Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 06:49




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 454 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další
 airsoft vs paintball 
Autor Zpráva
Svobodník
Svobodník

Registrován: 08 pro 2008, 22:03
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Realnost zbrani? V okamziku stisknuti spouste jsou zbrane na stejne urovni. Kadence, presnost, realnost ? Jen o penezich, ne o typu zbrane.

V republice bude par pb a as tymu ktery budou vzhledem a praktikama k nerozenani jen budou strilet jiny kule.

Konec koncu: Jaky si to udelas, takovy to mas ... Chcete tvrdit ze neexistuje as tym kterej se nejde jednou za tejden jen tak postrilet bez nejakyho pochodu, slanovani, tahani bagaze. Ovsem vy jiste namitnete ze to uz neni as. :)


08 pro 2008, 22:23
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 pro 2008, 13:42
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Je pravda že tyto kyty se nevyrábějí zas tak dlouho a vývoj de pořád dopředu. Mimochodem co sem vyděl AS G36, tak taky nebyli úplně do detailu eňo ňuňo. Ještě jukni sem, je to nejnovější způsob podávání kuliček, a to reálně zespoda se zásobníkama na 18 kuliček. Odkaz na firmu http://www.milsig.eu/ a odkaz na M4: http://www.milsig.eu/shop/component/pag ... Itemid,26/
Je fakt, že to neni měřítko 1:1 a jsou zatím tyto zbraně velmi poruchové, ale jak sem se již zmiňoval. Vývoj jde pořád dopředu. Jinak taky brokovnice: http://www.paintballshop.cz/zbozi/6729- ... air-system. Vyrábějí se také zbraně RAM ráže snad .43, ale jsou velmi nekvalitní.
Jinak bych rád slyšel o vrcholu AS co si pod tim představuješ a určitě nebude od věcí porovnat... K těm pochodům před necelým měsícem náš team MG, byl na tréninkovém pochodu v VVP v Brdech. report + fotky: http://www.militarygame.cz/?page=novinky&moreInfo=59 určitě se koukni... Já sem nesl UK. 59 a dalo mi to řádně zabrat. Už bych jel zas znovu a tentokrát pokud možno za sněžení...

SilverFox má pravdu. Tak to v současnosti je a paintballovej výzkum jde pořád dopředu. Bůh ví v jakym tvaru budou za pár let Pb kuličky. Doufám v to, že se ještě zkvalitní dostřel atp... 8) Sakra to je zas sloh

_________________
PODPIS...
( http://www.militarygame.cz )


08 pro 2008, 22:29
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
SilverFox píše:
V republice bude par pb a as tymu ktery budou vzhledem a praktikama k nerozenani jen budou strilet jiny kule.


Ano, ale důležité je říct to, že ten paintballový tým bude ve světě paintballu pravděpodobně patřit k 'hardcore military paintball', zatímco ten airsoftový ve světě airsoftu bude považován za klasické kropiče, kteří si koupí nějaké ty maskáče a nějaké ty zbraně, hlavně aby mohli bojovat a střílet po sobě. O tomhle mluvím celou dobu, je prostě místo, kde se airsoft a paintball potkávají, ovšem to místo je v rámci airsoftového světa úplně jinde než v rámci toho paintballového...koukam že jsem napsal dobrou magořinu, ale prostě to neumim říct jinak :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


08 pro 2008, 22:30
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 05 lis 2008, 21:19
Příspěvky: 656
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
pejtbol si dokažu představit že vezmu kamoše kteři nikdy nic podobneho v ruce nedrželi nebo na nějake rodinne oslavě vzit par aktivnich a jit si zablbnout.
u airsoftu už mi jde o něco vic, beru to vic važněji.
neodsuzuju ani jedno, ja si vybral AS)
to je jako že někdo rad motorky a druhy auta

_________________
Prodam: Akumulátor Sanyo 8.4V/1700mAh - Large Type (uplně novy)


08 pro 2008, 22:36
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Mladas -> O tom co považuju za vrchol airsoftu jsem už napsal, mrkni kousek zpátky :wink: Jinak co přinese budoucnost uvidíme, ale zatim jsou prostě svým vzhledem a ovládáním airsoftové zbraně realističtější. Co se toho pochodu týče, tak spousta airsoftových týmů něco takového nepodnikne za celou dobu svojí existence, takže komu čest tomu čest, očividně i v paintballu existujou lidi který se snaží to brát trochu jinak než jen jakou pouhou střílečku...což je jedině dobře, třeba se časem paintballový a airsoftový svět víc sblíží a jednou se třeba dočkáme společného trainingu...já bych byl jedině rád.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


08 pro 2008, 22:40
Profil ICQ
Svobodník
Svobodník

Registrován: 08 pro 2008, 22:03
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Vy si nedokazet pripustit ze existuje nekdo kdo skace dva dny v kuse po lesech s plnou polni a pritom strili barevny kule. Neznamena to ze kdyz paintball zacina kdesi u vikendovejch teplakovcu ze konci u prdele as. To je blbost. Pb dokaze bejt stejne realnej jako as.


08 pro 2008, 22:50
Profil
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2008, 19:56
Příspěvky: 292
Bydliště: o ulici níž, než kuleprt
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Ale dokážeme, alespoň já jo. Problém je v tom, že PB se dělá veřejně, jsou různý hřiště a tak. Tam pobíhaj ty teplákoví ninjové a střílí jak v Counter Striku. Z toho pak vzniká mínění, že PB se hraje na plácku s pár zídkama. Chápu, že v jistém uzavřeném okruhu lidí se PB od AS odlišuje jen střelivem.

A otázka na zde přítomné painballisty. Vzali byste si na sebe do hry třeba kevlarovou helmu? Tady se i AS názory celkem liší, ale spousta lidí řekne bez rozmýšlení ano, protože to nosí vojáci. (nehledě na ty hardcore militaristy kteří jí už maj )

_________________
Všichni tady píšete, co udělá kulka po výstřelu. KULKY MÁ PES, TO CO LÍTÁ ZE ZBRANĚ JE STŘELA. VY STŘEVA.


08 pro 2008, 23:06
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 08 pro 2008, 23:42
Příspěvky: 54
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Uznavam, ze tech nemnoho lidi, kteri jedou opravdu HARDCORE AS, skakaji s padaky a provozuji dalsi branne cinnosti je uplne jine kafe. Tech se dalsi muj text vubec netyka a mam k tomu velky respekt, protoze ja to nedelam a treba s padakem bych skocit fakt nechtel. Z tech desetitisicu ASmanu je to ale podle me zanedbatelne procento. Vetsina basniku o vodovodnich trubkach se myslim skvele pobavila na BC3 a domu jela vlakem s hrde vytazenou plastovou hrackou machrujic na duchodkyne. Kdyz takove lidi potkavam na Bahnech a jinych akcich, jak se pysne stavi vedle veteranu z Iraku a delaji ze jsou jako oni, chce se mi vazne blejt. A to je podle me bohuzel znacna cast prumernych AStaku. U PB tohle prakticky neexistuje (zatim a nastesti).

Jinak, podle me je MP mnohem vetsi underground nez AS (jak tady nekdo zminoval), ktery dnes hraje kazdy petilety dite na sidlisti a poradaji se mega akce typu BC3. Procento naprosto imbecilnich lidi co hraji AS oproti naprosto imbecilnim lidem co hraji MP jde dle meho odhadu znacne v neprospech AS (sorry, ale paintbalistu s kverem v metru jsem jeste nepotkal). Nedavno nekdo od nas potkal ve vlaku par AStaku s kverama co vyskakovali za jizdy ven. Fakt super.

MP dela v CR asi 3000 lidi. AS bych tipnul tak desetkrat tolik. Paintball na hristich jako odreagovani na firemnich vecircich je opravdu jine kafe.

A jak treba Griffon dospel k tomu, ze veci jako slanovani, pochody, zdravotni pomoc atd se v MP nedeje? Zrovna Mladas je clenem teamu, kterej tohle vsechno dela a jsou dokonce soucasti (nevim jak se to presne menuje) centralniho zachranneho systemu. Ja byl letos na dvou vicedennich akcich a na řadě hardcore akci kde jeden zasah znamena smrt bud na cely den, nebo na znacne dlouhou dobu.

Na jedne jsem 36 hodin nespal a s plnou polni jsme cely den behali po byvale raketove zakladne ve tricetistupnovem vedru. Hraje s nami rada aktivnich vojaku co maji za sebou zahranicni mise a ti treba tuto akci oznacili za opravdu velky zahul srovnatelny s realem. Je zajimave, ze zrovna tem vojakum, je AS modelkovani a buzerace uplne ukradena a PB hraji ze zcela jinych duvodu.

Na jine akci jsme meli vojenskou techniku, MASH tabor, bojovalo proti sobe 300 lidi na prostoru nekolika ctverecnych kilometru. Ja jsem soucasti cca 60ti clenne "armady" a mel jsem tu ceste velet jedne strane jako general. Disciplina u nas funguje, jsme rozdeleni na jednotky s veliteli, neuposlechnuti rozkazu se netoleruje, pouzivame vysilacky atd. Jedinou stinnou strankou pro me bylo, ze se nam na kanal napichli milovicti airsoftaci a vytrvale tam hlasili cely den dve vety "TANGO jdeme na pristani, tango 1,28,50,60!" "MAMBO mame tady raneneho 25,60,44" a to porad dokola cely den. Kdyz jsme je poprosili (zpocatku slusne) ze mame pronajaty prostor at nam prestanou rusit signal, tak delali, jako ze nas neslysi, kdyz to nezabralo a zacali jsme je rusit, delali, ze nas neslysi. Oboje mi prijde vrcholne smesne a detinske. Nastesti pouzivame i CB stanice, ktere "navadeci vez" nemela.

A ano, rozdil je v tom, ze my si tolik nepotrpime na divadylko okolo jako je modelkovani a pseudo vojenska buzerace (prijde mi opravdu humorne, kdyz vidim 40ti leteho fousace, jak kybicuje patnactilete deti a pripada si pri tom strasne huste a v Milovicich jich vzdycky par je).

BTW, vzajemny stret PB vs AS uz probehlo PB reprezentoval jeden znamy a vysoce organizovany tym a zvitezil, prestoze mel horsi maskace a trubky :)

Co se zbrani tyce tak se kouknete na tyto obrazky:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

To jsou bezne zbrane pouzivane hraci. Zadne speciality.

Tady je pak nejaky ten samodomo TUNING:
http://military-paintball.cz/index.php?&cat=zbrane_tuning&ord=3&sm=1

To jsou bezne zbrane pouzivane na MP. Nektere maji nabijeni zespodu a integrovane medium ve zbrani, vetsina lidi pouziva hadici na vzduch na zadech. Dostrel 50m maji vsechny, i kdyz pravda presny zasah do hlavy je jisty tak na 25. Moje zbran ma dostrel pres 80m. Jinak dokonale imitovani reality me osobne prijde jako zbytecne. Dulezite je, ze je to FUNKCNI, BYTELNE (kovove) a zasah z toho BOLI, takze z nej ma clovek strach. U AS bych se bal pouze zasahu davkou do obliceje zblizka, zbrane jsou z velke casti plastove, vydavaji divny zvuk a prevladaji tlacaky na 300BB. My hrajeme na max 50 kuli v zasobniku a treba max 120 na den a to na drtive vetsine velkych akci. Jen si to srovnejte s realem ala AS.

Pokud nekoho zajima par odkazu na galerie a videa z akci, tak je najde treba tady:

http://www.stream.cz/video/3550-alej-prokleti/0
http://military-paintball.cz/index.php?cat=videa&vid=101
http://military-paintball.cz/index.php?cat=videa&vid=117

A tady je moje malickost v plne polni pred tremi nedelemi (neuvidite tam zadne teplaky, trubky ani gumove prekazky, jake prekvapeni, pravda, nemam ale kevlarove rukavice, ani neprustrelnou cepici US army :):

Obrázek

Takze mozna uz chapete, proc nas vsechny neinformovane reci o paintballu HLUBOCE urazeji.

No a co se te helmy tyce, tak ja uz hral v original helme Wehrmachtu, ktera je plechova a jedine co me stralo je, ze se mi vic potila maska. Jinak s tim nemam problem. Maska je taky jedina nevyhoda PB oproti AS o ktere vim (krome ceny vybaveni a munice, ktera nastesti odrazuje vetsinu nactiletych rambu).

Me osobne AS docela zajimal, jako alternativa, ale po par diskusich na forech jsem zjistil, ze se mi velka cast vasi komunity svym zvlastnim chovanim a mazanim odlysnych nazoru moc nelibi, stejne tak jako prehnane modelkovani a hrani si na neco co nejsem.

Navic porad nechapu jak muze nekdo poznat, ze nekoho trefil a trefeny ze byl trefen, kdyz vystreli do krovi 150 kulicek, ktere se odrazeji sem a tam, nejsou videt ani poradne citit (ano nechal jsem se elektrikou davkou strelit do prdele ze trech metru a nebolelo me to), nebo jak se resi situace, ze nekdo nasype davku do mistnosti a ty kulicky se tam jeste pet minut odrazeji ode zdi ke zdi (koupil jsem si lacinou ASku abych to vyzkousel a doma se mi kazda kulicka asi 4x odrazila od zdi, nez spadla domu). Tohle podle me dela ze hry frustrujici chaos i kdyz hraji vsichni totalne fair play. A pokud mi to nekdo dokaze vsyvetlit, budu rad.

Uznavam, ze BC3 neni dobry priklad, ale pokud vim, bylo na nem asi 3000 lidi a zaregistrovano asi 12000 smrti. Takze 4 smrti na cloveka a den. Pri hustote kulek v ovzdusi a po shlednuti toho jak se hraci chovali pri postupu terenem mi to prijde jako nemozne, takze to znamena, ze minimalne 3000 lidi z AS komunity (stejny pocet jako vsech hracu MP) zrovna moc Fairplay nehraje (az na par poctivcu u nichz nechapu proc tam jeli)...


09 pro 2008, 00:08
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 19 říj 2008, 19:26
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
To teda muselo být vyčerpávajcí.Mám ale pár připomínku AS zbraně jsou FUNKČNÍ, zpravidla pokud nekoupíš u strýčka Ťgana CELOKOVOVÉ(a i on někdymá kovové zbraně).Za druhé ono AS je hodně o fair play, proto mě to taky baví, páč je dobrej kolektiv, kterej si přizná porážku.Za třetí že tě nebolel násyp AEG do zadnice neni nic divnýho, když to nemělo tak silnou pružinu.Zatím vše...

Tywe, trochu rozumu při tom citování, kdyby každý ocitoval takhle dlouhý příspěvek tak se tu z toho zblázníme :D Griffon

_________________
Naším úkolem není padnout za vlast,ale přinutit ty na druhé straně,aby padli za tu svou


09 pro 2008, 06:54
Profil ICQ
Rotný
Rotný

Registrován: 08 pro 2008, 17:32
Příspěvky: 21
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Griffon píše:
Návštěvník -> Takže, hned v úvodu tématu jsem něco řek, takže koukej nechat urážek a osobního napadání, nebo tě začnu mazat. A teď k tématu. Předně bych rád řekl, že jsem paintball už několikrát vyzkoušel, takže si můžu dovolit objektivně srovnávat a o paintballu něco vím...zato ty očividně nevíš nic o airsoftu, protože tvůj názor je totožný s názorem veřejnosti, která si pod pojmem airsoft představí kokoty, kteří běhají se zbraněmi od vietnamců po sídlištích a střílí po lidech...takhle airsoft opravdu nevypadá. A ohledně tvého machrování...má zbraň je také přes metr dlouhá a také váží kolem sedmi kilo...narozdíl od té tvojí ale vypadá jako skutečná a ne jako sešroubovaná z vodovodních trubek, ty frajere :lol:


AS znám, AS hráče znám, AS týmy znám ( pár tedy abych byl přesný ). Jsou normální ,snaží se " kopírovat reálné jednotky " a kopírují i jejich způsob boje. Ale nikdy jsem neslyšel od nich na adresu PB takové " nesrovnalosti " jako se TY právě snažíš publikovat. Jak píši a co píši zde na Vašem foru je jen reakce na nesmyslná hesla na adresu PB hráčů.

Jak ty můžeš psát že neznám " pravdou " tvář AS ??? Ani nevíš co jsem - kdo - jsem a odkud jsem. :wink:
1. Co je AS... - znám i komerční hřiště kde skáčou tepláčníci stejně oblečený jako " komerčáci " z PB. A ztoho důvodu se usuzuje že to je pravá podoba PB. Nevím ale jestli jsi nikdy vyzkoušel Laser guns - tak se to velice podobá " některým " AS zbraním. kuličku nezcitíš a pokud jich nemáš v hrsti víc jak 10, tak je ze dvou metrů ani nevidíš jak jsou prťavý.

2. Velká bitka v milovicích s pořadovým číslem 3. Toť krásná a ukázková akce v AS stylu ?? - no v zhledem k velké účasti hráčů - by se tedy mělo jednat o masový názor podoby AS her - A jak to bereš ty ? Dle mného názoru je tohle právě AS - i když se to někomu nelíbí je to tak. V celém světě se nejvíce právě hraje tímto způsobem AS.
A u PB ?? - pravá podoba PB a většina her mimo komerční myšlenky se jmenuje Woods Ball. Hraje se se zásobníkama na 200 kulí, zbraně vypadají - militárně, i sportovně a je to volnější způsob her jako je to u AS her. A v Evropě je tento styl PB také nejvíce rozšířený.

3. Pak tu jsou skupiny které se více rozvíjejí a to směrem k reálnosti boje, popř. připravenosti jednotlivce na možný konflikt. ( ano i teno názor v této komuniťě je dost omýlán ). U obou skupin - AS, PB tohle zastoupení existuje je uzavřenější , nikdy více nikdy méně. ale co si musíme uvědomit, je to rozhodně v menším počtu než u " klasic " hráčů.
To tedy znamená že paintball - není Military styl i když existují zástupci. A to samé platí i o AS.
Jde jen o obyčejnou hru na vojáky s několika styly a způsoby her. Pokud chcete dělat rozdíly mezi PB a AS - nikdy se nedoberete v nějakej názor, protože se tu mýchá sportovní paint ( Speed ) s HC AS.
A mezi námy podívejte se na videa z you tube kde HLAVNĚ Asmani hází paintballové přízpěvky a obrázky - jenže a bohužel jen z komerčních hřištích - HLAVNĚ určené pro vižití firem a dalších zákazníků. a hned vedle přihazují fotky z AS misí a několika deních her.

Tak se probuďte a uvědomte si co tu srovnáváte - pokud zde je více AS militárních hráčů - prosím jediné srovnání jako proti pól je military PB.
Pak můžete i srovnávat děti mezi barákama se zbraní od rákosníků ( AS ) vs tepláčníci z komercí ( PB ).
Pokud budu srovnávat reálnost zbraní tak jasně vede PB - budete se divit ale ano a to píši otevřeně.
V PB jsou zbraně s reálným přebíjením ze spoda jako je orig. vím AS tím také disponuje -jenže zde je velká nevíhoda váhy a vizuální podoby střeliva. A to už PB vzhledem k technické náročnosti víroby dohonili.
jediné co v PB chybí, je narvat kuličku do obalu s hnacím médiem - jako je střelný prach a sřela.


09 pro 2008, 09:09
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
chumaj -> Samozřejmě máš pravdu, že se najde spousta aisofťáků-idiotů, kteří pak vrhají špatné světlo na airsoft jako takový...bohužel je tomu tak, ovšem netvrď mi, že v paintballu jste samí skvělí, čestní, féroví a chytří lidé...blbci se najdou všude a paintball prostě nemůže být výjimkou, takže tohle bych rozhodně nepoužíval jako argument. Ale jak už jsem řekl, očividně existují i PB týmy, které to berou trochu jinak než jako pouhou střílečku, takže tímto se všem takovým omlouvám, pokud jsem je tím co jsem tvrdil urazil...prostě jsem to nevěděl. Ty akce které popisuješ se naprosto s klidem mohou rovnat s airsoftovými. Ale co se týče těch zbraní...opět jsem uznal, že samotná střelba je realističtější než v AS, ale věř mi, že i airsoftové zbraně jsou bytelné, kovové a funkční a že zásah z nich opravdu bolí :D Ty zbraně už dávno nejsou plasťáky s divným zvukem. A ty 'real' paintballové zbraně...neber to jako urážku, ale tim bych se bejt tebou nechlubil, protože jsou docela hnusný :D A to jsou na těch fotkách ještě bez těch ohromných bomb na plyn, že? A ta fotka z akce...opět bych nerad nikoho urazil, ale maskáče (ještě k tomu každé jiné), nějaká vesta a batohy? Když to chceš srovnávat s AS, kde máte kevlarové vesty a helmy, taktické vesty, pouzdra na plynovou masku atd.?

Tracker ->
1. Laser game že se podobá airsoftu? Dovol abych se zasmál, tohleto je snad největší blbost, která v tomhle topicu zazněla...nechci tě urazit, ale to se prostě jinak říct nedá.

2. BCIII rozhodně NEBYLA ukázková airsoftová akce, kdyby sis přečetl předchozí reakce, zjistil bys, že většina z nás tu akci odsuzuje jako totální průser. Takhle airsoft opravdu, ale opravdu nevypadá.

Dál s tebou víceméně souhlasím, ale u zbraní je nutné brát dvě věci - reálnost vzhledu/ovládání a reálnost střelby. V prvním případě vyhrává na celé čáře AS, v druhém PB, ale to už jsem uznal.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


09 pro 2008, 09:33
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 08 pro 2008, 23:42
Příspěvky: 54
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Najde se spousta airsoftaku (i paintballistu), kteri delaji svemu konicku ostudu anebo ho hraji jen rekreacne a zdaleka ne tak hardcore jako se tu prezentuje a ja jsem presvedceny o tom, ze Hardcore hracu AS je z tech desetitisicu co vas to hraje tak jen par tisic, jako HC paintballistu. Pak je uz rozdil, mezi beznym Airsoftakem a paintballistou v tom, ze ASman si muze za 500 poridit neco co vypada jako M16 a paintballista na to sere a koupi si SPyder Xtra co vypada jako ze Startreku.

Mno, cim jsou ty zbrane vlastne hnusne? Tim, ze maji nekde navic jednu hadicku, nebo cifernik, nebo ze u repliky M16 je mezi spousti a zasobnikem mezera na vyusteni hadice? V cem je to dulezite kdyz se nekde plazis lesem a potrebujes nekoho trefit? Realnych zbrani a jejich modifikaci jsou tisice a tohle jsou BTW taky zbrane, jak podle zakona, tak podle selskeho rozumu, takze nevidim duvod, proc by mely za kazdou cenu vypadat do posledniho sroubku stejne jako neco jineho. Nebo myslis, ze zbrane navrhuje nejaky Versace aby byly hezke? :D Zbrane se navrhuji tak, aby byly funkcni, zadna soutez krasy tam neprobiha. Pokud bude PB zbran lepe funkcni kdyz se nekde neco zmeni oproti zbrani, ktera funguje na zcela jinem principu, tak nevidm zadny problem, protoze to je zmena k lepsimu. Kdybych chtel KRASNOU zbran, koupim si COLT 1911 s rukojeto ze slonoviny, poryty po celem tele ornamenty. jenze asi bych si ho nebral do lesa, protoze by hazel prasatka.

Jinak z tech osmi zbrani je u ctyrech moznost mit vzuch primo ve zbrani a zasobnik zespodu, takze zadne klasicke hyzdeni vzhledu bombou, nebo zasobnikem nahore. Sam mam zbran uplne nahore, ktera ma bombu v pazbe (proto je pazba vetsi nez "original") a zasobniky na 18 zespodu. Jako jedina z nich je ale znacne kolysave spolehliva. Nicmene koupil jsem ji jako ze jdu do co nejvetsiho realu. Kdybych si mel ted vybrat idealni zbran, pravdepodobne by pro me bylo rozhodujici jak daleko strili (AS), jak moc to boli (PB), jaky to ma zvuk (PB) a jak se to vlastnostmi (ne vzhledem) blizi realu (PB). Bohuzel, neni mozne skombinovat zvuk, bolest a takovy dostrel kvuli fyzikalnim zakonum. Proto jsem se vratil ke sve stare PB zbrani, ktera vypada podstatne mene military, ale je 100% spolehliva, strili luxusne a zasobnik na 50 ma na hore. Po zkusenostech s "realem" zespodu jsem zjistil, ze je mi uplne k nicemu mit 18 kuli zespodu. Vzhledem k nevyhodam AS i PB munice (pruchodnost, dostrel, presnost) je potreba mit trochu vice munice nez je "real" aby se to nejak vykompenzovalo. Presto znacna cast MP hracu pouziva tyto zbrane.

No a co se tyce te fotky. Mam komplet multicam, tridenni batoh, taktiku, nejake sumky. Ano nevypadam jako z Ghost Recon Advanced Warfighter, nemam noktovizor, neprustrelnou vestu, stehenni pouzdro, cutoru a dalsi picoviny, ktere jsem ten den proste nepotreboval. A kdyz se divam na zabery z ruyznych real akci, tak taky nepozoruju, ze by tam nekdo vsechny ty veci mel. Typickym prikladem bl ated Gruzie, kde si mohl videt vojaky kazdeho v jinych hadrech, v teniskach z ciny a ksiltofce a nebyli to partyzani. Stejne tak i v Iraku nosi amici co se jim hodi a neni vyjimkou, kdyz uvidis chlapka v desertech s taktikou woodland apod. Navic na te fotce je nahodna skupinka nekolika teamu. My mame skoro vsichno Multicam, nicmene nikoho nenutime aby ho mel, protoze na vsyledek boje je to uplne jedno.

Navic, ted jsme se presunuli do uplne jine roviny, zacalo to tady modryma trubkama a teplakama, ted se ukazalo, ze to tak uplne neni a rype se do detailu. Podle me rozdil neni v tom, jestli mam na akci taktickou vestu A, nebo B, ale jestli kdyz me vyhodis v lese, dokazu se nekam dostat a tam te strelit mezi oci driv nez ty me. Netvrdim, ze to dokazu zrovna ja, ale vsechny ty veci o kterych se tu mluvi na to nemaji zadny vliv.

Ja uznavam, ze nase hardcore komunita je mensi a porad zdaleka ne tak organizovana jako hardcore komunita v AS. AS ma vetsi clenskou zakladnu, takze to ma take trochu jednodussi, ale jsem presvedcen, ze pro samotny bojovy trenink, je PB lepsi, coz se podle me projevuje i v realu, kde ruzne armady pouzivaji k treninku PB zbrane a na rozhaneni demosntsraci tzv LESS LETHAL PB zbrane s vetsim vykonem. Nemam pocit, ze by mnoho armad praktikovalo AS. Ale muzete me opravit.


09 pro 2008, 10:45
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 08 pro 2008, 17:32
Příspěvky: 21
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
4Griffon -

Vždy to co dělá naprostá většina je to co čím je. Je to jednoduchá definice charakteristiky činností.
Pokud píši že BCIII je ukázková akce - tak se zamysli nad tím proč to píši. To že jsou jedinci, kteří to hrají s rozumem a snaží se blížit reálu, neznamená že to je ten " pravý " Airsoft. Vždy to co dělá masová většina je vizitkou činosti - to znamená vizitkou AS. To že naprostá většina AS hráčů je velice mladá - neukázněná a prostě někdy nechápu co mají v hlavě ( mluvím o vlastních zkušenostech. ) - je prostě VĚTŠINOVÁ vizitka AS a to je i AS v ČR.

Je jedno jestli je 30 týmů který jsou super, hráči jsou good, nehádají se a prostě jde o pohodáře. Dělají čest AS komunitě - nemůžou svým počtem zastínit pověst vietnamskejch hraček, nebo jinak. A to zároveň platí o většině malomocných hráčů AS kteří sotva svůj Gun unesou. A nebo za jízdy s výkřikem skáčou z vlaků a plaší lidi.
Musíš uznat že takových hráčů je u Vás velice mnoho.

Paintball má jednu obrovskou výhodu a to je pořizovací cena a provozní náklady tohoto koníčku. Byl jsem svědkem několika lidí co dali přednost AS jen z důvodu finačních prostřeků. Ano PB má taky velice levné Guny, ale většina těchto majitelů se setkává jen na komerčních hřištích, protože už jenbom to že si koupil tu nejhorší sr**ku je známkou neochoty cestovat dál od bydliště jak 20km. A jeho učast je takřka mizivá. A to nepočítám cenu střeliva.

Dále se nesmí zapomenout na to že AS je jen pouhá odpověď Asie na americký PB. :wink: Takže PB je číslem jedna pořád jako je to U Coca Coly a Pepsi, nebo podobným příkladům.
Dále zásadní Argument sofťáků je reálnost činnosti a zbraní - Jenže tento argument je již neplatný - PB má úplně to samé. Reálný vzhled, nabíjení a i jednotky s reálnou činností.

Tak co má AS navíc o proti PB ?? -

možná větší počet hráčů ? - mno nevím jestli je to výhoda, ale vzhledem k cenám se tomu ani nedivím ( jasně vím že jsou i velice drahé AS Guny ).
Jak přemýšlím nevím co nabízí AS navíc než-li PB. Když to tak shrnu " lesní " hry AS a PB jdou spolu ruku v ruce a tudíš si jsou velice podobné. Jen PB nabídne i další možnost a to Sportovní. Nevím o AS sportu a možná se pletu. Ale celosvětově je PB v tomto na špici. ( opět je první ) - když si odskočím z lesa - použiji jen druhou zbraň určenou na Speed a hraji něco úplně jiného. - Přitom je to pořád PB. A druhý den se v maskáčích a komplet vístrojí snažím přebrodit říčku, abych se dostal nepříteli do týla.


09 pro 2008, 12:07
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 08 pro 2008, 23:42
Příspěvky: 54
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Jeste jen poznamenam podle me docela zasadni rozdil. V AS se drtiva vetsina teamu jmenuje podle skutecnych jednotek a jeste navic velka cast z nich na internetu umyslne zamlcuje, ze se nejedna o skutecnou jednotku, ale o airsoft. Jake bylo moje prekvapeni, kdyz jsem zjistil, ze v nejakem amaterskem filmu hraje MEGA BRIGADA RYCHLEHO NASAZENI MV CR i kdyz to podle poctu beďarů tech COMMANDOS vyapdalo, ze jim je maximalne 17 let. Stejne tak, kdyz jsem hledal oficialni weby nekterych specialnich jednotek, narazil jsem na desitky stranek tvaricich se, ze oni jsou ta specialni jednotka a slovo AIRSOFT se na zadne z nich vubec nevyskytovalo! To je snaha o co?

Ja jsem odmalicka fanda do vojenstvi, letadel, opevneni a historie. PB jsem zacal hrat vlastne nahodou a snazil jsem se priblizit realite. Jenze z praktickeho hlediska - vojaci pouzivaji tohle - Proc? - budu to potrebovat taky na to co delam? Nebo vojak na misi nese cca takovou zatez. Chci si to taky zkusit, vezmu si taky takovou zatez. Vojaci na akci dostanou cca tolik a tolik munice. Abych se priblizil skutecnosti a zazil stres z dochazejici munice, musim si ji vzit take malo. Hraju prevzne v lese na jare a na podzim. Jake maskace jsou do tohohle prostredi nejlepsi abych nebyl videt? atd. atd.

Nikdy me ovsem nanapadlo hrat si na SWAT, URNU, RYCHLOU ROTU atd. Ani na vterinu. Nedej boze abych se ucil nazpamet hodnosti a nechal se buzerovat od nejakeho saska jako na vojne. Mame vlstni jmeno, vlastni armadu, ktera porada prakticke treninky a nepotrebujeme nikoho napodobovat v nicem jinem, krom taktiky.


09 pro 2008, 12:34
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
chumaj -> Jo, musim s tebou víceméně souhlasit. Ale to co ty sám říkáš ("je mi vcelku jedno jak zbraň vypadá, hlavně když střílí", "nemám noktovizor, neprůstřelnou vestu, čutoru a další věci, protože je prostě nepotřebuju") víceméně potvrzuje to co jsem řekl já...HC military airsofťák nepřemýšlí o tom co potřebuje nebo co je pro něj nejlepší, prostě si bere to samé co jednotka, kterou napodobuje. A tohle je myslím jedna z věcí, které v paintballu nejvíce chybí...napodobování reálných jednotek. Protože od toho se pak odvíjí spousta dalších věcí.

Tracker -> Stejně tak většinová vizitka paintballu jsou teplákovci běhající mezi hromadami pneumatik na čtvercové ploše žejo...a je úplně jedno že existují týmy, které mají maskáče, výstroj, zbraně podobné reálným a podnikají pořádné akce, když nezasvěcení lidé stejně pořád uvidí pouze ty pitomce pobíhající po umělých hřištích. Bohužel to tak je a nic s tím neuděláš.
A tvrdit, že AS je napodobenina PB, a přirovnávat to k Coca-Cole a její napodobnenině Pepsi...s tím jdi do háje. Kdyby tomu tak bylo, tak stejně jako piju cocacolu, protože pepsi je hnusná, tak bych hrál paintball, protože by byl airsoft horší...jenže já (a nejen já) hraju airsoft, protože není horší a nabízí mi věci které PB ne...takže tohle přirovnání je dost mimo. Dále, říkat že argument o zbraních je neplatný, protože PB má úplně ty samé realistické zbraně, je rovněž blbost, protože prostě nemá. Ačkoli se tomu některé PB zbraně které jsem v tomhle topicu viděl už docela blíží, stále jsou na hony vzdálené AS zbraním a ještě dále reálným zbraním. Pokud mi chceš oponovat, ukaž mi fotku reálně vypadající paintballové M249, MP40, M14, Ak-100 nebo třeba M24...v airsoftu máš skutečně stovky víceméně realistických zbraní (včetně odstřelovacích pušek, kulometů a pistolí), a to prostě v paintballu nemáš.
Co má AS navíc? Ty momenty, kdy je člověk součástí čety amerických pěšáků s naprosto realistickou výstrojí, výzbrojí, velením a hodnostním systémem a brání pozici ve vlastnoručně vykopaném zákopu, kdy se člověk ve tři ráno na patrole prodírá hustým lesem a při každém zvuku vší silou sevře zbraň a má co dělat, aby nezačal pálit všude kolem sebe, kdy člověk stojí na střeše paneláku, dívá se na západ slunce a kolem něj připravují lidé kterým velí obranné pozice na noc, kdy si člověk po mnohakilometrovém pochodu se čtyřiceti kily věcí konečně sedne na zem a zapálí si, kdy se sklání nad mapou prostoru o rozloze mnoha kilometrů čtverečních, pohybuje se značkami a za ním dává radista pokyny jednotkám přesně podle něj. Tohleto a mnoho, mnoho dalšího.
Jinak nikde není psáno, že airsofťáci by si nemohli zabojovat na umělém hřišti mezi gumovými překážkami...samozřejmě že mohli, jenže to nedělají, protože je něco takového prostě nebaví...proto si vybrali airsoft.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


09 pro 2008, 12:42
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
chumaj -> Naše příspěvky se minuly. Opět potvrzuješ to co jsem řekl...vy paintballisti to prostě pořád berete trochu jinak. Neříkam hůř ani líp, říkam jinak, je to prostě odlišnej názor.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


09 pro 2008, 12:45
Profil ICQ
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Griffon píše:
Vrchol airsoftu? Tzv military re-entacting. S airsoftem to má pramálo společného, sice se používají airsoftové zbraně, ale to pouze jako součást vybavení, střílí se z nich párkrát do roka. Jednotky, které tohle dělají, jezdí minimálně každý druhý víkend na akce (celovíkendové, od pátku do neděle), ale minimum z těch akcí je bojových - většina z nich je čistě tréninkových a skládá se čistě z výcviku skutečných bojových dovedností včetně slaňování, pochodů, navigace, různých útočných i obranných taktik a další spousty věcí, přičemž se snaží výcvik co nejvíce přiblížit realitě. Veškerá výstroj je opět co nejblíže reálné jednotce, včetně neprůstřelných vest, přileb, plynových masek atd. Akce se podnikají nehledě na počasí, přespávání pod širákem v dešti či v teplotách hluboko pod nulou není výjimkou. Tohle se špatně popisuje, to se prostě musí zažít (sám s takovou jednotkou občas vyjedu na jejich akci, takže vim o čem mluvim)...je to docela síla, opravdu to už nemá daleko ke skutečným vojenským cvičením.


s podobným týmem jsem se setkal, tam mi řekli, že si mám buď koupit zavářku a nebo as zbra'n, docela hodně se tam dbalo na skutečnou výstroj a výzbroj která byla reálně používaná v armádě a k armádě to tam mělo opravdu blízko (jak strukturou jednotky, tak výstrojí, výzbrojí, výcvikem, chováním) nehledě na to, že tam bylo pár lidí od armády kteří ta prováděli výcvyk ... ale těhle jednotek je opravdu málo ...

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


09 pro 2008, 13:05
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
misi -> Co to bylo za jednotku?

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


09 pro 2008, 13:12
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 08 pro 2008, 23:42
Příspěvky: 54
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Vrchol letosni sezony byla pro me zrejme WZ v Milovicich. Mel jsem pod sebou 150 lidi rozdelenych do ctyrech skupin, kazda s vlastnim velenim a vyhrazenym sektorem kde ma operovat. Komunikace veleni pres CB, veleni - vojaci pres PMR. Rozvoz na pozice UAZy a vojenskymi sanitami. Simulace delostrelectva, omezena munice pro kazdeho hrace. Moznost krast munici od mrtvol. Meli jsme nachystane funkcni granaty, na ktere obcas hrajeme, ale bohuzel nedopadla domluva s pronajimatelem. Rozpoznavaci hesla mapy s kodovym znacenim cilu atd. atd. Za cely den se mi nestalo, ze by me nekdo neposlechl. Mam pocit, ze je to tak nejak to o cem mluvis. S tim rozdilem, ze nikdo nenapodobuje skutecne jednotky a kazdy druhy mel trochu jine maskace, obcas se vyskytl nekdo s trubkou (coz me vadi taky, vypada to blbe na fotkach a neda se to ukazovat airsoftakum :) ).

To co rikas je krasne a nic proti tomu nemam. Na neco podobneho se chystame v lednu. Jenze ruku na srdce, kolikrat za rok jsi na takove akci a kolikrat ti takovou akci zkurvi banda kokotu, co nepriznavaji, nebo neco jineho. Kolikrat je takhle dokonala? Me osobne tuhle hru na real dost kazi to, ze misto nabouchaneho terminatora ze specialni jednotky je ten chlapek za mnou dvacetikilovy patnactilety poďobaný pepik, ktery si na trerminatora hraje a proto si na nej sam radsi nehraju, protoze bych si pripadal trapne. V PB navic beďary dobre kryje maska :)

Nase akce, by ti nekdy mohly pripadat proti vasim mozna mnohem chaotictejsi a hure sehrane, ale nam to tak nejak asi vyhovuje. V tom je asi ten rozdil. Nevim.

Oboje je prakticky stejne at si kdo chce co chce rika, jenom ta KULTURA a PSYCHOLOGIE hracu je odlisna. Podle me je rozhodujici kdo by nakonec v pripadnem stretu vyhral. My mame zrejme slabiny v logistice, ale mnohem vetsi praxi ze skutecneho bojovani, protoze se proste vic masime a min trempujeme. Jsem rad ze tomu tak je a vyhovuje mi to.

Jenom mi dost vadi odsuzovani a ignoranstvi ze strany AS hracu. Podivej se na jakoukoli diskusi a vsude zni to same a ze strany AS hracu, nebo videa AS vs PB na youtube. Pouze na Military-Paintball.cz najdes diskusi AS vs PB, kde nikdo nic nemaze a nazory tam jsou casto smirlivejsi (i kdyz i ja jsem tam parkrat ujel :)


09 pro 2008, 13:26
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Já rozhodně nikoho neodsuzuju, máš nejspíš pravdu, a po téhle diskusi se budu na paintball koukat rozhodně jinak než předtím. Jinak zrovna jsem chtěl říct, že tohle je asi poprvé, co vidím diskusi as vs. pb s rozumnými názory, bez flamewaru a urážek :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


09 pro 2008, 13:34
Profil ICQ
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 pro 2008, 13:42
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Sorry griffone, přehlédl jsem příspěvěk o vrcholu AS. Jen tam sám tvrdíš, že to je AS pouze okrajově a že někteří mají zavářky a někteří AS gun. To mi pak na tom Airsoft připomíná pouze předepsaná výstroj a výzbroj. To je hlavní rozdíl mezi MPb a AS podle mě a podle sousty sofťáků, se kterýma sem měl možnost vyměnit si názory. V AS je teamová výstroj až do detailu jak z příručky a v paintballu většinou platí jen (naštěstí) vzorová jednotnost u uniformy. Koukni se na časopis Naše Armáda (omlouvám se, jestli sem zkomolil název... koukám do něj jen, když je příležitost) a fotky v něm všemožných jednotek. Jeden má zastrkaný kalhoty do kanad, druhý má klobouk, třetí helmu, čtvrtej síťku na helmě atd... Na co v AS potřebuješ kevlarovou helmu, když po tobě ostrýma nikdo nestřílí a plastová pro tebe splní úplně to samý co kevlarová a nevyhodíš za ní spoustu pěněz. A k tomu si vem, že vojáci (mám z povídání od známích atd...) ani nenafasujou kevlarovou helmu např., prostně na to neni. Tátovi jednoho mého kámoše dokonce scháněli nějaký sofťáci kevlarovou helmu, protože měli možnost ji sehnat levněji a řek že ten těžkej krám co nafasoval opravdu nosit nebude. Řikal sem si jak sou trapný ty, co si na uniformu napíšou jmenovku fixou a hele. Na přehlídce se nestačim se divit co nevidim. Každej voják, kterýho sem tam vyděl měl jmenovku napsanou fixem. Tímto chci jen nastínit, že ani spousta vojáků nemá tak drahý a kvalitní vybavení, jako něktěří hráči airsoftu. Tak to postě je a přijde mi jako nesmysl na nás barvičkáře vybalovat otázky typu "a měl si na sobě alespoň kevlarovou helmu?". Ještě musím přidat, že je helma na obtíž, když nosíš celoobličejovou masku. Nahoře zacpeš otvor na odvětrávání potu a co se nestane. Během 10 min máš sklíčko jak přední sklo na autě za deště! (to samý platí pro klobouk) To je jeden z důvodů, proč sem se masky vzdal.

Lajk určiě nerozezná AS jednotu a opravdovou jednotku, ale někdo skušenější jasně řekne o koho jde. AS poznávací znak= "hustopěšáci jak přes kopírák" (neberte to jako urážku, ale tak mi to přijde) a příslušníci armády= nosí jen to co jim k něčemu je a podle typu akce si i připravují svoji výbavu ne jako spousta AS hráčů, kteří si na CQB nesou 15 kg batoh a vrací se zpět na mrtvoliště za 10 min. Vym o čem mluvim. V MPb si každej nese jen to, co se mu hodí. Množství vody podle délky atp.. Řekni mi, proč je tolik druhů taktických vest? Přece proto, aby ti v boji nevadil 30 kg batoh, se kterym můžeš okamřitě zapomenout na obraznost. Taktickou vestu si vezmeš takovou jaká se ti hodí a najdnou se ti váha rozloží tak, že ji pomalu člověk necítí.
Já patřím mezi ty, kteří si vezmou klidně zavářky, jako povinnou zátěř a jdou támhle trénovat přesun... V tomto duchu byl vlastně i již zmiňovaný pochod ve VVP v Brdech. Jo je to proti tomu co řikám, ale je fakt, že krom zavářek vše co sme si nesli byly věci pro přežití. Spal sem pod celtou a mimochodem poslední noc i (slabě) pršelo! Když už se na tohle někdo ptal. Nesl jsem si nejtěžší batoh z teamu a mohl vážit okolo 25 kg + 10 kg sem nes UK. 59.... Tak nás tady nelakujte, jak se tohle nosí klasicky do akce, když to postrádá absolutní logiku. To neoslabuje jen dotyčného, ale celý team! :!: Největší váha je vždy nakonec voda a tu sme si nasli na celou dobu svojí, protože prakticky nebylo kde novou nabrat a nakonec sem vodou zásoboval čaást teamu... :wink:

4Tracker: podle toho co píšeš to vypadá, že prostě AS budeš brát jako veřejnost, jen protože takovýto airsoft v uvozovkách provozuje vetšina. Je to to samý jako kdyby o nás někdo tvrdil, jako že budem prostě teplákysti proto, že teplákystů je většina. Jak já zjišťuju, tak v okolí Prahy-Západ se paintball hraje opravdu o hodně víc, než sem čekal. Jen se jadná o rekreační hráče, co běhaj na place 4 na 4 metry v monterkách :( .

A to je asi náš největší problém, kterého se nezbavíme nikdy. :evil: :(

Ty počty nás jsou úplně jiný, než v AS a typnul bych si že uzavřená MPb komunita o které se tu bavíme bude něco okolo 300-400 lidí. Nadruhou stranu je dobře, že teď z počátku MPb nehraje tak moc lidí, protože čim víc lidí, tak tim vetší stádo. Tim že se utvořila takováto komunita a akce se uzavřeli pro veřejnost se docílolo discipíně a konečně začalo fungovat velení a taktika. Na největší MPb akci (námi pořádaný :oops: ) bylo tenhle rok nějakých 270 hráčů. A o tom vrcholu MPb už tu bylo něco zmíněno, ale já nejsem zatím z těch kteří byli všude a tak to nemůžu říct. :(

_________________
PODPIS...
( http://www.militarygame.cz )


09 pro 2008, 15:33
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 pro 2008, 13:42
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Jé já už sem deátník.... :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:

_________________
PODPIS...
( http://www.militarygame.cz )


09 pro 2008, 15:34
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Jsem tuze rád, že diskuzi držíme na takhle profesionální úrovni.

Ano dělám airsoft, ano nemám rád barvičkáře.

No ale co naplat, každej dělá něco a já nemám rád barvičkáře v nafukovacích hřištích a motokrosovejch hadrech na soutěži s šasomírou. Jediný co by mi asi skutečně na MP vadilo je ta maska, ale při tom jak to bolí s upgradované zbraně na As a z upgradované zbraně na PB to prostě jinak nejde.

Jinak myslím že jedno ze společných řešení je RAM, ale problém je v tom vyatvořit nejlépe někoikaset člennou skupinu lidí co by se tomuhle věnovala. Pokud berete MP tak jak popisujete, tak držím palec :wink:

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


09 pro 2008, 15:58
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Griffon píše:
misi -> Co to bylo za jednotku?


http://www.vysadkari.cz/

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


09 pro 2008, 16:00
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
misi píše:
Griffon píše:
misi -> Co to bylo za jednotku?


http://www.vysadkari.cz/


Už to s nima bohužel taky není tak horký :cry:

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


09 pro 2008, 16:04
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Máš víceméně pravdu, ale zrovna kevlarová helma je naprosto geniální součást výstroje a není jen pro okrasu, to mi věř...kolikrát už mě zachránila v situacích, kdy by byl plasťák (a nejspíš i hlava) vejpůl. Pánové, myslím si, že vše podstatné již bylo řečeno. :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


09 pro 2008, 16:09
Profil ICQ
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 pro 2008, 13:42
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
4 Joseff: Ty ram zbraně jsou naprosto poruchové a nepřesné... Kdyby to za to stály, tak už ji mám i já... :wink: A neutrácim za drahej kyt.

Jinak sem moc rád že konečně vyšlo najevo že neni jen Paintball na nafukovacim hřišti, na obíhání jedné budovy na prostoru 4x4 metry v modrých monterkách atp... Doufám že si tuhle diskusi přečtou spousty AS hráčů a uvidí, že je nějakej MPb nebo, tvz. HardCore Military Paintball exzistuje a že je to hodně podobný Air Softu. Asi na kevlar helmě něco je a v současný době si ji možná i pořídím... :? Masku už nenosim a tak mi v tom nějakej pot nebrání...

Je fakt že teď už bylo to nejpodstatnější řečeno, ale bude velká škoda jestli se tohle forum zamkne a ještě hůř smaže... Na našem foru je 26 stránek na toto samý téma, které bylo vytvořeko někdy v roce 2006 a pořád se tam připisují další příspěvky... Jen chci poukázat na to ať někoho nenapadne toto zamykat a promazávat. :wink:

edit: Je tady ještě jedna věc co v AS je a v Pb ne :( . Jedná se o snipery. :shock: V paintballu je takováto myšlenka v dnešní době naprosto nesmyslná a nemožná. To sem výše nějak zapomněl připísnout...

_________________
PODPIS...
( http://www.militarygame.cz )


Naposledy upravil Mlaďas dne 09 pro 2008, 16:22, celkově upraveno 1



09 pro 2008, 16:18
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 09 pro 2008, 15:50
Příspěvky: 36
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Zdravím,
trochu jsme vám to zde zaplavili, ale nedá mi a musím také napsat svůj pohled.

Dá se říci, že s Chumajovým týmem jsme přibližně stejná výkonnostní kategorie, teda až na počet členů. Se vším co píše, se plně ztotožňuji. Celkově je PB komunita velice uzavřená, ať už se jedná o Woodball, Military nebo Hard corre. Prvním sítem je jak psal Tracker pořizovací a provozní cena, AS je ve výsledku podstatně levnější záležitost, znovu opakuji pro začátečníka. Za to jsem velice rád, protože tento aspekt odrazuje potencionální idioty a ten, který to s PB myslí vážně, rád obětuje peníze za nutnou výbavu. Z tohoto důvodu je v PB daleko méně náctiletých.
Co se týče těch vícedenních akcí, samozřejmě že v PB také jsou. Jenže zde je velký kámen úrazu, prostě na nějaké trempování není čas (práce, rodina, jiné koníčky a povinnosti) a upřímně nechápu jak takovou kadenci vícedenních akcí/tréninů zvládáte ... nebo jsou to jen řeči a tolik do roka jich zase není.
Náš tým má pravidelné tréninky 2x do měsíce, kde trénuje taktické postupy a to i kolikráte několik tréninkových dní na sucho bez munice. Pro mě není ani tak důležité zda daný člověk má plynovou masku, ale jestli poslouchá a je na místě, které má určené. Nikdo pak neremcá a dělá vše pro úspěch celého týmu, chcete-li jednotky.
Reálnost/nereálnost? Zde AS podpořím v jejich názorech a to ve výstroji. Zbraňě máte samozřejmě vizuálně hezčí a co sami tvrdíte u PB to až tak důležité není. Zatím prostě není technologie na přesné makety paintballek a musíme se spokojit s tím, co je dostupné a se svým kutilstvím. Tím nechci hanit naše zbraně, mě se líbí i tak. Sám mám zbraň, co výše zmiňoval Chumaj a zatím mě neodradila.
Co se týče rozeznání dobrého a špatného ASmana, tak je sakramentsky těžké, když pominu dětské terminátory v lese. Všichni v "originální" výstroji a pak skutek utek. AS jsem v životě nehrál, ale nechal jsem se nejednou postřelit a nejednou jsem postřelil i kamaráda. Zatím jsem tedy nenarazil na ty vaše tuhé pružiny. Jenomže! PB má také tuhé pružiny! Doporučená úsťová rychlost je max. 300 stop/sek. a dá se vytáhnout až do aleluja (co mechanizmus vydrží), jenže pak netrefíte na 5 metrů vrata od stodoly. Každý paintballista se stedy pohybuje s ÚR okolo +- 300, což samo o sobě dělá do 20m pěkná jelita, přeženu-li to s ÚR a čirou náhodou někoho trefím, vezme si kulička s sebou i přes uniformu nemalý kus masa... Toď k té bolestivosti.
Přesnost? Vždyť je to u obu stejné! Každý se přizpůsobuje možnostem zbraně. Vy máte soustřel na 50m 10cm a my na 30 (obrazně). Oba tábory se tedy přizpůsobí tomu svému a je úplně jedno jestli AS nebo PB. Protože v obojím jsou ve svých kategoriích přibližně stejné podmínky. Tak prosím nemachrujte, že vaše zbraně dostřelí 100m, protože nám je to úplně jedno, máme svůj dostřel a dle toho se řídíme.

Nevím, co bych ještě napsal, ale určitě něco vymyslím.

Tak se tu mějte pěkně a moc neflameujte


09 pro 2008, 16:21
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
joseff píše:
misi píše:
Griffon píše:
misi -> Co to bylo za jednotku?


http://www.vysadkari.cz/


Už to s nima bohužel taky není tak horký :cry:


nj, chtěl sem se připojit, jenomže lidi co tam za něco stáli odešli ... ať už k 43.vmp nebo se na ně vybodli ... a to že tam byly lidi z armády od 4brn je pravda, byl jsem s nima jednou v praze a nikd yna to nezapomenu .D

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


09 pro 2008, 16:22
Profil ICQ
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 pro 2008, 13:42
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Hele moc pěkný fotky, ale je to hodně o penězích... Já mít prachy, tak možný i ty prachy za MNS nosnej systém utratim. :?

_________________
PODPIS...
( http://www.militarygame.cz )


09 pro 2008, 16:50
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 454 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz