Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 23:36




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1926 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 65  Další
 SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA! 
Autor Zpráva
Svobodník
Svobodník

Registrován: 22 kvě 2011, 09:03
Příspěvky: 1
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
Zdárec, hele pořád nemůžu nějako vykoumat střelbu. Rozdělával sem to několikrát do posledního šroubku. promazal.. Vybrousil ale stejně při výstřelu mě kulička cca po 50m zahne doleva. Není vítr a ani nestřílím někam, kde by kuličku a její let něco odchýlilo. Takže pokud někdo ví jak bych o mohl vyřešit, že po těch 50 m de do leva, tak odepište, Dík a zdar


22 kvě 2011, 09:08
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
SVD jsem nikdy nerozebíral, ale nemáš hlaveň s komorou křivě nainstalovanou?

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


22 kvě 2011, 11:20
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán

Registrován: 08 led 2009, 12:19
Příspěvky: 399
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
mě taky zahýbaly kuličky doprava zase....bylo to tim, že když jsem měl hlaveň, tovární i přesnou, ukotvenou v tom zámku hlavně, tak byla nakřivo a hop nebyl rovně...tudíž to v místě, kde kulička začala hopovat, jak říkáš těch 50m, zahýbaly dostrany...vyřešil jsem to odstraněním toho zámku a pootočením hlavně v komoře tak, aby když jsem se dovnitř kouknul, aby to bylo rovně...

_________________
One shot, two kills!


22 kvě 2011, 11:23
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 24 kvě 2011, 09:46
Příspěvky: 1
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
Čau, měl bych nějaké náhradní díly na SVD, kdyby měl někdo zájem.
Kontakt: wotrava@seznam.cz
Prasklo mi to tiž tělo u pušky, po vystřílení asi třech zásobníků.
Reklamace nebyla uznána, tak jsem si koupil novou pušku.


26 kvě 2011, 10:41
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 16 kvě 2011, 12:31
Příspěvky: 24
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
wotrava píše:
Čau, měl bych nějaké náhradní díly na SVD, kdyby měl někdo zájem.
Kontakt: wotrava@seznam.cz
Prasklo mi to tiž tělo u pušky, po vystřílení asi třech zásobníků.
Reklamace nebyla uznána, tak jsem si koupil novou pušku.



Koupim hopovou komoru, už napsal mail :-)


26 kvě 2011, 14:12
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
Pánové, toto sem nepatří. Původní příspěvek jsem nechal, protože to může spoustě lidí pomoci, ale kšefty si řešte přes PM nebo jiné komunikační kanály.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


26 kvě 2011, 14:19
Profil ICQ
Rotný
Rotný

Registrován: 16 kvě 2011, 12:31
Příspěvky: 24
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
Griffon píše:
Pánové, toto sem nepatří. Původní příspěvek jsem nechal, protože to může spoustě lidí pomoci, ale kšefty si řešte přes PM nebo jiné komunikační kanály.



OK, smaž vsůvku, ale chlapi, co o ni máte zájem, ověřte si, jestli vám nebude plivat taky 2 gule ;-)...

omlouvám se... reagoval jen proto, protože dělám experimentálně úpravy na své komoře... reagoval proto, gdyby se mi to nepovedlo.... omlouvám se... ale ještě jedna úprava a budu vědět výsledky...pokud nevyjde, kupuji novou SVD :-(

jinak jsem se bavil se šéfem z http://eagleguns.cz pane Bartou, a ten mi sdělil, že mají dva zdroje a zatím nic.... tzn. pravděpodobně chybná serie... né zakázka!!!!! A nebo to nikdo nereklamuje... nevím... je to divné.... ale první úpravy jdou dobrým směrem.... :-)


26 kvě 2011, 21:44
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 10 led 2010, 20:51
Příspěvky: 9
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
Tak na tu úpravu komory sem zvědav! Ať se daří :-)


27 kvě 2011, 09:42
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2011, 08:39
Příspěvky: 183
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
Zdar.
Ja mám v SVD-čku nainštalovaný H-prítlačný valček. Chcelo to pohrať sa s jeho šírkou a obrúsiť ho aby dokázal prepadnúť cez elipsovitý otvor v hop komore - ten otvor na ktorý tlačí skrutka na štelovanie prítlaku. Valček som vycentroval na stred pomocou dvoch plastových trubičiek omotaných teflon páskou. S výsledkom som zatiaľ veľmi spokojný.

S 0,36g gulami to striela rovno cca 40m ... potom to začne padať - a to som presne potreboval dosiahnúť. Padá to konštantne pri každom výstrele rovnako - takže pri trochu tréningu nadmerovania neni problém trafiť CD-čko na 60m.
S H-prítlačným valčekom je ale štelovanie hopu veľmi citlivé. Ak sa prepískne správny prítlak len o 1/4 otáčky hneď je o 100 fps menej.


02 čer 2011, 11:17
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 27 kvě 2008, 14:37
Příspěvky: 243
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
Nemate nekdo tuseni, zda zacne nejaka firma vyrabet HOP-UP komory? Bohuzel vlastnim tu novou generaci a tam je HOP-UP komora nanic :cry:


06 čer 2011, 18:48
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2011, 08:39
Příspěvky: 183
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
Tá hop up komora je proste celá na hovno - bez ohladu na to aká nová, alebo stará verzia to je. Mechanizmus typu "Jednen šróbik, ku ktoremu je zlý prístup" je debilina. Nechápem jak to mohli tak odfláknuť.
Plánujem to pomerať a navrhnúť novú hop up komoru na princípe Kalacha. Miesta nam na to je dosť, len treba "upraviť" záver. Možno mi to bude vedieť vyrobiť známy na mašine.

Inak si myslím že tak rýchlo nebude žiadna firma ponúkať nový hop-up, lebo to vyžaduje zásah do záveru a kopírovať systém toho pôvodného by bola chujovina. Ideálne by bolo keby to začnú vyrábať a predávať ako set Komora + Záver.


07 čer 2011, 09:44
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 20 kvě 2011, 13:33
Příspěvky: 6
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
to je pravda! SVD je odfláknutý kus železa, jediné pěkné je vnější zpracování. jinak stím sou furt problémy. ted sem opravil problém s vypadáváním kuliček a když to člověk opraví začne mu zas každá kulička lítat uplně jinak. už na to nemám nervy. nevíte čím muže být že mi prostě každá kulička líta uplně jinak? hlaveň čistá, kule čisté ale stejně to dělá bordel!


07 čer 2011, 17:13
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 16 kvě 2011, 12:31
Příspěvky: 24
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
jardaball píše:
to je pravda! SVD je odfláknutý kus železa, jediné pěkné je vnější zpracování. jinak stím sou furt problémy. ted sem opravil problém s vypadáváním kuliček a když to člověk opraví začne mu zas každá kulička lítat uplně jinak. už na to nemám nervy. nevíte čím muže být že mi prostě každá kulička líta uplně jinak? hlaveň čistá, kule čisté ale stejně to dělá bordel!



Je to přítlakem přes toho gumového lulina... udělal úpravu jako ALTERNATiVA, jen nedal H váleček ale udělal, svůj, a vypadá to snad dobře, zkoušel jen jednou, musím více otestovat... jinak na úpravu přítlaku na gumu jsem už taky přemýšlel, na způsob MB01, tu měl před tím a s novou komorou to byla nádhera...
No jinak prohloubil komoru, a jede to i bez omotání páskou, jen v amaterských podmínkách to není ideální...
Jinak ten závěr by asi taky potřeboval úpravu... kuwa... je to na houby...


07 čer 2011, 19:03
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2011, 08:39
Příspěvky: 183
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
jardaball: Klídek ... to prejde :D Každý vlastník sofťáckej sniperky musí byť tak trochu "alchimista". Je to na dlhé nastavovanie, prerábanie a skúšanie (systém pokus - omyl je fajn :) ). Nakoniec to nejako vyriešiš a po prvom zásahu nepriateľa na väčšiu vzdialenosť ju budeš opäť milovať tak ako pre tým.

Je tu niekto ochotný, kto by pomeral tú hop komoru presnou šublerou (aspoň na 0,1mm)? Chcem dať vyrobiť prototyp novej, ale nechcem sa odrážať len tej mojej pôvodnej... aby sa nestalo že okopírujem nejaký vadný rozmer.


08 čer 2011, 12:56
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 20 kvě 2011, 13:33
Příspěvky: 6
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
já sem měl kdysi L96 klasika s lehčím upgrade vzduchotechniky a trchu silnější pérko a byl sem moc spokojen, střílela pokážde stejně a natahovalo se to uplně easy. když to porovnám ted s SVD, tak se mi chce zvracet.


08 čer 2011, 13:32
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 10 dub 2011, 14:17
Příspěvky: 50
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
Můžu mít dotaz ohledně popruhu? http://www.armymarket.cz/takticky-popru ... a-ca-d1427 Je sice pro AK, ale na SVD by měl také pasovat ne? Nebude případně nějak moc krátký? :)


08 čer 2011, 20:46
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 16 kvě 2011, 12:31
Příspěvky: 24
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
jardaball píše:
já sem měl kdysi L96 klasika s lehčím upgrade vzduchotechniky a trchu silnější pérko a byl sem moc spokojen, střílela pokážde stejně a natahovalo se to uplně easy. když to porovnám ted s SVD, tak se mi chce zvracet.



Bohužel stejný případ... měl na ní tlumič, takže delší hlaveň a malý UP, jediné co se mi nelíbilo bylo natahování... střetl jsem se s borcem s manual SVD, dvě snipy naproti sobě, to byl mazec, ale vyhrála jeho rychlost, nemusel natahovat nejdříve nahoru a pak k sobě.... proto šel do SVD... ale zdá se mi, že i závěr je facku posunutý dolů... drhne mi vespod o komoru.... :-/. Musíme apelovat na české výrobce... volat, psát uhánět....


09 čer 2011, 11:59
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2011, 08:39
Příspěvky: 183
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
Myslím že nakoľko je v SVD aeg-čková pružina tak vždy bude na natiahnutie potrebná trošku väčšia sila ako pri štandardných sniperkových pružinách s obdobným. Výhoda je zase to že to netreba najprv otočiť hore a ťahať a aj dráha naťahovania je pri SVD kratšia.

Ja som sa snažil čo najviac zjednodušiť naťahovanie tak, že som "koľajničku" v ktorej chodí záver a stičné plochy záveru vybrúsil od farby - postupne po najjemnejší brúsny papier (vlastne celý záver som vybrúsil do strieborna). Namontoval som si na neho pohodlné madlo, takže sa dá naťahovať všetkými 4-mi prstami.


10 čer 2011, 07:27
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 12 čer 2011, 22:08
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
Hele lidi muzete mi rict jestli ma ceu kupovat si http://www.airsoftmorava.cz/index.php?_ ... ead_review ? x)


12 čer 2011, 22:14
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
Gorig píše:
Hele lidi muzete mi rict jestli ma ceu kupovat si http://www.airsoftmorava.cz/index.php?_ ... ead_review ? x)


Řekne ti to toto téma, stačí nebýt líný a číst...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


12 čer 2011, 22:25
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
Gorig píše:
Hele lidi muzete mi rict jestli ma ceu kupovat si http://www.airsoftmorava.cz/index.php?_ ... ead_review ? x)

Se mi zdáš ne? Si to tu pročti názorů je tu dost 15 minut a už na sebe vztahuje pozornost.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


12 čer 2011, 22:27
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 12 čer 2011, 22:08
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
x) ok ok jen sem si nebyl jist jestli se bavite primo o tyhle


13 čer 2011, 11:36
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 12 čer 2011, 22:08
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
a vzhledem k tomu ze s airsoftem zacinam tak tomu moc nerozumim , takze nerozumim vsemu co tu pisete


13 čer 2011, 11:42
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 16 kvě 2011, 12:31
Příspěvky: 24
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
Gorig píše:
a vzhledem k tomu ze s airsoftem zacinam tak tomu moc nerozumim , takze nerozumim vsemu co tu pisete



No zavolej tam nejdříve a zeptej se, jestli nemá problés podáváním 2 kuliček najednou, případně ať ti ten kus vyzkouší, poznájí to hned, stačí několikrát natáhnout a vystřelit, a při natáhnutí se podívat, jestli se tam nesere druhá kulička. Tak budeš mít jistotu.


13 čer 2011, 12:43
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 16 kvě 2011, 12:31
Příspěvky: 24
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
Gorig píše:
x) ok ok jen sem si nebyl jist jestli se bavite primo o tyhle



No vzhedem k tomu, že se fórum nazývá SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!, tak se těžko budem bavit o vrtulníkách ;-). Jinak je to individuální u každé zbraně, protože jaždý kus je originál :-D. Takže záleží, jestli mají na skladě zrovna tuhle vadnou serii...


13 čer 2011, 12:46
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
homer028 píše:
Gorig píše:
a vzhledem k tomu ze s airsoftem zacinam tak tomu moc nerozumim , takze nerozumim vsemu co tu pisete



No zavolej tam nejdříve a zeptej se, jestli nemá problés podáváním 2 kuliček najednou, případně ať ti ten kus vyzkouší, poznájí to hned, stačí několikrát natáhnout a vystřelit, a při natáhnutí se podívat, jestli se tam nesere druhá kulička. Tak budeš mít jistotu.


To to teda bude jistota, tovíš prodejce mu určitě řekne, že má na skladě blbý kvéry a ať si to nekupuje...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


13 čer 2011, 13:53
Profil ICQ
Svobodník
Svobodník

Registrován: 12 čer 2011, 22:08
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
Ok dik.


13 čer 2011, 14:37
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2011, 08:39
Příspěvky: 183
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
Mám pár jednoduchých typov na spevnenie tela a hlavne. Vytáčalo ma že po pár akciách som cítil vôlu medzi hlavňou a telom. Na svedomí to mali zapustené čínske šróby z hovna a blata.Používam síce kvalitné imbusové kĺúče Wurth, ale aj tak sa skrutky po niekokatích cykloch rozoberania a skladania strhali.

Taktiež som vyvŕtal dieru a narezal nový závít zo spodu tela.

Obrázek

Do dielu hop-up komory som som vyvŕtal väčší otvor na mieste kde dosadá nová skrutka.

Obrázek

Tým pádom šrob netlečí na tento diel (o to sa starajú dva pôvodné šróby) ale prechádza ním a tlačí na vonkajšiu hlaveň.
Obrázek
Obrázek

Šróby som použil M4 s "normálnou" veľkou hlavičkou na 4-ku imbusák. Neznášam zapustené šróbý malých priemerov tam kde nejsu treba. V pôvodnom plastovom predpažbí je dosť miesta na šróby s veľkou hlavičkou (neviem ako je to s drevom).


Nekvalitný "červíček" M3 ma sklamal aj pri uchytení valca o záver. Nech som sa snažil ako blbec, vždy sa po niekolkých výstreloch "zatĺkol" valec s hlavou hlbšie do záveru.
Poriešil to znova väčší závit a nový šrób + pre istou ešte jeden na opačnej strane ( tentokrát zapustený )
Obrázek


Ešte jedna vec, ktorá na mojom kuse pušky zlepšila výsledky. Jednoducho povoliť (odstrániť) malú skrutku, ktorá ako jedniá spája dva diely (modré) hop-up komory.

Obrázek

Tým som docielil to, že celá vnútorná hlaveň "pláva" a je tlačená O-krúžkom, ktorý je medzi dvoma dielmi smerom k tryske. Zároveň to tlmí náraz záveru a hlavy o komoru (pri naťahovaní). Na mojom kuse to stabilizovalo úsťovú rýchlosť - akýkoľvek počet rán vystrelím do meráka, vždy je rýchlosť rovnaká (v rozmedzí +-3fps). Pred tým (pri spojených dieloch šróbom) mi kolísala úsťovka +-30 fps.
Rozmýšlal som aký ma O-krúžok pôvodne význam ... keď veškeré tesnenie sa odohráva medzi hop-up gumov a tryskov.


13 čer 2011, 21:30
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 16 kvě 2011, 12:31
Příspěvky: 24
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
Trochu nerozumím této pasáži:

"Tým som docielil to, že celá vnútorná hlaveň "pláva" a je tlačená O-krúžkom, ktorý je medzi dvoma dielmi smerom k tryske. Zároveň to tlmí náraz záveru a hlavy o komoru (pri naťahovaní). Na mojom kuse to stabilizovalo úsťovú rýchlosť - akýkoľvek počet rán vystrelím do meráka, vždy je rýchlosť rovnaká (v rozmedzí +-3fps). Pred tým (pri spojených dieloch šróbom) mi kolísala úsťovka +-30 fps.
Rozmýšlal som aký ma O-krúžok pôvodne význam ... keď veškeré tesnenie sa odohráva medzi hop-up gumov a tryskov."

Při natahování se tam přece nic tlumit nemusí,ne? A ten O-kroužek myslíš ten kovový nebo tu gumu mezi kusy?

to musis citovat tak dlouhy prispevek? fakt se nad iteligenci nekterych jedincu pozastavuji. smazano.
jeff


14 čer 2011, 18:34
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2011, 08:39
Příspěvky: 183
Nový příspěvek Re: SVD dragunov! PŘESNÁ REPLIKA!
No ... O-krúžok myslím samozrejme gumový (je tam aj iný?). Tlmiť sa pri naťahovaní síce nič nemusí - ale myslím že to neni na škodu.

Ja sa snažím záver držať v oboch smeroch (aj pri naťahovaní aj pri pohybe do predu) až kým nedosadne tryska na doraz dnu, ale keď sa dostanem do nejakej adrenalinovejšej prestrelky tak záver len natiahnem a pustím (neni čas :)) - Záver zatlačí dopredu pružina a nakolko je dosť ťažký sú to docela slušné šupy do hop komory. Možno je to blbosť ale ja mám rozhodne lepší pocit, keď tú energiu absorbuje ten gumený krúžok.


Otázka: Dočítal som sa že by mal existovať CNC valec s hlavou pre SVD. Snažil som sa hladať, zatial márne. Bol by som vďačný keby mi niekto hodí link - ak sa také niečo dá zohnať. Ďakujem


14 čer 2011, 22:20
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 1926 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 65  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz