Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 06:54




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ] 
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 airsoft a divoká zvěř 
Autor Zpráva
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 10 říj 2010, 20:01
Příspěvky: 32
Bydliště: na Zemi
Nový příspěvek airsoft a divoká zvěř
zdravím sofťáci.Když jsem jednou hrál soft,vzpoměl jsi si na naše kamarády lesní zvěř. jen mě tak napadlo co kdyby bych potkal divoké prase? co pak? říká se že prý stačí dělat hluk a prase se vám obloukem vyhne ale když budu dělat hluk na softu akorát tím přilákám stovky malých BB kuliček (au). no co by jste dělali vy kdyby jste divoké prase potkali?. :wink:

_________________
"Jen dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. I když tím prvním si nejsem jist." - Albert Einstein


06 dub 2011, 12:59
Profil
Major
Major

Registrován: 27 srp 2010, 21:22
Příspěvky: 479
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
utíkali


06 dub 2011, 14:10
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 05 lis 2008, 21:19
Příspěvky: 656
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
raději stovku kuliček do prdele než tam mit zakousleho divočaka :lol:
ja bych asi rychle zdrhnul kdyby to šlo : )

_________________
Prodam: Akumulátor Sanyo 8.4V/1700mAh - Large Type (uplně novy)


06 dub 2011, 14:33
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 13 led 2011, 17:41
Příspěvky: 32
Bydliště: ČR
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
Doufej, že prase potkáte ve skupině a prase si nevybere za cíl tebe =) A pokud budes sám, musíš stát rovně a upřeně se mu dívat do očí :lol:
A pokud by to náááhodou nepomohlo a rozběhl by se na tebe, tak ho jednoduše chytneš za ušiska a hodíš si ho na hřbet -> viz. Bivoj :lol:

Ale vážně. Když už narazíš na kance, doufej že to bude mladý samec, většinou se tě lekne sám a hned uteče, pokud si tě bude prohlížet, rozepneš bundu/mikinu/košili/.... a roztáhneš si ji nad hlavou - opticky se tak zvětšíš a vklidu vycouvej.

No ale pokud potkáš bachyni s mladými, tak to už je dost průser, ono rada tipu: "Utikej" je asi prd platná, protože prase dokáže bežet skoro 50km/h, a to asi jen těžko trumfneš.

Ješte je taky dobrý vylézt na strom, protože jsem ještě nepotkal prase co by útočilo z výšek, ale zas budeš mít nejaký to vybavení na sobe asi, než to zahodíš, než najdeš strom na kterej vylezeš....


06 dub 2011, 14:35
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
airsofter píše:
utíkali

:lol: Praseti neutečeš.
Dokud na tebe nezaútočí, tak se tvař že tam nejsi a pomalu zmiz pryč, můžeš při tom dělat trochu hluk.
Pokud na tebe zaútočí, vylez na strom, nebo na něco vysokýho. Utýct můžeš jenom kousek, prasata jsou hodně rychlí.
Pokud seš sám a napadne tě prase v nějakým fakt blbým prostoru tak seš v háji.
Pokud je vás víc tak je to trochu lepší... zaprvé je určitá šance že prase nenapadne tebe ale tvýho kámoše :roll: , zadruhé máte určitou šanci na obranu - v TV byl ukázanej případ jak se bachyně pustila to chlápka, kterej samozřejmě neměl šanci, ale přiběhla ženská a do prasete začala zuřivě bodat kuchyňákem... a prase uteklo.
Nejlepší je dělat hluk, pokud nemáš fakt smůlu a prasátko nepřekvapíš (nešlápneš na něj), tak o něm většinou budeš vědět dopředu (vidíš, slyšíš...) a v tom případě buď změnit směr cesty a zmizet, nebo začít dělat přiměřenej kravál.
Hluk je dobrej i v případě že na tebe čuník utíká... nemusí se ani jednat o cílenej útok, ale prostě je prasátko vyplašený a běží zrovna tvým směrem. V tom případě to chce fakt dělat kravál a vystvětlit mu že za tebou utíkat nemá (nabitá akustická plynovka je docela fajn věc - vyzkoušeno).

Zkušeností ze setkání s divokým prasetem mám hodně a nikdy na mě žádný nezaútočilo! A to jsme třeba v noci procházeli mezi dvěma stádama, nebo jsme se pohybovali přímo kolem jejich brlohu v houští. Jen jednou směrem k nám utíkalo vyplašený prase (nevyplašili jsme ho my, ale něco jinýho), stačilo pár výstřelů z plynovky a utíkalo jinam.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


06 dub 2011, 14:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
no ja jen doufam ze ho nikdy nepotkam, sem hroznej posera ... =)

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


06 dub 2011, 15:02
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 10 kvě 2009, 13:37
Příspěvky: 141
Bydliště: Plei Ku II CTZ, RVN
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
když utíkat tak náhle a často měnit směr pod velkym úhlem, prase vidí dopředu, do stran moc ne


06 dub 2011, 15:15
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 13 led 2011, 17:41
Příspěvky: 32
Bydliště: ČR
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
zajicmikeforce píše:
když utíkat tak náhle a často měnit směr pod velkym úhlem, prase vidí dopředu, do stran moc ne


Tak to mi přijed ukázat, tohle bych MOC rád viděl v praxi.... :lol:
Ano, u divočáků je nejhůře vyvinutý smysl zrak, ale protože má oči spíše postranách než vepředu, tak mi to co tu říkaš příjde s prominutím jen jako blbost.

Ono celkově pokud narazíš na prase, tak ve většině případů budou z místa střetu vést dvě cestičky od sebe vedoucích bobků :wink:


06 dub 2011, 17:16
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 03 úno 2009, 17:18
Příspěvky: 629
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
já jakožto myslivec vam muzu uprimne rict ze s prasetems em se potkal mnohokrat samo od sebe na vas nezautoci mozna tak pobezi kolem vas ale nepude po vas kazdopadne utikat je kravina spis se shovat je to enmotorne zvire nejvetsi hrozba je pro vas bachyne s mladými....a jeden odstrasujici pripad pro hrdiny co by do nej chteli strilet...kamarád myslivec ho dvakrat trefil z kuloovnice prase furt bezelo na nej a doslova mu natrhlo prdel 12 cm dlouha rána cca10 cm hluboká...

_________________
my neustoupíme.....průzkum pičo
http://www.hpkolinec.webnode.cz

Hloubkouvý průzkum Kolinec


06 dub 2011, 17:56
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
jirihoffman píše:
já jakožto myslivec vam muzu uprimne rict ze s prasetems em se potkal mnohokrat samo od sebe na vas nezautoci mozna tak pobezi kolem vas ale nepude po vas kazdopadne utikat je kravina spis se shovat je to enmotorne zvire nejvetsi hrozba je pro vas bachyne s mladými....a jeden odstrasujici pripad pro hrdiny co by do nej chteli strilet...kamarád myslivec ho dvakrat trefil z kuloovnice prase furt bezelo na nej a doslova mu natrhlo prdel 12 cm dlouha rána cca10 cm hluboká...

No jak kdo les akce útok prasete 3rány 9mm prase ko. Byla to reflekxní střelba vylítlo na kamaráda jinak se rozhodoavat nešlo. Po nástřelu bylo vše oznámeno hajnému.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


06 dub 2011, 18:06
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 03 úno 2009, 17:18
Příspěvky: 629
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
zalezi na spoute faktorech ráže zbrane (spatne zvolene strelivo napriklat prospikuje prase skrs na skrz coz je na nic prase bezi dal) dale kam dopadl zásah ranive ucinky zasahu a v neposledni rade velikost prasete je rozdil kdyz vybehne lončák a bachna s mladejma...tak i tak se monty schodnem ze je to o hubu respektive jako v pripade meho kamarada o prdel ;-)

_________________
my neustoupíme.....průzkum pičo
http://www.hpkolinec.webnode.cz

Hloubkouvý průzkum Kolinec


06 dub 2011, 19:07
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
no o hubu to je otom žádná. Jednou jedinkrát sem se nechal překecat na naháňku dělat terč(náhončího) dohledávaly sme postřelené prase. NO a nic moc bylo v roští a já slyšel jen jak cvaká zubama velice nepříjemnej pocit naštěstí ho ukončil myslivec a to celím zásobníkem z poloautomatické kulovnice.
Jinak na to prase byli použity náboje Federal do lesa když du tak mám vždy jeden zásobák trochu silnějších 9mm.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


06 dub 2011, 19:18
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 03 úno 2009, 17:18
Příspěvky: 629
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
no to znam honce delam skoro kazdej tyden kdyz je ,,sezona" tk sem se plazil doslova plazil v housti pac tam byl jenom tunel od prasete a ono vylitlo na me zpatky sem nemoh jenom dopredu tak nastesti sebou nosim revolver 38cal tak 5 ran a tesne prede mnou padlo reknu ti monty vylez sem z tunelu sednul na pared a vydejchaval to

_________________
my neustoupíme.....průzkum pičo
http://www.hpkolinec.webnode.cz

Hloubkouvý průzkum Kolinec


06 dub 2011, 19:35
Profil ICQ
Major
Major

Registrován: 27 srp 2010, 21:22
Příspěvky: 479
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
sice prasata nelovim ale když jsme je viděli tak sme je v klidu obešli a pohoda


06 dub 2011, 21:25
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
airsofter píše:
sice prasata nelovim ale když jsme je viděli tak sme je v klidu obešli a pohoda



to je rada


jenom se chci zeptat Montyho, to že si zastřelil to prase se nějak šetřilo ? mělo to nějaký následky ?


06 dub 2011, 22:24
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 03 úno 2009, 17:18
Příspěvky: 629
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
musis to nahlasit nekomu z honitby nejlepe vedoucimu ale dal se to nejak moc neresi je to jako kdyz sejmes prase autem...

_________________
my neustoupíme.....průzkum pičo
http://www.hpkolinec.webnode.cz

Hloubkouvý průzkum Kolinec


07 dub 2011, 06:39
Profil ICQ
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 čer 2009, 18:37
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
Co se setkání se zvěří týče můžu snad jen přidat svou zkušenost kdy mi při akci do vysílačky hlásil jeden z našich (shodou okolností hadař) že je zašitej na stanovišti a syčí tam na něj zmije. Nicméně coby hadař byl dlouho v klidu ,ale když byla už dost nepříjemná pár BB do hlavy jí omráčilo a pak ji odnesl jinam.


07 dub 2011, 09:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 14 zář 2009, 20:02
Příspěvky: 1084
Bydliště: Karviná
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
Mám celkem bohaté zkušenosti se zvěří, airsoft nevyjímaje. Co nám tehdy na první jarní akci pomohlo proti prasnici bylo CKM a stromy. Byli jsme jen dva a na tom dubu seděli asi hodinu, ale všichni vyšli bez úhony (snad). Z prasat mám fakt bobky. Bez účinné obrany jsou šance celkem mizivé a kudla pomůže jen pokud člověk naprosto přesně ví, co a jak (ale i to je napováženou). Jednoznačně nejhorší byl ale zdivočelý pes, kterého jsme potkali na lovu. Tehdy se muselo střílet.

_________________
O oko přijdeš ve chvíli, kdy airsoft hraješ bez brýlí.
Pokud žádáte autorizaci na ICQ, podepisujte se. Nepodepsané házím do ignor listu!


07 dub 2011, 16:24
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
Boruku píše:
Co se setkání se zvěří týče můžu snad jen přidat svou zkušenost kdy mi při akci do vysílačky hlásil jeden z našich (shodou okolností hadař) že je zašitej na stanovišti a syčí tam na něj zmije. Nicméně coby hadař byl dlouho v klidu ,ale když byla už dost nepříjemná pár BB do hlavy jí omráčilo a pak ji odnesl jinam.

Nebylo by lepší odejít, než bezdůvodně střílet na chráněnýho živočicha? :evil:

_________________
http://www.Sniperblog.cz


07 dub 2011, 16:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 10 říj 2010, 20:01
Příspěvky: 32
Bydliště: na Zemi
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
no taky doufám že žádné nepotkám,ale na softu jsem našel hromady lebek za celou dobu co hraju soft. musím říct některé pěkné kousky. nechtěl bych potkat to zvíře živé :-)

_________________
"Jen dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. I když tím prvním si nejsem jist." - Albert Einstein


07 dub 2011, 18:21
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 03 zář 2009, 20:55
Příspěvky: 255
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
Ted na Čečně jsme měli docela adrenalinovej zážitek: na kopci jsme se na chvilku rozhodli pozorovat (v lehkym porostu kousek od houští). Zaujaly jsme kruhovou formaci a zalehli blízko sebe. Najednou koukám a na mejch 11 hodinách asi tři metry od nás vyběhli z trávy tři malá selátka a z nedalekého houští bylo slišet chrochtání. Leželi jsme jak zařezaný. Naštěstí selátka odběhly a po pěti minutách přestalo být slyšet i chrochtání. Pak jsme zvolili taktický ústup :) . Spětne z toho člověk má celkem bobky. Naštestí se nic nestalo.

_________________
Skype: f22raptor036
[ženijní práce a demolice] [nenápadný] [Mula(12)] [odhodlaný] [pyroman] [prokletý]
AS challenges: http://www.airsoft-forum.cz/viewtopic.php?f=245&t=5307

Nelíbí se mi projekt ČFA a nebudu ho podporovat!


07 dub 2011, 18:28
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
no k mejm zážitkům akorát tak bažanti.... ale z jejich zkušenosti bohužel mam opravdu dobrou mušku co se týče střílení z paniky :oops:


07 dub 2011, 18:35
Profil
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
no ono dys us sme u tech prihod ... kamose zranila srnak =), byla to hloupa nahoda ... lezel schovanej (zrejme o nem netusila) a ona probehla "skrz nej" a skocila mu na hlavu ...

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


08 dub 2011, 00:41
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Praporčík
Praporčík

Registrován: 22 úno 2009, 20:52
Příspěvky: 98
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
Mluvit o nějákym nebezpečí od divoké zvěře v ČR mi přijde trochu přehnaný. Všechna zdravá a nepostřelená zvěř se člověku vyhýbá a když už si připadá v koncích, tak na člověka naběhne a pak zdrhne. Přijde mi asi tak stokrát větší pravděpodobnost, že mě za barákem pokouše sousedovic Alík, než že mě v lese napadne prase.

_________________
Beati pauperes spiritu, quoniam ipsorum est regnum caelorum


08 dub 2011, 16:17
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 12 pro 2010, 11:27
Příspěvky: 402
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
Ty jsi asi ještě nebyl poblíž bachyně se selatama že ne ? :D to by si tvoje hýždě vyměnili pozice jak bys je tlačil k sobě :D

_________________
Airsoft 18+
Upgrade 120 Max


08 dub 2011, 17:02
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 22 úno 2009, 20:52
Příspěvky: 98
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
Shav0: Potkal, dobrej pocit to nebyl, ale stačilo zastavit a bachyně i s malýma odpochodovala pryč. Nemá smysl být zbytečně paranoidní, divoká prasata fakt v lese nečekají na airsofťáky, aby je schramstla. Na to kolik je u nás divokých prasat, je útok na člověka vzácnou výjimkou. Dělat z toho vážné ohrožení je podle mě přehánění.

_________________
Beati pauperes spiritu, quoniam ipsorum est regnum caelorum


08 dub 2011, 17:15
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
Jarmil píše:
divoká prasata fakt v lese nečekají na airsofťáky, aby je schramstla.

Přesně, to spíš naopak :twisted: jsem z tý diskuze dostal chuť na prasátko :lol:

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


08 dub 2011, 17:28
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 12 pro 2010, 11:27
Příspěvky: 402
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
tak hlavním tématem bylo co dělat.... je jasné že většina lidí na žádný prase nenarazí a když už tak prase většinou zdrhne...ale i tak může být případ kdy to zvíře neni v dobrym rozpoložením a tím že jste v jeho okolí ho akorát víc nasráváte a končí to tim že prostě na Vás vyběhne....otázka byla co dělat v takovym případě...zdrhat nemá smysl takže z toho vyšlo že vylejzt na strom.

Já musim doufat že se mi nic takovýho nestane protože tam kde hrajeme maj stromy první větve tak 4 metry nad zemí..takže abych si tahal žebřík ne ? :D :D
Dávka kuliček by to spíš asi taky zhoršila :\ :D

_________________
Airsoft 18+
Upgrade 120 Max


08 dub 2011, 17:55
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2008, 17:06
Příspěvky: 493
Bydliště: Kynšperk nad Ohří
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
Kristova noho, přesně toho jsem se bál. :roll: BBčka na zvěř ani nezkoušej sypat, akorat ji nase*es :lol:

_________________
Máš chuť si to někdy vyříkat s někým ze sousedního města? Teď máš jedinečnou šanci! Klikni a přidej se!


09 dub 2011, 21:47
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2008, 14:33
Příspěvky: 1407
Bydliště: Turnov (Liberecký kraj)
Nový příspěvek Re: airsoft a divoká zvěř
Vcelku statnej srnec (nejspíš v říji), který původně bežel na spoluhráče, se po dávce do čumáku rozhodl radši běžet na opačnou stranu...a očividně původně nasranej lišák taky nebyl moc nadšenej z dávky do kožichu a bleskurychle to otočil a zmizel :o)

Prásátko jsme ve dne nepotkali. Jen na jedné noční akci si to před spoluhráčem promašírovala (nejspíš) bachyně s mohutným chrochtáním. Borec na místě vykouřil 3 cigára, pak zavolal o tom, že mu tam běhá prase...a pak se radši vzdal pozice a přišel za náma, kde vykouřil další 2 cigára :D

_________________
Tango down!
______________________________________________________
KAC SR 25 (PJ, komplet custom Smolda): 123 m/s s BLS 0.30g
Colt M4 CQB-R (DBoys): 96 m/s s BLS 0.28g
Colt MEU (Bell): 99 m/s s BLS 0.20g


09 dub 2011, 22:14
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz