Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 06:41




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 766 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 26  Další
 Chci koupit boty. Poraďte 
Autor Zpráva
Praporčík
Praporčík

Registrován: 04 bře 2012, 18:50
Příspěvky: 93
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
cus lidi hele nejedna se tak o koupi ale o botech to je ;) mam kanady a od nich opravdu strasne puchyre(ponozky mam lyzarsky a na tom jeste jedny bavlneny ale stejne) nevite jak bych se tomu mohl vyvarovat ?


14 dub 2012, 22:38
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
Co to je za boty? Jak je máš dlouho, jak moc jsi toho v nich nachodil? Nejsou ti moc velký?

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


15 dub 2012, 00:08
Profil ICQ
Praporčík
Praporčík

Registrován: 04 bře 2012, 18:50
Příspěvky: 93
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
boty jsou kanady, mil-tec, ochozeny moc nejsou a mam je asi rok , velky sou mi o cislo


15 dub 2012, 07:30
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 17 úno 2011, 16:57
Příspěvky: 229
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
lovemetal píše:
cus lidi hele nejedna se tak o koupi ale o botech to je ;) mam kanady a od nich opravdu strasne puchyre(ponozky mam lyzarsky a na tom jeste jedny bavlneny ale stejne) nevite jak bych se tomu mohl vyvarovat ?

Zkus vyměnit vložku a nosit dvoje ponožky. Pak taky jde o to kudy chodíš po betonu asfaltu atp to není taky žádné ořechové v kanadách. No a pak jde taky o miltec čínskou značku kdy bota nemusí být správně a kvalitně vyrobená. A ještě mě napadla šíířka nohy a výška nártu... Vybrat správné boty není žádný med a u kanadách to platí dvojnásob...

_________________
“Semper Fidelis”
NAVY SEAls team. 54/sx/NST-6: Jednotku napodobujeme podle sebe,protože jsme si ji upravili.
Elvis z Prahy:Chytří érsoftpražáci nesimulujou pouštní jednotky


15 dub 2012, 11:01
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 02 pro 2011, 11:37
Příspěvky: 357
Bydliště: 34UBA9724
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
odpověděl sis na dotaz :)
lovemetal píše:
boty jsou kanady, mil-tec, ochozeny moc nejsou a mam je asi rok , velky sou mi o cislo

kanady by měli pásnout co nejlépe na nohu (vybrat správnou velikost) a rozhodně kvalitní ověřenou značku. Já už bych nic jiného než Wellca (Belleville 790 a další odvozeniny) na nohy do terénu/delší trasy nedal.

Kdysi jsem měl staré vz.60 a rozdíl v množství a velikostí puchýřů mezi kanadami o číslo většími a kandami co mi pasovali fajně byl kurňa velký.

Takže bych zvolil jinou obuv než milshit.

_________________
-Kdo tvrdí, že meč je silnější než pružina, nepoznal automatické zbraně.
-Dělat operaci bez průzkumu, je jako přecházet cestu bez rozhlédnutí.
M4A3 Bushmaster goo.gl/zfPfw
Obrázek


15 dub 2012, 18:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
Kup si pořádný vložky, pokud to nepomůže, tak si kup pořádný boty. Já měl od miltecu combaty, použitelný byly tak půl roku...prvních půl roku jsem měl puchejře, pže nebyly rozšláplý, po roce jsem začal mít puchejře, pže byly zkurvený. Taky teď mam Bellevillky a ten rozdíl je nepopsatelnej.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


15 dub 2012, 18:38
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
a nebo se vyprdni na nějaký kanady a kup si trekovky. Dřív mě po celodenním chození pálili chodidla jako prase v kanadách. Měl jsem ty letní záklaďácký. Koupil jsem si trekovky a chodí se mi v nich jak v bačkůrkách. Dají se sehnat za podobnou cenu jako kanady a ten rozdíl je obrovskej. Ani netrvá tak dlouho aby se vyšláply.


15 dub 2012, 22:04
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
Zdar pánové

Sháním lehkou, černou, vysokou, na pohled pevnou, ale prodyšnou a co nejlehčí obuv.

Moc se mi líbí tohle: http://botyhaix.cz/haix-airpower-p3 ale je to zas o něco víc, než bych chtěl vrazit do pracovních bot...

Nějaké nápady? Dík za všechny nápady...

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


16 dub 2012, 16:00
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 21 led 2012, 20:42
Příspěvky: 61
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
Poslední dobou se začínají objevovat za slušné peníze boty "Combat hiker" od firmy Danner. Snad někomu pomůže můj postřeh o velikostech této boty...
Z nějakého nepochopitelného důvodu totiž neodpovídají velikosti Danner Combat hiker "standarní" velikostní tabulce US Army.
- Šířka boty "W" u Danner Combat Hiker odpovídá šířce "R" např. u Wellco Desert Boots.
- Délkově velikost cca odpovídá "standartu",ale Combat hiker mají docela nízkou a úzkou špici, je tedy možné, že budete potřebovatpro max. pohodlí o něco větší velikost než máte běžně (já mám např. běžně US velikost 11R, ale Dannery mám 11W a na délku i šířku jsou mi docela těsné :? )

Tudíž pokud máte v plánu si tento typ obuvi pořídit, je třeba být na pozoru a buď boty vyzkoušet (idelní stav) nebo si nechat změřit vnitřní stélku (a doufat, že nebude jiný problém s tvarem chodidla).


20 kvě 2012, 20:00
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 02 čer 2012, 09:42
Příspěvky: 1
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
Přispěvovatel maverick tvrdil:"Boty Matterhorn jsou Bellevilky". To je hrozně velká blbost! Je to něco ve stylu:"Mercedes je Škodovka". Boty Matterhorn jsou vyráběny firmou Cove Shoe Company, Martinsburg. Cena bot Matterhorn stejně jako např. bot značky Danner je oprávněna především velkým podílem ruční práce, daleko pečlivější výstupní kontrolou, ale také výběrem kvalitnějších materiálů, používáním propracovanějších technologií a podstatně kvalitnějším zpracováním. Těžko se to ale vysvětluje někomu, kdo si pod pojmem vojenské kanady vybaví Mil-tec z Číny nebo v lepším případě právě Belleville apod. Má to ale stejně jako kvalita např. u aut svoji cenu. Kdo si zvykne běhat v Matterhornech nebo Dannerech, těžko se bude chtít přezouvat do jiných bot. Mohu za slušnou cenu přenechat funglovky Belleville 790 vel. US 9,5W. Ve stejné velikosti Matterhorn Model 1949 a několik párů různých velikostí Danner Combat Hiker. Bližší info na jaroslav.lukes@gmail.com


02 čer 2012, 12:07
Profil
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 06 kvě 2012, 13:29
Příspěvky: 91
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
já bych taky netvrdil, že bellevilky jsou nějaký zázrak, ono sou to docela dobrý boty a určitě vzhledem k ceně docela kvalitní, ale já sem si už třeba zvykl na meindly a oproti tomu mi připadají bellevilky jako kopita. Dále je to právě taky tou ruční prací, jak říká Sekul


03 čer 2012, 17:45
Profil
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2011, 09:33
Příspěvky: 107
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
devildog píše:
No a pak jde taky o miltec čínskou značku


Dovolim si rejpnout, že Mil-Tec je německá značka. :)

_________________
"From my cold, dead hands..."


05 čer 2012, 19:39
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
Miltec made in Reich... Jo jasně a teď tu o karkulce.

Jinak na armádních novinách višel fajn článek o dvoulitrech... nic novýho, prostě boty jsou to odpadový což všichni víme, ale čtení je to zajímavý.
http://www.armadninoviny.cz/boty-polni- ... hrady.html

_________________
http://www.Sniperblog.cz


05 čer 2012, 19:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán

Registrován: 11 lis 2009, 20:13
Příspěvky: 350
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
Vybírám po výkendu nové boty,protože co se mi stalo s nohama není nic moc :)
Po pročtení a na reakce lidí okolo sebe se poohlížím po botách BATES nebo Belleville.Mimo jiné bych chtěl,aby měli goretex.Jsem ochotný,dát za ně okolo 4000kč,možná i něco přes.A můj dotaz,kde se dají boty vyzkoušet?Hledám kamenou prodejnu ve Zlíně,Olomouci nebo Brně(či blízkém okolí jednoho z měst) kde bych měl možnost vyzkoušet idealně čast sortimentu firmy Belleville/Bates


13 čer 2012, 14:41
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
Bates/Bellevile seženeš i víc jak za polovinu, takže doporučuju v shopu vyzkoušet a pak koupit na netu ;) v Brně jsem ale Batesy nikde neviděl.

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


13 čer 2012, 14:43
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 11 lis 2009, 20:13
Příspěvky: 350
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
J,tohle bylo součástí uvah.Na botach nechci vyloženě ušetřit,ale penízky se hodí.Vím že z netu vyjdou levněji,ale než je obědnám,chtěl bych mít ten konkrétní typ i velikost vyzkoušenou osobně.
Takžr otazka jen,kde vyzkoušet.


13 čer 2012, 14:46
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
kdyz budes mit stesti tak na aukru koupis Belleville 790 GTX kolem 2000 ale i mene (ja koupil fungl nove za 1800). rozhodne bych je nebral z militaryrange a podobnych predrazenych patlatnin. s tim zkousenim to bude tezke, pac si myslim ze moc obchodu v CR je nebude mit skladem ve vsech velikostech aby si tam kazdy nasel :-)


13 čer 2012, 14:54
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán

Registrován: 11 lis 2009, 20:13
Příspěvky: 350
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
sháním řekněme 10-10,5-11 ,stačily by myslím i první 2.


13 čer 2012, 14:57
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 15 led 2009, 17:41
Příspěvky: 237
Bydliště: Karlovy Vary
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
Tak pokud jsi ochotný dát za boty 4ku (správný přístup :D ), tak bych Ti spíš doporučil spíš Meindly/Lowy ai i ty Haixy (přeci jenom ty 790 jsou vševojskový boty a zas taková kvalita to není)... boty těchto firem mají většinou kvalitnější outdoor shopy, tkaže tam se dá vyzkoušet velikost a potom na netu si vybrat model (mrkni i na německej ebay, já tam bral svý Meindly a vyšly mě o litra levnějš než u ofiko prodejce v ČR) :)


13 čer 2012, 16:00
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 11 lis 2009, 20:13
Příspěvky: 350
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
Tak,absolvoval jsem naročnější dvoudenní cvičení v tomhle počasí a usoudil jsem,že na botách nemá smysl šetřit :) tam kde se mi nohy neloupou nebo nejsou totalně dodřený,tam mi naskakala vyrážka :lol: Přecejenom nějakých 35 hodin čistého času v úplně mokrých kožených botách udělalo svoje a nechci,aby se něco podobného opakovalo,pokud to není nutné...

Z haixu by mě zaujaly tyto:
http://botyhaix.cz/haix-airpower-p6-high/
nebo tyto:
http://botyhaix.cz/haix-airpower-x21-high/

Boty od firmy meindl se mi nelíbí vzhledově.Vím že to zní u bot blbě,asi budou výborný,ale vzhledově to prostě nejsou boty,co by připomínaly cokoliv vojenskýho..Boty Lowa to samé,ale toto vypadá hezky:
http://www.qsport.cz/boty-lowa-renegade ... rey_z1538/

Takže dotaz zní pořad stejně,kde je v okolí zlína,olomouce,brna vyzkoušet?(bez ohledu na cenu,případně bych obědnal z netu)
A do vyběru kromě Bates/Belleville ještě Haix,a případně i Lowy..


13 čer 2012, 16:25
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
Meindly vypadaj z toho, co ukazuješ, asi nejvíc vojensky... a většinou tam není tuna zbytečných švů a lepení, který se začnou mrtvit jako první.

Ty Lowy (který jsou dost nízký) a ty druhý Haixy bych asi do lesa nevzal, to je tak na turistiku... Prvních pár cvičení si to člověk "nemůže vynachválit a je to jak papuče" a při nějakým těžším nasazení to prostě vypoví službu...

Ono to chce boty používat (a vybírat) podle účelu a starat se o ně, pak ti i nejobyčejnější kožená kanada proteče až po delší době.

Jinak ohledně osobního výběru ti poradí někdo z jiných měst, ale v Brně mají akorát nějaký pohorky v Rockpointech a tak... Meindly ani Batesy tu nikdy žádnej obchodník neviděl :D

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


13 čer 2012, 16:37
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 11 lis 2009, 20:13
Příspěvky: 350
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
Z toho hlediska těch lepení atp,se mi nejvíc líbí pravě Belleville s GTX,např
http://www.militaryrange.com/obuv/boty- ... re-tex-tan
Ale fakt bych to chtěl někde zkusit..


13 čer 2012, 16:43
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
Kdyby se ti to nepodařilo, tak si najdi Bates size chart, obkresli si nohu na papír, změř to, zjisti si přesně velikost a šířku, mě to sedělo přesně, nosím dvě tenký ponožky (hlavně je důležitý si tam nepřidat nic navíc)

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


13 čer 2012, 16:53
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
Hele ty 790 nebudou ideální pokud máš takovejhle rozpočet... to jsou spotřební armádní boty co po dvou letech potřebujou vyměnit - goráč kaput, podrážka kaput, švy taky dostanou zabrat... stejně je na tom většina bot masově zavedených v armádě. Ne že by se nedali nosit jako něco českýho, nosit se dají furt v pohodě, ale už to nebude ideální. Zatímco o Meindlech lidi říkají že jsou to boty doslova na celej život a i koupený z druhý ruky ještě dlouho vydržej. Pokud máš na botě kvalitní kůži, tak nepotřebuješ gore, stačí včelí vosk a seš v suchu. Goretex je prostě nouzovka aby výrobci mohli ušetřit na kůži a švech, jeho životnost je hodně omezená a prostě ho v tý botě zlikviduješ.
Sám tahám podobný boty jako ty 790 (jinej výrobce, stejnej model), jsem spokojenej už asi dva roky, ale na delší šlapání to pomalu přestává stačit a rozhodně bych to nepovažoval za boty v hodnotě 4000kč (mě stály litr nový).
Mít na to ty prachy, tak do nějakých Meindlů jdu asi bez váhání... v česku je minimálně jeden distributor (možná i víc), nevím kde, ale kupovat boty v týhle ceně, tak se klidně projedu třeba do Prahy.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


13 čer 2012, 17:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán

Registrován: 11 lis 2009, 20:13
Příspěvky: 350
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
Co třeba tyto boty?
http://www.rockpoint.cz/boty-meindl-lho ... -8301.html


13 čer 2012, 17:30
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 15 led 2009, 17:41
Příspěvky: 237
Bydliště: Karlovy Vary
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
Nebo při nejhořším si objednej boty domu, vyzkoušej velikost a kdyby ti neseděly tak je pošleš na výměnu do 14 dnů. Ztráta činní cca 70 až 200,- Kč za poštovný. Jinak českej distributor Meindlů nemá úplně kompletní sortiment, ale na objednávku ti něco extra určitě splaší (koukni na ofiko stránky).
Já osobně mám Meindl Island MFS a nemůžu si je vynachválit. Přiznám se, že jsem prasák a že jsem je doposud tahal celoročně, takže by byla lepší měkčí verze (B), ale už jsem se polepšil a co nejdřív koupím ještě jedny boty a to asi Lowa Zephyr vysokou verzi..


13 čer 2012, 20:01
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
Ještě bych zauvažoval o kvalitě zn. Asolo, i ty se dají sehnat ale chce to už hodně práce přes ebay apod. Mám jedny celokožný pohorky a držej už asi 4 roky bez jakýkoliv změny. Ale hlavně kombinuju, za těch pár let jsem postupně nakoupil různý boty. Vždycky přes dobrej inzerát. Mám ty Asolo, ty tahám hlavně v zimě, pak nějaký obyč celokožený od Prabosu, jungle do vodních hrátek a co mě zatim udělalo velkou radost tak jsou tyhle:

http://www.prabos.cz/cz/8-produkty/1-pr ... ealth.html

Mám je v pouštnim, sice zatim tahám jen rok a čtvrt, ale zatim drží a jsou to bačkůrky. Ale zase pořídil jsem je pod cenou.

Jen ještě jedna velká praktická rada - kup si pudr na dětský prdelky, po celodennim šlapání si nohy vždycky zapudruju, když je nějak extrémě mokro, tak pořádně zapudrovaný nohy a ponožky ti zvednou komfort o 50%, vyzkoušeno už dávno a bez pudru ani do bordelu.


13 čer 2012, 22:10
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 02 pro 2011, 11:37
Příspěvky: 357
Bydliště: 34UBA9724
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
Zdravíčko,
chci poradit jakou botku mi doporučíte. "Civilní" značky bot mě začínají iritovat, jelikož se na botě začne vždy něco kurvit hned po prvních týdnech a to s k těm botám špatně nechovám. Proto se chci poohlídnout po nějaké "armádní" značce, kde bota mi prostě vydrží každodenní běžné nošení po městě (škola-domů-centrum-domů) a občas nějaký ten výlet po tur. stezce na horách, žádné tůry, ideálně by měla být nižší, žádné kotníkače nebo kanadová výška, při nejhorším se smířím i s tím.
Dneska mě zaujala nabídka na morrisovi: http://www.armymarket.cz/boty-bates-del ... -8-d4198-8 Máte nějaké zkušenosti?
Díky

_________________
-Kdo tvrdí, že meč je silnější než pružina, nepoznal automatické zbraně.
-Dělat operaci bez průzkumu, je jako přecházet cestu bez rozhlédnutí.
M4A3 Bushmaster goo.gl/zfPfw
Obrázek


14 čer 2012, 15:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 pro 2010, 12:16
Příspěvky: 199
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
Ste-Lu_cz píše:
...


Já mám tuty: http://www.westarmy.cz/army-shop/vysoke ... ?stranka=2, mám je skoro 3 rokem a drží (kupodivu, kvalitní značkovou obuv likviduju do ½ roku a kanady cca do 2 let), koupil jsem si do nich ortopedický vložky a jsou jak bačkůrky, i 12ka chození po betonu bez problému, oproti Hi-tec outdoor botám, kdy jsem myslel že mi ty nohy upadnou…

_________________
Dulce et decorum est pro patria mori. Horatius

Perky: Sběratel hmyzu, Banzai!, 1 z 300, Speedy Gonzales, Tancuj!, Vítězství nebo smrt, Terminátor, Člen strany


14 čer 2012, 17:43
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Chci koupit boty. Poraďte
chce spise nizke boty nez kanady.


14 čer 2012, 21:08
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 766 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 26  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz