Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:47




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 SCAR L od Dboy upgrade na M130 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 16 úno 2009, 19:11
Příspěvky: 1271
Bydliště: Chrudim a Praha
Nový příspěvek Re: SCAR L od Dboy upgrade na M130
jako teoreticky by vymena mechaboxu za AimTop nemel byt problem az na kulisu>
http://airsoft-team-chrudim.rajce.idnes ... pj_37b.jpg
plny valec a delku trysky ktera je u scara 29.2mm>
http://airsoft-team-chrudim.rajce.idnes ... pj_42b.jpg
ale prakticky se nevyhnes brouseni tela, der pro cepy, usazeni pazbycky a spravny chod kulisy, slicovani mechaboxu s hop-komorou, ...

_________________
Jo H&K G3A4 od TM je vážně rarita ... člen Airsoft Teamu Chrudim


14 říj 2011, 14:13
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: SCAR L od Dboy upgrade na M130
Dovnitř určitě pujde budeš muset udělat možná malé úpravy ale pujde.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


14 říj 2011, 16:13
Profil
Četař
Četař

Registrován: 13 říj 2011, 18:49
Příspěvky: 18
Nový příspěvek Re: SCAR L od Dboy upgrade na M130
Díky za odpovědi. Jestli má Hčko stejný mech jako Lko, tak jsou podle tohoto obrázku: http://www.airsoftchrudim.cz/recenze/m4_ris_aimtop/m4_ris_aimtop_73b.jpg de facto stejný.

Válec pro M4 už v tom mechu aimtop je, takže koupit trysku. Jaké jsou zkušenosti s kvalitou plastů? Jde mi hlavně o kloub na pažbě a pažbu jako takovou.


15 říj 2011, 07:05
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 02 dub 2011, 19:50
Příspěvky: 45
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Re: SCAR L od Dboy upgrade na M130
Tak pokud je mech opravdu stejnej jako v L-ku tak na tu trysku bacha. V L-ku je atypicky dlouhá, AsPro sice vyrábí kovovou, ale já ji u sebe ani za boha nemohl rozchodit. Nejdřív to s tryskou nepodávalo jelikož byla moc dlouhá a pak to zase nějak divně těsnilo. Proto radim si dát někam stranou původní trysku. Mne origo těsní krásně. Co se týče plastů tak z osobní zkušenosti mohu říct, že nejsou vůbec špatné. Jenom si to chce dát pozor na zámek pažby. Jestli to u Hčka vyladili nevim, ale u Lka je ten zámek nejslabší místo plastu na zbrani na to jak je namáhano.

_________________
SPR mod.0 ASR, APS AK-74S, A&K SVD Dragunov: 150 m/s, KJW G18C. Errare humanum est. What you call battlefield, I call playground. Dying is brief, but death is forever.


15 říj 2011, 20:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 21 led 2012, 20:42
Příspěvky: 61
Nový příspěvek Re: SCAR L od Dboy upgrade na M130
Já měl v první fázi s tryskou od ASpro pro "SCARA L" též problém, vyměnil jsem ramínko trysky a první krátký test (s původním točákem) dopadl dobře, ale jestli to bude opravdu spolehlivě šlapat se teprve ukáže.....

Jinak SCAR H je kopie SCARA H od VFC, takže tam je zas "všechno" jinak. :D


21 led 2012, 20:57
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2010, 20:29
Příspěvky: 73
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Re: SCAR L od Dboy upgrade na M130
Doufám, že to nebude bráno jako nepřípustné OT, ale chtěl bych se zeptat, zda chystáte recenzi scaru kluci z Chrudimi...;)
Vaše recenze se výborně čtou a vzhledem k tomu, že jsem čerstvým majitelem scaru (http://www.airsoftguns.cz/detail.php?&id=1321) bych recenzi od vás velmi uvítal.

Ta verze co mám já má hopkomoru z průhlednýho plastu, což mě na první pohled překvapilo. Ale zbraň jsem ještě nerozdělával. Na to se chystám tento víkend.


25 led 2012, 21:35
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 16 úno 2009, 19:11
Příspěvky: 1271
Bydliště: Chrudim a Praha
Nový příspěvek Re: SCAR L od Dboy upgrade na M130
jo recenzi na SCAR L od Dboy mam uz dlouho nafocenou, ale nebyl cas to sepsat:
http://airsoft-team-chrudim.rajce.idnes ... _dboyi_pj/

_________________
Jo H&K G3A4 od TM je vážně rarita ... člen Airsoft Teamu Chrudim


25 led 2012, 21:38
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2010, 20:29
Příspěvky: 73
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Re: SCAR L od Dboy upgrade na M130
2 Daven: Právě kvůli tomu se ptám, vím že sfocený to je. ;)


25 led 2012, 21:54
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: SCAR L od Dboy upgrade na M130
sepsani recenze je na mym prvnim miste v psani recenzi uz par mesicu, ale uz nemam tolik casu, abych tomu venoval tech cca 10hodin na sepsani a v nejblizsi tobe to nevidim jinak.

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


25 led 2012, 22:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2010, 20:29
Příspěvky: 73
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Re: SCAR L od Dboy upgrade na M130
Rozhodně nechci kibicovat/popohánět a doufám, že to tak nevyznělo. Je mi jasný, jak to s časem je. Sám chodím do hokny a starám se o dva špunty...


25 led 2012, 22:09
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 29 dub 2012, 10:10
Příspěvky: 14
Nový příspěvek Re: SCAR L od Dboy upgrade na M130
Zdravím, potřeboval bych prosím poradit, mám už něco přes rok SCAR-L od d-boys. Pracoval celou dobu naprosto parádně, nicméně nyní začíná velmi dosluhuvat přesnost ( cca 270mm hlaveň a hlavně opotřebení).
V plánu tedy přichází upgrade. Chtěl bych prodloužit hlaveň na klasickou M4, tudíž mě napadá koupě Promethea 363 mm.
Dále bych rád zvýšil i výkon s kvalitou dílů. Dostatek informací o upgradu scara není, já bych nejradši koupil celý set od aimtopu -> http://airsoftpro.cz/eshop/product_info ... cts_id=622 s tím , že bych si vyměnil pružinu na 120-130 (prej se časem pružina od aimtopu "scvrkne", tak bych nechal i tu 130), ale nejsem si jist, jestli s mechaboxem pro M4 nebudou velké problémy s dosazením do Scara + již zmiňovaná tryska, která má jinou délku, nová, která by lidem nedělala problémy k sehnání asi není, takže bych musel nechat původní a doufat. Zdá se mi to celé ošemetné, tak bych poprosil o vaše rady. :-]


31 kvě 2012, 14:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 09 kvě 2012, 17:04
Příspěvky: 44
Bydliště: Praha 4
Nový příspěvek Re: SCAR L od Dboy upgrade na M130
Co se týče hop komory tak servisák v Morrisovi v Praze mi říkal ze do Scaru-H od D-boye s nějakejma úprava nacpali m4 komoru SHS..ale nakonec to těsnilo líp s původní tak se na to vybodli..a že do elka by to mělo jít nacpat taky..jak moc se to ale povede asi záleží hlavně na šikovnosti technika..

_________________
GP MK18 mod1 -> CQBR SOPMOD Block 1
https://www.facebook.com/assfod.praha/


01 čer 2012, 07:43
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: SCAR L od Dboy upgrade na M130
Já bych asi komplet mecháč neměnil. Vzhledem k tomu, že do SCARu nedáš Mblock, stejně nemůžeš jít nad M120 pokud nechceš riskovat prasklej mech a na to bohatě stačí z větší části původní díly, chce to akorát kovový ložiska, novej píst, novej trn pružiny, pružinu a kabely. Případně můžeš vyměnit hlavu pístu, zbytek vzduchu bych asi kvůli atypičnosti nechal bejt a pouze dotěsnil, co to půjde.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


01 čer 2012, 12:29
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 29 dub 2012, 10:10
Příspěvky: 14
Nový příspěvek Re: SCAR L od Dboy upgrade na M130
Popravdě mně se do nového M4 mechu taky nechce. Je to taková neprobádaná riskantní krajina...
Od kterých výrobců komponenty? Předem píšu, že vybírám jen z dostupnosti airsoftpro kvůli poštovnému. (pokud bude můj výběr zlý nebo jinde bude něco osvědčené, tak klidně objednám z více obchodů.) Napadá mě:
# 120 pružina od Guarderu,
# 6.03 hlaveň od Promethea,
# vzduchotechnika airsoftpro?( http://airsoftpro.cz/eshop/product_info ... cts_id=665 )
# Kovová ložiska mám pocit, že v d-boy scaru jsou nebo jsou nekvalitní?
# hop up gumička černá od systemy (není na 120 moc silná?)
# Trn pružiny airsoftpro ( http://airsoftpro.cz/eshop/product_info ... ts_id=1982 )
# Kabely.. http://airsoftpro.cz/eshop/product_info ... ts_id=1518
# Konektory téčkové
# Co motorek? V základním scaru tahá výborně a se 120 pružinou se obávám, že by nějaký silnější brzy staré komponenty očesal. :-]]
# Je vysoká pravděpodobnost, že by se nová vzduchotechnika hádala s původní d-boy tryskou?

Každopádně děkuju moc za rady, jsem rád, že už se to u mě nějak hne. ;-]


01 čer 2012, 16:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: SCAR L od Dboy upgrade na M130
loziska tam mas kulickovy, m120 vydrzi
systema guma je fajn na m120
osobne bych uz dal kabelaz s mosfetem, aktivni brzdou ci procesorovkou
motor m120 utahne s dobrou 9.6V baterii

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


02 čer 2012, 17:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: SCAR L od Dboy upgrade na M130
Já bych nekupoval set vzduchotechniky, koupil bych max. novou hlavu pístu, dotěsnil hlavu válce teflonkou (nebo zalepil) a vyřešeno.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 čer 2012, 19:14
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 29 dub 2012, 10:10
Příspěvky: 14
Nový příspěvek Re: SCAR L od Dboy upgrade na M130
Díky moderátorům za další hodnotné odpovědi, jinak k té vzduchotechnice, nebude to pak úplný bordel takhle dokoupit jednu součástku k vzduchotechnice od jiného výrobce a přitom nechat starý set? To už si říkám kdoví v jakém stavu původní vzduchotechnika je a bude, zda-li není lepší rovnou koupit nový celý set a nechat jen tu původní trysku? Není zas tak drahý a v horším případě bych u součástek měl mnoho možností, komu je prodat. ;-] Samozřejmě hlavní je kompatibilita, ale nějaká solidní potenciální šance tam snad je, že by nová vzduchotechnika šlapala i lépe než doposud hm?

Jinak ještě jedna otázečka. Přesné hlavně SRC nebo Prometheus? I s poštovným výjdou prakticky stejně. Předpokládám, že v oblíbenosti vede asi SRC, ale každá zkušenost dobrá.

_________________
Člen airsoftového týmu -> Armáda Nového Hrozenkova www.anh.estranky.cz


02 čer 2012, 21:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: SCAR L od Dboy upgrade na M130
Bordel to určitě nebude, naopak docela vážně hrozí, že nová hlava válce nebude nekompatibilní s původní tryskou. Nicméně pokud máš náladu a prachy na to, to zkusit, tak tím určitě nic nezkazíš, třeba to pojede s komplet novým vzduchem dobře.

Hlaveň určitě Prometheus.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 čer 2012, 21:51
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 29 dub 2012, 10:10
Příspěvky: 14
Nový příspěvek Re: SCAR L od Dboy upgrade na M130
Právě mám chuť zkusit vložit novou vzduchotechniku do Scara, výsledek by mohl stát za to a když ne, tak to nechám udělat čistě jak mi radíš a součástky rozprodám, znám spoustu lidí, kteří by je využili. Každopádně jsem moc rád, že mě neposíláš hned kupovat drahé součástky/sety, ale snažíš se pomoci i s tím, aby to celé nestálo přehnaně velké peníze a fungovalo to. ;-]

_________________
Člen airsoftového týmu -> Armáda Nového Hrozenkova www.anh.estranky.cz


02 čer 2012, 22:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Četař
Četař

Registrován: 29 dub 2012, 10:10
Příspěvky: 14
Nový příspěvek Re: SCAR L od Dboy upgrade na M130
Tak jsem zatím nasadil delší/přesnější hlaveň Prometheus 363mm s hop gumkou systema + přítlačný váleček Guarder a výsledek je opravdu skvělý. Přesnost se obrovským způsobem zlepšila, gumička hopuje o dost lépe a výkon se mírně taktéž zvedl. Chci poděkovat Griffonovi za výběr dílů, rady a Davenovi s Jeffem za krásně sepsané recenze na hop komory a instalaci, dost mi to pomohlo v nejistých chvílích.
#
Napíšu tu prozatimní zkušenosti. Jedná se o zbraň d-boys Scar-L, pro rozložení kvéru bylo pro mne nejlepší video odsud http://www.youtube.com/watch?v=TFsYjx5TiKo, demontáž je velmi jednoduchá, prakticky 3 šroubky, jeden čep, vysunutí spodní části a už si můžete hrát s mechaboxem a hop komorou. Pokud si budete chtít prodloužit hlaveň, je třeba odšroubovat výšleh plamene. Závit je hezky čínsky levotočivý, takže tam bacha, pasuje k němu 19mm maticový klíč.
Hop up komora je jednodílná, plastová pruhledná (tvar viz např zde-> http://eagleguns.cz/shop/index.php?p=po ... 8d-boys%29) gumička od systemy s přesnou hlavní Prometheus těsní v komoře pevně, narvat gumičku dovnitř šlo velmi velmi ztuha, tudíž utěsnění teflonovou páskou v této kombinaci by bylo opravdu spíše na obtíž. Mechanismus přítlačný váleček ovláda dobře, ostražitosti je potřeba na zasazení do základní polohy při nejmenším přítlaku. Trošku zlé je regulační kolečko, které lze točit až moc snadno a nelze vypodložkovat, nicméně drážka, ve kterém se kolečko otáčí kolem své osy lze podložit. Já do drážky přilepil malý teflonový proužek a kolečko už má optimální vůli. Poslední záležitostí je hop up pružinka, zdála se mi malá a slabá, tak jsem ji zkusil vyměnit za něco málo silnější a delší (2cm) z prupisky a výsledkem je, že se mi zásobníky dboys v šachtě vůbec nekymácejí a podávání kuliček je nyní parádní. Výsledek stál za to a kdyby můj rok a půl starý mechabox nepotřeboval promazat, tak by mi dosavadní střelbyschopnost naprosto stačila a pro zásah do mechu bych se nepouštěl , nicméně mám už doma vzduchotechniku od airsoftpro, tak uvidím jak bude pasovat.

zde http://www.airsoftchrudim.cz/recenze/m4_komora_2.html ještě přikládám jednu z recenzí od kluků z Chrudimi. Údaje v ní nalezené krásně objasňují chod celého hop up systému a vůbec nevadí, že se Scarová verze trochu odlišuje, princip je pořád stejný.

_________________
Člen airsoftového týmu -> Armáda Nového Hrozenkova www.anh.estranky.cz


08 čer 2012, 12:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz