Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 25 dub 2024, 20:03




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 MB05 Well dotaz 
Autor Zpráva
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: MB05 Well dotaz
tak teoreticky to muze byt klasicka L96 s nejakym custom telem, ale ze by to nekdo pouzival jsem taky neslysel, nevidel


01 úno 2012, 13:37
Profil ICQ
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2008, 14:33
Příspěvky: 1407
Bydliště: Turnov (Liberecký kraj)
Nový příspěvek Re: MB05 Well dotaz
Kromě toho mi to přijde děsně nepraktické...čím víc hejblátek, tím víc poruchovosti a méně pevnosti...a u takovéto sniperky zrovna ta pevnost pažby není k zahození.

_________________
Tango down!
______________________________________________________
KAC SR 25 (PJ, komplet custom Smolda): 123 m/s s BLS 0.30g
Colt M4 CQB-R (DBoys): 96 m/s s BLS 0.28g
Colt MEU (Bell): 99 m/s s BLS 0.20g


01 úno 2012, 13:50
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: MB05 Well dotaz
amen - M700, M40 rulezzzz :-D


01 úno 2012, 14:15
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: MB05 Well dotaz
Ta 05 mi přijde spíš jako nějaká sport verze :-P proletěl sem stránky accuracy international a tu zmršeninu sem nenašel, je možný že to je jinej výrobce, nebo sem to prostě jen přehlídl- s tou mojí kocovinou asik největší pravděpodobnost... jen info link: http://www.accuracyinternational.com/products.php

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


01 úno 2012, 14:55
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: MB05 Well dotaz
jeste nemcouri to vyrabi licence ne? jako G22. tak mozna oni. jestli to teda neni jen prejmenovane britske AI


01 úno 2012, 15:00
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: MB05 Well dotaz
Jo jinak když do té L96 dám novou Hop Up komoru tak jakou hlaveň? Píšou 499 mm dlouhá vnitřní hlaveň ale přesně takovou se mi nepodařilo najít. Jedině 510 a uřezat nebo já nevim.

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


08 úno 2012, 15:15
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: MB05 Well dotaz
jo, presne tak, nebo poridit nejaky flash hider...

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


08 úno 2012, 15:28
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 16 bře 2011, 14:06
Příspěvky: 130
Bydliště: Milevsko
Nový příspěvek Re: MB05 Well dotaz
Upgrade komory jsou z 99% stavěny na typ AEG hlavně!


09 úno 2012, 17:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 16 bře 2011, 14:06
Příspěvky: 130
Bydliště: Milevsko
Nový příspěvek Re: MB05 Well dotaz
Jacob píše:
No a jakou kvalitní?? pokud nechceš shánět tuším že PDI, lylax je dělají tak to chce aspro komoru a ARG hop gumu z hlavní..

Vůbec ne! Já jsem kdysi do mb03 nacpal gumu od King arms a super!I ta má ale svoje mouchy s kompatibilitou :-(


09 úno 2012, 17:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 16 bře 2011, 14:06
Příspěvky: 130
Bydliště: Milevsko
Nový příspěvek Re: MB05 Well dotaz
ježo píše:
tak, v MB je klasicka obyc hlaven, smucka hop gumka a komora co unika (styk hop- tryska) as pro je optimalni volba pokud nemas finance na pdi (ta ma svoje mouchy pri stelovani) nebo sou pak mdifikace puvodni- teflonova paska, podkladani hopky coz muze byt obcas kontraprooduktivni a delat zadusy...

Kde si zjistil, že s ní jsou problémi se štelovánim?Na jaký hop komoře?Já si myslim že tahle guma dost frčí i na AEG !! http://www.airsoftguns.cz/detail.php?&id=1719 Ber v potaz, že jen kvalitní a dobře udržovaná snipa obstojí u snipera! To už si rovnou můžeš koupit CM.028 a budeš best! :D


09 úno 2012, 17:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: MB05 Well dotaz
a) Nespamuj x příspěvků pod sebe, napiš všechno do jednoho pokud možno.
b) Do ježa bych se bejt tebou opravdu neopíral ;-)

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


09 úno 2012, 17:27
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 16 bře 2011, 14:06
Příspěvky: 130
Bydliště: Milevsko
Nový příspěvek Re: MB05 Well dotaz
Pročpak? Zajímaj mě něčí názory!
Nespamuju!!


09 úno 2012, 17:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2010, 11:53
Příspěvky: 1207
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: MB05 Well dotaz
Hmm to je skutečně výborný že jsi do 03ky narval KA hop gumu, my se tu ale bavíme o Mb05ce což je jiná zbraň...
Jak se můžeš navážet do zkušeností z nějakou komorou když ani nevíš o jaké mluví..

_________________
CaG3 ris - GD130- 155ms -> DMR
Custom M4 - 110 - 133ms
Tm AUG,Cyma Mp5,Cyma AK, JG G36
WE G17,Mp7,brokovnice
https://www.facebook.com/TripleCanopyPraha/?fref=ts


09 úno 2012, 17:42
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: MB05 Well dotaz
Flory píše:
Pročpak? Zajímaj mě něčí názory!
Nespamuju!!


Protože to je jeden z největších znalců co se manuálních pušek týče co já znám.
A když já řeknu že spamuješ, tak spamuješ. Pokud se ti to nezdá, přečti si laskavě pravidla, je tam jasně definováno, co se na tomto foru považuje za spam.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


09 úno 2012, 17:45
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 16 bře 2011, 14:06
Příspěvky: 130
Bydliště: Milevsko
Nový příspěvek Re: MB05 Well dotaz
Ptal ses na kvalitní Hop gumu ne?!


09 úno 2012, 17:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: MB05 Well dotaz
Já? Já jsem se neptal na nic...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


09 úno 2012, 17:48
Profil ICQ
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2010, 11:53
Příspěvky: 1207
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: MB05 Well dotaz
Jenže já mluvil o gumě pro L96 (ze základní hop komorou a tam aeg gumu NEDOSTANEŠ) ne aeg :roll:
Si alespoň přečti předchozí příspěvky...
On myslel mě, a myslel blbě.. :)

_________________
CaG3 ris - GD130- 155ms -> DMR
Custom M4 - 110 - 133ms
Tm AUG,Cyma Mp5,Cyma AK, JG G36
WE G17,Mp7,brokovnice
https://www.facebook.com/TripleCanopyPraha/?fref=ts


09 úno 2012, 17:50
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 16 bře 2011, 14:06
Příspěvky: 130
Bydliště: Milevsko
Nový příspěvek Re: MB05 Well dotaz
A jo já měl zato že se už jedná o gumce do upgrade komory :cry:
Tak to soráč no...


09 úno 2012, 18:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: MB05 Well dotaz
Flory píše:
ježo píše:
tak, v MB je klasicka obyc hlaven, smucka hop gumka a komora co unika (styk hop- tryska) as pro je optimalni volba pokud nemas finance na pdi (ta ma svoje mouchy pri stelovani) nebo sou pak mdifikace puvodni- teflonova paska, podkladani hopky coz muze byt obcas kontraprooduktivni a delat zadusy...

Kde si zjistil, že s ní jsou problémi se štelovánim?Na jaký hop komoře?Já si myslim že tahle guma dost frčí i na AEG !! http://www.airsoftguns.cz/detail.php?&id=1719 Ber v potaz, že jen kvalitní a dobře udržovaná snipa obstojí u snipera! To už si rovnou můžeš koupit CM.028 a budeš best! :D


Eh, no co...

Protože sem už těch komor pár instaloval a čirou náhodou mám jednu v APS96tce (a to už 4 roky) takže za tu dobu sem už na ní stihl ledasco vychytat. A teď specificky:

Hop komra PDI největší problém (a zároveň výhoda) je štelování hopu. dělá se to pomocí dvou mirkoimbusů- červíků (snad 0,5 nebo 0,25) problém je, že jejich rozsah nepokrývá dostatečné rozmezí- PDI dělá i jiný typ přítlačncýh nožiček s větším výstupkem, který tohle řeší, nebo se ty mikroimbusy-červíky musí zrhuba o 1/4 - 1/5 zkrátit. Když je vytočíš moc, tak si s nima poškrábeš trysku- pominu že na nich odjebeš rysky.

Dál: imbus- klíč co k tomu dostaneš je zatraceně krátký a opravdu špatně se s ním naipuluje. U klasického designu tam je tuším že 2 imbus a hop se dá nastavovat s nenataženou zbraní, což u pdi nejde- musíš mít válec v zadní poloze- trysku mimo komoru.

Dál: ty imbusy-červíci se samovolně povolují a po čase už je to fakt problém, proto je vhodné se babrat se teflonovou páskou do závitů, popřípadě lepidlem na závity. Trochu kontraproduktivní pro štelování v akci.
A to samé o těch co fungují jako zámek hlavně.

Pochopitelně tohle sou jen drobné mouchy. Horší to je třebas s přítlačným válečkem. Ten co je ke komoře je ok, ale dávát tam jakýkoliv aeg typ už je docela sranda, protože otvor na styk váleček- gumka je dost široký a usadit to je docela sranda- navíc se to při střelbě pohybuje takže opět nutná modifikace.

jako další bonus máme ty zmiňované ramínka- každé se šteluje zvlášť, netušíš jak otravné je ladění tohohle systému v kombinaci s povolujicím se imbusem- jen tak na okraj 1/2 otočky kolem "sweet spotu" je rozdíl mezi rovnou dráhou letu a kolmým startem kule po 30m popřípadě její propad. No ty červící- raminka sou tam dvě a jde o rozdíl mezi nima.... docela páračka, to ti řeknu. Časem se to člověk naučí vychytávat... takže je to jen otázka zvyku

No... tohle všechyno je konstruktivní kritika a všechny tyhle věci sou jen drobné mouchy které se dají vychytat pomocí papíru / plíšků pilníku a teflonky. Ve finále to je nejstabilnější hop-up co sem viděl od dob VSR10 se základovou TM komorou :-P Což je důvod proč je to pořád TOP na trhu. hands down na tohle. A těch pár věcí okolo už k tomu prostě patří...

Jo- skoro bych zapoměl že ta komora se občas nemá ráda s tlustýma hopkama, nej kombinace byla prozatím: černý GD je jediná z trvrdých gumek co obstála, pak fialová prometheus, černá systema černá PDI. (jo k tomuhle pdotknu že všecky s PDI hlavní a nebo sem jich pár instaloval s KM hlavní, doma mám ještě prometheus v m16 tak to kdyžtak v létě testnu.

Jinak 03 je kopča TM vsr10 a tam je opravdu nej, upgrade hop guma a že se tam odjebe to plastové táhlo na štelování hopu tak TM / Laylax komora. Ale to je dáno taky tím, že design upgradu zůstává stejný. tzn upgradová komora bere původní typ hlavně (pdi dělá VSR hlavně, edgi dělá vsr hlavně a nevím kdo ještě...) ALE taky se dělají komory pro AEG typ (gumka + hlaveň) komparativně je lepší typ VSR. můj názor. Proto jak už sem zmiňoval je u M03 fakt nej věc pořídít tu Km gumku, bo nemusíš řešit žádné modifikace, což u Mb nejde- je to atyp jehož upgrade spočívá ve vyměnění nešikovně-neefektivního systému napojení gumky na hlaveň za aeg typ. (doufám že tohle šlo pochopit, trochu sem se zamotal)

A pokuď bysme to brali do detailů tak aeg gumka by se dala modifikovat na použití do MB01 se základní komorou, jen to chce dobře oměřit a vyhrát si s napojením a teflonovou páskou. dělal sem to prozatím ejdnou a výsledek byl úměrný nákladům, nicméně věřím že by to šlo udělat líp (výběr jiné hopgumky (tlustší) a jiný "střih" :-D :-D :-D

Edit: opravuju Typos

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


09 úno 2012, 18:17
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 16 bře 2011, 14:06
Příspěvky: 130
Bydliště: Milevsko
Nový příspěvek Re: MB05 Well dotaz
Momentálně funguju s TM VSR-10 no a na ní mám stejnej názor jako ty :wink:
O tom typu PDI komory se dvěma páčkami vím...jinak díky za ty informace.Plánuju už 2.objednávku z X-fire a v tej je na 1. Komora (+hlaven typu aeg) tak mě zajímá jaký je hodnocení :wink:
Kde nakupuješ ty ten cajk od PDI?? Tady?http://www.x-fire.org/top/vsr10.html
Taky mam v plánu VSR-10 zkrášlit ze vnějšku :)


09 úno 2012, 18:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: MB05 Well dotaz
Jo, taky z x-fire. teda, Teď už ne, co zdupali clo a dph na balíkách tak se to přestalo rentovat (kurz dolaru s tím taky mává)... ale tehdy sem oslovil pár shopů u nás a cena byla vysoká, takže sem to risknul s japíkama domluva slušná, poštovné vycházelo na zhruba 2200 yen, což ve srovnání s redwolfem nebo ehobby (oboje balík přibližně stejné váhy / velikosti) pošta okolo 100 usd :-P

Co se té komory (bavíme se o VSR předpokládám) týká, tak platí to samé co sem už psal, ten design je stejný, liší se akorát rozměrama.
nechal bych tam základový hop up s KA gumkou nebo se zaměřil na sehnání Laylaxové komory má původní design hopu. K tomu přibrat pdi hlaveň a KA gumku, nebo laylax gumku (občas najdeš výrobky lalyax pod značením prometheus nebo PSS10, pozor PSS96 je na typ96)

Co se dál věcí týká, tak je otázka co máš, jestli g-spec nebo klasiku (rozdíl v délce hlavně 300 mm nebo 430mm) podle toho vybrat set válce (!!jedna firma!!!) tady vede PDI protože dělá sety narozdíl od laylaxu kde je potřeba shánět díly zvlášť. Výkonově je barikaru (compo sety) stejně jak laylax.

Lepší mi přijde teflonový válec, než palsonite, i když teoreticky na úkor výdrže (na 96tce mi ale oba šlapou bez problémů na 210sp pružině), Laylaxí píst je OK, tak samo jako PDI- classic. PDI barikaru mi přijde jako nej varianta (VC) pro 300% pružinu. výš už bych se bál (na 210 sem se setkal s tím že ta těsnící kulička-ventilek dolsova imploduje na prach :-( ale i tohle se dá vyřešit kulička z jiného materiálu- větší) ale zas vzhledem ke kulivu co je natrhu je úsťovka kolem 200m/s moc - neefektivní.

trny sou šumafuk, pružiny: laylax má větší výběr ale pdi se mi líp natahují a ta jejich 300% je fakt výborná. podle pružiny ale bereš typ pístu!
další věc k zamyšlení je typ spoušťáku, v základu tam je 45 stupňů a buď měníš záchyt za pdi nebo celý spoušťák, potažmo dát tam odolnější 90 stupňový ale pak bacha- pisty se liší :-)

takže když to shrnu: komora je OK má svoje mouchy výkonově sou zhruba srovnatelné ale pdi je dostupná a shánět laylaxku se prodraží na poštovným :-( zbytek vede pdi bo to všecko máš v jednom shopu a vyjde to líp než shánět jednotlivé díly...

mít na výběr tak to celeé postavím z laylax dílů a budu uvažovat jak moc rozdílu sem získal o něco lepším válcem a o stín horším pístem:-D

nebo bych se na to vysral úplně a kontaktoval polastar: http://www.polarstarairsoft.com/vsr10.php a pak pohledal EdGiho 6.00 VSR hlaveň a k tomu pár krabic .29 goldenball

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


09 úno 2012, 19:15
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: MB05 Well dotaz
Tak mám tady poslední soud:
Takže buď L96 ať už bazarovou nebo novou:
http://airsoftpro.cz/eshop/product_info ... ts_id=1464
Nebo staré známé SVD:
http://airsoftpro.cz/eshop/product_info ... ts_id=1948

A teď která z nich?

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


10 úno 2012, 13:36
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: MB05 Well dotaz
za sebe bych bral SVD. ale zalezi spise co chces ty :-) z oboji se da vytriskat hodne luxusni vykon za par korun, oboje jsou celkem povedene kvery. za sebe rikam SVD. Cely ten upgrade mi prijde takovy vice sympaticky :-) nevyhodu vidim v tom natahovani, ale s tim vykundifikatorem od aimtopu bych v tom zase takovy problem nevidel :-)


10 úno 2012, 13:48
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: MB05 Well dotaz
Já bych taky šel do SVD, ale čistě náhodou jsem narazil na tenhle inzerát:
viewtopic.php?f=133&t=12763
což mi přijde docela dobrý.

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


10 úno 2012, 14:28
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz