Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 07:13




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ] 
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 Smrt Ctirada Mašína 
Autor Zpráva
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 14 lis 2010, 08:37
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Smrt Ctirada Mašína
Článek na Novinkách

R.I.P.

P.S. - V diskuzi na Novinkách je (očekávaně) opět plno rudých, pokryteckých idiotů. :lol:


13 srp 2011, 13:35
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 30 led 2010, 12:05
Příspěvky: 77
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
LastRoman píše:
[url=http://www.novinky.cz/domaci/241738-zemrel-P.S. - V diskuzi na Novinkách je (očekávaně) opět plno rudých, pokryteckých idiotů. :lol:

Takový výrok musíš vždy vysvětlit.
Mám na sobě zrovna červený triko a jsem dotčen :lol: :D


14 srp 2011, 17:29
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 06 srp 2010, 17:26
Příspěvky: 28
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Usvědčení vrazi dostávají metály a po smrti mají státní pohřby. Svět se v (_!_) obrací.


14 srp 2011, 20:05
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Jako jedni z mala se dokazali postavit tvari v tvar komunisticky masinerii a cest jejich pamatce, kazdej komunista by mel mit svyho masina.

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


14 srp 2011, 20:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 30 led 2010, 12:05
Příspěvky: 77
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
trubkin píše:
Jako jedni z mala se dokazali postavit tvari v tvar komunisticky masinerii a cest jejich pamatce, kazdej komunista by mel mit svyho masina.

Si představ situaci, že by třeba tvoje babička volila komunisty, to bys ji nechal zastřelit ty chytrej ?


14 srp 2011, 21:15
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
http://radomirhrabovsky.blog.idnes.cz/c ... -muzi.html

Zastrelit bych ji nenechal ale kdyz by byla komunistka tak bych s ni dosmrti nepromluvil. A hlavne nikdo z nasi rodiny by nebyl takovej debil aby je volil. Jen totalni ovce a tupci kterrjm mozek nic nerika a neumeji ho pouzit by volili nebo schvalovali rezim kterej zabil vic lidi nez nacizmus. Kazdej koumunista patri bud za mrize nebo pred popravci cetu.

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


14 srp 2011, 21:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 25 lis 2009, 21:19
Příspěvky: 579
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Upřímě tihle pánové jsou tak kontroverzní že bych velmi nerad říkal zda si to vyznmenání zaslouží nebo ne.


14 srp 2011, 21:28
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Kontroverzni je uplne kazdej bojovnik za svobodu, z pohledu vlady jde o teroristu a vraha. Vrazi byl i vysadkari co sejmuli Heindricha, vrazi byli US vojaci co sejmuli usamu, vrazi byli vsichni co nekoho zabili. Zaroven to mohli bejt taky hrdinove a Masinovic parta pro me byli hrdinove protoze se nesklonili jako vsichni ostatni a jejich "nevinne" obeti zas tak nevinne nebyli aspon vetsina. A pro me osbne jsou komunisti to nejvetsi zlo ktery zabiji svobodu a slusnost.

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


14 srp 2011, 21:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 25 lis 2009, 21:19
Příspěvky: 579
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Nazyvej si to jak chces, ja bych jim to vyznamenání nedal a to sem tezkej pravicak.


14 srp 2011, 21:48
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 05 led 2009, 16:07
Příspěvky: 480
Bydliště: Říčany u Prahy
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
To že zabily policajta kterej se pokoušel zabránit jim v útěku ještě beru, ale to že zabily další policajta který byl v bezvědomí a potom pokladníka aby ho okradly a měli na benzín do motorky fakt schvalovat nemůžu.
Možná se postavili režimu, ale byly to vrazi.
PS: moje politická orientace je hodně v pravo, takže ani nezkoušej nějaký nadávky tipu rudý komouš atp.

_________________
G36EA2 (s RIS rukojetí)
MK12 ("M120"+vzduch=136m/s)
UMP (m100+guru tryska=115m/s)

Vždy věrný jen sám sobě.


14 srp 2011, 22:04
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Ozbrojenej pokladnik clen LM, a sice omamenej policajt ale stejne si je dobre prohlidl a mohl je identifikovat. A oba byli cleni KSC tudiz vubec nebyli nevinny. A neboj nebudu ti nadavat do komunistu maximalne do hlupaku ktery nejsou si schopny o tematu nic zjistit a maji na nej nazor kterej prezentujou. Takze do dalsi debaty se pustim az s clovekem kterej o tom bude neco vedet.

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


14 srp 2011, 22:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
A já to mám jednoduché, prostě se podepíšu pod to, co napsal Trubkin. Pro mě to je hrdina a vždycky na něj budu vzpomínat jako na jednoho z mála lidí, kteří se dokázali postavit zločinnému komunistickému režimu se zbraní v ruce.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


14 srp 2011, 22:44
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 13 říj 2010, 10:28
Příspěvky: 154
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Jestli se nepletu, začlo to loupeží, aby byly prachy na motorky. Teprve, když je policajti zatahovali, dali se na útěk na západ a tam ze sebe udělali oběti komunismu. V té době to západní úřady ještě baštily všem.
Jejich otec tem ano, to byl hrdina s velkým H a jestli viděl svoje dítka, určitě se obracel v hrobě.
Nejsem příznivec bolševika, spíš naopak, to jen, abych předešel spekulacím.
P.S. proti komunismu bojovali a se zbraní v ruce so opravdu postavilo víc lidí, než si myslíte. A drtivá většina za to zaplatila životem. Proč nikdo neoslavuje tyhle hrdiny? Protože oni to o sbě nevykládali a asi si to ani o sobě nemysleli.


15 srp 2011, 06:14
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 13 led 2011, 17:41
Příspěvky: 32
Bydliště: ČR
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Ospravedlňovat něco tím, že se to nazve "bojem proti komunistickému režimu" ... to z vraha nedělá hrdinu... jenom to líp zní a lépe vypadá


15 srp 2011, 06:47
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 25 lis 2009, 21:19
Příspěvky: 579
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
trubkin píše:
A oba byli cleni KSC tudiz vubec nebyli nevinny.

Ja sem se teda nedocetl ze by se kazde obeti ktere zabili prvni zeptali a vy ste taky komous?

BTW: odkdy vododvod a gauc ktery si poridil jeden z loupezniku pusobilo komunistickemu rezimu problemy? Jeste sem nevidel nikoho kdo bojuje gaucem proti rezimu. Proto oznacovat je bojovniky za svobodu je dost kontroverzni nazor, protoze minimalne tento clovek sledoval pouze vlastni zajmy a v mych ocich je obycejny kriminalnik.


15 srp 2011, 08:06
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Nevím co si mám o této skupiné myslet. Asi se na to nemůžeme dívat dnešníma očima, protože zde většina lidí v 50. letech ještě nebyla na světě a nezažili jsme 50. léta v ČSR.

Ale pokud chtěli "Mašínovci" bojovat proti režimu, tak měli zůstat ve své vlasti a budovat odboj zde a ne se prostřílet do USA a zaměřit se na velká zvířata UV KSČ a ne na řadové členy strany. Pokud chci dělat odboj tak musím tam kde je nepřítel/okupant a ne tisíce kilometrů daleko. A domnívám se, že kdyby zůstali tady, tak by také ničeho nedosáhli, protože by je někdo dříve nebo později udal.

A vyprošuji si případné poznámky, že jsem komouš a rudý bezmozek. Politika se mi hnusí a volby beru jako nutné zlo.


15 srp 2011, 08:58
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
vlkodlak & Lycien -> Doporučuji tento článek: http://www.valka.cz/clanek_11587.html , jsou to čistá fakta, bylo by dobré je znát než někoho začnete označovat za vraha nebo zloděje.

Krezz -> Gauč (o vodovodu jsem nečetl, kdyžtak kdybys měl zdroj téhle informace, bylo by to fajn) si pořídil, protože ho jakožto "pomstu" za jeho "nepohodlnost" vystěhovali do holobytu, kde neměl ani na co si sednout nebo na čem spát. Myslim si, že v takovej situaci si koupit alespoň posranej gauč je plně ospravedlnitelný, i když režimu tím vážně nijak neuškodil.

seals -> Tak oni se tu několik let snažili páchat jakous takous odbojovou a sabotážní činnost (viz ten článek, co jsem linkoval), sice to co dělali působí z dnešního pohledu docela diletantsky, ale jak ty říkáš, nemůžeme se na to dívat dnešníma očima...v tej době tady velká část lidí věřila, že to co se tu děje je pro nás dobrý (to je ohromnej rozdíl oproti nacistickej okupaci, tam bylo pravověrnejch sympatizantů relativně málo), kdokoli je mohl udat, oni neměli žádný zkušenosti ani výcvik...opravdu moc šancí neměli a když jim to po pár letech došlo, tak se rozhodli utéct s tim, že se daj k americkej armádě, protože počítali s tim, že dřív nebo pozdějc začne válka USA vs. SSSR a oni budou mít možnost bojovat proti komunistům v otevřenej válce.

On každej vidí jenom to, že si "nakradli" peníze a prostříleli se za hranice (protože to je to, co mu o nich řeknou v televizi), ale na podobný věci se musíte prostě koukat v širokym kontextu, byli to mladý kluci, co chtěli nějakym způsobem bojovat proti zrůdnýmu režimu, akorát na to byli sami, bez zkušeností nebo výcviku, takže to holt nebyla "čistá práce"...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


15 srp 2011, 10:15
Profil ICQ
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
AMEN

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


15 srp 2011, 10:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 30 led 2010, 12:05
Příspěvky: 77
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Griffon píše:
vlkodlak & Lycien -> Doporučuji tento článek: byli to mladý kluci, co chtěli nějakym způsobem bojovat proti zrůdnýmu režimu, akorát na to byli sami, bez zkušeností nebo výcviku, takže to holt nebyla "čistá práce"...

V tom tvém článku je hned v druhém odstavci napsáno, že ctirad absolhoval branný výcvik v sabotážích a tiché likvidaci.


15 srp 2011, 10:27
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Ne, tam je napsané že absolvoval kurz "pro zvýšení brannosti obyvatelstva"...to byly kurzy pro veřejnost, jejich úroveň byla vskutku nízká a o nějakém "výcviku" se v souvislosti s nimi opravdu nedá mluvit. To je asi jako kdybys někoho nechal vystřílet zásobník z automatický pušky na terč, pak mu jednou předvedl jak se rozebírá a skládá a následně o něm prohlásil, že je "vycvičený střelec".

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


15 srp 2011, 10:38
Profil ICQ
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 30 led 2010, 12:05
Příspěvky: 77
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Ne, je tam přímo napsáno toto:
"Ještě je vhodné podotknout, že metody svého boje postavili do značné části na znalostech, které Ctirad získal v záškodnickém kurzu pořádaném na podzim 1948 "pro zvýšení brannosti obyvatelstva", kde se učili mimo jiné potichu likvidovat nepřítele, provádět sabotáže atd..."

A jestliže griffone píšeš, že tento článek obsahuje jen čisté fakta, tak to musíš přijmout jako fakta. A né to začít okecávat, jako že je jen učili čistit zbraň.


15 srp 2011, 10:42
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Já nic nemusím a nic neokecávám. A ty čti pořádně moje příspěvky, namísto citování článku, který už jsem já četl několikrát. Ano, absolvoval kurz, ve kterém mu pravděpodobně vysvětlili jak nasypat cukr do nádrže náklaďáku, vyřadit motor tanku, vyhodit do vzduchu můstek nebo někoho potichu bacit po hlavě. To je fakt. Že to všechno bylo samozřejmě teoreticky, ve velké rychosti a tak jednoduše, aby to pochopil i ten největší idiot a že z toho tudíž ve finále člověk nevěděl skoro nic je taky fakt, což vím jednoduše proto, že znám osobně lidi, kteří těmihle kurzy pořádanými na konci čtyřicátých a začátku padesátých let prošli také.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


15 srp 2011, 10:57
Profil ICQ
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 30 led 2010, 12:05
Příspěvky: 77
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Já je čtu velmi dobře. Díky za upozornění.
Nicméně i špatný výcvik je nějaký výcvik,a můžou z toho čerpat, takže tvrdit že byli naprostí lůzři, nejde tvrdit. Já je neobahuji ani jednu stranu, jen se vyjadřuji k tvým příspěvkům.


15 srp 2011, 11:04
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Já jsem netvrdil, že byli naprostí lůzři, říkal jsem že neměli výcvik ani zkušenosti, což je pravda...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


15 srp 2011, 11:12
Profil ICQ
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 30 led 2010, 12:05
Příspěvky: 77
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Pravda, použil jsem více zabarvenější slovo. No nemá to cenu se hádat. Ale abych vlastně přidal svůj názor na mašíny. To že se postavili režimu chválím, provedení odboje špatné, škod na režimu vlastně žádné.
A považovat je za hrdiny ? Já nepovažuji lidi co podřežou spoutaného člověka za hrdiny. Mimochodem, to je zločin i za válečného stavu. At je důvod jakkýkoliv.


15 srp 2011, 11:21
Profil
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 25 lis 2009, 21:19
Příspěvky: 579
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Griffon píše:
Krezz -> Gauč (o vodovodu jsem nečetl, kdyžtak kdybys měl zdroj téhle informace, bylo by to fajn) si pořídil, protože ho jakožto "pomstu" za jeho "nepohodlnost" vystěhovali do holobytu, kde neměl ani na co si sednout nebo na čem spát. Myslim si, že v takovej situaci si koupit alespoň posranej gauč je plně ospravedlnitelný, i když režimu tím vážně nijak neuškodil.

Ja tu analogii vidím tročku jinak, sebrali me gauc, jdu krast, koupim novej. V tomto ohledu proste zadny odboj nevidim ale naprosto primitivni loupez abych se mel lip. Kdyby si koupil kulomet a sel strilet komunisty nic nerikam, ale jasne se doctes o tom, ze si treba kupovali modni obleceni, coz taky neukazuje zrovna na to, ze loupilu kvuli "svemu boji", ale z velke casti jen kvuli sami sobe.

A naprosto souhlasím stím, že pokud tak moc chtěli bojovat, tak proc teda zbaběle utekli? Jiní zde zůstaly a takové vyznamenání si zaslouží, ale dávat vyznamenání někomu kdo zdrhl mi nepřijde zrovna fajn. Fakt že je tu někdo nazývá bojovníky za svobodu mi přijdě dost ujetý, protože někdo kdo uteče bojuje tak akorat za svou svobodu a nevidím v tom nic vznešeného co si zaslouží nejake vyznamenani.

Za me si prostě vyznamenání nezaslouží, protože aby nosili na hrudi stejnou medajly jako třeba češi z RAF z 2 svetové, to je proste nemyslitelný.

Upříme svým "odbojem" ničeho nedosáhli, krom toho že byli o 900 000 bohatší. Režimu nezpůsobyli naprsto žádné škody a pak ještě utekli. Takže se ptám, za co vyznamenávat?

O vodovodu se dočteš na wiki. Jako zdroj sem našel tohle.

DUBSKÝ, Kamil. Pamětníci: Mašín lže, šlo o loupežnou vraždu. Deník.cz [online]. 2008-03-18, rev. 2008-03-18 [cit. 2008-06-28].


15 srp 2011, 11:27
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Zbabele utekli? To snad nemyslis vazne? Bud ses vazne hloupej nebo nevim. Utekli a sli do US ARMY a prihlasili se dobrovolne do korejsky valky aby mohli proti bolsevikum bojovat a zdrhli proto ze po nich uz v cechach sli. Jak rikam neco si o tom nastuduj a pak se bav tahle ze sebe delas jen pitomce.

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


15 srp 2011, 11:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 04 říj 2009, 22:36
Příspěvky: 408
Bydliště: Olomouc, Duchcov
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Tak to ze utekly to chapu, tu by je cekala poprava. ale nechapu co udelali poradnyho nez zabiti 2 policajtu jednoho tezce zranily a zabiti pokladnika?

_________________
AK 47 beta (JG, 140m/s s SP130 guarder)
M4 (JG, 118m/s s SP120)
Glock 17 GBB (army, 91m/s s toy jack)
perky


15 srp 2011, 11:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Monk píše:
Tak to ze utekly to chapu, tu by je cekala poprava. ale nechapu co udelali poradnyho nez zabiti 2 policajtu jednoho tezce zranily a zabiti pokladnika?



Poradnyho? Nic ale zmohli se i na to malo....nemeli zdroje, vycvik a moznosti. V jejich dobe by i za to zapalovani stohu kdyz by se provalilo ze je to z politickejch duvodu by dostali provaz. Byli to mlady kluci a delali to co povazovali za mproveditelny.

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


15 srp 2011, 12:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Smrt Ctirada Mašína
Krezz píše:
Ja tu analogii vidím tročku jinak, sebrali me gauc, jdu krast, koupim novej. V tomto ohledu proste zadny odboj nevidim ale naprosto primitivni loupez abych se mel lip. Kdyby si koupil kulomet a sel strilet komunisty nic nerikam, ale jasne se doctes o tom, ze si treba kupovali modni obleceni, coz taky neukazuje zrovna na to, ze loupilu kvuli "svemu boji", ale z velke casti jen kvuli sami sobe.


Opravdu si myslíš, že k odbojové činnosti stačí koupit si kulomet a střílet komunisty? Že k tomu nepotřebuješ oblečení, vybavení, dopravní prostředky, zázemí? To snad ne. Ano, nabízí se tady otázka, nakolik ty věci potřebovali a nakolik si jen zpříjemňovali život, ale na tu vzhledem k rozdílnosti dostupných informací (je to krásně znát i z toho článku na Wiki, ze kterého očividně čerpáš veškeré svoje informace) neznáš odpověď ani ty, ani já.

Krezz píše:
A naprosto souhlasím stím, že pokud tak moc chtěli bojovat, tak proc teda zbaběle utekli? Jiní zde zůstaly a takové vyznamenání si zaslouží, ale dávat vyznamenání někomu kdo zdrhl mi nepřijde zrovna fajn. Fakt že je tu někdo nazývá bojovníky za svobodu mi přijdě dost ujetý, protože někdo kdo uteče bojuje tak akorat za svou svobodu a nevidím v tom nic vznešeného co si zaslouží nejake vyznamenani.

Za me si prostě vyznamenání nezaslouží, protože aby nosili na hrudi stejnou medajly jako třeba češi z RAF z 2 svetové, to je proste nemyslitelný.


Jak už jsem psal výše, tak tady několik let zůstali a pokoušeli se o odbojovou činnost, teprve když zjistili, že to nemá cenu, tak se rozhodli utéct, dát se do americké armády a připravit se na to, že budou bojovat proti komunistům v regulérní válce. A tady se nabízí krásná analogie s českými druhoválečnými piloty...neudělali oni přesně to samé? Oni se přeci také namísto toho, aby zůstali a bojovali, sebrali a utekli na západ, do svobodné země, kde vstoupili do cizí armády a připravili se na boj s nacisty v normální válce. Piloti dostali možnost bojovat přímo, Mašínové s Paumerem "pouze" nepřímo v Koreji, nicméně mezi tím bych rozdíly nedělal.

Krezz píše:
Upříme svým "odbojem" ničeho nedosáhli, krom toho že byli o 900 000 bohatší. Režimu nezpůsobyli naprsto žádné škody a pak ještě utekli. Takže se ptám, za co vyznamenávat?


Likvidovali zemědělské zásoby a podobně. Ano, režimu tím ublížili minimálně, ale co víc mohla takováhle malá nepřipravená skupinka dělat.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


15 srp 2011, 12:11
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz