Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:37




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 Ohlašování akcí 
Autor Zpráva
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 03 črc 2009, 21:00
Příspěvky: 243
Bydliště: kousek od Klatov
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Monty píše:
Griffon píše:
Naprosto parádní je přirovnání k eutanazii u nás. Taky můžeš mít kolik chceš podepsanejch papírů, svědků a kdovíčeho ještě, ale stejně to je pořád vražda. Tohle je prostě to samý, žádnej kus papíru co lidi někde podepíšou nemůže zrušit platnost zákona, pokud v tom zákoně není napsaný, že to jde.

S prominutím srovnáváte hovna s hruškama. Dávat do příkladu asistenční vraždu a sekání rukou to je naprosto zcestný a kvalifikace trestného činnu a přestupku zákone je naprosto jinde. Jak říkám zaptej te se právníka co dělá danné právo on vám to vysvětlí.

A já si právě myslim, že nejde o to, co za zranění mu tim způsobim, ale že ho způsobim. Ale ted už si nejsem jistej ničim.

_________________
"We need a stronger government, bring back capital punishment" - Rapist (Combat84)

"It's better to be dead than a fucking red!!" - Right to choose (Combat 84) - Neplést s Combat18!!


02 dub 2011, 18:58
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Hele to nemá cenu řešit už teda. Mám to od právníky i od policie takže asi tak. Jinak dneska sem se celkově bavil s policii o absurditě tohodle zákona jako celku. Jako kupříkladu že pokud by tě policie chytla se zbrní airsoftovou a jsi majitel zbrojního průkazu tak oněj přídeš. Myšeno se zbraní kat D na veřejnosti odkrytou.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


02 dub 2011, 19:03
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 29 pro 2010, 22:22
Příspěvky: 144
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Griffon píše:
Uvědom si ale, že účelem ohlášení akce není to, aby ses vyhnul porušení zákona (ano, v konečném důsledku jej porušíš tak jako tak, protože z Dčkového kvéru nesmíš střílet po lidech), ale to, aby ses vyhnul průseru, který nastane, když ti na neohlášenou akci naběhne majitel/policajti/lesníci a budou to chtít nějak řešit.


:oops: :oops: :lol:


02 dub 2011, 19:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Ehm, no, potvrdil jsem svá slova :oops: Hlásili jsme, ale málo, nezbývá než příště více a lépe...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 dub 2011, 19:36
Profil ICQ
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 bře 2008, 13:19
Příspěvky: 328
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Tak jsem si dal tu práci a přečetl všechny vaše přízpěvky zde :oops: ,abych pravdu řekl tak jako obyčejný člověk bez podrobných znalostí práva a zákonů jsem nakonec rád,že žijeme v ČR a narovinu si myslím,že u nás je v modě si prostě vykládat zákon po svém,právě jak a komu se to zrovna hodí,protože kdybychom se řídili striktně všemy danými zákony,tak bychom nesměli střílet z našich kuličkometů ani na zahradě ,tím samozřejmě nechci nabádat k nějakým excesům a bezohlednému chování,už jenom takovou "maličkost" jako je střílení plastu v přírodě se nemusí líbit ekologům,atd.atd.atd. myslím že bych mohl jmenovat celou A4 toho jak každý z nás porušuje zákon při každém tom softění,takže závěrem mého stručného přízpěvku chci říci,že když se budeme chovat v souladu z přírodou /tzn. neničit,odpadky uklízet,atd./,chovat se přátelsky k domorodcům popřípadě k orgánům činým ve veřejné zprávě, tak si myslím že by tito lidé mohli přimhouřit oko,prostě podle hesla" ze slušností dojdeš dál" a to mluvím z dlouholeté zkušenosti co jsem se účastnil všemožných akcí !!! ikdyž je pravda pokud člověk narazí na blbce... :roll:

_________________
Bůh stvořil člověka,ale nedal si to patentovat,a tak teď to po něm může dělat kdejakej blbec. Kde blb,tam nebezpečno a proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich


02 dub 2011, 20:16
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 29 pro 2010, 22:22
Příspěvky: 144
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
JARIN JPP píše:
...,prostě podle hesla" ze slušností dojdeš dál" ... :roll:

má 100% :idea: pravdu ten chlapec


02 dub 2011, 20:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 črc 2009, 15:03
Příspěvky: 559
Bydliště: Дагестан - Кавказ
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Bohužel, je to tak Monty.
Střílením po sobě ze zbraní kat.D, se navzájem ohrožujeme na zdraví - což je zakázáno a ani stoh podepsaných papírů, že do toho jdeme dobrovolně a vědomě, případného viníka zranění nevyviní z odpovědnosti za způsobenou újmu na zdraví, způsobenou jinému.

Vezmi si jen, kolik stojí "restaurování chrupu" pokud někdo "sežere dávku".
Jednoho dne se najde hráč, kterýmu se druhý den nebude líbit, že by si měl pár nových zubů platit ze svého a i přes to riziko, že tam v ten den sám střílel taky a mohl by být popotahován, "to podá" ve snaze po viníku vymoci finanční náhradu za třeba zrovna ty nové zuby. Začne vyšetřování, kdo to organizoval, kdo všechno tam byl a kdo konkrétně dotyčného "nakrmil".
A až se (třeba) zjistí viník a "uvaří" se, půjdou po organizátorovi popř. po dalších účastnících, protože k porušení zákona prostě došlo.

Střílením po jiné osobě ze zbraně, viditelným nošením nezakryté zbraně (ano při akci) atd. a dále možná mohou jít i "přes prostor" - zda-li byl zabezpečen proti vstupu jiných ososb, kolik pořadatelů na to dohlíželo atd. atd.

Vím, že to stojí za ho*no a líbit se ti to nebude, protože pořádáš.
Nekritizuju tě za to, prý máš akce dobrý, jen říkám jak to je a co se jednou může stát.

To že velká část sofťáků je rozumná co se týče vlastní ochrany (brýle, maska) a pokud přeci ke zranění dojde, jsou dost chlapi, že to ustojí a neřeší to, ještě neznamená, že se nemůže objevit "divnej brouk", který to jednoho dne udělá, třeba na popud rodičů, nebo proto, že na ty nový zuby prostě nebude mít prachy.

Buďme rádi, že se softu "hlavy pomazané" v zákonech specielně nevěnují, protože by byli schopni jmenovitě povolit airsoft jen na schválených střelnicích.

Dnes záleží jen na rozumu a charakteru hráčů (nestřílet úmyslně na hlavu, nestřílet zblízka, používat ochranné pomůcky - nejlépe brýle+maska) , jak se s případnou takovou újmou vyrovnají a na tom, jak a kdo by případný průšvih posuzoval a jak do hloubky.
Teď tam může ještě rozumný vyšetřovák "manévrovat", až nám to jednou jmenovitě zákonně okleští, tak i rozumný vyšetřovatel bude muset viníka "uvařit", a to bude horší.
Neříkám, že z toho pokaždé bude tr. čin nebo přečin, mohou to udělat i na přestupek nebo jiný správní delikt, to ale nemění nic na faktu, že je to mimo zákon.

Doufal jsem, že zrovna toto téma se tu nikde řešit nebude, protože všichni se pohybujeme na hranici a mírně už i za hranicí zákona ale když už jste to tu tak rozjeli ... úředníci na úřadech, kteří případně povolují užití nějakého prostoru jsou většinou jen "kanclíci" nemající potuchy co je airsoft a jak je co v zákoně o zbraních a střelivu atd., nemívají prostě specializaci na zákon o zbraních a tr.zák. ale spíš na správní právo aby se vyznali ve věcech okolo spravování obce, svůj okruh práce apod. .. důvody tam mohou být různé.

Vlastně si tu tak trochu "se*eme do vlastního hnízda" jelikož je zde sekce pro pozvánky na akce - za účelem střelby po ostatních (navíc viditelná i bez registrace), což se nesmí a pak si to tu ještě sami přiznáme v tomhle vlákně.

Navrhoval bych toto vlákno "pohřbít" a "pozvánky na akce" zviditelnit jen pro registrované.
Sice to nic nevyřeší ale alespoň to nebude i cizí návštěvníky "tahat za oko".

D.

edit: uteklá písmenka

_________________
>> Александр Буйнов - Спецназ <<

Obrázek

Ну, погоди !


Naposledy upravil Daimler dne 02 dub 2011, 21:51, celkově upraveno 4



02 dub 2011, 21:09
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 26 srp 2008, 12:37
Příspěvky: 42
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Souhlasím s Daimlerem, asi to smázněte!!!
Jenom bych očekával, že příště až se někdo přizná, že nemá akci ohlášenou tak po něm nebudou všichni vyjíždět, s tím že porušuje zákon a podobný pindy. (jako třeba v úvodu zmiňované akci v Ivančicích) Když ten zákon porušujeme všichni.

Prostě pryč s tím a jedeme dál!!!!


02 dub 2011, 21:32
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
devil píše:
Souhlasím s Daimlerem, asi to smázněte!!!
Jenom bych očekával, že příště až se někdo přizná, že nemá akci ohlášenou tak po něm nebudou všichni vyjíždět, s tím že porušuje zákon a podobný pindy. (jako třeba v úvodu zmiňované akci v Ivančicích) Když ten zákon porušujeme všichni.

Prostě pryč s tím a jedeme dál!!!!

To co si napsal tak přesně kuli tomu byl tento link napsanej aby si lidi co se cítí ukřivdění mohly rejpnout.
Daimler- Mužou to dát k soudu mužou žalovat mužou podávat trestní oznámení nic jim to nepomuže. Jekmile jednou podepíšou papír tak maj smůlu. Není to střílení od boku už sem to zažil 3krát. Rozmazlenej fracek machroval dělal drsnýho a bohužel mu jeden šlověk udělal v hubě hradčany. Na místě vše ok ošetřeno vysvětleno. Po 4 dnech mi volala policie a posleze přišel ofiko papír k podání vysvětlení. Došlo i jednání s právníky a tak dále. Nekonec padla jedna jediná otázka " Zůčsatnil jste se té akce dobrovolně s vědomím toho že může dojít k zranením způsobené 6mm projektilem a v tomto duchu jste podepsal i dobrozdání že jsete si toho vědom?" "jeho odpověď " ano podepsal sem ho a věděl jsem otom ale.." Právník " žádné ale v tom nehledejte dle svědků jste porušil bezpečnostní utanovení dané akce a tudíš vaší nedbalostí bylo způsobeno vaše zraněni a nemáte právo ani možnost žádat náhradu po organizátorovy akce" No a šmitec tím se to ukončilo. Bohužel to mělo jeden nekalej výsledek a to ten že ten šlověk co zranění zůsobyl z toho byl hodně špatnej no a další ten že otec toho kluka mu asi po jednání ty zuby upravil znova páč synátor přes uraženou ješitnost mu navykládal pohádky otom jak se to stalo.
S vystřelenejma zubama to je extrém moc často se to nevidí teda alespoň já.
NO a ono to taky pak donutí se zamyslet jestli to přehnané upgrejdování kvérů právě spíš není antiproduktivní než přínosné.
joo a děkuji za pochvalu ohledně akcí snažíme se jak to jde.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


03 dub 2011, 06:10
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Daimler -> Já to potom smáznu a návrh na skrytí pozvánek na akce vznesu.

devil -> Laskavě si už konečně uvědom, že lidem co akce nehlásí nenadáváme protože porušují nějaké paragrafy, ale protože tím zadělávají na pěkný průser, který se následně přenese na celou airsoftovou komunitu. Můžete tím "vyřadit" z provozu dotyčný prostor (majitel, se kterým by se jinak dalo domluvit, si řekne že takovéhle zmetky co mu tam bez dovolení nalezou a dělaj brajgl už tam nikdy nechce ani vidět), udělat ostudu a vrhnout špatné světlo (lidi si nebudou pamatovat těch dvacet povolených akcí, na kterých bylo všechno v pohodě, lidi se chovali rozumně a ještě si s nima když šli zpátky přes vesnici pokecali přes plot, ale tu jednu, kde parta airsofťáků bez povolení nalezla do lesa, dělala tam brajgl a vyhodila je policie) a celkově tím posunout současný status quo zase o kousek blíž tomu zlomu, kdy si někdo řekne "a dost". My jsme hele teď o víkendu ukázali, že průser může bejt i když má člověk pocit, že je všechno v pořádku povolený a domluvený, natož potom když se na to vysereš a jedeš tam "na pankáče".

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


03 dub 2011, 09:36
Profil ICQ
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
tak pár věcí
1) by jsem diskuzi nerušil, přesunul by jsem jí někam pouze pro zvané a pokračoval dál. Mohl by z toho být nějaký výstup jak co dělat, kam co ohlásit atd. aby to bylo vše správně. a když někdo bude pak repcat že to je zbytečnej orpuz tak ho tam pohlásit.

2) další otázkou zůstává, jestli dělat akce víc legálně, nebo víc nelegálně

3) já osobně to beru tak, že ok, něco se mi stalo je to ale moje blbost protože sem si nekoupil masku/blbý brejle, atd. ale jak je vidět tak něklteří to tady tak neberou ...

4) obávam se, že se blíží doba, kdy už nebude možné si jenom tak vzít kvér a s pár lidma si jít zastřílet někam do lesa :(

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


03 dub 2011, 10:16
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 črc 2009, 15:03
Příspěvky: 559
Bydliště: Дагестан - Кавказ
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
misi píše:
.... atd. aby to bylo vše správně.


Toho nedosáhne za současného stavu nikdo.
Museli by airsoftové zbraně být přímo vyjmuty ze zákona o zbraních a střelivu ... staly by se z nich vlastně právně hračky, což se nestane jelikož jsou silnější než hračky a lze s tím snadno zranit člověka nebo mu způsobit vážnou újmu na zdraví, navíc mají vzhled reálných zbraní.

Jediné, co lze, je minimalizovat možnost průšvihů, konfliktů s právy třetích ososb a s ostatními platnými právními normami.
Aby, když už se TO někde fakt "po*ere" (myslím tím např. zmedializovaný průšvih - ty kujwy všechno překroutí, jen aby byla senzace) , bylo co nejméně možných porušení čehokoliv, co by na to šlo navléknout a aby bylo co nejvíc "polehčujících okolností" a viditelná předchozí snaha o co nejbezpečnější průběh a starost o zdraví osob atd.

Dál bych se asi už opakoval ale zcela podle práva to nebude za současného stavu nikdy.

Čím víc se v hovínku šťourá klacíkem, tím víc to smrdí. :mrgreen:


D.

_________________
>> Александр Буйнов - Спецназ <<

Obrázek

Ну, погоди !


03 dub 2011, 12:57
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 črc 2009, 15:03
Příspěvky: 559
Bydliště: Дагестан - Кавказ
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Vlastně asi by to šlo, jenže by to vyšlo asi na dost peněz, času, papírování s časovým předstihem a na zabezpečení by se muselo podílet víc lidí, např. jen jako pořadatelé.
Pokud by byl celý prostor důsledně oplocen, nejlépe zdí, bylo by o problém méně.

Jelikož jde o střelbu ze zbraní, musely by se povolení ohledně užívání pozemku, povolení z obce v jejímž katastru se to koná, ohlášení PČR a HZS, ještě zabezpečit celý obvod prostoru nejen páskou (ta nikoho nezastaví) ale i pořadateli, kteří by celou dobu akce hlídali obvod prostoru před vstupem jiných osob
a v neposlední řadě, by musel být prostor úředně prohlášen za dočasnou střelnici (tam je možno mít zbraň viditelnou a střílet, mrkněte do zákona na povinnosti provozovatele střelnice, kdo jím může být a co musí mít)
+ zajištění zdravotnické péče (někdo se zdrav. kurzem+velká lékárna) a co nejvyšší ochrana hráčů (reálná nemožnost ohrozit zdraví) ... kvalitní brýle s maskou nebo jinou ochranou drahých zubů by asi musely být základem.

To celé by se podobalo vlastně organizování podobných historických akcí jako je Cihelna, kde se střílí slepými náboji a co vím, tak příprava a jednání s úřady zabere několik měsíců předem a stojí to dost úsilí a peněz.
Teď po několika ročnících už je to zaběhlé, ale to je show s veřejností 1x do roka, byznys k výdělku jiných subjektů, ... na stejném místě a i obec z toho profituje.
Na soft bitvu by to bylo sice v menších rozměrech ale jednání s úřady by bylo stejné, možná kontrola z jiných institucí by byla také stejná a nevím, jestli by výsledek vyvážil vynaložené úsilí, popř. finance na každou jednu takovou akci.
Nevím, kolik lidí by kdo dokázal sehnat, kteří by coby pořadatelé, po celou dobu trvání akce byli ochotní střežit obvod prostoru u pásky proti vstupu civilistů.

Kdo z pořádajících, má všechny papíry coby provozovatel střelnice ?
Které obci by to nevadilo, že jim tam bude zřízena dočasná střelnice ?
Ekologická zátěž co se týče po zemi se válících tísíců BB kulí, asi by bylo dobré důsledně zajistit a dohlédnout nad použitím jen Eko střeliva, což by mohli někde i vyžadovat ... tzn. příjezd na místo bez střeliva a vydání (prodej) střeliva pořadatelem ...
Kdo by byl ochoten podstoupit to papírování, zřízení dočasné střelnice a jiných věcí k tomu potřebných, pro softovou akci na pár hodin ?
Musel by to být tým několika lidí (masochistů) , jeden by z toho asi zmagořil + XX následných pořadatelů, kteří budou celou dobu na stojce u pásky a nevystřelí si.
To se myslím, nevyplatí.

P.S: Také by to znamenalo totální, důslené vyřazení hráčů, mladších 18 let, evidenci zůčastněných na konkrétní akci, tím pádem nakládat s osobními údaji v souladu se zákonem (povinnosti) atd. bez vyjímky.


D.

edit: doplněk pár vět.

_________________
>> Александр Буйнов - Спецназ <<

Obrázek

Ну, погоди !


03 dub 2011, 13:56
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 črc 2009, 15:03
Příspěvky: 559
Bydliště: Дагестан - Кавказ
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Něco jsem doplnil a možná to ještě není všechno, co by se muselo řešit.

A abychom se i trochu zasmáli, napadla mne věta jednoho bývalého politika:
"Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má ?" :lol:

D.

_________________
>> Александр Буйнов - Спецназ <<

Obrázek

Ну, погоди !


03 dub 2011, 16:16
Profil
Major
Major

Registrován: 27 srp 2010, 21:22
Příspěvky: 479
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Citace:
3) já osobně to beru tak, že ok, něco se mi stalo je to ale moje blbost protože sem si nekoupil masku/blbý brejle, atd. ale jak je vidět tak někteří to tady tak neberou ...
Hm, přesně, protože když hrajete s expertem, co si za přítmí sundá během hry brejle, vrazí si je do kapsy a vesele střílí dál, samozřejmě nic neřekne, normálně hraje ,tak to je na pohubě, protože kdyby mu náhodou vlítla kule do vočíčka tak by z toho byl prů*er nehoráznejch rozměrů, kde by vyšlo na jevo, že sme neměli hrát tam kde sme hráli, že to není dočasná střelnice, že to nebylo ohlášený atd... :roll:


03 dub 2011, 16:38
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
když si někdo sundá brejle tak je to debil :) podle pravidel as komunity si za to že mu někdo vystřelí očičko může sám, bohužel ne tak podle zákonů :(

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


03 dub 2011, 18:26
Profil ICQ
Major
Major

Registrován: 27 srp 2010, 21:22
Příspěvky: 479
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
jo no jenomýe jeho matka je taková pi*a že by hnedka valila k polišům


03 dub 2011, 19:07
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Chlapi, když o tom tak přemejšlim, jak je vlastně v tomhle ohledu vyřešenej paintball? Protože paintbalka je taky Dčko, v zákoně o tom neni napsáno nic víc než o airsoftu a přitom to funguje naprosto oficiálně...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


03 dub 2011, 22:31
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 črc 2009, 15:03
Příspěvky: 559
Bydliště: Дагестан - Кавказ
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
I prd velebnosti, právě proto, že jsme s nimi ve stejné kategorii, jsou na tom úplně stejně. :D
Je mezi námi jen pár nepatrných rozdílů.
Mají po republice víc oficiálních hřišť - střelnic se stálým provozovatelem a se vším potřebným - živnosti.
Mají běžně chráněný celý obličej, víc tak minimalizují riziko zranění, bývají organizováni v občanských sdruženích a asociacích, mají méně hráčů pod 18 let, často nevypadají jako po zuby ozbrojený válečník, čímž méně děsí veřejnost.

Ve většině případů ale hrají stejným stylem "na hulváta", jako sofťáci.

To alespoň vyplynulo z toho, co jsem v tuto pozdní hodinu narychlo vyčetl z googlu po zadání slov: paintball zákon.
Jeden z postů, který se týkal povolení od LČR, byl celkem nepovzbudivý, jakékoliv organizované akce v jejich lesích prý povolují max. myslivcům, ostatní mají automaticky peška, prý tak zazdili už mnoho cyklozávodů atd. ... post ale nebyl z nejnovějších.
Je sranda, že nad tím dumají stejně jako tady a odkazují i na různá airsoft fóra, k zajímavým nápadům nebo historkám. :)


D.

_________________
>> Александр Буйнов - Спецназ <<

Obrázek

Ну, погоди !


04 dub 2011, 02:15
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 črc 2009, 15:03
Příspěvky: 559
Bydliště: Дагестан - Кавказ
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
A jééé je.
Teď jsem viděl dole výsledek Hotspringu III.
Klasickej ústní "nahulvát".
S tím se holt muselo alespoň trochu počítat.
Není to sranda udělat velkou akci pro hodně lidí tak, aby byla navíc i ošéfovaná ze všech stran správnými orazítkovanými papíry.
Až to někdo jednou zvládne, bude asi právem zapsán zlatým písmem v análu českého softu. :D


D.

_________________
>> Александр Буйнов - Спецназ <<

Obrázek

Ну, погоди !


04 dub 2011, 03:50
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
V tomhle prostoru bylo vyzkoušený, že to takhle funguje bez problémů, holt výjimka potvrdila pravidlo :-(

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


04 dub 2011, 07:18
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 črc 2009, 15:03
Příspěvky: 559
Bydliště: Дагестан - Кавказ
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Najdou se tu tedy oni "pionýři slepých uliček" ?

Co se týče zákona o zbraních, tak pro ty, kteří se nekoukli, jde především o tyto pasáže.

Hlava VIII
Střelnice
§ 52
Provozování střelnic

(1) Střelnice pro střelbu ze zbraně kategorie A, B, C nebo D uvedené v § 7 písm. a) nebo b) je komplex zařízení a prostorů určených pro bezpečnou střelbu.

(2) Příslušný útvar policie vydá na základě žádosti podané na předepsaném tiskopise, jehož vzor stanoví prováděcí právní předpis, povolení k provozování střelnice pouze tehdy, je-li zde zajištěno bezpečné používání zbraní a střeliva.

(3) Obsahem žádosti o povolení k provozování střelnice musí být
a) osobní údaje
nebo údaje identifikující právnickou osobu žadatele,
b) místo, kde má být střelnice provozována, a
c) osobní údaje fyzické osoby navržené k ustanovení správcem střelnice.


(4) K žádosti o povolení k provozování střelnice je žadatel povinen připojit
a) kolaudační rozhodnutí příslušného stavebního úřadu nebo jiného úřadu, je-li potřebné podle zvláštního právního předpisu,19)
b) provozní řád střelnice, obsahující zejména situační nákres střelnice s vyznačením prostředků k zajištění bezpečnosti při střelbě, ověřený znalcem v oboru balistiky, a vzor označení správce střelnice s uvedením funkce, jména a příjmení,

c) ověřenou kopii koncesní listiny provozovatele střelnice, pokud střelnice má být používána k podnikatelským účelům,
d) výpis z obchodního rejstříku, je-li žadatel v něm zapsán.
§ 53
Pozastavení provozování střelnice

(1) Příslušný útvar policie rozhodne o pozastavení provozování střelnice, jestliže
a) provozování střelnice prokazatelně ohrožuje život nebo zdraví osob, životní prostředí nebo majetek, nebo
b) správce střelnice nevykonává svou funkci a provozovatel střelnice neustanoví nového správce střelnice do 30 dnů od ukončení výkonu funkce dosavadního správce střelnice.

(2) Příslušný útvar policie může rozhodnout o pozastavení provozování střelnice, jestliže se změnily podmínky, za nichž bylo vydáno povolení k jejímu provozování.

(3) Příslušný útvar policie v rozhodnutí o pozastavení provozování střelnice stanoví přiměřenou lhůtu k odstranění nedostatků; tuto lhůtu lze v odůvodněných případech prodloužit.

(4) Odvolání proti rozhodnutí o pozastavení provozování střelnice podle odstavců 1 a 2 nemá odkladný účinek.

(5) Příslušný útvar policie povolení k provozování střelnice zruší, pokud nebudou ve stanovené lhůtě odstraněny nedostatky, pro něž bylo provozování střelnice pozastaveno.
§ 54
Povinnosti provozovatele střelnice

(1) Provozovatel střelnice je povinen oznámit do 10 pracovních dnů příslušnému útvaru policie, který vydal povolení k provozování střelnice,
a) změnu provozního řádu střelnice,
b) změnu správce střelnice,
c) změny, které mohou mít vliv na bezpečnost provozu střelnice, nebo
d) ukončení provozování nebo zrušení střelnice.


(2) Provozovatel střelnice je dále povinen vybavit střelnici lékárničkou první pomoci, jejíž obsah stanoví prováděcí právní předpis.
§ 55
Správce střelnice

(1) Správcem střelnice je osoba odpovědná za bezpečný provoz střelnice a může jím být jen fyzická osoba starší 21 let, která je nejméně 3 roky držitelem zbrojního průkazu skupiny B, C, D nebo E.

(2) Správce střelnice je povinen
a) při výkonu funkce nosit viditelně označení správce střelnice stanovené provozním řádem střelnice,
b) zajistit přístupnost provozního řádu střelnice,

c) zajistit ostrahu střelnice v souladu s provozním řádem,
d) zajistit, aby střelbu na střelnici prováděla jen osoba, která je k tomu oprávněna,

e) zastavit střelbu na střelnici v případě ohrožení života, zdraví a majetku a
f) oznámit bez zbytečného odkladu příslušnému útvaru policie zranění nebo usmrcení osoby při provozování střelnice.


A dále je přínosný tento hrozivě vypadající seznam, který by ale v případě pouze airsoft střelnice nemusel být zase tak hrozivý.
Střelnice a jejich provoz
Ten seznam je tak dlouhý hlavně proto, že jde samozřejmě o stálé střelnice na ostré zbraně, softu se týká hlavně spodní polovina.

Základem bude asi mít zajišťěný prostor, soukromý nebo od obce za symbolickou cenu (jde přeci taky trochu o sportovní aktivitu a o mládež, že ? :) )
Vypořádat se nějak rozumně s vousatými lesními pány a pak vskočit do toho seznamu rovnýma nohama.
Na velké podniky by to ale chtělo asi půl roční předstih, protože rozhodování některých institucí může trvat déle.

Nejvíc by to ocenil někdo, kdo pořádá pravidelně na soukr pozemku, na jednorázovku 1x, 2x do roka je to brutus ... ale jsou i tací, které šermování s papíry baví. :D

Co, Griffe ? ... Monty ? ... další ?


D.

_________________
>> Александр Буйнов - Спецназ <<

Obrázek

Ну, погоди !


04 dub 2011, 08:31
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 črc 2009, 15:03
Příspěvky: 559
Bydliště: Дагестан - Кавказ
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Obávám se, že pouze toto je jedna jediná správná LEGÁLNÍ cesta ... tzv. Misiho výstup. :wink:
Cokoliv jiného je stále "nahulváta" s rizikem vz. Hotspring III vol.2

D.

_________________
>> Александр Буйнов - Спецназ <<

Obrázek

Ну, погоди !


04 dub 2011, 08:39
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 črc 2009, 15:03
Příspěvky: 559
Bydliště: Дагестан - Кавказ
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Citace:
Žádost o povolení k provozování střelnice musí předložit provozovatel na předtištěném formuláři na příslušný útvar policie s těmito přílohami:

kolaudačním rozhodnutím příslušného stavebního úřadu (je-li potřebné). Tento bod je aktuální v případě jakékoliv výstavby na střelnici - v případě pochybností je vhodné se obrátit na příslušný stavební úřad a pokud ten konstatuje, že kolaudační rozhodnutí není třeba k žádosti předkládat, je vhodné si tuto skutečnost nechat od úřadu potvrdit písemně a vyhnout se tak případným diskuzím s policejním útvarem příslušným,
provozním řádem střelnice, v němž je mj. situační nákres střelnice s vyznačením prostředků k zajištění bezpečnosti při střelbě a vzor označení správce střelnice. Provozní řád musí být ověřen soudním znalcem v oboru balistiky, který tímto bere zodpovědnost za bezpečnost střelnice formálně na sebe. Provozovatel musí ustanovit správce střelnice, který je garantem naplňování požadavků zákona a využívání střelnice v souladu se schváleným provozním řádem. Správce střelnice je tedy přímo zodpovědný za dodržování bezpečnostních zásad

Jedná-li se o střelnici komerční, tj. střelnici provozovanou jako podnikání, je další přílohou žádosti:

ověřená kopie koncesní listiny, která je dokladem o existenci koncesované živnosti podle živnostenského zákona, a pokud je provozovatel střelnice zapsán v obchodním rejstříku, pak musí k žádosti předložit i aktuální:
výpis z OR


http://www.rucevzhuru.cz/index.php/component/content/article/41-o-projektu/137-reference.html



D.

_________________
>> Александр Буйнов - Спецназ <<

Obrázek

Ну, погоди !


04 dub 2011, 09:09
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 črc 2009, 15:03
Příspěvky: 559
Bydliště: Дагестан - Кавказ
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Kolegáčkové, pokud tu tedy existuje záměr, pokusit se to někdy udělat legální cestou, nebo se alespoň dozvědět JAK NA TO aby to bylo košér, bude potřeba z toho všeho, co jsem sem postnul, vytahat to důležité pro airsoft a shrnout to do stručnější formy, která nebude až tak moc odrazující už od pohledu.

Já teď budu min. do zítřejšího odpoledne vytížen mimo PC a budu sem moci pouze občas juknout na chvilku z mého HTC.
Zkuste z toho udělat onen výcuc a postujte sem rozumné návrhy případného postupu, navzájem se kontrolujte a diskutujte.
Je mi jasné, že znalecký posudek balistika stojí dost peněz a další správní poplatek za kolek taky nestojí pár haléřů.
Ale pokud toto vlákno má mít nějaký smysl byť třeba jen pro někoho, kdo kdy i jen na chvíli uvažoval o zřízení soft venkovní střelnice (dočasné, či trvalé) a má k tomu chuť, jen se nemůže rozhoupat, tak ať je mu/nám to nápomocno ...

Berte to jako takovou "sbírku na Národní Divadla" .... :mrgreen:



D.

_________________
>> Александр Буйнов - Спецназ <<

Obrázek

Ну, погоди !


04 dub 2011, 09:42
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 12 pro 2010, 11:27
Příspěvky: 402
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
No tak to je pecka tohle vsechno musim rict...takze nejakou dobu je tady zajetej system ze se to nahlasi na urade, PCR, LCR, domluvi se to s majitelem daj se cedulky atd a byl "klid". Ted po jedny nepovedeny akci kde to nevyslo a po nejakym upozorneni na nenahlasenou akci viz Ivancice nam z toho vyrostlo to ze to muzeme legalne podnikat jen na strelnici kde bude muset provozovatel prizvat balistika atd...
Smarja kam sme se to dostali :D
Doted to fungovalo ze vsechno bylo o domluve slusnym vychovani a obstarani nejakych razitek a povolenich....proc se to tak najednou zacalo hrotit?
To ze jedinej legalni zpusob jak AS hrat je na strelnici neznamena vubec nic...kolik z vas ji bude provozovat...
Jasny princip a napad beru a souhlasim s tim ze je dobry vytvorit nejakej "kodex" jak postupovat pri poradani akci ale prosim vas at je to v realnejch moznostech vetsiny clenu AS komunity :)

_________________
Airsoft 18+
Upgrade 120 Max


04 dub 2011, 11:27
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 črc 2009, 15:03
Příspěvky: 559
Bydliště: Дагестан - Кавказ
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Nikam jsme se nedostali, jsme stále tam, kde včera, loni, předloni, jen padl návrh zjistit, co je potřeba udělat, mít aby bylo vše v pořádku a nikdo tak nemohl hráče odněkud jen tak vyhodit během hry. (naposledy cca 150-200 lidí)

Většina členů komunity nejsou ti, kdo pořádají ale ti, co se vezou jako účastníci.
Nejde o "kodex" ušitý na míru komunitě, jde asi o jedinnou možnou legální cestu která existuje a bohužel se neptá, jestli na ni máš nebo nemáš.

Pokud máš čím rozumným přispět a chápeš smysl tohoto topicu, tak se zapoj, pokud nemáš, tak sorry ale kušuj a jdi plkat do jinýho topicu.

D.

_________________
>> Александр Буйнов - Спецназ <<

Obrázek

Ну, погоди !


04 dub 2011, 11:40
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 črc 2009, 15:03
Příspěvky: 559
Bydliště: Дагестан - Кавказ
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Daimler píše:
Kolegáčkové, pokud tu tedy existuje záměr, pokusit se to někdy udělat legální cestou, nebo se alespoň dozvědět JAK NA TO aby to bylo košér, bude potřeba z toho všeho, co jsem sem postnul, vytahat to důležité pro airsoft a shrnout to do stručnější formy, která nebude až tak moc odrazující už od pohledu.

Zkuste z toho udělat onen výcuc a postujte sem rozumné návrhy případného postupu, navzájem se kontrolujte a diskutujte.


Koukám, ani jeden post.
Vybodneme se na to ?
Nechce se nám, nestojí to za to, máme z toho strach, ať si to každej zjistí sám když bude chtít ?

D.

_________________
>> Александр Буйнов - Спецназ <<

Obrázek

Ну, погоди !


06 dub 2011, 07:17
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 29 pro 2010, 22:22
Příspěvky: 144
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
hele ono je to problem, když s tím jdeš na policii at ti poradej nejlepsi postup jak to legalizovat, reknou ti vetsinou, ze je to tezky a abysme se domluvili s vlastnikem pozemku a nedelali moc bordel, ze kvuli tomu nasemu "blbnuti" se nevyplati neco oficialniho zarizovat (treba tu strelnici) a ze vlastne zahmouříme oči a nic se nedeje :-(..
tak možná poslat dotaz do parlamentu. ne ? tam je to samá chytrá hlava


06 dub 2011, 08:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 črc 2009, 15:03
Příspěvky: 559
Bydliště: Дагестан - Кавказ
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
No jasně no, kluci na Místním Oddělení PČR budou raději, když je s tím nebudeš otravovat. :)
Za prvé to nění něco, co by dělali denně, takže by se sami museli podívat co a jak aby to bylo ofiko, za druhé z toho i pro ně kouká papírování navíc a riziko, že když se vám tam něco "pos*re", mohli by se nepříjemně ptát jejich nadřízení búhvíjak vysoko, kdo že to povolil a schválil a proč se teď o to někdo zajímá, což jsou rizika dalších nepříjemností i pro ně.
Na dotaz z parlamentu zapomeň, tam jsou tak pomazaní ...... :mrgreen:

Jelikož toto spadá pod ministerstvo vnitra, dotaz pošli spíš tam.

D.

_________________
>> Александр Буйнов - Спецназ <<

Obrázek

Ну, погоди !


06 dub 2011, 09:34
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz