Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 05:48




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 Píst počet zubů 
Autor Zpráva
Desátník
Desátník

Registrován: 20 črc 2011, 21:25
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Píst počet zubů
Zdravím,

potřeboval bych vysvětlit jaký je rozdíl pístu se všemy zuby a polovinou zubů ????


20 črc 2011, 23:56
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Píst počet zubů
"Píst s polovičním ozubením" je píst, který má poloviční ŠÍŘKU zubů, jejich počet je stejný jako u normálního pístu. Používá se v kombinaci se speciálními koly, které to vyžadují. Pokud se nyní chystáš zeptat, jestli si tedy máš koupit píst s polovičním nebo plným ozubením, tak nejlépe uděláš, když k tomu dáš odkaz na kola, se kterými jej chceš používat.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


21 črc 2011, 00:24
Profil ICQ
Desátník
Desátník

Registrován: 20 črc 2011, 21:25
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: Píst počet zubů
Aha,
takže je to pro CA36c, hlaveň 365mm, Hopka Prowin, motor Guarder infinity, 130 brko
pist SHS http://airsoftpro.cz/eshop/product_info ... ts_id=1350
jenže jsem tam chtěl nacpat shs kola http://www.airsoftguns.cz/detail.php?&id=1519

No můj dotaz spíš směřoval jak poznat kdy použit poloviční nebo plný ??

Děkuji za odpověď


21 črc 2011, 00:48
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Píst počet zubů
na tyto kola patri pist s plnym uzubenim.
mrkni na toto pistovy kolo (vlevo):
http://airsoftpro.cz/eshop/product_info ... cts_id=956
http://www.airsoftguns.cz/detail.php?&id=1523
tak spodni ozubeni je stejne "vysoko" jako vrchni, proto potrebujes mit pist s polovinou sirkou zubu

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


21 črc 2011, 05:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Desátník
Desátník

Registrován: 20 črc 2011, 21:25
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: Píst počet zubů
ok romu rozumím, ale dá se to teda nějak odvodit ??? Pokud to teda nebude napsané ?


21 črc 2011, 16:40
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Píst počet zubů
z obrazku kola

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


21 črc 2011, 16:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 12 bře 2011, 21:57
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Píst počet zubů
Já se připojím do diskuze: Takže pokud jsem pochopil, tak k pístovému kolu s poloviční ozubením ( ozubení jen na jedné polovině kola ) patří píst s polovičním ozubením. A to smé platí pro celkové ozubení? Jestli se pletu, tak mne prosím opravte, mechabox jsem ještě nerozebíral.

_________________
Just do what you do, because what you do, it's you who does it.


21 črc 2011, 20:59
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2008, 19:28
Příspěvky: 825
Bydliště: Česká Lípa
Nový příspěvek Re: Píst počet zubů
Jů, vy tomu dáváte.

Píst s plným ozubením, rozumíme "ozubení v plné šíři".
Kola pro takový píst použijeme obyčejná.
Pístové kolo se točí, točí až první zoubek nabere píst, jede jede až už žádný zoubek nezbývá a skrz tu díru která vznikne nad kolem (právě proto že už tam žádné zoubky nejsou) prolítne píst dopředu a o nic se jeho zuby nezarazej.
Na taková kola můžete samozřejmě použít i píst s polovičním ozubením, protože se od normálního liší jen tím, že jsou zoubky užší, napasované k jedné straně.

Píst s polovičním ozubením, rozumíme takový.
Kola použijeme třeba taková, ale klidně i taková - druhou verzi ale neprovozujte.
Píst se točí, točí a opět nabere zoubkem píst, jede jede (a všimněte si na obrázku, kola mají zuby po celém obvodu, takže žádná díra) a přestože jsou zuby kolem dokola, píst je má jen na jedné půlce, tam kde má kolo ty "nabírací".
Takže jakmile dojede až k díře, píst prolítne kolem těch zubů co jsou po celém obvodu.

Na taková kola můžete použít jen píst s polovičním ozubením, protože když použijete obyč píst, kola budou těma zubama pořád nabírat a nabírat a píst nebude mít jak utéct.
Samozřejmě to povede ke zničení pístu/kol.

EDIT: a ještě mě napadlo napsat proč nekupovat jen písty s polovičním ozubením...
Teoreticky, "pokud použijete píst s plným a obyč kola, plocha kterou na sebe působí je větší a proto snesou větší zátěž, kdežto poloviční mají plochu menší" - toto jsem se jednou někde dočetl *.
Ve skutečnosti ale super zátěžová kola, která použijete na turbo brka M180, M190, jsou právě ta která vyžadují píst s polovičním zubem. Paradoxně je teda teorie o ploše zahoditelná za hlavu.
* je to samozřejmě blbost, protože pokud se podíváte na obrázek pístových kol, zuby co berou píst jsou úplně stejně široké - takže max. že zuby na plném pístu mají víc materiálu.
Vesele provozuji písty s polovičním zubem na normál kolech - ve svých zbraních.... kdybych to udělal někdy zákazníkovi a ten by kvér otevřel, nařknul by mě ze šarlatánství a požadoval by mojí kastraci a upálení a na všech českých i zahraničních fórech by napsal že to dělám blbě, přestože by to fungovalo; amen.

_________________
22nd SAS Rgt. A Sqn. Mobility troop
- servisuji už jen M4/M16 a klony


Naposledy upravil Mansuet dne 23 črc 2011, 15:53, celkově upraveno 1



21 črc 2011, 21:23
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 12 bře 2011, 21:57
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Píst počet zubů
Děkuji, už to chápu :) .

_________________
Just do what you do, because what you do, it's you who does it.


21 črc 2011, 21:40
Profil
Četař
Četař

Registrován: 28 úno 2011, 18:34
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: Píst počet zubů
Mansuet píše:
Teoreticky, "pokud použijete píst s plným a obyč kola, plocha kterou na sebe působí je větší a proto snesou větší zátěž, kdežto poloviční mají plochu menší" - toto jsem se jednou někde dočetl *.
Ve skutečnosti ale super zátěžová kola, která použijete na turbo brka M180, M190, jsou právě ta která vyžadují píst s polovičním zubem. Paradoxně je teda teorie o ploše zahoditelná za hlavu.
* je to samozřejmě blbost, protože pokud se podíváte na obrázek pístových kol, zuby co berou píst jsou úplně stejně široké - takže max. že zuby na plném pístu mají víc materiálu.


Takže jesli to chápu dobře tak ohledně výdrže je to nastejne ? (poloviční píst nebo plny.)
A řekl by mi rozdíl mezi těmidle písty ?...
http://www.armymarket.cz/polykarbonatovy-pist-polovicni-zuby-gd-d0438
http://www.airsoftguns.cz/detail.php?&id=549
řeším rozdíl z důvodu toho že mi tendle píst http://www.airsoftguns.cz/detail.php?&id=1647 vydžel několikrát jen pár tisíc ran, a pak mi praskl né že by se urval poslední zub,ale rovnou se rozpadl konec pístu (polykarbonová čast) .Jo a nedošlo k zadušeni.
Se zbraňí hraju jen nad 10 stupňu,Jinak používam jinou.
Jelikož se mě teď zeptáte co mám na kvér tak to rovnou napíšu
Kola SHS 32:1
NBU vzduch od AirsoftPro
Motor se silným krouticím momentem AimTop
Baterie 11.1V 20C od VB power

řeším to teď jelikož začíná sezona teda..pokud sníh ustoupí :D
Děkuji za odpovědi a jesli sem něco vysvětlil málo či blbě,řekněte co a dodám informace .


06 dub 2013, 15:46
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Píst počet zubů
1. pistu s polovicnim ozubenim je daleko mene, takze mas dost omezeny vyber
2. i kdyz je stycna plocha pistu s kolama je stejna, konkretne u toho tveho zniceneho SHS pistu s polovicnim ozubenim se mi nekolikat stalo, ze se ulomil z pistu nejvetsi zub uplne vzadu - nema proste tak velikou stycnou plochu s pistem

gd pist je total maslo, vubec nic nevydrzi, s tim shs nemam zkusenosti, ale sel bych osobne do celokovovych ozubeni na pistu, kdyz uz musi byt polovicni ozubeni.

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


06 dub 2013, 16:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Četař
Četař

Registrován: 28 úno 2011, 18:34
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: Píst počet zubů
děkuji za rychlou reakci :)
tak to vypada že přejdu na zatěžovky od CA nebo Systemy hodím normální píst a bude to vyřešený :)


06 dub 2013, 16:18
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz