Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 05:58




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu? 
Autor Zpráva
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 20 bře 2010, 19:00
Příspěvky: 387
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
Juraver píše:
:shock: :shock: :shock: :shock: Parta 10letých děcek v maskovacích pyžamech od ťamanů . Aaaaa. Jestli tohle srovnávají s náma airsofťákama, tak to sme pěkně v řiti.


Pakliže airsofťáky považuješ za něco jiného než děcka v maskovacích pyžamech, tak to jsi pěkně v řiti ;)

_________________
Andrew Haleck
B/3-7 INF, 3ID (96 - 98)
Valkyrie Corp. (2012 - now)
Facebook


26 říj 2011, 15:52
Profil
Podporučík
Podporučík

Registrován: 05 říj 2010, 21:08
Příspěvky: 195
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
A na které TV a kdy byla jaká reportáž o softu? Teď někdy? Nic jsem nezaznamenal.


26 říj 2011, 21:09
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
55veny píše:
A na které TV a kdy byla jaká reportáž o softu? Teď někdy? Nic jsem nezaznamenal.

To už je starý. Link tu je. Jen prostě došlo k nedorozumění.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


26 říj 2011, 21:12
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 04 čer 2010, 18:55
Příspěvky: 112
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
neřekl bych že to je jen o lidech .. třeba na babu taky jezdí samý kindeř ale monty to tam má perfektně zvládlý .. je to i o majitelovi jak se o to stará a jakej si tam drží řád


08 lis 2011, 13:57
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 23 led 2011, 21:59
Příspěvky: 124
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
vies co aj na slovensku sa najdu totalny debili pozrite si toto od 11:20 su to normalne televizne noviny co su dost sledovane takze airsoft utrpel dalsiu ranu z plena debilov a este sa tam ukazuju aky su chytraci este ze si to aj zacvakali :D

link: http://www.joj.sk/relacia-noviny/noviny ... v-joj.html

_________________
Zbran: D-Boys M4A1
pouzivana municia 0.2g 6mm BB
Zaciatocnik takze moje rady berte s rezervou ucim sa :)
Zaciatok mojej AS kariery: 1.1.2011 - pekny to datum :)


15 lis 2011, 21:14
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
Hele, tohle si s airsoftem spojí minimum lidí, většina se jich nad tim pousměje a řekne si "no to jsou volové." :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


15 lis 2011, 21:24
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
Tak to lol pokutu za nepřipoutání :D :D

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


15 lis 2011, 21:25
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2008, 14:33
Příspěvky: 1407
Bydliště: Turnov (Liberecký kraj)
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
:D to je dobrý no...každopádně video budou mít borci parádní :D

btw KP118: ty bys pokutu nezaplatil? Když stojíš před policajtem, kterej tě právě zastavil s autem plném ozbrojených lidí? 8-) To bych tě chtěl vidět draku...asi by jim to pak mohli spočítat trošku jinak než jen 150 euro za bezp. pásy... :wink:

_________________
Tango down!
______________________________________________________
KAC SR 25 (PJ, komplet custom Smolda): 123 m/s s BLS 0.30g
Colt M4 CQB-R (DBoys): 96 m/s s BLS 0.28g
Colt MEU (Bell): 99 m/s s BLS 0.20g


15 lis 2011, 21:40
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
to jsou ocasi. aspon meli na ty fizly zavolat a oznamit takovou hovadinu.


15 lis 2011, 22:18
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
To je pravda no, stačil by jeden telefonát a tohle by se nestalo...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


15 lis 2011, 22:38
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 23 led 2011, 21:59
Příspěvky: 124
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
tak bacha ja som ani slovo nepovedal zeby som tu pokutu nezaplatil tahal by som vsetky drobne aj z topanok len aby mi nenapari este viac za tie zbrane. 2 vec je ze zavolali na nich policajtov ze su to teroristi a dostali pokutu za pasy to je fakt mozne len na svk. no a keby som ja v tej situacii presne ako tu ktosi spominal stacilo zavolat ze to idu natacat a bol by pokoj. no a spoji si to dost ludi podla mna s AS uz len preto ze mi hned potom kamos volal ze ci som sa dival na spravi ze tam bola o nas reportaz (on AS nehrava) no a pritom to az tak o AS nebolo :D ale sak to som sem pridal len az rec nestoji

_________________
Zbran: D-Boys M4A1
pouzivana municia 0.2g 6mm BB
Zaciatocnik takze moje rady berte s rezervou ucim sa :)
Zaciatok mojej AS kariery: 1.1.2011 - pekny to datum :)


16 lis 2011, 11:21
Profil
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2012, 17:55
Příspěvky: 10
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
Já si spíš říkám, že policie zbytečně bije hlavou proti zdi. Když sofťáky jednou vyženou, zítra tam budou zas a problémy se budou opakovat. Proč tedy turistickou stezku neodkloní jinudy a nepostaví ceduli: "Vstup na vlastní nebezpečí - rozpadající se sutiny!" ? Vyřeší to jednou provždy a už se o tom mluvit nemusí. Jenže to by město muselo utratit tísícovku za ceduli a tři kila za barvu. Některý věci se prostě nedají zastavit a člověk se s nima musí spíš smířit. Dokud to tam nebudou hlídat ve dne - v noci, vždycky tam někoho najdou. Já sám tam chodím celkem rád a nikdy jsem tam švestky neviděl (naštěstí?). Sami říkají, že se tam hraje víc jak 10 let ... to už je tak zdomácněný, že to nezrušej :lol: . Měli by projednou zkusit kompromis.

_________________
Žabák

Perky:

[Tail end Charlie][Cheap bastid][Sugar rush][Anthill impersonator][Steady aim]
[Dance, F**ker Dance!]


22 srp 2012, 22:42
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
Turistika je legální, airsoft ne. Turistikou neohrozíš lidi kolem, airsoftem jo. Tak to bohužel je a my se podle toho musíme zařídit, pokud nechceme, aby nás nějakej aktivní blbec vyhnal na oplocený hřiště s gumovejma překážkama.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


23 srp 2012, 00:01
Profil ICQ
Rotný
Rotný

Registrován: 20 črc 2012, 20:51
Příspěvky: 23
Bydliště: Kousek od Plzně
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
Na Primě byla taky velmi negativní reportáž o Airsoftu, sice je to už nějakej ten pátek (cca 4 roky), http://www.youtube.com/watch?v=6VKCyFI-2DU

Ono stačí právě takovádle kravina a AS se omezuje čím dál tím více, v této reportáži je reč o tom, že si hráli kindrsáci a ten jeden z nich neměl ochranné brýle, ale obyčejné skleněné, když člověk je má předepsané od optika a samozřejmě, co se nestalo, má vystřelený oko a media z toho udělali, jak je ten airsoft strašně nebezpečnej... Podle mě by na AS kvéry se měli dělat "zbrojáky" (od 18ti samozřejmě)


23 srp 2012, 19:12
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
No to si oběvil ameriku :roll:

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


23 srp 2012, 19:18
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
Fighter píše:
Na Primě byla taky velmi negativní reportáž o Airsoftu, sice je to už nějakej ten pátek (cca 4 roky), http://www.youtube.com/watch?v=6VKCyFI-2DU


a proc byla negaitvni? protoze dotycny byl dement a nemel bryle. kdyby mel bryle reportaz by nemela duvod vzniknout.


24 srp 2012, 08:21
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
Ale řekněte mi, kdo tam tu Primu zavolal.
Vole jak jsem já měl kuličku v oku, tak volat TV by byla fakt posladní věc na kterou bych myslel.

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


24 srp 2012, 08:58
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
treba nasrana maminka?

a tusim ze i doktor musi takovyhle typ zraneni hlasit na PCR. a od PCR uz to jde do TV samo


24 srp 2012, 11:21
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 04 bře 2012, 10:09
Příspěvky: 113
Bydliště: Merklín
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
Ale stejně je to jeho blbost, nejdřív si pořídím pořádný ochraný pomůcky. To je jako kdyby šel hrát hokej a měl by chrániče z kartonu nebo slabýho plastu za pár kaček, tak bude taky nadávat a bude to snad rozmázlý v novinách? možná že jo, ale kvůli jeho blbosti max upozorní na výrobce.

_________________
Slova o míru jsou krásná, ale tanky, lodě, letadla a kulomety jsou krásnější !
M4 inokatsu
Desert eagle TM


24 srp 2012, 12:48
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 20 črc 2012, 20:51
Příspěvky: 23
Bydliště: Kousek od Plzně
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
vanhouten píše:
a proc byla negativni? ...


Protože Prima z toho udělali (jako vždy), že ten érsoft je strašně nebezpečná věc a všichni toho kluka litujou, jo jasný, je to strašný, že mohl nebo přišel o oko, ale zaprvé rodiče mu koupili tu kuličkovku a za druhé on měl mít ochranné brejle, což je to nejvyšší pravidlo, takže mu spíš ty rodiče ještě měli naflákat.


24 srp 2012, 12:50
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2010, 11:53
Příspěvky: 1207
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
1000 let stará reportáž a vy to tu řešíte jak kdyby to bylo aktuální....prostě média jsou podělaný mrchožrouti co vše jen nafouknou aby zaplácli vysílací čas...pro ně bude i batole ze stříkací pistolí érsofťák co prostřelí žárovku...

_________________
CaG3 ris - GD130- 155ms -> DMR
Custom M4 - 110 - 133ms
Tm AUG,Cyma Mp5,Cyma AK, JG G36
WE G17,Mp7,brokovnice
https://www.facebook.com/TripleCanopyPraha/?fref=ts


24 srp 2012, 12:56
Profil
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2012, 09:33
Příspěvky: 280
Bydliště: Praha 6
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
Něco k Vápence, už jsem tam také párkrát byl a je to taková hurá na ně akce, ono tam člověk ani moc vymyslet nemůže, malý prostor a každou chvilku civil.
Ačkoliv jsem se vápence po předčtení zdejších názorů docela bránil a propagoval Točnou, tak nebylo zbití a jednou jsme se tam vydali, pak podruhé, potřetí,... a ejhle, ono to nebylo tak hrozné, je to sice opravdu spíš jen taková řežba na odreagování, ale dobrý. Ano, potvrzuji, chodí tam děti (i když nikdy jsem jich tam nepotkal tolik jak by se ze zdejších komentářů zdálo).

Možná se to ale také zlepšilo, přecijen je tato diskuze už trošku starší.

_________________
Začínám :-)
/ WE G18c - GP M16A3 - GP M4 CQBR /
* Friendly fire expert * Magnet na BB * Evropské směrnice * Do kulí *
http://www.airsoft-forum.cz/viewtopic.php?f=245&t=5307


11 zář 2012, 11:24
Profil ICQ
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 02 říj 2012, 18:19
Příspěvky: 26
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
No tak o vápence jsem slyšel od kamarádů hodně podivnejch věcí. Prej se tam slejzaj hlavně děti a začátečníci a to je právě ten problém. Když tam potom hraje někdo normální kdo se umí chovat tak už mu to nepomůže protože lidi co tam v okolí žijou si pamatujou hlavně ty paka co tam jezděj. Je pravda že hodně lidí airsofťáky a vůbec jakýkoliv druhy zbraní uplně nesnáší, sám jsem začil případ kdy si na mě nědo stěžoval že po něm střílim a přitom to vůbec nebyla pravda, jenom mě viděl se zbraní, ale protože jsem byl ještě dost malej tak mi nikdo samozřejmě nevěřil že jsem po tom dědkovi nestřílel. Tady je potřeba hlavně pochopení a porozumění ze strany policie a civilistů co tam choděj. Hodně policajtů když vidí jak někdo hraje asirsoft tak si hned řekne děti dělaj bordel, jdem na ně a to je ten problém. Asi by to tam chtělo dát ceduli airsoftové hřiště a bylo by to. :lol:


02 říj 2012, 18:39
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
Pidalin píše:
Tady je potřeba hlavně pochopení a porozumění ze strany policie a civilistů co tam choděj.

Si děláš srandu žejo? Zákon je snad jasnej ne? takže když tam nemáte co dělat tak se otom nedebatuje !!
Pidalin píše:
Hodně policajtů když vidí jak někdo hraje asirsoft tak si hned řekne děti dělaj bordel, jdem na ně a to je ten problém. Asi by to tam chtělo dát ceduli airsoftové hřiště a bylo by to. :lol:

Ono by to hlavně chtělo aby si ti hrozně slušní sofťáci co tam choděj uvedomily že tam nemaj co dělat!!!

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


13 říj 2012, 18:27
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 19 pro 2011, 17:17
Příspěvky: 341
Bydliště: Ostrava
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
Pindaline, oni si to ti policajti řeknou možná proto, že tam děti dělaj bordel :) Jak píše monty, pokud děláš bordel a hraješ nedejbože na černotu, tak je to jejich chyba a ať si za to pykaj ;)

_________________
Úžasně okouzlující bůžek, machiavellista a brony vykukující z okna v Ostravě. ↑

"Faber suae quisque fortūnae"
__________________________________________________________________
[Challanges]


13 říj 2012, 18:32
Profil
Podporučík
Podporučík

Registrován: 05 říj 2010, 21:08
Příspěvky: 195
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
Ve čtvrtečním Právu (18.10.) je docela pěkný a přes celou stránku článek o airsoftu. Jmenuje se to "Zabojovat si jako ve filmu? S airsoftem to jde". Napsala to holka (Zuzana Musálková), je to reportáž z "bojovky" asi dvaceti lidí z bývalé protiletadlové základny Předhvozdí. Vystupují tam Jan Pilař a kluci s přezdívkami Satan, Šaman nebo Rajče.


20 říj 2012, 21:48
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
Scan by nebyl? Právo fakt nečtu, ale na tohle bych kouknul...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


21 říj 2012, 14:06
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
Griffon píše:
...


Zde:
NEWTON Media píše:
Auta zaparkovaná na silničním odpočívadle u Českého Brodu vypadají docela obyčejně. Drsně vyhlížející muži v bojových armádních uniformách, kteří z nich vystupují a z kufrů vytahují zbraně, však projíždějící řidiče spolehlivě zpomalí.

„Vojáci“ v rukou drží jen modely na plastové a keramické kuličky, vypadají však jako opravdové zbraně. Dvaadvacet kluků a dvě dívky si lokalitu s vybydlenými vojenskými kasárnami, lesem a poli vybrali k bojové hře airsoft, jejímž cílem nejčastěji bývá dobytí nějakého území nebo získání strategicky cenné věci a zničení nepřítele. I výběr bojujících stran vychází z reality.
„My jsme vojáci Kosovské osvobozenecké armády. Jednotka KFOR, která má nedaleko základnu, nám zabavila zásilku drog a chce nám ji prodat zpátky. Jenže na takový sprostý obchod nepřistoupíme a získáme naši dodávku zpátky silou,“ připomíná základní scénář dnešní hry Jan Pilař, který je momentálně velitelem kosovských Albánců. A jeho občanské zaměstnání? Pracuje v ochrance.
„Dneska nehrajeme klasicky na to, že jedna strana je hodná a druhá zlá. Zlé jsou obě,“ dodává osmadvacetiletý Honza, když od každého vybírá sto třicet korun na zaplacení pronájmu objektu, kde se bude bojovat.

Zbraně podle zákona

Pušky a pistole na airsoft patří podle zákona do kategorie plynových zbraní skupiny D a musí se s nimi zacházet stejně jako s jakýmikoli jinými zbraněmi. Mohou se tedy prodávat jen osobám starším osmnácti let. Ani na dnešní akci není nikdo, kdo není plnoletý. „Pokud jsou všichni dospělí, vypadají bitvy úplně jinak,“ říká Honza, který si z hliníkového pouzdra vystlaného molitanem vytahuje pušku, pistoli, brýle a hromadu plastových kuliček.
„Na základ ti stačí pár tisíc,“ odpovídá na otázku, kolik bych musela zaplatit za takovou výbavu. „Ale já osobně jsem do tohohle sportu vrazil už tak dvě stě tisíc.“ I to Honzu řadí do kategorie zapáleného nadšence.
„U nás se airsoftu věnují tak tři až čtyři tisíce lidí. Jednotlivé skupiny tvoří v podstatě stabilní týmy, které si proti sobě domlouvají bitvy,“ vysvětluje Honza, který začal s airsoftem tak, že prostě požádal jednu takovou partu, jestli si s nimi může zahrát. „Airsoft není tolik komerčně nabízený jako třeba paintball.“ Ten si prostě jdete zahrát do budovy nebo na hřiště, kde vám půjčí vybavení, a vy si tam na pár hodin zastřílíte.
Přesto se už i airsoft u nás stává dostupnějším. „Pořádáme i teambuildingové akce pro firmy,“ zmiňuje se Honza o své společnosti Alpha Airsoft. Lidé z různých firem si tak můžou pod vedením profesionálů vyzkoušet, jak se utužují pracovní vztahy na vojenský způsob.

Vojáci, hospodští i vesničané

Hra je už nějakou dobu populární v mnoha zemích světa, kde se už pořádala nejedna epická bitva s tisíci účastníků. Na počátku všeho ale byla kopie pistole. „Původně vznikl airsoft v osmdesátých letech v Japonsku, kde nebylo možné vlastnit střelné zbraně, a tak si Japonci dělali přesné makety, které místo nábojů střílely kuličky. Bylo jen otázkou času, než s tím začali střílet po sobě.“ Taková airsoftová bitva může být opravdu velkolepou záležitostí. Dnes se totiž k boji kromě střelných zbraní používá i pyrotechnika, falešné granáty, najímají se vrtulníky a osobní auta se předělávají na válečná vozidla.
Někteří lidé na velké airsoftové akce nepřicházejí bojovat, ale zahrát si zdravotníky, hospodské či obyčejné vesničany, kteří se ocitli ve válečném konfliktu. „Scénáře těchto akcí jsou fakt propracované a hra se pak podobá víceméně filmu,“ vysvětluje Honza.
Víc než půl hodiny po zahájení dnešní bitvy o zásilku drog se všichni členové kosovskoalbánské jednotky ještě poflakují na místě srazu.
Bojovat za kosovské Albánce přijelo několik nezávislých skupin airsoftových hráčů, takže se všichni ještě neznají. Potřásají si rukama a představují se hlavně přezdívkami. „Ahoj, já jsem Sa -tan,“ usmívá se na mě mladý muž s velkou jizvou na hlavě.
Na otázku, proč hraje právě tuhle hru, s úsměvem odpoví, že mu chybí armáda. Byl v aktivní službě v Iráku i v Afghánistánu, teď je sice ve výslužbě, ale rád by se do nějakého konfliktu vrátil, doma je prý nuda.
Přitočí se k nám další hráč a napřahuje ruku. „Jsem Šaman, ahoj.“ Ve skutečném životě je profesionální voják, který má na starosti bezpečnost našich gripenů. Divím se, proč si bývalý a současný člen armády chtějí hrát ve svém volnu na bojovou akci.
„Čtvrtina lidí z airsoftu jsou vojáci, bývalí vojáci nebo policajti.“ Ne každý, kdo tu dneska je, pracuje v ozbrojených složkách, ale snad každý, s kým jsem mluvila, má pozitivní vztah k české armádě a zvlášť k vojákům vysílaným na bojové mise.

Každý má svou roli

V půl jedenácté se skupina zvedá a hra konečně začíná. Z ničeho nic se parta mladých lidí začne chovat jako bojová jednotka, na kterou může každou chvíli někdo zaútočit.
Ti vepředu zjišťují, jestli v prostoru není nepřítel, a zadní skupinka zase dává pozor, aby nikdo nešel za nimi. To všechno samozřejmě s nabitými puškami a za neustálého sledování okolní krajiny.
Taktika kosovských Albánců je taková, že nechají jednotku KFOR zatím vydusit, s útokem nebudou spěchat, jen se budou ostražitě pohybovat po lese a koukat, co se děje. Takže se jdu podívat, co zrovna teď dělají na základně KFOR, kde by údajně měla být schovaná zásilka drog.
Když se dostanu do vybydleného objektu vojenských kasáren v bývalé protiletadlové základně Předhvozdí, kde se mimo airsoftových akcí konají i policejní a vojenská cvičení, začíná skutečný role playing. Znamená to, že se v rámci hry stanete fiktivní postavou, třeba vojákem, který hlídá vchod do základny, má jen určité informace a plní rozkazy.
„Já nevím, jaká jsme jednotka, to ví tak maximálně velitel,“ ozve se klučičí hlas a ze skrýše vykoukne mladík v uniformě se slunečními brýlemi. Dostanu se k dalším vojákům, kteří u mě hledají zbraň, a když žádnou nenajdou, konečně mě pustí dovnitř. Už na začátku jsem byla upozorněna, že pokud budu mít u sebe nějakou pistoli, byť jen na kuličky, určitě mě zastřelí. Kuličkami, naštěstí.
V kasárnách kluci zatím obsadili horní patro, a protože sem vedou jen jedny schody, nejspíš se jim základnu podaří udržet dlouho, i když protivníků má místní jednotka víc než dvojnásobek.

Na mrtvolišti jenom hodinku

Pár vojáků čeká s nabitými zbraněmi nad schody. V okně, kterému už dávno chybí sklo i okenice, je připravený odstřelovač a hlídka je i na střeše třípatrové budovy, kde má pochopitelně nejlepší výhled. Mě ale zajímá, co dělá velitel.
Jeho přezdívka zní Suchy a v normálním životě je shodou okolností Honzův kolega z práce. V rámci své role mi vysvětluje, že tady žádná zásilka drog rozhodně není, že ji odvezli na hlavní velitelství a neví, co se s ní přesně stane. Každopádně podle jeho slov vše probíhalo a bude probíhat podle pravidel a legálně. Na druhou stranu je vedle něj pár krabic, které by mohly představovat zboží, o které se tu hraje.
„Nevím, proč se dneska tak flákají. Čekali jsme, že už dávno budeme bojovat,“ říká mi velitel Suchy mimo hru. Pravda je, že představitelé kosovských Albánců chtějí nechat jednotku vycukat a do bitvy se vážně nehrnou. Posílají kolem hlídky, aby zjistili, jak situace vypadá, a protože i KFOR má v terénu pár mužů, začínají první střílečky – z lesa se začnou odšourávat první mrtví.
Jdu se mrknout do lesa, kde je nejen tábor kosovských Albánců, ale zároveň i „mrtvoliště“. Tedy místo, kam na hodinu odcházejí „zabití“ vojáci. „Když dostaneš zásah kamkoliv, třeba klidně do nohy, tak jsi mrtvá. Nesmíš s nikým mluvit o tom, co víš o protivníkovi,“ vysvětluje kluk s přezdívkou Rajče, který je taky velký airsoftový fanda a přes internet prodává všechno možné vybavení na tento sport.
Zajímá mě, jak v praxi funguje pravidlo, že se zasažený sám musí přihlásit k tomu, že to „koupil“. Hodně prý záleží na čestnosti daného člověka, ale vše obvykle probíhá víceméně bez problémů.
Rajče má na sobě oranžovou vestu, to proto, aby každý věděl, že je mrtvola, a do těch se přece nestřílí. Jde si na hodinu sednout k ostatním zasaženým. Baví se o úplně normálních věcech. Po hodině se zvednou, protože podle pravidel hry se z nich stávají nové vojenské posily a mohou znovu do boje.

Kdo vyhraje?

Velitel kosovských Albánců Honza zavelí, že už je moc hodin a bude hlavní útok. Takže se všichni aktuálně živí vojáci zvednou a vyrazí do bitvy. Obranu se jim však prolomit nedaří, takže jejich návrat je rychlejší, než plánovali. Hráči začnou reptat, že protistrana má mrtvoliště přímo na základně a nepřijde jim to fér. „Noví vojáci by přišli z venku a neobjevili by se přímo v budově,“ říká trochu rozhořčeně Honza a píše veliteli druhého tábora SMS. I když se v průběhu hry používají vysílačky a mobily jsou považovány za věc, která do války nepatří, pokud se stane něco se samotným průběhem hry nebo jsou porušena pravidla, esemeskovat se může.
Kluci nejsou s tím, co dělá protistrana, moc spokojení, ale už to nebudou řešit, protože v šest se končí. Uvědomím si, že jsem si ještě nezabojovala – Rajče je tak hodný, že mi půjčí svoji pušku. Pár kluků mi pobaveně ukazuje, jak se drží, jak se z ní střílí, a dostávám radu, že ke zbrani bych se vždycky měla chovat, jako by byla nabitá.
Opravdu se snažím nemít v jednom kuse prst na spoušti, ale moc se mi to nedaří. Všichni, kdo jsou ve skupině živí, jdou do posledního útoku. Pokud se druhé skupině podaří udržet pozice do konce hry v šest, což bude za chvíli, zvítězí.
Takže se blížíme přes les k základně – musíme rychle proběhnout k budově a vyhnout se plastovým kulkám odstřelovače. Jenže jeden voják před námi upadne, což nás trochu zpomalí, a další tři to koupíme. Musím nejdřív ležet na zemi, pak vstát a poodejít. Bohužel už nestihnu znovu obživnout, protože chvíli po mém zastřelení hra končí. Straně kosovských Albánců se nepovedlo probojovat do základny KFOR, takže prohráli. I tak to byl pro všechny parádní den.

***

Airsoft není tolik komerčně nabízený jako třeba paintball Jan Pilař

Scénáře těchto akcí jsou fakt propracované a hra se pak podobá víceméně filmu Jan Pilař

Asijská střílečka * Airsoft vznikl koncem osmdesátých let dvacátého století v Japonsku a je v Asii stále velmi oblíbený. * Může mít čistě sportovní podobu, kdy jde v podstatě jen o střílečku mezi dvěma skupinami, jiné skupiny zase kopírují reálné vojenské jednotky do co největších detailů. Snaží se mít co nejvěrohodnější uniformy i makety zbraní. * V největší airsoftové bitvě u nás bylo skoro tři tisíce hráčů.

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


21 říj 2012, 19:12
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 31 říj 2010, 13:07
Příspěvky: 33
Bydliště: Hvozd, Plzeň-sever.
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
Svatá vesnička se 200 obyvateli kde se každý zdraví slovem "ahoj"... :) Tady je ten pravý airsoft, ten airsoft v 9ti lidech, kde nás každý zná, kde mamky s děckami říkají "hele vojáci".. Kde důchodci, co nemají co dělat, nám říkají kde stříleli s praky když byly malý, kde jsou pohraniční bunkry, o tom jak sověti házeli v lese cvičný bomby... Kde si nebude ani nějaký Petr Omáčka myslet, že další Breivik jde vraždit nebo puberťák jde zabijet děti ve školce maminčinými zbraněmi, kde nejsou konflikty s dementy co si léčí bolesti ze školky 190tkou brkem....

No, ale aby to bylo k tématu, pokud nedejbože ty kryplové z vlády si vezmou příklad od čongů a zakážou AS, tak každý airsoftťák povinně Václavák v maskáčích beze zbraně a s týmovýma vlajkami jasně ukázat, že ČR je airsoftová velmoc a nikdo nám tento životní styl nevezme.. (a malý školáčky s bohatým papá co jim koupil Marui prohnat pořádnou dávkou ať se příště bojí, když to neumí udělat rodiče nebo velitel týmu který je příjmul)

_________________
Mír a lásku!


15 pro 2012, 22:57
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Reportáž ČT-očekávané omezení airsoftu?
Ano, přesně tohle mám taky moc rád. Ikdyž najednou se naši strašně začali hrnout na velké akce a klasické bitky v lese se už moc často nekonají. Škoda

Jinak protestovat bych taky šel, ale doufám že to nebude potřeba.

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


16 pro 2012, 01:06
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz