Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 25 dub 2024, 20:41




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Nošení granátu NA vestě 
Autor Zpráva
Desátník
Desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 01 lis 2011, 21:45
Příspěvky: 9
Nový příspěvek Nošení granátu NA vestě
Vůbec si nejsem jistý, jestli jsem téma dobře zařadil, ale snad ano.

O co jde? Pořídil jsem si tyto fajné imitace granátů - čistě z estetického hlediska (jako bonus je pak vnitřek - schránka na bbčka) a z potřeby na sebe navěsit něco pro krutopřísnej efekt. Nadto teoreticky nemusím tahat BBčka v pytlíku po sumkách.

Chci se zeptat:
Dá se nosit granát NA vestě (chestrigu, kšandách) - tak ať je to vidět :) ? Případně jak/za co jej přichytit?

Za kroužek (pojistku)? Na karabinku? "Zaháknout" nějak za očko za pákovou (dlaňovou?) pojistku? Nevypadne to? Nosí se to tak? Aspoň někde? Nebo je to úplná kravina z akčních filmů a počítačových her?

Co jsem viděl, tak většinou (vždy?) se granáty tahají v sumkách... házet je určitě nebudu (nic by to neudělalo), přesto by měl jít granát nějak rozumně sundat/odepnout kvůli dosypání bbček.

Krom asi dvou pofidérních obrázků google na spojení jako grenade on vest apod. mlží, resp. vrací nerelevantní výsledky... na fóru se řeší povětšinou hracháče nebo 40mm granáty do podvěsných granátometů...

Nesimuluji žádnou reálnou konkrétní jednotku, jedu sám za sebe jako jednotlivec a preferuji to, co mi prostě prakticky vyhovuje - přirovnal bych to k volnomyšlenkářskému stylu PMC nebo prostě soukromých žoldáků.
Tohle (granáty) je v zásadě asi jediný modelkovský úlet ryze pro efekt (byť tam nějaká přidaná hodnota je) :)

_________________
Obrázek
Perks&challenges: [Fortunate Son] [Ženijní práce a demolice] [Magnet na BB] [Zásobovací důstojník] [Válečný zpravodaj] [Vítězství nebo smrt]


14 čer 2012, 08:21
Profil
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 19 bře 2012, 16:22
Příspěvky: 11
Bydliště: České Budějovice
Nový příspěvek Re: Nošení granátu NA vestě
Za ty prachy co jsi za to musel dát, bych to raději tahal ve vsumkách :-)
Jiank zajímavý systém uchycení je http://gmrangers.com/Flash/Ronin_Main.html.

_________________
ODA-0516, B Co. 2/10th SFG
Nickolas Sanchez

“Only the dead have seen the end of war.”


14 čer 2012, 08:34
Profil ICQ
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 19 bře 2012, 16:22
Příspěvky: 11
Bydliště: České Budějovice
Nový příspěvek Re: Nošení granátu NA vestě
AAA přehledl jsem, že tam máš odkaz. Já myslel, že máš imitace Flash :-D
Jinak FG se tahají vždy ve vsumkách, jen pár fotek je kdy je mají přichycené na palze a zapezpečeny lepící páskou nebo technickou gumou.

_________________
ODA-0516, B Co. 2/10th SFG
Nickolas Sanchez

“Only the dead have seen the end of war.”


14 čer 2012, 08:42
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Nošení granátu NA vestě
PMC můžou všechno, hoď si na vestu jednu karabinu a na ni to navěs těma kroužkama, hustokrutý to bude až až...

Jinak je to samozřejmě blbost, pokud teda neděláš nam (což by odpovídalo jak podle let kdy se ten hranát používal, i podle stylu nošení).
Zaprvé je to nebezpečný protože by ses mohl zabít, zadruhé takovej granát váží asi půl kila a něco takovýho bych asi nechtěl řešit jinak než sumkou.
Jo a vůbec si nemyslím že by viditelně umístěna plastová imitace 40 let starýho granátu nějak zvyšovala ID, z pohledu hustokrutosti daleko líp poslouží nějaká současná sumka třeba od EI do který ten granát šoupneš.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


14 čer 2012, 09:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Desátník
Desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 01 lis 2011, 21:45
Příspěvky: 9
Nový příspěvek Re: Nošení granátu NA vestě
Ok, díky oběma.

Mně se ten granát líbí čistě z estetickýho hlediska...

Když to srovnám s jinými typy, tak mi z toho M26 vychází suverénně nejlíp. Plynové (funkční) repliky výbušek, který by se mi líbily, z přesvědčení nechci, nadto jsou mimo cenovou relaci, kterou jsem ochoten do toho dát.

_________________
Obrázek
Perks&challenges: [Fortunate Son] [Ženijní práce a demolice] [Magnet na BB] [Zásobovací důstojník] [Válečný zpravodaj] [Vítězství nebo smrt]


14 čer 2012, 09:29
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Nošení granátu NA vestě
Což o to pěknej je, ale podle mě na ozdobu bys měl prostě nejlepší nějakej delaborák něčeho fakt zajímavýho současnýho... z těch americkejch věcí se mi třeba fakt líbí ty moderní plechovky s flashem, dýmem apod. No a dým už je občas i vidět že se nosí venku třeba přilepenej ductapou k vestě... ale jinak jak jsem psal, nějaká pěkná sumka je prostě da best ikdyž třeba ne hned na první pohled ;)

_________________
http://www.Sniperblog.cz


14 čer 2012, 09:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Nošení granátu NA vestě
Nošení za kroužek pojistky je samozřejmě blbost, když už, tak někam zastrčit za páku. To ale bylo s klasickejma granátama vidět fakt naposledy v namu, dneska se venku nosí max. občas nějakej kouřovej, flashbang nebo podobně třeba zastrčenej pákou za palsy nebo někam přilepenej ducttape, takovýhle klasický "vejcáky" ani omylem.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


14 čer 2012, 12:07
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 11 zář 2010, 10:51
Příspěvky: 359
Bydliště: Deathmarovice
Nový příspěvek Re: Nošení granátu NA vestě
Náhodou to vypada hustokrutopřísně :D Jak na arnoldovi z první fotky :D pro ty co se nevyznají v historii a všeho kolem války jako sem já ani nebudou vědet že je ten granát 40let starý ;) což sem taky nevědel.

_________________
kdo se bojí, nesmí do lesa - MAXIMUM UPGRADE

Nikdo není tak beznadějně zotročen, jako ten co se mylně domnívá , že je svobodný!!
- Johann Wolfgang Goethe -


14 čer 2012, 18:52
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 06 zář 2011, 23:25
Příspěvky: 42
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Nošení granátu NA vestě
Asi to zahákni na nějakej postroj co máš přes prsa, ať jsou na očích, o to asi jde hlavně, ne?
Jinak aby byly vidět a nebylo to jak pěst na oko, tak na stranu LC2 sumky


14 čer 2012, 20:36
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz