Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 06:56




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 601 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Další
 Airsoft, vy a veřejnost 
Autor Zpráva
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 04 úno 2011, 11:40
Příspěvky: 14
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
no jo no, ale za poslední dobu jsem zjistil že je to dobrá taktika. :D
lidi zatím vždy reagovali rychlým odchodem.

_________________
Perky: Friendly fire expert, Nenápadný, Velkokapacitní, Odhodlaný, Modelka, Rudolf, Infiltrátor, Myslím to vážně


23 dub 2011, 21:18
Profil
Major
Major

Registrován: 22 bře 2009, 17:08
Příspěvky: 527
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
Další skusenost: Měli jsme akci a furt za nama chodila takova postarší paní, ptala se a dokonce chtěla at ji natahame dřevo, at ma čím topit, když jsme ti vojáci :D pusobila docela suprově, i říkala že dceru musí taky zasvetit do softu, ze aspon nebude chlastat a vyřádí se z klukama v lese :D pákrát si potěžkala kvéry, vystřelila si z nich, pak chtěla cigaretu tak jsem ji dal bez kecu cigaretu a ona s usmevem odešla. Takže mam na civilisty štěstí.

_________________
ICQ:388082022


Challenges: Zkrvavené BB Navigátor Sběratel hmyzu Shit hunter Slaďouš Die Hard Klidný pod palbou Kutil

viewtopic.php?f=245&t=5307


23 dub 2011, 23:08
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
Chápu to správně, že jsi jel busem s policejním označením na kombinéze a nezabalenou brokovnicí v ruce? Pokud ano, tak jsi pěknej idiot. A že jsi na něj nemířil? No to by ještě hrálo aby jo.

No a co se civilních čumilů týče - pokud máte prostor domluvenej, tak je prostě vykažte s tim, že tam probíhá airsoftový cvičení, tudíž tam nemají co dělat, protože by mohli přijít k úrazu. No a pokud jste na hulváta, tak nezbejvá než si dávat sakra bacha a okamžitě jakmile zmerčíte civila přerušit, ideálně si posedat/polehat ať nejste moc vidět a počkat až zase zmizne.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


25 dub 2011, 18:52
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
Naco policejní kombinézu ? Jsem ještě nikdy neviděl airsofťáka s policejní kombinézou. To ti taky mohli dát pokutu za neoprávněné nošení policejních oděvů a za odkrytou zbraň v autobuse mezi civily.
Obrázek

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


25 dub 2011, 19:08
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 17 lis 2009, 12:42
Příspěvky: 79
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
vy doma nemáte prostěradlo? :lol:

_________________
AS Challenges:Nenápadný,Zkrvavené BB,Magnet na BB,Dárce krve,Sběratel hmyzu,Ninja,Klidný pod palbou,Action man,Člen strany


viewtopic.php?f=245&t=5307


25 dub 2011, 20:14
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 07 led 2010, 12:13
Příspěvky: 224
Bydliště: Semily
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
Jeryk píše:
Naco policejní kombinézu ? Jsem ještě nikdy neviděl airsofťáka s policejní kombinézou.

ne?Tak třeba tady :) http://luksb.rajce.idnes.cz/Airsoft_Sem ... 154130.jpg
http://luksb.rajce.idnes.cz/Airsoft_Sem ... 154194.jpg

_________________
JG G36 RAS SP120 85m/s s 0.25BB
WE Glock 17 GBB
Dboy M4 CASV SP130 125m/s s 0.25BB


25 dub 2011, 20:21
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
Jeryk : To že znáš jenom Us army a talibán neznamená že policajty nikdo nedělá...

jinak zakrejt brokovnici, bože to je vážně problém... prostěradlo, hadr, mikina, blůza v který jedeš, ideálně pouzdro na zbran nebo na pruty a nebo do batohu + něco přes hlaven...

to už tu bylo jak tu někoho policajti sebrali za uniformu ne ?


25 dub 2011, 20:49
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
Luks píše:
Jeryk píše:
Naco policejní kombinézu ? Jsem ještě nikdy neviděl airsofťáka s policejní kombinézou.

ne?Tak třeba tady :) http://luksb.rajce.idnes.cz/Airsoft_Sem ... 154130.jpg
http://luksb.rajce.idnes.cz/Airsoft_Sem ... 154194.jpg


tak zrovna tento člověk není tím správným Policie reenactorem a taky porušuje zákon. Má nápis POLICIE na pouzdře. Nikdy nesmíte mít na sobě nic co by vás spojovalo s PČR. Takže nikdy nášivku POLICIE na zádech a ani jinde.

for Jeryk: zkus www.urna.net Ti dělaj URNu. Ani tihle týpci nemají na zádech nápis POLICIE.


26 dub 2011, 16:39
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2008, 14:33
Příspěvky: 1407
Bydliště: Turnov (Liberecký kraj)
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
A nenapadlo tě třeba to, že je to policista? ;)

_________________
Tango down!
______________________________________________________
KAC SR 25 (PJ, komplet custom Smolda): 123 m/s s BLS 0.30g
Colt M4 CQB-R (DBoys): 96 m/s s BLS 0.28g
Colt MEU (Bell): 99 m/s s BLS 0.20g


26 dub 2011, 20:27
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 16 lis 2009, 22:43
Příspěvky: 30
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
Abych taky něco přidal, jednou jsme s klukama šli po ulici kompletně ustrojený (kvéry samozřejmě zabalený) a proti nám šel nějakej děda, zastavil se před náma, zvedl palec a řekl: "Kluci, jste dobrý." :lol:
A to co mě skutečně zabilo bylo to, když jsme jeli s týmem z akce unavený, špinavý a hladový, jeli jsme vlakem a v kupé s námi seděli tři důchodci, mě zpoza rozepnutý blůzy koukala plastová rukojeť nože a jeden z nich řekl: "Hele chlapi, von má Berettu.", já jsem trochu odkryl blůzu aby bylo vidět že je to nůž (teď mě spousta z vás bude mít nejspíš za blba) a ten důchodce hned: "Hele chlapi, von má nůž." :lol:
Takže co se týče mě tak já mam zkušenosti s veřejností pouze kladný. Zvlášť když potkam nějaký malý dítě s mámou a to dítě se hned mámy ptá: "Mamí, to jsou vojáci?" :lol:

_________________
8. Výsadková Brigáda Plzeň

Challenges: zkrvavené BB, zbrojíř, last man standing, vítězství nebo smrt, shit hunter, pevná muška, rudolf, prokletý, strážce, malý močák, gaučový generál, vůle boží, člen strany


06 kvě 2011, 19:41
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
Tuhle byl v milovicích nějakej veterán nás pozvat na nějakou slavnost, a taky si liboval v tom že se někdo zajímá o vojenství. Že nás v tom prej akorát stát nechce podporovat, že nepodporuje vojenský kluby


06 kvě 2011, 20:37
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 25 kvě 2010, 16:56
Příspěvky: 416
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
Osobne mi civilisti nevadi , ale :
Ono kdyz je clovek navlecene v tom vsem a slysi keci typu "meli by jste zazit vojnu apod" akorat me to urazi :roll: . Mi to totiz delame ,jako nas konicek/zivotni styl :wink: a oni to delali , protoze museli a ted nam zavidi , ze nemusime tam kam oni (coz je pochopitelne) .
Me tohle jednani lidi pripada velice nesmyslne , nemuzeme za to ze jsme se narodili v dobe ,kdy povinna vojenska sluzba jiz neni .
Dale asi uz jsem zazil za svou as karieru hodne veci a musim rict , ze chovani lidi zas nebejva tak hrozne , dokonce se mi parkrat stalo, ze kdyz jsem stal v tramvaji (samozrejme navlecenej ve vsem ) tak me pustili sednout , tohle gesto se da pochopit , ale stava se opravdu zridka :lol: .
Pak reakce jineho typu jako , co delame ? Jak to boli ? apod. .
Vzdy jim mile rad vysvetlim o cem je military/profi as a , ze to neni o strileni jako bohuzel si valna cast verejnosti mysli .
Jeste jedna vec co stoji za zminku , starsi generace obecne radeji prijma airsoftaky a je rada , ze nekdo dela vojenstvi jako konicka/zivotni styl :wink: .

_________________
-Military-


Naposledy upravil Duke1 dne 23 kvě 2011, 21:33, celkově upraveno 2



09 kvě 2011, 17:21
Profil
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 01 črc 2010, 23:05
Příspěvky: 311
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
duke: Na druhou stranu se nemůžeš divit, že na tebe mají lidi kecy (zvláštní...po většinou jsou to lidi 40+ :) ), když si to štráduješ po městě v plné polní...
Tím samozřejmě nechci říkat že se máš snažit co nejvíc vypadat jako civil, a mít všechno nacpaný v krosně(což teda já dělám a problémy najednou nejsou), protože by to vzhledem k tvé úrovni byla urážka(napodobuješ čechy na vysoké úrovni ne?), ale potom se musíš smířit s tím že na tebe lidi budou kecat, ať říkají sebevětší bláboly :wink:

_________________
Perci
Evropské směrnice
Nenápadný
Chrabrá oběť
Zkrvavené BB
G3A3(JG)
ČZ 75(TM)

AK47(CM)

Viking!
SPM retine !


09 kvě 2011, 17:44
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 17 kvě 2011, 18:56
Příspěvky: 711
Bydliště: Ústecký kraj
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
Tak jsem pročítal forum jako každý týden a dnes jsem se rozhodl, že se zaregistruji a podělím se také o svou zkušenou s veřejností.. :) Reakce jsem měl zatím vždy kladné, lidé se ptali ve vlaku, na zastávkách co vůbec já a přátelé děláme. Když jsme jim to lehce osvětlili, nikdo nám nikdy nezačal nedávat, ba naopak, poděkovali za vysvětlení, popřáli pěkný zbytek dne, někteří hodně zásahů a podobně :) Nepočítám aktivní průvodčí ve vlaku která místo kontrola jízdenek začala nepříjemným tonem " co to je, tu být nesmíte se zbraněmi" poté co jsem ji odpověděl " to je na airsoft , je to kategorie D " jen řekla "mě nezajimá jaké je to písmenko!". Všichni se pousmáli a paní vysvětlili, že se jedná o makety na kuličky. (jen chci dodat že zbraně jsme měli zabalené v šátku, nebo přímo v pouzdře) Pak už stojí za zmínku jen městská policie, co okolo nás neustále procházela na nástupišti , něž jsme odjeli vlakem pryč.. :)

_________________
M16A4 - sp140 -> 168m/s +
mk12 mod.1 - sp160 -> 180m/s +
SR25 - psg150 190m/s +



17 kvě 2011, 19:40
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
že si jako největší máslo nacpeš pistoli do pouzdra neni schovaný, jedině že by to pouzdro bylo na skrytý nošení, opravte mě jestli tomu tak neni.. navíc to neni moc uklidňující vidět kus pistole


17 kvě 2011, 19:43
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
Pokud zbraň byla vidět tak jste porušili zákon. Pokud zbraň nebyla vidět tak s ní můžeš do vlaku i kdyby byla ostrá (samozřejmě se zbrojákem atd.).... průvodčí do toho nemá co kecat.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


17 kvě 2011, 19:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník

Registrován: 17 kvě 2011, 18:56
Příspěvky: 711
Bydliště: Ústecký kraj
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
loco99 píše:
že si jako největší máslo nacpeš pistoli do pouzdra neni schovaný, jedině že by to pouzdro bylo na skrytý nošení, opravte mě jestli tomu tak neni.. navíc to neni moc uklidňující vidět kus pistole



Zbrani nebylo vidět vůbec nic. Proste ušitý vak na zbraň, který se hodí na záda, nikdo nemluvil o pistoli. Už vídím, jak chodíš s vakem na ryby -> absolutně to samé . Nebo si nos pouzdro na kytaru... Díky.

_________________
M16A4 - sp140 -> 168m/s +
mk12 mod.1 - sp160 -> 180m/s +
SR25 - psg150 190m/s +



19 kvě 2011, 18:32
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 bře 2008, 21:00
Příspěvky: 970
Bydliště: Stříbro
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
Paní průvodčí měla evidentně nějaký zkušenosti se sofťákama, tak si asi domyslela co to nese .. Podle toho, jak to Šoli vylíčil, byly ty zkušenosti asi negativní, takže se není čemu divit

_________________
Wrtak -- GSAS
Vyhraješ, když porazíš. Ne když podrazíš !!

Mobile No.: 776 798 793
E-mail: Vrtak.Paramount@seznam.cz
33. Výcvikové středisko STŘÍBRO
57. Mechanizovaný pluk Františka Palackého


21 kvě 2011, 14:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 10 kvě 2011, 14:46
Příspěvky: 24
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
No když du na akci u nás ve vesnici,kde hraje soft každej druhej kluk a snad každej dospělej už o něm slyšel tak ani nemusim mít zbran moc zakrytou a nikdo zatim zadnej problem nemnel ale když jedu na akci někam dál vlakem(samozřejmně se zbraněmi v pouzdře)tak jediní kteří mají občas problém sou aktivní průvodčí ve vlaku-to samí jako Šoli.Jinak když procházíme nějákým městem tak je to klasika-lidi se ptaj co sme zač,co děláme,atd. a vždy sem se setkal s kladnými ohlasy.

_________________
Challenges
(Navigátor expert)(Koumák)(Kropič)(Pevná muška)(Tunnel rat) (Fortunate Son)
(Do kulí!)(Banzai!)(Vůle Boží)


23 kvě 2011, 21:55
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
MikyMouse píše:
No když du na akci u nás ve vesnici,kde hraje soft každej druhej kluk a snad každej dospělej už o něm slyšel tak ani nemusim mít zbran moc zakrytou


Ale musíš.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


23 kvě 2011, 22:06
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 pro 2010, 12:16
Příspěvky: 199
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
MikyMouse píše:
No když du na akci u nás ve vesnici,kde hraje soft každej druhej kluk a snad každej dospělej už o něm slyšel tak ani nemusim mít zbran moc zakrytou


oni stačí maskáče a už se nám stalo že nějaká postarší paní volala policii že na zastávce jsou teroristi... nehledě na to že nošení zbraní veřejně, je zakázáno zákonem

_________________
Dulce et decorum est pro patria mori. Horatius

Perky: Sběratel hmyzu, Banzai!, 1 z 300, Speedy Gonzales, Tancuj!, Vítězství nebo smrt, Terminátor, Člen strany


Naposledy upravil koldda dne 24 kvě 2011, 09:13, celkově upraveno 2



23 kvě 2011, 22:13
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 01 kvě 2009, 11:51
Příspěvky: 135
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
V zakone neni nic nemoznosti pouzivat maskace. Jen nesmi dochazet k mylce, ze se jedna o vojaka ACR, tj. ceska vlajecka, hodnost atd.


24 kvě 2011, 06:43
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
niky79 píše:
V zakone neni nic nemoznosti pouzivat maskace. Jen nesmi dochazet k mylce, ze se jedna o vojaka ACR, tj. ceska vlajecka, hodnost atd.


Ale prd, sakra když nevim jak to je, tak nepíšu polopravdy. V zákoně je napsáno, že člověk nesmí chodit oblečenej tak, aby mohlo dojít k jeho záměně s členem bezpečnostních složek (nebo tak nějak, jsem línej to teď dohledávat). Nic víc a nic míň, takže je to poměrně neurčitá formule, záleží na posouzení konkrétního případu a rozhodně se to nedá omezit na zákaz používání českých armádních nášivek.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


24 kvě 2011, 07:01
Profil ICQ
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 10 kvě 2011, 14:46
Příspěvky: 24
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
Griffon píše:
MikyMouse píše:
No když du na akci u nás ve vesnici,kde hraje soft každej druhej kluk a snad každej dospělej už o něm slyšel tak ani nemusim mít zbran moc zakrytou


Ale musíš.

neřikám že vubec nemusim ale ze stačí třeba šátek

_________________
Challenges
(Navigátor expert)(Koumák)(Kropič)(Pevná muška)(Tunnel rat) (Fortunate Son)
(Do kulí!)(Banzai!)(Vůle Boží)


24 kvě 2011, 08:54
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 pro 2010, 12:16
Příspěvky: 199
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
niky79 píše:
...


nebylo to myšleno tak že, nesmíš nosit maskáče, říkám že je stačí mí t na sobě a vznikají „různé situace“, bylo to myšleno směrem k nošení zbraní veřejně a to zákon zakazuje...

Griffon píše:
...


jop, tak nějak to tam je :)

_________________
Dulce et decorum est pro patria mori. Horatius

Perky: Sběratel hmyzu, Banzai!, 1 z 300, Speedy Gonzales, Tancuj!, Vítězství nebo smrt, Terminátor, Člen strany


24 kvě 2011, 09:11
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
co se tyce maskacu, tak nekdo se na to ptal primo na MO, takze tady mate stanovisko Ministerstva

Citace:
"Nošení vojenských stejnokrojů je mimo jiných právních předpisů upraveno v zákoně č. 219/1999 Sb., o ozbrojených silách České republiky, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon č. 219/1999 Sb.“), zákoně č. 221/1999 Sb., o vojácích z povolání, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon č. 221/1999 Sb.“), vyhlášce Ministerstva obrany č. 257/1999 Sb., kterou se stanoví zobrazení vojenského znaku, národního rozlišovacího znaku a znaku Hradní stráže, způsob označování vojenského materiálu vojenským znakem a mezinárodně platným rozeznávacím znakem, zobrazení vojenského stejnokroje a vojenských odznaků a jejich nošení a označování vojenské techniky národním rozlišovacím znakem nebo státním symbolem anebo znakem Hradní stráže (dále jen „vyhláška č. 257/1999 Sb.“), služebním předpisem Všeob-P-47 Stejnokrojový předpis (dále jen „Všeob-P-47“) a v Metodických pokynech k realizaci nového systému vystrojování vojáků profesionálů AČR a vojáků působících v zahraničních misích č.j. 800050/68/2003-2784-SMM doplněných o 1. doplněk k Metodickým pokynům č.j. 50050-30/2004-3818 s účinností od 1.3.2004 (dále jen „Metodické pokyny“).

Z § 2 odst. 8 zákona č. 219/1999 Sb. vyplývá, že vojenský stejnokroj tvoří součástky vojenské výstroje určené pro jednotné vystrojení ozbrojených sil, které jsou charakterizovány barvou, střihem, odznaky a rukávovými znaky. Ozbrojené síly tvoří vojáci v činné službě a vojáci mimo činnou službu. Příslušníky ozbrojených sil nejsou občanští zaměstnanci.

Dle § 3 odst. 1 vyhlášky č. 257/1999 Sb. je vojenský stejnokroj tvořen výstrojními součástkami určenými pro jednotné vystrojení vojáků. Z čl. 1 Všeob-P-47 vyplývá, že stejnokroj má tyto znaky: odznak na čepici a hodnostní označení, rukávové znaky, domovenky a rozlišovací znaky a stejnokrojové knoflíky. Je zřejmé, že vojenský stejnokroj je vojenským stejnokrojem i v případě, že nemá hodnostní označení, ale splňuje vyjmenované náležitosti.
Nošení vojenského stejnokroje nebo takových částí stejnokroje, které jsou s úplným stejnokrojem zaměnitelné na veřejném místě osobou, která není příslušníkem ozbrojených sil, je přestupkem proti pořádku ve státní správě vyskytující se na více úsecích státní správy dle § 21 odst. 1 písm. i) zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů.

Služební orgán může dle § 31 odst. 3 zákona č. 219/1999 Sb. a čl. 94-97 RMO č. 36/2002 Věstníku Průběh služby vojáků z povolání, ve znění pozdějších doplňků povolit vojákům mimo činnou službu a dalším osobám, kterým zanikla branná povinnost a vykonávali služební poměr vojáka z povolání nejméně 10 let a 5 let, jestliže sloužili v zahraničí nejméně šest měsíců, nošení služebního stejnokroje při slavnostních příležitostech. Koncerty vojenských hudeb jsou nepochybně slavnostní příležitostí. Další vystrojování však tito vojáci provádějí na své náklady.

Přítomnost civilních osob, které nemají oprávnění nosit vojenskou uniformu na Dni pozemního vojska – BAHNA 2004 zřejmě v některých případech naplňovala formální znaky přestupku proti pořádku ve státní správě vyskytující se na více úsecích státní správy § 21 odst. 1 písm. i) zákona č. 200/1990 Sb. o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů. Přestupku by se ovšem dopouštěli pouze v případě, kdyby nosili vojenský stejnokroj, který by byl s úplným stejnokrojem zaměnitelný. Z výkladu ustanovení § 21 odst. 1 písm. i) zákona č. 200/1990 Sb. o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů, vyplývá, že vojenským stejnokrojem je oděv mající znaky uvedené v citovaných právních předpisech a jedná se jak o vojenský stejnokroj Armády České republiky, tak o vojenský stejnokroj ozbrojených sil cizího státu, který je v užívání.

Ke spáchání přestupku je však nutné naplnit nejen formální stránku přestupku – znaky přestupku uvedené v zákoně, ale i materiální stránku přestupku, což znamená, že předmětné jednání musí porušovat případně ohrožovat zájem společnosti.
V případě nošení vojenských stejnokrojů na Dni pozemního vojska – BAHNA 2004 nebyla zřejmě naplněna materiální stránka přestupku.
Samotné stanovy občanského sdružení neopravňují k nošení vojenského stejnokroje ani členy KVH.
Vzhledem k tomu, že s nošením vojenského stejnokroje jsou spojeny povinnosti a práva, která vyplývají jak z mezinárodních, tak z vnitrostátních právních norem, je právní ochrana nošení vojenského stejnokroje poskytovaná zákonem č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů zcela v souladu se zájmy ČR. "


24 kvě 2011, 11:27
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
Z tý Vanhoutenový citace bych zdůraznil hlavně ten závěr:
Citace:
Ke spáchání přestupku je však nutné naplnit nejen formální stránku přestupku – znaky přestupku uvedené v zákoně, ale i materiální stránku přestupku, což znamená, že předmětné jednání musí porušovat případně ohrožovat zájem společnosti.

Z čehož vyplývá... chovejte se slušně a nikdo vás nebude řešit.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


24 kvě 2011, 11:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2011, 20:16
Příspěvky: 46
Bydliště: 2 kiláky na východ od Plzně
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
Otar píše:
My se s týmem taky podílíme táborech. Jsou to ale přímo tábory airsoftové a to by ste nevěřili jak se ty děti dokážou férově chovat. Musím říct že kolikrát mnohe lépe než o mnoh starší a zkušenější hráči.

Navíc jsou krásně disciplinovaní a salutujou a hlásí se jak starý vysloužilý vojny :)

Každopádně jsem rád, že se tyhle akce pro děti dělaj a hlavně jde o to jim vštípit správný návyky a pravidla. Přecijen, přístí generace sofťáků je v našich rukou :)


ty jeden zpropadenej luckere! já byl na AS táboře a ten vypadal asi takto: chatka 2,5x3,5 metrů na ní 6 lidí, jídlo a pití žádný nebo hnusný, drill odrána do večera... všechno do te ď řečeno bych překousnul, ale že mi sebrali mýho milovanýho AUGa (že prej moc silnej) hodili mi do ruky AKčko za 20 korun, nutili mě nosit masku a na celym 10-ti dennim táboře jsme hráli jen 3x (měli jsme 20x) a ještě na total pojedanym hřišti to jsem fakt nerozdejchal. A jakoby to ještě nestačilo hráli jsme s takovejma blbejma malejma parchantrama, že to ani nešlo už hůř .. jestli saspoň jeden z nich někdy přiznal, tak jsem čínskej bůh smíchu :)

Jinak moje zkušenosti jsou povětšinou s důchodci: Jedu si takhle v Plzni v neděli autobusem č.30 a sedim vpředu na dobře viditelnym místě .. důchodce vleze středníma dveřma koukne dopředu dozadu dopředu a jde dozadu :D nebo na zastávce seděl děda na kraji lavičky, tak jsem sedl na ten druhej. on se ohlíd vyvalil na mě kamery, zvedl se a šel dál :D


.. nebo ležím v lese metr od cesty pod takovou 1,5 metrovou borovičkou .. prostě koště až na zem a já zamotanej ve větvích .. kolem projde houbař, pejskař a projede cyklista .. kdo myslíte že si mě všiml?? ... .... ... .... nikdo :D (takhle se nejlíp testuje kvalita krytu ;) )

_________________
"Netrefili by ani slona na tuhle vzdá ..." generál John Sedgwick, 1864, zabit ostřelovačem..
Vz. 95, věčně nehopující AUG A2 s optikou a taktickým křovím, též známý jako LEGO.


01 črc 2011, 11:08
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 25 črc 2011, 17:38
Příspěvky: 170
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
V sobotu jsme měli takový menší trénink. bylo nás tam cca 6. Trénovali jsem na lesni cestě ve Hvozdné. Potkali jsme pár ciklistu/kolemjdoucích.Našli jsme dva malé psi. Měli zvonceek. a na nem napsané tel. číslo. Zavolali jsme tam a po chvílce si pro ně přijeli. Jelikož po jejich odjezdu na nas zavolali městskou policii,protože bůhví co si o nás mysleli :D. Měštaci dorazili. pokochali se nam po zbraních. vyzkoušeli si mojí tkaticko usvítilnu,zkoušel si to dát na svého ostrého Glocka, líbili se jim naše kolimátory :D
No jelikož jsem jednoho trochu znal a vědel jsem že chlasta ají ve službe tak jsme se jich zeptali jestli si nechcou zahrat :D.. (myslel jsem to ve srandě) oni to ovšem vzali. tak jsme si ,,zahráli,, na přepadení Potom odjeli. a večer jsem ho načapal v hospodě že je ožralý a dokonce v uniformě. Takže celkem hardocere s místníma cajtama :)

_________________
Do you want to be SEALs?...so do not ask you what to wear! SEALs is SF, and SF can wear what they want.....


26 črc 2011, 10:31
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Airsoft, vy a veřejnost
jo ste borci, uznávám vás za to že se umíte pochlubit tim že hrajete načerno


26 črc 2011, 11:34
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 601 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz