Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:07




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ] 
 Poprvé elektrika. 
Autor Zpráva
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 02 říj 2012, 18:19
Příspěvky: 26
Nový příspěvek Poprvé elektrika.
Zdravim, chtěl bych jít do svojí první elektriky (ty z tržnice nepočítam) ale těch výrobců je tak strašně moc..... Poradí někdo? Z manuálek mam naučeno že kvalita = Marui, ale u AEG jsem slyšel že jsou jejich zbraně zastaralý a předražený.
Moje hlavní otázka zní: Jsou ty levný čínský elektriky (2 - 4 tisíce) použitelný?

Potřeboval bych do začátku něco na CQB, něco malýho s úsťovkou 90 - 100. Víc ne, upgrade do toho dávat nebudu (na CQB je to podle mě zbytečný). Dá někdo typ na nějakou zbraň tak do těch 3 tisíc? Ještě bych se chtěl zeptat těch co hrajou jak je to s těma sílama, kolik je asi tak maximum na krátkou vzdálenost? Řekl bych že do těch 100 m/s je to akorát. Jde mi o to aby to pořádně štíplo, ale aby to nedokázalo prostřelit kůži nebo tak něco. Když jsem měl manuálku se 130 m/s a střelil jsem se přes kanady do palce tak to už mi přišlo zbytečně silný. :lol:

Našel jsem například tohle (výrobce Bohemia Airsoft) http://airsoftshop.cz/product_info.php/ ... ts_id/3048

Předpokládám že u těch levnejch elektrik bude potřeba zainvestovat do baterie a nabíječky, může mi k tomu někdo něco říct? 8)


06 říj 2012, 22:44
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 05 dub 2009, 15:48
Příspěvky: 558
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Re: Poprvé elektrika.
Samozřejmě jsou China pušky použitelný, jinak by se tak dobře neprodávaly :-)
Nepíšeš nic o tvaru typu zbraně, tak ti to je asi jedno ... levný a efektivní na CQB je např. MP5 ... lepší zbraně budou dražší, zajímavější tvary (P90, KAC PDW) taky ...

http://airsoftshop.cz/product_info.php/ ... ts_id/2948
nebo
http://www.airsoftmorava.cz/index.php?_ ... ductId=158

Úsťovka 110 m/s ... tak akorát. Jestli chceš jinou pažbu a předpažbí, projeď si e-shop. Tělo a vnitřek je stejný :wink:

_________________
LCpl. Freeman G.
4th Recon Bn. USMC
2006-2007 Reenacted
(Finished 2013)

Můj Airsoft MEGAVÝPRODEJ na Rajčeti
Prodej vlastních airsoft přebytků již od 10 Kč


06 říj 2012, 23:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 02 říj 2012, 18:19
Příspěvky: 26
Nový příspěvek Re: Poprvé elektrika.
Dobře, asi k tomu moc neni co dodat, spíš budu muset sám propátrat obchody a po něčem se porozhlídnout. P-90 je skvělá zbraň ale dávam přednost klasickejm tvarům a vzhledem k tomu že nejsem v žádnym týpu kterej by něco vyžadoval tak mam absolutní volnost nad výběrem. Ta MP5 by mi asi stačila, tak dík. 8) Mně šlo hlavně o to jak je to u těhle zbraní se zpracovánim, použitejma matrošema a tak. Když napíšu na stránky BAS tak mi samozřejmě řikaj jak je to dokonalá nejlepší a nejkrutopřísnější zbraň, ale jak je to doopravdy neřeknou. :lol: Hele a těch 100 m/s s dejme tomu 0,25 kulivem a hlavní krátkou jako má MP5 stačí to aspoň na mířenejch tak těch 20 metrů? Jde mi o mířenej dostřel, ne těch 50 metrů co každej řiká že to doflusne.


06 říj 2012, 23:16
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Poprvé elektrika.
Ono těžko odpovědět takhle obecně, některý čínský kvéry jsou super, jiný jsou horší. Napřed si vyber, co bys tak asi chtěl a pak ti můžeme už poradit konkrétně. Já osobně bych ve tvojí situaci šel do Mp5 od Cymy, ta by tvoje požadavky splňovala perfektně, ale samozřejmě je i spousta dalších fajn kvérů.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


06 říj 2012, 23:31
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 05 dub 2009, 15:48
Příspěvky: 558
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Re: Poprvé elektrika.
Stačí to bohatě. ABS plast je dostatečně odolný a vnitřek je OK. 0,23ky jsou ideální pro tyhle zbraně.
Osobně při CQB není moc času na míření ... až si to zkusíš s AEG, zjistíš, že je potřeba se naučit pudově střílet. Nahodíš zbraň z ruky na oko a okamžitě střílíš, kam ti ukazuje natažený ukázovák ... chce to cvik... při hard core AS CQB jde hlavně o kadenci ... umlátit protivníka plastem :mrgreen:

EDIT: CYMA je lépe zpracovaná, ale dražší. FPS má kolem 400 tj. 120 m/s. Nesplňovala požadavek.

_________________
LCpl. Freeman G.
4th Recon Bn. USMC
2006-2007 Reenacted
(Finished 2013)

Můj Airsoft MEGAVÝPRODEJ na Rajčeti
Prodej vlastních airsoft přebytků již od 10 Kč


06 říj 2012, 23:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Poprvé elektrika.
Tak většinou mají lehce méně a nepřijde mi to na CQB moc, naopak ta vyšší úsťovka přijde docela vhod.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


06 říj 2012, 23:42
Profil ICQ
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 02 říj 2012, 18:19
Příspěvky: 26
Nový příspěvek Re: Poprvé elektrika.
Tak možná bych to spíš upravil na nějakou univerzální zbraň, nedávno se mi podělala moje manuálka, ale já jsem si s ní strašně užil a jsem na tenhle pomalej způsob boje zvykle, takže jsem přemejšlel o další manuálce na velkou vzdálenost (nejspíš snipu) a na krátkou vzádlenost něco malinkýho typu MP-5K nebo škorpa, ale možná nakonec uplně zrušim manuálky a vezmu něco univerzálního třeba s tou 120 pružinou, to by mohlo stačit i na střední vzdálenost. Jak tady někdo řiká že se musim naučit střílet kam mi ukazuje prst, o tom mi povídej když jsem hrál jenom s manuálama. :lol: Jedna rána vedle a většinou smrt nebo zničená zbraň ve snaze to co nejrychlejc znova nabít. :lol:

PS: Tak to tady uzavřem, já už si to ňák pořešim, případně prozkoumam diskuze a recenze různejch zbraní.


07 říj 2012, 01:13
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Poprvé elektrika.
mam tu JG MP5SD5 a nemam co bych ji za ty penize vytknul. ta moje ma ustovku 100 m/s s 0,25kama, nijak mi nevrze, drzi pohromade a to je uz asi 5 let stara a porad jede na zakladu - do vnitrnosti nebylo sahnuto ani jednou. celkem me prekvapila ze i ta cinska hopguma je uplne v pohode a hopuje nadherne. zasobniky to zere dobre, pouzivam 50ti ranne tlacaky od SRC. krmim to ze sanyo 9,6v 1700 mah a kadenci to ma velice solidni - na CQB ideal. a pokud jsi do ted byl schopny hrat s manualkou tak ti pripadny upgrade na M120 bude stacit az nad hlavu. uvidis ze i ten zaklad je oproti manualu obrovsky rozdil.

ps: sniperku si nekupuj - viz http://airsoft-forum.cz/viewtopic.php?f=64&t=13422


07 říj 2012, 12:13
Profil ICQ
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 02 říj 2012, 18:19
Příspěvky: 26
Nový příspěvek Re: Poprvé elektrika.
Myslim že dost křivdíš manuálkám. V čem podle tebe bude rozdíl? Jedinej rozdíl bude v kadenci, ve výkonu rozhodně rozdíl neni a neni žádnej důvod k tomu proč by měl bejt. Já měl v tý manuálce 130 pružinu takže sice nevim co to je někoho pokropit na 40 metrů, ale vim co to je někoho trefit na 40metrů tak aby zařval bolestí. ;-) Samozřejmě se nebavíme o manuálkách z tržnice ale o seriózních airsoftovejch zbraních s hopem a všim co to má mít a s kvalitníma kulema samozřejmě. Měl jsem to tak naučený že jsem někdy ani nemířil a jednou rukou jsem to držel a mačkal spoušť druhou jsem jenom natahoval a kropil, odhaduju kadenci tak 1 výstřel za vteřinu a timhle stylem jsem byl schopnej trefit pohybujícího se člověka na krátkou až střední vzdálenost. ;-)

I když je pravda že jeden z důvodů proč se to rozpadlo byla ta 130 pružina. ;-) Ale dneska jsou už manuály kompatibilní s AEG standardem který snesou podle výrobce 120 a bez záruky i 130 dlouhodobě.


08 říj 2012, 16:55
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Poprvé elektrika.
Já myslim, že vanhouten toho už nastřílel s natahovačkama dost na to, aby věděl, o čem mluví ;-)

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


08 říj 2012, 17:00
Profil ICQ
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 02 říj 2012, 18:19
Příspěvky: 26
Nový příspěvek Re: Poprvé elektrika.
Já ti to věřim, ale za poslední 2 - 3 roky se toho u manuálů poměrně hodně odehrálo. Nový modely maj výkon srovnatelnej s AEG a maj i možnost upgradu. Samozřejmě že tam člověk nedá 170 pružinu, ale ty klasický AEGčka (100 - 120 m/s) jsem byl schopnej trefit na stejnou vzdálenost jako oni mě. I když AEG nevlastnim tak jsem z toho samouřejmě střílel a jedna z věcí na kterou jsem měl problém si zvyknout je to zpoždění několik milisekund mezi stiskem spouště a nataženim pružiny a výstřelem. Nedokázal jsem tim nikoho běžícího trefit jinak než dlouhou dávkou. Možná proto jsem zůstal u manuálů. Ale další z důvodů je asi to že mi možná bylo líto zahodit tu dlouho historii, hrabu se v tom asi od 8 let (nejdřiv samozřjemě čongovky) takže mi je hrozně líto ty zkušenosti zahodit a přejít na uplně jinej typ zbraně s jinym mechanismem. Proto jsem uvažoval nad sniperkou, ale to je zase velká neznámá, neznam moc lidí co by nějakou tu snipu měli (kalacha s optikou jako snipu nepočítam) takže mi nikdo nebyl schopnej říct jeslti to má smysl v době 150m/s AEGček nebo ne. :wink:

EDIT: Jedno je ale fakt, ťamani se docela snažej, nedávno mě kámoš hodně překvapil s celokovovym kalachem s dřevěnou pažbou a 120 pružinou (myslim že výrobce byl Cyma) asi za 4500 Kč a jako vypadalo to fakt dobře a střílelo to velice slušně.


08 říj 2012, 17:06
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 01 bře 2009, 01:09
Příspěvky: 400
Bydliště: H.Týn / Holýšov
Nový příspěvek Re: Poprvé elektrika.
mno pokud jedeš na "fragy" tak v době 150-brk v aeg si s snipou moc neužiješ ale AEG kvéry z rodiny MP5 užiješ na zminované cékvébé i když jim časem koupíš "většího brášku" bo brzy zjistíš že v lese/oteřeném prostoru je 100 m/s málo ale 130 m/s už zas není úplně košer v barácích
btw mp-5k je je snad nejlevnější aeg(jen musíš trochu hledat) a dle mé vlasní zkušenosti co jsem si ho jednou půjčil je v barácích super
já osobně mám manuál svd (s 170) a pocit když jednou ranou (no občas dvěma) sundám kropiče je k nezaplacení

_________________
"vždy očekávej to nejhorší a pak už můžeš být jen mile překvapen"
TM vz.61 manuál
APS ASR 110 "Unicorn" ......prostě další M4 přestavěná na DMR
Obrázek


08 říj 2012, 17:25
Profil ICQ
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 02 říj 2012, 18:19
Příspěvky: 26
Nový příspěvek Re: Poprvé elektrika.
O tom právě mluvim o tom pocitu když sejmeš kropiče. Je to pocit k nezaplacení. S AEG mi to připadalo trochu jako CoD, prostě někam naběhnout a vykropit je a pokud možno při tom nezhebnou. :lol:


08 říj 2012, 17:29
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Poprvé elektrika.
No jenže nato aby si takového pocitu docílil ti nestačí jen nadšení.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


08 říj 2012, 17:38
Profil
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 02 říj 2012, 18:19
Příspěvky: 26
Nový příspěvek Re: Poprvé elektrika.
Jo je k tomu ještě potřeba ten trotl co se nechá střelit. :lol:


08 říj 2012, 18:25
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Poprvé elektrika.
Tak když tady vychvaluješ tak manuály, tak si kup zase manuál a problém vyřešen :)

Jako ono jak poprvé chytneš elektriku, tak prostě cítíš tu moc, že můžeš na někoho vyslat více než jednu kuličku, prostě ho "pokropit" :)
Ale dá se hrát i jinak, s rozumem.

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


08 říj 2012, 18:43
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Poprvé elektrika.
Jeryk píše:
Tak když tady vychvaluješ tak manuály, tak si kup zase manuál a problém vyřešen :)

Jako ono jak poprvé chytneš elektriku, tak prostě cítíš tu moc, že můžeš na někoho vyslat více než jednu kuličku, prostě ho "pokropit" :)
Ale dá se hrát i jinak, s rozumem.


Jeryk to ted vystihl pekne - s manualem proste nestrelis na jistotu, pac mas vzdy jednu kuli a milion faktoru ktere hrajou proti tomu aby dosahla sveho cile. Manualky a plynove snipy jsou fajn, o tom zadna. mam z nich odstrileno hodne jak psal Griff, mel jsem jak manualky, tak plynovky tak AEG a proste s AEG mas nejvetsi % uspechu na zasah.

co se tyce toho co jsem napsal na manualy, tak se bavim o manualu/aeg na potreby ktere jsi psal - tzn. CQB s ustovkou 90-100 m/s. Je jasne ze nema smysl srovnavat Marui AEG v zakladnu a Maruzen L96 (nebo MB-01) s upgradem na 220 m/s. kdyz budes mit manual na 100 m/s a aeg na 100 m/s tak ver ze v tomhle pripade krivdit manualkam muzu docela smele. v tehle kategorii ustovych rychlosti jsem se nahral hodne a opravdu s manualkou to moc fun nebylo. jedine co ti dnes dava trochu vyhodu, je vyvoj manualek smerem kupredu, tzn. ze vyhoda muze byt napr. presna hlaven, ktera ti hodne zlepsi presnost.


takze abysme si rozumneli, tak manualky neodsuzuju, naopak. ale ve stejnovykonovem pomereni bude vzdy jasny vitez AEG...


08 říj 2012, 19:02
Profil ICQ
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 02 říj 2012, 18:19
Příspěvky: 26
Nový příspěvek Re: Poprvé elektrika.
Dobře, dobře. :lol: Já bych to asi viděl na ňákou klasiku v podobě kalacha tak do 5 tisíc, ale až časem. Takže díky všem, já pujdu teda do AEG, asi to ani jinak nejde když to maj všichni. Nebo leda že bych si na soft vzal tátovu flobertku. :lol:


08 říj 2012, 19:50
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Poprvé elektrika.
tak pokud te bavi sniping tak muzes jit i do manualu, ale s tim si nehrajes CQB, nebo zahrajes do doby nez ti nekdo masivne rozmlati budku :-D


08 říj 2012, 19:52
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Poprvé elektrika.
Tenhle přístup, kdy se někdo přijde na něco zeptat, a když od nás neslyší to, co slyšet chtěl, tak se začne hádat, fakt miluju. My ti nic nenutíme, kup si co chceš, nás o ničem přesvědčovat nemusíš, my se ti jen snažíme poradit podle nejlepšího věcomí a svědomí podle toho, co víme a jaké máme zkušenosti.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


08 říj 2012, 19:53
Profil ICQ
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2012, 09:33
Příspěvky: 280
Bydliště: Praha 6
Nový příspěvek Re: Poprvé elektrika.
Jak píše Griffon, ta Cymácká MP5 je fakt super, možná je teda trošku těžší v porovnání s ostatníma výrobcema (je to kov), ale vzhledem k té krátké hlavni je i dost přesná. To, že uvádí úsťovku kolem 120ms bych moc neřešil, on si každej ten krámek něco přidá..v reálu bych to viděl kolem těch 110ms s 0,2bb.

Já ji nedávno měřil, mám ji teda z druhé ruky, ale přijde mi, že brko tam je furt to základní, úsťovka byla asi 105 s 0,2 (ale je teda už nějaký ten rok stará), na druhou stranu kadence 18bb/s

_________________
Začínám :-)
/ WE G18c - GP M16A3 - GP M4 CQBR /
* Friendly fire expert * Magnet na BB * Evropské směrnice * Do kulí *
http://www.airsoft-forum.cz/viewtopic.php?f=245&t=5307


09 říj 2012, 08:19
Profil ICQ
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 02 říj 2012, 18:19
Příspěvky: 26
Nový příspěvek Re: Poprvé elektrika.
No tak 120 je tam pružina, ale jak řikáš - krátká hlaveň a tak dále takže úsťovka těch 120 rozhodně nebude.

Ale už sem proboha nepište, všechno co jsem potřeboval vědět bylo řečeno a dál už neni co řešit. 8)


10 říj 2012, 11:13
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 22 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz