Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 21:29




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 230 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 PostApo výbava 
Autor Zpráva
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Co se týče té vz.58. Kdybych ji koupil jako znehodnocenou a v případě post apo. bych ji zprovoznil tak by to mělo být ok ne ? Když říkáš že náboje jsou levné tak bych koupil i náboje.

A myslím si že v případě PostApo nikoho nebude zajímat, či mám nebo nemám zbroják :)

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


09 črc 2012, 14:33
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Jeryk píše:
Co se týče té vz.58. Kdybych ji koupil jako znehodnocenou a v případě post apo. bych ji zprovoznil tak by to mělo být ok ne ? Když říkáš že náboje jsou levné tak bych koupil i náboje.

A myslím si že v případě PostApo nikoho nebude zajímat, či mám nebo nemám zbroják :)


a jak bys ji provoznoval kdyz bys nemel nic cim to zprovoznit? nastroje, elektrinu, soucastky? bys vzal kus zelezneho tramu z baraku a piloval to pilnikem?

ty naboje bys chtel kupovat kdy? ted? bez zbrojaku asi tezko a v pripade postapo je koupis asi tezko.


09 črc 2012, 14:55
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Osobně si myslím, že zrovna velké zbraně jsou fakt nápadné. Na obranu baráku super, ale mezi lidi spíše pistole a nože, protože právě ty nepřitahují pozornost a nepřítel neví zda jste, či nejste ozbrojeni a situaci může podcenit ve váš prospěch. Hlavní jsou ale ty počty. Skutečně věřím tomu, že právě ve městě má největší šanci na přežití velká skupina, naopak v přírodě bych řekl, že spíše malé skupinky dvou až šesti lidí. Ale to je jen můj odhad.

Jinak samozřejmě že když není šance dostat se z města, je to špatné, nedá se nic dělat, člověk si musí poradit.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


09 črc 2012, 15:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
tak v post apo době je koupí taky :D akorát to nebude za € ale mezi oči :)

jinak takhle překopávat kvér je blbost ... udělej si zbroják a kup si to :)

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


09 črc 2012, 16:00
Profil ICQ
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 15 led 2009, 17:41
Příspěvky: 237
Bydliště: Karlovy Vary
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Za prvý, kde budeš v nějakým průseru shánět součástky potřebné k zprovoznění tý kosy? Za druhý taky na to zprovoznění budeš potřebovat elektriku, za třetí kde seženeš náboje? Ale to už to tu bylo... Jo a ještě s kvérem kterej měl 3 díry v laufu bych toho radši moc nestřílel. Už jsem jednu zprovozněnou zavářku viděl, ale majitel se bojí s tím krochnout víc než 3 rány aby se mu to nerozlítlo (+ ještě to byla znehodnocenka podle starýho zákona). Spíš to dělal z nudy jako hokus pokus než aby to mělo opravdu nějaký uplatnění... Takže zprovozňovat zavářku fakt ee, to pak radši až bude průser vyměňte ty vaše slavný termovize za zbraně :lol:


09 črc 2012, 16:12
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Pobavilo :-D... ten kdo ví co obnáší rozchození zavařeniny, tak ví že je to naprostá kravina. Pokud jsi to myslel tak že ji rozchodíš teď, zakopeš a v případě války vytáhneš - a pak se tě nikdo nebude ptát na původ, tak fajn, z pohledu zákona asi dobrý, ale je to prostě kravina na entou. Jsou daleko lepší způsoby jak si sehnat slušnej kvér, nejjednodušší je to legální cestou, pokud je ti 14 a papíry ti nedaj, tak máš hold smůlu a kup si dobrej prak (bez srandy!).

Kosa nebo pistole ... obojí a ještě ta malorážka/kulovnice k tomu :twisted: , pistole fajn na obranu/útok, ale na nějakej lov, nebo serioznější přestřelku je to k ničemu - ochrana baráku před hladovým davem, tam prostě žádný kompromisi nejsou a ta kosa je potřeba. Navíc do báglu ji schovám naprosto vpohodě, takže bych nijak neřešil že je to velký - rozhodně v daný situaci lepší než nějaký SMG/PDW.

Voda... to je fakt základ, vždyť stačej tři dny a je po vás, při fyzický zátěži v létě stačí 24h bez vody a můžete to pomalu zabalit... napít se zkažený vody vaši smrt jen urychlí, takže toto nepodcenit. V horách je silnejch zdrojů dost, ale vidím problém v tom že nebudete jediní kdo k nim půjdou, takže se vracíme k tomu že i k získání vody může být potřeba kvér a spolehlivej kámoš. Ve městech je to mnohem horší, tam pitná voda kromě vodovodu není nikde - no a jak dlouho asi pojede vodárna bez elektriky a jak dlouho vydržej zásoby v obchodech? Takže tady bych to ideálně řešil fakt velkou zásobou prostředků na čištění vody. Jo je to velká investice pokud by to mělo být třeba na půl roku pro 10 lidí, ale taky je to základ. Jinak co naopak moc nestojí tak mít barák uzpůsobenej tak aby se dalo chytat maximum dešťovky, opět v paneláku je to problém, ale v domku už je to rozumnej nápad na to čím začít. Já se pochlubím že po vydatným jednodenním dešti tady zásobu 1000l udělám :mrgreen:

_________________
http://www.Sniperblog.cz


09 črc 2012, 17:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
když už jsme u té vody ... co tahle sranda? http://www.alfatactical.cz/detail/23464 ... elena.html jinakmožná by stálo za to o vodě, jejím získání a čištění udělat vlastní vlákno, protože to se kurva hodí :)

Stále se dostáváme k tomu, že při pádu jakýchkoliuv pravidel je nejlepší kosa :) když máš sklopku, tak je to malý koťátko co narveš do báglu :) když něco chybí, tak to nejspíš dostaneš a nebo majitele napumpuješ olovem :)

jinak co brokovnice? :)

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


09 črc 2012, 18:02
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Brokovnice je neskutečně universální zbraň, můžeš si tam dát náboj jakej potřebuješ - malý broky na ptáky, velký broky na jeleny a zlý lidi, jednotnou střelu na dělání velkejch direk, gumový broky na ženy a děti :lol: ... Navíc nábojů je mezi lidma díky rozšíření myslivosti v ČR asi fakt dost. Co je podle mě její nevýhoda tak cena tréninku v dobách míru, přecijen to krmení už není za tři kačky.

O vodě teda zde: viewtopic.php?f=128&t=14343

_________________
http://www.Sniperblog.cz


09 črc 2012, 18:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
osobně se mi u brokovnice líbí i pořizovací cena, která je menší než za pistoli :) akorát jak píšeš, to krmení no ... hele a gumový střely a jednotný střeli, to se dá normálně koupit? :D

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


09 črc 2012, 18:31
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Jasně že jo, jednotný střely se používaj při sportu i na lov. http://www.sellier-bellot.cz/cesky/love ... &type=slug
Případně se dá slug vyrobit :-), stačí naříznout normální trap aby se při výstřelu obal roztrhl a pak se broky nerozletí ale letí v obalu, nedělal jsem to, ale kámoš mi říkal že myslivci to občas dělaj když jim dojdou slugy, a na youtube je pár videí jak na to.
Gumový se prodávaj jakože na obranu, ale není to dobrej nápad!!! Zaprvé to ani zdaleka není nesmrtící a zadruhé se to odráží :-D, takže vystřelit na zloděje v baráku hopskulku rychlostí zvuku by mohlo být bolestivý i pro střelce. http://www.sellier-bellot.cz/cesky/spec ... 5&view=all


Jinak ještě co se týká kosy, tak na obranu i lov nejsou armádní náboje moc vhodný, přecijen nechcete prostřelit útočníka a ještě barák za ním, spíš to chce něco co nadělá větší paseku tam kde ji to nadělat má a ne kilometr daleko. Takže určitě je lepší koukat po loveckých nábojích s dutou špičkou - do kulovnice to legální je do pistole ne. Bohužel tam už cena není 3kč, ale řekněme kolem 15kč.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


09 črc 2012, 18:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2009, 18:33
Příspěvky: 408
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Jinak když zde řešíme výzbroj a jak ji nahradit v případě nedostatku, co výstroj? Sice se v úvodu tématu psalo, jak by každý vzal svoji kvalitně ušitou vestu napněnou pláty, a na to hodil bágl z cordury atd., ale co dělat, pokud tyhle věci budou mimo náš dosah, nebo dojde ke ztrátě?

Ohledně báglu, je toho u nás hodně dostupného a nejspíš se vždy nějaký najde, ale pro situaci, kdy nebude nic k dispozici mi připadá jako nejjednodusší bágl na výrobu ruský veshmeshok. K jeho výrobě stačí mít jakkýkoli pytel (plátěny, nylonový, plastový atp.) a kus provazu. Výroba jednoducchá, bez jakkéhokoli šití, stačí jen udělat pár uzlů. Komfort nošení tohohle provizorního báglu by sice nebyl nijak závratný, ale mohl by postačit dokud by se nenašlo něco lepšího.


10 črc 2012, 07:01
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
chce to kosu :)
modelová situace ... jsi na ulici, potřebuješ bágl ... kus od tebe je týpek co má pěknej bágl ... no tak týpka detailně seznámíš s nábojem ráže 7,62x39(možná víc detailůně než by si příl, protože to bude poslední věc co semu prožene hlavou), a po chvilce máš bágl :) jednoduché ne? :)

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


10 črc 2012, 09:28
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Tak sehnat ve městě bágl je easy, asi bych nezabíjel někoho kvůli batohu (no kdyby bezďák měl Eberle, nebo Berghaus tak asi jo :lol: ), přecijen každá střelba přitahuje pozornost, takže bych to asi řešil jinak - ať už krádež, nebo obchod, nebo vyrabování rockpointu :lol:
Někde v pustině je to horší... ale v podstatě stačí nějaká blůza/bunda a kus provazu, nebo třeba prostěradlo/celta svázaný do uzlíčku a nějakej klacek.

EDIT: ještě k tý výstroji obecně, jak bylo napsaný v tom článku z jugošky, tak ve městě je naprosto zásadní vypadat průměrně. Rozhodně bych se neodvážil vylízt na ulici v navoněnejch multicamech, s vestou plnou munice a grab bagem plným jídla a vody, to by byla imho sebevražda. Ve městě mnohem lepší službu udělá taktická igelitka z lidlu :)

_________________
http://www.Sniperblog.cz


10 črc 2012, 09:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
mimo mesto bude bagl problem, delat ho z obleceni mi moc rozumne neprijde, protoze obleceni ma vyssi prioritu nez batoh (kdyz nepocitam ze bych nekde nasel hromadu hader). spise fakt radeji pouzit nejake prosteradlo nebo neco takoveho. ve meste bude batohu miliarda, obchodu je plno a i v blbem tescu maji batohy (sice nic moc, ale lepsi nez to nosit v ruce).

edit: takticka igelitka z lidlu :lol:


10 črc 2012, 09:55
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Já bych řekl že batoh má v lese hodně vysokou prioritu, přecijen pokud se chceš/potřebuješ někam přemístit, tak bez batohu bys unesl hrozně málo materiálu/zásob/vybavení. Tím že z maskáčový blůzy uvážeš batoh ji nezničíš, akorát ji hold nemáš zrovna na sobě při přesunu. Možná na to mám jinej pohled, protože jsem na batohy docela úchyl, víc neš moje ségra na kabelky... bez báglu prostě nechodím naprosto nikam. Ale myslím si že kvalitní batoh se kterým se dá pohodlně nosit těžký věci na velký vzdálenosti je základ. A je to asi nejdůležitější věc do který se dá jako do postapo vybavení investovat.

A TacIgelit vz.Lidl je úžasná věc, když někdy někde na nějaký akci náhodou jako průzkum operujem v civilu, tak igelitka je nejlepší :lol:

_________________
http://www.Sniperblog.cz


10 črc 2012, 10:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
jasne mas pravdu. myslel jsem v pripade ze bys to obleceni zrusil a udelal z toho batoh. pokud by to bylo recyklovatelne zpet na obleceni tak to neni problem :D

TacIgelit vz. Lidl - cim dal tim lepsi :lol:


10 črc 2012, 10:38
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 17 úno 2011, 16:57
Příspěvky: 229
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
doporučil bych pro ty co neznají a zajímá je to tohle forum je tam opravdu hodně užitečných informací http://forum.postapo.cz/

_________________
“Semper Fidelis”
NAVY SEAls team. 54/sx/NST-6: Jednotku napodobujeme podle sebe,protože jsme si ji upravili.
Elvis z Prahy:Chytří érsoftpražáci nesimulujou pouštní jednotky


10 črc 2012, 19:22
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 kvě 2012, 15:24
Příspěvky: 148
Bydliště: VŠ Koleje BRNO
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Všichni by chtěli Kosu :D uvědomujete si lidičky ze VZtko papa 7.62x39 čož je ku*va těžké střelivo a unesete ho málo? Preto má NATO 5.56 NATO a Rusi 5.45x39 do útočných pušek, aby toho pěšák unesl co nejvíce. 7.62x51 NATO sa pouziva do sniperiek a to neni o moc větší než papání pro kosu.

Osobne by som bral H&K MP5 civilnu verziu ciže semi a v 22LR(není tak účinny ale stále dokáže zabít) ktorý v dnešní době stojí cca 1Kč a unesete toho mrtě, pak niakou brokovnici nejlíp něco na způsob trench gun a jako pistoli neco v 9mm luger jelikož mi do ruky nesedi Glocky nejspis SIG P226 i když je trošku větší je to jedna z nejspolahlivěších pistolí na světě.

A pak nože, sekeru.
(A na konec už si konečne udělat zbroják)


10 črc 2012, 21:34
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2009, 18:33
Příspěvky: 408
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Well, tyhle teoretické armchair-general debaty o tom, kolik co které střelivo váží ,a kolik ho ve finále unesu už mě unavují. Kolik toho unesu závysí na mnohem víc faktorech, než na rozdílu několika gramů v váze náboje. Váha zbraně, zásobníků samotných, velikostech sumky, možnostech upevnění sumky, jak mi nosné řemení/vesta rozkládá váhu, co mám za další nesenou výstroj atd.

Jinak nevim co je na náboji Vz.43 tak těžkého. Nosit se dá v pohodě i ve větším množství.


10 črc 2012, 21:40
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 kvě 2012, 15:24
Příspěvky: 148
Bydliště: VŠ Koleje BRNO
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
to CrocHunter:
Máš pravdu nikdy jsem se s nimi nemusel nosit ale každý z nich sem držel v ruce a ta 22LR je fakt jak pírko. :D

A k tomu gaučovému generálovi, máš pravdu druhou světovou Irák a Afghanistán už jsem dávno vyhrál :D


10 črc 2012, 21:56
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
zase ... když trefíš prase malorážkou, tak budeš mít akorát kurva hodně nasraný prase
když trefíš prase kosou ... tak máš prase k večeři :D

jo vynechme to, že je člověk lama a blbě ho trefí

navíc ... když se ti někdo schová za zeď, tak kosou ho vyndáš skrz zeď :) malorážku neprostřelíš ani střepinovou vestu :)

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


10 črc 2012, 22:00
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 kvě 2012, 15:24
Příspěvky: 148
Bydliště: VŠ Koleje BRNO
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Skrz zeď, jo ale jakmile se někdo schova za zeď je v survival scenáři podle mě lepší taky se stáhnout, tedy pokud nemá něco co chceš ty.
Na to prase máš tu brokárnu.
Jinak už nevím, ja osobně bych si VZtko nebral, když jsem byl naposled na střelnici (darkovy poukaz na 6 zbani plus munice :D ) tak sem z něho netrefil ano vrata od stodoly (chyba střelce, kvér je to vynikajíci) z te MP5 jsem to celkem daval.


10 črc 2012, 22:14
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2009, 18:33
Příspěvky: 408
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Haluziak: Držel v ruce myšleno jako každý náboj .22LR a Vz.43 po jednom kusu?

Na druhou stranu, píšeš jak je náboj Vz.43 těžký, ale tahal by jsi tři kvéry, do toho mnoho munici, sekeru a nůž (nepočítaje další výstroj)? :shock:


10 črc 2012, 22:28
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
jako já osobně by jsem si vzal sa58 a n něj ideálně optiku + záložní pistoli na 9x19.
upravil bych pár nábojů sníženáím prachové nálože a udělal si tlumič ... s tím, že by se s tou zbraní dalo tiše a dobře operovat. A dál bych se hóóódně rozmyslel jestli tahat brokovnici. S tím, že náboje do brokovnice by jsem dal na pažbu na nějakou kapsičku.

jako je otázkou jestli zvolit 7,62x39 nebo .223 ale osobně se mi vce zamlouvá 7,62x39, jednak kvůli ceně zbraně a jednak kvůli ceně náboje

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


10 črc 2012, 23:17
Profil ICQ
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
a co elektronika typu GPS, vysílačky, satelitní telefony? .... má smysl to mít?
o mobilech a wifi připojeních se radši ani nezmiňuju, protože tam na blackout stačí průměrná bouřka :D

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


10 črc 2012, 23:23
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 kvě 2012, 15:24
Příspěvky: 148
Bydliště: VŠ Koleje BRNO
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Jak po jednom tak po zasobniku tak krabici :D
Na druhou stranu nejvic vazi ty 12ky do brokovnice

Tři zbraně :) kdybych unesl více chci jich více, aneb zbraní a munice není nikdy dost.

Elektronika: Vysílačka by se asi hodila, GPS nevím jestli satelity nepotřebují niakou údržbu a myslím, že kdyby byl velký průser tak se stane to co v Iráku a Afghánu - jelikož je GPS původně vojenský systém amíci odstřihli civilní uživatele a měli to jen pro sebe. (Nepotvrzena informace, fotr to odnekud vylovil)

Osobně bych se spolehl na kompas a mapy, na každé benzínce, v kažedém Tescu nebo kníhkupectvi niaké maj.

Nože a sekeru: Běžně sebou nosím jeden nůž, do přírody dva až tři a víckrát se mi stalo, že sme někam šli kempovat a nikdo neměl sekeru tak sme pak nadávali jak je to na Pikachu.

A poslední odsek: Přemýšleli jste někdo nad dopravním systémem ala lokální homeless populace? Klasická dvoukolová kára s kterou očividně přejdou každý terén a odvezou na tom cokoliv.


11 črc 2012, 05:41
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Haluziak píše:
Skrz zeď, jo ale jakmile se někdo schova za zeď je v survival scenáři podle mě lepší taky se stáhnout, tedy pokud nemá něco co chceš ty.
Na to prase máš tu brokárnu.
Jinak už nevím, ja osobně bych si VZtko nebral, když jsem byl naposled na střelnici (darkovy poukaz na 6 zbani plus munice :D ) tak sem z něho netrefil ano vrata od stodoly (chyba střelce, kvér je to vynikajíci) z te MP5 jsem to celkem daval.

Že se s kosou netrefíš je tvůj problém. Jestli by jsi si na survival vybral tu hračku GSG5 tak jsi blázen. Je to neskutečně nespolehlivej kvér s šíleně složitou rozborkou. Účinnost náboje je k ničemu co se týká obrany i útoku, možná na lov nějaký drobný zvěře, ale přesnost na větší vzdálenost je mizerná.
Vůbec hodnotit zbraně podle tabulek a podle návštěvy střelnice s dárkovým poukazem je kravina.

22LR je fajn už jsem to psal, ale jako přesná tichá zákeřná sniperka, né jako hračkoidní samopal.
Hmotnost nábojů do kosy je možná vyšší, ale pokud se nepohybuješ je ti to jedno a pokud se pohybuješ tak jich tisícovku tahat nemusíš.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


11 črc 2012, 06:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
misi píše:
upravil bych pár nábojů sníženáím prachové nálože a udělal si tlumič ...

To není tak snadný jako ve filmu, přebíjení je docela komplexní obor a to i tehdy když máš návody a zařízení... dělat to někde na koleni je imho docela scifi. Navíc snížením prachový náplně se ti může stát že střela zůstane v hlavni a pak pápá lálá. Existujou subsonický náboje do kosy, jsou legální a nejsou drahý, mají myslím míň prachu a těžkou střelu. Slyšel jsem ale o tom že už se při vojenských testech občas stalo že střela zůstala v hlavni a proto se tlumiče na kosy masivněji nerozšířily.


ad GPS apod. ani trochu bych na to nespolíhal, spíš je lepší umět se pohybovat jenom s mapou, nebo i bez ní.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


11 črc 2012, 06:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2009, 18:33
Příspěvky: 408
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
Haluziak: Ehm, tahat tři kvéry. Beru v potaz, že pistoli budeš mít pouzdře, stále ti zůstává zbraň a brokovnice. Dá se to nosit, ale z hlediska přitažlivosti jsi pak velmi lákavý cíl. A pokud nemáš i tu brokovnici v zádovém pouzdře, tak to ideál na nošení nebude, ale budiž.

Já osobně bych se s brokovnicí, pokud bych měl k dispozici kupříkladu tu kosu netahal. Dal bych ji kdyžtak někomu ze skupiny, kdo by neměl zbraň. Ale věšet na sebe každej kvér na kterej bych narazil jen proto abych ho mohl tahat je dle mě hloupost. Nehledě na to, jakou hmotnost to přidává k všem proprietám, které člověk ponese, jako je hlavně jídlo a pití. A vzhledem k očekávanému nedostatku těchto surovin se dá předpokládat, že člověk nebude dlouho moc využít svuj veškerý potenciál co se týče síly a únava je pak co se týče přežití velké riziko.

Misi: Bude záležet na povaze nastálé situace, ale když sebou něco potáhneš, tak tím moc nezkazíš. Ale hlavně se spoléhat na klasickou navigaci než na vymoženosti společnosti, které budou fungovat nejspíš jen krátce, pokud vůbec.


11 črc 2012, 06:40
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: PostApo výbava
k tem GPSkam. Je pravda ze spousta GPS satelitu je starych vojenskych. V dobe kdy se zacaly rozsirovat navigace (rok 2000-2002?) to bylo v pohode, ale potom se stalo ze amici si odklonili satelity prvne nad afghan a pak i na Irak aby mohli zamerovat strely a pulka sveta nadavala ze nemaji signal pro GPSky. Ale dnes si myslim ze GPS satelitu je mnohem vice nez tehdy, takze i v pripade odklonu by GPS fungovaly. Otazka nevim jakou potrebuji udrzbu, takze v pripade apokalypsy bych na to nespolehal. vetsinou clovek zna svoje okoli, takze GPS nepotrebuje a kdyby se vydal nekde do hor, tak by mela stacit mapa + kompas.

ke zbranim: tahat sebou 3 zbrane je podle me naprosta blbost. kdyz uz bude prestrelka, tak to nebude nic ve stylu COD, ale par vystrelu a konec. navic pokud bys cestoval, tak bys cestoval za obchodem, takze bys nesl spoustu jinych veci. navic kdybys mel u sebe tri zbrane a killnuli te, tak tvoje skupina prijde o hodne zbrani, ktere by mohli pouzit. zase na druhou stranu myslim ze tahat u sebe jen pistoli je malo. pistole je fajn kdyz te napadne borec k kovovou trubkou, ale ne kdyz po tobe zacne nekdo sit z AKcka. proto bych za sebe taky volil kosu, jednak je u nas hodne rozsirena, da se koupit ted za par korun, naboje taky stoji par korun a hlavne je to kver co neco vydrzi. ta vyse zminena MP5 je sice fajn, ale taky jsem slysel hodne o jeji nespolehlivosti a narocnosti udrzby.

kdybych nekde cestoval tak bych si na obranu vzal kosu a k tomu dva zasobniky slepene paskou k sobe a jeden rohlik nouze nekde do kapsy. 90 naboju je dostatecne mnozstvi, pokud nenarazis na 50 clenny gang, ale tam uz ti bude prd platne cokoliv.


11 črc 2012, 08:05
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 230 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz