Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 15:37




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 454 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Další
 airsoft vs paintball 
Autor Zpráva
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 09 pro 2008, 15:50
Příspěvky: 36
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Tak jsme se dostali do slepé uličky, kdy si nenechá nikdo sáhnout na svojí hračku.

Shrnu tady pár předchozích příspěvků.
1) Vzhled PB a AS zbraně. Ano, máte je hezčí. Nevím, jak moc blízko k reálu jste, protože se o to až tak nezajímám.

2) Ekologie. Mno já teda nevim, pet láhev se dá krásně sebrat, tak nechápu názory, že někoho v lese ser, prostě jí sebere a odnese. To ovšem s BBčkama jde jen velmi těžko a ti, co po sobě munici sbírají, mají můj obdiv. Jinak nechápu názory typu: "Vždyť nejsou tak vidět." To je jako, támhle za roh hodím vajgl, tam nikomu nebude na očích. Ve výsledku to stejným způsobem udělá dalších milion lidí několikrát týdně a můžeme se po ulicích prodírat odpadky, protože ten jeden můj se už v té haldě ztratí.
A nejvíce mě dostalo, až vychloubačné množství vystřílené munice na BCIII, to je spíš k pláči, protože i kdyby tam fungovali sběrači, tak jich tam stejně 1/4 zůstane.
Jen bych ještě naznačil, že to nemusí být ani tak o ekologii, ale také o zdraví. Nejednou jsem se v zápalu boje na nich pěkně natáhnul a to i na schodech.
CO2? Samozřejmě zdravé to není, ale alternativní pohon je například směs kyslíku, kterou použivájí potápěči.

3) Vícedenní PB akce máme.

4) Fair play ... no nevím. V PB jsou také nepřiznavači, ale tam vás buď kule obarví nebo máte podlitinu. Další možnost je že kuli také necítíte, ale to v případech, že vás trefí třeba do batohu.

5) O množství munice jsem již psal. Prostě si člověk dá tu práci a přiblíže s k protivníkovi, aby měl jistý zásah. Rozhodně lepší se přblížit než do křoviska vysypat nevím kolik desítek kuliček bez jistoty zásahu. Nevím, ale takovýhle styl by mě nebavil.


15 pro 2008, 11:58
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
GEorGE píše:

5) O množství munice jsem již psal. Prostě si člověk dá tu práci a přiblíže s k protivníkovi, aby měl jistý zásah. Rozhodně lepší se přblížit než do křoviska vysypat nevím kolik desítek kuliček bez jistoty zásahu. Nevím, ale takovýhle styl by mě nebavil.



Nechcete aby vás někdo házel do stejnýho pytle se sportákama a sám tohle děláš :wink: Jak si můžeš bejt tak jistej že kluci ci dělají NAM a tahají 20 a 30 raný tlačáky to takhle sypou do roští. Zase to nějak moc nehroťte. Prostě na každý straně barikády jsou lidi se zaseknutou spouští a pak lidi co se od podobnejch jevů distancujou. Kažýdopádně když se jde dopředu ta kse prostě střílí a to ať v realu, softu, PB, na střelnici, prostě všude.

Tohle téma je bohužel bez konce, každý má své argumenty. Já např. nemám problém s far play ,nebo nepřiznáváním. Je to jen o tom s kým na akce jezdíš :wink:

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


15 pro 2008, 12:38
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 08 pro 2008, 23:42
Příspěvky: 54
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Tak se nam tu zjevil uz i sam Mihál :) No a sranda je, ze Mihál a spol jsou v PB docela radikální disciplinovaný HC spolek, ale kdyz na to prijde, nase chlastaci a hulici sturm komando je uz parkrat docela vykleplo :twisted: Cimz se nechci navazet do Mihala, ale do toho ze ani fakt, ze nosite misto masky igelitový pytlík, mate zeleznou disciplinu a drilujete jako kráva postupy, vám v boji samotném nemusí být k ničemu.

BTW Mihale, ty brejle mam, zasah z blzika vydrzej (testovano), problem ale je, ze by ti pri nem asi odlitly z hlavy a dalsi kule z pripadne davky ti rozmasirujou ksicht... A pokud by neodlitly, tak se to zrejme zalysujou do obliceje a bued s je muset vyndavat na chirurgii :)


15 pro 2008, 13:04
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 12 pro 2008, 08:56
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Vždyť já vím, nás vyklepne každej. :-D Ale teď vážně sám moc dobře víš jak to je.

Citace:
vám v boji samotném nemusí být k ničemu.

A v tomto musím s tebou naprosto souhlasit


15 pro 2008, 13:56
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Trackerův příspěvek máznut. Ne protože by se mi nelíbilo co říká, ale protože se mi nelíbí jak to říká. Trackere, pokud tu chceš dál prezentovat svoje názory, dělej to aniž by ses přitom vysmíval a urážel všechny okolo a vyloženě tak provokoval hádky.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


15 pro 2008, 14:28
Profil ICQ
Rotný
Rotný

Registrován: 08 pro 2008, 17:32
Příspěvky: 21
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Griffon píše:
Trackerův příspěvek máznut. Ne protože by se mi nelíbilo co říká, ale protože se mi nelíbí jak to říká. Trackere, pokud tu chceš dál prezentovat svoje názory, dělej to aniž by ses přitom vysmíval a urážel všechny okolo a vyloženě tak provokoval hádky.


Tak znovu : Tvůj předchozí přízpěvek o tom že AS zbraň je reálnější než ta Paintová je Blud.

Vždyť mechanizmus je stejně vzdálený od střelné zbraně jako luk se šípy :lol: :lol:
Není to provokace, ale konstatování výsledku ce zde Asmani předvádějí.
Po Nespochybnitelných argumentech Paintballistů pořád melete stále dokola to samé.

edit. Poslechnu GEorGEho a zmírním svůj postoj. Tak jsem něco smáznul.


Naposledy upravil Tracker dne 15 pro 2008, 17:08, celkově upraveno 1



15 pro 2008, 15:52
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 09 pro 2008, 15:50
Příspěvky: 36
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Tracker, Griffon: Už se tu nečertěte, vždyť je to jen hra :lol:

Joseff:
No to se samosebou omlouvám, jen prostě ty hlášky typu (vlastně celé vlákno o módu střelby): Rozhodně dávka, když do křoví tak pořádně, atd... Z toho jsem pojal určitou kadenci střelby a beru to jako zdroj, pro mě, důležitých informaci o AS. Kde jinde také čerpat fakta než na AS stránkách.

Ještě k tomu pytlikování a sortování lidí. Myslím si, že většina ASmanů o MPB slyšela a dokonce i v lese viděla, jen prostě si musí popíchnout a dodat, že znají jen speed. Vašich bojovníků jsem potkal nespočet a oni si mě také všimli, tak prosím vynechte proslovy, jak ten paintball vůbec neznáte. Pokud jste někdo opravdu MPB neviděl, je dost dobře možné, že jste si je spletli s vašima, protože kde maska není potřeba, tam jí sundaváme. Několikrát jsem s vašimi pokecal, aniž by obě strany věděly o koho se jedná, my je brali jako paintballáky, oni nás jako sofťáky. Do té doby než se to provalilo, tak mezi námi nebyl žádný, opakuji žádný rozdíl. Proto nemá cenu na sebe tady kydat hnůj a trochu se zamyslet nad tím, jak tu nevraživost mezi sebou zmírnit.


15 pro 2008, 16:41
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 09 pro 2008, 15:50
Příspěvky: 36
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Ještě takový dodatek. Nejsem z těch, kteří by škatulkovali. Mohu říci, že jsem od vás potkal daleko více blbů než těch slušných. Přesto vím, že máte mezi sebou kvalitní lidi. Ono také je to trochu nepoměr, já říkám o omezení munice, což není až tak brutální rozdíl, jako nás přirovnávat ke speedu.

Prosím ještě mi vysvětlete jednu věc. Chci si jen vyjasnit, proč někteří ASmani si hrají na vojnu a dusí náctileté. Nevím přesně, co to bylo za akci, pronajaty jste měli celé Milovice a okolo běhalo spousta arabášů a amíků. Chápu scénář a určitou kulisu. Co ovšem nepochopím, jak si nějaký vyloženě blb vylévá mindráky, řve na nastoupenou rotu, nechá je klikovat několikrát za sebou s hysterickým řevem tohle bylo 20 kliků ještě jednou, šlape jim při tom po zádech a výsledkem toho je, že ty chudáci mu za to ještě musí poděkovat. Opravdu doufám, že to byla výjimka a už nikdy více to neuvidím.


15 pro 2008, 17:00
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 14:53
Příspěvky: 330
Bydliště: Hrádek-25 km od Plzne(40min vlakem)
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
tak vidím že někteří tady hází všechny sofťáky do jednoho pytle.....což mě opravdu dokáže vytočit. Můj názor je takový, že tento topic by se měl ukončit protože to bude ostatní jen vytáčet a provokovat hádky. Každý hájí své, což je vlastně dobře ale způsob jakým se to zde začíná vyvíjet-vzájemné shazování apod.....podle mého je tohle už tak trochu provokující topic a uzavřel bych ho s tím, že ani jedna varianta není obecně lepší-prostě každý se věnuje tomu, co je jemu blíž

_________________
Soldier
AUDACES FORTUNA IUVAT


15 pro 2008, 17:17
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 08 pro 2008, 23:42
Příspěvky: 54
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
GEORGE: To je bohuzel podle me duvod proc je v AS tolik chlapku nad 40 let :) Po tezkem dnu v kanclu, kde te buzeruje 30ti lety sef, neni nic lepsiho, nez si zahulakat na male chlapecky, kteri te za to jeste budou mit za strasneho borce. Nejzabavnejsi na tom je, ze kdyz kolem takoveho chlapka jdes, jak se na tebe bazlive diva a ostrazite zkouma co ses zac, protoze to jsou dost casto ty nejvetsi srabkove. Tohle mi opravdu, ale opravdu prijde uplne uchylne a je to videt skoro vsude a porad. Par malejch decek v hadrech od cinanu s pistolkama a pred nima nejakej starej fotr v maskacich s kulometem, kterej dela machry. Brrrr

A dalsi vec, ktera me na Airsoftacich neskutecne vytaci, je neustale uzavirani neprijemnych topicu a zavirani oci pred vecmi, ktere nejsou podle vas dostatecne spravne. Na nasem foru ma topic AS vs PB asi 30 stranek, je tam uz dva roky a prubezne se tam lide hadaji, usmiruji, vysvetluji, urazeji a predevsim dozvidaji nove veci, nebo pohledy druhe strany. Kdyz ti tam nekdo napise, ze jsi kokot a uvede k tomu PROC, je to sice urazka, ale mozna to je taky pravda a nuti te to zamyslet se nad svym chovanim. Pokud mu znemoznis ti tuto smutnou pravdu sdelit a zavres oci. Tak zustanes naveky kokotem.

Tim nechci rikat, ze jsi kokot, protoze hrajes AS. ABSOLUTNE NE. Nektere veci na AS jsou ale pro vnejsiho pozorovatele opravdu divne, stejne tak urcite nektere veci na PB. A kdyz to tady zamknes, zabranic cemu? verejnemu pohorseni? Mravnimu upadku AS komunity? Nebo tomu, ze nebudes muset poslouchat neco co to vadi, protoze v jadru tusis, ze je to pravda a nevis co s tim?


Naposledy upravil chumaj001 dne 15 pro 2008, 17:26, celkově upraveno 1



15 pro 2008, 17:20
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 14:53
Příspěvky: 330
Bydliště: Hrádek-25 km od Plzne(40min vlakem)
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
no jestli si tohle spojuješ s airsoftem tak asi vskutku nevíš o čem mluvíš......jak říkám....lepší je se nevyjadřovat a tuto diskuzi bych uzavřel

_________________
Soldier
AUDACES FORTUNA IUVAT


15 pro 2008, 17:26
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 09 pro 2008, 15:50
Příspěvky: 36
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Co máte pořád s tím uzavíráním? Já si chci ujasnit nějaké informace, popřípadě je doplnit nebo celkově se na danou věc podívat očima druhé strany. Vždyť od toho je to diskuse, lidé se prostě musí zákonitě o něčem pohádat. Protože kdyby každý s každým souhlasil, tak by to byl jeden souvislý monolog.

Potkáváme se pravidelně, ať s tou či onou skupinou a prostě bych byl rád, pokud bychom na sebe nekoukali navzájem jak na blby.

Jinak nevím, k čemu se tato diskuse ubírá, ale z dosavadního průběhu si myslím, že zatím nepadají až tak hrozné věci, aby musela být uzavřena.


15 pro 2008, 17:39
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Vyjádřím se k té reálnosti zbraní.

Mám plynového Deserta, se zesíleným blowbackem. Fungují na mě všechy pojistky a páčky tak jako na originálu, se zásobníkem má něco málo přes kilo a na povrchu hladký ABS plast. Občas tuhle zbraň vozím na srazy lidí, z nichž většina nedělá ani AS, ani PB. Když jim tuhle pistoli dám do ruky s tím, že je nabitá a zajištěná, tak se mě ptají, jestli je "pravá" - tedy jestli je to ostrá verze, a jestli to na povrchu je kov nebo plast. A když ji pak namíří na cíl, zmáčknou spoušť a závěr jim kopne dozadu, někdy se zeptají ještě jednou (pokud nestříleli z ostré a neví, jakou ránu mají čekat).

Nutno říct, že tuhle zbraň mám pro efekt a hlavně proto, že se velmi blíží reálné předloze.

Podobné to je se Spaskou, do které nabíjím patrony (které mají v sobě kuličky) - ještě po natažení musím lidem říkat, že je to jen maketa. Po výstřelu to pozná už i laik.

A naposled - AS verze AUG A3. Co je na předloze plastové je tady plastové, co je kovové je kovové, alespoň navenek. Když jsem jí zastřeloval, přišel se na mě podívat chlap a ptal se mě, co to je za zbraň, že tu z armády nezná. Řekl jsem mu to a on se mě (opět) ptal, jestli je ostrá - a to mě z ní viděl střílet.

Takže pokud jde o věrnost podoby, nemám nejmenší pochybnosti, že AS zbraně se reálným velmi blíží a na první pohled, občas i na první pohmat je člověk nemusí rozlišit. Co jsem slyšel, tak si lidé občas airsofťáky pletou s armádními jednotkami, ale sám takovou zkušenost nemám (asi i proto, že používám naprosto neobvyklé maskáče)

Nevím jaké zkušenosti v tomto směru máte s PB zbraněmi - tedy myslím s verzemi, které se mají podobat nějakému reálnému vzoru. Nicméně AS mi z hlediska podobnosti přijde bez debat - zbraň za čtyři tisíce bez dalších úprav vypadá dostatečně věrohodně.

Jinak pokud bych chtěl ještě o stupeň reálnější zbraň, tak Mauser k98 - u ní vypadávají i náboje ze zásobníku při manipulaci se závěrem. Případně nějaký plenový revolver, ten se i stejně nabíjí a až na zvuk a plamen při výstřelu se z vnějšího hlediska neliší od ostré verze.

Na druhou stranu mám dojem, že zbraně na RAM paintball mají i nábojky, které při střelbě vylétávají z vyhazovacího okénka (jen tyhle zbraně jsem viděl za třicet tisíc a to je na mě fakt hodně)


16 pro 2008, 08:26
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 08 pro 2008, 23:42
Příspěvky: 54
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
No, moji zbran si mozna nikdo nesplete s nicim realnym, ale vsichni vedi ze to dela hlasite BUM a loupe to omitku ze zdi, takze z toho maji STRACH. Zatimco AS pistolku koupi kazdy rodic petiletemu decku na pouti a strach z ni nema (bohuzel). O tom, jestli z mojeho kveru neco vypadava, nebo ne absolutne nepremyslim. A podobat se skutecne jednotce, nebo se zani vydavat pouzivanim stejnych oznaceni je u nas TRESTNE a prijde mi to jako dost looserovina, pricemz spoustu AStaku to dela, jak uz tu padlo treba na tech Bahnech a jsou to podle me opravdovi chudaci. Stat vedle borce, kterej nasazoval krk v Afganistanu, s plastovou pistolkou a tvarist se ze jsem jako on mi prijde jako vrchol drzosti a demence. A mit radost, ze si me v lese nejaka stara baba na houbach splete s Rambem, to je taky dost podivny.

Nas si nikdo nesplete a treba s policii mame zatim takove zkusenosti, ze parkrat prijeli v domeni ze jsme AStaci a kdyz zjistili, ze ne, tak se zasmali a odjeli.

Pratele ktere mam a maji radi zbrane, tak ti si udelali zbrojak a maji skutecne zbrane. Chodit do prace s AS pistoli za pasem je dalsi vec, ktera me jaksi miji.

V praci mame na zdi poveseny skutecny samopal a priznam se, ze me to taky nejak nevzrusuje.

Z toho vseho vyplyva, ze nejsem pro AS vhodny typ :)


16 pro 2008, 13:00
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 26 lis 2007, 17:02
Příspěvky: 627
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
koukam že čim delší přízpěvěk tim hustější ale tohgle neni slohová práce o tom co je lepší.Je to jen debata nikoho podle ěm nebaví číst dlouhý příspěvky :wink:

_________________
Nenávist je přítěž, živoj je moc krátkej na to, abychom byli pořád nasraní!
www.gsas.ic.cz


16 pro 2008, 15:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 09 pro 2008, 15:50
Příspěvky: 36
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Ok, tak já je pro tebe budu kouskovat :lol: Mno a to tě pak teprv nebude bavit :lol: :lol: :lol:

Jinak můžete mi sem pastnout nějaké zajímavé druhy scénářů, ať to nemusím týden prohledávat. Některé jsou totiž zanořeny hluboko v diskusi.


16 pro 2008, 17:50
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 pro 2008, 13:42
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
4mro: A sme tu toho zas... :x Ach jo. :( Od začátku se tu snažíme zástupci z MPb dát jen najevo, že nějakej MPb je. A že to vypadá prakticky stejně jako soft. :wink: Tyto dva sporty není možno porovnávat. A k těm zbraním. Vzhledově je na tom AS zbraň lépe. (to docela závidím, ale co no... tohle bude u nas taky za pár let do detailu doufám) Ale funkčností je na tom lépe PB. A kdo si myslí že ne, tak proč se tímto zbůsobem boje trénuje armáda a zvláštní jednotky. :wink:

_________________
PODPIS...
( http://www.militarygame.cz )


16 pro 2008, 18:39
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Armáda nepoužívá PB už nějakej ten pátek. Ono klasika paintball kterej si jedou zastřílet kluci já nevím s boletic když jeli do Kosova (hlídat) a mezi RAM paintballe kterej jede např 601skss je asi takovej jako mezi PB a AS samotným. Je to asi jedna z nejrozumějších variant.
No a co airsoftový profesionální tréningový systémy?? Napž Systema PTW, nebo nově Inokatsu MTW? Včera jsme ho testovaly a je to úžasná záležitost.

Zbraň je dělaná do původních forem, zásobníky na 50bb, nestřílí bez munice, nayprosto reálné ovládání, váha zásobníkú, blowback (skutečně silný) No nevím kam krom dostřelu se dá ještě jít. Na první pohled omak bys nepoznal že je to softka. Hlavně záměnnost veškerých dílů s ostrou je super.

Jen to bude pořád o fair play, ale to je všude :wink: Prostě když jezdíš s těma správnejma lidma, nemáš s takovejma "maličkostma" problém.

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


17 pro 2008, 08:46
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 09 pro 2008, 15:50
Příspěvky: 36
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Mno co na to říci, asi jen to, že například Kazachstánská armáda si objednala několik set kusů PB zbraní Milsig K-series (z důvěryhodných zdrojů) a zasláno bylo cca před rokem.
Policejní složky používají na rozhánění davů FN303, což je mimochodem paintballová zbraň. Nedá se srovnávat se standardem na krámech, její kinetická energie na ústí je přibližně 40J. Používaná munice-smyvatelná náplň, nesmyvatelná náplň, pepřová a gumová. Tato zbraň má přímou mířenou dráhu letu 100m. Z toho už jde opravdu strach, protože to zvládne v pohodě uspat člověka na několik i více minut. Je to ale pořád paintballová zbraň.
Dále policejní složky ČR použivájí paintballové zbraně jako tréninkové metody - vyzvěděno od MPJ a SPJ. A to jak na akademiích tak pro členy policejních sborů.
Dále například RAP4 je dodavatel PB zbraní pro US Army, kteří jim také testují nové modely.

To je asi tak vše, co jsem zjišťoval.

Co jsi myslel tou RAMkou? To je pěknej šunt, kterej se tak max hodí na CQB do 15 metrů, protože na větší vzdálenost ho v pohodě překoná PB zbraň za 2.000. Ve venkovních prostorách je RAMka téměř nepoužitelná.


17 pro 2008, 09:16
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
RAMkou bylo myšleno to, že se hodí k nácvykům. Ano je určitě pouze na krátké vzálenosti a určitě se nehodí do lesů.
Jen srovnávat zbraně pro koníček a zbraně na rozhánění demonstrací je asi trochu mimo ne :?:
Dělají se i AS zbraně co mají kadenci 150bb/sec a dělají se i takové zo mají více než 1000fps, ale to není v akci použitelný.
Srovnávat AS a PB je prostě míchat jabka z hruškama a je to jak nafta verzus benzín. Obě má svý zastáne a ani jeden z nich neustoupí ani o píď.
Každej si dělá akce po svím a pokud se vám nelíbí to jak to děláme my, bude se s tím prostě muset naučit žít. přeučovat lidi z leváků na prqaváky už zkoušely komunisti a jak dopadly hmm?

Nikdo netvrdí že As je lepší než PB, prostě to chceme dělat takhle a tím to hasne. Vaše přítomnost tady je žádoucí z důvodu jinýho náhledu na věc, ale pochopte to že když tu budete omýlat ot jak to VAŠE je pro vás lepší (a nikdo vám to nevymlouvá) tak akorát někoho poštvete proti sobě.

Nocméně to že je prozatím PB ve většině armád používanější neznamená to, že ho do budoucna nevytlačí např. modernizovaná verze systému Multiple Integrated Laser Engagement System. Má svý nedostatky ,ale s AS/PB to nejde srovnávat. Po lidech se s tím střílet dá :lol: a ostrá se slepákama má pořád 200km náskok před našima kuličkovkama.

Jak říkám nedohodnem se :wink:

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


17 pro 2008, 09:26
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 09 pro 2008, 15:50
Příspěvky: 36
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Nepsal jsem nic o AS, přečti si to ještě jednou a neuvidíš tam o něm ani zmínku. Jen jsem reagoval na tvůj nepodložený názor, který jsi hned změnil. Tedy nic neporovnávám, jen doplňuji informace.
Co se týče laserových zbraní, pár videí jsem viděl, něco početl, tak je to vcelku zajímavé. Nahradit samozřejmě může, o tom žádná. Pokrok je pokrok a o tom se tu nikdo nebaví, mluvme tedy o skutečnosti a ne o něčem, co může přijít za 1 rok, 10 let nebo 50.

FN303 je paintballová zbraň, to že ČR před pár lety koupila cca 30 kousků, tuším od francouzů, je už vedlejší. To, že se na MPB nepoužívá, je vcelku logické, přeci se při hře nebudeme omračovat. Jen uvádím možnosti použití PB zbraní a i ne tak standardní varianty.

RAM není jen o lesu, co třeba taková střelba mezi budovami, do budov nebo z budovy. Ať si jí používá kdo chce jak chce, ale nácvik s ní je k ničemu, nejdříve se do budovy musíš dostat a jak to chceš udělat když netrefíš ani okno na 30m.


17 pro 2008, 09:40
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 09 pro 2008, 15:50
Příspěvky: 36
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Mno asi se nedozvím ty AS scénáře, tak alespoň napíši něco málo o naší poslední PB akci SZ WAR z pohledu organizátora.

Předem upozorňuji, že se jednalo o WB (woodball), tedy sem tam nějaký montérkář se tam objevil a celkově byla akce volnější a s MPB neměla nic společného.

1) Samozřejmě se hrálo na dobývání bodovaných stanovišť, jejich počet uveden jen orientačně (př. 8-10), pozice neznámá. Hráči tedy dostali do rukou slepou mapu a museli celý prostor prozkoumat. Mrtvoliště byla protilehlá, takže se pohybovali z 50% na území nepřítele.

2) Obsazení stanoviště podmíněno zavoláním štábu (svému mrtvolišti), pokud nebyl dosah, museli si informace předávat.

2) Stanoviště měla určitý čas bodování, "simulace bombardování".

3) Munice omezena na 200 kuliček na život

4) Reckylace každou 20. minutu

Hra byla koncipována na to vyblbnout se, ne přímo sranda match, protože pro 200 lidí si to bez určitých věcí nemůžete dovolit, ale celkově o takovou uvolněnou hru. Týmy měly možnost otestovat nováčky či si přizvat kamarády a přiblížit jim PB jiným způsobem než jsou nafukovačky nebo komerce na pár metrech čtverečních, což byl hlavní důvod pořádání této akce.


17 pro 2008, 11:03
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Osobně mám dojem, že se jakákoliv diskuse o AS a PB podělá podobným názorem, který se v této diskusi objevil už ve třetím příspěvku:

Citace:
Airsoft je válka, paintball je sport


V překladu "my jsme lepší než vy." Pomíjím, že z nějakého důvodu je hra na válku hodnocena výše než sport, alespoň tedy z následných reakcí typu "i PB může být blíž válce" to tak vypadá.

Pak se na obou stranách vytáhnou zbraně, v tomto případě prakticky doslova, a už to jede. Přitom Misi svou otázku napsal naprosto normálně bez přehnané korektnosti.

Jinak když jsem koukal na některé PB zbraně zda ukázané, tak mi přijdou dost věrohodné.

Ještě jsem se chtěl zeptat, jak je to s funkčností PB zbraní v zimě? AS plynovky moc nefungujou, ale soudě dle fotek bych řekl, že paintbalisti s tím nemají větší potíže.


17 pro 2008, 11:07
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 09 pro 2008, 15:50
Příspěvky: 36
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Jerson píše:
Osobně mám dojem, že se jakákoliv diskuse o AS a PB podělá podobným názorem, který se v této diskusi objevil už ve třetím příspěvku:

Citace:
Airsoft je válka, paintball je sport


V překladu "my jsme lepší než vy." Pomíjím, že z nějakého důvodu je hra na válku hodnocena výše než sport, alespoň tedy z následných reakcí typu "i PB může být blíž válce" to tak vypadá.

Pak se na obou stranách vytáhnou zbraně, v tomto případě prakticky doslova, a už to jede. Přitom Misi svou otázku napsal naprosto normálně bez přehnané korektnosti.

Jinak když jsem koukal na některé PB zbraně zda ukázané, tak mi přijdou dost věrohodné.

Ještě jsem se chtěl zeptat, jak je to s funkčností PB zbraní v zimě? AS plynovky moc nefungujou, ale soudě dle fotek bych řekl, že paintbalisti s tím nemají větší potíže.


CO2 v zimě fungují hůře, ale dá se zabránit výkyvům tlaku, za mínusových teplot. U vzduchu je prakticky úplně jedno jestli střílíte v zimě nebo v létě.

Jinak k textu výše, souhlasím s tebou, tohle handrkování je o ničem. Také bych podotknul, že AS není válka a PB není sport (vyjma speedu). Oboje jsou to hry, které se snaží přiblížit realitě a na každém záleží, do jaké míry chce realitu mít.


17 pro 2008, 11:19
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Jerson píše:
V překladu "my jsme lepší než vy."


Nic takového jsem tím nemyslel, znamená to "my jsme jiní než vy", nikdy jsem neřekl že by byl paintball horší. Jediné co jsem tady říkal bylo, že PRO MNĚ OSOBNĚ je airsoft lepší než pb, plus jsem se snažil objektivně diskutovat o kladech a záporech obojího. Nikdy jsem netvrdil že bych bychom byli lepší než paintballisti, naprosto chápu důvody lidí, kteří si zvolili pb namísto as...pro někoho je možná fakt, že paintball není ve své podstatě tak militaristický jako as (i když v některých případech také je, jak se ukázalo) kladem. Chtěl jsem tím hned v úvodu poukázat na to, že se jedná o srovnání nesrovnávatelného, a že diskuse skončí v lepším případě ve slepé uličce (což se stalo), v horším případě flamewarem a locknutím topicu.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


17 pro 2008, 11:32
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Nechci tu bejt teď za rejpala, ale to jak tu MPB představuješ o uzavřeném kolektivu, military zaměření a podobně (všemu věřím a nemám důvod pochybovat) pak sem postneš info o akci která údajně tedy není to pravý, ale budiž a je tam oživení,refresch, cokoliv nevím jak tomu říkáte JEN! 20minut :?: :?:

Fakt nevím co si o tom teď mám myslet :shock: Neříkám to abych někoho nasr.... ale 2 hodiny by mohly být adekvátní tomu co se tu rozebírá 6 stránek ne?

Ne vždy to jde, ale např. loňskej protecktor4 měl refresh 6 hodin a to už si softíci jinak vážily života.

No každej jak myslí :wink:

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


17 pro 2008, 11:35
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 09 pro 2008, 15:50
Příspěvky: 36
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
joseff píše:
Nechci tu bejt teď za rejpala, ale to jak tu MPB představuješ o uzavřeném kolektivu, military zaměření a podobně (všemu věřím a nemám důvod pochybovat) pak sem postneš info o akci která údajně tedy není to pravý, ale budiž a je tam oživení,refresch, cokoliv nevím jak tomu říkáte JEN! 20minut :?: :?:

Fakt nevím co si o tom teď mám myslet :shock: Neříkám to abych někoho nasr.... ale 2 hodiny by mohly být adekvátní tomu co se tu rozebírá 6 stránek ne?

Ne vždy to jde, ale např. loňskej protecktor4 měl refresh 6 hodin a to už si softíci jinak vážily života.

No každej jak myslí :wink:


Tak ještě jednou, napsal jsem, jak přibližně vypadá hra pro WB, který dělá vesměs pravidelně rozumnější komerce a podobných akcí je přibližně 50 do roka. Tvůj příspěvek nechápu, alespoň se snažím přiblížit určité druhy paintballu. Což vy asi nedokážete a snažíte se rozpoutat hádku (viz. tvůj příspěvek). Proč jsi nezaregoval místro rýpnutí, nadhozením popisem vaší akce? Takhle si prostě začínám myslet, že nejspíš žádné nemáte. Když se podívám na vaši nabídku pořádaných akcí a vidím tam XX krát nějaký prasečník a jím podobné, kde se dle příspěvků schází nejspíš jednotlivci z týmů, kteří zrovna mají čas a chuť, tak mi to připadá jako nějaká komerční PB akce, kde se scházejí rekreační hráči.

Jinak jestli bys rád viděl rozpis našeho týmu za rok, tak si posluž:
1) přibližně 16 interních tréninků (pouze náš tým)
- postupy, formace, atd. ze čtvrtiny na sucho
- opakovačky do zblbnutí
2) přibližně 4 MPB akce
3) námi pořádaný SZ WAR
4) 3-denní secvičování

Píši to proto, aby jsi si nemyslel, že si jen hrajeme.

K těm 20 minutám, my se na rozdíl od vás zaměřujeme na bojové střety a úmrtnost je tam prostě větší, zbytečně nekempujeme. A věř mi, že po 3 recyklacích jsi úplně grogy, páč mezi tím naběháš, nachodíš, naplazíš a kdoví co ještě nějakých 15km. Nejsem žádná cácorka, ale u těchto krátkých recyklací nemáš téměř čas na odpočinek a když se prostě bez doplnění pití 3x na mrtvolišti jen otočíš a hned pádíš do akce podpořit útok či obranu, tak jsi pak rád, že přežiješ i jednodenní hru.

Svými příspěvky jsem zatím do této doby neprovokoval a ani se nenavážel do AS a jakou mincí mi odplácíte?

Ano, rozčilil jsi mě a nejen ty. Nedával jsem to najevo, protože to není důvod, proč tu jsem a chci spíše pokecat o airsoftu a paintballu. Z vaší strany se dočkávám jen malicherných narážek a vyhýbavých, místy až úplně jiných odpovědí. Ale jestli zde chcete vést diskusi tímto stylem, tak proč ne.


17 pro 2008, 12:14
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Griffon píše:
Nic takového jsem tím nemyslel, znamená to "my jsme jiní než vy", nikdy jsem neřekl že by byl paintball horší.

Do hlavy ti nevidím, takže co jsi tím myslel opravdu nevím. Nicméně ve tvých příspěvcích vidím dost zjevné vyvyšování airsoftu nad PB, v přímých i nepřímých náznacích, a občasnou hláškou "neříkám že PB je horší" lidi akorát tak naštveš, protože ve skutečnosti přesně takové věci říkáš - nebo to tak působí.

A to jsem airsofťák z nulovou zkušeností z PB, takže jsem vlastně na tvé straně barikády. Tak si představ, jak to asi působí na paintballisty, pro které "vnější věrnost předloze" není hlavní metou, nebo tu věrnost spatřují v něčem jiném než přesné výstroji a výzbroji.

BTw. divím se, že sem ještě někdo nepostunl video ze střetnutí paintballistů s airsofťáky. Ne že by to něco vyřešilo, z fleku mě napadají tak čtyři slabá místa při argumentaci výsledkem takového střetnutí, ať by vyhrál kdokoliv, spíše že to ještě nikdo nenatočil.

(Možná proto, že Airsofťáci, co prudí videi na téma AS vs PB ví o faktickém handicapu, který by v přímém střetu měli. Nebo alespoň mám dojem, že je lepší dostat 6mm kuličkou než PB střelou, snad kromě přímého zásahu zubů.)


17 pro 2008, 12:26
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
No co ti na to mám říct, jestli se ti nelíbí naše prasečáky, ta kse jich neučasti. Nebuj, nejseš naštvanej sám :lol:

Každopádně to že ti sem honem nenasypu naše tréningový plány, OPORDy od akcí a podobný věci je možná tím, že to nezveřejnuju a ani tak nehodlám činit. Bohužel pro jednoho z nás já s lidma odsud potkávám jen v dílně a na akci sem s nima byl tak 1 do roka. Prostě tohle není ten airsoft co se mě týká. Každopádně ať si to kažýdej bere,chápe, dělá jak chce, je mi to v celku buřt.

Pokud je vaše akce jak píšeš jen o střetech (doufám že ne) tak nevím co tu mácháš MP. Pro mě military právě znamená to ,že si pro to musíš dojít.
Jak to napsat :( No prostě když je to frr na mrtvoliště, frr do boje ,tak nechápu co je na tom military. Výstroj si psal že máte volnou, refreshe jak na prasně. No jak to říct, doufám že to je jen můj blbej dojem, ale není torhle ten SPEED :?:

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


17 pro 2008, 12:27
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Asi bych se měl přestat vyjadřovat než se tu servem, ale myslím si, že nejden z nás si postupně pritiřečí.

Prostě si děláte to sví jak chcete Vy a my si každej děláme to sví tak jak chceme my. Ani jeden to nemůže dělat blbě, protože je to jeho koníček a ani jeden to nemůže brát jako válku, protože ta to není.
Chtěli ste slyšet naše argumenty na PB a když sme vám je řekly tak furt omíláte že jsou zcestný. No tak ať jsou, až budeme mít chuť si to zkusit po vašem, tak to udělámeOK?

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


17 pro 2008, 12:30
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 454 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz