Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 25 dub 2024, 20:25




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 190 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 Lékařské minimum 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
a) Když chceš bejt hustokrutej a používat anglický označení, už by ses mohl konečně naučit jak se to píše, už po několikáté ti tu říkáme že je to "medic", "madick" je naprosto neuvěřitelnej patvar.
b) Jakožto zdravotník bys měl sám vědět, co potřebuješ.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


23 bře 2011, 15:27
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 07 srp 2009, 15:54
Příspěvky: 113
Bydliště: Klatovy
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
Avarax píše:
.... madickovi ....


Možná chce být Mad Dick. :mrgreen:


23 bře 2011, 15:33
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 pro 2010, 12:16
Příspěvky: 199
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
Avarax píše:
inak myslite ze ako madickovi mi postaci ifak original kompletny ?


No, jako madickovi by mě ti měl IFAK stačit ale, kdyby si chtěl o level výš, na medika, tak určitě ne.

_________________
Dulce et decorum est pro patria mori. Horatius

Perky: Sběratel hmyzu, Banzai!, 1 z 300, Speedy Gonzales, Tancuj!, Vítězství nebo smrt, Terminátor, Člen strany


23 bře 2011, 17:12
Profil
Četař
Četař

Registrován: 02 dub 2011, 10:03
Příspěvky: 14
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
já jsem slyšel, že na popáleniny je nejlepší tu popáleninu posypat velkou vrstvou mouky, a ještě lepší je tu mouku mít studenou. Myslíte si, že by tedy bylo výhodné pořídit si do lékárničky alespoň trochu mouky?


06 črc 2011, 14:31
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 29 pro 2010, 22:22
Příspěvky: 144
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
nesmysl, na popáleninu nedávej nic, co by ji mohlo znečistit,. žádné masti ani pudry, mouku naprosto nikdy.. ochladtě to maximálně čistou studenou vodou /ledem nebo tak a sterilně překrýt obvazem..


06 črc 2011, 14:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
Mouka je dobrej joke :lol: :lol: , jinak když už se zmínily ty popáleniny, tak co Waterjel? Koupil jsem si do lékárničky obvaz tím napuštěnej a pak samotnej gel, tak abych věděl jestli to nejsou vyhozený peníze ;)
PS: návod si k tomu přečást umím, ale spíš mě zajímají zkušenosti z praxe, jestli někdo nemá...

_________________
http://www.Sniperblog.cz


06 črc 2011, 14:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 pro 2010, 12:16
Příspěvky: 199
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
nereknu píše:
já jsem slyšel, že na popáleniny je nejlepší tu popáleninu posypat velkou vrstvou mouky, a ještě lepší je tu mouku mít studenou. Myslíte si, že by tedy bylo výhodné pořídit si do lékárničky alespoň trochu mouky?

Mouka určitě ne, chladit ale pozor na to aby nedošlo k podchlazení (popálení větší procenta těla) a sterilně překrýt…

reyes102 píše:
Mouka je dobrej joke :lol: :lol: , jinak když už se zmínily ty popáleniny, tak co Waterjel? Koupil jsem si do lékárničky obvaz tím napuštěnej a pak samotnej gel, tak abych věděl jestli to nejsou vyhozený peníze ;)
PS: návod si k tomu přečást umím, ale spíš mě zajímají zkušenosti z praxe, jestli někdo nemá...

Waterjel je dobrá věc, mám ho doporučený od kamaráda, který řekněme „tomu rozumí“. Má ho v autech i ZZS.

_________________
Dulce et decorum est pro patria mori. Horatius

Perky: Sběratel hmyzu, Banzai!, 1 z 300, Speedy Gonzales, Tancuj!, Vítězství nebo smrt, Terminátor, Člen strany


06 črc 2011, 16:18
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 17 úno 2011, 16:57
Příspěvky: 229
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
Avarax píše:
inak myslite ze ako madickovi mi postaci ifak original kompletny ?

Hlavne se to prvne nauc pouzivat...

BTW: CO taháte na desinfekci?

_________________
“Semper Fidelis”
NAVY SEAls team. 54/sx/NST-6: Jednotku napodobujeme podle sebe,protože jsme si ji upravili.
Elvis z Prahy:Chytří érsoftpražáci nesimulujou pouštní jednotky


20 črc 2011, 09:38
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
jodisol

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


20 črc 2011, 11:00
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 pro 2010, 12:16
Příspěvky: 199
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
devildog píše:
... CO taháte na desinfekci?


Já má Ajatin tinkturu (Benzododecinii bromidum), mívával jsem Septonex, ale toho se většina bála jak čet kříže :lol:

_________________
Dulce et decorum est pro patria mori. Horatius

Perky: Sběratel hmyzu, Banzai!, 1 z 300, Speedy Gonzales, Tancuj!, Vítězství nebo smrt, Terminátor, Člen strany


20 črc 2011, 11:06
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 06 led 2011, 21:23
Příspěvky: 8
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
mel bych tu par zajimavosti o chlazeni popalenin, kt mozna o nevite...

1. CHlazeni: ma nejvetsi smysl v prvnich 20 - 30 min od doby urazu a jen tehdy ma analgeticky efekt. Mnoho pacientu co je delsi dobu chlazeno postupne ztraci centralni teplotu a to vede jen k dalsim komlikacim.

2. Chladit ma smysl jen u dospelych a to v maximalnim rozsahu 5% tela. (predpokladam, ze vetsina lidi co to cte zna pravidlo 9% u popalenin, tak si dokazi predstavit o co se jedna). Deti lepsi nechladit vubec, z vyse uvedency duvodu. Chlazenim samozrejme nemyslim politi horiciho odevu kyblem vody (to je spis technicka stranka prvni pomoci)

3. chlazeni ledem nebo ledovymy obklady je krajne nevhodne, protoze mohou vest k trvale zastave kapilarniho prokrveni v okoli popaleneho mista. A naslednemu rozsireni nekrotizujici tkane.


Vim, ze mozna par skalnich zastancu TCCC guidelines ted muze neco namitat , ale preci jen v civilnich postupech nabizi soucastna medicina ve vsech smerech vice ;)


28 črc 2011, 21:33
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
opet trochu rozvirim debatu na tema lekarskeho minima a medic kurzu.

segre ted v praci prejeli nohu vysokozdvizkou (asi 3,5t na trech kolech z tvrde gumy) a kdyz jsem videl jakou ji dali prvni pomoc tak jsem usoudil ze kdyby ji strelili do hlavy tak by mela vetsi sanci prezit. ve firme na pobocce kde pracuje 70 lidi nebyl nikdo schopny dat adekvatni prvni pomoc. ja sam znam zaklady bohuzel jsem se nachazel mimo a nez jsem dorazil byli uz na miste zachranari. nicmene perlicky -

:arrow: "dejte nejake mikiny, vzdyt je ji zima (sokovy stav)" - odpoved "je v soku tak ji zima bude i kdyz ji date mikiny, takze to je stejne zbytecne".

:arrow: nohu se zespod voziku nepodarilo vytahnou, tak je nenapadlo nic lepsiho, nez tam hodit zpatecku a prejet tu nohu podruhe (lidi i naradi bylo na prizvednuti voziku vice nez dost)

:arrow: ackoliv nebylo zadne masivni krvaceni, jen klasicky potrhana kuze a nenapadlo je nic lepsiho nez uskrtit nohu asi 20x pretocenym nylonovym popruhem.

:arrow: krvaceni bylo zpusebeno prasknutim kuze tlakem (jako jako kdyz slapete na pomeranc). sterilni osetreni rany provedli nejakym kusem hadru kterym na sklade utirali prach z polic a spinavou mikinou a nakonec z venku to stahli obvazem.

:arrow: z prejete nohy sundavali ponozku stylem - roztahnu gumu a servu to z te nohy - zadne strihani

kdyz jsem videl vyraz zdravotnika RZP pri pohledu na laickou prvni pomoc, muzu rict ze vetsi udiv jsem za 25 let nikdy u nikoho nevidel a opravdu byt tam neco vaznejsiho - tepenne krvaceni - tak tam vykrvaci, protoze absolutne nikdo netusil jak se pouziva tlakovy obvaz, jeste ten polstarek z toho strihali protoze nevedeli na co to tam je.

takze ac nam na kurzu prvni pomoci rikali, ze je lepsi udelat aspon neco i kdyz spatne nez nedelat vubec nic, tak po tomhle vystoupeni opravdu nevim jestli tohle dobry napad neco takoveho lidem rikat.


Tim se dostavam k tematu:

kde jste delali jakykoliv zdrav. kurz, popr. jestli byste neco konkretniho doporucili. nemusi byt ani TCCC a podobne. staci nejaky zakladni, ale ktery opravdu nauci


04 lis 2011, 14:27
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
Tak tohle je docela síla, hold tak to dopadá když se v práci bezpečnostní školení dělaj tak jak se dělaj...

Jinak jako naprostej základ si myslím že stačí základní kurz PP u červenýho kříže. Vyjde to na pár stovek a člověk se dozví takový ty nutný základy, něco si vyzkouší, má možnost se ptát na otázky atd.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


04 lis 2011, 15:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
opravdu i jako laik jsem cumel na tuhle hruzu, natoz pak jak cumel ten zachranar - na to nezapomenu nikdy. sam jsem zvedav jakou to bude mit dohru, bude to velice zajimave.

nicmene jsem nenapsal jak segra dopadla. ac to nikdo nechape tak nema jedinou kost zlomenou, ma to namozne, narazene, zasite par desitkama stehu, ale nohu ma celou.

diky za tip.


04 lis 2011, 15:48
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník

Registrován: 17 kvě 2011, 18:56
Příspěvky: 711
Bydliště: Ústecký kraj
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
jako docela jsem koukal co udělali. To snad ani není možný. Jinak základy první pomoci se vážně hodí, poté co jsem je musel použít jsem si teprve řekl, že to stálo za to, i když mě to vlastně nic nestálo. Přítelkyně je zdravotní sestra. Každopádně bych v tom neviděl zbytečné peníze.

_________________
M16A4 - sp140 -> 168m/s +
mk12 mod.1 - sp160 -> 180m/s +
SR25 - psg150 190m/s +



04 lis 2011, 15:48
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
Tak to má ségra sakra kliku, vyřiď jí že pozdravujem ;-)

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


04 lis 2011, 18:58
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
Na facebukkake AZetek běží online CLS kurz, samozřejmě že to z člověka neudělá bojovýho zdravotníka, ale řekl bych že je to jedna z těch věcí co jsou lepší než nic :-)
https://www.facebook.com/aktivnizalohy
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 495&type=3 (kurz je formou obrázků, takže tady je to asi přehlednější než na hlavní stránce)

_________________
http://www.Sniperblog.cz


05 lis 2011, 19:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2008, 14:33
Příspěvky: 1407
Bydliště: Turnov (Liberecký kraj)
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
wow...tak to je síla teda...i malí skauti, které jsem měl v družině když jsem ji kdysi dávno vedl, by to dokázali ošetřit tisíckrát lépe než tyhle gumy z toho podniku...a to kluky ta zdravověda fakt nebavila a bylo těžký je k tomu přinutit :D

_________________
Tango down!
______________________________________________________
KAC SR 25 (PJ, komplet custom Smolda): 123 m/s s BLS 0.30g
Colt M4 CQB-R (DBoys): 96 m/s s BLS 0.28g
Colt MEU (Bell): 99 m/s s BLS 0.20g


06 lis 2011, 00:05
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 24 pro 2008, 20:08
Příspěvky: 146
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
Můj kamarád má známého v AČR a dělá tam doktora. Fasuje od něho věci...takže v lékárničce má jak základní věci obinadla, škrtidla, atd. tak i 3 typy jehel, kapačku, adrenalin atd. Celkem z toho jde strach :)


10 lis 2011, 16:25
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 29 pro 2010, 22:22
Příspěvky: 144
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
Adioz, pokud má plnou lekárnu takovejhlech krámů a není kvalifikovanej s tím zacházet, docela chápu, že z toho máte strach..asi bych se ho taky bál :-(


10 lis 2011, 20:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 24 pro 2008, 20:08
Příspěvky: 146
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
Má to jenom pro efekt....je to militarista. Ale základní zdravotnické vzdělání má. Chodí totiž na školu ochrany osob a majetku.


11 lis 2011, 07:02
Profil ICQ
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
Adioz píše:
Má to jenom pro efekt....je to militarista. Ale základní zdravotnické vzdělání má. Chodí totiž na školu ochrany osob a majetku.


ochrana osob a majetku by jsem spíše řikal parodie na školu, ale to nechme stranou :D Rozhodně z téhle školy nemůže mít vzdělání na to, aby uměl dobře používat ty věci co jsi psal.

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


11 lis 2011, 11:38
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 13 říj 2010, 10:28
Příspěvky: 154
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
Solis. píše:
jako docela jsem koukal co udělali. To snad ani není možný. Jinak základy první pomoci se vážně hodí, poté co jsem je musel použít jsem si teprve řekl, že to stálo za to, i když mě to vlastně nic nestálo. Přítelkyně je zdravotní sestra. Každopádně bych v tom neviděl zbytečné peníze.

Pokud má někdo zájem, mám kontakt na firmu, která PP školí za 150 KČ na hlavu, včetně toho, že si základy člověk může i vyzkoušet v praxi.


11 lis 2011, 11:43
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 13 říj 2010, 10:28
Příspěvky: 154
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
Adioz: tahat s sebou v lékárně kapačky, jehly a adrenalin je hloupost, pokud nemá lékařské vzdělání...... Stačí ty obvazy, obinadla a pod. A hlavně umět to a dokázat to, správně použít.


11 lis 2011, 11:48
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
Proč hloupost, prostě modeling ;) Osobně na tom nevidím nic špatnýho když má člověk vybavenou lékárnu pro dobrej pocit že to vypadá jak v reálu...

_________________
http://www.Sniperblog.cz


11 lis 2011, 11:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 13 říj 2010, 10:28
Příspěvky: 154
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
reyes102 píše:
Proč hloupost, prostě modeling ;) Osobně na tom nevidím nic špatnýho když má člověk vybavenou lékárnu pro dobrej pocit že to vypadá jak v reálu...

To je věc pohledu a ty jsou samozřejmě různé.
Můj úhel pohledu říká, cokoli co neseš zbytečně na hřbetě, tě stojí cenné síly. Takže já tahám věci účelné. Ale na rovinu přiznám, že osobně doufám, že lékárničku vždycky potáhnu zbytečně (i když to, bohužel, nevychází).


11 lis 2011, 13:11
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
pokud to ma na modeling tak budiz, ale doufam ze se nedostane do toho stadia ze si nekdo zlomi haksnu a on mu bude chtit nutne bodat adrenalin :-D


11 lis 2011, 14:30
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
Tohle je prostě věc, kterou někteří lidé nikdy nepochopí, o tom se nemá smysl bavit. Pokud to není takovej kretén, aby to použil, tak je to naprosto v pořádku, lidi co dělaj reenacting tahaj půlku věcí zbytečně jen proto, že je tahá předloha, tak nevidim důvod, proč by lékárna měla být výjimkou, když je možnost.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


11 lis 2011, 14:30
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2009, 08:51
Příspěvky: 809
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
Taky se přidávám k názoru, že na modeling ano. Sám tahám zbytečnou výstroj a věci, které bych mohl nechat doma, ale už tu Griffon říkal, někdo tohle prostě nikdy nepochopí.

_________________
IN OMNIA PARATUS


11 lis 2011, 16:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 29 pro 2010, 22:22
Příspěvky: 144
Nový příspěvek Re: Lékařské minimum
modeling jistě, proti tomu žádná, ale kdy potřebuju modelkovat s lekárnou?? když ji otevřu.. kdy ji otevřu?? když je průser.. a když je průser, ze všeho nejmíň potřebuju přehrabovat se hromadou věcí na modelkování, než najdu to co potřebuju a umím použít. Takže za mě modeling ano, ale lekárnu nechat vybavenou jen tím , co umím v tom stresu použít. Zvenku si na ní přilepte klidně panenku Barbie, to je každého věc, ale pokud bude lekárna fakt potřeba, každej zbytečnej kousek v ní je hrabošení a ztráta času a o ten jde hlavně :-((


12 lis 2011, 00:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 190 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz