Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 06:00




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Nejvhodnější kolimátor na AK 
Autor Zpráva
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Nejvhodnější kolimátor na AK
Griffon píše:
L_Hol píše:
Budu to dávat na tuhle http://www.armymarket.cz/montazni-baze-bocni-pro-ak-cyma-d2285
to neni 22mm ale 20mm a na airsoftguns maj taky 20, tak nevim

pro seth-catchme: asi se toho potřebuješ rychle zbavit, ale já neplánuju kupovat v nejbližší době...to spíš časem

EDIT: na ASmorava maj taky montáž na AK a píšou, že tam jdou dávat 20mm i 22mm, myslíte, že je to to samý, jako jinde? maj to tam, totiž za dost větší cenu...


To je všechno jedna a ta samá lišta ;-) Jsou jen dva druhy, 11 a 22mm, když někde píšou 20/21, tak je to to samý jako 22.


Má pravdu, všechno bude obyčejná lišta se stejnou šíří.

Jinak k těm lištám...normálně jsou i lišty 11mm, 14mm, 18mm, 20mm, 21mm, ale to vše je na ostrých zbraních či vzduchovkách. Ale i soft má vyjímky Například L85 od STAR i ICS má nosné ucho, pod kterým (když se sundá) je lišta 20mm a klasické doplňky na lišty tam nedrží. Je nutné si koupit přímo od výrobců 21mm standardní lištu pro tyhle zbraně. A Takový desert má třeba 22mm lištu. G36 má také pod nosným uchem lišty, ale jsou to atypické záležitosti šíře cca 18 mm. Já jen tak na okraj.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


07 led 2012, 19:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Nejvhodnější kolimátor na AK
Co se týče L85, tak kvér od Army, který je (pokud se nepletu) kopča ICSka, má sice nestandardní lištu, ale není problém na ní přidělat cokoli, co je dělaný na klasickou 22mm RIS. Ozkoušeno, kamarád z jednotky jí má a nosí na tom takhle ACOG a jednou jsme tam z nudy zkoušeli dát i carryhandle z M16 :D U Deserta platí to samý, nevim jakej má ta lišta na něm rozměr, ale jde na to standardní RIS příslušenství. G36 pod nosnym uchem určitě žádný lišty nemá, má tam akorát úchyty právě na ucho a pokud je mi známo, tak žádný jiný příslušenství než různý varianty ucha/montážní lišty, který by na ně šlo přimontovat, se nedělá.

Jinak jo, samozřejmě vim že když opustíme svět airsoftu, tak je hrozná hromada různejch montážních lišt, bází a celkově standardů, ale já jsem mluvil o airsoftovejch kvérech, na kterejch prakticky nenarazíš na nic jinýho než standardní RIS.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


07 led 2012, 21:30
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Nejvhodnější kolimátor na AK
Griffon píše:
Co se týče L85, tak kvér od Army, který je (pokud se nepletu) kopča ICSka, má sice nestandardní lištu, ale není problém na ní přidělat cokoli, co je dělaný na klasickou 22mm RIS. Ozkoušeno, kamarád z jednotky jí má a nosí na tom takhle ACOG a jednou jsme tam z nudy zkoušeli dát i carryhandle z M16 :D U Deserta platí to samý, nevim jakej má ta lišta na něm rozměr, ale jde na to standardní RIS příslušenství. G36 pod nosnym uchem určitě žádný lišty nemá, má tam akorát úchyty právě na ucho a pokud je mi známo, tak žádný jiný příslušenství než různý varianty ucha/montážní lišty, který by na ně šlo přimontovat, se nedělá.

Jinak jo, samozřejmě vim že když opustíme svět airsoftu, tak je hrozná hromada různejch montážních lišt, bází a celkově standardů, ale já jsem mluvil o airsoftovejch kvérech, na kterejch prakticky nenarazíš na nic jinýho než standardní RIS.


U ICS l85 tam určitě nasadit nelze, pokud se nevypodloží. Vím to, jedno mám doma a na dalších dvou jsem to zkoušel (mojí vinou si dva kamarádi pořídili na své zbraně kolimátory a pak si ještě museli pořizovat lišty).
S Armou nemám zkušenosti, takže je možné že máš pravdu a u ní to jde (což závidím, l85 lišta od ics není zadarmo).
U deserta určitě nic dát nelze, pokud nemá klasickou zubatou lištu a to mají jen čínské elektriky či manuálky. Pokud to je totiž klasický TM elektrický desert, nebo Desert eagle plynovka, tak ty mají lištu nejenže širší, ale také vyšší (nevím jak to vyjádřit) a pouze s jednou drážkou (nejsou zubaté mají jen tu jednu drážku). Skutečně pokud se nejedná o nějaký doplňěk pro desert, tak tam víceméně nelze nic dát. Kdybych nebyl líný, mohl bych to přeměřit XD I s tím jsem měl osobní zkušenosti.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


08 led 2012, 21:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Nejvhodnější kolimátor na AK
btw: omlouvám se za offtopic, už nebudu pokračovat.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


08 led 2012, 21:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Nejvhodnější kolimátor na AK
UHC Desert Eagle (to plivátko na tužkový baterky) a svítilna na standardnim montážnim kroužku:
http://i40.tinypic.com/kd72om.jpg
http://i42.tinypic.com/99i1wx.jpg
http://i39.tinypic.com/1ooe4m.jpg
Kdybych to neměl ověřený, tak to netvrdim ;-) Nic jinýho než svítilnu jsem teď po ruce neměl, ale není to tak dlouho, co jsem na to zkoušel dát Aimpoint a taky to šlo :D

To samý L85, kdybych to neměl vlastnoručně ozkoušený, netvrdim to ;-)

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


08 led 2012, 21:25
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Nejvhodnější kolimátor na AK
Griffon píše:
UHC Desert Eagle (to plivátko na tužkový baterky) a svítilna na standardnim montážnim kroužku:
http://i40.tinypic.com/kd72om.jpg
http://i42.tinypic.com/99i1wx.jpg
http://i39.tinypic.com/1ooe4m.jpg
Kdybych to neměl ověřený, tak to netvrdim ;-) Nic jinýho než svítilnu jsem teď po ruce neměl, ale není to tak dlouho, co jsem na to zkoušel dát Aimpoint a taky to šlo :D

To samý L85, kdybych to neměl vlastnoručně ozkoušený, netvrdim to ;-)


S tou L85 verim, uhc take vidim, nepopiram :-)
Ale na me to na AEP maruiku nesedlo a ani na plynovou. A je to skoda. Ale tusim cim to je. Jsou to repliky Deserta v kalibru 50 a ne 44 jak je obvykle.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


08 led 2012, 22:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 01 led 2012, 15:17
Příspěvky: 69
Bydliště: SR - Trenčín
Nový příspěvek Re: Nejvhodnější kolimátor na AK
Má niekto skúsenosti s týmto kolimátorom na kalachu?


Přílohy:
img_568855_14020674_3.jpg
img_568855_14020674_3.jpg [ 221.84 KiB | Zobrazeno 16201 krát ]

_________________
AK74un custom
10 led 2012, 15:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Rotný
Rotný

Registrován: 20 lis 2011, 16:17
Příspěvky: 27
Nový příspěvek Re: Nejvhodnější kolimátor na AK
MikeL píše:
Má niekto skúsenosti s týmto kolimátorom na kalachu?

Kámoš ho má taky tak ve předu ikdyž ta montáž tam no....dosti divná v jeho provedení ale jinak je to strašně malinké díváš se z relativně velké dálky do něj a jeho malý průzor ti moc nepřidá....radši bych volil něco většího.

_________________
Zatim bez týmu :(


09 úno 2012, 00:02
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 10 led 2010, 10:18
Příspěvky: 785
Nový příspěvek Re: Nejvhodnější kolimátor na AK
Učko jsem měl (nyní už nemám). Zase na druhou stranu, teď vlastním tento kolimátor Aimpoint Micro T1 a z vlastní zkušenosti bych ho tam nedával. Na M4 ho mám taky přímo na těle, takže bych radši koupil boční montáž a postavil ho na něj. Oproti klasickému Aimpointu je opravdu menší.

_________________
Trololol... :facepalm:


09 úno 2012, 08:39
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Nejvhodnější kolimátor na AK
Pokud na kalachu bude kolimátor na předpažbí, něbo těsně u něj, volil bych otevřený kolimec.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


09 úno 2012, 10:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 23 čer 2011, 17:49
Příspěvky: 51
Nový příspěvek Re: Nejvhodnější kolimátor na AK
Také přemýšlím o koupi kolimátoru pro svoje AKM chtěl bych tubusový kolimátor maximálně za 1500 Kč, ale čím levnější tím lepší. uvažuji nad tímto - http://www.armymarket.cz/kolimator-1x30-aimpoint-s-nizkou-montazi-gp121-gp-d5008-L. Je to dobrá volba, pokud ano, tak s vysokou, nebo s nízkou montáží?
Děkuji


26 srp 2013, 14:50
Profil
Nadporučík
Nadporučík

Registrován: 11 kvě 2013, 19:27
Příspěvky: 299
Nový příspěvek Re: Nejvhodnější kolimátor na AK
Voľba dobrá ale čo sa týka montáže ti neviem odpovedať :)


26 srp 2013, 19:11
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 13 srp 2012, 15:59
Příspěvky: 49
Nový příspěvek Re: Nejvhodnější kolimátor na AK
Na AK budeš stejnak potřebovat nějakou bázi, nebo RIS předpažbí, bejt tebou, tak jdu do nízký monzáže, pokud by ti to nevyhovovalo, tak můžeš dokoupit vysokou montáž http://www.armymarket.cz/montazni-baze- ... ment-d5087 sice neni skladem, ale mívaj jí tam a doskladňujou

jo a kámoš má AK 74 a na tom tenhle kolim na montáži pro AK, a bylo to strašně vysoko, až to bylo nepříjemný, protože sis nemohl opřít tvář o pažbu, tak si to radši u někoho vyzkoušej, mě to prostě bylo nepřirozený míření


26 srp 2013, 20:34
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 15 pro 2012, 19:14
Příspěvky: 83
Bydliště: Havlíčkův Brod
Nový příspěvek Re: Nejvhodnější kolimátor na AK
Co se montáže týče, tak na AK rozhodně nízkou. Řešil jsem stejnej problém, napřed zkusil Aimpoint s vysokou, co už jsem měl doma, pak jsem kupoval novej s nízkou. Problém je, že narozdíl od M4 je pažba ještě o další 1-2 cm níž vůči případné liště. Samotná RIS (ať už báze na bok nebo RIS předpažbí) to zvedne ještě o chlup.Obrázek
Pro zajímavost to můžu klidně vyfotit i s vysokou a poslat v PM.


27 srp 2013, 12:14
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 23 čer 2011, 17:49
Příspěvky: 51
Nový příspěvek Re: Nejvhodnější kolimátor na AK
Aimpoint má jen 30mm průměr, pokud ho dám na předpažbí nebude to moc malé? Nebylo by lepší něco širšího?


27 srp 2013, 15:30
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 15 pro 2012, 19:14
Příspěvky: 83
Bydliště: Havlíčkův Brod
Nový příspěvek Re: Nejvhodnější kolimátor na AK
S tím nemám jedinej problém. Pár lidí volí na předpažbí spíše otevřené kolimátory kvůli pozorovacím úhlům, ale já teda pokaždé když tu zbraň vezmu a opřu do ramene, tak se kolimátor sám objeví tam, kde má být a tečka je krásně uprostřed. Pokud ti nedělá problém bez nějakýho většího štelování kouknout přes pevný mířidla, nebude ti dělat problém ani kolimátor na předpažbí.


27 srp 2013, 18:07
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 23 čer 2011, 17:49
Příspěvky: 51
Nový příspěvek Re: Nejvhodnější kolimátor na AK
Kamarád má aimpoint a na kalachuse mi zdá mi zdá moc úzký. Našel jsem tyhle kolimátory http://www.epuskohled.cz/eshop/kolimatory/1-45-kolimator-nastavitelny-volitelna-barva-nitkoveho-krize-cervena-zelena-s-moznosti-regulovani-jasu-detail
http://www.epuskohled.cz/eshop/kolimatory/kolimator-1-40-nasviceni-zamerneho-bodu-cervena-zelena-modra-detail. A pokud jsou na AK lepší otevřené kolimátory, nebude mi vadit, ale nikdo s kým hraju ho nemá, takže nemůžu vyzkoušet, jak by to vypadalo.


Naposledy upravil Crazybasilisk dne 31 srp 2013, 14:00, celkově upraveno 1



28 srp 2013, 07:47
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 15 pro 2012, 19:14
Příspěvky: 83
Bydliště: Havlíčkův Brod
Nový příspěvek Re: Nejvhodnější kolimátor na AK
Co přesně myslíš tím úzkej?

Dělá ti problém při zamíření (zalícení) vidět obrazec kolimátoru?
- zkus upravit způsob držení zbraně, kolimátor s nízkou montáží je skoro ve stejné poloze (v závislosti na montáži), jako pevná mířidla a neměl by to být problém

Máš malej přehled o bojišti při pohledu skrz kolimátor?
- Máš otevřený obě oči při míření?

Možná z tebe otázkama dělám blbce, což není účelem, ale vcelku mě zaráží, že ti M2 přijde malá. Sám jsem chtěl T1 (která je ještě o něco menší), kdyby airsoftová kopie za něco stála.


29 srp 2013, 23:52
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 23 čer 2011, 17:49
Příspěvky: 51
Nový příspěvek Re: Nejvhodnější kolimátor na AK
Mám malý rozhled po bojišti myslíte, že by to vyřešil kolimátor s větším průměrem, otevřený kolimátor anebo to bude u všech stejné?


31 srp 2013, 14:03
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 15 pro 2012, 19:14
Příspěvky: 83
Bydliště: Havlíčkův Brod
Nový příspěvek Re: Nejvhodnější kolimátor na AK
Pokud jde o rozhled, myslím si, že je to spíš v hlavě. Kolimátor ti z pozorovacího úhlu vůbec nic neubírá. Nekoukáš jen skrz trubku jako u optiky, ale normálně se rozhlížíš oběma očima. Zkus se koukat třeba na strom a pomalu si před oči dát zbraň s kolimátorem, pořád u toho koukej na strom (vyhlídni si třeba jednu větev). Pořádně u toho otevři obě oči a zkus vnímat, jestli se ti nějak mění plocha, kterou pozoruješ (keře po stranách, špičky ostatních stromů).
Větší nebo otevřenej kolimátor by ti mohl dodat pocit, že toho vidíš víc, ale samozřejmě pokaždé uvidíš v podstatě stejně (oči neměníš). Pokud ti vadí těch pár milimetrů, co má tělo tubusového kolimátoru, pak můžeš sáhnout po otevřeném kolimátoru s miniaturním rámečkem v tomto stylu.


31 srp 2013, 15:07
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 23 čer 2011, 17:49
Příspěvky: 51
Nový příspěvek Re: Nejvhodnější kolimátor na AK
Co třeba tento http://www.epuskohled.cz/eshop/kolimatory/kolimator-63x52-mm-detail ?
Je trochu dražší, ale ta značka je podle recenzí dobrá.


01 zář 2013, 09:46
Profil
Nadporučík
Nadporučík

Registrován: 11 kvě 2013, 19:27
Příspěvky: 299
Nový příspěvek Re: Nejvhodnější kolimátor na AK
Crazybasilisk píše:
Co třeba tento http://www.epuskohled.cz/eshop/kolimatory/kolimator-63x52-mm-detail ?
Je trochu dražší, ale ta značka je podle recenzí dobrá.

nejde otvoriť


01 zář 2013, 10:43
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 15 pro 2012, 19:14
Příspěvky: 83
Bydliště: Havlíčkův Brod
Nový příspěvek Re: Nejvhodnější kolimátor na AK
Značka Docter je velmi kvalitní, ale tohle je něco jinýho. Kdyby to bylo od značky Docter, tak by cena byla mnohem vyšší. Byl by uvedenej na oficiálních stránkách a rozhodně by prodejce na fotkách ukázal sůvičku. Docter dělá pokud vím jen minikolimátory, používaný většinou na krátkejch zbraních.


01 zář 2013, 11:33
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz