Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 19:46




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ] 
 Vlastnosti správného vůdce - menší článeček 
Autor Zpráva
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 15 čer 2011, 18:19
Příspěvky: 333
Bydliště: Zvolen, Slovensko
Nový příspěvek Re: Vlastnosti správného vůdce - menší článeček
Hehe toto mi pripomína tie somariny, čo nám v škole tlačia na manažmente do hlavy :D. Ale článok je to pekný :D.

_________________
vpred


28 čer 2011, 19:46
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Vlastnosti správného vůdce - menší článeček
Nevim, z toho článku jsem si nic "neodnes" ... prostě "důležitá diskuze o ho*ně" a.k.a "informační hodnota nula"

Správnej vůdce má jenom těhle sedum vlastností ? Ikdyby tohle měly bejt jen ty základní, tak nejsou určitě všechny.

Jak dlouho si to psal/vymejšlel ?


28 čer 2011, 19:52
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Vlastnosti správného vůdce - menší článeček
Mno tak přesně takovej velitel umírá vždy první. Zamě to je neprostupný.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


28 čer 2011, 20:00
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 12 pro 2010, 11:27
Příspěvky: 402
Nový příspěvek Re: Vlastnosti správného vůdce - menší článeček
Cením pokus, něco je na tom určitě pravda ale jak už řekl loco hodnota nula..nic moc jsem si z toho neodnesl. Na druhou stranu sepsat něco podobného chce odvahu takže snahu oceňuji

_________________
Airsoft 18+
Upgrade 120 Max


28 čer 2011, 20:19
Profil
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: Vlastnosti správného vůdce - menší článeček
me to pride jako popis cloveka, ktereho ja povazuju za vcelku normalniho, informacni hodnota tam urcite je, ale asi ne ke zvolenemu tematu ... spis takovej hrubej popis idealniho softaka (dys to neberu doslova)

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


28 čer 2011, 20:25
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Vlastnosti správného vůdce - menší článeček
jako určitě je to fajn, že tě napadlo něco takovýho vymrsknout, nemusíš mít nadání na sloh aby se to povedlo.... ale spíš to je takový fakt hodně stručný, a věci co ví uplně každej bych řek... jako hodily by se spíš nějaký tipy než takhle ty vlastnosti


28 čer 2011, 21:18
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Vlastnosti správného vůdce - menší článeček
Když je to zajímavý, tak nevadí, že to je dlouhý ;)

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


29 čer 2011, 09:44
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 29 pro 2010, 22:22
Příspěvky: 144
Nový příspěvek Re: Vlastnosti správného vůdce - menší článeček
možná by tam neškodilo napsat, že většinu těch vlastností ten člověk buď má, nabo nemá a pak s tím jde fakt těžko něco dělat..někdo prostě nikdy nebude dobrej velitel, i kdyby se snažil sebevíc, někdo prostě to "krízma" nemá :-( a ostatní ho nevezmou :-( bohužel nejsme v reál armádě, kde si i špatnej velitel může vyřvat své díky funkci, my se držíme té dobrovolné roviny (většinou:-)) a pak jdeme za tím, kdo nám jako vůdce přijde nejvhodnější...


29 čer 2011, 10:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 08 led 2010, 22:46
Příspěvky: 149
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Vlastnosti správného vůdce - menší článeček
Neco podobneho jsem chtel napsat take.

Jsou dve moznosti - bud clovek je vudcem nebo jim neni. Pokud se v tom druhem pripade bude snazit jim byt, tak z toho vyleze jen trapny paskvil a lidi to brzy prokouknou.

Clovek funguje efektivne jen kdyz je sam sebou a ne, kdyz si na nekoho hraje.

Zmenit charakter a typologii cloveka je takrka nemozne. Intenzivnim skolenim lze nektere vady pouze zkorigovat.

Takze IMO tenhle clanek nema smysl.


29 čer 2011, 14:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 25 lis 2009, 21:19
Příspěvky: 579
Nový příspěvek Re: Vlastnosti správného vůdce - menší článeček
bushman píše:
Clovek funguje efektivne jen kdyz je sam sebou a ne, kdyz si na nekoho hraje.

To neni tak docela pravda, kdyby ano, nebylo by treba do nikoho kopat a ridit jeho konani, protoze by efektivne pracoval sam od sebe a tak to preci nefunguje.

Clovek funguje efektivne tehdy, pokud ma dostatek podmetu aby fungoval efektivne. Rozhodne ne aby byl sam sebou, protoze to by nekteri lide nikdy nic nedelali a ta zbyla vetsina by to nedelala spravne. Bylo by tu jen par nadanych, co maji tohle proste vrozeny.


30 čer 2011, 13:41
Profil
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: Vlastnosti správného vůdce - menší článeček
Krezz píše:
bushman píše:
Clovek funguje efektivne jen kdyz je sam sebou a ne, kdyz si na nekoho hraje.

To neni tak docela pravda, kdyby ano, nebylo by treba do nikoho kopat a ridit jeho konani, protoze by efektivne pracoval sam od sebe a tak to preci nefunguje.

Clovek funguje efektivne tehdy, pokud ma dostatek podmetu aby fungoval efektivne. Rozhodne ne aby byl sam sebou, protoze to by nekteri lide nikdy nic nedelali a ta zbyla vetsina by to nedelala spravne. Bylo by tu jen par nadanych, co maji tohle proste vrozeny.

myslim ze chapes to souslovi "sam sebou" ponekud jinak nez bushman

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


30 čer 2011, 14:54
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 25 lis 2009, 21:19
Příspěvky: 579
Nový příspěvek Re: Vlastnosti správného vůdce - menší článeček
Dobrá to nespochybnuju, je to mozne, potom se ale ptam jak to chape on?


30 čer 2011, 19:38
Profil
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: Vlastnosti správného vůdce - menší článeček
Krezz píše:
Dobrá to nespochybnuju, je to mozne, potom se ale ptam jak to chape on?

no ja jej chapu tak ze napr. to cos popsla ty jsou vicemen lidi co si na neco hrajou ...

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


30 čer 2011, 19:47
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 10 led 2010, 10:18
Příspěvky: 785
Nový příspěvek Re: Vlastnosti správného vůdce - menší článeček
Informační hodnota je pro některé nulová, ale kdo z Vás může říci "ano, takto se chovám"?
IMHO vůdce nemůže být každý (druhý) člověk a to je potřeba si uvědomit. Že Vám to nic nedalo a stejně se tak nechováte je přesný obrázek toho, že byste nebyli (nejste) správní vůdci. Podle mě Náš velitel je člověk, který to má v kostech, není to namyšlený chuj, ale ani sralbotka, která se řídí vším, co ostatní řeknou a i proto ho respektuju.

_________________
Trololol... :facepalm:


03 črc 2011, 13:46
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Vlastnosti správného vůdce - menší článeček
Já nevim jestli se chovam takhle, takže ne, říct to rozhodně nemůžu...ale kluci mě jako velitele respektujou, poslouchaj a přitom jsme pořád dobrý kamarádi, takže to asi dělam správně. Akorát bych těžko dokázal vysvětlit, čim to je, prostě to je tak nějak automatický a docela mi to jde i jinde než v airsoftu. Myslim si, že to prostě člověk musí mít v sobě, z různejch příruček a článků se určitě dá něčemu přiučit, ale rozhodně neudělaj dobrýho velitele z každýho člověka. Co se týče tohohle, tak doporučuju knížku "Jak jsem vyhrál válku", kromě toho že je obecně naprosto skvělá, tak je tam krásně popsáno, jak ten člověk dělal všechno naprosto "správně" podle příruček a všichni ho nenáviděli :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


04 črc 2011, 16:25
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 02 dub 2011, 10:03
Příspěvky: 14
Nový příspěvek Re: Vlastnosti správného vůdce - menší článeček
K článku: jsou tam některá místa, která mají co říct, nicméně nechci urazit, ale článek celkově moc informativní hodnotu nemá ikdyž dost si cením toho, že tam nejsou gramatické chyby, nechybí diakritika a článek je hezky členěn.

Ale chtěl jsem se zeptat jak jste přišli ke svému vůdci? Stal se jím ten kdo tým založil nebo jak?


04 črc 2011, 17:10
Profil
Četař
Četař

Registrován: 02 dub 2011, 10:03
Příspěvky: 14
Nový příspěvek Re: Vlastnosti správného vůdce - menší článeček
Lesman píše:
Griffon: Když Tě tým respektuje, poslouchají a mají rádi, tak to svědčí o tom, že děláš něco správně, určitě něco z těch bodů z článku.

S těmito kroky se může velitel stát dobrým velitelem, samotné vůdcovské sklony k osobnosti tomu nestačí, je třeba to patřičně rozvíjet.

nereknu píše:
K článku: jsou tam některá místa, která mají co říct, nicméně nechci urazit, ale článek celkově moc informativní hodnotu nemá ikdyž dost si cením toho, že tam nejsou gramatické chyby, nechybí diakritika a článek je hezky členěn.

Ale chtěl jsem se zeptat jak jste přišli ke svému vůdci? Stal se jím ten kdo tým založil nebo jak?


Proč myslíš, že nemá informativní hodnotu? Já bych řekl, že celkem má. Tedy řekni mi, kde takový to praktický body najdeš, v jaké knize nebo v jakém fóru, článku??

Myslíš k minulému nebo současnému? Tak k minulého jsme si zvolili, páč měl za sebou základní vojenský výcvik a zajímal se o militarismus, avšak ve finále nám nepřinesl nic užitečného a nerespektoval pravidla, viz. článek. Taky se tým už rozpadl

A teď nyní v současnosti. Oficiálně žádného nemáme, ale z psychologického hlediska se DOMNÍVÁM, že vzhlíží ke mně, páč se snažím dodržovat výše zmíněné zásady. Není to nic jednoduchého, člověk se to nenaučí za jednu noc.


Lesman píše:
Proč myslíš, že nemá informativní hodnotu?
nereknu píše:
jsou tam některá místa, která mají co říct,
Pro mě jsou to spíš body, v textu vysvětluješ pojem.
Lesman píše:
Tedy řekni mi, kde takový to praktický body najdeš, v jaké knize nebo v jakém fóru, článku??
Já to hledat nepotřebuju, protože těchle 5 bodů považuji za nějaký "standart" a očekával bych je v menší či větší míře v každém airsofťákovi, protože tyto vlastnosti k airsoftu patří ať už je to velitel nebo ne. Ale něco podobného najdu tady pod odkazem Desatero jednotky.

Nicméně viz: loco99, Monty a Shav0

A ještě jednou opakuji: já tvůj článek neurážím.


04 črc 2011, 21:37
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Vlastnosti správného vůdce - menší článeček
Hele stejně jako všechny tyhle "psycho návody" at už sou amatérský nebo ne, nejsou jasný návody který fungujou ve 100%.... všechno důležitý už tady bylo zmíněný, někdo tohle všechno bere automaticky, naopak tam plno věcí chybí

Ale můžu ti říct, že díky tomu, že vlastně sám nic sepsat pořádně neumim, a nemam páru jakej je správnej vůdce, ti nemůžu diktovat co by tam mělo bejt


04 črc 2011, 22:21
Profil
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 25 lis 2009, 21:19
Příspěvky: 579
Nový příspěvek Re: Vlastnosti správného vůdce - menší článeček
Tak ono vudcovstvi je krasne popsano v odbornych knihach managementu. Takze kdo chce studovat, muze. Ono je jedno jestli se jedna o mistra na stavbe, managera vyssich urovni nebo vudce v tymu, pokud si tyhle casti v knihach prectete, prijdete na to ze jsou aplikovatelne na vsechny situace kde je treba leadera.


05 črc 2011, 10:03
Profil
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 25 lis 2009, 21:19
Příspěvky: 579
Nový příspěvek Re: Vlastnosti správného vůdce - menší článeček
Jsou to kvalitni vysokoskolske ucebnice, to ze si z toho nic nepamatujes neni chyba knihy :D


05 črc 2011, 11:38
Profil
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 25 lis 2009, 21:19
Příspěvky: 579
Nový příspěvek Re: Vlastnosti správného vůdce - menší článeček
Tak o vudcovstvi jsou to jen kapitoly, nikoliv cela kniha a malokdy zapomenu to co me opravdu zajima. Samozhrejme to co se ucim s pocitem ze je me to na nic nebo me to vubec nezajima tak zapomenu, o tom zadna :D


05 črc 2011, 12:12
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 21 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz