Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 13:29




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 USMC Marpat blůza 
Autor Zpráva
Rotný
Rotný

Registrován: 31 kvě 2011, 13:10
Příspěvky: 21
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Nový příspěvek USMC Marpat blůza
Zdravím nevím jak jse tato blůza http://www.us-army.cz/2970,usmc-marpat- ... -frog.html někde jsem četl že se jí říká taktická košile ale to asi nebude správně.Jinak bych chtěl vědět jestly se také vyrabí v Marpat Woodland nikde jsem jí v Marpat Woodland zatím nevyděl.díky za odpověď.


06 čer 2011, 21:03
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: USMC Marpat blůza
mam za to že se to označuje jako " Combat Shirt " .. vim že jí maj na ebairsoft.com ale to ti asi moc nepomůže


06 čer 2011, 21:07
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 31 kvě 2011, 13:10
Příspěvky: 21
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Nový příspěvek Re: USMC Marpat blůza
jj ale potřeboval bych ji v Marpat Woodland ale to se asi ani nedělá.Nebo možná dělá ale na žadným Mariňákovy jsem jí ve Marpat Woodland nevyděl.


06 čer 2011, 21:08
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: USMC Marpat blůza
Na EB jí právě měli/mají i ve wdl marpatu, ale je to samozřejmě kopča.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


06 čer 2011, 21:12
Profil ICQ
Major
Major

Registrován: 28 srp 2010, 16:32
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: USMC Marpat blůza
No já mám pocit, že žádný FROGy se v MARPAT wdl nedělaj...


06 čer 2011, 21:12
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: USMC Marpat blůza
hele a když si jí na žádnym mariňákovi neviděl, tak proč si jí kupuješ ?


06 čer 2011, 21:13
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 31 kvě 2011, 13:10
Příspěvky: 21
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Nový příspěvek Re: USMC Marpat blůza
Copak jsem psal že si jí kupuju já jsem se jen ptal jestly jí taky vyraběj v daným maskování.a tím jsem myslel original ne žadnej MilTec a pod.... :D a tím že sem jí nevyděl na žadným Mariňákovi mě napadlo proto protože se většinou používá Marpat Desert než Marpat Woodlan kvuli poušti tak jen jsem se ptal jestly ji dělaj pro USMC i v rom lesním vzoru :)


Naposledy upravil Sam7 dne 06 čer 2011, 21:19, celkově upraveno 1



06 čer 2011, 21:15
Profil
Major
Major

Registrován: 28 srp 2010, 16:32
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: USMC Marpat blůza
Vzhledem k tomu, že FROGy jsou udělaný primárně jako ochrana proti IED a různým nástrahám v A-Stánu apod., si myslim, že se dělají opravdu jen v desert marpatu...
http://en.wikipedia.org/wiki/Flame_Resi ... ional_Gear


06 čer 2011, 21:17
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 31 kvě 2011, 13:10
Příspěvky: 21
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Nový příspěvek Re: USMC Marpat blůza
Díky a ta kukla patří k tomu nebo je odělená :)


06 čer 2011, 21:22
Profil
Moderátor
Moderátor

Registrován: 02 kvě 2009, 19:10
Příspěvky: 944
Nový příspěvek Re: USMC Marpat blůza
bylo by dobré si to přečíst to, co je napsáne na wiki

_________________
" Až dojde na kontakt, tak je jedno jestli ti to lítá metr nahoru nebo doprava, hlavně že to lítá dopředu"


06 čer 2011, 23:31
Profil
Major
Major

Registrován: 28 srp 2010, 16:32
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: USMC Marpat blůza
Sam7 píše:
Díky a ta kukla patří k tomu nebo je odělená :)

Tak si to přečti, je to tam napsaný. A určitě to vyráběj jen v desert MARPAtu, viz. můj minulej příspěvek, a kdyby to přece jen vyráběli ve woodlandu, tak to určitě nenajdeš nikde na internetu, protože pokud vim, tak neni místo, kde by to fasovali/potřebovali.


07 čer 2011, 16:28
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 25 úno 2009, 08:30
Příspěvky: 338
Nový příspěvek Re: USMC Marpat blůza
V marpatu se to nedělá protože to zatím není potřeba. FROG je zkratka Flame Ressistance Organizational Gear a je to "rodina" oblečení který je nehořlavý. Patří tam termoprádlo lvl1(slaboučký termo triko a spodky) a 2 (často pod názvem grid fleece)Jsou dva druhy grid fleece liší se generací a právě tím zda jsou z rodiny FROG či ne. Generace jsou odlišeny barvay TAN a CB přičemž CB je novější. Dále do rodiny FROG patří balaclavy (kukly). Balaclavy jsou celkem 3 druhy (šedá a žlutá, přičemž žlutá se ještě dělí na lehkou a "těžkou" neboli midweight). Těžká se pozná tak že má zelenou vložku vevnitř a je určená do chladnějšího počasí. Barvy se liší generacemi. Šedý byly uplně první balaclavy, žlutý jsou dneska. dál tam patří rukavice MaxGrip od Camelbak. Nemusím tu zmiňovat comabt shirt + kalhoty který jsi postoval uplně jako první odkaz. Pokud chceš koupit origo tak jediný origo firmy jsou Crye Precison, Defender M a Propper International (vždycky ale na štítku bude že látka je od Crye Precision protože to je jedniá firma která vymyslela FROG složení látky a má na něj patent).


jen pro zajímavost USMC bude v letošním roce fasovat IWCS (Inclement weather combat system). Je to něco mezi FROG a combat desert jacket. Je to určený do chladnýho počasí, je to goretexový a nehořlavý. První kusy se už dají najít na ebay ve velikosti S a M za cca 110-130 USD. USMC je má začít fasovat teť v létě.

Obrázek v rozlišení 2011x2800:
Kód:
http://soldiersystems.net/blog1/wp-content/uploads/2010/09/IWCS.jpg


více info o IWCS zde:
Kód:
http://soldiersystems.net/2010/04/02/usmc-inclement-weather-combat-shirt-features-tencate-fabrics/


10 čer 2011, 20:00
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz