, nikde jsem je ale nenašel.

_________________
Kdo se bojí nesmí do lesa!


04 kvě 2012, 16:46
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2011, 12:29
Příspěvky: 63
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
V servise instalujeme CNC mechaboxy jiz nekolik let a za tu dobu jich bylo opravdu hodne. Prvni (cervene) verze jsme prodavali jeste v dobe, kdy o SHS, Super Shooter, X-Hitech a dalsich komerecnich oznacenich nikdo neslysel. Kdyz se dava CNC mech, tak je to vetsinou pruzina M150-M210 a dle pravidelnych servisnich prohlidek nebo zpetne reakce vlastniku upgradovane zbrane nebyva s lozisky (8mm-9mm) problem. Samozdrejme byly pripady kdy na M190 po cca 30 000 vystrelech odeslo kuzelove kolo a 8mm kulickove lozisko... V porovnani s mnozstvim provedenych tak velkych upgradu je tech par pripadu naprosto zanedbatelnych. Nez se vymlouvat na vyrobni kvalitu nekterych dilu, je dulezite spravne navrhnout sestavu a dobre instalovat.

_________________
Airsoftový obchod nabízející zbraně, příslušenství a upgrade díly.


04 kvě 2012, 17:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
teslama: proc kluzny? 9mm kulickace lepsi konrtrukce nez co sou u toho xhightechu musi drzet na 150-170 bez problemu ...

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


04 kvě 2012, 20:34
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 11 srp 2011, 13:43
Příspěvky: 122
Bydliště: Vyšší Brod
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
Mám doma SHS mechabox v. II a zespodu v místě, kde nejčasteji praskají, je poměrně dost zeslabený. Je to normální nebo jen nějakej číňan napsal špatně program? Bojím se, abych nedal 3000 Kč za mech, dal jednu dávku a praskl. Jinak až na AsPro hlavu válce (plandá, stejně jako všem ostatním), vše sedí. Otřepy jsou po třískovém obrábění naprosto běžné, odstarnit je je otázka 3 munit. Zatím ho kompletuji, ale zatím je OK. Zatím jsem ho zkoušel jen do M4 od P&J a šel tam bez úprav.


28 kvě 2012, 18:38
Profil
Četař
Četař

Registrován: 03 bře 2012, 19:01
Příspěvky: 10
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
Když mi SHS mech přišel, myslel sem si že mi poslali prázdnou krabičku :D
Ne opravdu - mech sice nevypadá že by byl nějak ultra spešl, ale z vlastní zkušenosti vim, že vydrží opravdu dost. Jediný co, tak sem jehlovým pilníkem zakulatil rohy v okýnku pro válec (vepředu) a jinak sem ho nechal. Všechno si sedlo parádně a šlape už 2 roky bez problému. Pro lepší spaní sem si tam teď dal M-Block :D


28 kvě 2012, 19:14
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 17 kvě 2011, 18:56
Příspěvky: 711
Bydliště: Ústecký kraj
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
PeterHarris píše:
Mám doma SHS mechabox v. II a zespodu v místě, kde nejčasteji praskají, je poměrně dost zeslabený. Je to normální nebo jen nějakej číňan napsal špatně program? Bojím se, abych nedal 3000 Kč za mech, dal jednu dávku a praskl. Jinak až na AsPro hlavu válce (plandá, stejně jako všem ostatním), vše sedí. Otřepy jsou po třískovém obrábění naprosto běžné, odstarnit je je otázka 3 munit. Zatím ho kompletuji, ale zatím je OK. Zatím jsem ho zkoušel jen do M4 od P&J a šel tam bez úprav.

a to třeba u x hight tech mechu není, ten ti přijde, všechno si tak krásně hodíš a navíc má krásnej elox takže se na to i dobře kouká :D

Smas píše:
Když mi SHS mech přišel, myslel sem si že mi poslali prázdnou krabičku :D

řekl jsem si to samé :D
Smas píše:
Pro lepší spaní sem si tam teď dal M-Block

I když je to zbyčný, taky tam mám SDG protože jsem ho už měl doma. Sichr je sichr, obzvlášť když hruju i ve větších mrazech.
White.9 píše:
Stává se že u SHS kol je težší vypodložení ale zkušený technik si poradí... když má doma soustruh a má dva dny čas aby se s tím sral.

I když stočení samotné trvá pár minut, klidně bych to pro svůj kvér udělal znovu. Strávil jsem nad ním už přes dobrou stovku hodin, přece jen ho mám přes dva roky a jen dnes jsem u něj seděl dalších 6 hodin. Na oplátku mě na akci nikdy nezklamal a má krásný výkon (Viz můj podpis) a to mi svými argumenty vzít prostě nemůžeš, ať si říkáš co chceš. :twisted:

_________________
M16A4 - sp140 -> 168m/s +
mk12 mod.1 - sp160 -> 180m/s +
SR25 - psg150 190m/s +



28 kvě 2012, 22:08
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
PeterHarris píše:
Mám doma SHS mechabox v. II a zespodu v místě, kde nejčasteji praskají, je poměrně dost zeslabený. Je to normální nebo jen nějakej číňan napsal špatně program?
Hod sem foto čo tým mysliš presnejšie

No a X hightech som pchal do PJ16A3.telo od AK a upravovat som musel,ale zabralo to tak 15minut s pilnickom,mierne poupravenie tela,ak to budem mat rozobraté hodím aj foto...no a gearbox samotný ako taký nebolo treba upravit vobec..pekne zlýcovaný bez otrepov a potešil aj baliček skrutiek pružiniek prerušovača podavač kulisa piest spuštaky...no proste hromada drobných prkotín ktoré potešia a navyše sa aj hodia

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


29 kvě 2012, 09:26
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 11 zář 2010, 10:51
Příspěvky: 359
Bydliště: Deathmarovice
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
Solis.:
Já ti to neberu :) já taky u svého kveru nasedel už nespočet hodin, a ty máš můj obdiv, né v tom že umíš upravit SHS kola ale v tom šak víš, prostě mít 27m/s nad pružinu s GD150 chce hodně trpělivosti a zručnosti.
O shs dílech už se nebudem bavit ať si každý přečte a kupuje dle svého rozhodnutí, mazat by to tady byla škoda.
Ohledně mechaboxu, s X high tech mám stejne skušenosti vše si sedlo naprosto přesně bez jakýchkoliv úprav, a proto budu skoušet X high tech zátěžové kola věřím že budou rovné jako jejich mechabox.

_________________
kdo se bojí, nesmí do lesa - MAXIMUM UPGRADE

Nikdo není tak beznadějně zotročen, jako ten co se mylně domnívá , že je svobodný!!
- Johann Wolfgang Goethe -


29 kvě 2012, 10:19
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
potom daj vedet ako to dopadlo..lebo po nich uz nejaku dobu pokukujem a ratam s nimi ako s alternatívou do budúcna :-) tiez ma napadla tá spojitost s mechaboxom...hoci v airsofte to málokedy platí..

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


29 kvě 2012, 10:33
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 11 črc 2011, 15:38
Příspěvky: 494
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
Mě do X-high tech mechaboxu v 3 nesedlo skoro nic, ale moc mě to nevadilo. Během půl roku to fungovalo :D

_________________
Kdo se bojí nesmí do lesa!


29 kvě 2012, 11:13
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
Téma promazáno. Ještě jeden offtopic příspěvek a dotyčného doživotně zabanuju, pak si ho najdu, pochčiju ho a hodim do stoky.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


29 kvě 2012, 20:27
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
Griffon píše:
pak si ho najdu, pochčiju ho a hodim do stoky.
Nechceš raděj změnit pořadí ? :lol:
PS: za tohle bych prosil alespoň varování

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


29 kvě 2012, 20:38
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
Bych ho musel napařit snad deseti lidem včetně sebe, bylo to fakt masivní :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


29 kvě 2012, 20:47
Profil ICQ
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 11 črc 2011, 15:38
Příspěvky: 494
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
Často jsem zde psal o X High tech mechaboxu v 3, teďka sem dám celkové info.

Abych předešel problémům jedná se o tehnto mechabox :

http://www.ebairsoft.com/hightech-7075- ... -3489.html

Mechabox mě přišel v pěkné vypolstrované krabičce se šroubky :
http://joncik.rajce.idnes.cz/AKM/#IMG_1633.jpg

Mechabox jsem provozoval na pružině M150 od SHS (krátce M170) a mechabox držel jako přibitý a nijak nepraskal, funguje bez problému do dnes dalšímu majiteli bez žádného problému.

Spousta dílů v mechaboxu neseděla takže jsem si musel jednotlivé díly nebo mechabox upravit.
Do mechaboxu mě nešel dát TRN PRUŽINY (SHS trn s ložiskem), musel jsem "nožičky" trnu zbrousit na brusce aby byly tenčí a vešly se do otvorů.
Spouštové kontakty (CA i CYMA) se také nevešly, vysouvací skalpel vše vyřešil.
Spoušť ani součástka která tlačí na člunek nešla dát do mechaboxu, díry pro osičky jsem musel zvětšil na stojanové vrtačce
: http://joncik.rajce.idnes.cz/AKM/#IMG_0104.jpg

Součástka která vycvakává člunek spouště také blbě seděla, takže jsem musel osičku pro tuto součástku zbrousit o 1mm přubližně
: http://joncik.rajce.idnes.cz/AKM/#IMG_0104.jpg

Klec motoru nešla nasadit protože mechabox byl příliš široký v místě kde klec dosedá na spodek mechaboxu, malý pilníček problém vyřešil.

Nejpodstatnější problém byl u uložení válce, válec se mírně hýbal dopředu a dozadu, to ale nevadilo. Problém byl ten že válec ze vzduchotechniky Cyklon od GURU byl příliš tenký (tak trochu NBU bych řekl) a hlava pístu nešla zcela vysunout, takže poslední zub pístového kola narážel do posledního zubu pístu. Ruční frézkou jsem upravil mechabox aby šla hlava pístu s pístem posunout uplně do zadní polohy.

http://joncik.rajce.idnes.cz/AKM/#050420121859.jpg


Dále jsem musel zbrousit čela mechaboxu, díky šikmé hraně u předního šroubu nešlo hopup komoru zcela přirazit k mechaboxu, pilník vše vyřešil.

Největší problém byl ten že jsem si musel speciálně upravit člunek spouště, protože u mechaboxu je špatně řešená poloha součástky vycvakávající člunek a nefungovali tudíš jednotlivky. Tento problém vyřešil mě trvalo cca 70 hodin!!!

Celkové zhodnocení :

+ nesmrtelost
+ dobře se pracuje s materiálem
+ vzhled (ano mě se to líbí)
+ 9mm ložiska

- na mechaboxu je hodně práce
- cena (oproti mechaboxum v čr je to levné, ale i tak mi to přijde dost peněz....)
- značná nekompabilita s díly
- nepřesnost (křivé plochy, otřepy, atd....)

Mechabox doporučuju na silné pružiny, ovšem instalaci doporučuji pouze hodně zkušeným technikům, kteří mají silné nervy! Pro lidi co nemají zkušenosti s zbraněmi nebo mají malé zkušenosti toto není vhodné! Raději si nechtě mechabox složit od někoho kdo má patřičné zkušenosti. V případě dotazů mužete psát SZ!

_________________
Kdo se bojí nesmí do lesa!


29 kvě 2012, 23:25
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 11 zář 2010, 10:51
Příspěvky: 359
Bydliště: Deathmarovice
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
k mechaboxu v.2 jsem dostal veškeré vnitrní díly které seděly bez jakýchkoliv úprav.

_________________
kdo se bojí, nesmí do lesa - MAXIMUM UPGRADE

Nikdo není tak beznadějně zotročen, jako ten co se mylně domnívá , že je svobodný!!
- Johann Wolfgang Goethe -


30 kvě 2012, 12:55
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
u Mechu sem měl problém že neseděl náklom pažbyčky a dost se hřál kuli tomu motor. Jako bylo potřeba některé věci zbrousit je to ale daný tím že ten CNC mech je z první "generace" takže to mělo ještě svoje mouchy.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


30 kvě 2012, 13:32
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
CORE???
http://www.ebairsoft.com/core-7075-alum ... -6070.html

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


25 črc 2012, 16:59
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 03 srp 2012, 09:31
Příspěvky: 1
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
Má někdo zkušenosti s instalací X High tech mechaboxu do těla M4 od výrobce MadBull?


03 srp 2012, 10:50
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 19 pro 2011, 17:17
Příspěvky: 341
Bydliště: Ostrava
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
Madafaka: Tenhle mecháč mě celkem zaujmul, taky bych o něm rád veděl víc...
Hlavně teda, zda by utáhnul M170, nebo by potřeboval SDG ;-)
//EDIT: Na semi.

_________________
Úžasně okouzlující bůžek, machiavellista a brony vykukující z okna v Ostravě. ↑

"Faber suae quisque fortūnae"
__________________________________________________________________
[Challanges]


12 srp 2012, 14:21
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
keby už nemám X high tech skúsim tento..cena je tiez podlamna v poho...má 8mmložiská..ja som do Xu ešte stále nezohnal nahradné 9mm aby som mal do budúcna ked doslúžia..ale inak len takto z fotky ťažko povedat ako je natom napr oproti SHS alebo Xhigtechu..snáď ho niekto odskúša a podelí sa o skúsenosti 8-)

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


12 srp 2012, 17:43
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 09 črc 2011, 22:55
Příspěvky: 447
Bydliště: Votice, Střed. Kraj
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
Žůůžovej... :D Je o pár doláčů levnější, ale těžko říct jesti to bude znát na kvalitě.

To jsem "blesk"?! protože jsem si všimnul až teď že na ebairsoftu nemaj trojkovej xhightech?


12 srp 2012, 17:46
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
hlodaQ* píše:
Žůůžovej... :D Je o pár doláčů levnější, ale těžko říct jesti to bude znát na kvalitě.

To jsem "blesk"?! protože jsem si všimnul až teď že na ebairsoftu nemaj trojkovej xhightech?


ono aj ked ho tam ešte mali..bola tam už hodne dlho iba fotka a nedala sa zakliknut objednávka..bol tam iba tak..imidžovo

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


12 srp 2012, 17:47
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 11 zář 2010, 10:51
Příspěvky: 359
Bydliště: Deathmarovice
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
madafaka píše:
hlodaQ* píše:
Žůůžovej... :D Je o pár doláčů levnější, ale těžko říct jesti to bude znát na kvalitě.

To jsem "blesk"?! protože jsem si všimnul až teď že na ebairsoftu nemaj trojkovej xhightech?


ono aj ked ho tam ešte mali..bola tam už hodne dlho iba fotka a nedala sa zakliknut objednávka..bol tam iba tak..imidžovo


Mech už tam není cca 4měsíce na na dotaz kdy ho budou mít skladem mi odpoveděli: Budeme se ho snažit naskladnit co nejdříve... :(

_________________
kdo se bojí, nesmí do lesa - MAXIMUM UPGRADE

Nikdo není tak beznadějně zotročen, jako ten co se mylně domnívá , že je svobodný!!
- Johann Wolfgang Goethe -


19 srp 2012, 09:45
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 15 pro 2011, 19:48
Příspěvky: 54
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
Nahrada za X-high Tech mech dvojkove verze je k dostani v CR: http://www.airsoft-online.cz/nahradni-d ... zisky-v-2/
Je to to Core, jak nekdo zminoval prede mnou.
Cena zajimava, sice jen pouze 8mm loziska oproti 9mm, ale i tak si myslim ze staci, licuje presne a zaznamenanane vady: je ze se musi trosku propilovat drazka pro kulisu prepinace a zavity pro sroubky nejsou uplne echt protazene po cele delce diry. Jinak jdou do toho klasicek SHS dily vcetne Aimtop dilu...


27 úno 2013, 11:04
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 11 zář 2010, 10:51
Příspěvky: 359
Bydliště: Deathmarovice
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
Jen pro zajímavost:

Super Shooter klec motoru pro AK: 32g
Kalash klec motoru pro AK: 72g
(váženo se šroubky)

Super Shooter Mechabox v3: 110g
Cyma mechabox v3: 250g
(váženo s ložisky, bez šroubku)

_________________
kdo se bojí, nesmí do lesa - MAXIMUM UPGRADE

Nikdo není tak beznadějně zotročen, jako ten co se mylně domnívá , že je svobodný!!
- Johann Wolfgang Goethe -


09 bře 2013, 12:23
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 11 zář 2010, 10:51
Příspěvky: 359
Bydliště: Deathmarovice
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
Máte někdo radu jak vyřešit vikláni hl válce v hlinikáči? Něco jednoduchého, rychlého a učínného? Popřípadě nějaké vhodné lepidlo nebo tmel který dobře chytne na hliník a dá se vypilovat? (napadá mě karosářský tmel) Jak sem to dneska skoumal a laboroval s tím tak sem zjistil že vlastne stačí vypodložít pouze jednu polovinu te díry v hl válce aby hl válce nechodila smerem dozadu nebo se pletu?
Dík za jakekoliv rady.

_________________
kdo se bojí, nesmí do lesa - MAXIMUM UPGRADE

Nikdo není tak beznadějně zotročen, jako ten co se mylně domnívá , že je svobodný!!
- Johann Wolfgang Goethe -


18 bře 2013, 20:36
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2008, 19:28
Příspěvky: 825
Bydliště: Česká Lípa
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
Projeď si tuhle stránku.
Trochu se o tom zmiňuji, třeba tě něco zaujme.

Jo a nepleteš se.

EDIT: a jelikož o zatím nejlepší variantě kterou jsem udělal a která neselhala píšu v zamčeném tématu, přenesu to i sem.

Třetí varianta je taky velmi jednoduchá, použil jsem nýty, které se prodávaní v modelářských potřebách na nýtování křídel "létajících" modelů:
Obrázek
Nýty jsem zkrátil na požadovanou výšku (udělal jsem si dva malé prstýnky) a potom jsem je v jednom místě fiknul.
Tzn. udělal jsem z nich měsíčky. Jeden jsem nechal v původní velikosti a druhá jsem ještě zkrátil tak, aby to ten "delší" celý překryl.
Toto jsem vložil do sebe a navlékl na kolíček fixující hlavu v mechu:
Obrázek
Na obrázku je snad dobře vidět, jak to myslím.
Dvě vrstvy mi na vymezení vůle stačily, takto by se ale samozřejmě dalo pokračovat, kdyby bylo prostoru víc.
Celé jsem to zakápl vteřinovým lepidlem "Locktite? Super Attack power gel".
Výhoda je, že nýtek je (na fotce to bohužel není vidět) v místě kde se dotýká stěny mechu rozšířený (jako trumpetka), takže nemuže sklouznout dovnitř a blokovat ramínko, rozšíření se totiž opírá v okolí díry pro kolík v hlavě a v klouznutí nedovolí.
Obrázek

_________________
22nd SAS Rgt. A Sqn. Mobility troop
- servisuji už jen M4/M16 a klony


18 bře 2013, 22:34
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 09 črc 2011, 22:55
Příspěvky: 447
Bydliště: Votice, Střed. Kraj
Nový příspěvek Re: Mechabox CNC názory
Potvrzuju, ty nýty fungujou spolehlivě. Já jsem z šuplíkový sbírky našel nýt který stačilo jen zkrátit a naklepnout na čep v mechaboxu. Hlava na něj sedla na těsno takže uplně ideální stav.


18 bře 2013, 22:54
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 139 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz