Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 07:52




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 136 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Výběr sekundárky pro pokročilého 
Autor Zpráva
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
pistole na AAA baterky snad nejsou AEP ne ?


16 kvě 2011, 15:16
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 01 bře 2009, 01:09
Příspěvky: 400
Bydliště: H.Týn / Holýšov
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
loco99 píše:
pistole na AAA baterky snad nejsou AEP ne ?


"Automatic Electric Pistol" takže jsou dammit

_________________
"vždy očekávej to nejhorší a pak už můžeš být jen mile překvapen"
TM vz.61 manuál
APS ASR 110 "Unicorn" ......prostě další M4 přestavěná na DMR
Obrázek


16 kvě 2011, 18:52
Profil ICQ
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
keldy no nekecej, ale jinejm AEP se teda nerovnaj, všechny na baterky střílej na polovičně co ty AEP


16 kvě 2011, 19:10
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 20 úno 2011, 10:48
Příspěvky: 63
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
Tie srandy na AAA baterky niesu AEP ale hracky. V japonsku sa to predava od 10 rokov, zatial co klasicke aep maju vekovu hranicu ako tu.

_________________
http://bodo.minitroopers.com


16 kvě 2011, 20:23
Profil
Četař
Četař

Registrován: 12 kvě 2011, 10:45
Příspěvky: 16
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
Heh, AEP, no nevim, když tam dáte nějakou externí lipolku, tak vám to aspoň posype, ale jinak "NA CO ZBRAŇ" (ale popravdě jednou mě kámoš dokonce dostal takovou tou čínskou šitkou na tužkovky, to jsem se styděl, protože to podle mě není ani zbraň)

já se vůbec divím že tolik lidí baží po as. pistoli, jako je to pěkné kdysi jsem měl KSC havy weight beretu a bylo to super, ale taky časem problémy. Věřím že ta bereta od KJW je dobrá viděl jsem nějaké testy, možná bych si ji taky koupil (jedině asi CO2) protože bomby jsou v zásobníku (žádné plnění zapalovačů - jak tomu říkám), a člověk s více zásobníky..... a dá ty bombicky v poho do sunky v případě nějakého přesunu atd. Teploty+ a výkon,...

_________________
Ono někdy není důležité jak vám zbraně střílejí, hlavně že nějak. A když už vůbec, vždy je prostor pro gumový nůž.


26 kvě 2011, 13:47
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 01 kvě 2009, 11:51
Příspěvky: 135
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
Reknu to narovinu, jakakoliv sekundarka ve forme pistole je IMHO k nicemu. Vsichni o tom sice furt mluvi, jak je to bezva, sem tam nekdo i nosi pistoli, ale jeste nikoho jsem nikde nevidel, ze by ji pouzil. Ani tehdy, kdyz se nekomu, primo v boji, pokazila AEG, protoze s pistoli by se stejne nechytal...


26 kvě 2011, 15:17
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 01 bře 2009, 01:09
Příspěvky: 400
Bydliště: H.Týn / Holýšov
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
barák, malá vzdálenost všeobecně nerad napaluju lidi 170-tkou brkem atd .... a i když jsem měl aeg tak to bylo podobné ...byly akce kde jsem měl všechny zásahy z sekundárky

_________________
"vždy očekávej to nejhorší a pak už můžeš být jen mile překvapen"
TM vz.61 manuál
APS ASR 110 "Unicorn" ......prostě další M4 přestavěná na DMR
Obrázek


26 kvě 2011, 15:48
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
takze co se tyce Stti tak mam doma Berettu 92F starou mozna 10 let. dodnes funguje, zasobaky drzi akorat uletela pojistka a moc dobre uz nehopuje. nicmene, kdyby prisel nejaky kamos ze chce vyzkouset soft tak by s ni mohl vklidu hrat.

aep - to jsem videl v akci jednou a moc me to nepresvedcilo, ta ustovka je opravdu mala. hodi se to do baraku. ale uz jsem potkal frajera ktery behal se skorpem po lese jako primarkou.

plynovka a ustovka - zalezi jaka, ale daji se sehnat i upgrady na pistole. kolega ma Highcapu extreme s ustovkou 140 ms a kadenci asi 30bb/s - to je teprve peklo :-)

niky79 píše:
Reknu to narovinu, jakakoliv sekundarka ve forme pistole je IMHO k nicemu. Vsichni o tom sice furt mluvi, jak je to bezva, sem tam nekdo i nosi pistoli, ale jeste nikoho jsem nikde nevidel, ze by ji pouzil. Ani tehdy, kdyz se nekomu, primo v boji, pokazila AEG, protoze s pistoli by se stejne nechytal...


budu oponovat a rikat ze neni. Zkus si nekdy zajit na CQB a vem si do ruky M24 s ustovkou 180 m/s - co by ti asi tak rekli :-) co se tyce baraku, tak vytahuju pistoli velice casto, protoze je proste mnohem kompaktnejsi a rychlejsi, ale musi s tim clovek umet strilet. tady rad pouzivam svou pistoli (TM MK23 NBB) v noci spolecne s tlumicem :-) taky fajn kombinace :-)


26 kvě 2011, 15:51
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 01 kvě 2009, 11:51
Příspěvky: 135
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
"budu oponovat a rikat ze neni. Zkus si nekdy zajit na CQB a vem si do ruky M24 s ustovkou 180 m/s - co by ti asi tak rekl"

Takovy clovek do baraku neleze a samozrejme on sam je s tim srozumen :) Ja netvrdim, ze u vsech to bude stejne, jen jsem psal, jak to vidim kolem sebe na akcich :)


27 kvě 2011, 06:32
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 05 dub 2009, 15:48
Příspěvky: 558
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
Moje zkušenosti s plynovkami GreenGas. Mám druhým rokem GBB KJW KP-05 (STTi) po 700 ranách výměna "čehosi" v servisu BAS. Asi něco v závěru, jelikož se často zasekl a plyn mi po 1-2 ranách unikl do éteru. Ten závěr se nedovřel ... nevím, čím to bylo. Prý však běžné. Od opravy šlape jak po másle, zatím ... Výkon krásných a změřených, na vlastním chronometru, 315 FPS :smile:

Pak mám GNB od SRC v plastu, replika Mauser HSc. Sice nemá blowback, ale nádržka na plyn v zásobníkové šachtě nakrmí 3x 10-ranný zásobník. Podle mě to je rychlejší než AEP, před jehož střelou na určité vzdálenosti fakt uhnu ... na mě je AEP moc pomalé, dobré tak z bezprostřední blízkosti.

Výhoda Mauser HSc je podle mě celokovový vnitřek včetně spouště a poměrně slušný výkon, naměřil jsem 264 FPS. Neříkám, že s tím hraju neustále, ale pro některé "simulační" akce se mi to hodí. Nosím ji totiž občas skrytě v kotníkovém pouzdru. Koupil jsem v Anareusu s 2 letou zárukou :wink: (kdyby prý časem netěsnila nebo cokoliv mám přijít - opraví, vyřeší). Stále platí záruka 2 roky a akční cena 400 Kč. Viz http://anareus.cz/detail.php?id=2304

_________________
LCpl. Freeman G.
4th Recon Bn. USMC
2006-2007 Reenacted
(Finished 2013)

Můj Airsoft MEGAVÝPRODEJ na Rajčeti
Prodej vlastních airsoft přebytků již od 10 Kč


27 kvě 2011, 08:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Četař
Četař

Registrován: 20 srp 2010, 03:29
Příspěvky: 19
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
nesúhlasím s tým, že by bola sekundárka k ničomu, ja osobne ju mám stále pri sebe keď idem do boja, pri poruche aeg som už párkrát hral so sekundárkou ako primárkou, je to proste o zvyku a o konkrétnej zbrani.... ja som ten koho Vanhauten spomína s hi-capou X-treme. Vačšina sekundárok v dnešnej dobe podáva výkon ako aeg TM v základe, pokiaľ je zbraň správne premazávaná so správnymi prostriedkami, tak je dokonca aj presná, ja nemám problém s mojou hi-capou trafiť na 40-50 m terč o veľkosti 10x10cm, ale používam 0.3-ky.....


27 kvě 2011, 08:34
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
Co se týče plynovek, v řadě případů pomůže doladění a správné promazání.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


27 kvě 2011, 08:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 05 dub 2009, 15:48
Příspěvky: 558
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
Souhlasím. Využiji omezeně, ale přesto ANO - VYUŽIJI. Situace, kde se mi hodila ... trénink slaňování se střelbou a likvidace cílů přes okno (prostě, mám jen jednu ruku volnou), dobývání baráku pomocí žebříku (během akce, s AEG to jde fakt blbě, pokud jdu první), v CQB jasná páka - se 130 do baráku od jisté doby nechodím (prosím, nekomentovat, nechci na to vzpomínat :( ), prohledávání vozidla a "mrtvých" osob na mil-sim (se dlouhou je v osobáku blbá manipulace), někdy jako zdravotník jednou rukou ošetřiji, druhou mám připravenou na zvednutí sekundárky (zpravidla ji položím vedle zraněného, aby byla dráha tasení a manipulace co nejkratší) Lehký trénink např. na 3 hodky v nedalekém lese - se svoji KP-05 jsem se vyrovnal SMGčkům se 100-110 m/s. 2 zásobníky po 28 rannách, mířenka a šlo to hezky s parťákem s dlouhou AEG.

Je jasný, že na akci, kde mám spolehlivé AEG s M130 a dostatek zásobníků, tak většinou sekundárku tahám jen na stehně a odírám si ji během plazení :lol: . Proto už neplním 2 plné zásobníky, ale jen jeden a to jen poloviční kapacitou. Ono, když přijde na řadu sekundárka, tak proti silným AEG jsem toho sám nikdy moc nezvládl, hlavně proti dávce je to na prd.

Čili, zvaž, jakým směrem se tvoje hraní airsoftu bude ubírat a jaké akce podnikneš. :wink:

_________________
LCpl. Freeman G.
4th Recon Bn. USMC
2006-2007 Reenacted
(Finished 2013)

Můj Airsoft MEGAVÝPRODEJ na Rajčeti
Prodej vlastních airsoft přebytků již od 10 Kč


27 kvě 2011, 08:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 17 úno 2011, 16:57
Příspěvky: 229
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
Lesman píše:
Citace:
Pak mám GNB od SRC v plastu, replika Mauser HSc. Sice nemá blowback, ale nádržka na plyn v zásobníkové šachtě nakrmí 3x 10-ranný zásobník. Podle mě to je rychlejší než AEP, před jehož střelou na určité vzdálenosti fakt uhnu ... na mě je AEP moc pomalé, dobré tak z bezprostřední blízkosti.


Není to ta pistole z druhé světové války. A jak by jsi ji celkově zhodnotil, když je tak levná? Slyšel jsem doporučení na CO2, máš nějakou CO2 zbraň?


Na CO2 bych doporučil CZ 75 CO2 od ASG.

_________________
“Semper Fidelis”
NAVY SEAls team. 54/sx/NST-6: Jednotku napodobujeme podle sebe,protože jsme si ji upravili.
Elvis z Prahy:Chytří érsoftpražáci nesimulujou pouštní jednotky


27 kvě 2011, 09:10
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
-ROOKiE- píše:
Ono, když přijde na řadu sekundárka, tak proti silným AEG jsem toho sám nikdy moc nezvládl, hlavně proti dávce je to na prd.:wink:


Tak potom jedině krasavici co dávkou odpoví taky :O) nebo zrychlit prst. Ale nesmí býti moc daleko. Ale to už asi nebude za ty peníze.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


27 kvě 2011, 09:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 05 dub 2009, 15:48
Příspěvky: 558
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
Plánoval jsem recenzi na tuto zbraň, už jsem vystřílel tak 500 ran. Převážně po holubech, kteří mi "se*ou" na satelit, a pak mi rezne konstrukce (žíravé kys.). Prostě panelák ... (kdyby někdo protestoval, mám to dohodnuté s vyššími místy ;-) )

Mauser HSc je sice WW2 zbraň, ale Walther PPK také a používá se dodnes. Není to sice vojenská zbraň v pravém slova smyslu, ale šlo mi o nízkou váhu a malé rozměry, jelikož někdy na akci "můžu být agentem nějaké tajné služby". Vím, zní to divně, ale mám rád i LARP.

Celkové hodnocení - za málo peněz hodně muziky. Výkon, záruka, pro mě levný provoz, kule 0,20g, lítá to do 30 m přesně (efektivní dostřel), 10 ran stačí na nečekaný a zákeřný útok :-D. Konstrukce z plastu bytelná, matový povrch, příjemné na omak, žádné leštěné ABS, vejde se do MOLLE sumky na zásobník M4/M16. Asi to má minimum tzv. kurvítek tj. součástek, které se rozbijí. Pojistka jde zlehka a funguje - blokace spouště. Nemá hop-up, ale není nutný, výkon tahá jen plyn, hlaveň hliník. Uvažuji, že si na to vymyslím funkční nasaditelný tlumič. Hluk dělá jen expanze plynu, a tu dokážu utlumit. Jemné cvaknutí je při tlumení normál, taky v reálu cvaká závěr. Zásobník není reálný, jen úzký pro 10 kuliček. Musí se nejdřív naplnit kuličkama a pak zasunout do zbraně. Když se zasune pomalu, kuličky vyskákají přes spoušták ven. Nádržka na plyn vydrží cca 30 ran.Nezaznamenal jsem žádnou závadu ani ucpání kule v hlavni. Na moje účely dostatečné, vědět to dřív, asi si blow-back KP-05 nepořídím, ale to byla spíš srdcová záležitost.

Moje zkušenost s CO2. Pro mě to je drahé. Představa, že si na akci s CO2 nevystřelím a pak celou bombičku po akci vystřílím jen tak, se mi nelíbí. Když teda bombička vydrží více ran nad kapacitu zásobníku. GreenGas si můžu dávkovat sám podle potřeby a umím si ho sehnat výhodně :wink: Je to vlastně propan stlačený pod vyšším tlakem než je plyn v zapalovačích. Samozřejmně bez přímesí jako PTFE (teflon) nebo silikonového oleje, ale to doženu mazáním. Konečně se mi ta chemie, co studuju hodí i mimo školu. Ano, CO2 je výkonejší (bylo to super při půjčení Glocku 17), ale mám zkušenosti, že po delší době "vymrzne" hop-up gumička a přestane hop-ovat. CO2 snad vydrží o něco nižší teploty než GreenGas než začne kapalnět a tzv. vyteče ze zásobníku. Ale ne dramaticky, asi jen o 5 °C. Aby to střílelo, musí plyn při určité teplotě expandovat. Takže mám zkušenosti, že nad 15°C si zahraju s GreenGasem a nad 10 °C s CO2. Možná má někdo jiné zkušenosti. :wink:

_________________
LCpl. Freeman G.
4th Recon Bn. USMC
2006-2007 Reenacted
(Finished 2013)

Můj Airsoft MEGAVÝPRODEJ na Rajčeti
Prodej vlastních airsoft přebytků již od 10 Kč


27 kvě 2011, 09:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 05 dub 2009, 15:48
Příspěvky: 558
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
Jenže ta recenze by byla dvousečná :lol: Ještě jsem HSc na akci u nikoho jiného kromě mě neviděl, ale měli pěkný sub-compact Glock 27 a ten se dá pořídit v GBB verzi s plastovým závěrem s dekorační slevou za 1172 Kč viz http://airsoftshop.cz/product_info.php? ... cts_id=332 ALE ! Je to plast GBB, takže je v závěru pnutí jak prase a časem to všechno prostě povolí, a pár plastových GBB plynovek už jsem viděl, jak se jim rozšklebily závěry, vznikly malé výdutě atp. výsledkem bylo, že závěr se sekal, plyn unikal nebo to netěsnilo. Prostě více tzv. kurvítek. Výkon má ten Glock 27 jako ten Mauser HSc, ale cenu má skoro 3x vyšší a zbraň je to mnohem širší a těžší, což už není tak na kotníku příjemné a hlavně je to více nápadné.

Pokud udělám recenzi, tak si myslím, že se jich bude objevovat více a více ... to raději poradím někomu v soukromí, než to dělat hromadně. Nevím, třeba bude dlouhá zima a já se budu nudit. Momentálně chci více hrát venku než klepat písmenka a fotky na web :wink: Ale časem se na našem webu určitě objeví nové recenze a hlavně porovnání GNB, GBB a AEP. V týmu máme vše, AEP Glock 17 od CYMA, ale to je pro mě plivátko. To samé, ne-li více zvládne kvalitní manuál. Mauser HSc je sice "hračka", ale zvládá střílet několik ran za sebou. Prostě lepší manuál.

GreenGas nedoporučuji vypouštět přes ventilky na zásobníku. Raději s kuličkami vystřílet z pistole. Hrozí jinak podchlazení až vymrznutí těsnění v zásobníku, ty pak ztvrdnou, zkřehnou a již netěsní. Pak je nutná výměna. Občas to sice v nouzi nevadí, ale často to nedoporučuji dělat.

Ohledně CO2. Pistoli jsem nevlastnil, jen s ní střílel. Měl jsem, a mám za to, že bombička je jednorázová. Jakmile jehla prothrne bombičku, tak ten plyn po stistku spouště se přelévá do zbraně. Automatický ventil v zásobníku ho drží, ale když bombičku vytáhneš, tak CO2 unikne. To je však moje teorie, kdyžtak mě opravte a rád se něco poučím. Vycházím z principu možné funkce.

Navíc nelze nechávat zásobníky stále pod velkým tlakem GreenGasu nebo CO2 - to je pro ně špatný. Mělo by tam být jen malinko plynu, aby vznikal malý tlak zevnitř na těsnění a ty lépe doléhala. Plynu tak na jeden výstřel. Praxe je taková, že po akci pistole vystřílíme a budˇvychytáme ten moment, kdy ho tam je málo nebo vyprázdnime plyn ze zbraně úplně a vstříkneme tam trochu po dobu 0,5s. Jen takový pšouk ...

Něco o plynovkách máme na webu http://taskforce.7x.cz/recenze-zbrani/k ... -kp05.html :smile:

Dodavatele plynu neprozradím, nemůžu. Řekněme, že mám přístup k chemikáliím :lol: Inspiroval jsem se na Youtube a poradili mi v Anareusu.

_________________
LCpl. Freeman G.
4th Recon Bn. USMC
2006-2007 Reenacted
(Finished 2013)

Můj Airsoft MEGAVÝPRODEJ na Rajčeti
Prodej vlastních airsoft přebytků již od 10 Kč


27 kvě 2011, 20:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 20 úno 2011, 10:48
Příspěvky: 63
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
Samozrejme, ked Co2 prerazis, tak ho musis vystrielat.
Zatial co presne ako si pisal, plyn si nadavkujes podla potreby.
Na aktivnejsie pouzivanie zalozky je samozrejme CO2 lepsia volba.

Ide nam leto a s nim vysoke teploty - zaujima ma ako sa bude chovat nadoba s green gasom ked vonku bude okolo 35°C a ja ju budem mat v batohu.
Nehrozi prinajmensom ze sa zvysenym tlakom poskodi tesnenie a plyn bude unikat?

_________________
http://bodo.minitroopers.com


27 kvě 2011, 20:54
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 05 dub 2009, 15:48
Příspěvky: 558
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
Pokud je venku takový hic, nejsem na přímém slunci, ani ta nádoba s GreenGasem. V lese je chladněji, teplota v batohu je nižší než teplota vzduchu v lese (pokud je na mých zádech a ne někde na mýtině). Batoh je tmavý a pogumovaný zevnitř. Klima je vněm celkem stále. Je to Assault I.
Zažil jsem i krutopařáky a pohoda. Daleko horší byla situace, kdy jsem nádobu nechal v autě v kufru v jezevci (zabalenou v hadrech) a nevím, zda to bylo pařákem nebo následnou pomerně chladnou nocí, ale druhý den byla láhev prázdná. Možné je oboje, v chladu vyteče, v hicu expanduje pryč.

_________________
LCpl. Freeman G.
4th Recon Bn. USMC
2006-2007 Reenacted
(Finished 2013)

Můj Airsoft MEGAVÝPRODEJ na Rajčeti
Prodej vlastních airsoft přebytků již od 10 Kč


27 kvě 2011, 21:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Četař
Četař

Registrován: 12 kvě 2011, 10:45
Příspěvky: 16
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
Ok, trochu komentuji zpátky,
Jak už bylo dřív je pravda, že při larpu bych jako velitel frakce, čety, nebo i družstva vystačil s pistolí (myslím plynovku ty aep ... viz výše). Během některých nočních útrap na LARPU jsem si říkal že si ji i koupím.

Ale mám domam AK a mp5, když se mi pos..re AK tak si vezmu empici a naopak, do baráku mpici, jako medik si vezmu taky mpici, tak proč bych měl ještě tahat ten další kvér na noze. A jelikož jsem ho takhle před lety nosíval a hrozně mě to sr... vím jaké to je. Zároveň však přiznávám, že během LARPU scény typu "co mi za to dáte když vám řeknu tuhle informaci"-vytáhne velitel frakce plynovku s bb a odpoví, tak to stojí za to.

Celkově však jako sekundární zbraň je pistole v reálu nutnost, ale v softu to taková nutnost není. Ale je to hezké :)

_________________
Ono někdy není důležité jak vám zbraně střílejí, hlavně že nějak. A když už vůbec, vždy je prostor pro gumový nůž.


28 kvě 2011, 16:52
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
ondrejicek píše:
Celkově však jako sekundární zbraň je pistole v reálu nutnost


Tak tohle není vůbec pravda, u drtivé většiny pěchotních jednotek se pistole nefasujou a až na výjimky nepoužívají.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


28 kvě 2011, 17:02
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
Nemůže, zničíš těsnění v zásobníku. Ideální je tam nechat trochu plynu.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


29 kvě 2011, 16:36
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
Pokud máš COčko, tak odstraníš bombičku. Nutné (těsnění to potěší) jednou za čas těsnění promazat silikonem - olej.

U GG atd. je mazivo obsažené v samotném plynu. Takže o péči je postaráno při střelbě. Možno je jednou za dlouhý čas pokud se zásobníky válí v regále a jsou v nečinnosti frknout trochu silikonu přes plnící ventil (silikon ve spreji).

Těsnění v případě karambolu lze zakoupit jak v železářství tak ve speciálkách - nutno požadovat pro plynová zařízení. Korunové záležitosti. Jak pro samotný zásobník, tak pro přepouštěcí ventil.

Osobně zásobníky nechávám prázdné, ale pečuji o těsnění a vše OK. Ale jsou používané častěji. V případě nečinnosti je zakonzervuji. Stalo se že v nich byl i plyn po několik dnů a přežili to bez újmy.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


29 kvě 2011, 16:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
Ne, když je jednou proražená, tak jakmile jí vyšroubuješ, tak ti ten plyn uteče.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


29 kvě 2011, 20:57
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
Řešením může být GG, ale člověk občas vyhodí více než pár kaček za bombičku.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


29 kvě 2011, 21:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
Inu jako pokud jí tam necháš pár týdnů, tak ti odrovná těsnění a stejně uteče. A v čem je podle tebe lepší plyn? Možná tak v tom, že pokud si chceš vystřílet jeden zásobník do terče, tak si to odhadneš a nenapustíš plný, ale pokud to člověk má jako sekundárku do boje, tak to vyjde nastejno.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


29 kvě 2011, 22:02
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 12 kvě 2011, 10:45
Příspěvky: 16
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
Lesman píše:
Tak pro mě nejspíš ano, protože sekundárku v našich bojích využiji opravdu málokdy. Leda že bych s ní primárně hrál, což v lese je holá sebevražda.


No tak tady se zase trošku vracíme k tomu proč to mít :)

_________________
Ono někdy není důležité jak vám zbraně střílejí, hlavně že nějak. A když už vůbec, vždy je prostor pro gumový nůž.


30 kvě 2011, 13:57
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
Eh? My všichni víme, že se mluví o záložním kvéru, tady jde o otázku "proč mít záložní kvér, když ho stejně nepoužiju". Jako manuálka je fajn v tom, že za ní dáš pár korun, vydrží ti dlouho, nemusíš se o ní prakticky starat, máš něco v pouzdře a dobrej pocit, že nejsi odkázanej na jedinej kvér. A taky se hodí na manuál akce. Plynovka je v boji rozhodně podstatně užitečnější, máš lepší pocit z ovládání a střelby (u blowbackovky), ale zase její provoz stojí dost práce a peněz.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


01 čer 2011, 15:25
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 20 úno 2011, 10:48
Příspěvky: 63
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
Najlacnejsia Stti za 400 korun...
Plyn si k nej kupis za uz nie tak lacnych 300 korun. Naplnis a zistis ze ti cena takmer celej plynovky pomalicky unika von ventilom...

_________________
http://bodo.minitroopers.com


01 čer 2011, 17:24
Profil
Četař
Četař

Registrován: 12 kvě 2011, 10:45
Příspěvky: 16
Nový příspěvek Re: Výběr sekundárky pro pokročilého
Ono, jestli chceš ušetřit, tak si nekupuj plynovku. Protože levná plynovka se ti bude sr.... a slušnější kvér připlatíš a ještě k tomu uvalíš mraky peněz za plyn.
Abych pravdu řekl, provoz jakýchkoliv zbraní je nákladný.
Aeg nepočítaje časem to jde do desetitisíců. Ale záleží to také na tom jak jsi náročný.

CO se týká pistole abych vrátil vlákno. Já bych koupil jedině plyn, manuál je fajn když chceš někomu "prezentovat" něco, nebo střelit přítelkyni do zadku. Ale při napjaté akci tě moc nepodrží. Ale můžeš s ní hrád v zimě třeba.
Kvalitní plynová pistole tě může podržet když potřebuješ.

ALE jak jsem říkal podle mě v airsoftu nepotřebuješ sekundární zbraň (pistoli) většinou když se mi pokazí kvěr na akci tak ho buď rychle rozeberu a spravím, nebo si pučím nebo vezmu záložní elektriku. Nepotřebuju rychle tasit od boku jak kovboj když mi dojde 30 nábojový zásobník (přeci s něma většina lidí nehraje nebo ne ????) airsoft není CSKO.

Jedinný argument který mě přesvědčí je že má někdo 160 brko a nechce dělat díry v obličeji, a proto si koupil co2 pistoli se silnější pružinkou na spoušti aby mohl střílet lidem do hlavy jen 130tkou. (doufám že tu demenci chápete) a prosím to čemu se nejvíc směji je hláška "já nestřílím do hlavy"

Argument typu pistole je do budov ideální, je sice nosný, ale vždy jsem si vystačil se samopalem nebo puškou. Ale přiznávám že hraji většinou v otevřeném terénu.

_________________
Ono někdy není důležité jak vám zbraně střílejí, hlavně že nějak. A když už vůbec, vždy je prostor pro gumový nůž.


02 čer 2011, 14:45
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 136 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz