Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 05:12




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
 Seskok padákem 
Autor Zpráva
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Seskok padákem
Omlouvám se že tohle dávám sem ale nenašel jsem vhodnou poličku. Jelikož se snažím nějak dělat jednotku která mimojiné i skáče padákem, rozhodl jsem se zkusit si to, abych si mohl zasloužit parawing.

Máte někdo zkušenosti s nějakou firmou která tohle nabízí? Vím že na netu jich je kvadrilion ale chci se zeptat někoho kdo tohle prošel a mohl by mi nějakou firmu doporučit. Nejlépe Praha a okolí.

Poznámky abych se na to vysral si nechte od cesty.


16 kvě 2012, 23:52
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: Seskok padákem
Dobrá škola je v Kolíně, ale holt je to 40 min. od Prahy no...


17 kvě 2012, 06:35
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Seskok padákem
Kolin muzu doporucit, lidi od nas skakali tam a spokojenost.

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


17 kvě 2012, 07:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Seskok padákem
Sice jsem tam osobně ještě nebyl, ale dobrý reference mám na vojenskej paraklub v Plzni.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


17 kvě 2012, 09:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 lis 2010, 07:47
Příspěvky: 540
Nový příspěvek Re: Seskok padákem
Taky bych si chtěl někdy skočit nevíte někdo o něčem u nás na moravě ?


17 kvě 2012, 09:31
Profil ICQ
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 15 led 2009, 17:41
Příspěvky: 237
Bydliště: Karlovy Vary
Nový příspěvek Re: Seskok padákem
reyes102 píše:
Sice jsem tam osobně ještě nebyl, ale dobrý reference mám na vojenskej paraklub v Plzni.

Jentak mimochodem, nezabil se jim tam teď jeden týpek při oslavách? :D
Ne samozřejmě, že to pravděpodobně chyba klubu nebude, spíš jde o to jak si dotyčnej padák sbalil... Ale pokud klub půjčuje na semeno padáky, tak to je pak jiná...


17 kvě 2012, 09:36
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 02 pro 2011, 11:37
Příspěvky: 357
Bydliště: 34UBA9724
Nový příspěvek Re: Seskok padákem
Bohuš píše:
Taky bych si chtěl někdy skočit nevíte někdo o něčem u nás na moravě ?

Já právě někoho sháním :D protože nad tím už lamentuju skoro rok, ale nikoho jsem ještě nesehnal, kdo by do toho šel se mnou :D
Teď záleží co přesně chceš, jestli tandem nebo přímo parakurz s papírem.

_________________
-Kdo tvrdí, že meč je silnější než pružina, nepoznal automatické zbraně.
-Dělat operaci bez průzkumu, je jako přecházet cestu bez rozhlédnutí.
M4A3 Bushmaster goo.gl/zfPfw
Obrázek


17 kvě 2012, 09:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 lis 2010, 07:47
Příspěvky: 540
Nový příspěvek Re: Seskok padákem
Delší dobu jsem to s kámošem zvažoval a v létě to asi zkusíme co jsem se díval tak asi půjdeme do solo seskoku.Teď se jenom dívám u koho by jsme to skočily.


17 kvě 2012, 09:51
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 02 pro 2011, 11:37
Příspěvky: 357
Bydliště: 34UBA9724
Nový příspěvek Re: Seskok padákem
Pokud se pro něco rozhodneš, tak dej prosím vědět. Nejspíš bych se přidal, pokud nevadí. Díky :)

_________________
-Kdo tvrdí, že meč je silnější než pružina, nepoznal automatické zbraně.
-Dělat operaci bez průzkumu, je jako přecházet cestu bez rozhlédnutí.
M4A3 Bushmaster goo.gl/zfPfw
Obrázek


17 kvě 2012, 10:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Re: Seskok padákem
Samo píše:
reyes102 píše:
Sice jsem tam osobně ještě nebyl, ale dobrý reference mám na vojenskej paraklub v Plzni.

Jentak mimochodem, nezabil se jim tam teď jeden týpek při oslavách? :D
Ne samozřejmě, že to pravděpodobně chyba klubu nebude, spíš jde o to jak si dotyčnej padák sbalil... Ale pokud klub půjčuje na semeno padáky, tak to je pak jiná...


to byl asi nějakej co už párkrát skákal. Co jsem tak koukal tak ti půjčujou nějakej školní padák a máš ho na okamžité otevření přes karabinu na zaháknutí (jako 101. v normandii) a taky mají nějakej zabezpečovák kterej si sám zjistí tvoji rychlost a případně otevře záložní.


17 kvě 2012, 12:32
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Re: Seskok padákem
trubkin píše:
Kolin muzu doporucit, lidi od nas skakali tam a spokojenost.

Ahoj. Neměl by jsi prosím nějaký webovky. na paraškolu kolín mi net vyházel spoustu odkazů.


17 kvě 2012, 12:36
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Seskok padákem
Nevím co si představuješ pod pojmem školní padák, ale s automatickým otevřením na karabinu skáčou skoro všichni výsadkáři AČR (kromě spec.) a je to naprostej standard i v civilu. Samostatnej HALO seskok je trochu vyšší a dražší liga.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


17 kvě 2012, 13:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Seskok padákem
kdysi zjistoval co to stoji skakat HALO a HAHO, jen kurz kde clovek dostane papir stoji cca 45000,- (tusim ze 12 seskoku s instruktory, teorie, atd.). Potom myslim ze jedna cesta do te vysky 4000m letadlem/vrtulnikem vyjde kolem tri litru (palivo, pilot, amortizace). ale tam se to bude hodne lisit od pouziteho stroje a poctu skakajicich. ale myslim ze pod takove dva litry za skok se asi nedostanes. me to kdysi strasne bralo, kdyz jsem byl v prostejove na brigade (stavba koupaliste - pro mistni :-D) a od tama slo krasne videt jak ten vrtulnik s nima vystoupa, pak sly videt tecky jak hopsaji ven a pak je otevirajici se padaky :-)

edit: je to nejakych 5 let co jsem to zjistoval. ceny se mozna budou lisit. hlavne to palivo asi od te doby trochu podrahlo :-D


17 kvě 2012, 13:35
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Re: Seskok padákem
reyes102 píše:
Nevím co si představuješ pod pojmem školní padák, ale s automatickým otevřením na karabinu skáčou skoro všichni výsadkáři AČR (kromě spec.) a je to naprostej standard i v civilu. Samostatnej HALO seskok je trochu vyšší a dražší liga.


Jen jsem citoval to co bylo napsaný na těch jejich stránkách. Tyhle skoky pro začátečníky se skáčou tak okolo 1500 metrů a i to si myslim že musí bejt adrenalin jak kráva.


17 kvě 2012, 13:37
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Seskok padákem
koukam ze se cena moc nezmenila - http://www.skydivemania.cz/aff.htm

tohle web primo particky z Prostejova


17 kvě 2012, 13:45
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:14
Příspěvky: 60
Nový příspěvek Re: Seskok padákem
K tomu seskoku. Záleží jestli chceš skákat na vojenským padáku nebo civilním. Je v tom docela rozdíl.

Pokud chceš mít skákání co nejzelenější, tak doporučuju skákat u 1. vojenského paraklubu v Plzni (letiště Erpužice), kde se skáče z AN-2 s padákem OVP 68/76A (ZVP 80). Co vím, tak je to takovej jedinej paraklub, kde máš vojenskej kulaťák a vyzkoušíš si jak sebou dobře třískat o zem. Prostě záložák na břichu a celej takovej zabalenej do pytlů. Na druhou stranu (z mýho pohledu) je důležitej fakt, že padáky tohodle typu jsou už spíš o zážitku, protože v AČR se používají OVP80 - nyní se plošně zavádějí OVP80.08 a OVP 80.08 SL. Na lepších místech se navíc skáče na křídlech. Jestli je v ČR ještě nějakej vojenskej paraklub tohodle ražení, nevim, takovej přehled o paraklubech nemám. Takže pokud vojenskej seskok, tak Plzeň.

Pokud chceš ale civilní, tak víceméně kdekoliv. Paraklubů je všude plno, stačí pohledat na netu. Já osobně skákal ještě na střední v rámci studia padáku Falcon (křídlo) v Brně v Medlánkách. Oproti OVP68 máš jenom jeden batůžek na zádech, kdy v něm je křídlo hlavní a záložák kulatej (s tím, že se myslím dneska dávaj už i záložáky křídla).

Pro ty co ještě neskákali, tak si připravte něco kolem trojky peněz (pokud teda nedostanete nějakou slevu a samozřejmě záleží kde budete skákat) a dva dny na školení. Ta trojka peněz je za doktora, instruktáž a seskok. Klidně si můžete zaplatit potom seskoky dva, tři, dvacet. Co si pamatuju, tak běžná sazba za seskok je cca 800Kč.

Pokud nemáte předchozí zkušenosti, tak vždy budete skákat s automatickým otevření padáku (zaháknutá karabina nebo vám to prostě podrží-vytáhne instruktor). Samozřejmě je padák vybaven i takovou krabičkou (nevzpomenu si na správnej výraz), která zaručí otevření padáku v určité výšce. Takže i kdyby se cokoliv posralo (ztratili jste vědomí, neotevřel se padák aj.), tak tahle krabička se postará o to, aby se padák vytáhl ven a vy se nerozplácli o zem.

U klasickýho seskoku (tzn. dva výše popsané) se skáče z výšky 1000-1500m.

Něco jinýho je pak tandemovej seskok. Tam se skáče většinou 4000m a součástí je i volnej pád. Tandem je ale jenom o zážitku, vy se o nic nestaráte, jen máte na zádech připnutýho chlápka kterej to všecko odřídí. Jediný o co se staráte při tandemu jsou zvednutý nohy před sebe při přistání.

Seskoky HALO a HAHO už jsou o tom, že na to musíte mít kurz.

_________________
"AUDI, VIDE, TACE - Poslouchej, dívej se a mlč!" - motto zpravodajské služby
KVHS Rota Hloubkového Průzkumu https://www.facebook.com/KVHS.RHPz


17 kvě 2012, 13:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 16 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz