Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 17:22




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Tykať alebo vykať ? 

Vykáte alebo tykáte
Můžete označit 1 možnost

Zobrazit výsledky

 Tykať alebo vykať ? 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Tykať alebo vykať ?
A neměla byste tykání nabízet vy, jakožto žena? :wink:

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


10 srp 2011, 14:44
Profil ICQ
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 20 kvě 2010, 14:15
Příspěvky: 19
Nový příspěvek Re: Tykať alebo vykať ?
"Tykání by měla vždy navrhovat žena, starší osoba a nadřízený. Nicméně pokud jde o priority mezi těmito skupinami, není společenská konvence zcela jednoznačná. Zpravidla se soudí, že ženě, jako slabší bytosti, by mělo být dáno právo určovat vývoj společenského vztahu a měla by tedy tykání navrhovat jako první. Snad jen velmi vážený muž má právo navrhnout ženě tykání jako první."

".. mimo různé zájmové spolky (motorkáři, návštěvníci fitness centra atd.) by nemělo být bráno jako něco automatického."

"Pokud si nejsme jisti, je vždy lepší dodržovat vykání. Sice tím můžeme způsobit, že kontakt bude příliš formální, ale nikoho bychom tím neměli urazit."

..máte pravdu. :)

_________________
Zkrvavené BB
Last man standing
Divoká kočka
Motostřelec
Člen strany


10 srp 2011, 14:58
Profil
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 20 kvě 2010, 14:15
Příspěvky: 19
Nový příspěvek Re: Tykať alebo vykať ?
Sledovala. A docela jsem se bavila :D

Ono JE viditelně zřejmé, že jsem o dost let mladší než chlapi, s kterýma hraju :)

_________________
Zkrvavené BB
Last man standing
Divoká kočka
Motostřelec
Člen strany


10 srp 2011, 15:34
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Tykať alebo vykať ?
Lesman píše:
inak proč netykat mladé holce? Působí to sebevědoměji..


Ne, působí to jako že jsi arogantní kretén, kterej si jí neváží a nebere jí jako sobě rovnou jen proto, že je o pár let mladší. Minimálně na normální holku rozhodně...v případě puberťačky, jejíž ideál je rovnokšilťák s natuněnym Golfem to je možná jiný, ale na takový holky jakkoli působit nemám zapotřebí. Pravda je, že na "budeme si tykat" se už dneska nehraje, ale prvních pár vět (většinou do doby, než se navzájem představíme křestníma jménama) vždycky zásadně vykám i třeba když chci pozvat viditelně mladší holku v baru na drink. A když mi někdo automaticky tyká jen proto, že jsem viditelně mladší než on, tak bych mu vždycky nejradši naplival do xichtu, bohužel to často musim překousnout...takže se řídim podle hesla "nečiň jiným to, co nechceš, aby bylo činěno tobě" a vyjma speciálních situací (třeba zrovna airsoft) všem automaticky vykám, i kdyby to měl bejt desetiletej kluk.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


10 srp 2011, 15:37
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Re: Tykať alebo vykať ?
Tak vykání je známka slušnosti. Při některých aktivitách je, jak již bylo řečeno, tykání standart. Už vidím jak na sebe hráči při fotbale křičí:Byl byste tak laskav pane kolego a přihrál mi." S lidmi s kterými se potkávám na akci, tak těm tykám. I starým bardům. S těmi je ale potřeba jednat s úctou a pokorou, protože ti běhali po lese s puškama, když jsem tahal za sebou kačera. Ale jednou mě dostalo když jsem byl na jedné pláckobitce a jedenočividně mladší kluk mi řekl: "Pojďte sem, odsud na ně dostřelíte." To mě docela zasáhlo. Říkal jsem si jestli už jsem tak starej a nebo jen staře vypadám. :lol:


10 srp 2011, 16:00
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 14 zář 2009, 20:02
Příspěvky: 1084
Bydliště: Karviná
Nový příspěvek Re: Tykať alebo vykať ?
Popravdě netuším, co chcete řešit. Já mám za to, že pravidla etikety můžeme v určitých situacích bez následků obejít. Tykat sofťákovi, který je třeba i o generaci starší je naprosto normální jednání. Pravda, že se můžou najít lidi, kteří se třeba urazí, ale ruku na srdce. Kdo by s takovýma chtěl hrát?
Stejně tak situace oslovení dívky na baru (jednak oslovit osamocenou dívku na baru je samo o sobě sci-fi, protože jak známo, dívky se zřídkakdy vyskytují v počtu menším, než 3, ale dejme tomu, že se zrovna objeví vnadná slečna bez jakékoli známky nadcházejícího kontaktu s jinou osobou). Když už mám nutkání, že bych se ten den mohl domů projet tágem a ráno se neprobouzet sám, určitě to nebudu hrát na ulíznutého rádobygentlemana a nebudu se snažit svou gramaticky dokonalou mluvou a snobským pochechtáváním vzbudit zájem. Já teda nevím, jak kolega Griffon, ale jednorázovky se i v rozvláčněném obleku obvykle hrály na rychlé vzplanutí po dostatečném přísunu alkoholu, zábavné konverzace a kvalitního tance... a pak člověk vystřízliví a uvědomí si, že to asi nebude úplně ideální začátek ideálního vztahu a domluví si nějaké regulérní rande, kde se v tom případě může chovat, jak předepisuje Petr Špaček. Což se nutně nemusí projevit jako dobrý nápad, protože i slečny se dnes, žel, dokáží chovat jak by ani pětapadesátiletý, komunisty odchovaný horník se základním vzděláním a tvrdými játry nedokázal... vždycky záleží na člověku a jeho vychování

_________________
O oko přijdeš ve chvíli, kdy airsoft hraješ bez brýlí.
Pokud žádáte autorizaci na ICQ, podepisujte se. Nepodepsané házím do ignor listu!


11 srp 2011, 01:04
Profil ICQ
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 30 led 2010, 12:05
Příspěvky: 77
Nový příspěvek Re: Tykať alebo vykať ?
Já teda moc vykání na airsoftu neslyším. Jedině v případech opravdu mladších hráčů, tedy těch co jsou ještě slušní, kteří mluví k starším.
Jinak ostatní klasicky na tykačku.
Jinak vykat holce na baru ? :lol: To fakt nedělám, a to ani nemám tuněnýho golfa 8) Teda pokud je mladší, těm evidentně starším, těm se musí vykat :twisted:


11 srp 2011, 08:22
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Tykať alebo vykať ?
Osobne ackoli 36letej dedek :) v airsoftu beru tykani jako automatickou zalezitost a mimo soft samozrejme vykani.
Je mi dokonce takovy divny kdyz za mnou na softu nekdo prijde vyka mi, sme prece jen jedna rodina a i kdyz si s nekym nesedim je lepsi rikat ty vole nez vy vole. :)

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


11 srp 2011, 10:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Tykať alebo vykať ?
Lesman -> I když je viditelně mladší než já, tak platí to, co jsem napsal. Prostě fakt, že je někdo mladej neznamená, že si zaslouží míň úcty. Jinak jsem citlivej jak na co, samozřejmě jsem to zažil mockrát a v poslední době mě to často vážně se*e. Je to žejo situace od situace, když mi tyká šedesátiletej vysokoškolskej profesor s třema titulama před a dvěma za jménem, tak mi to ani náhodou nevadí, ale když mi tyká baba v trafice o kterej pochybuju že dodělala základku, nebo chlap co si k nám do obchodu přijde koupit nejlevnější sluchátka ke kompu, tak mi to vskutku leze na nervy.

Cotulosh a Radim -> Well, to byste se divili, jak to zabírá :twisted:

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


11 srp 2011, 10:57
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 09 dub 2011, 07:27
Příspěvky: 195
Nový příspěvek Re: Tykať alebo vykať ?
Já osobně,když mi někdo koho neznám vyká tak si připadám důležitější což člověka kterej v životě nic nedokázal vždycky potěší :) ale s lidma na softu si většinou tykám,jak už tady bylo řečeno záleží na chování toho člověka většinou se to pozná co si k němu může člověk dovolit


11 srp 2011, 11:17
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 25 čer 2009, 07:02
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Tykať alebo vykať ?
vykam lidem kery sou evidentne starsi nez ja nebo v nejakjech oficialnich situacich. ovsem plynule prechazim k tykani v okamziku kdy mi zacne tykat ten druhej. a titulu muze mit kolik chce. delam to i policajtum, delal sem to uz na stredni ucitelum. vecinou se ten clovek sam rad zase vrati k vykani. sem dost alergickej na postoj nekerejch lidi typu ja sem starej, ja ti budu tykat a ty me ne, mas ke me mit uctu jen protoze sem se dozil vysokyho veku.

_________________
I'll give you my gun when you take it from my cold, dead hands!


11 srp 2011, 12:53
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 14 zář 2009, 20:02
Příspěvky: 1084
Bydliště: Karviná
Nový příspěvek Re: Tykať alebo vykať ?
Griffoune, vyzkouším to a večer poreferuju... případně zítra ráno... 8)

_________________
O oko přijdeš ve chvíli, kdy airsoft hraješ bez brýlí.
Pokud žádáte autorizaci na ICQ, podepisujte se. Nepodepsané házím do ignor listu!


11 srp 2011, 12:59
Profil ICQ
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 30 led 2010, 12:05
Příspěvky: 77
Nový příspěvek Re: Tykať alebo vykať ?
Griffon píše:
Cotulosh a Radim -> Well, to byste se divili, jak to zabírá :twisted:

Já bych se nedivil, mám vyzkoušený oboje, samozřejmně taky podle situace. A velký rozdíl mezi tím není, ale mě je prostě příjemnější tykat než vykat.


11 srp 2011, 13:15
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Tykať alebo vykať ?
Lesman -> Tak jako v principu mi to vadí od obou, jenže prostě ten vysokoškolák s titulama na to má z mýho pohledu tak nějak právo...prostě jakmile někomu vykam a on mi tyká, tak mi tim dává najevo, že je společensky podstatně vejš postavenej než já, že toho víc dokázal, že je důležitější, lepší...a to je v případě toho vysokoškoláka pravda, v případě toho druhýho ani náhodou.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


11 srp 2011, 13:29
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Re: Tykať alebo vykať ?
Griffon píše:
Lesman -> Tak jako v principu mi to vadí od obou, jenže prostě ten vysokoškolák s titulama na to má z mýho pohledu tak nějak právo...prostě jakmile někomu vykam a on mi tyká, tak mi tim dává najevo, že je společensky podstatně vejš postavenej než já, že toho víc dokázal, že je důležitější, lepší...a to je v případě toho vysokoškoláka pravda, v případě toho druhýho ani náhodou.


tak někdy i ten co má deset titulů za jménem a deset za ním může být taky pěkný idiot. Už párkrát jsem se přesvědčil, že u, některých bývalích spolupracovníků, titul inteligenci nedává.


11 srp 2011, 14:20
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Tykať alebo vykať ?
Jasně že může ten člověk bejt naprostej kretén a občas to tak bývá, ale rozhodně neni hloupej a rozhodně něco dokázal. Samozřejmě taky záleží na tom jakej titul a podobně, já jsem to dal spíš jako příklad, že prostě čim víc si toho člověka vážim, tim míň mi to vadí. A samozřejmě si nedělam názor na lidi čistě podle jejich vzdělání, ale rozhodně je to věc, která mi o tom člověku hodně řekne.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


11 srp 2011, 16:09
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 14 zář 2009, 20:02
Příspěvky: 1084
Bydliště: Karviná
Nový příspěvek Re: Tykať alebo vykať ?
Tequilla funguje naprosto spolehlivě, vykání nemělo úspěch ani v jednom ze tří pokusů...
A o těch školách opatrně, protože není titul jako titul.

_________________
O oko přijdeš ve chvíli, kdy airsoft hraješ bez brýlí.
Pokud žádáte autorizaci na ICQ, podepisujte se. Nepodepsané házím do ignor listu!


13 srp 2011, 23:03
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 13 říj 2010, 10:28
Příspěvky: 154
Nový příspěvek Re: Tykať alebo vykať ?
Myslím si, že je asi na místě oddělit "společenský styk" od "sportovního".
Lidem, se kterými se potkám př svých zálibách a věnují se tomu také, automaticky tykám, pokud nejsou výrazně starší než já a to se mi při softu moc nestává.
V běžném životě samozřejmě vykám a tykání pak třeba vzejde z vývoje událostí, nebo ne.
No a k titulům........... respektuji je, ale na zadek mně neposadí. To že mám vyšší vzdělání, ze mně nedělá něco lepšího, než je třeba "obyčejný" zedník. On totiž vysokoškolský titul blbce nevylučuje (nechci tím nikoho urážet, ani nijak znevažovat tituly). Mnohem důležitější pro mně je, jak se dotyčný chová, jak se s ním dá, nebo nedá mluvit.


07 zář 2011, 07:21
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník

Registrován: 17 kvě 2011, 18:56
Příspěvky: 711
Bydliště: Ústecký kraj
Nový příspěvek Re: Tykať alebo vykať ?
Já osobně na AS tykám. Když si vzpomenu na svou první akci před pár lety, kde přijeli pánové přes 40 let. Tak jsem řekl dobrý den, nejdřív se pousmáli s tím, že na softu se vždy jen tyká. Takže vlastně od úplného začátku tykám a nikdy nebyl žádný problém.

_________________
M16A4 - sp140 -> 168m/s +
mk12 mod.1 - sp160 -> 180m/s +
SR25 - psg150 190m/s +



07 zář 2011, 15:03
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2009, 18:33
Příspěvky: 408
Nový příspěvek Re: Tykať alebo vykať ?
V mé pokřivené morálce je tykání slušnost, kdy vyjadřuji, že si člověka pouštím k sobě a je mi na stejné úrovni a vážím si ho. Vykání beru spíš jako projev odtažitosti :?


08 zář 2011, 13:39
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 12 pro 2010, 11:27
Příspěvky: 402
Nový příspěvek Re: Tykať alebo vykať ?
Lesman píše:
Crockhunter

To je ale zajímavý názor :wink:


A toto moc kvalitní názor není. Nic proti tobě Lesmane ale přijde mi že se snažíš za každou cenu mít u každýho novýho příspevku mít aspoň nějakej komentář, ač je úplně zbytečný,irelevantní, nadbytečný, nezajímavý nebo jakto říct...ano i tento můj příspěvek nic moc nezdopovídá. Ale už to u tebe sleduji delší dobu a muselo to ven :D

_________________
Airsoft 18+
Upgrade 120 Max


08 zář 2011, 17:42
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz