Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 17:03




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 602 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Další
 Nova zbran v ACR 
Autor Zpráva
Četař
Četař

Registrován: 02 led 2009, 12:31
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
Griffon píše:
Bumbác -> Kde jsem na to přišel? Četl jsem to tady, četl jsem to na jiných webech a říkal mi to jeden poručík od chrudimských výsadkářů :)

A s tou úsťovou rychlostí a IQ? Myslím to naprosto vážně a mám pocit, že to docela sedí :D Čím silnější má člověk zbraň, tím víc rozumu by měl mít, aby s ní někomu neublížil...

Téměř každá střelná zbraň má větší úsťovou rychlost (pod nějakou hodnotou než hodnota -jinak samo neslučitelná) s IQ.
A poručík od chrudimských výsadkářů a další weby, hm, to Ti gratuluji. Já sám popisované věci znám "velmi důvěrně a osobně" a ne z "webů a povídání (ne) znalých poručíků".


04 led 2009, 18:56
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
Bumbác píše:
Griffon píše:
Bumbác -> Kde jsem na to přišel? Četl jsem to tady, četl jsem to na jiných webech a říkal mi to jeden poručík od chrudimských výsadkářů :)

A s tou úsťovou rychlostí a IQ? Myslím to naprosto vážně a mám pocit, že to docela sedí :D Čím silnější má člověk zbraň, tím víc rozumu by měl mít, aby s ní někomu neublížil...

Téměř každá střelná zbraň má větší úsťovou rychlost (pod nějakou hodnotou než hodnota -jinak samo neslučitelná) s IQ.
A poručík od chrudimských výsadkářů a další weby, hm, to Ti gratuluji. Já sám popisované věci znám "velmi důvěrně a osobně" a ne z "webů a povídání (ne) znalých poručíků".


Je tím samozřejmě myšlena airsoftová zbraň. A jinak, ty jsi voják z povolání? Protože pokud ne, tak si svoje frajerský kecy nech. Přijdeš na fórum, a první věc, kterou uděláš, je že začneš vyvolávat hádky...na to není nikdo zvědavej.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


04 led 2009, 19:02
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 14:53
Příspěvky: 330
Bydliště: Hrádek-25 km od Plzne(40min vlakem)
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
Bumbáci nejdřív čti a pak mluv...máš tu i fotku :lol: :lol:

_________________
Soldier
AUDACES FORTUNA IUVAT


04 led 2009, 19:36
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 27 říj 2007, 19:52
Příspěvky: 131
Bydliště: Rokycany, Souřadnice: 49°44´21" SŠ a 13°35´47" VD
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
Bumbaci, ČZ 802 uz testovali odbornici od AČR a do dvou let by mela jit do vyzbroje. Mam to potvrzeny od jednoho cloveka z ČZ, kterej kurva vi o cem mluvi a potom mam znamyho u VP ktery to taky potvrdil a myslim si ze o tomhle vi daleko vic nez ty. Tak si nech ty svy silacky kecy.

_________________
Obrázek

VERITAS VINCIT - Pravda vítězí

Jsou jen dva způsoby jak vyjednávat s teroristy - buď jednotlivýma, nebo dávkou.


04 led 2009, 19:49
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Četař
Četař

Registrován: 02 led 2009, 12:31
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
Martin píše:
Bumbaci, ČZ 802 uz testovali odbornici od AČR a do dvou let by mela jit do vyzbroje. Mam to potvrzeny od jednoho cloveka z ČZ, kterej kurva vi o cem mluvi a potom mam znamyho u VP ktery to taky potvrdil a myslim si ze o tomhle vi daleko vic nez ty. Tak si nech ty svy silacky kecy.

Martine,
kteří to byl ti odborníci z AČR ? To že půjde do dvou let do výroby, hm, to se nedá vyloučit, zatím je to ale "nevychytaný prototyp". Známé máme všichni, i já mám známé u VP, nebo i u armády spásy, ale to je přeci "slabý argument". Můžeš být konkrétnější ?
Bumbác.


04 led 2009, 19:59
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
bože dneska další člověk co toho rozumu moc nepobral :lol:

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


04 led 2009, 20:00
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 27 říj 2007, 19:52
Příspěvky: 131
Bydliště: Rokycany, Souřadnice: 49°44´21" SŠ a 13°35´47" VD
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
Bumbác píše:
Martin píše:
Bumbaci, ČZ 802 uz testovali odbornici od AČR a do dvou let by mela jit do vyzbroje. Mam to potvrzeny od jednoho cloveka z ČZ, kterej kurva vi o cem mluvi a potom mam znamyho u VP ktery to taky potvrdil a myslim si ze o tomhle vi daleko vic nez ty. Tak si nech ty svy silacky kecy.

Martine,
kteří to byl ti odborníci z AČR ? To že půjde do dvou let do výroby, hm, to se nedá vyloučit, zatím je to ale "nevychytaný prototyp". Známé máme všichni, i já mám známé u VP, nebo i u armády spásy, ale to je přeci "slabý argument". Můžeš být konkrétnější ?
Bumbác.



Jestli sis nevsim, tak jsem psal, ze do dvou let jde do vyzbroje, ne do vyroby. Zbran je uz da se rict hotova. Konkretnejsi? Ty chces abych ti prozradil jmena nebo co?!

_________________
Obrázek

VERITAS VINCIT - Pravda vítězí

Jsou jen dva způsoby jak vyjednávat s teroristy - buď jednotlivýma, nebo dávkou.


04 led 2009, 20:08
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Četař
Četař

Registrován: 02 led 2009, 12:31
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
Martin píše:
Bumbác píše:
Martin píše:
Bumbaci, ČZ 802 uz testovali odbornici od AČR a do dvou let by mela jit do vyzbroje. Mam to potvrzeny od jednoho cloveka z ČZ, kterej kurva vi o cem mluvi a potom mam znamyho u VP ktery to taky potvrdil a myslim si ze o tomhle vi daleko vic nez ty. Tak si nech ty svy silacky kecy.

Martine,
kteří to byl ti odborníci z AČR ? To že půjde do dvou let do výroby, hm, to se nedá vyloučit, zatím je to ale "nevychytaný prototyp". Známé máme všichni, i já mám známé u VP, nebo i u armády spásy, ale to je přeci "slabý argument". Můžeš být konkrétnější ?
Bumbác.



Jestli sis nevsim, tak jsem psal, ze do dvou let jde do vyzbroje, ne do vyroby. Zbran je uz da se rict hotova. Konkretnejsi? Ty chces abych ti prozradil jmena nebo co?!


Ale není třeba, ale pobavil jsi mne tím výrokem "zbraň je dá se říci hotova". Tak je , nebo není hotova ?
A do "výzbroje" - jestli myslíš do AČR, tak to musí napřed absolvovat vojskové zkoušky, a na jejich výsledcích může být tzv. "zavedena". To je ale ve hvězdách ,eventuálně v rukách politiků. A teď mudruj, jestli si tady "plácám játra", anebo, nikoliv. A propos, která jednotka AČR již někdy "zodpovědně" se vším všudy testovala tu pušku ? To snad není vojenské tajemství ? Děkuji Ti za odpověď. Bumbác.


04 led 2009, 20:28
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 27 říj 2007, 19:52
Příspěvky: 131
Bydliště: Rokycany, Souřadnice: 49°44´21" SŠ a 13°35´47" VD
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
Takhle, ten clovek od ČZ rikal ze v roce 2008 byla na testech v ACR, kdo z ACR ji testoval bohuzel nevim. Do vyzbroje uz se pry mela zavadet nekdy v tomto obdobi, ale na testech se obevil nejaky maly nedostatek, uz nevim co to bylo. Takze do konce roku 2010 ma jit do vyzbroje. A muzu se te zeptat co znamenalo to "kramy mi do kuchyne nesmi" co jsi psal uz drive v prispevku?

_________________
Obrázek

VERITAS VINCIT - Pravda vítězí

Jsou jen dva způsoby jak vyjednávat s teroristy - buď jednotlivýma, nebo dávkou.


04 led 2009, 20:39
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Četař
Četař

Registrován: 02 led 2009, 12:31
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
Martin píše:
Takhle, ten clovek od ČZ rikal ze v roce 2008 byla na testech v ACR, kdo z ACR ji testoval bohuzel nevim. Do vyzbroje uz se pry mela zavadet nekdy v tomto obdobi, ale na testech se obevil nejaky maly nedostatek, uz nevim co to bylo. Takze do konce roku 2010 ma jit do vyzbroje. A muzu se te zeptat co znamenalo to "kramy mi do kuchyne nesmi" co jsi psal uz drive v prispevku?


Nevěř vždy všemu, co CZ hlásá. Ale o těch oficiálních vojskových zkouškách a následném možném zavedení, coby zákonnému předpokladu - to mi věř(te).
A politici asi rozhodnou jako u pistolí CZ 75 pro PČR a to je "kurva" pravda. Pokud do té doby "všemocný trh" respektive budoucí uživatelé, tj. vojáci sami, nerozhodnou "dříve a jinak". Neb t.č. si AČR může kupovat v ráži 5,56x45 mm např.M4 od Bushmasteru(ale ta je již přeci jen stará a zlobivá) , a brzy budou provedeny mega testy jiných pušek v ráži 5,56. To se ale brzy dozvíš, když máš ty známé u VP, že? Kdo je ve hře : To můžeme pouze odhadnout, ale pamatuj si, bude to "určitě HK, možná SCAR FN, Stayer a kdoví". Tedy vychytaný pušky, a možná brzy přijde i "kouzelník" a to Glock ! AA´T vyhraje ten nejlepší a naši kluci ať dostanou do rukou pořádný pušky. Bumbác.


04 led 2009, 20:54
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 27 říj 2007, 19:52
Příspěvky: 131
Bydliště: Rokycany, Souřadnice: 49°44´21" SŠ a 13°35´47" VD
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
Ja si stejne myslim, ze je to s tou 802 pravda, pac to rikalo hodne lidi a na fotkach z projektu Future soldier ji cesti vojaci maji. A myslim si ze by bylo jeji prijeti i logicke, protoze umoznuje strelbu jak naboji 5,56x45 NATO, tak 7,62 kterych se ve skladech jeste valy hromady. No nakonec uvidime co nasi vojaci dostanou, hlavne at je to neco poradnyho.

_________________
Obrázek

VERITAS VINCIT - Pravda vítězí

Jsou jen dva způsoby jak vyjednávat s teroristy - buď jednotlivýma, nebo dávkou.


04 led 2009, 21:04
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Četař
Četař

Registrován: 02 led 2009, 12:31
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
Martin píše:
Ja si stejne myslim, ze je to s tou 802 pravda, pac to rikalo hodne lidi a na fotkach z projektu Future soldier ji cesti vojaci maji. A myslim si ze by bylo jeji prijeti i logicke, protoze umoznuje strelbu jak naboji 5,56x45 NATO, tak 7,62 kterych se ve skladech jeste valy hromady. No nakonec uvidime co nasi vojaci dostanou, hlavne at je to neco poradnyho.


Ty fotky "naaranžoval" Slavičín, který úzce spoluracuje s CZ UB, tak to tak prosím neber. Zkus se zamyslet, zda "někde ve světě" se ujalo něco, co používá více druhů munice. Myšlenka je to sice zajímavá, ale nechme čas ukázat, jak toto dopadne. A projekt vojáka 21. století, hm, fajn, ale zkus také zapátrat, jak dalece jsou na tom Amíci, Němci, Frantíci ... jeto "kurva drahý špás" a výsledky zatím se nedají významně využít. Bumbác.


04 led 2009, 21:19
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
Bumbác píše:
Zkus se zamyslet, zda "někde ve světě" se ujalo něco, co používá více druhů munice.


Ak-100 :wink:

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


04 led 2009, 21:24
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 14:53
Příspěvky: 330
Bydliště: Hrádek-25 km od Plzne(40min vlakem)
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
Martine držím s tebou :lol: podle mě by nám to jen tak nevykládal :wink:

_________________
Soldier
AUDACES FORTUNA IUVAT


04 led 2009, 21:38
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Četař
Četař

Registrován: 02 led 2009, 12:31
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
Griffon píše:
Bumbác píše:
Zkus se zamyslet, zda "někde ve světě" se ujalo něco, co používá více druhů munice.


Ak-100 :wink:


Griffone,
tady jsme mysleli 1 tu samou zbraň, která může použít více druhů ráží munice (po malé jednoduché úpravě), nikoliv varianty pušek jako takových. Tedy AK 100 a jejich varianty 101-105.

Dobrou noc, jdu spát Bumbác.


04 led 2009, 21:43
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 14:52
Příspěvky: 263
Bydliště: provincie Helmand
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
Jo na future soldier to tam shvalně naaranžovali...jo kolem chodí velcí armadní představitelé a oni to tam budou fingovat. Nehledě na to že jsem byl taky u toho když nám to tvrdil a určitě si na nás vymýšlel báchorky...těch náhod by bylo něják moc ne? :lol: Navíc se nejedná o žádnou špatnou zbraň tak nevidím důvod aby zbraň nebyla zavedena...vím, že bude trochu problém s pěnězi a určitě nebude zavedení bleskové do všech složek, ale myslím si že pomaloučku se zbraň zavede všude :wink:

_________________
"AUDACES FOTUNA IUVAT"
Veliké Kartágo vedlo tři války. Po té první bylo ještě mocné, po té druhé obyvatelné. Po té třetí válce je nikdo nenašel.
http://www.uso-sog.ic.cz
Non nobis, Domine, non nobis sed Nomini Tuo da gloriam


05 led 2009, 06:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
Četař
Četař

Registrován: 02 led 2009, 12:31
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
Chlewy píše:
Jo na future soldier to tam shvalně naaranžovali...jo kolem chodí velcí armadní představitelé a oni to tam budou fingovat. Nehledě na to že jsem byl taky u toho když nám to tvrdil a určitě si na nás vymýšlel báchorky...těch náhod by bylo něják moc ne? :lol: Navíc se nejedná o žádnou špatnou zbraň tak nevidím důvod aby zbraň nebyla zavedena...vím, že bude trochu problém s pěnězi a určitě nebude zavedení bleskové do všech složek, ale myslím si že pomaloučku se zbraň zavede všude :wink:


Navíc se nejedná o žádnou špatnou zbraň tak nevidím důvod aby zbraň nebyla zavedena.

Hm, jak můžeš být tak jistý tímto tvrzením, to tedy nevím. Zatím si tato puška "nezískala" - a ani nemohla získat nějaký kredit, protože se přeci ještě nedostala k žádné ozbrojené složce do užívání, o neprovedení vojskových zkoušek ani nemluvě. Tedy, zatím a to zdůrazňuji, toto tvrdit není fér. A navíc, dovedeš si aspoň představit tu "hlavní výhodu" dvou ráží, když do akce půjdeš s balíkem nezbytných propriet a ty něco "hmotní". Potom dost dobře nechápu, jak si "sáhneš do torny a vytáhneš vehementy k výměně hlavní na jinou ráži" a kupu jiný munice. To je přeci k ničemu, ba přímo blbost. Uložení zbraně v nějaký skříni (ve skladu zbraní) a uložení náhradní hlavně a součástek nezbytných k ní nemluvě. Víš jaký to může být chaos, asi ne. To je hošku realita. Tak ať vyrábí pušku v rážích odděleně, jako např. SCAR od FN, který má jak 5,56 tak 7,62, ale ne 2 v 1. A že to technicky nemůže být super pro tu zbraň je velmi pravděpodobné. Problémem u vojáka 21. století je "celková hmotnost" (pochopitelně mj.) tak ten "kočkopes" o dvou rážích je málosmysluplný. Tzv. výhoda dvou ráží vzhledem k munici, fajn, v čem prakticky vězí ? Kterou ráži bude kdo preferovat, a kdo to bude všechno tahat? Jak proběhne logistika - to jsou reálné otázky. Stále subjektivně tvrdím, že dvě ráže v jedný tý samý pušce je "nesmysl". A každí ta puška v jiný ráži bude jinak střílet.
A proces vychytání "much" se neustále oddaluje, tedy pardon, zavedení. Proč asi ? A už se někde objevila cena za tuto pušku (aspoň odhad ?). Pro srovnání, pokud nějaké je možné, nejlevnější M4 jsou k mání cca za 30-40 tisíc. Osobně pochybuji, že ta "číza" bude levnější. A o to tady jde, kšeft za miliardu, pochop to. Ptal jsem se, které armádní jednotky tuto pušku již zkoušely, pozor, ne, že si z ní několikrát vystřelily, to je "kurva " rozdíl. Pokud vím, tak žádná (ano, nejsem děd vševěd), ale pokud něco funguje, tak se tím mohu chlubit a prodávat to, né. A k tomu pózování vájáčků s puškou, Slavičín přeci maká na projeltu F.S., tak to "není od věci", když tam "kámoš" strčí něco NEW. A jak je vidět kluci, jste z toho celý paf -o i o to jde. Jenže vaši empíci už měli v rukách jiný věci a funkční, tak nebuďte z tý flinty tak "posraní". Empíků se ptejte, ti vám řeknou jiný věci. čau, Bumbác.


05 led 2009, 09:04
Profil
Četař
Četař

Registrován: 02 led 2009, 12:31
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
Jo na future soldier to tam shvalně naaranžovali...
Jo a ke zbrani pro F.S., pokud já vím, tak ta zbraň se zvažovala jako kombinace "dvou zbraní v jedné" a to: Útočná puška v nějaké neudané ráži a brokovnice, anebo útočná puška s podvěsem (něco jako systém OICW). Takže to "pózování" bylo fakt pro "zviditelnění" CZ UB, nic jiného.
Bumbác.


05 led 2009, 09:20
Profil
Četař
Četař

Registrován: 02 led 2009, 12:31
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
Jo na future soldier to tam shvalně naaranžovali...jo kolem chodí velcí armadní představitelé a ...

Nevím, zda jsi profi voják, nebo civil, mně napadal Griffon, že když nejsem voják z povolání, tak ať se tady "nepletu"... . Ale kluci, ruku na srdce, nedělejte si iluze o znalostech těch vašich nejvyšších vojenských šarží. Čest vyjímkám jako je generál Opata, to je frajer na zbraně, ale u mnoha dalších jsou znalosti "leckterých civilistů" podstatně "jinde", než u těchto "zelených úředníků". A znovu tvrdím, byť subjektivně, u ozbrojených složek jsou největší frajeři vojenští policajti, taky je to vidět na jejich výzbroji (např. ten jejich SOG). O tom se těm, "kde jiní nestačí", bohužel, může jen zdát. Proto pro Griffona (určitě si to taky přečte) poručíci -výsadkáři z Chrudimi, pokud si chtějí odborně a jinak polepšit, tak skládaj zkoušky o přijetí k voj. policii, zejména k SOGu, nikdy naopak.A propos, u SOGu nemají ty "nechvalně proslavené odstřelovačky od CZ UB", které v tichosti vrací reklamovat "bratia Slováci", ale finský Saka a britský Accuraci. Pušky maj americký a sapíky německý. To hovoří zcela jasně. A hrozně pochybuji, že by zatoužili po nějakém neznámém "kočkopsu". Čas ukáže, kdo to tipnul do budoucna dobře, a kdo ne. Bumbác.


05 led 2009, 09:44
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
Můžeš mi prosím vysvětlit, proč je 3/4 stránky jen tvoje vlastní citace? To neumíš z toho ten vzkaz vynechat a použít jen jméno či provní větu aby bylo vidět na co raguješ? Taky existuje ikona edit, nebo upravit a můžeš dopisovat do vlastních příspěvků.
Pak má debata 10 stran a není v ní nic, než 150x citace toho samího :roll:

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


05 led 2009, 09:48
Profil
Četař
Četař

Registrován: 02 led 2009, 12:31
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
Martin píše:
Bumbác píše:
Martin píše:
Bumbaci, ČZ 802 uz testovali odbornici od AČR a do dvou let by mela jit do vyzbroje. Mam to potvrzeny od jednoho cloveka z ČZ, kterej kurva vi o cem mluvi a potom mam znamyho u VP ktery to taky potvrdil a myslim si ze o tomhle vi daleko vic nez ty. Tak si nech ty svy silacky kecy.

Martine,
kteří to byl ti odborníci z AČR ? To že půjde do dvou let do výroby, hm, to se nedá vyloučit, zatím je to ale "nevychytaný prototyp". Známé máme všichni, i já mám známé u VP, nebo i u armády spásy, ale to je přeci "slabý argument". Můžeš být konkrétnější ?
Bumbác.



Jestli sis nevsim, tak jsem psal, ze do dvou let jde do vyzbroje, ne do vyroby. Zbran je uz da se rict hotova. Konkretnejsi? Ty chces abych ti prozradil jmena nebo co?!



a potom mam znamyho u VP ktery to taky potvrdil a myslim si ze o tomhle vi daleko vic nez ty. Tak si nech ty svy silacky kecy.[/quote]
Hele, u VP je na zbraně jediný pořádný "machr", za kterýho i já dám ruku do ohně (páč se moc dobře známe) a to je "Simir". Pokud ho znáš, napiš taky něco pozitivního, že tady nekecám, at ti frajeři, co do mne rejou vidí, že nekecám. A pokud ho neznáš, tak sorry, možná znáš "taky odborníka", co někde zvedá závoru, ale to je "........" rozdíl a to je mi líto. Bumbác.



Tady si někdo asi nepřečetl pravidla co?? Ještě chvilku :evil: JFF


05 led 2009, 09:56
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
Ta možnost jednoduše změnit ráži zbraně za pomoci několika součástí je zatraceně dobrej nápad. Prostě dodáš zbraň plus díly pro druhou ráži, a ráži si mohou vybrat až samotní vojáci podle potřeby, mohou jí klidně změnit někde na polní základně nebo když to doženu do extrému, tak klidně v zákopu pod palbou. Prostě mam zbraň na 7,62 munici (které máme v ČR plné sklady a která je prostě na každém místě, které zásobuje AČR), ale když se dostanu například na základnu v Iráku, kde budu závislej na zásobování jiných členských států NATO (a že tohle je dost časté a čeští vojáci na zahraničních misích s tím mají často velké problémy - prostě munice 5,56 NATO je úplně všude, ale s municí do Sa-58 jsou na štíru), prostě jednoduše zbraň 'přestavím' na 5,56 a můžu vesele brát munici ze skladů. Když uděláš dvě verze zbraně, tak vzhledem k armádnímu bordelu je ohromná šance že to dopadne tak, že 7,62 zbraně budou tam kde bude k dispozici 5,56 munice a naopak...a prostě už to nebude tak elegantní, nebude to zbraň plus pár součástí (takže vlastně jeden komplet), budou to dvě zbraně, což už je něco jiného - těžko si vezmeš na bojovou misi dvě zbraně, nebo budeš mít v každém skladu dostatek obou verzí pro všechny případy. A je to i otázka peněz, vyrobit jednu zbraň a pár dílů navíc vyjde rozhodně mnohem dráž, než vyrobit dvě zbraně.

A z hlediska moderátorského - takovýhle citace už nechci vidět, a stejně tak nechci vidět pět příspěvků pod sebou.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


05 led 2009, 13:19
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 27 říj 2007, 19:52
Příspěvky: 131
Bydliště: Rokycany, Souřadnice: 49°44´21" SŠ a 13°35´47" VD
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
Bumbác píše:
Hele, u VP je na zbraně jediný pořádný "machr", za kterýho i já dám ruku do ohně (páč se moc dobře známe) a to je "Simir". Pokud ho znáš, napiš taky něco pozitivního, že tady nekecám, at ti frajeři, co do mne rejou vidí, že nekecám. A pokud ho neznáš, tak sorry, možná znáš "taky odborníka", co někde zvedá závoru, ale to je "........" rozdíl a to je mi líto. Bumbác.


Simira bohuzel neznam a vratnyho u VP bohuzel taky ne!

_________________
Obrázek

VERITAS VINCIT - Pravda vítězí

Jsou jen dva způsoby jak vyjednávat s teroristy - buď jednotlivýma, nebo dávkou.


05 led 2009, 15:50
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 14:53
Příspěvky: 330
Bydliště: Hrádek-25 km od Plzne(40min vlakem)
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
taky si myslím že to je dobrý nápad s výměnnou ráže nehledě na to že k tomu stačí výměna pouhých 3 částí přičemž navíc jedna z nich je jen "pouhý" zásobník takže až tak složité to není. Ale o tom už je psáno na začátku topicu :wink:

_________________
Soldier
AUDACES FORTUNA IUVAT


05 led 2009, 17:06
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
Soldier píše:
taky si myslím že to je dobrý nápad s výměnnou ráže nehledě na to že k tomu stačí výměna pouhých 3 částí přičemž navíc jedna z nich je jen "pouhý" zásobník takže až tak složité to není. Ale o tom už je psáno na začátku topicu :wink:


jo tohle bude asi český unikát, a podle mě to je dost zajmavý ... ještě je otázkou, jak na tom bude zbraň s výdrží (zasekávání, čištění, odolnost proti prachu, písku, bordelu, pádům a tak)

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


05 led 2009, 18:00
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
misi píše:
ještě je otázkou, jak na tom bude zbraň s výdrží (zasekávání, čištění, odolnost proti prachu, písku, bordelu, pádům a tak)


Je to český a krom UK 59 se snad nic českýho neseká. No prověří to až čas a zahraniční mise a testy. Dá se říct že tomu dst fandím, i když je kolem toho projektu ještě málo infa. No každopádně bych to s nějakým plošným zaváděním neviděl tak horký.

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


05 led 2009, 20:05
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
joseff píše:
Je to český a krom UK 59 se snad nic českýho neseká. No prověří to až čas a zahraniční mise a testy. Dá se říct že tomu dst fandím, i když je kolem toho projektu ještě málo infa. No každopádně bych to s nějakým plošným zaváděním neviděl tak horký.


UK 59 byl průser největší ... tahle zbraň je tím prosnulá
a co ostaqtní zbraně? falcon (nebo jak se jmenuje ta odstřelovací puška?) a projekt lada?

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


05 led 2009, 20:09
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 14:53
Příspěvky: 330
Bydliště: Hrádek-25 km od Plzne(40min vlakem)
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
misi píše:
joseff píše:
Je to český a krom UK 59 se snad nic českýho neseká. No prověří to až čas a zahraniční mise a testy. Dá se říct že tomu dst fandím, i když je kolem toho projektu ještě málo infa. No každopádně bych to s nějakým plošným zaváděním neviděl tak horký.


UK 59 byl průser největší ... tahle zbraň je tím prosnulá
a co ostaqtní zbraně? falcon (nebo jak se jmenuje ta odstřelovací puška?) a projekt lada?


o ladě se tu už mluvilo, podívej se o pár listů dozadu :wink:

_________________
Soldier
AUDACES FORTUNA IUVAT


05 led 2009, 20:13
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Rotný
Rotný

Registrován: 20 led 2009, 17:43
Příspěvky: 28
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
Griffon píše:
To není žádná novinka, existuje hned několik nábojů, které svojí ráží spadají mezi 5.56 a 7.62 - 6mm (ano, existuje i ostrý náboj téhle ráže :D ), 6.35mm, 6.5mm, 6.8mm a 7mm a možná i další :)

existuje náboj 6,5 Grendel schválený pro vojenské užití :wink:


23 led 2009, 21:41
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 27 zář 2008, 07:55
Příspěvky: 220
Bydliště: Karviná
Nový příspěvek Re: Nova zbran v ACR
Hyde píše:
Amíky nesnášim raději bych se přiklonil k Rusku

Moje řeč chlape ;)


03 úno 2009, 20:10
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 602 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz