Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 21:45




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
 Dostatečný tlak na výstřel 
Autor Zpráva
Praporčík
Praporčík

Registrován: 10 úno 2011, 19:29
Příspěvky: 90
Nový příspěvek Dostatečný tlak na výstřel
Ahoj, chci se zeptat/poradit k jakému dochazí tlaku například u AEG s pružinou m150, nevím si rady už jak to vypočítat a rad bych veděl kolik kPa, nebo spíše Kg/cm3 tam je ..... ( vím že to je jine než u plynovek ale aspon přibližně ) dělám si takový prototyp zbraně na stlačený vzduch a jsem celkem daleko .... doufám že to nebude marný pokus, Bohužel :D co jsem spočítal v lahvy red gasu je 16, něco :D Atmosfer což je mazec :D a v co2 bombičce je něco okolo 46 atmosfér :D nechapu jak je to možne ptž takovýhle tlak ze vzduchu nedostanu ani za ho***, přesto si myslím že použití těch 5 atmosfér mohlo být dostačujících ? (to s tou bombičkou nevím jestli je pravda, dostal jsem takovou informaci od ASguns )

_________________
M107 HPA semi 230 m/s

"Máš strach ? to já o tebe jo"


15 srp 2011, 19:32
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: Dostatečný tlak na výstřel
V HPA setupech se podle for pouziva regulator 0-200 psi, to oc chces by melo byt v rozmezi 100-130 psi (podle tabulky 700-900kPa, jestl isem to dobre zkouknul). hodne se to lisi podle zbrane kus od kusu. proto zacnes na 0 a pridavas dokud to neni tam co chces

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


15 srp 2011, 19:48
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 10 úno 2011, 19:29
Příspěvky: 90
Nový příspěvek Re: Dostatečný tlak na výstřel
j díky, ja pravě už jen logicky z hlavy se snažim vynaleznout nějaky "urychlovač" zvyšení tlaku :D ptž to bude na principu uderníku, a tak prvních xx setin pujde menší tlak než se otevře ventilek uplně .... a to si myslím že už požene rychle tu kuličku ven z hlavně ...... ale zas co je vyhoda (pokud se nemýlím) tak stlačený vzduch bude mít stejný učinek i za zimy

_________________
M107 HPA semi 230 m/s

"Máš strach ? to já o tebe jo"


15 srp 2011, 19:52
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Dostatečný tlak na výstřel
jakykoliv plyn bude mit v zime jine vlastnosti nez v lete

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


15 srp 2011, 19:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Praporčík
Praporčík

Registrován: 10 úno 2011, 19:29
Příspěvky: 90
Nový příspěvek Re: Dostatečný tlak na výstřel
tak to je možný ale ja budu rad když dam dokupy, nějakej prototyp "zatím" kterej se bude pohybovat určitě ! pod 100 m/s, uvažuji, že použiju trysku aeg, abych dosahl vetšího utěsnění .... ale vše je to zatím ve hvezdách, budu rád když mi poradíte nějaky "zlepšováky" hlavně s tím tlakem.... mechanismus mam promyšlenej

_________________
M107 HPA semi 230 m/s

"Máš strach ? to já o tebe jo"


15 srp 2011, 20:05
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: Dostatečný tlak na výstřel
bezna praxe je prestavba plynovky sniperky na hpa (high pressure air), zasobak je prekopany aby nerupnul (set co se pouzuva pri up, 2roy nebo neco takoveho), komora tak samo, blbinec ("eLko") ve spoustovem ustorji pro davkovani a ted to pro tebe dulezity: ze spodu zasobaku ma se dava plyn se da prechodka, na nai pancerova hadicka regulator a flaska se stalcenym vzduchem. tot vse

pro referenci: http://www.youtube.com/watch?v=txlh84rNLRo

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


15 srp 2011, 20:19
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 10 úno 2011, 19:29
Příspěvky: 90
Nový příspěvek Re: Dostatečný tlak na výstřel
typuji že už jen podle te vzdalenosti a zvuku, to bude mít tlak hodně velkej, nechce se mi kupovat k tomu neco tlakovanýho, doma to dokažu natlakovat kompresorem na 8 mozna i tech 10 atm by poridilo ...... to je prave ucel proc to vymejslim "strílet za levno" .... AEG je sice fain, ale proc neprolomit a objevit hranice airsoftu .....


PS: je to pravda s tou co2 bombičkou ? je to vubec možné ? že ma kolem těch 46 atm ?

_________________
M107 HPA semi 230 m/s

"Máš strach ? to já o tebe jo"


15 srp 2011, 20:34
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 10 úno 2011, 19:29
Příspěvky: 90
Nový příspěvek Re: Dostatečný tlak na výstřel
Příloha:
Tlak. mechanismus.png
Tlak. mechanismus.png [ 27.08 KiB | Zobrazeno 19429 krát ]
tady přikládám !hodně! stručný a nepřesný nákres jen pro pochopení jak bude tlak procházet až do komory, kterou jsem tam zapomnel dokreslit ale tu si každej domyslí .....

_________________
M107 HPA semi 230 m/s

"Máš strach ? to já o tebe jo"


15 srp 2011, 21:14
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: Dostatečný tlak na výstřel
ani ne tak moc tlakovany, maj to do limitu 550 fps. otazkla je co ches tlakovat. musis mit nekde nadobu se stlacenym vzduchem, at uz vetsi nebo mensi (nekde sem videl madarskou firmu co dela m107 a ma to nejaky system bombicek v tele- k tomu cidla teploty a vlhkosti a ridici jednotku, ale to sem uz nekde jinde) pochybuju ze budes kompresorem tlakovat rovnou zbran- to by znamenalo tahat sebou kompresor po bojisti, a to me napada ho mit jedine v aute a zbran na strese :-D :-D

ale jinak jako pokus proc ne.

jinac by ti melo stacit tech 6-9 atm

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


16 srp 2011, 07:35
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 10 úno 2011, 19:29
Příspěvky: 90
Nový příspěvek Re: Dostatečný tlak na výstřel
No teď jsem rád že ji mě pochopil tuhle odpověd jsem tak trochu čekal :) láhev bude v pažbě ptž je to odstřelovací puška, domací výroba která už prošla XX fázemi vývoje ( mého :D ) asi bude stačit kdy řeknu 50.cal, ANO je to barrett, měl by to být poloautomat, nevím jestli tvoje "ano zkus to bude to fungovat" bylo taky směřované k tomu amaterskému nakresu co jsem přiložil ? samozřejmě to je zatim jen navrh .... lahev nebo spíše nádoba BUDE nejspíše trubka přímo na průměr vrtané díry v pažbě se zavařenými konci a dvoumi výstupními ventilky ... jeden na tlakování a druhý do zbraně, nemám vubec představu jak na tom budu s výkonem, je možné že se dostanu s tlakem 9 atm na 100m/s ale je taky možné že to bude i 180 m/s podle toho jak to utěsním, ale tehle hodnot se nelekej .... to bude konečná fáze, první budou v desítkách :D

_________________
M107 HPA semi 230 m/s

"Máš strach ? to já o tebe jo"


16 srp 2011, 17:47
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: Dostatečný tlak na výstřel
no chces rict ze si vyrobis tlakovou nadobu? predpokladas ze obyc trubka s navarenym vickem, zavitem a ventilem bude dost? u tohohle si nejsem moc jisty, koukl bych se po lahvich co maj pozadovanou velikost, jen pro jistotu. tu vec budes mit preci jen u hlavy... znamy co ma prekopanou tanaku 700 AICS dava na 1 naplneni flasky (tusim ze 0,5L) par set vystrelu... zeptam se ho na flasku a tlakovani.

nejhorsi na tom bude vychytat davku vzduchu- delku otevreni ventilku

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


16 srp 2011, 18:57
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 10 úno 2011, 19:29
Příspěvky: 90
Nový příspěvek Re: Dostatečný tlak na výstřel
to budu muset hold zkoušet zkoušet a co ? zkoušet dokud to neudělam dobře

_________________
M107 HPA semi 230 m/s

"Máš strach ? to já o tebe jo"


16 srp 2011, 19:13
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 10 úno 2011, 19:29
Příspěvky: 90
Nový příspěvek Re: Dostatečný tlak na výstřel
dám tuhou pružinku uderníku i pružinku na vracení ventilku ....

_________________
M107 HPA semi 230 m/s

"Máš strach ? to já o tebe jo"


16 srp 2011, 19:50
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: Dostatečný tlak na výstřel
presne tak. zkloubit regulator s "chodem" spouste- rozumej s dobou "expozice" ventilu. docela paracka, moc promennych a vysledek na dlouhe lokte. kazdopadne preju hodne uspechu, prubezne informuj, nam linym prijde jednodussi vyvalit par tisic K za hpa rig a prestavbu podle navodu

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


17 srp 2011, 01:11
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 10 úno 2011, 19:29
Příspěvky: 90
Nový příspěvek Re: Dostatečný tlak na výstřel
no ja jakožto chudej student si nemužu moc dovolit, ale ještě jedna inforormace nečekej že to bude za tejden hotový .... bude to otázka měsíců než seženu díly a nějak to poladím .... ale až budu mít vysledky o kterých se dá bavit jiste napíšu ....

_________________
M107 HPA semi 230 m/s

"Máš strach ? to já o tebe jo"


17 srp 2011, 08:47
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 08 srp 2011, 00:23
Příspěvky: 182
Bydliště: Žiar nad Hronom + Brno
Nový příspěvek Re: Dostatečný tlak na výstřel
Vidím že sa to nikam už dlkšiu dobu neposunulo ale aj naprike tomu by som rád podotkol pár vecí ... Pokiaľ natlačíš akúkolvek nádobu čo sa zmestí do zbrane na 10 bar tak z toho určite nedáš viacej ja desiatku výstrelov, navyše po každej rane ti ubudne tolko tlaku že dva výstreli po sebe sa budú líšiť o desiatky FPS čiže to bude nepouźitelné. Jedinou možnosťou je použiť paintball flašu ktorá je natlačená na 3000 psi a za ňu regulátor na potrebný tlak ... Toto je jediná možnosť ako sa dostat k nejakému výsledku. Spraviť vlastnú nádobu na 10 bar nieje problém ak si dobrý zvárač a ak ju najskor odtestuješ aspon o 1/3 vyšším tlakom s tým že nádobu naplníš vodou aby nenastal výbuch ale iba únik ... Proste musíš spraviť tlakovú skúšku. Na tento tlak uź doporučujem spraviť gulaté konce na flaške ... Nad zaťaženie 10 bar by som sa vobec neobťažoval niečo riešiť preto že nemáš šancu. tzn, najlepšie je kúpiť plynovú sniperku a prestavať na HPA respektíve kúpiť polar star alebo podobný systém. Domáca výroba s nizkym tlakom je úplne zbytočná snaha.

_________________
Válčíme abychom mohly žít v míru
Aristoteles

Maskáče: BW flecktarn / MTP
Zbraň: M4 A1 [AimTop] 510FPS FlatHop + VisionKing 1,25-5x; Mosfet s aktívnou brzdou[Homemade]; Aku 11,1V 1800mAh 50-75C Li-Pol; Glock 17
Ostatné:Ultrafire C8; JPC Tan[GFC]; opasok + kydex sumky[Homemade]


10 bře 2014, 16:24
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 16 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz