Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:35




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Smrt Ctirada Mašína 
Autor Zpráva
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 11 led 2011, 20:58
Příspěvky: 56
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
nic proti ale v ČR si nevyberete jednou vás obíraj Němci fašisti , pak Rusové komunisti , a Americká birokracie tomu dodá tečku


15 srp 2011, 13:43
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Apolo85 píše:
nic proti ale v ČR si nevyberete jednou vás obíraj Němci fašisti , pak Rusové komunisti , a Americká birokracie tomu dodá tečku


A co to má společného s Mašínama?

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


15 srp 2011, 13:50
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 25 lis 2009, 21:19
Příspěvky: 579
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Griffon píše:
Opravdu si myslíš, že k odbojové činnosti stačí koupit si kulomet a střílet komunisty? Že k tomu nepotřebuješ oblečení, vybavení, dopravní prostředky, zázemí? To snad ne. Ano, nabízí se tady otázka, nakolik ty věci potřebovali a nakolik si jen zpříjemňovali život, ale na tu vzhledem k rozdílnosti dostupných informací (je to krásně znát i z toho článku na Wiki, ze kterého očividně čerpáš veškeré svoje informace) neznáš odpověď ani ty, ani já.

A to je další důvod proč bych jim to vyznamenání nedal, protože ty informace jsou opravdu nejasné.

Griffon píše:
Jak už jsem psal výše, tak tady několik let zůstali a pokoušeli se o odbojovou činnost, teprve když zjistili, že to nemá cenu, tak se rozhodli utéct, dát se do americké armády a připravit se na to, že budou bojovat proti komunistům v regulérní válce. A tady se nabízí krásná analogie s českými druhoválečnými piloty...neudělali oni přesně to samé? Oni se přeci také namísto toho, aby zůstali a bojovali, sebrali a utekli na západ, do svobodné země, kde vstoupili do cizí armády a připravili se na boj s nacisty v normální válce. Piloti dostali možnost bojovat přímo, Mašínové s Paumerem "pouze" nepřímo v Koreji, nicméně mezi tím bych rozdíly nedělal.

Tak v tom teda ja vidím obrovskej rozdíl. Piloti v anglii bojovali za svou vlast, zabijely ty co ji zničily a nasilím zabraly. Naproti tomu mašínové této zemi ničím nepomohli. Další věc je ta, že většina pilotů se z anglie vratila do své země, narozdíl od mašínů. Což jen poukázalo na to, jak moc velcí vlastenci jsou. Dávat vyznamenání pánům kteří bojovali v korei a českému či chcete-li československému lidu to nic nepřineslo je opět špatně.

Griffon píše:
Likvidovali zemědělské zásoby a podobně. Ano, režimu tím ublížili minimálně, ale co víc mohla takováhle malá nepřipravená skupinka dělat.

Tím ale ubližovali více lidem žijícím v této zemi než režimu. Stále prostě nevidím jedinej rozumnej důvod proč bysme jim měli dávat vyznamenání, zatím mě ho nikdo neřekl a nikde sem ho nečetl.


15 srp 2011, 14:16
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Krezz píše:
Tak v tom teda ja vidím obrovskej rozdíl. Piloti v anglii bojovali za svou vlast, zabijely ty co ji zničily a nasilím zabraly. Naproti tomu mašínové této zemi ničím nepomohli. Další věc je ta, že většina pilotů se z anglie vratila do své země, narozdíl od mašínů. Což jen poukázalo na to, jak moc velcí vlastenci jsou. Dávat vyznamenání pánům kteří bojovali v korei a českému či chcete-li československému lidu to nic nepřineslo je opět špatně.


Ano, protože nedostali šanci, válka do které chtěli jít naštěstí nikdy nezačala. Tak když nemohli zachránit před hnusným komunismem vlastní zemi, tak alespoň přispěli svojí troškou k záchraně "jakési" Jižní Koreje. Tohle já osobně považuji za velké hrdinství.
A většina pilotů se z Anglie vrátila do své země...a jejich krajané je krátce na to zničili a pozavírali do lágrů. A když tak sleduji současné názory na Mašíny a to, jak je půlka národa označuje za zločince a vrahy, tak nejsme zase tak daleko od toho udělat s nimi to samé, co komunisti s druhoválečnými piloty. Opět krásná paralela, že? Opravdu se divíš, že se jim nechtělo zpět do země, kde komunismus který nesnášeli vlastně nikdy nebyl poražen? Kde proběhla jakási rádobyrevoluce a komunističtí zločinci nejenže si v klidu žijí dál, ale dokonce ve spoustě případů dále zůstávají na vlivných pozicích ve státní správě, médiích apod.? Já tedy ne.

Jinak co se týče vyznamenání...ano, je to kontroverzní krok, ale je to prostě vyvažování jednoho extrému druhým. Kdyby se v téhle zemi stále nenacházeli lidé, co jsou ochotní papouškovat komunistickou propagandu a tvrdit, že to byli zločinci a vrahové, kdyby se uznala jejich snaha a celá věc nechala být, tak si myslím, že by nikdo neměl potřebu se snažit to vyvažovat tím, že jim udělí vyznamenání a dále tak vířit vody.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


15 srp 2011, 14:29
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 25 lis 2009, 21:19
Příspěvky: 579
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Tak griffe to uz je velká nadsázka stím uvězněním. Jako neříkal sem že to bylo spravedlivé, ale ti chlapy měli svou vlast rádi, když se vrátily a za to si zaslouží respekt i ona vyznamenání.

Ja bych neřekl že je to extrém když je nekteří označují za zločince, ono ani česká veřejnost nemá jednotný názor a to je důvod proč bych od těchto kroků upustil. Uvidíme jak to dopadne, ale prostě vyznamenan by mel byt ten, co udelal neco dobreho, neco co pomohlo tomuto statu, nebo lidem v nem a ja proste nevidim duvod proc jim toto oceneni dat, protoze oni opravdu nikomu nepomohli.


15 srp 2011, 14:53
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Krezz píše:
Tak griffe to uz je velká nadsázka stím uvězněním. Jako neříkal sem že to bylo spravedlivé, ale ti chlapy měli svou vlast rádi, když se vrátily a za to si zaslouží respekt i ona vyznamenání.

Ja bych neřekl že je to extrém když je nekteří označují za zločince, ono ani česká veřejnost nemá jednotný názor a to je důvod proč bych od těchto kroků upustil. Uvidíme jak to dopadne, ale prostě vyznamenan by mel byt ten, co udelal neco dobreho, neco co pomohlo tomuto statu, nebo lidem v nem a ja proste nevidim duvod proc jim toto oceneni dat, protoze oni opravdu nikomu nepomohli.


A gabcikovic grupa pomohla komu? Taky si nezaslouzej vyznamenani? Vyznamenavat nekoho na zaklade verejnyho mineni tak je vyznamenany paroprase, cunek, gross, a kromada dalsich.
Mluvis z cesty dost pilotu z anglie pred perzekucema taky uteklo za kopecky...taky to byli srabaci? Proste ty soudis na zaklade toho ze sedis doma v teple najedenej NIC ti zasadne nechybi a ani si nedovedes predstavit dobu kdyz si mohl jit sedet jen za to ze tvy rodice meli statek a nechteli se nechat "kolektivizovat" kdy se lidi zabijeli jen protoze se nelibili rezimu, kdy kazdej praskal na kazdyho. Proste nemas ani jeden jedinej argument proc by si nezaslouzili vyznamenani.

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


15 srp 2011, 16:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 13 led 2011, 17:41
Příspěvky: 32
Bydliště: ČR
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
[quote="Griffon"]vlkodlak & Lycien -> Doporučuji tento článek: http://www.valka.cz/clanek_11587.html , jsou to čistá fakta, bylo by dobré je znát než někoho začnete označovat za vraha nebo zloděje.

Stejně tak já ti sem Grife můžu naházet spousty odkazů na jiné blogy a stránky, kde jsou bratři mašínové a všechny "fakta" brána z cela jiného úhlu. Co autor, to názor.

Než někoho tedy budeš zase odkazovat na svoje zdroje, přečti si i jiné.

Ale z5 k Mašínům. Neříkam, že to třeba nemysleli dobře, třeba se jen snažili jít ve stopách otce, bohužel jejich činy působí spíše jako zmatené, a ve své podstatě tehdejší situaci nepomohli, spíše způsobili pouze bolest pozůstalím obětí.


15 srp 2011, 16:28
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Tenhle článek jsem linkoval přesně z toho důvodu, že to nebere z žádného "úhlu", jsou to prostě sepsaná fakta taková, jaká jsou dostupná a ověřitelná. Není to názor, jsou to fakta, to je oproti všem blogům a webům z nichž na polovině jsou oslavováni a na druhé označováni za vrahy podstatný rozdíl. Věř mi, že jsem četl spoustu různých názorů na věc, s některými jsem souhlasil více, s některými méně a z některých se mi chtělo zvracet, ale nechápu, proč by odkazování na zdroje informací mělo být podmíněno přečtením nějakých jiných. Odkazuji na zdroje, které považuji za dobré a kvalitní a šmytec.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


15 srp 2011, 16:44
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 13 led 2011, 17:41
Příspěvky: 32
Bydliště: ČR
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
No, většina faktů v tom článku skutečně je, ale když autor použije pro bratry Mašíny slovo "hrdina", nepřijde mi, že to nebere z žádného úhlu, jak jsem říkal, co autor - to názor. Ale pryč od zdrojů, každý kdo má internet a není omezený tupec pouze se svým názorem si o tom dokáže něco dohledat, a nakonec stejně zjistí, že pravda leží někde mezi.
Pro polovinu národa budou vždy hrdinové, pro druhou polovinu obyčejní kriminálníci. Pro mě to je pouze zmedializovaná skupina lidí s sice možná obdivuhodnou odvahou a ideou, ale ne tomu odpovídajícími činy, která si nezaslouží vyzamenání takového řádu, kterým se pišní zasloužilí vojáci i jiní.


15 srp 2011, 16:58
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 25 lis 2009, 21:19
Příspěvky: 579
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
trubkin píše:
Proste nemas ani jeden jedinej argument proc by si nezaslouzili vyznamenani.

Asi zijes v jinem vesmiru, ale obvykle pokud nekdo ma neco dostat, musi prokazat ze na to ma pravo, ne naopak. Prosimte vubec nesrovnavej piloty s lidma co kradli prachy. To ze kazdej praskal na kazdyho neni vina rezimu jen tak mimochodem.

Nerikam ze si masinove neco narokujou, jen zpochybnuju onen nesmyslny vyrok ze nemam zadne argumenty aby jej nedostali, argumenty musis mit ty aby ho dostali. Ja proste ten jejich prinos pro ten nas maly statecek nevidim, jeslti ho vidis ty, sem snim.
trubkin píše:
Vyznamenavat nekoho na zaklade verejnyho mineni tak je vyznamenany paroprase, cunek, gross, a kromada dalsich.

Tak mi povez na zaklade ceho bys daval vyznamenani, na zaklade nazoru tveho, prezidentova, nebo babky z kauflandu? Jak bys to chtel udelat objektivni?


15 srp 2011, 18:12
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Když už jsme u toho prokazování, tak prokaž, že ty "ukradené" peníze skutečně použili na osobní účely a nikoli na získání prostředků pro odbojovou činnost. Jsem ochoten diskutovat o tom, zda měli dostat vyznamenání či ne, nakolik byla jejich činnost pro naši zemi přínosná nebo podobně, ale označovat je za zloděje či vrahy není nic jiného než papouškování komunistické propagandy a je mi z toho na blití. Tečka.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


15 srp 2011, 19:18
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 13 led 2011, 17:41
Příspěvky: 32
Bydliště: ČR
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Proč "ukradené", když ukradené? Oni si je nepůjčili...

Nákup motorek - fajn, k rychlému přesunu skupiny.
Značkové oblečení - ok, proč bojovat proti režimu jako šupák.
Vybavení domácnosti a zavedení vodovodu - ......

btw. Mě je zase na blití z lidí co se snižují k výrokům "papouškování komunistické propagandy".


15 srp 2011, 20:18
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 25 lis 2009, 21:19
Příspěvky: 579
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Griffon píše:
Když už jsme u toho prokazování, tak prokaž, že ty "ukradené" peníze skutečně použili na osobní účely a nikoli na získání prostředků pro odbojovou činnost. Jsem ochoten diskutovat o tom, zda měli dostat vyznamenání či ne, nakolik byla jejich činnost pro naši zemi přínosná nebo podobně, ale označovat je za zloděje či vrahy není nic jiného než papouškování komunistické propagandy a je mi z toho na blití. Tečka.

Nikde sem je neoznacil za vrahy, ikdyz bych mohl, protoze kdyz nekdo nekoho zabije tak je vrah, at uz za 100 lete valky, nebo vcera v tescu, je to fuk. Stejne tak pokud si vezmu neco co mi nepatri, tak sem zlodej. Tady proste neni o cem diskutovat a klidne pokud chce muzeme tuto debatu povysit na akedemickou uroven a vytahnout vyznamove slovniky. Tady proste neni o cem diskutovat, zabil si? Je sumak jestli si zabil araba, cigana, eskymaka, komouse ci kapitalistu, proste si zabil. Si vrah tecka hotovo smitec.

Uprime kdyz jsme u tech nakupu, mluvilo se o castce 900 000, ale ja se nikde nedocetl kam se ty prachy podeli, protoze pokud si koupily par hader, nejakou motorku a gauc, tak kde je ten zbytek?


15 srp 2011, 20:28
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Čili voják, který zabije ve válce je rovněž vrah? Pokud to bereš takhle, pak samozřejmě ano, byli to vrazi, ale o tom se tu snad nebavíme, ne?

Co se těch peněz týče, tak ten zbytek (resp. většina) třeba shnil schovanej v nějakym sklepě poté, co utekli nebo co já vim...přes hranice si to neodnesli, u nás to s největší pravděpodobností neutratili (ono by dalo sakra práci v tehdejší době u nás rozfofrovat skoro milion korun tak, aby to nebylo nápadný)...těžko říct.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


15 srp 2011, 22:33
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 13 led 2011, 17:41
Příspěvky: 32
Bydliště: ČR
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
... nemůžeš je srovnávat s vojáky co zabíjí ve válce, tímhle by sis to mohl odůvodnit u kdedkoho...

Velká část z těch ukradených peněz měla jít (prý) na úplatky pro kdekoho, aby se "urychlilo" propuštění Ctirada z uranových dolů.


16 srp 2011, 04:56
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
To je zase debata jako noha. :roll:

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


16 srp 2011, 06:18
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Lycien píše:
... nemůžeš je srovnávat s vojáky co zabíjí ve válce, tímhle by sis to mohl odůvodnit u kdedkoho...


Ale můžu, partyzánská válka je taky válka.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


16 srp 2011, 09:00
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 25 lis 2009, 21:19
Příspěvky: 579
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Ja reagoval pouze na to co si napsal, ze lide co je oznacuji za vrahy a zlocince papouskuji nejakou komunistickou propagandu, ale to proste je nesmysl. Ti panove vrazi jsou a dokonce i kdybych sahl po tvem vyznamu slova vrah, tak popravit nekoho bezbraneho proste vrazda je, to musis uznat.

Uplatky neuplatky, 900 000 tehdy byl opravdu balik papiru takze nevim nevim. Stale si stojim za tim, ze sem se nikde nedocetl za co maji byt vyznamenani, jake ze to dobro ci cestne ciny meli provest?


16 srp 2011, 09:06
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 13 říj 2010, 10:28
Příspěvky: 154
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Tak dobře, Griff použil slova partyzánská válka. Jestliže tedy vedli bratři Mašínové válku proti bolševikovi, dopustili se zabitím civilisty a podříznutím svázaného policajta (a to jsou jednoznačná fakta, o nich se nedá diskutovat jako třeba o motorkách a oblečení) válečného zločinu - viz Ženevské konvence, které jsou nedílnou částí mezinárodního práva.
Srovnávat je s piloty z Anglie............ já bych se tomu dost bránil.
No a jestli si někdo zaslouží označení hrdina protibolševického odboje, pak jsou to třeba tihle: http://www.lidovky.cz/tiskni.asp?r=ln_bezpravi&c=A081106_150306_ln_bezpravi_bat
Jinak je ta diskuze celkem zajímavá..........


16 srp 2011, 09:34
Profil ICQ
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
o tematu moc nevim , jen me zaujalo sice OT ale prece, a to ona VRAZDA:

To jako zabiti ve valce je v pohode? Tohle taky moc nechapu, rozumim tomu ze je to nutny zlo, opakuju rozumim, nikoli souhlasim. Moc hezky byla podobna myslenka popsana v jedne knize o nemeckych utajovanych zbranich ...

kapitola o bojovych plynech, autor popisuje krasne hnusnej kontrast: "Je to zajimave, nekdo si rekl ze zabijet jine lidi pomoci nervoveho plynu neni scela eticke, avsak roztrhat vojaka na cary pomoci delostreleckeho granatu je naprosto v poradku." ... neni to dolsovny prepis, pouze jsem chtel tuhle myslenku poslat dal ...

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


16 srp 2011, 17:08
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 13 led 2011, 17:41
Příspěvky: 32
Bydliště: ČR
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Leshman, ano - přečíst si pouze článek postovaný tu Griffonem, tak bych taky skoro uvěřil, že to jsou hrdinové.

A rozhodně nemůžeš říci, že stříleli v sebeobraně. Tím narážím na jejich akci, kdy zapálili stohy slámy, stříleli na hasiče a postřelili velite hasičů.


16 srp 2011, 18:15
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 25 lis 2009, 21:19
Příspěvky: 579
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Lesman píše:
To mělo za úkol zřejmě odvést pozornost.

To vsak na faktech vubec nic nemeni.

A ze zabil v sebeobrane? Promin ale sebeobrana je, kdyz me napadne fetak v parku, ne kdyz jdu krast prachy. Stim nemusite souhlasit, ale v mych ocich se branil spis ten pokladnik protoze lidi bezne nekradou a ja sem zastancem toho, ze zlodeji se strilet maji. Jednak to ulevi statnimu rozpoctu a druha vec je ze pro ty ostatni to bude odstrasujici pripad a krast nebudou.

A ten pokladník dělal pouze svou práci, za to má být označen za utočníka? Tohle rozhodne eticke neni.


16 srp 2011, 22:00
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 14 lis 2010, 08:37
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Ten pokladník byl ozbrojený (což Josef Mašín nevěděl) soudruh od Lidových milicí. A když jej Josef odváděl do lesa, kde měl být omámen chloroformem, pokladník na něj vytáhl svou zbraň. Josef zjistil, že mu ta jeho v té dodávce s penězi vypadla, a tak se vrhl na pokladníka a zápasili spolu. Josef získal ve rvačce převahu, povalil jej na břicho, zkroutil mu ruku se zbraní, vtiskl ji mezi lopatky a dvakrát vystřelil. Věřím, že kdyby se mu to nepovedlo, byl by jej snad pokladník rovnou zastřelil, a nebo by ho a zbytek skupiny v nejlepším případě čekal tvrdý trest.


17 srp 2011, 15:38
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
http://rektorys.blog.idnes.cz/clanok.as ... 0&bk=39855

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


17 srp 2011, 15:38
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 25 lis 2009, 21:19
Příspěvky: 579
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Griffon píše:
http://rektorys.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=205250&bk=39855

inu na přednášku rozhodně půjdu :)


17 srp 2011, 16:02
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 04 říj 2009, 22:36
Příspěvky: 408
Bydliště: Olomouc, Duchcov
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
ja nevim ale ten clanek si obcas protiřečí ''Ve svých 22 letech dokázali v naprosto nepříznivých podmínkách (bez mapy, jídla, orientace, kontaktů, vybavení, zbraní atd.) přejít hranice, přechytračit tisíce policistů, pohraničníků a vojáků dvou nepřátelských států a prostřílet si svou cestu na svobodu''

_________________
AK 47 beta (JG, 140m/s s SP130 guarder)
M4 (JG, 118m/s s SP120)
Glock 17 GBB (army, 91m/s s toy jack)
perky


17 srp 2011, 18:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 25 kvě 2009, 09:26
Příspěvky: 408
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Někdo tady napsal velice rozumnou odpověď. Musí se to posoudit vzhledem k tomu jaká byla situace tenkrát a posoudit to můžou jen lidi co to žažili. A pokud vím tak byli i po pádu režimu zatracováni i mezi obyčejnýma lidma za to co tady prováděli. I když bojovali proti režimu tak zabítí policistů jen kvůli tomu že byli milicionáři a to jeden z nich byl už svázaný je čistě jen vražda. A argumentace tohoto činu, že by je indetifikovali je absurdní vždyť už jen v tom článku co postnul griff tak autor napsal, že se vždy snažili rukojmí propustit na svobodu. Ti by je mohli kdykoliv indetifikovat a taky to tak bylo. Nakonec po nich šly všechny vnitrostátní složky. Takovýhle čin si už vyžehlit nejde. Zabití nevinného pokladníka to samé. Pokud dostane voják medaili za statečnost a má na svědomí smrt několika civilistů, které úmyslně zabil, tak si myslím, že si žádnou medaili nezaslouží. Pouze může být rád že nebude bručet v base a bude přehlížen. Né vždy účel světí prostředky.

_________________
"Good. Bad. I'm the guy with the gun"


17 srp 2011, 20:30
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 25 lis 2009, 21:19
Příspěvky: 579
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Lesman píše:
Velmi zajímavé.

Je hnusný a trapný, jak z toho Blesk se snaží udělat vraždu století. V tom článku od IDNES.cz jsou popsána čistá fakta, bez výmyslů, kdežto Blesk si najde potomka zemřelého (a to vždycky někdo je), vyslechne jeho trápení, zveřejní to a snaží se útočit na city lidí. Proto taky ty názory na vrahy, prřitom mnozí lidé neznají fakta a skutečnosti a místo toho si vymýšlí.

Upřímě řečeno, sem ješte nečetl nestranný članek a tento taky nestranný není taky, stačí si přečist nadpis a už víš jaký má autor članku postoj.


17 srp 2011, 23:00
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 14 lis 2010, 08:37
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Monk píše:
ja nevim ale ten clanek si obcas protiřečí ''Ve svých 22 letech dokázali v naprosto nepříznivých podmínkách (bez mapy, jídla, orientace, kontaktů, vybavení, zbraní atd.) přejít hranice, přechytračit tisíce policistů, pohraničníků a vojáků dvou nepřátelských států a prostřílet si svou cestu na svobodu''


Špatně to zformuloval, určite však měl na mysli těžší ruční zbraně, neboť Mašíni a spol. nesli jen pistole, a to ještě ne všichni. Jinak jsem si toho taky všiml, s tím článkem souhlasím, i když není napsán buhvíjak.

@Martys: Ten podřezaný policista byl zkušený příslušník StB, pečlivě si prohlížel jejich tváře a postavu. Myslíš si, že kdejaký civilista by poskytl lepší policejní rekonstrukci jejich obličejů než on? Navíc, oni jej neplánovali zabít, bohužel se probudil dříve, než chtěli. Bylo to nutné zlo. A vzhledem ke způsobu jeho smrti, to ho měli odvázat, vrátit mu zbraň, dát si odstup na dvacet kroků a pak tasit a lá Divoký západ?

Nevinný pokladník? Nečetl jsi v tomto tématu, kdo to vlastně byl?


18 srp 2011, 06:39
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 30 led 2010, 12:05
Příspěvky: 77
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
LastRoman píše:
@Martys: Ten podřezaný policista byl zkušený příslušník StB, pečlivě si prohlížel jejich tváře a postavu. Myslíš si, že kdejaký civilista by poskytl lepší policejní rekonstrukci jejich obličejů než on? Navíc, oni jej neplánovali zabít, bohužel se probudil dříve, než chtěli. Bylo to nutné zlo. A vzhledem ke způsobu jeho smrti, to ho měli odvázat, vrátit mu zbraň, dát si odstup na dvacet kroků a pak tasit a lá Divoký západ?

Nevinný pokladník? Nečetl jsi v tomto tématu, kdo to vlastně byl?


Takhle se to obhajovat nedá, že to bylo nutné zlo. Dostali se do téhle situace vlastnímy činy, a za ty je člověk prostě odpovědný.

A ted jedna filozofická otázka Co kdyby :
Hodně lidí má názor, že zastřelení pokladníka je vlastně dobře, protože to byl kovaný komouš co se bránil. Takže se vlastně nic špatného nestalo. Otázka je, co kdyby nebyl. Co kdyby to byl obyčejnech chlap co se prostě bránil. Mašín by ho zastřelil určite tak i tak, protože předtím určitě jeho legitimaci určitě nezkoumal, ani v tehdejším případě. Snad jste pochopili, co jsem tou filossofickou otázkou chtěl říci.


18 srp 2011, 08:12
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz