Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 17:11

Pravidla fóra


Zde si můžete přečíst pravidla na tomto fóru
Pokud budete mít jakékoliv připomínky či dotaky kontaktujte mě buď na PM nebo na mail: info@airsoft-forum.cz



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ] 
Přejít na stránku 1, 2  Další
 Klamavé praktiky airsoftguns. 
Autor Zpráva
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 črc 2012, 17:24
Příspěvky: 147
Nový příspěvek Klamavé praktiky airsoftguns.
od 18.45 http://www.ceskatelevize.cz/porady/1036 ... 381960011/ klamavé praktiky obchodu airsoftguns.

_________________
ČSLA 70-90LÉTA.

Nelíbí se mi projekt ČFA a nebudu ho podporovat!


21 říj 2012, 11:30
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 úno 2010, 18:40
Příspěvky: 607
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
Podle mě je to klasická dekoračka, tohle dělá většina Českej airsoftovejch obchodů. Nevim jak to maj na asguns (nechce se mi hrabat ve smluvních podmínkách) ale třeba na morrisu (tušim) měli něco ve smyslu že záruka platí na prvních 200 ran při teplotě nad 25°C. A jen tak mimochodem ta reportáž začíná 17-ti letý bla bla si objednal zbraň. To by se snad už vůbec nemělo stát ne?

_________________
Jak na lipolky
__________________________________________
M4A1 G&P SHS M130 - 1.99J 17bb/s
AKS-74U Cyma M120 - 1.58J 25bb/s


21 říj 2012, 11:38
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 črc 2012, 17:24
Příspěvky: 147
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
to nemělo, ale ten záruční list jak to četla ta jeho mamka, tak ten mě vážně dostal...

_________________
ČSLA 70-90LÉTA.

Nelíbí se mi projekt ČFA a nebudu ho podporovat!


21 říj 2012, 11:56
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2008, 14:33
Příspěvky: 1407
Bydliště: Turnov (Liberecký kraj)
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
Trololol :D no a co čekali? Že jim vyreklamujou nějakou čínu? (vzhledem ke sdělení na konci, že si nic už nekoupil a jen s půjčuje --> styl "nemám prachy ale chci provozovat tenhle drahej koníček" --> jako první zbraň koupil levnou čínu) Všechny číny jsou s dekoračkou...a vždycky budou. Jak se do toho začnou montovat dotčení rodiče s povahou AB - aktivní blbec, tak je zle.

Ale jako 17-ti letej, koupil si zbraň a pak to ještě začal řešit oficiálně...borec :D

_________________
Tango down!
______________________________________________________
KAC SR 25 (PJ, komplet custom Smolda): 123 m/s s BLS 0.30g
Colt M4 CQB-R (DBoys): 96 m/s s BLS 0.28g
Colt MEU (Bell): 99 m/s s BLS 0.20g


21 říj 2012, 12:43
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
no nejvic zajimava vec je, ze ta pravnicka rekla, ze zakon je v ohledu prodeje mladsim 18-ti let nedostatecny a ze jiz byla prislibena naprava...

smolda: no treba airsoftpro nabizi vsechny zbrane s 2 letou zarukou na strelbu a to tam ma ty tyto APS kalachy

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


21 říj 2012, 13:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
No takhle, případ je jasnej, cheap-ass blbeček, kterejch je dneska airsoft plnej a je to hodně vidět i tady na foru. Nedochází jim, že je to drahej koníček a že pokud si koupí čínskej kvér za polovinu ceny, nemůžou čekat, že dostanou to samý, jako kdyby si koupili značkovku a pak se diví a prskaj. Plus tady je to ještě doplněný další hodně běžnou věcí, že lidi ani neví, že ty kvéry jsou až od 18ti let a pak se oháněj zákonama, i když je sami porušujou. Až potud nic zvláštního, pitomci se to snažili dohnat vejš (což se taky nestalo poprvé) a tam to v principu smetli ze stolu, aby měli pokoj.

Nicméně pro nás je v tom docela zajímavý téma dekoračky a obecně chování prodejců, co se reklamací týče...že dekoračka a jiný úpravy záručních podmínek (třeba vynětí prasklýho mecháče ze záruky u ASM) není z hlediska zákona úplně košer víme. Na druhou stranu, buzerovat za to prodejce je kokotismus, protože jenom díky tomu si můžeme kupovat ty kvéry tak levně. Ono by pro prodejce nebyl problém dávat na kvéry plnou záruku, ale musel by si nechat finanční rezervu na opravy šméčkovejch čín a závad způsobenejch lidskou blbostí (střelba naprázdno...) a to by samozřejmě zvedlo ceny, zvlášť v případě čajna kvérů asi docela znatelně. Navíc spousta prodejců už dneska nabízí i na číny plnou záruku, minimálně jako možnost za příplatek, takže tady neni co řešit.

Ale zase na druhou stranu, tak z některých shopů jaksi zmizely informace o tom, že kvéry se prodávají na dekoračku a co to znamená...ať koukám jak koukám, tak na ASGuns to nemůžu najít, Morris to v podmínkách ani reklamačním řádu taky nemá (a ten to tam dříve měl stoprocentně jasně napsané) atd. To už je potom pěkné svinstvo, prodávat airsoftové zbraně s tím, že informaci o omezení záruky se kupující dozví až ze záručního listu.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


21 říj 2012, 14:46
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 13 čer 2009, 18:45
Příspěvky: 340
Bydliště: Mladá Boleslav
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
když to tak vezmu, proč tak zkurvenej reklamační řád alá dekorace maj jen činský zbraně? do republiky se dováží x čínskéjch různejch zboží ale u žádný jsem neviděl záruku na způsob dekorace, jen u AS zbraní, normálně by tam měla platit záruka 2 roky a hotovo, čína nečína (i když je mi jasné že bez záruky je to levnější, ale to neberu)

a střelba na prázdno je diskutovatelná

_________________
Challenges:Nenápadný,Magnet na BB,Vyjednavač,Odhodlaný,Last man standing,Little big horn,Modelka,Pevná muška,Infiltrátor,Obojživelné operace,Mňam,Hérečka,Evropské směrnice


21 říj 2012, 15:15
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
nevim, ale mi cela nejaka dekoracni zaruka/cena prijde jako 3,14čovina. to je jak kdyby prodejci prodavali auto misto 250k za 230k s tim, ze tam bude uvedeno, ze je to na dekoracni ucel, tudiz s tim autem nemas jezdit. jeste lip mi to zni treba u lednicky nebo pracky. kdyz uz nejaky shit prodavam, tak se k tomu stavim tak jako by to shit nebyl. v pripade ze se toho bojim, tak se neseru do prodeje techto veci. nevim jak presne v tomhle mluvi zakony, ale mylsim ze tam bude bud dira nebo ze prodejci ten zakon proste ojebavaji.

edit: kdyz uz, tak to dam na vyber kupujicimu jako to ma treba treba Sulc - chces zaruku, dostanes ji. Nechces zaruku a chces dekoracku a par stovek dolu, tak prosim. ale stylem ze maji jen dekoracku :roll:


21 říj 2012, 15:21
Profil ICQ
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2010, 15:23
Příspěvky: 452
Bydliště: Praha / Plzeň / Kaznějov / Livingston UK
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
To že shopy "osrávaj" lidi snad ví každej.. To že jsou ty rodie naprosto tupý se tu už psalo, ale co mě nejvíc zaráží je to že k tej reportáži přišli ti sofťáci.. proboha co je to za kokoty udělat takovouhle "reklamu" softu však jim muselo bejt hned jasný že z toho nic dobrýho nebude jo to je tak když je někomu 15 a má vše na co si vzpomene

_________________
NEUMÍŠ NIC!!!


21 říj 2012, 16:06
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2008, 14:33
Příspěvky: 1407
Bydliště: Turnov (Liberecký kraj)
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
Já osobně třeba kupuju airsoftový věci tak, že záruku nepotřebuju. Ve zbrani se stejně začnu rejpat hned, jak mi přijde domů...a díly typu pažbička, předpažbí nebo něco podobnýho...no - od těch očekávám funkčnost podle toho, kolik stojej 8)

Podle mě je airsoftová technika hodně o tom, kolik jsi schopen si toho dodělat sám. Já si docela běžně upravuju různý díly tak, aby se daly použít pro můj účel (většinou různý zkracování či prodlužování hlavní, předělávání upevnění tlumičů, pilování broušení atp.). Ještě jsem snad nikdy neměl zbraň, u který bych nějakou tvrdší práci nedělal. A mlj názor je ten, že pokud se věnujeme koníčku, který má co dočinění s armádou, tak bychom se měli umět chovat jako vojáci.

Voják si přece taky umí naprosto dokonale (teda aspoň by měl) složit i rozložit zbraň, vyčistit, namazat, apod. Faktem je, že v airsoftové komunitě máme fakt hodně velkou část maminčiných mazánků kteří jsou rádi, že vůbec zapojí akumulátor. To je podle mě fakt hodně smutný...lidi, kteří držkujou "záruka záruka" pořád dokola i jen kvůli protržené hop gumě...no prostě ufňukánci a nic víc.

_________________
Tango down!
______________________________________________________
KAC SR 25 (PJ, komplet custom Smolda): 123 m/s s BLS 0.30g
Colt M4 CQB-R (DBoys): 96 m/s s BLS 0.28g
Colt MEU (Bell): 99 m/s s BLS 0.20g


21 říj 2012, 16:47
Profil ICQ
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 09 kvě 2012, 17:04
Příspěvky: 44
Bydliště: Praha 4
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
Reve píše:
ale co mě nejvíc zaráží je to že k tej reportáži přišli ti sofťáci.. proboha co je to za kokoty udělat takovouhle "reklamu" softu však jim muselo bejt hned jasný že z toho nic dobrýho nebude jo to je tak když je někomu 15 a má vše na co si vzpomene

no moc nevim co je v tom za spatnou reklamu..zavolali nam z ct ze chtej opicaky pro zabery..tak sme zaopicakovali..cela reportaz je o nekorektnim chovani prodejce, o samotnym airsoftu toho moc nepadlo..naopak mi prijde ze tahle reportaz ukazovala soft jako "bezny" konicek..nikdo se nedivi ze chce kluk strilet a podobne..
co se tyce airsoftguns tak souhlasim s vyse uvedenym..prodejce nema moc jak se branit proti reklamacim cinskych zbrani ktere jsou nevalne kvality, ovsem upozornovat by na to mel vice nebo davat moznost priplatkove zaruky..

_________________
GP MK18 mod1 -> CQBR SOPMOD Block 1
https://www.facebook.com/assfod.praha/


21 říj 2012, 16:54
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
vanhouten -> Nemůžeš srovnávat airsoftový kvéry s elektronikou, to je něco úplně jinýho...pračku nebo telefon si nebudeš sám doma opravovat a vylepšovat, to kupuješ s tim, že to bude fungovat a pokud ne, tak to necháš od někoho spravit. A když vezmu srovnání s autama, tak věřim tomu, že kdyby někdo nabízel auta bez záruky se slevou, tak se určitě najdou třeba tuneři, co to rádi vezmou a ušetří.
No a výběr u Šulce je sice hezkej, ale co považuju za těžkej fail je to, že dekorační sleva je pevná a nebere se jako procento z ceny zboží...pak vznikaj takový vtipný situace, kdy u kvéru za 10k je dekorační sleva 300Kč.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


21 říj 2012, 18:33
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
Griffon píše:
vanhouten -> Nemůžeš srovnávat airsoftový kvéry s elektronikou, to je něco úplně jinýho...pračku nebo telefon si nebudeš sám doma opravovat a vylepšovat, to kupuješ s tim, že to bude fungovat a pokud ne, tak to necháš od někoho spravit. A když vezmu srovnání s autama, tak věřim tomu, že kdyby někdo nabízel auta bez záruky se slevou, tak se určitě najdou třeba tuneři, co to rádi vezmou a ušetří.


stejne tak se najdou u tech aut lidi, kteri ho maji na styl "sednu a jedu". stejne tak nekdo chce koupit softku. ano, jestli uz chce takovy kver, tak at si koupi marujku, ktera mu vydrzi 15 let, ale bohuzel nic extra to na dnesni dobu neni - jak vzhled, tak vykon. tim teda chci rict ze nekdo kupuje airsoft kvery z uplne stejneho duvodu jak ty pises tu pracku nebo telefon - nerozumi tomu a nechce tomu rozumet, stejne jako treba ty nerozumis pracce a nechces ji rozumet - chapes jak to myslim ne?

ad ty slevy - no jo, je na prd, co si budem rikat, ale kdyz je nekdo tak hloupy ze si to koupi (stejne tak jako tu cinu, od ktere ocekava ze vydrzi vecne)...


21 říj 2012, 18:51
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
Jako jo tak něco špatně je ale je takoví zarážející že si stěžuje nějaká náplava nato že jejího mucinka sináčka někdo ojebal.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


21 říj 2012, 19:12
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
Monty píše:
Jako jo tak něco špatně je ale je takoví zarážející že si stěžuje nějaká náplava nato že jejího mucinka sináčka někdo ojebal.


tak o tom ani nemluve


21 říj 2012, 19:16
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
vanhouten -> Tak to samozřejmě, ale pak ať si koupí značkovej kvér s plnou zárukou. A pokud mu nestačí výkon, tak ať si zaplatí i za upgrade, na ten je pak záruka taky. Ale prostě za ten přístup, kdy si někdo koupí čínu za 1/3 ceny značkový zbraně a pak se hrozně diví, že kvalita odpovídá ceně, fňuká co za to vyhodil peněz a prská na všechny strany bych ty lidi lískal. To je jak kdyby se divil, že telefon od Huawei neni stejně kvalitní jako iPhone nebo že Dacia není srovnatelná se Subaru. Jasně že kurva neni a cena tomu odpovídá, tak na co si stěžujou.

Monty -> Já to nechtěl napsat takhle na plnou hubu, ale měl jsem to na jazyku taky :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


21 říj 2012, 19:57
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
No jo no, když chce někdo začít hrát airsoft, tak hned nekoupí značkovou zbraň, kdyby ho to náhodou nebavilo tak co s tím potom. Většina kluků si koupí chiny, nějaké maskáčové tepláky a jdou.
Samozřejmě na dekoračky si třeba dávat pozor, protože to pak prodejci opravdu neuznají.
A taky, potom ti prodejci taky mají dilema, když vlastně prodají zbraň se zárukou na 2 roky, klukovi to střílí a pak se to po první akci pokazí. To je potom těžko určovat, jestli to už bylo na hraně pokažení, nebo si to během té jedné akce dokázal už pokazit sám. Víš jak, třeba s tím někde praštil nebo tak, něco se v tom ulomilo, a on si myslel, že to je výrobní vada a chce to reklamovat.

Ale musím zaklepat, ještě jsem v životě nemusel nic reklamovat a doufám že to tak i zůstane.
No, v čem jsem se ztratil je to, jestli ji měl teda na dekoračku nebo normální záruka. Jestli dekoračka, je v právu ASG, jestli normální je v právu ta týpka.

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


21 říj 2012, 20:17
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 17 dub 2011, 17:45
Příspěvky: 611
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
Griffon píše:
No takhle, případ je jasnej, cheap-ass blbeček, kterejch je dneska airsoft plnej a je to hodně vidět i tady na foru. Nedochází jim, že je to drahej koníček a že pokud si koupí čínskej kvér za polovinu ceny, nemůžou čekat, že dostanou to samý, jako kdyby si koupili značkovku a pak se diví a prskaj. Plus tady je to ještě doplněný další hodně běžnou věcí, že lidi ani neví, že ty kvéry jsou až od 18ti let a pak se oháněj zákonama, i když je sami porušujou. Až potud nic zvláštního, pitomci se to snažili dohnat vejš (což se taky nestalo poprvé) a tam to v principu smetli ze stolu, aby měli pokoj.

Nicméně pro nás je v tom docela zajímavý téma dekoračky a obecně chování prodejců, co se reklamací týče...že dekoračka a jiný úpravy záručních podmínek (třeba vynětí prasklýho mecháče ze záruky u ASM) není z hlediska zákona úplně košer víme. Na druhou stranu, buzerovat za to prodejce je kokotismus, protože jenom díky tomu si můžeme kupovat ty kvéry tak levně. Ono by pro prodejce nebyl problém dávat na kvéry plnou záruku, ale musel by si nechat finanční rezervu na opravy šméčkovejch čín a závad způsobenejch lidskou blbostí (střelba naprázdno...) a to by samozřejmě zvedlo ceny, zvlášť v případě čajna kvérů asi docela znatelně. Navíc spousta prodejců už dneska nabízí i na číny plnou záruku, minimálně jako možnost za příplatek, takže tady neni co řešit.

Ale zase na druhou stranu, tak z některých shopů jaksi zmizely informace o tom, že kvéry se prodávají na dekoračku a co to znamená...ať koukám jak koukám, tak na ASGuns to nemůžu najít, Morris to v podmínkách ani reklamačním řádu taky nemá (a ten to tam dříve měl stoprocentně jasně napsané) atd. To už je potom pěkné svinstvo, prodávat airsoftové zbraně s tím, že informaci o omezení záruky se kupující dozví až ze záručního listu.


u každýho kvéru od čajny je
Citace:
záruka 2 roky na výrobní vady zboží zboží

_________________
Per Mare, Per Terram

Challenges:
Nešika, Zkrvavené BB, Vítězství nebo smrt, a mnoho dalších....


21 říj 2012, 20:18
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
Což je absolutně nicneříkající informace.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


21 říj 2012, 20:23
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 17 dub 2011, 17:45
Příspěvky: 611
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
s tím souhlasím, ale ve směs to znamená že všechny vady co se netýkají funkčnosti ti opraví

_________________
Per Mare, Per Terram

Challenges:
Nešika, Zkrvavené BB, Vítězství nebo smrt, a mnoho dalších....


21 říj 2012, 20:25
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
jo griffe souhlas, bohuzel jen dve veci jsou nekonecne, ... :-) myslim ze dal uz to znas :D


21 říj 2012, 20:53
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 13 čer 2009, 18:45
Příspěvky: 340
Bydliště: Mladá Boleslav
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
čína nečína, já to vídím jako ojebávky

RE: Může si prodávající záruční podmínky libovolně upravit?

Prodejce smí rozšířit práva zákazníka nad zákonný rámec, nesmí jej však omezit nebo mu stanovit další podmínky, které nejsou již určeny zákonem. Jakákoliv utanovení či požadavky, která zákazníka znevýhodňují, jsou dle § 627 odst. 3) občanského zákoníku neplatná, a to i tehdy, když s nimi zákazník prokazatelně vysloví souhlas. Obecně (tzn. bez ohledu na druh spotřebitelského vztahu) toto vyplývá i z § 55 odst. 1) občanského zákoníku, dle kterého se spotřebitel svých práv výslovně nesmí vzdát. Stejně tak prodávající nesmí jednostranně požadovat nic, co by spotřebitele krátilo na jeho zákonných právech - § 56 odst. 3) občanského zákoníku. Jestliže tedy prodávající něo takového požaduje, nejen že to kupujícího není závazné (ani když s tím souhlasí), ale navíc se prodávající dopouští protiprávního jednání.

edit: já sem s čínou problém nikdy neměl, chytám se jen toho slova "dekorace" a tahle vanhoutenova věta je přímo trefná: "kdyz uz nejaky shit prodavam, tak se k tomu stavim tak jako by to shit nebyl. v pripade ze se toho bojim, tak se neseru do prodeje techto veci"

_________________
Challenges:Nenápadný,Magnet na BB,Vyjednavač,Odhodlaný,Last man standing,Little big horn,Modelka,Pevná muška,Infiltrátor,Obojživelné operace,Mňam,Hérečka,Evropské směrnice


21 říj 2012, 21:02
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
Husky -> Yeah, přesně tak, což ti ve výsledku neřekne absolutně nic, zvlášť pokud jsi začátečník, kterej neni zběhlej v oboru.

Nychrom -> To je přesně to, o čem jsem psal. Ano, neni to košer z hlediska zákona, ale umožňuje to prodejcům prodávat čínský kvéry takhle levně a nám neplatit zbytečně za záruku, když jí stejně nechceme. A pičovat do prodejců ohledně balancování na hraně zákona ve chvíli, kdy to, co děláme je samo o sobě na hranici zákona (a občas i kousek za ní) mi fakt přijde těžce mimo.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


22 říj 2012, 00:22
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 17 dub 2011, 17:45
Příspěvky: 611
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
mě se líbí jak to má udělaný BAS (doufám že je to u nich)- můžeš si vybrat jestli dekoračku nebo plnou záruku, což je super, když budeš chtít zbraň hned upgradovat koupíš s dekoračkou, pokud ne tak s plnou zárukou....

_________________
Per Mare, Per Terram

Challenges:
Nešika, Zkrvavené BB, Vítězství nebo smrt, a mnoho dalších....


22 říj 2012, 06:08
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
Husky píše:
mě se líbí jak to má udělaný BAS (doufám že je to u nich)- můžeš si vybrat jestli dekoračku nebo plnou záruku, což je super, když budeš chtít zbraň hned upgradovat koupíš s dekoračkou, pokud ne tak s plnou zárukou....


jo uz se to tu v topicu resilo.


22 říj 2012, 06:53
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
Nychrom píše:
když to tak vezmu, proč tak zkurvenej reklamační řád alá dekorace maj jen činský zbraně? do republiky se dováží x čínskéjch různejch zboží ale u žádný jsem neviděl záruku na způsob dekorace, jen u AS zbraní, normálně by tam měla platit záruka 2 roky a hotovo, čína nečína (i když je mi jasné že bez záruky je to levnější, ale to neberu)

a střelba na prázdno je diskutovatelná


Ale to víš že je to i u jiných věcí a né jen z číny. Třeba když chceš podobnou věc udělat jako obchodník u obuvi, tak ji neprodáš jako obuv, ale jako dekorační doplněk, čímž botu degraduješ na úroveň pouťové růže a máš hotovo. A tam tě nikdo na tuhle skutečnost neupozorní. Ale zase, to by si člověk musel číst papíry, co u zbraní má. Zrovna u obuvi se toto řešilo v novinách asi před rokem a půl. Jen pro ilustraci :-)

edit: našel jsem to http://finance.idnes.cz/nove-reklamacni ... viteze_sov

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


Naposledy upravil Alfred dne 22 říj 2012, 09:23, celkově upraveno 1



22 říj 2012, 09:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
vanhouten píše:
nevim, ale mi cela nejaka dekoracni zaruka/cena prijde jako 3,14čovina. to je jak kdyby prodejci prodavali auto misto 250k za 230k s tim, ze tam bude uvedeno, ze je to na dekoracni ucel, tudiz s tim autem nemas jezdit. jeste lip mi to zni treba u lednicky nebo pracky. kdyz uz nejaky shit prodavam, tak se k tomu stavim tak jako by to shit nebyl. v pripade ze se toho bojim, tak se neseru do prodeje techto veci. nevim jak presne v tomhle mluvi zakony, ale mylsim ze tam bude bud dira nebo ze prodejci ten zakon proste ojebavaji.

edit: kdyz uz, tak to dam na vyber kupujicimu jako to ma treba treba Sulc - chces zaruku, dostanes ji. Nechces zaruku a chces dekoracku a par stovek dolu, tak prosim. ale stylem ze maji jen dekoracku :roll:


Jenže bohužel největší problémy jsou právě s čínskými zbraněmi a jejich vyřazení ze sortimentu kteréhokoliv prodejce by znamenalo návrat do let, kdy zbraň pod 8000 nekoupíš a sortiment by měl jen pár typů zbraní. Je těžké nabízet záruku na něco, co rozhodně nebylo nikdy dimenzováno na dva roky provozu bez údržby. A i s údržbou je to otázkou.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


22 říj 2012, 09:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
Husky píše:
mě se líbí jak to má udělaný BAS (doufám že je to u nich)- můžeš si vybrat jestli dekoračku nebo plnou záruku, což je super, když budeš chtít zbraň hned upgradovat koupíš s dekoračkou, pokud ne tak s plnou zárukou....


Zase ale maj tu dekoračku udělanou blbě, namísto procentuální části ceny jsou slevy pevný, takže u dražších kvérů je pak dekorační sleva vyloženě směšná.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


22 říj 2012, 10:37
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 01 bře 2009, 01:09
Příspěvky: 400
Bydliště: H.Týn / Holýšov
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
hele pánové v dneštní době kdokoliv kdo si koupí něco z číny a očekává "dojče kvalitét" tak je idiot
spíš jde o to že někdo imho byl ten idiot a ještě z toho chtěl mít svých 5 minut slávy v TV

_________________
"vždy očekávej to nejhorší a pak už můžeš být jen mile překvapen"
TM vz.61 manuál
APS ASR 110 "Unicorn" ......prostě další M4 přestavěná na DMR
Obrázek


22 říj 2012, 10:44
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 11 dub 2012, 15:27
Příspěvky: 153
Nový příspěvek Re: Klamavé praktiky airsoftguns.
Hlavne mi to príde, ako maminka kúpila synáčkovi zbraň a tá sa mu pokazila. Očakávala že keď niečo kúpi tak to bude fungovať a prípadný nedostatok vyreklamuje (inu v podstate mala správne očakávania). Problém je v tom, že synáčik si vybral čínsku zbraň s dekoroačnou zľavou. Tá dekoračná zľava / obmedzenie záruky, nie je košér a pravdepodobne by sa tam dalo vysúdiť minimálne vrátenie tovaru a platby nakoľko zákon hovorí v tomto jasne (už ho tu niekto citoval).

A ešte k tej reportáži. Neviem kto môže prikladať váhu neobjektívnej reportáže ako je táto. To sa tam moc nepretrhli (aj v ostatných reportážach) s vyjadrením druhej strany. Respektíve ani náznak pokusu i keď neúspešného. Proste odpadová reportáž.

Griffon píše:
Husky píše:
...


Zase ale maj tu dekoračku udělanou blbě, namísto procentuální části ceny jsou slevy pevný, takže u dražších kvérů je pak dekorační sleva vyloženě směšná.


To je jedna vec, ale je už divné utrácať veľké peniaze za niečo, čo má vysokú pravdepodobnosť že bude nekvalitné.


Naposledy upravil Scath dne 22 říj 2012, 14:07, celkově upraveno 1



22 říj 2012, 14:01
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz