Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 16:16




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 454 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Další
 airsoft vs paintball 
Autor Zpráva
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Mlaďas píše:
Hele moc pěkný fotky, ale je to hodně o penězích... Já mít prachy, tak možný i ty prachy za MNS nosnej systém utratim. :?


heh za co myslíš že já teď utrácim peníze :D

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


09 pro 2008, 16:54
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
MNS je už skoro (krom armády :lol: ) zapomenutá a zatracovaná věc. Univerzální vazba hýbe světem a některý věci jsou kupodivu levnější než MNS 2000.

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


09 pro 2008, 16:54
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
joseff píše:
MNS je už skoro (krom armády :lol: ) zapomenutá a zatracovaná věc. Univerzální vazba hýbe světem a některý věci jsou kupodivu levnější než MNS 2000.


jjj to jo :-D akorát mě se to moc nelíbí ... ale to je osobní pohled ... navíc to nekupuju nový ale jetý, takže je to cenově fpohodě :-) a na to co potřebuju já mi stačí akorát pár sumek, takže to snad nebude tak moc ...

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


09 pro 2008, 17:00
Profil ICQ
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 pro 2008, 13:42
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Nevim no za sumku 900 Kč :?

_________________
PODPIS...
( http://www.militarygame.cz )


09 pro 2008, 17:12
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Mlaďas píše:
Nevim no za sumku 900 Kč :?


já je kupuju levnějš ... nejsem šílenec páč 900 je fakt dost ... ale zase je pravda, že to docela hodně vydží ... ale tohle neni k tématu, na to je tu už jiná diskuze :)

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


09 pro 2008, 17:22
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 09 pro 2008, 15:50
Příspěvky: 36
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
O nosném systému jsem také přemýšlel, ale za ty prachy ani náhodou. Nejsem sice žádná chudinka, ale prostě se mi to zdá zbytečné. Vzal jsem svojí starou taktiku, jehlu a niť, a přešil do ideální formy. Sice těžko na ní zavěsím něco hodně těžkého, ale to ani nepotřebuji. Zkrátka vše co potřebuji se mi vejde do mé stávájící vesty od miltecu za pár kaček :wink:


09 pro 2008, 17:46
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2007, 16:55
Příspěvky: 133
Bydliště: Sušice
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Tak abych shrnul můj názor... přečetl jsem si opravdu poctivě všechny příspěvky, třebaže byly některé pěkně dlouhé :D Musím říci, že já jsem již dlouho přívržencem airsoftu a prostě to nebudu měnit... jde především o to, že jsem zde poznal mnoho suprových lidí, se kterými si rád zajdu zasoftit, pokecat, společensky se vzdělávat a mnoho dalšího. To, na čem mi hodně záleží a čeho si vážím je to,že zde poznám i férové lidi, pro které není ostudou dostat třeba jen odraženou kuličku nebo jít na mrtvoliště i tehdy, když dokážou smeknout před soupeřem a říci: "tys mě ale překvapil, tady jsem tě nečekal a tak jdu na mrtvoliště, klobouk dolu..."...poznám zde též plno blbounů, kteří dělají ostudu, ale ti se většínou vyskytují tak několikrát a pak jsou kolektivem nemilosrdně vyloučeni... velké plus má u mě nutnost hry fair play, neboť alespoň dokáže člověk zjistit o tom druhém do jaké míry je opravdu upřímný a nebo zcela falešný a podrazácký... beru to tak, že v boji nesmí kamarád zradit, třebaže je to zrovna můj nepřítel...
Co se týče akce Big Combat III, nechci to kritizovat, neboť i organizátoři s tím mají plno starostí a projevují kakousi snahu. Prostě je to akce na kterou bych nejel a ti kteří mají podobný názor, tak danou akci a společnost lidí ani nevyhledají a rádi si půjdou zahrát třeba jen v 50-ti lidech jak je zde velkým zvykem mezi námi...

Jinak o paintballu nic pořádně nevím, tak mi nepříslučí ho hodnotit... Proto můžu psát jen o airsoftu a nekomentovat věci či záliby druhých o kterých nemám ani páru...
AS je pro mě životním smyslem a věřím že stejně tak pro mnoho dalších lidí, kterým zcela ovlivnil život... Díky softu jsem přečkal období puberty zcela "nedotčen" v době, kdy někteří druzí třeba jen tak z nudy ztrácelí kontrolu nad svým životem a podlehli mámení beztarostného života závoslosti na drogách nebo na šikmé ploše zákona... toť vše.... :D :lol: :D

_________________
Šetřete naše lesy, místo papíru používejte jako terče zvířata :-D
Email: micklin@seznam.cz
Mobil: +420 737 461 737
ICQ: 466-498-851


09 pro 2008, 17:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 09 pro 2008, 15:50
Příspěvky: 36
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
micklin:
Hezky napsáno. Já tedy nepociťuji v PB smysl svého života a ani bych nechtěl, protože by pak život byl až moc "bezbarvý". Paintball je pro mě jedna z mých zálib, a to ta největší, ale rozhodně se nehodlám ochuzovat o ty ostatní. Promiň ale prostě nechápu, jak někdo může řici, že AS, PB či jiný koníček je smyselm jeho života, přijde mi to fakt dost utažený za vlasy.


09 pro 2008, 18:06
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Vidíš, to je další věc...pro vás paintballisty je paintball pořád jenom záliba či sport, pro nás je airsoft něco víc :wink:

Jinak zamykání či mazání této diskuse se v žádném případě nemusíte bát, právě naopak, zachováme ji tu jako příklad toho, že o každém tématu se dá debatovat rozumně, slušně a bez flamewarů (tedy téměř, viď Návštěvníku :evil: ) 8)

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


09 pro 2008, 18:38
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 09 pro 2008, 15:50
Příspěvky: 36
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Můžeš mi prosím vysvětlit o co víc? Nechci si hrát se slovíčkařením. Paintball mám rád a o tom svědčí, že každý druhý víkend vyrážím na trénink. Záliba neboli koníček je to, co člověka baví a vyhledává příležitosti, kde a kdy ho aplikovat. Co je pak něco víc? Prostě už od několika sofťáků jsem slyšel o jejich smyslu života a trochu to nechápu. Prosím můžete mi někdo vysvětlit, co tím myslí?

Neberte to jako nějakou averzi nebo něco podobného, jen bych rád věděl, co tím dotyční opravdu myslí.


09 pro 2008, 19:31
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 14:52
Příspěvky: 263
Bydliště: provincie Helmand
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
TOHLE JE TÉMA NA 2 VĚCI...všichni jistě víte které myslím :lol: :lol: :lol:

_________________
"AUDACES FOTUNA IUVAT"
Veliké Kartágo vedlo tři války. Po té první bylo ještě mocné, po té druhé obyvatelné. Po té třetí válce je nikdo nenašel.
http://www.uso-sog.ic.cz
Non nobis, Domine, non nobis sed Nomini Tuo da gloriam


09 pro 2008, 20:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Třeba to, že už nemá prakticky žádný běžný hadry,boty, kšiltovku. možná i to, že se nehnu z domu bez gerbera, nebo podobnejch kravinek?

No možná tomu někdo říká životní styl, já to beru jako samozřejmost :wink:


Větinou to že je to pro ně život znamená to, že každej den skouknou fora, prodejny, pomluvy, diskuze. To je podle mě pro většinu softáků životní styl.
To že o tom dokážu žvanit celý hodiny nemá se životním stylem nic společnýho, dokážu žvanit celý hodiny o čemkoliv :lol: :lol:

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


09 pro 2008, 20:10
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 09 pro 2008, 15:50
Příspěvky: 36
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Díky za vysvětlení, nechtěl jsem tu vést nějaké pře. Jen mě spíše zajímalo, pod čím si představuje smysl života, což mi přijde slovně odlišné od stylu. Samo že toto mnou nadhozené téma je téměř o ničem, ale je zajímavé, že podobné hlášky slyším vesměs od ASmanů než z běžného života.

Jinak jestli mě přizvete, rád bych se i nějaké té AS akce zúčastnil, přeci jen bez zkušeností tu můžu plácat o čemkoliv a bude to absolutně mimo mísu.


09 pro 2008, 23:29
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
George -> odkud jsi?

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


09 pro 2008, 23:43
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 09 pro 2008, 15:50
Příspěvky: 36
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Praha


09 pro 2008, 23:44
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 08 pro 2008, 23:42
Příspěvky: 54
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Ja mam uz dlouho pocit, ze AS je spis pro mlade nadsence, takova romanticka zabava plna idealu. Takovy novy skaut. Na muj vkus to nekteri zerou az moc vazne a prijde mi, ze je v AS take podezrele velke procento "Mirku Dusinu". Ale na druhou stranu proti gustu...

Coz mi samozrejme nezabrani na Bahnech porvavat na kasparky v plne polni, co se teteli blahem, kdyz si je lide foti :)

Na druhou stranu: uz mnohokrat se mi stalo, ze pouha zminka o PB staci k okamzitemu uzamceni fora na AS portalech, vsichni jsou az podezrele korektni a hned se vsechno maze a brani se flame warum atd. Naproti tomu na nasem foru to nikdo tak vazne nebere a hadame se tam radi :)

PB hraji vetsinou lide mezi 20-40ti lety s cimz je spojena vyhoda, ze maji vic rozumu, ale na druhou stranu min casu a nadseni, takze je dost tezke nekdy schrastit lidi kdyz je potreba atd. Jsem zvedav jak vas mladsi bude AS brat za deset let. Me je pres tricet, coz je vek, kdy vetsina mych spoluzaku ma tri deti, stavi barak a kouka s pivakem na focus.

Jinak nadsenec do paintu jsem taky, dva roky se v hospode nebavime o nicem jinem, ale muj smysl zivota to fakt neni :)


09 pro 2008, 23:47
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 08 pro 2008, 23:42
Příspěvky: 54
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Pokud George nekam vytahnete, pridal bych se klidne taky. Spis teda jen neco mensiho, nejaky CQB, nebo tak neco, vyzkouset si jak to strili a tak. Taktez jsem bud Praha, nebo HK.

A mam par dotazu, na ktere jsem nikdy neziskal smysluplnou a uprimnou odpoved, takze pokud mi odpovite vy, budu velice vdecny:

1. Lezim ve krovi. Nekdo do me vysype davku 50ti BBcek. VSechno se to odrazi od vetvi a listu a pada to na me. Jak poznam ze jsem zasazen?

2. Stojim v okne a neúritel na nej miri z boku, takze vidi jen futro a me kdyz vykouknu. Nepritel streli do futra a kulicky se odrazi do me. Jak poznam ze jsem zasazen.

3. Jdu po schodech nahoru. Nepritel me nevidi, ale vystreli do zdi naproti me a kulicky se odrazeji vsude okolo. Jak poznam, ze jsem zasazen?


V paintu jsou tyhle situace jasne a jedine riziko hrozi u zasahu na mista, kde o tom hrac nevi (zbran, batoh, taktika), nebo rozprsku zblizka, kdy se vam kule roztrhne 5cm od ksichtu o vetvicku a cakne vam to na masku, takze to vypada ze jste zasazeni, ale nejste i kdyz na druhou stranu v realu byste z urcitych uhlu nemeli hlavu :)

A jinak vetsina AStaku se boji, ze po PB hre budou barevni jak klauni. Zrejme maji dojem, ze pri hre taky strilime stejnou kadenci jako oni, coz je velky omyl. Pokud je clovek zasazen, tak vetsinou jednou a kule se navic vetsinou ani nerozbije, protoze pouzivame hodne tvrde zimni strelivo.


09 pro 2008, 23:55
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
1. Jednoduše, protože hraješ fér a jsi rozumnej, tak víš, že z těch padesáti tě s největší pravděpodobností pár kulí určitě zasáhlo přímo, takže se nehádáš, sebereš se a jdeš.
2. a 3. Odražený kule neplatí, takže pokud jsi si jistej, žes to dostal pod takovým úhlem, že to muselo bejt odražený a ne přímá střelba, tak nic. Pokud si jistej nejseš, a je možný že tam byly přímý zásahy, opět přichází na řadu tvoje férovost a rozum, sebereš se a odcházíš.
Právě o tomhle airsoft je - hrát na rovinu a umět přiznat porážku, i když by ses mohl hádat a nepřiznat nic.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


10 pro 2008, 08:18
Profil ICQ
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 pro 2008, 13:42
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Citace:
Vidíš, to je další věc...pro vás paintballisty je paintball pořád jenom záliba či sport, pro nás je airsoft něco víc :wink:


Zase sme u toho strkání všech do jednoho pytle...:wink: Já mám ještě zelenější srdíčko, než obličej na avataru. 8) Možná to bude ale zase tím že na tohle všechno mám čas. Mimochodem, (teda jestli tady někomu nevadí moje MilTec taktika :oops: ) Rád bych si AS určitě zkusil... Jsem z Dobřichovic. Ta je na Praze- Západ a se sofťákama sem poklábosil (slovně) akorát v Řeporyjích... Jestli tady někdo ví kde to je.

_________________
PODPIS...
( http://www.militarygame.cz )


10 pro 2008, 08:39
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 08 pro 2008, 17:32
Příspěvky: 21
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
kluk který chodí do školy, je jedno jestli na Gympl, stavební střední nebo zněj bude kuchař - má pořád více času a hlavně méně " zkušeností " než 25 -35 letý chlap.
Tím chci říci že chápu že AS styl je opravdu o smyslu života a opravdu už i začínám věřit že ty několikadení akce mají i vícekrát než 3x za rok. Prostě je to i tím že na to mají čas. Je i jasné že mladší člověk se snadněji nechá " strhnout " ( v dobrém slova smyslu )a nebo stačí trochu a najde nadšení pro danou věc. Což u 30cátníka tak jednoduché není :wink: .

Osobně se dostanu na hru tak 2x do měsíce a vzhledem k tomu že jsem podnikatel, jsem vůbec rád že tomu tak je :wink: .
Nemohl jsem si i nevšimnout že vůbec v PB komunitě ( aspoň kolem mě ) se nachází většina hráčů, kteří jsou pracovně úspěšní, buď podnikaj, nebo nejsou zaměstnáni za " pár " švestek. A v mém případě, kdybych nedělal to co dělám na PB rozhodně nemám. A to zase je vizitka druhu " lidí " kteří se PB věnujou. - většinou jde o lidi se závazky, kteří už vědí co chtěj a jsou takříkajíc " hotový ". - už jenom stárnout.

A tak se ani nedivím že Paintballisti to berou jako koníček sice důležitý, ale pořád jen jako hodně dobré hobby. Nechci tím zase naznačit že jsme parta snobů nebo svaz podnikatelů - máme mezi sebou i normální lidi, ale přece jenom jim ten PB zasahuje více do rozpočtu než hráčům kteří mají více prostředků. V AS ( opravdu jsem si to ověřil - u zdroje, který Vám ty hračky a výbavu prodává ) taková koncentrace živnostníků anebo jinak není. A tím pádem je i větší procento hráčů s méně starostí a více času. to si pak můžou i dovolit 3 dny někam štrádovat. a upřímně v okolí napočítám do deseti lidí co si můžou dovolit takové akce se zůčastnit.

Dále k nafukovacím " kuželům " je to ůplně nico jiného než klasický PB, Woodsball, Military atd. PB.
Tato hra se jmenuje Speed a jde jen o sport jako takový s cílem odrovnat druhou partu. jinak se sřílí ( dva prsty se sřídají na dvojité spoušti ).
Jsou tam klasické dresy ( někdo zde utrousil motokrosové :lol: ) s reklamou a názvem týmu jako je v hokeji. A důvod k nesimpatizování?? no nevím ale dotyčný asi nemá rád ani hokej, fotbal, a jiné týmové sporty. tam jsou také v barevných oblečcích a jsou vyšňořený jako na karneval. jde jen a jen o sportovní podání PB a tomu se věnuje úplně jiná skupina lidí.
Mimochodem od 18.12.2008 bude od 20.00 na eurosportu 1 tento sport prezentován úplně stejně jako golf, a jiné méně masově oblíbené sporty. tak se na to podívejte a zkuste zhodnotit jestli se to dá srovnat s lesní hrou :wink:


10 pro 2008, 08:59
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2008, 17:06
Příspěvky: 493
Bydliště: Kynšperk nad Ohří
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
4 chumaj001 - v realu se ti kulka od zdi odrazi tez :) jak rikal griffon tady uz to je na ferovosti cloveka , me jakmile se kulicka dotkne tak proste mam , nezajima me jestli je odrazena , hozena rukou nebo spustena z letadla , proste se me dotkne , mam koncim

_________________
Máš chuť si to někdy vyříkat s někým ze sousedního města? Teď máš jedinečnou šanci! Klikni a přidej se!


10 pro 2008, 09:37
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 09 pro 2008, 15:50
Příspěvky: 36
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Trackere poněkud tě nechápu. Vždyť je úplně jedno jak člověk vydělává, natož jaké má vzdělání a zda je student. Když tě něco baví, čas a peníze si najdeš. Záleží jen na tvých prioriách jak se koníčku přizpůsobíš a co pro něj jsi schopen obětovat. Vůbec bych sem takovouto diskusi netahal, koho zajímá jestli je někdo víceprezident společnosti. V poli jsme si všichni rovni, někteří teda rovnější (velitelé).

S tou AS akcí jsem na tom stejně jako Chumaj. Nehodlám někde celý den tábořit, na to nemám čas. Spíše bych se zúčastnil nějaké té akce s výskytem nepřítele. Od pár sofťáků (prý hodně dobrých, tvrdili to) jsem slyšel, že takovéto akce nejsou až tak časté. Podobně bych se nerad účastnil BC a podobných, kde si lidé šlapou na hlavy, střílí se jak o život všemi směry a všeobecně vzniká neskutečný chaos. Nevím, zda se nějaká taková akce najde a pustí mě na ni, ale možné je všechno.


10 pro 2008, 09:47
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 08 pro 2008, 23:42
Příspěvky: 54
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Diky za odpovedi i kdyz jsem se bal, ze takove presne budou :) Takhle to zni mozna hezky, ale ja moc dobre vim, jake je to kolikrat dilema i v paintu zjistit jestli to co mam na sobe, nebo to co me cvrnklo a vypouklou kapsu na kalhotach byla vetvicka, nebo kulicka. Obzvlast, pokud clovek netusi odkud to prislo a pokud je prave v polovine naprosto uzasneho megataktickeho manevru, kterym muze postrilet sam vsechny nepratele :) Pritom je mu v duchu jasne, ze ve sklutecnosti by mu takovy zasah nic nezpusobil a jen roztrhl kalhoty, pokud to byl vubec zasah :) Ja takove veci priznavam, ale vzdycky me to strasne vytoci. Minuly tyden jsem mel na musce jednoho dost neprijemneho obrance a najednou sysim hvizdnuti kule a nepatrne se mi zachvela latka na loktu... necitil jsem dotek kule, jen jak se zachvela volne vysioci latka. No tak jsem sel ale hlodalo me to, to si piste. Podle vasi odpovedi to musi byt v softu 10x horsi a nejasnejsi (i podle vypraveni mnoha lidi co to zkusili). Obzvlast pokud se nehraje na realne zasobniky, ale na 300 tocaky.

Pochopil jsem to tak, ze vy strilite takovymi masivnimi davkami prave proto, abyste si zajistili, ze aspon neco projde krovim, nebo aspon neco nekoho trefi. Nebo je beznejsi hrat na 30, jako my? U nas se kazda kule opravdu pocita.

A co se tyce odrazu kulek. Pochybuju, ze kulka z AK47 se odrazi pod uhlem 180 stupnu ode zdi zasazene na primo. Mam dojem, ze vetsina zbrani by do te zdi vyvrtala megadiru. No a navic pokud nekdo na malem prostoru schodu vysype davku 100 kulicek, mam pocit, ze se pak dost tezko odhaduje odkud to valstne prsi...

Tohle me na Softu z ciste teoretickeho pohledu prijde naprosto neunosne.


10 pro 2008, 11:23
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Jak vidím, jsou ti lidé, kteří dělají AS nebo PB určitým způsobem a o druhé straně mají větší nebo menší představu. A někteříé z nich se domnívají, že AS dělají ostatní tak jako oni, a když ne, tak už to není "pravý" AS.

O military PB jsem slyšel, viděl jsem i pár dobře vypadajích zbraní, ale ty bych si dovolit nemohl (čí spíše nechtěl) a navíc je omezený výběr (když nemůžu sehnat patřičnou zbraň ani v AS a to je co říct)

Když odhlédnu od toho, jak se jedno nebo druhé dá hrát (prakticky libovolně) a jaké věci okolo může zahrnovat (prakticky libovolné), vychází mí rozdíl jen ve zbraních a případně ceně. AS zbraně lépe simulují menší ráži a vnější vzhled za nižší cenu. PB mají větší účinek v cíli (co jsem viděl) a o něco jasnější zásahy, i když v obou případech jsou zcela jasné i naprosto nejasné případy.

Nevím jak je to s trajektorií PB kulí a dostřelem - vzhledem k tomu, že polovina lidí okolo AS používají klasické násobení dvěma, pokud jde o rozměry - pardon, o dostřel, tak asi budu muset počkat, až budu v jendé ruce držet AS zbraň a v druhé PB.

Dál netuším jak je to se spolehlivostí a případnou možností vylepšení výkonu. To první mě zajímá dost - první zmínky o PB co jsem viděl byly v tomto směru dost špatné a dvě z deseti kulí se rozprskly ještě v hlavni, ale to bylo před deseti lety, takže vsadím boty, že dneska to bude o dost lepší.

Pokud by tu mohl nějaký Paintballista napsat, jak je to se spolehlivostí, dostřelem (nejlépe změřeným) a cenovou náročností zrovna u té jeho zbraně, tak to velmi ocením.


10 pro 2008, 11:39
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 08 pro 2008, 17:32
Příspěvky: 21
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
4chumaj001

No dobře si na to kápnul - mají to fakt blbý - člověk v AS aby byl detektiv.
Kolikrát se mi také stalo že se prodírám porostem a na zádech cítím takové lupnutí a ohlížím se jestli mě někdo trefil nebo co se děje. Nakonec to byla pouhá větvička. Ale u AS kde je kulka ještě menší bych se ohlížel pořád.


10 pro 2008, 11:43
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Masivní dávky bych neříkal, ale je pravda, že tam kde bych v reálu vystřelil jednu ránu a v paintballu tři, tak při airsoftu pustim desetirannou dávku...proto jsou taky zásobníky s několikrát větší kapacitou než v reálu, protože jedna kule skutečně není nic (kromě sniperek teda, tam je to skutečně one shot-one kill jako v reálu). Prostě se nereálnost střelby vyvažuje většími počty vystřelené munice, není to ideální, ale víceméně to funguje. S tím, že to umožňuje čtrnáctiletým blbečkům pálit z MP5 storanné dávky se bohužel nedá nic dělat.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


10 pro 2008, 11:43
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Co já jsem zažil na paintballu, tak účinný dostřel zbraní (komerční hřiště, takže se nejspíš jednalo o nějaké levné zbraně) byl nějakých 20-30m, přesnost by se dala srovnat s průměrným aeg. Ovšem paintball má tu výhodu, že i zásah na hranici dostřelu je jasný a citelný...v airsoftu, když to na někoho pustíš padáčkem na padesát metrů, tak pokud mu to nepadá do obličeje, tak téměř nemá šanci to zaregistrovat.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


10 pro 2008, 11:48
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 09 pro 2008, 15:50
Příspěvky: 36
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
V paintballu hodně záleží na kvalitě používané munice, hlavni a správném nastavení tlaku media. Občas je to trochu alchymie, výrobci nedodávají stejnou kvalitu munice, velikost kuliček musíš přizpůsobit průměru hlavně a tlak je příběh sám o sobě (jen vzduch zaručí konstatntí tlak).

Nedá se říci, že by dokonale sestavená zbraň dávala razantější dostřel. Proto soustřely na řekněme 30m jsou +-10cm a po té již pomalu ale jistě kulička snižuje rychlost. Hlavně s vnitřní drážkou zaručí vyšší přesnost. Pak se také dá koupit flatline nebo jejich "náhražky" které zvýší dostřel "podkopnutím" kuličky v hlavni, což na druhou stranu snižuje již od počátku její rychlost, účiný dostřel je ale o poznání delší cca 50m, jenže pokud střelce vidíš, tak na tuto vzdálenost se dá letící munici vyhýbat.

Praskavost munice v hlavni záleží samozřejmě také na seřízení zbraně a kvalitě munice, také na průměru hlavně. Prostě je to všechno se vším. Když použiješ letní munici v mínusových teplotách tak ti teče z hlavně barevná kaše. Pokud přetáhneš razantně úsťovou rychlost bez použití velmi tvrdých kulí, také se nesmíš divit, že budeš pořád čistit. Větší kulička než hlaveň také logicky není to nejlepší. Takže při stantdardním sestavení zbraně, kde kupuješ průměrné k sobě se hodící zboží na trhu můžeš trhnout tak max. 1 kuličkou z 1000.

Nemáme to holt jednoduché. Navíc na českém trhu máme monopolního prodejce a zbyle shopy jsou rozprostřeny vesměs v příhraničních oblastech.


10 pro 2008, 12:22
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 08 pro 2008, 23:42
Příspěvky: 54
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Kdyz to shrnu, tak me osobne prijde, ze rozdil AS vs PB je velice maly a cela ta vec je jen o lidech. Vy z AS byste mohli delat uplne to same co delate pri AS i s PB zbranemi. Nekolik rozdilu tam ovsem je.

1. Maska - tim ze vy nosite je bryle, muzete si mnohem snaze poradat delsi hry, spat v nich a kdykoli bojovat. To se s maskou dela podstatne hur, clovek nejenze musi obcas pit, jist, kourit, smrkat, ale hlavne se masky snaz zapoti a na delsi chozeni po lese za urciteho pocasi se da zapomenout. Samozrejme ze se to da obejit pouzitim pouze bryli z masky bez ochrany zbytku obliceje, jenze tim se hrac vystavuje pomerne velkemu riziku poskozeni sluchu (priz zasahu do ucha), nebo chrupu :) presto to velke procento hracu dela.

2. Sniperovani - v AS je mozne, ani ne tak kvuli dostrelu, jako diky tichosti zbrani pri vystrelu. Pri PB je vzdy slyset pomerne velka ranu, takze i na vice jak 50m clovek proste zjisti, odkud vitr vane a sniper je v prdeli.

Z toho my vyplyva, ze PB je lepsi na kratsi hry, eventuelne CQB, zatimco na vicedenni hry je rozhodne lepsi AS. PB AS ovsem znacne predci v pocitu strachu ze zasahu, zvuku i prokazatelnosti zasahu, diky cemuz bych ho za AS opravdu nemenil.

Co se spolehlivostio tyce. Mam dve zbrane "realnou" Milsig ala M16, ktera se opravdu sere dost vyznamne, protoze je to novinka a jeste navic z ciny. Ta ma nabijeni zespodu, medium v pazbe, takze vyapda opravdu realne, ale neni moc spolehliva. K tomu mam starsi Spyder MR1, ktery sice vzdalene imituje samopal, ale rozhodne ne tak dokonale jak byste si prali. Na druhou stranu ovsem, je to zbran velice levna a absolutne spolehliva. Za dva roky jsem s nim nemel problem NIKDY a to ani kdyz huste prselo, nebo snezilo. Udrzba je naprosto jednoducha a i kdyz jsem si do nej nabral zaverem pisek, stacilo vyndat jednu soucastku ocistit ji a jelo se dal.

Praskavost kuli muze byt problem, pri spatne munici, spatnem tlaku, nebo spatne zbrani. Deje se to, musi se na to davat vetsi pozor nez pri AS, ale neni to nic tragickeho. To uz je vetsi oser plneni Co2, nebo vzduchu.

V zasade muzu ric, ze MR1 na 25m ma presnost na jisty headshot. Do nejakych 40m muzete pocitat s tim, ze terfite postavu, pri trose snahy a stesti i treba vycuhujici hlavu. Max dostrel je cca 50-60m ale to uz je volny pad.

Hlavne Flatline, nebo APEX davaji kuli rotaci, cimz znacne prodlouzi drahu letu a narovnaji let kule do primky. Max dostrel s Apexem, ktery vlastnim je cca 100m, jenze na tu vzdalenost se daji trefit tak vrata od stodoly (doslova). Ovsem treba na 50-60m uz je to neco jineho a da se docela dobre (a hlavne na primo a ne oblouckem) trefit cile velikosti postavy, okna, kmene stromu atd. Pri strelbe na 20m je presnost opravdu velka. U dobre zamereneho kolimatoru neni problem opakovane trefit krabicku od cigaret atd.

Jednou jsem v Milovicich pomeroval sily s jednim airsoftakem s elektrikou s pruzinami asi 100-120 (nepamatuji si presne) a s Apexem jsme byli oba schopni trefit asi 50 az 60m vzdalene okno ve ctvrtem patre. Jemu to letalo o neco malo dal a presneji, ale nicmene byl docela mile prekvapeny.

Navic i na tech 30m zasah do hlavy opravdu boli jako sutrem.


10 pro 2008, 13:12
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 08 pro 2008, 23:42
Příspěvky: 54
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
No hoši hoši, teď jsem si tady tak trochu četl na tom vašem fóru o tom kdo sřílí dávkou a kdo používá točáky a mám pocit, že teda co se realismu týče jste docela mimo :)

Jak už jsem říkal, my hrajeme na 18 až 50ti ranné zásobníky většinou s limitem munice na život 100-150 kulí. To je základní omezení na všech military hrách.

Podle toho co jsem se tady dočet, by vám sto tačilo asi tak na 1 minutu. Můžete mít hadry jaký chcete a repliky bouchaček sebelepší, ale skutečný zbraně mají většinou okolo třiceti ran na zásobník a příděl munice na vojáka v boji býva asi 120 ran. Přebíjení a šetření munice je pak díky tomu poměrně zásadní taktický element hry, který nutí hráče přemýšlet a něco dělat, místo stání za stromem a sypání dávek z nekonečného zásobníku.

Já za den vystřílím cca 300 kulí, když se hraje opravdu hodně a na některýchy hrách, třeba taky jen třicet. Na speedu, což byla megasypačka na hřišti 100x60m 12x za den po pěti minutách sem se vlezl pod tisícovku kulí a to jsme vyhráli celý turnaj.

Pokud tohle neděláte, můžete dělat co chcete a mít na sobě co chcete, ale ve skutečnosti to jsou jen STAR WARS v drahejch hadrech...


10 pro 2008, 16:52
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 454 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz