Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 17:05




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ] 
Přejít na stránku 1, 2  Další
 3 Desert 
Autor Zpráva
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 24 zář 2011, 07:02
Příspěvky: 32
Nový příspěvek 3 Desert
Alloha :) ,

přemýšlel jsem o koupení 3 Desert...Ale na Internetu jsem se o nich moc nedozvěděl.Potřeboval bych radu o hledně kvality.Ale hlavně především které jednotky je tahaly a v jakém období. Vím něco o tom že je tahaly DEVGRU a vojáci v Iráku...A to je tak všechno :oops: Pokud teda o 3D něco víte poraďte byl bych vděčný i za různé informační stránky o jednotkách které 3D nosí(ily)...Předem děkuji za odpovědi

PS: Stránky nejlépe v češtině ale za to když budou v AJ vám hlavu neutrhnu, dík :wink:


17 úno 2012, 19:30
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: 3 Desert
"Radu ohledně kvality" nechápu jak myslíš. Tahalo/tahá je obrovský množství jednotek napříč americkejma ozbrojenejma složkama (a nejen tam), od pěchoty po DEVGRU.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


17 úno 2012, 19:54
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 24 zář 2011, 07:02
Příspěvky: 32
Nový příspěvek Re: 3 Desert
Myslel jsem jestli to něco vydrží, ale teď mi došlo že otázka byla úplná kravina...A od jakého roku ( do jakého ) se to tahalo... A opravdu co sem hledal na gůglu tak mi to nic nenašlo takže kdybys měl jakýkoliv odkazy atd. byl bych ti vděčnej...


17 úno 2012, 19:58
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 04 led 2010, 23:37
Příspěvky: 112
Bydliště: Imperial Beach, CA
Nový příspěvek Re: 3 Desert
cca 93-2004 ... v týhle době je tahaly všechny složky US Armed forces, který tahaly DCU.

_________________
BMA1 William P. "Phill" Drew
1/ECHO/SEAL TEAM 1 1998-2003
"If I want your opinion I'll remove the ductape"
"U.S.NAVY - Killing people and destroing things since 1775"


17 úno 2012, 20:04
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: 3 Desert
U americkejch ozbrojenejch složek od první půlky devadesátejch let po první půlku 21. století. Přesnější určení by záleželo na konkrétní jednotce. Není mi jasný, jaký odkazy bys rád, jako něco o tom vzoru a uniformě najdeš klasicky na wiki, globalsecurity a podobně, ale žádný světoborný informace to nejsou.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


17 úno 2012, 20:05
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 24 zář 2011, 07:02
Příspěvky: 32
Nový příspěvek Re: 3 Desert
Taj díky za upřesnění, stránky bych si představoval např. nějaká inf. stránka (jako jsou stránky o SOGu atd.) nebo i konkrétně o určitejch jednotkách, abych dostal určitej směr do budoucnosti...A pokud víte co se k tomu tahalo za vybavení atd atd atd atd... Tak to sem perte potřebuju každou informaci ;)


17 úno 2012, 20:13
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: 3 Desert
No jako směr do budoucnosti si musíš určit sám a dělat to stylem "vyberu si maskáče a pak podle nich zbytek" opravdu není dobrej způsob. Jak ti sem máme házet info o konkrétních jednotkách, když nevíme o kterejch, mi neni jasný, tříbarevný pouště se tahaly fakt u stovek různejch jednotek. Co se k tomu tahalo za výstroj opět záleží na jednotce a době. Prostě to bereš za špatnej konec, "vybral jsem si maskáče a vy za mě vymyslete zbytek" opravdu není dobrá cesta.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


17 úno 2012, 20:21
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 24 zář 2011, 07:02
Příspěvky: 32
Nový příspěvek Re: 3 Desert
No tak původně jsem myslel Deltu nebo podobný SF ale to mi přijde jako docela nemožný.... Tak jsem si myslel nějakou pěchotu, popř. Rangers... Období by bylo tak kolem toho roku 2000+ ...( Helmu mam PASGT, sedí do toho časověho období nebo musim koupit MICH ?)


17 úno 2012, 20:36
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: 3 Desert
Tohle je pořád dokola. Chceš dělat reálnou jednotku? Něco si o ní zjisti. Vygoogli si info, fotky, prohrabej se všim na co narazíš dokud nevykopeš nějaký použitelný informace. O tomhle je reenacting, ne o tom že se zeptáš na foru a potom budeš frajer. Jinak PASGT je na 2000 ok, MICH by byl naopak moc novej.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


17 úno 2012, 20:43
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 24 zář 2011, 07:02
Příspěvky: 32
Nový příspěvek Re: 3 Desert
No právě, hledam už docela dlouho a pořád nic kloudnýho... Tak jsem se vypravil s prosíkem sem na forko... Vim že ty o US něco víš tak jsem čekal že poradíš ( Neber si to tak že si neporadil)... Ale potřeboval bych nějakou stránku ( základ ) o US armě v Iráku...


17 úno 2012, 20:51
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 10 led 2010, 10:18
Příspěvky: 785
Nový příspěvek Re: 3 Desert
Řekni co máš za vybavení (výstroj, výzbroj) a už například na tomto se dá stavět a říci něco přesnějšího.

_________________
Trololol... :facepalm:


17 úno 2012, 20:53
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 24 zář 2011, 07:02
Příspěvky: 32
Nový příspěvek Re: 3 Desert
Tak vybavení, co se týče USarmy, mám zatim téměř nulový... Možná PASGT a Combat Boots... Do teď jsem dělali UK jednotky ale přechážíme na USA...


17 úno 2012, 20:59
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 24 zář 2011, 07:02
Příspěvky: 32
Nový příspěvek Re: 3 Desert
A výzbroj.. M4 od GP a M9 ( manuál TM)...


17 úno 2012, 21:00
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2008, 14:33
Příspěvky: 1407
Bydliště: Turnov (Liberecký kraj)
Nový příspěvek Re: 3 Desert
Jestli chceš základ o Iráku, tak se koukni na Generation Kill. A jestli chceš něco konkrétního, tak si to najdi sám. Trochu vlastní iniciativy by neškodilo...

_________________
Tango down!
______________________________________________________
KAC SR 25 (PJ, komplet custom Smolda): 123 m/s s BLS 0.30g
Colt M4 CQB-R (DBoys): 96 m/s s BLS 0.28g
Colt MEU (Bell): 99 m/s s BLS 0.20g


17 úno 2012, 21:03
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: 3 Desert
Tak zrovna generation kill je trochu blbost, ne? Když vezmu že to není armáda, 3desert je tam dost okrajově a není to rok 2000...

Já bych ti radil projít si stránky různých airsoftových/military/reecacting jednotek co se zaměřujou na daný období a tahaj tudle výstroj, často kromě vlastních fotek mají na webu i info o předloze atd.

PS: bezvýznamný rejpnutí...
Griffon píše:
U americkejch ozbrojenejch složek od první půlky devadesátejch let po první půlku 21. století.
To jako do roku 2050? :lol:

_________________
http://www.Sniperblog.cz


17 úno 2012, 21:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2008, 14:33
Příspěvky: 1407
Bydliště: Turnov (Liberecký kraj)
Nový příspěvek Re: 3 Desert
Aha on chce us army :D tak to pak nic...ale jo 3col deerty tam jsou taky :)

_________________
Tango down!
______________________________________________________
KAC SR 25 (PJ, komplet custom Smolda): 123 m/s s BLS 0.30g
Colt M4 CQB-R (DBoys): 96 m/s s BLS 0.28g
Colt MEU (Bell): 99 m/s s BLS 0.20g


17 úno 2012, 21:20
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: 3 Desert
Jak můžeš něco hledat, když nemáš ani hrubou představu, co chceš dělat za jednotku? A jak já ti můžu poradit, i kdybych stokrát chtěl? Základní stránka o US Army v Iráku (stejně jako o čemkoliv jinym) je prostě Google. Potom Wikipedie, Globalsecurity a podobně, ale na to přijdeš časem, když budeš hledat a googlit. Jedna věc je ti poradit co ta která jednotka v tom kterym roce tahala za vestu nebo za kvér, druhá věc je ti vymyslet jednotku, rok, sepsat kompletní seznam výstroje a ještě ideálně historii a přihodit pár fotek. S tim prvnim nemam problém a poradim rád, pokud budu moct, na to druhý zapomeň.

reyes -> Ah, frak me, osm hodin čučení do excelovejch tabulek má na mozek horší vliv jak flaška skotský. Samozřejmě jsem tim myslel prvních pět let 21. století :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


17 úno 2012, 21:28
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 20 bře 2010, 19:00
Příspěvky: 387
Nový příspěvek Re: 3 Desert
Ještě bych dodal, že pro začátek bych si vybral spíš něco jednoduššího aka klasická pěchota apod. než deltacoolforce/SEALS/Rangers. Pokud se nechytneš s partou co tyhle jednotky jezdí už nějaký roky, tak to většinou dopadne akorát tak výsměchem od ostatních a není divu.

_________________
Andrew Haleck
B/3-7 INF, 3ID (96 - 98)
Valkyrie Corp. (2012 - now)
Facebook


18 úno 2012, 02:45
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 24 zář 2011, 07:02
Příspěvky: 32
Nový příspěvek Re: 3 Desert
reyes,Griff : Díky vám, včera večer jsem do noci hledal různé věci a pořád nic kloudnýho né a né, o US army je toho mraky ( MRAKY.MRAKY,MRAKY) ale o tom období kolem roku kde maj 3Desert hrozně málo a když už se na nějaký fotce objeví tak je to fakt vzácně :/ Navíc je tam plno fotek z Iráqu kde už tahaj kompletní UCP... Ale co sem tak koukal tam bysme mohli dělat třeba 2.pěší ( Myslim "INDIANHEADS", jestli kecam opravte mně) ale opravdu nic :D Takže jdu ještě hledat ale kdybyste měli nějaký stránky.... Perte to sem...

Opik: Jop , jop, kdyť jsem psal že bych stejně SF asi moc dělat nemohl, prečti si to kdyžtak pořádně i když ono nšco číst v půl třetí ráno na tom zasr**** displeji je taky něco :D


18 úno 2012, 07:48
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: 3 Desert
Tak že ses taky snažil, tak tě trochu navedu :lol:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 886&type=3 -> http://www.mountain-division.com -> Galerie
Jinak inspirujících stránek je na tom FB víc, ale často spešláci.

A vážně hledej info po stránkách reenactorů, podle mě je to jednodušší než google a ikdyž třeba někdo tahá UCP, tak má v odkazech jiný jednotky atd. atd. a postupně určitě narazíš na zajímavý věci.

Registr jednotek je i tady na foru, tak si to klidně taky projdi.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


18 úno 2012, 08:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 24 zář 2011, 07:02
Příspěvky: 32
Nový příspěvek Re: 3 Desert
reyes102 píše:
Tak že ses taky snažil, tak tě trochu navedu :lol:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 886&type=3 -> http://www.mountain-division.com -> Galerie
Jinak inspirujících stránek je na tom FB víc, ale často spešláci.

A vážně hledej info po stránkách reenactorů, podle mě je to jednodušší než google a ikdyž třeba někdo tahá UCP, tak má v odkazech jiný jednotky atd. atd. a postupně určitě narazíš na zajímavý věci.

Registr jednotek je i tady na foru, tak si to klidně taky projdi.



:D Týýjo, děkuji ti dobrá vílo :lol:


18 úno 2012, 08:32
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 24 zář 2011, 07:02
Příspěvky: 32
Nový příspěvek Re: 3 Desert
Koukal jsem na US-Army.cz a tam mají FLC ( http://www.us-army.cz/4229,molle-3d-nos ... a-flc.html) A pod ní nějakou vestu, nejsem žádnej znalec ale řekl bych že to je IBA ve WDL... To se tahalo kdy..? Spadalo by to do toho "mého" období? A jak maj ty borci ty helmy to je PASGT nebo MICH (Podle toho NVG mountu bych řekl PASGT)... A jestli nevíte o téhle fotce něco trošku víc... Např. Jaká to je jednotka atd. ( insignie nevidim) atd.. ( Sry, nějaké ty moje pojmy a otázky vám možná budou k smíchu ale vlastně se softem začínám a s US army tuplem... :-) )


18 úno 2012, 09:01
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: 3 Desert
FALLUJAH, Iraq (Feb. 8, 2005)

Pokračujeme v kurzu vyhledávání (dneska mám hold fajn náladu).
V googlu je nová fičura která umí hledat podle fotky, prostě tam zkopíruješ tu fotku z armyshopu a vypadne něco takovýhodle:
http://images.google.cz/search?tbs=sbi: ... 3&biw=1280

Tím se mimojiné dostaneš na dva zajímavý servery plný fotek a informací army.mil a militaryphotos.net.

K výstroji ať ti spíš napíše někdo povolanější

_________________
http://www.Sniperblog.cz


18 úno 2012, 09:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: 3 Desert
A máme tady další část kurzu vyhledávání. "Nevim odkdy dokdy se tahalo IBA" => http://en.wikipedia.org/wiki/Interceptor_Body_Armor

Citace:
The original Interceptor OTV variant first began to be issued to U.S. Army ground combat units in the early 2000s, and the first OTV carriers were first produced in the M81 Woodland camouflage pattern (One initial contractor for the early OTVs was Point Blank, Inc).


"Nevim jak rozlišit PASGT od novějších helem" =>
http://en.wikipedia.org/wiki/PASGT
http://en.wikipedia.org/wiki/Lightweight_Helmet (na tuhle stránku se dostaneš z článku o PASGT, i kdybys o tejhle helmě v životě neslyšel)
http://en.wikipedia.org/wiki/Modular_In ... ons_Helmet

Dozvíš se, že v letech 2004-2005 už byly PASGT plně nahrazený MICHem u army a LWHčkem u maríny, podle fotek poznáš, že to co je na fotce PASGT určitě nebude, předevšim to je krásně znát podle podbradníku, u kterýho je vidět, že je chycenej na dvou místech. Z toho vyhledávání, co ti poradil reyes pak zjistíš, že je to marína a tudíž helma je LWH.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


18 úno 2012, 12:49
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 13 lis 2011, 18:21
Příspěvky: 14
Nový příspěvek Re: 3 Desert
Tady malý schrnutí, chtěl si US jednotky s 3Desertem a ne nějaký spešláky takže bych volil třeba US army třeba okolo roku 2004 třeba v Fallujah.Jednotky který tam byli si snad najdeš.
Zvol si jednotku a období to je základ.
viz http://no.wikipedia.org/wiki/Fil:US_1st ... ,_2004.jpg
Na netu najdeš snad milion fotek
Jinak s výstrojí ti musí pomoct někdo víc co se o to zajímá a musíš taky hledat, jen s namátky tam vidim : Pasgt +NVG mounth , IBA v woodlandu ,Bijans WD nákoleníky.Jinak sumky asi od SDS ale nevim jistě. Když tak mě opravte


18 úno 2012, 20:39
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 24 zář 2011, 07:02
Příspěvky: 32
Nový příspěvek Re: 3 Desert
Tak jsme z klukama udělaly rychlou taktickou poradu přes FB :D :D A dohodly jsme že budem dělat 2. IB ( Indianheads tušim, jestli melu hovna, ukamenovat mě :D ), roku 2004... Ale co jsem sjíždel fotky tak tam už neměli nikde PASGTy ale už jen MICHe... Což by nebyl problém koupit ale jak to teda je... ? :)


18 úno 2012, 22:26
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Re: 3 Desert
TheSkunk píše:
Tak jsme z klukama udělaly rychlou taktickou poradu přes FB :D :D A dohodly jsme že budem dělat 2. IB ( Indianheads tušim, jestli melu hovna, ukamenovat mě :D ), roku 2004... Ale co jsem sjíždel fotky tak tam už neměli nikde PASGTy ale už jen MICHe... Což by nebyl problém koupit ale jak to teda je... ? :)


http://images.google.cz/search?tbm=isch ... 62l13l13l0

vyjede ti tam cca 4 000 000 fotek us army z iraku tak si tam snad vybereš.

a je to 2nd ID - (infantry division) a ne 2IB


18 úno 2012, 23:34
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: 3 Desert
Hele, jestli si to chceš zjednodušit, tak dělejte 2003. 2004 je začátek zlomu, kdy se přecházelo na UCP, blembáky se měnily za MICH a podobně a řešit v tomhle roce vybávko je voser. Invazi v roce 2003 máš jasnou - 3col deserty, wdl IBAčko, PASGT blembák atd. Jinak, pro inspiraci doporučuju seriál Over There, je to o 3ID právě na začátku Iraqi Freedom a kromě toho, že je to fakt pěknej seriál, je i relativně přesnej co se týče vybavení a faktů obecně. Dále pokud fakt chcete dělat indiány, tak si dejte sakra záležet, ať to děláte pořádně a neni ostuda, nebo vám utrhnem koule. Což mi připomíná, odkud jste? V západních čechách je co se 2ID týče už docela slušná základna lidí (od 90s po modernu) a měli byste to jednodušší, než začínat od nuly.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


19 úno 2012, 12:08
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 24 zář 2011, 07:02
Příspěvky: 32
Nový příspěvek Re: 3 Desert
Jsme ze středních čech( Rakovník, kousek od Kladna)...Jinak ta 2ID není úplnou nutností... Mohla by to bejt klidně 3,1.. To není podmínka... Jinak..Jelikož je teďko za pěknou cenu FLC dávají se taky přes IBA? Páč na nějakých fotkách jsou a nějakých ne :D A zrovna bych teďko 2k za IBA dávat nechtěl...


19 úno 2012, 19:05
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 17 úno 2011, 16:57
Příspěvky: 229
Nový příspěvek Re: 3 Desert
Bez peněz do reenactingu nelez!

_________________
“Semper Fidelis”
NAVY SEAls team. 54/sx/NST-6: Jednotku napodobujeme podle sebe,protože jsme si ji upravili.
Elvis z Prahy:Chytří érsoftpražáci nesimulujou pouštní jednotky


19 úno 2012, 19:14
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz