Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 12:30




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
 Airsoft - 2. Světová Válka 
Autor Zpráva
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 29 dub 2011, 06:43
Příspěvky: 38
Nový příspěvek Airsoft - 2. Světová Válka
Ahojte
Tak mě napadlo, je tu někdo kdo by se v airsoftu speciálně zaměřoval na dění okolo 2. Světové války? je tu někdo kdo by měl KOMPLET výstroj i výzbroj? Velice by mě to zajímalo, co se týče cen, okolo kterých se tenhle zájem pohybuje až třeba po dostupnost k výstroji/výzbroji... :) Uvítal bych i nějaké fotky... Co jsem doposud objel pár airsoftových shopů, všude se ceny zbraní typu WWII pohybovali okolo 8 000Kč (M1 Garand, Thomson, ...)
Především by mě zajímala oblast USA, mám sice otce který je trošku "antiamerickej" nevím nemohu si pomoct ale já je mám prostě rád. :) Parťák se zaměřil na německou stranu -> (uniforma Wermacht, puška Kar98), já bych si rád sehnal veškerý arsenál od USA a náš 3. člen teamu, má zase vše ruské. Jelikož náš airsoftový tým hostí Američan, Němec a Rus pojmenovali jsem se "Friendly". :D :) (Ono zatím je to jen tak ze srandy, uvidíme co s námi bude dál)
Ták, co si myslíte o Airsoftu a 2. Světové válce, myslíte že má cenu zaměřovat se na takový zájem, zaslechl jsem už i o značné nekvalitě zbraní tohohle typu, atd...

Mno tak... Softu Zdar !!! ;) A hodně štěstí všem. :)

_________________
„NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED“


02 čer 2011, 22:04
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 20 črc 2010, 00:58
Příspěvky: 87
Nový příspěvek Re: Airsoft - 2. Světová Válka
Nějakej reenacting nebo hraní, takhle ve třech... to je spíš na secvičení vtipů: "Potkaj se Američan, Rus a Němec..." :D

Teď vážně, to už je spíš oblast pro kluby vojenské historie, kam bych ti poradil se obrátit, zdá se mi (dle toho co jsem viděl), že mezi sofťákama najdeš spíš od Vietnamu dál - neříkám že nebudou výjimky, ale těch bude jak šafránu.

Jinak čínský AEG se nechaj sehnat i kolem 5ti tisíc(i míň), viděl jsem Thompsna, MP 40, MP44, kolem 6ti Špagina.
Co se týče výstroje, pokud to chcete dělat opravdu poctivě, zbraně budou ten nejmenší výdaj a nejsnáz sehnatelný, tady už jsi na půdě historie a sběratelství.

_________________
Kdož jsi bez miny, hoď kamenem!
(sv.Peytl)


03 čer 2011, 07:23
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 29 dub 2011, 06:43
Příspěvky: 38
Nový příspěvek Re: Airsoft - 2. Světová Válka
kuBJEna píše:
Nějakej reenacting nebo hraní, takhle ve třech... to je spíš na secvičení vtipů: "Potkaj se Američan, Rus a Němec..." :D


*Ne, tak rád bych dodal jen tak OT, že mi sice sbíráme a sháníme různé věci z období WWII které ještě nemáme, ale to jen spíš z hlediska zájmu o tuhle válku... Jinak když jdeme hrát někam, kde nejsme třeba sami, máme hadry "Digital Woodland" (viz http://jeffspx.net/images/8690.jpg)

*Jinak k tématu. Jistěže se dá sehnat třeba i Kar98 za 2 000Kč ale potom s tím na akci někoho stref... :D A taky by mě zajímalo jak si myslíte, že je to s kopijemi X originalitou výstroje. Sice si myslím že u takového originálu bych se možná nevlezl do cenové hranice 10 000 Kč ale možná se taky krutě pletu. :)

_________________
„NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED“


03 čer 2011, 08:17
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Airsoft - 2. Světová Válka
co rikal znamy, ktery chtel delat US airbone z WW2, tak ceny jsou hodne krute (mluvime-li o originalni vystroji). Zbran (v te dobe Thompson za 14000) byla ta levnejsi cast vybaveni. Mundur atd. rikal ze by vysel na 17000 (nebo 27? - nejsem si jisty). jinak ceny ber s rezervou, je to tak 5-6 let zpet co mi to rikal, nevim jak to bude ted, ale myslim ze ceny takovych veci moc neztraceji na hodnote, spise bych rekl opak.

druha varianta je sehnat si kopie tech munduru atd. tam by ceny byly asi prijatelnejsi, ale dostupnost bude taky miziva. celkove takove veci u nas asi moc ani nesezenes (opet se mozna pletu) ale zaruceny zdroj bude ebay


03 čer 2011, 08:24
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Airsoft - 2. Světová Válka
Narazil jsem nedávno na úplně dokonalej KVH: http://www.101-airborne.com/
a tomu teda říkám reenacting. Komplet vybavení 30.000,- (když kopie tak půlka), což ale podle mýho názoru stojí každej reenacting, kterej chceš dělat pořádně.
AČR průzkum mě do doby, než jsem si řekl "už mám všechno", stál přes 40.000,-.
Ale dokud se má na internetu shánět lehce dostupný info a procházet eshopy s kopiema, tak je každej vždycky největší reenactor 8)

A originály bych rozhodně do lesa na střílení nebral, aby se nezničily. Ty se hoděj jen na to pozóvání při ukázkách, nebo na Jeep :)

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


03 čer 2011, 08:36
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 10 kvě 2009, 13:37
Příspěvky: 141
Bydliště: Plei Ku II CTZ, RVN
Nový příspěvek Re: Airsoft - 2. Světová Válka
repro cajky můžeš buď na http://sofmilitary.co.uk/ - tam maj docela výběr, v čechách jich taky pár bude - reenactor.cz např
že by ceny byly tak závratně vysoký bych neřek...


03 čer 2011, 15:51
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Svobodník
Svobodník

Registrován: 29 kvě 2011, 15:49
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Re: Airsoft - 2. Světová Válka
Druhovalecnym airsoftem se u nas zabiva pomerne hodne lidi a hodne klubu. Na toto tema je i hodne akci ktere se jen nechlacholi menem slavne bitvy. Repliky uniforem i vystroje sou na velke urovni a urcite to neshazuje zadneho ucastnka. Konecna cena je podle toho co si predstavujete pod pojmem komplet jestli komplet se vsim vsady takze i se spanim prenesitelnym na zadech nebo jen aby ste se mohli ucastnit. Horsi je to s vyzbroji pac je smutna pravda ze ve skutecnosti by melo mit 90 procent nemcu pusku coz je velka polozka z duvodu jedine kloudne verze na trhu od tanaky pomineme li jeste problemy s tim ji sehnat jinak nez z druhe ruky. I tak se cena pohybuje kolem 10 tisic. Kazdopadne je mi tento druh softu mnohem blizzsi nez moderna uz jen z duvodu temer vymiceni abgreidu a tim vyzdvihnuti pusek a kulometu co se tyce dostrelu. stranky naseho klubu www.kvh-grenze.cz


11 čer 2011, 16:08
Profil
Četař
Četař

Registrován: 19 srp 2011, 19:44
Příspěvky: 15
Nový příspěvek Re: Airsoft - 2. Světová Válka
A nešel by uveřejnit nějaký seznam těchto akcí?Já jsem koukal na fotky z akce Ardeny a tak nějak tam moc vojáků WH a SS nebylo.No ono vlastně dobových US taky ne.


31 srp 2011, 20:48
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Re: Airsoft - 2. Světová Válka
Wallon píše:
A nešel by uveřejnit nějaký seznam těchto akcí?Já jsem koukal na fotky z akce Ardeny a tak nějak tam moc vojáků WH a SS nebylo.No ono vlastně dobových US taky ne.


například každý rok v lednu se pořádá akce Stalingrad v milovicích a obě strany se snaží rok od roku mít odpovídající dobovou výstroj a zbraně. Samozřejmě že i tam se objeví lidé v moderních maskáčích ale pořadatelé se snaží toto snižovat a ten kdo jede v dobovém má potom levnější vlezné. Ta akce na kterou jsi odkazoval je jen lehce inspirovaná bitvou v Ardenách. Ale těch týmů co se zabývají WW2 je čím dál tím více. Např. v Praze je FJ regiment, který dělá jak modernu tak WW2 a také je jeden tým ze Svitav tuším a ten dělá SS.


31 srp 2011, 21:49
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2008, 14:33
Příspěvky: 1407
Bydliště: Turnov (Liberecký kraj)
Nový příspěvek Re: Airsoft - 2. Světová Válka
seals: nezlob se na mně, ale Stalingrad je dost bída... :roll: tam se o reenactingu vůbec nedá mluvit...ani vzdáleně...pořadatelé pouštěli za rusáky prakticky kohokoliv kdo měl kabát...a za Němce i lidi s Flectarnem. Je teda fakt, že tam byly jisté vyjímky a nebylo jich zrovna nejméně, ale dalo se tam dostat i bez origo/kopií hadrů (teď mluvím spíš o Rusku - němci byli pouštěni i ve Flectarnu, ale třeba za poloviční vstupné než měli "moderní" lidé). Byl jsem tam, zahrál jsem si za Rusko, ale němci pořád skuhrali že jich je málo (rusáků mnogo, ne?!) a vůbec to stálo za hovno.

Já bych tu akci hodnotil jako "inspirovaná" minulostí ;) ale samozřejmě tu akci nijak neshazuju - zastřílet se tam dá pěkně - ale jako historická bitva ee

_________________
Tango down!
______________________________________________________
KAC SR 25 (PJ, komplet custom Smolda): 123 m/s s BLS 0.30g
Colt M4 CQB-R (DBoys): 96 m/s s BLS 0.28g
Colt MEU (Bell): 99 m/s s BLS 0.20g


31 srp 2011, 23:09
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Re: Airsoft - 2. Světová Válka
smolda píše:
seals: nezlob se na mně, ale Stalingrad je dost bída... :roll: tam se o reenactingu vůbec nedá mluvit...ani vzdáleně...pořadatelé pouštěli za rusáky prakticky kohokoliv kdo měl kabát...a za Němce i lidi s Flectarnem. Je teda fakt, že tam byly jisté vyjímky a nebylo jich zrovna nejméně, ale dalo se tam dostat i bez origo/kopií hadrů (teď mluvím spíš o Rusku - němci byli pouštěni i ve Flectarnu, ale třeba za poloviční vstupné než měli "moderní" lidé). Byl jsem tam, zahrál jsem si za Rusko, ale němci pořád skuhrali že jich je málo (rusáků mnogo, ne?!) a vůbec to stálo za hovno.

Já bych tu akci hodnotil jako "inspirovaná" minulostí ;) ale samozřejmě tu akci nijak neshazuju - zastřílet se tam dá pěkně - ale jako historická bitva ee


já nevim jak minulý ročník ale v roce 09 tam bylo za němce dost lidí v dobových maskáčích. ale jak říkáš tak to reenactment akce opravdu není. Ono si musíme přiznat že skoro žádná akce v Milovicích není až tak dobová. Když ti v somálsku 1993 běhají lidi v ACU a v českých pouštních.


31 srp 2011, 23:25
Profil
Četař
Četař

Registrován: 19 srp 2011, 19:44
Příspěvky: 15
Nový příspěvek Re: Airsoft - 2. Světová Válka
A už se ví kdy bude ten Stalingrad příští rok?My jsme naposledy s kamarády jezdili v devadesatých letech,takže tohle by pro nás byla taková úvodní akce do nového AS života.Samozřejmě za vojsko temné strany.


01 zář 2011, 04:49
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Re: Airsoft - 2. Světová Válka
vždycky začátkem ledna.


01 zář 2011, 10:20
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 13 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz