Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 23:34




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 295 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 Omezení úsťovek? 
Autor Zpráva
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Alfred píše:
edit.: a s tím dostřelem. Viděl jsem jednou dokonce dva snipery, kdy jeden skutečně měl jen dalekohled a druhý střílel. Sniper tvrdil, že určitě trefil, ale pozorovatel mu říkal, že nedostřelí. Dva lidi, dvoje oči, jeden výstřel a rozdílné tvrzení. Z pohledu snipera nepřítel nepřiznal, z pohledu pozorovatele by byl sniper blbec, kdyby začal řvát, že to nepřítel dostal, proč tedy nepřiznal.


tohle se mi taky stalo, myslel jsem ze jsem na 100% trefil a kule tam ani nedoletela. na ty extremni vzdalenosti se proste pri te nizke ustove prestane protacet kulicka a temer se zastavi na miste a spadne na zem. kdyz clovek stoji u toho tak ta kule pada treba tri metry, ale pokud na to clovek cumi pres optiku na 70 metru tak to vypada ze dotycneho cloveka zasahnul. ale hral jsem s lidma se kteryma jsem vedel ze se nemusim hadat.


22 led 2013, 16:32
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
misi píše:
Jinak o vékendu jsem to dostal v budově s kvérem na M150 do tváře (žádná maska, žádná kukla) a nekonalo se tu to co tu každej popisuje, jako kulička pod kůží, proudy krve a tak dál. Bolelo to, mam tam červenej flek, ale to je tak všechno.

Hmmm tak ot by mě zajímalo so to bylo za 150 brko když jen červenej flek. Hele dohodnem se dojeť a já tě šlehnu 150 do ksichtu jestli to bude stejněj výsledek.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


22 led 2013, 20:23
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 02 dub 2012, 08:22
Příspěvky: 29
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Monty...klídek, jenom proto, že je tady z vás 80% ubrečenejch, není důvod někomu dokazovat, jak bys ho krutopřísně šlehnul do tváře. Jestli se někdo bojí o svý zdraví, co se týče síly zbraní, má tři možnosti. 1) Naříkat tady jak holka a nic nedělat...2) hrát s kindrsákama a jinejma fňuknama a za 3) chceš hrát pořádnej airsoft, kulomety, silný pušky, přestřelky na větší vzdálenosti - KUP SI ADEKVÁTNÍ OCHRANNÝ POMŮCKY, kdo na tomhle šetří, je blázen, kdo chce takhle hrát, tak se přizpůsobí...

_________________
Nikdo by neměl mít úsťovku menší než jeho IQ. Koho baví střílet na 30m.

CYMA AKM (M170; 188 m/s)
WE M4 CQB-R GBB (172 m/s)
WE Desert Warrior 4.3 OPS GBB (130 m/s)


22 led 2013, 22:26
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Hyby píše:
Monty...klídek, jenom proto, že je tady z vás 80% ubrečenejch

To si děláš prdel ne? To že a už to řeknu na plnou hubu někdo není "cenzura" a nepotřebuje mít péro z traktoru v kvéru tak je hned ubrečenej? Tak to di do prdele chlapče. Počkej až někomu něco provedeš a pak to co si tu napsal budeš vysvětlovat policajtům při žalobě za ublížení na zdraví. Už sem to tu psal ikdyž jsem měl ochrané pomůcky stejně si klička cestu našla. Nikdo se tu nesere od tech vašich prasopružin jen se tu vyjadřujou lidi co to k životu nepotřebujou. Tak nějak o váš názor tu nikdo nestál protože je stejně uplně OT.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


22 led 2013, 22:43
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Pokud to, že nás mnohem víc bavil airsoft v době, kdy většina lidí pobíhala se základama a nikdo neměl potřebu nosit přiblblý ochranný masky a že se prostě nechcem přizpůsobovat debilnímu modernímu trendu prasobrk v každym kvéru znamená, že jsme ubrečený fňukny, pak holt jsem ubrečená fňukna a jsem za to rád. Pokud si myslíte, že čim silnější brko ve kvéru máte, tim jste drsnější a lepší vojáci a pokud vás tenhle styl airsoftu baví, je to vaše věc, nikdo vám to nebere a nikdo se vám nějaký naše omezení nepokouší nacpat, střílejte si jak chcete a s čim chcete proboha. Stejně už jsou (alespoň na západě) tyhle party prakticky oddělený a společně na akce jezděj naprosto minimálně, tak kde je problém? Nesnažte se nám donekonečna vysvětlovat, jak je ten váš styl jedinej správnej, nám to nevysvětlíte, stejně jako my nikdy nevysvětlíme vám, že omezení úsťovek je dobrej nápad...vy nás stále budete mít za uřvaný kindrsáky a holčičky, my budem nad tim, že po sobě v barácích pražíte 150kama stále krčit ramenama a obracet oči v sloup a i kdybysme se na internetu hádali deset let, tak se to nezmění. Prostě tady řešíme návrh, spoustě lidí se líbí, pokud se někomu nelíbí, nechť pokrčí ramenama, neúčastní se toho a jde dál, nikdo ho do ničeho nenutí.

Edit: Well, to s čim já se tady seru jak dlouho napsal Monty pomocí čtvrtiny textu mnohem líp a trefnějc :D No, co už...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


22 led 2013, 23:12
Profil ICQ
Rotný
Rotný

Registrován: 02 dub 2012, 08:22
Příspěvky: 29
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Monty:
A ty očividně zvládáš svůj vztek.
Takže pro tebe ten, kdo má silnou zbraň = automaticky prase ubližující ostatním? Navíc, když už chceš jít do detailů, airsoft je v naší zemi tolerován, ne zákonně povolen. V důsledcích bychom po sobě neměl střílet vůbec.
A podle tvýho výkladu...budeš mít zbraň v základu, já budu nedejbože idiot a nevezmu si ochranné pomůcky (maska, mřížka, chránič na zuby, to je jedno) a ty mi kuličkou ustřelíš kus zubu...měl bys proto mít obavy, že já chudinka tě půjdu nahlásit na policii a podám žalobu? :D Probuď se...

_________________
Nikdo by neměl mít úsťovku menší než jeho IQ. Koho baví střílet na 30m.

CYMA AKM (M170; 188 m/s)
WE M4 CQB-R GBB (172 m/s)
WE Desert Warrior 4.3 OPS GBB (130 m/s)


22 led 2013, 23:13
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Hyby píše:
Monty:Takže pro tebe ten, kdo má silnou zbraň = automaticky prase ubližující ostatním?


Já jsem si nevšimnul, že by Monty něco podobnýho tvrdil...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


22 led 2013, 23:16
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Hyby, právě ta druhá možnost jsou ti lidi, co si spíš dávají ultra pružiny do zbraní.
A dle tvého podpisu, ty taky nejsi žádný troškař :wink:
Spíš bych to rozdělil na lidi co střílí s rozmyslem a co střílí bez rozmyslu.
Ten s rozmyslem si řekne, aha takhle blízko bych mu mohl třeba něco udělat, když tak ho střellím do nohy, nebo pistolí. Bez rozmyslu člověk vezme, a pokropí ho dávkou, nebo ho střelí sniperou z blížky.

Hmm tak si říkám, dávájí ty moje odpovědi takhle večer ještě vůbec smysl ?

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


22 led 2013, 23:17
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Rotný
Rotný

Registrován: 02 dub 2012, 08:22
Příspěvky: 29
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Griffon píše:
Pokud to, že nás mnohem víc bavil airsoft v době, kdy většina lidí pobíhala se základama a nikdo neměl potřebu nosit přiblblý ochranný masky a že se prostě nechcem přizpůsobovat debilnímu modernímu trendu prasobrk v každym kvéru znamená, že jsme ubrečený fňukny, pak holt jsem ubrečená fňukna a jsem za to rád. Pokud si myslíte, že čim silnější brko ve kvéru máte, tim jste drsnější a lepší vojáci a pokud vás tenhle styl airsoftu baví, je to vaše věc, nikdo vám to nebere a nikdo se vám nějaký naše omezení nepokouší nacpat, střílejte si jak chcete a s čim chcete proboha. Stejně už jsou (alespoň na západě) tyhle party prakticky oddělený a společně na akce jezděj naprosto minimálně, tak kde je problém? Nesnažte se nám donekonečna vysvětlovat, jak je ten váš styl jedinej správnej, nám to nevysvětlíte, stejně jako my nikdy nevysvětlíme vám, že omezení úsťovek je dobrej nápad...vy nás stále budete mít za uřvaný kindrsáky a holčičky, my budem nad tim, že po sobě v barácích pražíte 150kama stále krčit ramenama a obracet oči v sloup a i kdybysme se na internetu hádali deset let, tak se to nezmění. Prostě tady řešíme návrh, spoustě lidí se líbí, pokud se někomu nelíbí, nechť pokrčí ramenama, neúčastní se toho a jde dál, nikdo ho do ničeho nenutí.

Edit: Well, to s čim já se tady seru jak dlouho napsal Monty pomocí čtvrtiny textu mnohem líp a trefnějc :D No, co už...

Griffone promiň, já to necílim jako útok na nikoho, každej má svůj názor a nikomu ho taky neberu, ale když se tady začnou objevovat příspěvky typu "Přijeď, já ti to napálim do xichtu," to už je trochu moc ne? Věřte tomu nebo ne, taky jsem pro akce, kde budou mít všichni stejnou úsťovku, ale jenom proto, aby měli všichni stejný šance => stejná zábava pro všechny, protože je jasný, že s Maruiskym kalachem v základu by mě taky nebavilo "konkurovat" jiný zbrani se 180m/s. Jen prostě není nutný snižovat úsťovky kvůli bebí, v tomhle je ten náš rádoby-sport ještě celkem bezpečnej. Když se někdo bojí, OK, ať si hraje s těma, co se bojej taky, ale ne že tady bude každýho, kdo má trochu větší kvér než on hned osočovat.

_________________
Nikdo by neměl mít úsťovku menší než jeho IQ. Koho baví střílet na 30m.

CYMA AKM (M170; 188 m/s)
WE M4 CQB-R GBB (172 m/s)
WE Desert Warrior 4.3 OPS GBB (130 m/s)


22 led 2013, 23:22
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 02 dub 2012, 08:22
Příspěvky: 29
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Jeryk píše:
Hyby, právě ta druhá možnost jsou ti lidi, co si spíš dávají ultra pružiny do zbraní.
A dle tvého podpisu, ty taky nejsi žádný troškař :wink:
Spíš bych to rozdělil na lidi co střílí s rozmyslem a co střílí bez rozmyslu.
Ten s rozmyslem si řekne, aha takhle blízko bych mu mohl třeba něco udělat, když tak ho střellím do nohy, nebo pistolí. Bez rozmyslu člověk vezme, a pokropí ho dávkou, nebo ho střelí sniperou z blížky.

Hmm tak si říkám, dávájí ty moje odpovědi takhle večer ještě vůbec smysl ?

Ano, troškař nejsem a veřejně to přiznám. Ale jsem přesně ten, o kterejch mluvíš, střílim především hlavou.

_________________
Nikdo by neměl mít úsťovku menší než jeho IQ. Koho baví střílet na 30m.

CYMA AKM (M170; 188 m/s)
WE M4 CQB-R GBB (172 m/s)
WE Desert Warrior 4.3 OPS GBB (130 m/s)


22 led 2013, 23:24
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 02 dub 2012, 08:22
Příspěvky: 29
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Griffon píše:
Hyby píše:
Monty:Takže pro tebe ten, kdo má silnou zbraň = automaticky prase ubližující ostatním?


Já jsem si nevšimnul, že by Monty něco podobnýho tvrdil...

Jinak napsaný, myšlenkově stejný:
"Počkej až někomu něco provedeš a pak to co si tu napsal budeš vysvětlovat policajtům při žalobě za ublížení na zdraví."

Stejně tak by to mohl říct o každym, kdo střílí z jakýkoli AS zbraně.

_________________
Nikdo by neměl mít úsťovku menší než jeho IQ. Koho baví střílet na 30m.

CYMA AKM (M170; 188 m/s)
WE M4 CQB-R GBB (172 m/s)
WE Desert Warrior 4.3 OPS GBB (130 m/s)


22 led 2013, 23:28
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 02 dub 2012, 08:22
Příspěvky: 29
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Jde tu jen o to, že podle vašich příspěvků by to bylo asi takhle (příklad):

Jsem ověřenej hráč, kterej přiznává, zbytečně po nikom nekropí, když nemusí, je spolehlivej atd. Tak a teď si budu chtít zahrát s váma, protože vim, že na akci má bejt hodně fajnovejch lidí, skvělej kolektiv. Ale utřu nos, protože mám prasokvér?

_________________
Nikdo by neměl mít úsťovku menší než jeho IQ. Koho baví střílet na 30m.

CYMA AKM (M170; 188 m/s)
WE M4 CQB-R GBB (172 m/s)
WE Desert Warrior 4.3 OPS GBB (130 m/s)


22 led 2013, 23:32
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Hyby píše:
Monty:
A ty očividně zvládáš svůj vztek.
Takže pro tebe ten, kdo má silnou zbraň = automaticky prase ubližující ostatním? Navíc, když už chceš jít do detailů, airsoft je v naší zemi tolerován, ne zákonně povolen. V důsledcích bychom po sobě neměl střílet vůbec.
A podle tvýho výkladu...budeš mít zbraň v základu, já budu nedejbože idiot a nevezmu si ochranné pomůcky (maska, mřížka, chránič na zuby, to je jedno) a ty mi kuličkou ustřelíš kus zubu...měl bys proto mít obavy, že já chudinka tě půjdu nahlásit na policii a podám žalobu? :D Probuď se...

Já svůj vztek zvládám naprosto dokonale. Tím sem chtěl jen vyjádřit nesouhlas nad tím co tu meleš ty a tobě podobní. Střílejte po sobě klidně vzduchovkama klidně si vemte i malorážky mě to je jedno. Z tvé odpovědi kde opět používáš slovo chudinka je naprosto jasné že máš totální mindrák a považuješ se za nadřazenýho. Nemusíš mi vysvětlovat jak zní zákon o airsoftovích zbraních. Znovu ti opakuju že tohle vlákno nebylo a nadále není návod nato jak vám zničit váš adrenalínek ale je to pro lidi co to co vy vyznáváte nepotřebujou. Pokud se cítíš odstrkovanej pokud tě tohle vlákno uráží tak si založ svoje a chchlej si ty svoje sračky tam. No a ke konci s tou žalobou :-) zažil sem právě přesně takovího hustokrutora jako si ty porát řval "airsoft musí bolet jak to nebolí není to reálný a kdo to neuznává tak je slaboch a blbec" Jo hošánek byl drsnej jako prase. Jenže pak mu jeden z té party hustospešlkrutejch borců udělal ze zubů hradčany a totálně mu rozsekal ret a vše skončilo u soudu. No a není to jedna bába povídala vše sem viděl a celé i sledoval.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


22 led 2013, 23:33
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Hyby píše:
Jde tu jen o to, že podle vašich příspěvků by to bylo asi takhle (příklad):

Jsem ověřenej hráč, kterej přiznává, zbytečně po nikom nekropí, když nemusí, je spolehlivej atd. Tak a teď si budu chtít zahrát s váma, protože vim, že na akci má bejt hodně fajnovejch lidí, skvělej kolektiv. Ale utřu nos, protože mám prasokvér?

Ano pokud to bude akce kde bude omezená úsťovka tak máš smůlu. Mužeš být prověřenej jak chceš.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


22 led 2013, 23:35
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Hyby píše:
Jde tu jen o to, že podle vašich příspěvků by to bylo asi takhle (příklad):

Jsem ověřenej hráč, kterej přiznává, zbytečně po nikom nekropí, když nemusí, je spolehlivej atd. Tak a teď si budu chtít zahrát s váma, protože vim, že na akci má bejt hodně fajnovejch lidí, skvělej kolektiv. Ale utřu nos, protože mám prasokvér?


Proč bys utíral nos? Budeš jezdit na akce s neomezenou úsťovkou, s lidma, co maj taky prasokvéry, určitě takovejch bude pořád spousta. Jinak jedinej, kdo tu (a nejen tu) někoho osočuje, jsou právě lidi se silnejma kvérama, co nás, co bysme rádi omezenou úsťovku (ať už z jakýhokoli důvodu) označujou za fňukny, holčičky a tak dále a tak podobně. Z nás proti vám nikdo nic nemá, jenom nás prostě z mnoha důvodů akce s lidma vybavenejma prasokvérama nebaví, ať už jsou prověřený nebo neprověřený, chytrý nebo blbý. Já hlavně nevim, co je pořád k nepochopení na tom, že to neni o tom, že bysme se báli bebí, ale o tom, že nám prostě přijde naprostá krávovina riziko toho bebí zbytečně zvyšovat...to je fakt tak těžký pochopit tenhleten rozdíl?

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


22 led 2013, 23:41
Profil ICQ
Rotný
Rotný

Registrován: 02 dub 2012, 08:22
Příspěvky: 29
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
"Z tvé odpovědi kde opět používáš slovo chudinka je naprosto jasné že máš totální mindrák a považuješ se za nadřazenýho."
Ano, z toho všeho vyplývá, že se považuju za nadsamce, bravo. Jako chudinku jsem v oné situaci označil sebe a nikde netvrdim, že se to nemůže stát. Může, ale stejně tak jako s M150 se to může stát i s M90. To je holej fakt. Šel bys žalovat někoho, protože ti vymlátil zuby AEGčkem v základu, zatímco ses na něj křenil zpoza stromu? Šel bys žalovat někoho, protože tě trefil pukem do obličeje a má větší ránu než ty? atd atd

"airsoft musí bolet jak to nebolí není to reálný a kdo to neuznává tak je slaboch a blbec"
To taky nikde netvrdim, trpíš asi bludama.

"Já hlavně nevim, co je pořád k nepochopení na tom, že to neni o tom, že bysme se báli bebí, ale o tom, že nám prostě přijde naprostá krávovina riziko toho bebí zbytečně zvyšovat...to je fakt tak těžký pochopit tenhleten rozdíl?"
Griffy, rozdíl plně chápu. Ano, vyšší úsťovka zvyšuje riziko. Ovšem já vyhrožovat střílením do obličeje a následně používat vulgarity nezačal. Komplexy tu vidim u někoho jinýho.

Poslední věc. Nevnucuju vám vysoký úsťovky a zároveň vám neberu omezení, pokud umíte číst, v jednom z mých příspěvků se naopak k takový možnosti přiklánim. Jen mi přijde smutný odsuzovat nás "hustokrutoprasata." Dále se nebudu vyjadřovat, znáte to s tim internetem a paralympiádou.

_________________
Nikdo by neměl mít úsťovku menší než jeho IQ. Koho baví střílet na 30m.

CYMA AKM (M170; 188 m/s)
WE M4 CQB-R GBB (172 m/s)
WE Desert Warrior 4.3 OPS GBB (130 m/s)


23 led 2013, 00:11
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Hele, já nikoho neodsuzuju, je to každýho věc, jak chce airsoft brát ;-) Jenom mi to ze začátku přišlo, že ses do nás opřel, tak jsem se opřel nazpátek, jak to tak na internetu koneckonců bejvá a pak to končí právě tou paralympiádou.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


23 led 2013, 00:16
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
zalozil bych chlivek "CQB se 180m/s+" protoze se tu resi jen hovna a flamy a z puvodniho tematu tu tak posledni tri stranky neni nic konstruktivniho. tam by se klidne mohly resit tyhle debaty, protoze tu pak zde nezustava prostor pro nas "80% ubrecenych"


23 led 2013, 08:29
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Hyby: Nevím jak dlouho se airsoftu věnuješ (takže to teď neber osobně), ale Griff, Monty, Van i Já se tím bavíme už plus mínus zhruba deset let, někdo i více. Takže máme srovnání, co je zábava, co jsou hovadiny, co prkotiny, které nestojí za to řešit. A ano, silné pružiny považujeme za hloupost. I já považuji silné pružiny za hloupost a přesto se účastním i akcí kde jsou pružiny neomezené. Ale to neznamená, že s tím souhlasím.
Jak bylo řečeno výše, my to hrajeme pro zábavu, nechceme si ublížit. Když pomineme, že výhoda omezení úsťových rychlostí (nikoliv že by zajistila úplně) zlepší bezpečnost, tak si ale povšimni, že často vyzdvihujeme i tu užitnou zábavnou část, tj. že se zachovají poměry mezi zbraněmi. Že snipeři nebudou vykropeni M4, na které sami nedostřelí nebo že kulomet nebude jen samopal s velkým zásobníkem. To je třeba to co si od toho hodně lidí slibuje. A ano, rozdíl mezi zásahem M150 a M100 je. A všichni víme, že deset kulí z M90 sakra bolí. Ale taky jsme všichni zažili, že mnoho jedinců nemá problém vysázet deset kulí zblízka i tou M150, bez ohledu na rizika. To je náš názor, naše zkušenosti, naše zážitky. Všichni z nás jezdíme na mraky akcí a za tu dobu už jsme prostě zažili leccos. A bohužel, i já často narážím na to, že mnoho lidí se silnou pružinou prostě neumí hrát nebo nemají rozum, nebo obojí. My si totiž prošli od manuálů k M90 k těm M150. Naopak často ti co hrají dnes, tak začali často s M130 a výše a nic jiného nezažili. Je to samozřejmě o rozumu, ale taky o zkušenostech a otom, jak dotyčného hráče vychovává okolí (tj. okolní hráči).
Já softové zbraně aktuálně prodávám. A co mě nejvíce mrzí je to, když přijde někdo, kdo na začátku prohlásí, že o tom nic neví, nikdy nehrál, že jen četl na netu fóra (často ani to ne), ale že chce zbraň co má alespoň M150. A tito lidí nevědí co mohou způsobit. Právě ti si často říkají, je to jen plastová kulička. A pak slyšíš historky, kterak dva chlapi z práce, kolegové si šli společně zablbnout a ten jeden tomu druhému vysklil úsměv. Neúmyslně. Sice jen dva zuby, ale proč? Protože i když jim bylo kolem 30ti tak neví co to umí, co se s tím může a pak se diví. A takových je dnes mnoho.
Ale jak jsem řekl, nevím jak dlouho hraješ, takže vše se nemusí týkat tebe a neber to osobně, jen osvětluji naše názory.

A dodatek. Ze zákona se střelnou zbraní po nikom střílet nemá, pokud nejde o sebeobranu/ohrožení zdraví. To platí i na kategorii D. Airsoft jako takový by u nás vlastně neměl být (teoreticky) legálně provozován, pokud by se šlo do detailu znění. Teoreticky je každé zranění od airsoftové zbraně žalovatelné. Je to jen na svědomí každého z nás. Oni totiž všichni na soft jezdí s tím, že se můžou zranit. Ale jen málo lisí jezdí i s tím, že oni někoho můžou zranit. Na to spousta lidí nemyslí (to je mimochodem začátečníků, kteří nemají problém střílet na kohokoliv, kdykoliv, čímkoliv).

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


23 led 2013, 10:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Hyby- To už jsou z tvá strany jen alibystické keci nic víc. A pokud neznáš rozdíl v zásahu 90brkem a 150 brkem tak si už opravdu v jiný dimenzi. Je to o lidech někomu to je u řiti a někdo se snaží riziko zranění minimalizovat a k tomu patří i rozumná úsťovka.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


23 led 2013, 18:56
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 02 zář 2008, 17:55
Příspěvky: 82
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Hyby: kámo sorry ale AKM - 188m/s ? Airsoft hraji asi tak 2x do roku, po zbytek mám v ruce zavářku, ale co mě na akcích docela štve, tak jsou lidi jako ty. Díky tak vysoký úsťový rychlosti odpadá prostor pro DMR, odstřelovačky dokonce i pro kulomety, které by měli mít vyšší m/s. Já chápu tvůj názor, ale ty pochop, že většina lidí tady nestojí o 190m/s z AK. Prostě to nepotřebují.

for Monty: co mě vždy zklame na akci je neměření úsťové rychlosti. Border War, Protector, akce od AlfaAirsoft a mnoho dalších. Všude jsou pravidla o úsťovce a pak ho*no zlatá liško. Náš kulomet je přestřelen AKčkem. Pravděpodobně někdo z Hybyho squad :) Proto, jestli se někdy rozhodneš pro definitivní hranice m/s tak měřit úsťovku VŠEM :!: Nic člověka nenasere, jako věta: já mám kamoša u registračky, on mě to dovolil

_________________
If it's our time to die, it's our time. All I ask is, if we have to give these bast*rds our lives... WE GIVE 'EM HELL BEFORE WE DO!


23 led 2013, 19:57
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Na CQB měření úsťovky provádím u všech zbraní pořát. No a jelikož danou věc chci rozjet a lidi co jsou v okolí a co jezdí na naše akce jsou 100% pro tak to nebude problém a měřit budu to si piš.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


23 led 2013, 20:01
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
firstik píše:
Do tváře... počkej, až to dostaneš do nosu, já sem si taky jednou po akci všimnul, že mi na nose teče krev, a ani sem to necejtil, teď si vem, kdybych to cejtil a jak by to vypadalo, nehledě na to, dostat to do zubu, tak o něj přijdeš.


co se týče zubů, je vce méně jedno jakou zbraní a na jakou vzdáenost to ta dostaneš, stejně půjde do hajzu


Griffon píše:
Stejně už jsou (alespoň na západě) tyhle party prakticky oddělený a společně na akce jezděj naprosto minimálně, tak kde je problém? Nesnažte se nám donekonečna vysvětlovat, jak je ten váš styl jedinej správnej, nám to nevysvětlíte, stejně jako my nikdy nevysvětlíme vám, že omezení úsťovek je dobrej nápad...


stejně vzhledem k roztříštěnosti as komunity si každej bude dělat co chce a nic se tu nedohodne :)

Monty píše:
Nikdo se tu nesere od tech vašich prasopružin jen se tu vyjadřujou lidi co to k životu nepotřebujou. Tak nějak o váš názor tu nikdo nestál protože je stejně uplně OT.


o náš názor tu nikdo nestál? v jednu chvíli je tohel forum a když je tu téma "omezení úsťovek?" tak sem kurvva patří i názor, že omezení úsťovek je blbost holt ne každej píská podle toho co ty řikáš a najdou se i lidi s jiným názorem a ten názor tady můžem prezentovat.


EDIT: jenom ještě jedna věc k tomu co psal griffon o rozdělení na západě, mě na žádnej open akci moc nepotkáte :) jezdim jenom na naše teamová cvičení a pak na spešl akce (většinou pouze pro zvané)

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


23 led 2013, 20:40
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
misi píše:
Monty píše:
Nikdo se tu nesere od tech vašich prasopružin jen se tu vyjadřujou lidi co to k životu nepotřebujou. Tak nějak o váš názor tu nikdo nestál protože je stejně uplně OT.


o náš názor tu nikdo nestál? v jednu chvíli je tohel forum a když je tu téma "omezení úsťovek?" tak sem kurvva patří i názor, že omezení úsťovek je blbost holt ne každej píská podle toho co ty řikáš a najdou se i lidi s jiným názorem a ten názor tady můžem prezentovat.

Ano u váš názor tu nikdo nestál a tak to je. Celé to tu je o dobrovolném omezaní úsťovky ne o nuceném. Takže to že tu obhajuješ něco oco tu není zájem je prostě mimo. Nikdo nemusí pískat podle toho co já říkám. Já tu takle hledal lidi se stejným názorem ne lidi co maj potřebu si něco dokazovat.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


23 led 2013, 20:53
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
misi píše:
firstik píše:
Do tváře... počkej, až to dostaneš do nosu, já sem si taky jednou po akci všimnul, že mi na nose teče krev, a ani sem to necejtil, teď si vem, kdybych to cejtil a jak by to vypadalo, nehledě na to, dostat to do zubu, tak o něj přijdeš.


co se týče zubů, je vce méně jedno jakou zbraní a na jakou vzdáenost to ta dostaneš, stejně půjde do hajzu


Tohleto čtu už po několikátý a je to strašná kravina. Je sice pravda, že pokud má zasaženej vyloženou smůlu, může přijít o zub i po zásahu z maruikový manuálky, ale to neznamená, že je úplně jedno, jestli to někomu nakropíš do xichtu základovkou nebo kvérem s M150 proboha. Ano, ani sebepřísnější omezení úsťovky ti nezaručí, že o zuby nepřijdeš (stejně jako nezaručí, že obecně nevznikne žádný zranění), ale znatelně sníží pravděpodobnost, že se tak stane (což opět platí i pro všechny ostatní zranění).

Opět se ptám, co je proboha k nepochopení na tom, že nám jde prostě o to, aby se pravděpodobnost zranění zbytečně nezvyšovala? Je jasný, že průser se může stát vždycky (a všichni s tim počítáme a s tim rizikem do toho jdeme), ale proč tomu proboha chodit naproti zbytečně prasáckym výkonem kvérů?

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


23 led 2013, 20:53
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Monty píše:
misi píše:
Monty píše:
Nikdo se tu nesere od tech vašich prasopružin jen se tu vyjadřujou lidi co to k životu nepotřebujou. Tak nějak o váš názor tu nikdo nestál protože je stejně uplně OT.


o náš názor tu nikdo nestál? v jednu chvíli je tohel forum a když je tu téma "omezení úsťovek?" tak sem kurvva patří i názor, že omezení úsťovek je blbost holt ne každej píská podle toho co ty řikáš a najdou se i lidi s jiným názorem a ten názor tady můžem prezentovat.

Ano u váš názor tu nikdo nestál a tak to je. Celé to tu je o dobrovolném omezaní úsťovky ne o nuceném. Takže to že tu obhajuješ něco oco tu není zájem je prostě mimo. Nikdo nemusí pískat podle toho co já říkám. Já tu takle hledal lidi se stejným názorem ne lidi co maj potřebu si něco dokazovat.


LIKE

dobra, pojdme se tedy bavit o duvodech a zpusobech proc a z jakych duvodu ustovku snizit a ne o duvodech ze snizovani je picovina.


24 led 2013, 18:36
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 11 zář 2010, 10:51
Příspěvky: 359
Bydliště: Deathmarovice
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Myslím že první co by se mnělo prosadit do zákonu jsou KVALITNÍ ochrané brýle a ubylo by 99% poškozených očí u airsoftu.
Já jsem pro omezení ústovky na CBQ do lesa je to blbost...

_________________
kdo se bojí, nesmí do lesa - MAXIMUM UPGRADE

Nikdo není tak beznadějně zotročen, jako ten co se mylně domnívá , že je svobodný!!
- Johann Wolfgang Goethe -


06 úno 2013, 15:26
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
White.9 píše:
do lesa je to blbost...


proc?


06 úno 2013, 15:29
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
White.9 píše:
Myslím že první co by se mnělo prosadit do zákonu jsou KVALITNÍ ochrané brýle a ubylo by 99% poškozených očí u airsoftu.
Já jsem pro omezení ústovky na CBQ do lesa je to blbost...


Musim to zaklepat, ale já jsem za dobu co jezdim nezažil na akci jedinej úraz oka. A ani jsem o něm ze svého okolí neslyšel, tedy kromě asi tří případů, kdy prošla rozbitá kule (jednou dokonce celá) skrz drátěný brejle. Ale to se dočteš všude, že drátěný brejle jsou blbost.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


06 úno 2013, 15:34
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Griffon píše:
White.9 píše:
Myslím že první co by se mnělo prosadit do zákonu jsou KVALITNÍ ochrané brýle a ubylo by 99% poškozených očí u airsoftu.
Já jsem pro omezení ústovky na CBQ do lesa je to blbost...


Musim to zaklepat, ale já jsem za dobu co jezdim nezažil na akci jedinej úraz oka. A ani jsem o něm ze svého okolí neslyšel, tedy kromě asi tří případů, kdy prošla rozbitá kule (jednou dokonce celá) skrz drátěný brejle. Ale to se dočteš všude, že drátěný brejle jsou blbost.


jako obcas se stane ze nekdo novy prijde na akci s takovyma tema staryma brylema co byly k brusce, ale vetsinou mu ti zkusenejsi rozmluvi popr. bryle otestujou na odolnost - osobni zkusenost, mozna 2x nebo 3x. ale nikdy jsem na akci nebyl pritomen u toho aby se nekomu stalo neco s okem.


06 úno 2013, 16:33
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 295 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz