Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 11:15



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ] 
 Afghanistan 
Autor Zpráva
Četař
Četař

Registrován: 20 led 2012, 16:47
Příspěvky: 14
Nový příspěvek Afghanistan
Zdravim nevíte někdo jak to je s letošním pořádáním akce Afghanistan ???


24 úno 2012, 17:17
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Afghanistan
Máš na mysli ten Sokolovskej?

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


24 úno 2012, 18:00
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 20 led 2012, 16:47
Příspěvky: 14
Nový příspěvek Re: Afghanistan
nvm nikdy jsem naní nebyl .... jediné co otom vim je to že to má bejt několika dení akce na motivi boju v afghánistánu a že se tam platí za v stup k jednotkám NATO nebo k Vzbouřencum ....


24 úno 2012, 18:37
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Re: Afghanistan
Ray píše:
nvm nikdy jsem naní nebyl .... jediné co otom vim je to že to má bejt několika dení akce na motivi boju v afghánistánu a že se tam platí za v stup k jednotkám NATO nebo k Vzbouřencum ....


Jsou dva. jeden v Milovicích a jeden u Sokolova. Ten sokolovskej nevím jakej je ale na tom z Milovic jsem byl několikrát a musím ti říct z dle mého názoru to je za hodně peněz dost málo muziky. Nechci tady nikoho osočovat to Bůh chraň ale tam se upřednostňuje kvantina nad kvalitou. Jako u některých jiných akcí v Milovicích. Nechci tady na nikoho házet špínu ale takhle to vidím já. Howgh domluvil jsem ať je velký Manitou nade mnou. :lol:


24 úno 2012, 18:44
Profil
Četař
Četař

Registrován: 20 led 2012, 16:47
Příspěvky: 14
Nový příspěvek Re: Afghanistan
jj diky za názor .... máte ještě někdo něaký zkušenosti jestli to vubec stojí zato tam jet ??? díky


24 úno 2012, 19:02
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: Afghanistan
Co sme jeli na afghán- milovice tak hodně techniky, herně slabší... další termín není znám, koukl byc hse na stránky týmů co to orgazmizujou...

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


24 úno 2012, 19:39
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Afghanistan
No, na Sokolovskym jsem byl minulej rok poprvé a naposled. Přijeli jsme v pátek večer, do sobotního rána se vůbec nic nedělo, pak bylo vybráno vstupný (snad čtyři kila nebo tak nějak, prostě žádnejch pár drobnejch), že by fungovalo nějaký velení nebo cokoliv podobnýho jsem si nevšimnul, prostě se tak nějak tichou poštou mezi lidma rozšířilo, že pojedem do vesnice hadžíků a to bylo celý. Vyjeli jsme s konvojem, nejmenovaný tým nás nastřelil a naházel na nás hromadu pyra v místě, kde se vůbec bojovat nemělo, načež z toho vzniknul průser a akce byla po pár hodinách postávání na základně a jednej přestřelce ve stylu napoleonskejch válek ukončena. Sečteno a podtrženo, za tři lidi jsme dali cca 2000 (vstupný, benzín atd.) a za to jsme přespali ve stanu na letišti, svezli se na náklaďáku, vystříleli pár set kulí do nepřiznávajících lidí nabíhajících na ruskej útok, pokecali s pár lidma a za míň jak 24 hodin byli doma.

Milovický akce bejvaly dřív peckový a mam na ně spoustu parádních vzpomínek, ale časem šla bohužel cena nahoru a kvalita dolu, teď už jsme tam snad dva roky nebyli a nemyslim si, že jsme o něco přišli. Je to spíš o tom, že si člověk užije atmosféru toho prostoru, sveze se na technice a občas si slušně zabojuje v hodně lidech, ale velení tam většinou nefunguje a většinu času postáváš a poflakuješ se, aniž bys pořádně věděl, co se vlastně děje nebo co máš dělat. Na druhou stranu pár vyloženě povedenejch momentů se najde vždycky.

Pokud chceš zažít nějakou pořádně velikou akci pro ten pocit, nejsi úplně švorc a nemáš možnost se dostat na něco lepšího, tak Milovicema nic nezkazíš, minimálně napoprvé si to užiješ už jenom pro ten parádní prostor a nezapomenutelnou atmosféru. Sokolov bych já osobně už neriskoval ani omylem, pokud teda vůbec bude.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


24 úno 2012, 19:49
Profil ICQ
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Afghanistan
Jednina akce na tema afghanistan ktera ma cenu je protektor, ale tam se dostanou jednotky jen na pozvani.

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


24 úno 2012, 22:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: Afghanistan
Trubkin: Jo, předminulý ročník sem sháněl pouště abych nakonec zjistil, že sem si to mohl odpustit :-D

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


24 úno 2012, 22:31
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Afghanistan
ja jsem byl na afganistanu v milovicich minuly rok za afganskeho obchodnika a mrte jsem si to uzil (kikslak u 9 kalachu), musim ale uznat, ze za vojaky to muselo byt daleko horsi.

nejake foto:
http://asakce.rajce.idnes.cz/afganistan_2011/

tento roku pojedu urcite taky

PS: protektor je jina trida, best akce na toto tema v republice

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


24 úno 2012, 22:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Afghanistan
Jo, za hadráky je to vždycky výrazně větší sranda než za armádu...zase si ale člověk tolik neužije techniku no.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


25 úno 2012, 00:09
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: Afghanistan
Techniky si neužiješ, pokuď nejsi ve vesnici, kde se najednou v noci rozsvítí les a začne na tebe řvát amík, ať jakože zhasneš nebo tě sejmou, protože vesničané žádné světla neměli, tak byli vystříleni a až potom amíci zjsitli, že tam vlastně byly dvě jejich motorizované jednotky, každá nasvětlovala vesnici z jedný strany... Docela sranda na to koukat (Frňákovník PVI ) :-)
A občasné vražedné komando na vlastní noze :-)
Ale každopádně Protector je akce na kterou se těším celý rok (poslední dva ročníky mi bohužel nevyšly -práce- ale tým vyjel, jednou za AČR a teď posledně dělali ovcomrdy s nemocnici)

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


25 úno 2012, 00:27
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: Afghanistan
Jedinej dobrej Sokolovskej avg byl ten, kde za hadráky velela DPM aliance. Ten za to bahno stál každou sekundu.

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


10 bře 2012, 13:21
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 05 dub 2009, 15:48
Příspěvky: 558
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Re: Afghanistan
Já musím říct, že si to náš tým v celku užil. Hodně lidí a techniky, mánevry na poli se 30 lidma. Hrdiný útok na BVP v 8 lidech (zdárně BVP poraženo ...) atd. S velením jsem byl maximálně spokojen. Nejdřív náš tým fungoval na úrovni čety ještě s jedním týmem a nakonec v neděli jsem koordinoval hlavní odvetný útok s technikou proti čmoudům. UNka hráli suprově, vesničani i tálibové taky. Jídlem a zbožím nás zásoboval Jeff na motorce, no co říct, paráda ... ale je pravda, že to byl náš první Afghán a jediné s čím to můžeme srovnat je Lizzard a ten byl tento rok tragický .... Sečteno a podtrženo, kdo chce, užije si to za 500 Kč. To hlavní tam fungovalo, spojení s HQ přes RF-10 od pátku do neděle, jen chudák ten radista ve V3S naspal jen 2h :lol:

Video z akce Afghanistan 2012 http://youtu.be/58mqO8ZNRC8

_________________
LCpl. Freeman G.
4th Recon Bn. USMC
2006-2007 Reenacted
(Finished 2013)

Můj Airsoft MEGAVÝPRODEJ na Rajčeti
Prodej vlastních airsoft přebytků již od 10 Kč


23 kvě 2012, 22:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: Afghanistan
Ano, co odstoupila DPM alli z pořádání je sokolovskej afgán mimo, na ten bych osobně vůbec nejel. Milovice asi budou o kus lepší, ale osobně bych se ani tam nehnal. Holt Protector je z těhlech open akcí asi nejlepší. Ono to celkově stojí poslední dobou za prd, těžko najdeš protivníka co ti vydrží celej víkend a dá dokupy aspoň těch 30-40 lidí. Poslední dobou to jde nějak do kopru, kde jsou ty doby Horizontů aspol. kdy nás tam bylo přes stovku a mydlilo se to tam natvrdo až do neděle.


24 kvě 2012, 06:38
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 05 dub 2009, 15:48
Příspěvky: 558
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Re: Afghanistan
Jekub píše:
Ano, co odstoupila DPM alli z pořádání je sokolovskej afgán mimo, na ten bych osobně vůbec nejel. Milovice asi budou o kus lepší, ale osobně bych se ani tam nehnal. Holt Protector je z těhlech open akcí asi nejlepší. Ono to celkově stojí poslední dobou za prd, těžko najdeš protivníka co ti vydrží celej víkend a dá dokupy aspoň těch 30-40 lidí. Poslední dobou to jde nějak do kopru, kde jsou ty doby Horizontů aspol. kdy nás tam bylo přes stovku a mydlilo se to tam natvrdo až do neděle.


Tak na letošním Milovickým Afghánu Tálibové vydrželi dokonce, naopak armáda se v sobotu večer zvedla a 60% odjelo (vadila jim asi zima a déšť). Na velení bych se nevymlouval, fungovalo .... Takže jsme pak cca ve 40 lidech + řidiči vozidel útočili postupně na pozice nepřítele a vyvražďovali vesnice :mrgreen:

Na Protektor jedeme za měsíc a něco, tak to porovnám najednou ;-) Uvidíme ...

_________________
LCpl. Freeman G.
4th Recon Bn. USMC
2006-2007 Reenacted
(Finished 2013)

Můj Airsoft MEGAVÝPRODEJ na Rajčeti
Prodej vlastních airsoft přebytků již od 10 Kč


24 kvě 2012, 10:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: Afghanistan
Ono právě nejde o to jestli máš na sobě komplet balistiku a všechny nášivky nebo jsi za pasáčka koz, záleží jen na tom co je to za grupu lidí a věř mi že sehnat spolehlivýho protivníka co ti vydrží od pátku do neděle a nedej bože když bude pršet, je už sakra těžký. Ono je pak trochu trapný když ti přijede 30-40 britů na deset maníků....

Na Abcházii jsme taky v neděli dobývali prázdný město, je to holt problém.

Věřim že Protector bude zase klasika, na něj je spoleh, ikdyž je to trochu jinde než první ročníky. Ale zas bych řek že je větší prostor na zábavu a doplnění atomsféry.


24 kvě 2012, 11:05
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 05 dub 2009, 15:48
Příspěvky: 558
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Re: Afghanistan
Kam myslíš že se Protektor posunul ? Můžeš to prosím trochu rozvést ? :) Díky.

_________________
LCpl. Freeman G.
4th Recon Bn. USMC
2006-2007 Reenacted
(Finished 2013)

Můj Airsoft MEGAVÝPRODEJ na Rajčeti
Prodej vlastních airsoft přebytků již od 10 Kč


24 kvě 2012, 11:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: Afghanistan
Tak tytam jsou doby kdy byl jeden život na akci a jelo se spíš dvě armády proti sobě. Tady je víc prvků larpu a i refresh, nic proti tomu nemám, akce jsou to zajímavý. Na začátku to bylo víc military, tohle je řekně větší zábava. Pak ti na akci vzniknou super domorodci s vesničkama, talibové dělaj správnej bordel atd.

Na mym prvni protectoru (tušim že to byla dvojka) jsme pátek a sobotu prozkoumávali prostor jestli tam není činnost nepřítele, večer jsme se spojili s marínou a v neděli se ráno ved přepad na pozici nepřítele. Za celou akci jsem si nevystřelil, nachodil opravdu hodně kiláků, ale bylo to vpořádku, úkol jsme splnili a bojování k němu nepatřilo.

Teď je to už víc akce (ať už střílení, nebo práce s domorodcema) a to je taky fajn. Prostě se to vyvíjí..


24 kvě 2012, 12:07
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 05 dub 2009, 15:48
Příspěvky: 558
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Re: Afghanistan
Jekub píše:
Tak tytam jsou doby kdy byl jeden život na akci a jelo se spíš dvě armády proti sobě. Tady je víc prvků larpu a i refresh, nic proti tomu nemám, akce jsou to zajímavý. Na začátku to bylo víc military, tohle je řekně větší zábava. Pak ti na akci vzniknou super domorodci s vesničkama, talibové dělaj správnej bordel atd.

Na mym prvni protectoru (tušim že to byla dvojka) jsme pátek a sobotu prozkoumávali prostor jestli tam není činnost nepřítele, večer jsme se spojili s marínou a v neděli se ráno ved přepad na pozici nepřítele. Za celou akci jsem si nevystřelil, nachodil opravdu hodně kiláků, ale bylo to vpořádku, úkol jsme splnili a bojování k němu nepatřilo.

Teď je to už víc akce (ať už střílení, nebo práce s domorodcema) a to je taky fajn. Prostě se to vyvíjí..


Tak tohle víceméně popisuje i letošní Afghán, nu což, uvidíme :wink:

_________________
LCpl. Freeman G.
4th Recon Bn. USMC
2006-2007 Reenacted
(Finished 2013)

Můj Airsoft MEGAVÝPRODEJ na Rajčeti
Prodej vlastních airsoft přebytků již od 10 Kč


24 kvě 2012, 12:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: Afghanistan
Osobně trochu pochybuju o kvalitě milovickýho afgánu, resp. myslim že protraktor bude na mnohem vyšší úrovni, ale to už je danný tim že automaticky moc akce spojený s milovicema nemusim. Za ty roky jsem s tim až moc spojil Milana. Ale je to klidně neprávem a byla to super akce. Zkus pak napsat svoje porovnání, třeba na ní za rok taky vyrazíme na zkoušku.

U mě je celkově problém že jako člen DPM alli jsem hodně zmlsanej akcema, tak jsem třeba moc kritickej.


24 kvě 2012, 12:28
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 21 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz