Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 05:07




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 230 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 PostApo výbava 
Autor Zpráva
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Těch družic nemůže být víc, maximum je 32 a pro větší množství by se to muselo celý přeprogramovat. Dřív jich mělo být jen 24 a pak se to rozšířilo na 32, nevím kdy, ale myslím že dřív než před IQ a AX. Družice má životnost 10 let a průběžně se vyměňují, výměna kompletního systému trvá 20 let, takže těch původních už tam moc nebude.
To že si američani odklonili družice nad Irak jsem slyšel už hodněkrát, ale přijde mi to trochu jako urban legend, nemyslím si že větší množství družic by zvýšilo přesnost, navíc to nejsou stacionární družice, ale furt obíhají, takže si je nejde "zaparkovat" nad jeden kus země. Jinak na zpřesnění tu jsou jiný metody a není problém dosáhnout i v ČR centimetrový přesnosti s běžným množstvím družic (ale levná sranda to není, použivají se pevně daný referenční body a dopočítává se oprava chyby).
Pozemní obsluha zajišťuje nutnou kalibraci hodin, úpravu výšky letu atd. Po zničení pozemní obsluhy by družice přešly do automatickýho provozu ve kterým by měly vydržet 6 měsíců a vzájemně by se kalibrovali, potom by asi přestaly fungovat.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


11 črc 2012, 08:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
az tak se v tom neorientuju, takze to je mozne :) ale s tema nefunkcnima GPSkama behem invazi do iraku a afghanu jsem to slysel od par nezavislych lidi co tehdy uz navigaci mela (vetsinou z prace). mozna nebyly odklonene, ale jen nejak omezene, nicmene tehdy nefungovaly nebo fungovaly spatne.

jinak GPS pro bezne lidi zacalo fungovat tak jako ho zname dnes 2.5.2000. predtim byl GPS pro civil zamerne rusen, takze fungoval s presnosti cca 150 metru.


11 črc 2012, 08:51
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Ještě mě tak napadá... GPS potřebuje baterky, takže nebrat :D

_________________
http://www.Sniperblog.cz


11 črc 2012, 09:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
reyes102 píše:
Ještě mě tak napadá... GPS potřebuje baterky, takže nebrat :D


ja mam doma solarni GPS modul :-D ale potrebuju telefon s modrym zubem :-D takze fakt nebrat :-)

kompas a mapa to jisti :)


11 črc 2012, 09:42
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 kvě 2012, 15:24
Příspěvky: 148
Bydliště: VŠ Koleje BRNO
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Takže odpoveď na gps máme :)

Jo kdybych nemusel cestovat tak chci VZtko o tom žádná, kdybych musel cestovat tak bych bral tu brokárnu je univerzálnějsí jak se tady už psalo. Jde o to že kdybych chtěl posbírat dohromady rodinu(holka bratr rodiče) tak to mám 340 km po dalnicích a jiných cestách.

K té 22 dikes za radu, jestli to znas ja z toho strilel jednou :D


11 črc 2012, 10:04
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
jako baterky .... to co mam doma já, tak papá AA baterky na na dva kousky vydrží bežet 36 hodin :) s tím, že ty baterie nabiješ na slár podstatně rychleji :)

jinak jako urazit 340km pro to, aby jsi shromáždil rodinu ... pokud to bude něco totálního, tak budou stejně mrví, znásilnění, okradený ... takže srát na ně ... já osobně bych cestoval sám ... maximálně + jeden člověk

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


11 črc 2012, 11:49
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
myslim ze stejne jako v armade plati, tak v postapu bude platit "Dva jsou jeden, jeden je nic."

myslim ze jeste v tom postapu bude lepsi vice nez malo. samosebou zalezi na co. pokud budu sedet na prdeli v nejakem velkem baraku tak tam bude lepsi mit vice lidi. pokud hodlas cestovat tak myslim ze 4-6 lidi bude max.

spise nez jezdit po republice a schanet je, tak si dat nejaky meetingpoint. v prvotnich fazich to mozna pujde jeste mobilem nebo pres net. pozdeji uz to bude pruser a stejne myslim ze kdybys tam prijel, tak bys je nemusel najit, prootze budou "mrtví, znásilnění, okradený" jak psal misi, nebo budou na ceste nekde jinde. takze bys to stejne podstupoval zbytecne - zbytecne projebane dulezite zasoby.


11 črc 2012, 11:59
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 kvě 2012, 15:24
Příspěvky: 148
Bydliště: VŠ Koleje BRNO
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
První cesta Olomouc -> Uničov pro holku, možná její sestru, rodiče, to by mohlo jít ještě i autem co tu mám. cca 30km
Druhá cesta Uničov -> Dubnica nad Váhom, pobrat zásoby co nepoberou naši a meeting s brachou ktery pojede z Blanska(mohl by se stavit pro svou přitelkyni jeji fotr ma SBS). cca 180km
Pak 140-150km na barák za našima Dubnica -> Liptovský Peter, našeho fotríka by som totiž chcel mať v PostApo vybave - aktívny turista, celý život makal v base a vyhrál tam snad všechny střelecké soutěže co měli. + tam máme ty přátele myslivce, horší je, že nemáme studnu

a pak už jen kemping dokud to nepřejde :D

Jestli má někdo niaké připomínky ke krizovému plánu rád se poučím.

edit: Po spětném čtení už mi to připadá trošku off-topic takže jestli se to zdá někomu dalšímu nebo Moderátorům tak ať písnou nebo rovnou mažou.


11 črc 2012, 15:01
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2009, 18:33
Příspěvky: 408
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Haluziak:
Cesta autem, záleží v mnohém na tom, jaká nastane postapo situace. Spíš se dá předpokládat, že dálnice budou neprůjezdné. Plus jelikož se jedná o dopravní tepny kudy se dopravuje zboží tak to přiláká velké množství lidí -> náklaďáky budou vyrabovány. A organizovanější skupiny budopu z opuštěných aut shromažďovat palivo. Na pohodové pojíždění to moc nebude.


11 črc 2012, 16:26
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Asi 1 km o nás má jeden sběratel u svojí firmy pěknou sbírku vojenské FUNKČNÍ techniky, tanky, pásovce a džípy. Jestli jsou střelby schopné to nevím, ale asi jo. Vím určitě že všechny jezdí. Třeba s takovým tankem by se jelo fajně... :D

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


11 črc 2012, 17:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
j, to mam taky pod barakem jednoho Skota, BRDM-2ku, BVP1 a OT-90ku, krom toho teda i par V3S a par kulometu a kos :-) cca kilak od baraku a moc lidi o tom nevi ze to tam je, pac je to dobre zasite :-)

ovsem k cemu ti bude technika, kdyz to sezere 100 na 100 a pohonne hmoty budou velice nedostatkova komodita. maximalne si tam muzes nanosit zasoby, zavarit viko zevnitr a par dni vegetovat :-)


11 črc 2012, 18:06
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 09 srp 2009, 19:14
Příspěvky: 228
Bydliště: Svitavy
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Jeryku, jo drandit v tom by byla sranda. Jenomže spotřeba je jak kráva. Navíc pochybuju že si ve všech udržuje plnou nádrž. Jinak o střelbyschopnosti byl doufám vtip :wink:
EDIT: druhej

_________________
PAMWE CHETE


11 črc 2012, 18:09
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 kvě 2012, 15:24
Příspěvky: 148
Bydliště: VŠ Koleje BRNO
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Taky bych chtěl Iveco LMV namísto Boleslavského miláčka ale jako spotřeba 30 na 100 je v případě jakéhokoliv průseru nereálná, teď jezdím za 5 a pořád nadávám jak je ta nafta drahá.

Vojenska technika: Pokud nenajdeš něco opuštěný po armádě tak to asi nebude střelby schopné, to bys asi neuhrál ani na muzeijnictví.


11 črc 2012, 18:17
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Haluziak píše:
Vojenska technika: Pokud nenajdeš něco opuštěný po armádě tak to asi nebude střelby schopné, to bys asi neuhrál ani na muzeijnictví.


myslis neco jak ti rusaci zapomneli v lese tech 150 tanku nebo kolik? :D

strelbyschopne to asi nebude, moc takovych co maji na zahrade funkcni T72ku nebude :-)


11 črc 2012, 18:23
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 kvě 2012, 15:24
Příspěvky: 148
Bydliště: VŠ Koleje BRNO
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Ne jako ze se to posere tak vazne ze najdes neco opusteneho po AČR samozrejmne bez kapky nafty, a stejne si myslim ze by si dali zalezet aby se to nedalo pouzit proti nim.


11 črc 2012, 18:25
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Jo tady o tom něco je, to video mi nejede, ale vám asi pojede.

http://toulavakamera.ceskatelevize.cz/a ... sp?id=1788

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


11 črc 2012, 18:53
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 bře 2012, 18:37
Příspěvky: 347
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
tank nebo něco podobnýho taky pěkně přitahuje pozornost.

_________________
Nelíbí se mi projekt ČFA a nehodlám jej podporovat
http://plejk.wgz.cz/rubriky/uvodni-stranka


11 črc 2012, 21:28
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2009, 18:33
Příspěvky: 408
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Tank je hlavně něco strašně složitého na opravu a celkovou údržbu. Vyžaduje to taky vyškolený personál, který se v tom vyzná. Pokud by se nějaké skupině podařilo získat tank, spíš než na pojíždění po okolí by se dal využít jako pevný bod obrany jejich základny. Kde by mohl poskytnout krytí před útoky, plus by také působil psychologicky jako odstrašující obrana - něco ve smyslu "tahle skupina má tank, lépe se jí vyhnout, co dalšího může mít?". Tenhle efekt nemusí vytrvat věčně a je možné, že ho nepřátele po čase prokouknou, ale i tak to stále bude kus stacionární obrany.


12 črc 2012, 08:46
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 16 led 2012, 18:49
Příspěvky: 151
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
ja by som to videl na starú klasickú jawu 50 s homemade privarenou 200l nádržou :lol:


12 črc 2012, 13:43
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 bře 2012, 18:37
Příspěvky: 347
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
já bych spolíhal na pěškobus...jen se nemůžu rozhodnou jestli sou lepší boty na turistiku nebo kanady

_________________
Nelíbí se mi projekt ČFA a nehodlám jej podporovat
http://plejk.wgz.cz/rubriky/uvodni-stranka


12 črc 2012, 13:49
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
plejk: pokud mozno tak mit oboje ;) casem se ti boty rozpadnou


12 črc 2012, 14:19
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 bře 2012, 18:37
Příspěvky: 347
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Z vlastní zkušenosti mam, že turistický boty vydrží cca 3-4 roky intenzivního používání (nosím je téměř dennodenně, běhám v nich, občas v nich chodim na tréningy a samozřejmě na tůry). Jsou pohodlný, lehký a nenáročný na údržbu.
Na druhou stranu mam po otci vz.61 kanady starý přes 30 let, který nosim normálně eště teď. Sice je musim často mazat a jsou těžký, jsou to nezničitelný boty.
V kanadách se samozřejmě víc paří nohy za teplejch dní a v zimě to je taky peklo. V pohorach chodim jak v létě, tak v zimě a dá se to přežít. Na druhou stranu když už se mi pohory promáčí, sušim je několik dní a v kanadach mi je nějaká ta louže někde.
Eště co mě tak napadá, kanady dělají hrozně viditelný stopy...
Možná eště důležitější než volba obuvi jsou ale ponožky...

_________________
Nelíbí se mi projekt ČFA a nehodlám jej podporovat
http://plejk.wgz.cz/rubriky/uvodni-stranka


12 črc 2012, 17:21
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
pánové, jako tank si vezme 200L/100km úplně bez problémů :D takž nikam s ním jezdit ... nic moc ... to je opravdu lepší jako stacionární obrana ...

Jinak co koně? sice něco sežerou, ale když vás začne srát, tak ho můžete sežrat :)

já osobně by jsem se odjebal někam do piče, kde bude bezpečno ... v jednom, max dvou lidech, pohybovat se potichu, opatrně, vyhejbat se městům, vesnicím a lidem. Radši se schovat nebo zdrhnout než riskovat nějakej střet ...

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


12 črc 2012, 19:01
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 01 led 2012, 15:17
Příspěvky: 69
Bydliště: SR - Trenčín
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
plejk píše:
Další věc, co se dá dělat, pokud se něco takového stane?
Pokud mluvíme o těch pravděpodobnějších scénářích, tak šance nás (airsofťáků) a našich rodin je podle mě o něco vyšší, než ostatních.
Uniformy jsou do nepohody mnohem lepší než uplé jeansy z HMka, armádní batoh je na úplně jiné úrovni než kabelka a většina z nás vlastní pořádný nůž. Nevím jak ostatní, ale u nás v teamu má každý lékárničku, umí základy první pomoci.


Tiež si myslím, že ľudia čo sa venujú airsoftu, military, vojenskej technike, zbraniam, turistike, bushkraftu a inym podobným záležitostiam budú mať väčšiu šancu na prežitie, zoberte si len takú vec, ovládanie zbrane. každý airsofťák vie ako zaistiť a odistiť skoro akú koľvek zbraň, vieme strieľať, mieriť, prebíjať, poznáme taktiku a mnoho iného čo napríklad mnoho mladých nevie lebo neboli na vojne alebo sa k tomu nikdy nedostalo a radšej behajú po diskotékach, baroch a iných hovadinách. Teraz je iná doba. To im veru nepomôže ak k niečomu príde.

A ešte tí čo sa venujú turistike a bushkraftu si v opustenom lese dokážu z ničoho spraviť mnoho. Kamarát sa venuje buchkraftu a veru niekedy čumím čo dokáže, toho by som si zbalil do ruksaku hned keby k niečomu došlo :D

_________________
AK74un custom


13 črc 2012, 17:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Copak takovéhle "vyspělé" znalosti, ono jenom to, že jsme zvyklí chodit debilnim terénem s těžkejma krámama na hřbetě, spát v bordelu pod celtou, bejt utahaný, nevyspalý, špinavý, mokrý a promrzlý udělá hodně, hlavně co se psychiky týče. já to vidim třeba vždycky, když jedu s normálníma "civilníma" kamarádama na vodu, po tejdnu pod stanem už toho maj všichni plný zuby a těší se domů, zatimco já si se stanem v hezkym kempu s možností se umejt v řece (občas i funkční sprchou), tekoucí vodou (většinou i pitnou) a stánkem s párkama v rohlíku a pivkem připadam, jak kdybych bydlel v Hiltonu :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


13 črc 2012, 22:32
Profil ICQ
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 30 led 2010, 12:05
Příspěvky: 77
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
I militaristi by se mohli učit od východoslovenských cikánů, ti žijou v apokalypse už dlouho :lol:


14 črc 2012, 07:24
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 kvě 2012, 15:24
Příspěvky: 148
Bydliště: VŠ Koleje BRNO
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
to Griffon: Jop, máš pravdu. Ja som neni niaký skúseny survivalista ale snesu toho hodně, ale když sme byli na vodě a já měl jenom letní spacák cca do +10, hlavně že vážil 500g, a celý čas nám pršelo a byl jsem soustavne mokrý promrzlý a nevyspalý od zimy (dokonce ani živý termofor nepomáhal) tak jsem taky nadával a tešil se domů.

to Radim.M4: To sem ani ku*va neťahaj lebo sa zbytočne nase*em. Môžu si za to sami.
Na druhú stranu, podľa mňa za vačšinu alergií a hlavňe bežných chorôb môže to, že civilizované deti sú vychovávané v prílišnej čistote a tak si nemajú kde vytvoriť imunitu.


14 črc 2012, 07:52
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
jak se tu mluvilo o taktické igelitce vz. Lidl ... tak tady je jedno možné využití :D sice je použitelné v austrálii, ale stejně :D

http://navratdoreality.cz/?p=view&id=13988

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


14 črc 2012, 09:18
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
misi píše:
jak se tu mluvilo o taktické igelitce vz. Lidl ... tak tady je jedno možné využití :D sice je použitelné v austrálii, ale stejně :D

http://navratdoreality.cz/?p=view&id=13988

Nereálne malej očividně ochočenej. Udělej to na divokýho klokana a prubneš si tak jedno kolo jak s Kličkem a pak 14 dní na jipce.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


14 črc 2012, 15:39
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 21 srp 2010, 20:09
Příspěvky: 520
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Za 1.) Díky za cca hodinové čtení všech příspěvků od doby co sem tu nebyl :)
Za 2.) Co takhle Dum Dum náboje? Myslím si že by např. na obranu nějakýho objektu (Jak píšou na Postapo tak hradu, či farmy) posloužily dobře.
3.) Existujou nějaký sklady v ČR kam bych si mohl doběhnout vyzbrojit se? (Podobně jako Alice v RE 2 :D )


19 črc 2012, 19:52
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 230 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz