Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 05:40




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 střelba v ulicích 
Autor Zpráva
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
vlkodlak972 píše:
Zastavovací účinek, někde také ranivý efekt laicky vysvětlen, při použití obyčejného střeliva. V podstatě se jedná o to, co se stane s cílem (člověk, zvíře) po zásahu a kolik zásahů je třeba k vyřazení protivníka z boje.
Obecně platí, že menší ráže, pod 7,65, vyřadí protivníka z boje pouze zasažením životně důležitých orgánů - zabitím. Proto volí policie, téměř v celém světě pistole v ráži 9 mm Luger a silnější.
Stejně to platí i u dlouhých zbraní - jeden zásah municí 7,62x39 kamkoli s vámi prostě praští o zem, náboj 5,56 NATO letí sice rychle, ale cílem projede jak máslem a pokud nezabije, je protivník dál bojeschopný (často prý vůbec není znát, že dostal zásah) - proto se používají speciální náboje, které třeba způsobují hydroskopický šok, jak tu už někdo psal a jiné.
Takže vlastně je lepší pomalu letící, celkem těžký projektil, než rychlá, malá a lehká kulka. Tohle vám poví každej myslivec, co chodí na prasata :-)


Presne tak, jen pro doplneni lehci a menci raze jeste dobre funguji kdyz se trefi na velky kosti. A policie teda spis jeji zasahovy jednotky taky velice casto pouzivaji specialni strelivo ktery vunguje podobne jako lovecky (expanzni) protoze jde o maximalne rychly zneskodneni protivni a nejsou vazany zenevskejma konvencema jako armada. U nas se ale v 99% pouzivaj celoplaste coz neni nejlepsi volba.

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


16 zář 2011, 07:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 04 říj 2009, 22:36
Příspěvky: 408
Bydliště: Olomouc, Duchcov
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
prave že 9mm taky neni nic moc, nejaka žena se braníla 8 výstřelu a nic až 9 se trefila do duležityho mista. proto třeba u FBI použivaj .40

_________________
AK 47 beta (JG, 140m/s s SP130 guarder)
M4 (JG, 118m/s s SP120)
Glock 17 GBB (army, 91m/s s toy jack)
perky


16 zář 2011, 07:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 25 čer 2009, 07:02
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
dovolil bych si nesouhlasit s ranivosti 5,56. pri strelbe na veci vzdalenost ma udajne 5,56 smrtici ucinek na 80% plochy tela. zatimco 7,62 jen asi 25%
zdroj strelena revue...
dohledma az budu doma konkretni cislo.
navic oba dva naboje sou dnes dost zastaraly.

poprve slysim o hydroskopickym soku. nemyslis hydrostaticky sok?

este bych si dovolil polemizovat o samotnem vyrazu ,,zastavovaci efekt,, nekery dobornici sou na tenhle vyraz alergicky. v podstate de o souhrn vlastnosti mezi prubojnosti a ranovosti.

_________________
I'll give you my gun when you take it from my cold, dead hands!


16 zář 2011, 08:07
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
Jubal A. Early píše:
dovolil bych si nesouhlasit s ranivosti 5,56. pri strelbe na veci vzdalenost ma udajne 5,56 smrtici ucinek na 80% plochy tela. zatimco 7,62 jen asi 25%
zdroj strelena revue...
dohledma az budu doma konkretni cislo.
navic oba dva naboje sou dnes dost zastaraly.

poprve slysim o hydroskopickym soku. nemyslis hydrostaticky sok?

este bych si dovolil polemizovat o samotnem vyrazu ,,zastavovaci efekt,, nekery dobornici sou na tenhle vyraz alergicky. v podstate de o souhrn vlastnosti mezi prubojnosti a ranovosti.

Střelecká revue pane jo o 5,56 se nemá cenu bavit to není ráže z které jde strach(zkušenosti) V afgánu to bylo dokázaný a tak třeba rusové už jsou nato dost nasr.ný.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


16 zář 2011, 08:40
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
Monk píše:
prave že 9mm taky neni nic moc, nejaka žena se braníla 8 výstřelu a nic až 9 se trefila do duležityho mista. proto třeba u FBI použivaj .40

FBI nepoužívá .40 ale sig .357

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


16 zář 2011, 08:41
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 22 úno 2009, 20:52
Příspěvky: 98
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
Je mi jasný, že tady každej zastřelil 5,56 i 7,62 každou alespoň deset lidí, ale možná bysme mohli přejít k nějákým datům.

http://www.bayoushooter.com/forums/show ... .56mm-Ammo

Nechápu proč se tahle diskuze už zřejmě posledních padesát let vede pořád na úrovni "jedna paní povídala".

EDIT:
nebo
http://ammo.ar15.com/project/Fackler_Ar ... l_arms.pdf

_________________
Beati pauperes spiritu, quoniam ipsorum est regnum caelorum


Naposledy upravil Jarmil dne 16 zář 2011, 09:50, celkově upraveno 1



16 zář 2011, 09:17
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
Jarmil píše:
Je mi jasný, že tady každej zastřelil 5,56 i 7,62 každou alespoň deset lidí, ale možná bysme mohli přejít k nějákým datům.

http://www.bayoushooter.com/forums/show ... .56mm-Ammo

Nechápu proč se tahle diskuze už zřejmě posledních padesát let vede pořád na úrovni "jedna paní povídala".

JJ jedna paní povídala to je fakt :roll:

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


16 zář 2011, 09:21
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
.50 BMG rulezzzz :-D

jinak co se tyce hydrosoku, na to je potreba nejaka specialni munice? myslel jsem si aspon dodnes ze to je automaticke u jakehokoliv rychle leticiho projektilu (napr. 5,56). jinak by to teda byla pro me novinka :-)


16 zář 2011, 09:50
Profil ICQ
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
Parkrat sem mluvil s doktorem co osetroval strelny rany od obou razi a rikal ze 5,56 je totalni maso....hned po vstrelu se zacne otacet a fragmentuje a specialne svedska nebo norska munice prej je horci nez expanzni strelivo protoze fragmentu fakt hodne a tudiz zachranit nekoho po vstrelu s ni je nadlidskej ukol (najit, vyndat a zalat vsechno po vsech kouskal strely). 7,62 prej udela sice taky peknou paseku (velka vystrelova chlopen a roztristeny kosti) ale procento zachranenejch je nepomerne vyssi.

Co se tejce hydrostatickyho soku rikal ze zaleji ciste jen na tom kam je clovek trefenej a funguje prej hlavne ve strevech a velkejch svalovejch skupinach jako stehna a mezi lopatkama (ale je treba aby mel clovek vetsi svaly)

Kazdopadne podle jeho slov zakaz munice se zvysenym ranivym efektem (dle zenevsky konvece) straslive obchazej spojenci technologii strel ktery sice jsou celoplastovy bez expanznich dutin ale navrzeny jako prirozene nestabilni a krehky. Takze vlastne veskera 5,56 munice pouzivana u spojencu je proti zenevskem umluvam :) holt nejen cesi umi obchazet pravo. :)

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


16 zář 2011, 10:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 04 říj 2009, 22:36
Příspěvky: 408
Bydliště: Olomouc, Duchcov
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
hydrostatický šok – při průletu střely tkáněmi se od místa průletu střely šíří tkáněmi tlaková vlna, která působí další poranění.

analyfatický šok je reakce na alergii, leda že bys měl alergii na kovy.

ono je jedno jaka je to raže, ale spis jaky typ kulky.

_________________
AK 47 beta (JG, 140m/s s SP130 guarder)
M4 (JG, 118m/s s SP120)
Glock 17 GBB (army, 91m/s s toy jack)
perky


16 zář 2011, 14:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
Monk píše:
hydrostatický šok – při průletu střely tkáněmi se od místa průletu střely šíří tkáněmi tlaková vlna, která působí další poranění.

analyfatický šok je reakce na alergii, leda že bys měl alergii na kovy.

ono je jedno jaka je to raže, ale spis jaky typ kulky.


Hlavne jde o typ strely ale i 9mmP+ nebo P++ jsou vlastne standartni 9mm ale vyrazne silnejsi prachova napln. Takze i o vlastni modifikaci a vyrobce munice...je to takova velka alchymie :)

Pro lesmana....nejnebespecnejsi je blb s bouchackou...pak na razi ani nezalezi.

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


16 zář 2011, 14:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 25 čer 2009, 07:02
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
lidsky telo je ze 70% voda.

_________________
I'll give you my gun when you take it from my cold, dead hands!


16 zář 2011, 19:34
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
Lesman píše:

teď taková otázka - dokázali by jste zastřelit člověka v sebeobraně?

Dokázal by sis vyhoni péro před otcem?
Nikdo ti nato co si napsal nedovede pravdivě odpovědět.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


16 zář 2011, 20:20
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
Lesmane prosim prestan mit tak stupidni otazky.

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


16 zář 2011, 21:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
Tercem utoku..jakyho v jaky situaci? Cim ozbrojeny? Proc a jak doslo k utoku?.......Proste stupidni otazka. Kdyz budu ozbrojenej a nekdo bude po me strilet tak budu palbu opetovat (to uz sem zazil) kdyz na me vybehnou nejaky zbrdi a budou my chtit dat do huby a budu ozbrojenej tak asi zdrhnu. Nikdy nemuzes vedet dopredu jak budes reagovat nez se to stane. Skus se ptat nebo debatovat k tematu tohle je proste blba otazka na kterou neni chytra odpoved.

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


16 zář 2011, 23:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
Lesman píše:
trubkin

Nooo...a odpověděl jsi mi na otázku.
Citace:
Kdyz budu ozbrojenej a nekdo bude po me strilet tak budu palbu opetovat


Vidíš, sám jsi to zažil. Pud sebezáchovy byl asi na vysoký úrovni. Spíše jsem to myslel tak, že ne každý by asi vytáhl zbraň a střílel. Zkrátka sem sem zatáhl trochu psychologie.

Cože si sem zatáhl? Co to meleš? Tohle co si se zeptal na to se ptaj 10 letý děti který nemaj rozum. To že někdo opětuje palbu neznamená že se trefí a nebo účelně míří na toho kdo poněm střílí. V tomhle státě ikdyž se bráníš je z toho doooooooossst velkej problém s velkým popotahováním po soudech. To si jo někdo rozmyslí si picnout.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


17 zář 2011, 08:11
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2008, 14:33
Příspěvky: 1407
Bydliště: Turnov (Liberecký kraj)
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
Proboha Lesmane...co to zase vymejšlíš za ptákoviny? :roll: Ty se prostě nudíš a honíš příspěvky. Jen tak na okraj - jak jsi proboha sehnal 400+ příspěvků za tak krátkou dobu od registrace? No samozřejmě tím, že se ptáš na kraviny a otevíráš prastarý témata (jako odpovídat na 3 měsíce starou otázku někde na konci tématu je fakt stupidita). Normální posthunter!

Ale zpět k tématu - například tvoje otázka hydrostatický/analyfatický...na wikipedii tyto termíny 100%tně najdeš a určitě se o nich něco dozvíš - potom se přece nemůžeš tak debilně ptát, ne? Připomínáš mi mladšího bratra...to je typický posthunter na jednom herním fóru. Dokonce se tam tím chlubil a i mě to ukazoval. A taky se snažil zvyšovat si věk atp.

P.S. o psychologii fakt nic nevíš...

_________________
Tango down!
______________________________________________________
KAC SR 25 (PJ, komplet custom Smolda): 123 m/s s BLS 0.30g
Colt M4 CQB-R (DBoys): 96 m/s s BLS 0.28g
Colt MEU (Bell): 99 m/s s BLS 0.20g


17 zář 2011, 10:39
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
Nudíš se? Kup si medvídka mývala.

Ale jinak...
Obrázek

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


18 zář 2011, 08:30
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
Hromada veci se da zjistit bez ptani, jen clovek nesmi bejt linej.

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


18 zář 2011, 09:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
Monk píše:
ono je jedno jaka je to raže, ale spis jaky typ kulky.


nemá náhodou kulky pes?

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


19 zář 2011, 21:49
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
Lesman píše:

Víš co, trošku tolerance by prospělo, nemyslíš? Nejseš jedinej, co mi to říká - milionkrát jsem slyšel, ať si 2x rozmyslím než něco řeknu (zvláštní, že tohle mi vždycky říkají ti největší nerváci).


potom tu je spousta lidi kteri si to mysli a nejsou nervaci a posthunteri aby museli na kazdou tvou zbytecnou otazku psat neco co pisu ted ja. ale kdyz mas 460 prispevku a z toho 380 bez vecneho obsahu tak je neco spatne. to co kluci pisou si myslim uz dlouho, ale ted jsem si taky musel rypnout. uprimne jak vidim tvuj avatar tak ten post vetsinou preskakuju, protoze vim ze se nic kloudneho nedozvim, vetsinou otazku na otazku.

co se tyce strelby v sebeobrane tak tu je tusim na tohle samostatne tema. moje odpoved na tvou otazku:

Lesman píše:
teď taková otázka - dokázali by jste zastřelit člověka v sebeobraně?


nedokazal - nemam cim.


20 zář 2011, 08:21
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říj 2009, 15:02
Příspěvky: 386
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
Odpusťte mi, ale já musim...

Lesman píše:
Ne, nevymejšlím žádné ptákoviny. Jen se učím. Ano, nudím se, ale nejsem žádnej sběratel hodností, příspěvků nebo něčeho podobného a ani to není žádná kompenzace něčeho.
Není to jen tím, že se ptám, je to tím, že celkově komunikuji víc než ostatní lidé.


Jestli takhle furt s někým komunikuješ, tak bych tě už asi umlátil. Obdivuju lidi ve tvým okolí. A učíš, jo? Kolik ti je, propána.

Lesman píše:
Víš co, trošku tolerance by prospělo, nemyslíš? Nejseš jedinej, co mi to říká - milionkrát jsem slyšel, ať si 2x rozmyslím než něco řeknu (zvláštní, že tohle mi vždycky říkají ti největší nerváci). Stejně to milionkrát nepomohlo a proč si kazit zrovna slunnou sobotu? A když jsem na chvili (ze stresové situace) zmlkl, tak se všichni divili co se děje a chtěli zase moje "hloupé" otázky. :D


Co takhle že ty budeš tolerantní k nám a nebudeš psát takovýhle krávoviny? Věř mi, že pokud bys nadobro utichl, tak si toho nikdo nevšimne, nebo všimne, ale všichni budou rádi.

Lesman píše:
P.S. Za svoji praxi jsem už zažil i dospělé kluky, kteří o plastové zbrani řekli celokov a ptali se mně na základní věci jako jsou mechanismy zbraně a tak.


Když to napíšeš takhle, tak to zní, jako bys trpěl stařeckou demencí. Ale spíš sázim na úplný protipól. Dyť takhle debilní a otravný otázky nepokládají ani děti předškolního věku.

_________________
Jen někdo hraje s manuální pistolí proti AEG. Není to proto, abych se cítil hardcore, je to proto, že nemám peníze.


20 zář 2011, 16:05
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008, 13:41
Příspěvky: 682
Bydliště: Mělník
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
Nevim do jakyho chlivku to hodit, ale tohle na ulici je :)

LN: Muz v Sarajevu strilel na americkou ambasadu.

VIDEO: Warning - graphic footage

_________________
Johny Perez


29 říj 2011, 13:59
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 11 srp 2011, 09:19
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/krimi- ... nskej.html


01 lis 2011, 08:12
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
Ludánek píše:
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/krimi-a-nehody/strelba-v-rybanoch-pripominala-masaker-v-devinskej.html


chapu to dobre ze mel jen expanzku? jestli jo tak to muselo byt dobre maslo


01 lis 2011, 08:51
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 11 srp 2011, 09:19
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
Jo, měl expanz a taky sakra štěstí, že neskončil s kulí v hlavě :-)


02 lis 2011, 09:08
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2011, 10:47
Příspěvky: 70
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
Trubkine, sice tohle je torchu nekro post,ale driv sem tu nemel login,takze muzu reagovat az ted. Co to sakra meles? Zastavovaci ucinek 7.65Br je vetsi, protoze se nasobi davkou? Empice strili jednotlivejma nebo? Navic jak si sam napsal,"zastavovaci ucinek" je naprosto nemeritelnej a nepresnej udaj, i tou pos.. 22LR smaznes cloveka jednou ranou,stejne jako 9kou muzes vymlatit celej rohlik a nic. zadny dva lidi i stejny postavy a hmotnosti nemaj stejnou vitalitu,tzn jeden ti po devitce padne,druhej ti muze par metru odpochodovat (nebavime-li se o strelbe pouze na hlavu). je to naprosto neměřitelnej a subjektivní údaj.

Pak by mě taky zajímalo, jak může mít 7,65Br tak skvely balisticky vlastnosti, kdyz je hmotnost strely polovicni, ustova energie polovicni, rychlost strely je o 100 m/s pomalejsi nez u obycejny SB 9mm FMJ. (jinymi slovy mi tu rikas,ze 0,12g BB vystrelena z maruiky 80 m/s mi prostreli vic, než 8mm 0,40 BB vystreleny rychlosti treba 130 m/s? asi sem na stredni o fyzice nedaval pozor,protoze v tyhle rovnici nekam zmizelo par set joulu)

Navíc, kdyz uz tu porovnáváš "běžný celopláště", tak bych chtěl vidět, jak spolehlivě si z tý empice vystřílel ty tisíce, protože důvod, proč policajti a gumy maj +P náboje,je aby jim přebíjely devítky i MP5ky.a porovnavat vykon +P 9x19 a browningu je fakt dickdancing. ze stejnyho duvodu je tvoje myslenka "charakteristiky naboje si muzete najit samy ale v porovnani s 9mm para z praktickyho hlediska nejsou moc velky rozdily" trochu rada mimo mísu.

data +P 9x19 tu nemam,ale uz na zaklade 8gr FMJ je videt,ze ty rozdily nejsou moc velky, vetsinou tak 50% a vic ve vsech hodnotach,ze jo.

Sžití se s MP5? co? vypdávání zásobníku? cože? podle mě i totální d.ment dokáže s MP5 s kolimatorem nastrelit postavu na 200m s prstem v nose na prvni zasobnik. esli tobě vypadávaly zásobníky,tak byl spíš vadnej mezidíl mezi kvérem a zásobníkem, respektive neschopnost dorazit si plnej zasobnik,kdyz ma vepredu zaver, coz u MP5 po dostrileni bohuzel je. stejne tak bych moh odsoudit glocka nebo jinou pistoli, do ktery rves zasobnik a nemas zaver stazenej vzadu, protoze sem videl x lidi, kterym z sachty zasobnik vypad. Co se energie +P 9x19 týče, můžu Tě ujistit, že svoje odpracuje i na 300m (čimž samo nevyvracim tvou tezi, ze pro policajta ve meste z tohoto duvodu MP5 idealni neni).

co se hydro shocku týče, není pravda, že ti +P 9x19 způsobí nějaký markantní šok, vyšší energie má za výsledek pouze to,že tě střela (proboha živýho NE KULKA, kulky si lížou psi) jen protáhne rychleji. hydrostaticky sok v tkani zpusobi pouze takova strela, ktera vytvoří dostatecny sekundarni strelny kanal, tzn preda svoji energii tkani,a zaroven rapidne ztraci rychlost. tzn HP strely ano, strely-"dlazebni kostky" ala .45 a pod ano (velka celni dopadova plocha,tzn rychlejsi zbrzdeni strely a predani energie tkani), FMJ ogivaly mensich razi at uz obyc nebo +P nikoliv, protoze se telem rposte "projehlej" skrz. 5.56 a podobný armádní mikroráže tuto schopnost mají taky,ale jen díky rozpadu, který Trubajz zminoval, tzn predaj sovji energii tělu. kdyby byla 5.56 schopna letet telem durch,ani byste si zranění nevšimli,a žádnej hydroschok by se nekonal.

To,že funguje v měkkých tkáních je snad jasný, v kostech moc vody není,a hlavně kost pohltí takřka všechnu energii k vlastní destrukci,než aby ji přenesla dál do měkké tkáně (s nadsázkou podobnej efekt jako u hard armor plátu,kterej je koncipovanej tak,aby nejen strela neprosla,ale zaroven aby plat pohltil energii, neb pri nejakych 2800J u .308 win by i jen pouha nerozlozena energie stacila k neuralnim poskozenim atd).

Hydroshok mezi lopatkama? pokud budes strilet zepredu,tak se musis prostrilet sternem,kdyz ze zadu tak pateri. dle myho laickyho nazoru ti jak jedna tak druha kost sezerou tolik energie,ze prenos do mekky tkane bude minimalni,a vetsi svaly mezi lopatkama je nesmysl,jednak nevim k cemu by tam byly,jednak i kdyz by tam byly,tak neudelaj nic jinyho,nez ze se energeticka vlna prozene po povrchu tela, protoze na zadech nemas zadny velky nervovy ani cevni pleten, ktery by tuhle nergii vstrebal a to nasledne ldiskou fyziologii nejak ovlivnilo.svaly maximalne pohltej cast energie ale bez mekkych takni a tekutin to je k nicemu.

_________________
na AS forech z 99,% neaktivní, v případě dotazů stran mých příspěvků prosím o kontakt via ICQ.

http://WWW.AIRSOFTOVY-SERVIS.CZ ... Zakázková výroba, upgrade a servis airsoftových zbraní


27 lis 2011, 12:47
Profil ICQ
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
tak si Ebe nejdriv precti co sem psal a pak se rozciluj, vemu to poporade. 1) MP5 pri vymene zasobniku se musi natahnout zaver, dat zasobnik a teprve zaver shodit jinak pri vymene zasobniku bez natazeni zaveru na zachyt je dost velka sance na vypadnuti zasobniku kvuli nedostatecnymu zarazeni. To ti potvrdi kazdej kdo s ni pracoval. Mimochodem nikde sem nepsal ze me vypadavali :) mozna proto ze sem byl v klidu na strelnici :)
2) 7,65 sem psal ze ma jen lepsi prubojnost a ne zastavaci efekt. Beru to podle veci co sme zkouseli prostrelit obojim a tak 7.65 mel vetsi prubojnost (ceskej plechovej blembak, dvere ze 105ky, porobetonova tvarnice atp)
3) MP pro policajty...psal sem ze bych radci nechal skorpiona nez nakupoval MP z financnich duvodu a i toho ze je mensi atp. Jo abych nezapomel psal sem ze je skorp vhodnejsi i kvuli tomu ze po 100M je skoro "neskodnej" na rozdil od 9MM( a to nemluvim o P+)
4) hydrosok....mezi lopatkama to mi tvrdil jeden "pan" doktor jinak pokud sem si vsiml sme se shodli.

Jinak nevim jestl mas kramy nebo ses blbe vyspal ale vazne si nejdriv precti to co sem psal a koukni se i v jakym kontekstu.

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


27 lis 2011, 13:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2011, 10:47
Příspěvky: 70
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
ale já si to přečet dobře Trubkine, jen sem se pozastavoval nad tim,že srovnáváš MP5 a škorpa stylem "klacek vs klacek", že se u škorpa průbojnost násobí dávkou (co to je za údaj? u MP5 se nenásobí,nebo násobí mín/víc?), že srovnáváš obyčejný SB FMJ 9x19 a 7,65,ačkoliv minimálně 9x19 pro služební účely tak zcela normální není. Stejně tak MP5, odboucháno z ní taky něco mam, krom prvního magu sem si závěr dozadu nikdy nestahoval,a magy nepadaly, stejně tak lidi kolem mě,a podobný problémy taky neměli.

To, zda je pro policajty lepší MP5 nebo škorp mi je celkem jedno, a mam dojem,že v tomto směru sem se do debaty ani nezapojoval, jen sem se zarazil nad tvou potřebou sžití se s MP5kou.

Co se hydroshoku týče, chtěl sem jen přispět do debaty, nebylo to směřovaný na tebe,moje chyba, příště myšlenku nějak výrazněji oddělim. tobě byla věnována pouze informace na téma střelby mezi lopatky, neb to je blbost,a azs s mojí pamětí nemůžeš chtít,abych to držel v hlavě a říkal ti to osobně až se uvidíme.

_________________
na AS forech z 99,% neaktivní, v případě dotazů stran mých příspěvků prosím o kontakt via ICQ.

http://WWW.AIRSOFTOVY-SERVIS.CZ ... Zakázková výroba, upgrade a servis airsoftových zbraní


28 lis 2011, 10:55
Profil ICQ
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: střelba v ulicích
To nasobeni davkou (zastavovaciho efektu)u skorba bylo mysleno tak ze i kdyz 7,65 nejni branej jako moc porazeci raz tak davkou (ktera se mimochodem velice dobre kontroluje)se ucinek zvysuje, nebylo to brany vuci jinymu kveru ale jen a jen na tuhle raz a kver (jako reakce na slabej naboj).

Jinak debata byla o tom jakej kver by policajti (bezna hlidka) meli mit aspon v aute pro pripad jako se stal v bratislave. Jo nevim jaky mas informace ty ale co vim ja tak normalni policajt nosi standartni 9x19 FMJ a ne P+ nebo jiny s lepsi strelou (policajti u nas v Pocatkach za ktery sem strilel fasovali normalni belloty)

Vypadavani zasobniku z MP5 nejni z my hlavy, ale od streleckyho instruktora a manualu od HK (rok cca 94?) a vim ze sem cetl ze se kvuli tomu menila metodika vycviku u NY SWAT

Nakonec hydroshok....mno prodal sem jak sem koupil taky se mi to nezdalo, ale snazil sem se podat veskery informace co sem mel.

A HOSIP? Bud v klidu mam ho taky a poradnej :)

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


28 lis 2011, 11:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz