Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 05:33




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ] 
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Ohlašování akcí 
Autor Zpráva
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 26 srp 2008, 12:37
Příspěvky: 42
Nový příspěvek Ohlašování akcí
Zdravím, vzhledem k tomu co se řeší ohledně jedné akce v Ivančicích jsem založil tohle téma protože mě zajímá Váš názor na následující otázky:

1. Ohlašovat akce ano x ne a proč.
2. Jestli se vůbec dá udělat na veřejně přístupném pozemku legální akce.

Po přečtení několika zákonů jsem došel k názoru že provozování AS na veřejně přístupném místě je nelegální i když na to máte 50 povolení viz. Zákon o zbraních a střelivu (vždy může být ohrožen život a zdraví osoby, nebo způsobena škoda na majetku při střelbě z "AS zbraně"), ohlašovací povinnost není třeba splňovat protože podle zákona o shromažďování se nejedná o shromáždění občanů za účelem svobody projevu .....atd. viz Zákon o shromažďování. Ve zmiňovaném tématu o akci v Ivančicích je pořadatel napadán moderátorem, že svoji akci nenahlásil, jestli je můj názor správný tak i kdyby to nahlásil tak to nezaručuje legalitu akce a účastníci akce jsou postižitelní tak jako tak.
Zkuste mě opravit pokud se mýlím, ale prosím o uvedení nějakých zákonných důvodů, stačí číselně. Zároveň prosím o věcnou diskusi bez urážek.
Děkuji za pozornost


31 bře 2011, 19:47
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Shromažďovací povinnost? Coto je za hloupost? Ty jdeš do lesa na manifetaci? V lese platí lesní zákon a ten hovoří jasně cokoliv podnikáš v lese ve větším počtu lidi tak se musí hlásit. A tam je jasné kolečko.
Majitelé pozemků - povolení
Obecní úřad - povolení
Policie- povolení
Jak tam je více lidí a akce je vícedenní tak Higiena - povolení
Nadále do toho spadaj i ochránci páč ty maj vždicky co říct.
Žádná ohlešovací povinnost neodpadá to je hloupost. To že uděláš akci na hulváta a nechytěj tě není nic světobornýho ale časem to je o pruser vzlášť když se tam bude šlověk častěji vracet.
Pokud máš povolení na veřejnosti přístupném místě tak ti nikdo nemuže nic řícrt páč nato máš povolení ale je na tobě jak to zabezpečíš to je hodně duležité.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


31 bře 2011, 19:58
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Zákon o shromažďování s timhle nemá co společnýho, lesy nejsou veřejná prostranství. To bych si pak mohl udělat párty u tebe na zahradě a odvolávat se na to, že je to v pořádku, protože zákon o shromažďování jsem neporušil. Souhlas majitele lesa je tedy nezbytnost, potom je vhodné to nahlásit na policii (policajti ti akci jako takovou zakázat nemůžou, ale potřebuješ od nich povolení na používání pyra a je to dobré taky proto, aby tam zbytečně nejezdili, až jim nějaká babka nahlásí že má v lese za chaloupkou teroristy), hasiče pokud plánuješ používat pyro a samozřejmě myslivce.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


31 bře 2011, 20:46
Profil ICQ
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 26 srp 2008, 12:37
Příspěvky: 42
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
4 Monty: Uznávám povinnost oznamování akci v lese, ale já jsem mimo jiné narážel na to, že i když máš akci ohlášenou (v lese nebo jinde) tak pořád to neznamená že tam můžeš používat zbraň kategorie D. Takže podle lesního zákona máš sice tuhle povinost ale nic to v podstatě neřeší. Pokud neděláš akci na které se zaručeně nevystřelí.

4 Grifon: Jinak místo veřejnosti přístupné je mimo jiné definováno takto :
http://www.epravo.cz/top/soudni-rozhodn ... 26876.html

Není to to samé jako tebou zmiňovaná veřejná prostranství (mimo jiné zmiňované v zákoně o obcích).
Takže je právní otázka jestli je les místo veřejnosti přístupné nebo ne, dle mého názoru ano.
A celé místo veřejnosti přístupné zmiňuji pro tenhle paragraf ze zákona o zbraních a střelivu:
(3) Strelba ze zbrane uvedené v § 7 písm. c) až g) nebo ze zbrane uvedené v § 7
písm. k) je zakázána na míste, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo zpusobena škoda na majetku.
Takže pokud nemáš zajištěno že tohle nenastane tak tam tu zbraň nemůžeš použít. Což na místě veřejnosti přístupném nemáš asi nikdy.


31 bře 2011, 21:52
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 22 úno 2009, 20:52
Příspěvky: 98
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
devil: Pšššt. :)

_________________
Beati pauperes spiritu, quoniam ipsorum est regnum caelorum


31 bře 2011, 22:31
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
sorry za OT ale nemusím snad nahlašovat na x míst když jdeme jen tak na pochod lesem. Potom jsem snad jako jakýkoliv houbař/turista?


31 bře 2011, 23:05
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
seals píše:
sorry za OT ale nemusím snad nahlašovat na x míst když jdeme jen tak na pochod lesem. Potom jsem snad jako jakýkoliv houbař/turista?

Kdyby si třo vzal do důsledků tak ano. S houbařama a zběračema to je jiný to je v lesní zákoně ukotvený. Je to guláš jako všechny zákony tady unás. Například když máě soukromej les ve svím vlastnictíví tak ho nesmíš oplotit zákon to zakazuje. Podle zákona totiž les je něco jako "národní" Bohatství a proto tam každej musí mít volný vstup.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


01 dub 2011, 06:30
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
devil píše:
4 Monty: Uznávám povinnost oznamování akci v lese, ale já jsem mimo jiné narážel na to, že i když máš akci ohlášenou (v lese nebo jinde) tak pořád to neznamená že tam můžeš používat zbraň kategorie D. Takže podle lesního zákona máš sice tuhle povinost ale nic to v podstatě neřeší. Pokud neděláš akci na které se zaručeně nevystřelí.

No to nemáš pravdu. Pokud si si pronajal pozemek za účelen hraní softu tak naněm tan soft mužes hrát ale musíš zabezpečit aby se otom vědělo. To znamená vyvěsit cedule u vstupů do lesa a tak ruzně na stromy. Prostě využíváš pozemek k účelu ke kterému byl pronajat. Jen prostě musíš informovat lidi aby otom věděly.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


01 dub 2011, 06:34
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 20 črc 2010, 00:58
Příspěvky: 87
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
ujasněme si několik věcí:

les - les je prakticky ve všech případech místo veřejnosti přístupné, bez ohledu, zdali je ve vlastnictví soukromém či veřejném, netýká se to pouze různých ochraných zón, jako jsou národní parky a další rezervace, území pod vojenskou správou, pásmo kolem zdroje pitné vody, aj. a obory (oplocený les ve zvláštním režimu dle příslušného zákona - tam je zakázán i sběr lesních plodů i dřeva, potažmo vstup)

dle zák. 119/2002 Sb (o Zbraních a střelivu), jak správně uvádí Devil
devil píše:
...A celé místo veřejnosti přístupné zmiňuji pro tenhle paragraf ze zákona o zbraních a střelivu:
(3) Strelba ze zbrane uvedené v § 7 písm. c) až g) nebo ze zbrane uvedené v § 7
písm. k) je zakázána na míste, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo zpusobena škoda na majetku.
Takže pokud nemáš zajištěno že tohle nenastane tak tam tu zbraň nemůžeš použít. Což na místě veřejnosti přístupném nemáš asi nikdy.

Teoreticky lze předejít ohrožení majetku a zdraví nezůčastněných, pomocí řekněme pořadatelské služby, viditelných upozornění, natáhnutí červenobílých pásek na přístupové cesty atp., což ovšem nelze bez předchozího souhlasu vlastníka pozemku.
V případě lesa se tak dostáváme do konfliktu s lesním zákonem, jež přesně stanovuje podmínky zamezení vstupu do lesa (viz výše, prakticky nemožné pro naše účely) - jak uvádí Monty, lesy jsou v Česku chápány jako druh "veřejného bohatství".
Pokud nedojde k zabezbečení ochrany zdraví osob a majetku v prostoru hry, jsme zase v konfliktu se zákonem o zbraních.
Nejjednoduším a nejspolehlivějším opatřeím je hrát na veřejnosti NEpřístupném místě, což les v ČR nejspíš jen tak nebude - nejlépe soukromý oplocený pozemek se souhlasem majitele.

Takže zpět k Devilovým otázkám
ad 1.
ohlašovat akce ano, předejdeš problémům, je to spousta práce a starostí
hrát na hulváta a riskovat postih - ano, na vlastní riziko, že poneseš následky svého jednání, nelze doporučit, maximálně ve "spolehlivých místech" pro malý počet lidí

ad 2.
podle mne na veřejně přístupném pozemku - nikdy, musel by si takové místo znepřístupnit, což bude organizačně (a asi i finančně) náročné a toto lze jen se souhlasem majitele pozemku.

Resumé nejlépe vystihuje ono známé "Kde není žalobce, není soudce", ale také "Tak dlouho se chodí se džábnem pro vodu, až se ucho utrhne". Zhodnocení případných rizik nechávám na každém, jsem zastáncem toho, že když už něco porušuji, musím znát riziko postihu a vůbec zvážit, jestli se mi risk vyplatí nebo ne.

_________________
Kdož jsi bez miny, hoď kamenem!
(sv.Peytl)


01 dub 2011, 08:53
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 26 srp 2008, 12:37
Příspěvky: 42
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Monty píše:
devil píše:
4 Monty: Uznávám povinnost oznamování akci v lese, ale já jsem mimo jiné narážel na to, že i když máš akci ohlášenou (v lese nebo jinde) tak pořád to neznamená že tam můžeš používat zbraň kategorie D. Takže podle lesního zákona máš sice tuhle povinost ale nic to v podstatě neřeší. Pokud neděláš akci na které se zaručeně nevystřelí.

No to nemáš pravdu. Pokud si si pronajal pozemek za účelen hraní softu tak naněm tan soft mužes hrát ale musíš zabezpečit aby se otom vědělo. To znamená vyvěsit cedule u vstupů do lesa a tak ruzně na stromy. Prostě využíváš pozemek k účelu ke kterému byl pronajat. Jen prostě musíš informovat lidi aby otom věděly.


No myslím, že tvůj výklad má pár drobných mezer. Ty sice můžeš vyvěsit cedule po lese i mimo, že se tam střílí ale pořád jde o místo, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo zpusobena škoda na majetku.
Protože když po někom vystřelíš, ať už po účastníkovi akce nebo po někom jiném, pořád ohrožuješ zdraví osoby (i kdyby se mělo jednat o malé poranění např. modřina od kuličky). A v konečeném důsledku bude jedno, že jsi měl pozemek pronajatý nebo ne, jestli tam bylo napsáno, že se tam střílí atd.
Z toho důvodu mě přijde zbytečné ohlašovat akci na které budou lidi po sobě střílet ze zbraní kategorie D, bude tedy docházet k ohrožení jejich zdraví. Ať už tam jsou dobrovolně nebo ne.


01 dub 2011, 08:54
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Uvědom si ale, že účelem ohlášení akce není to, aby ses vyhnul porušení zákona (ano, v konečném důsledku jej porušíš tak jako tak, protože z Dčkového kvéru nesmíš střílet po lidech), ale to, aby ses vyhnul průseru, který nastane, když ti na neohlášenou akci naběhne majitel/policajti/lesníci a budou to chtít nějak řešit.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


01 dub 2011, 09:06
Profil ICQ
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 26 srp 2008, 12:37
Příspěvky: 42
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Griffon píše:
Uvědom si ale, že účelem ohlášení akce není to, aby ses vyhnul porušení zákona (ano, v konečném důsledku jej porušíš tak jako tak, protože z Dčkového kvéru nesmíš střílet po lidech), ale to, aby ses vyhnul průseru, který nastane, když ti na neohlášenou akci naběhne majitel/policajti/lesníci a budou to chtít nějak řešit.


Ale ty jako svolavatel (ohlašovatel akce) oznamuješ akci která směřuje k porušení zákona. Proto mě to přijde trochu absurdní. Mimo to, když přijede na místo PČR tak by měla řešit všechny případy porušení zákona, tedy i nedovolené použití zbraně. Tím že jim to nahlásíš si moc nepomůžeš (tedy pokud budou vůbec vědět která bije :D )


01 dub 2011, 10:06
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Ano, je to trochu absurdní...vítej v České Republice, takhle to tu prostě chodí. Ty to popisuješ tak, jak by to mělo být, my s Montym říkáme jak to je. Prostě nevím (ani z vlastní zkušenosti, ani z doslechu) o případu, kdy by člověk šel nahlásit airsoftovou akci na policii a tam mu řekli "ale to nesmíte, airsoft je protizákonný, protože blablabla"...policajti tohleto většinou vůbec netuší. Zato už jsem mnohokrát zažil předčasné ukončení akce z důvodu toho, že nahlášená nebyla a někdo tam zavolal policajty. Takže ať si litera zákona říká co chce, z praxe prostě víme, že nahlášená akce => nebude průser, nenahlášená akce => dost možná bude průser a tim to končí.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


01 dub 2011, 10:22
Profil ICQ
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 20 črc 2010, 00:58
Příspěvky: 87
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Absurdní to je, ale bohužel to není jediná absurdita vyplývající z naší legislativy :?
To je právě ten binec, kdy je dle platných zákonů ČR hraní AS nevyřešeno, potažmo nelegální (na několika místech se to tu již probíralo).
Obávám se, že tak to zůstane až do prvního pořádnýho průseru - pak přijdou drakonický omezení (něco na způsob německé úpravy).

Čistě ze zák. o zbraních vyplývá, že po lidech střílet nesmíš vyjma ochrany života (zdraví, majetku, práv). Dobrovolnost zůčastněných-hráčů nemá na věc žádný vliv, analogicky asi jako člověk souhlasící s vykonáním eutanasie nezprošťuje vykonavatele odpovědnosti z trestného činu vraždy.

Ohlášením akce se pouze vyhneš případnému poškozování práv majitele pozemku a tím i zbytečné návštěvy hochů od PČR. Policie (zatím) hraní AS toleruje, obzvlášť pokud je akce dobře zajištěna (většina z nich jsou fandové zbraní, naštěstí pro nás).

edit:korektura

_________________
Kdož jsi bez miny, hoď kamenem!
(sv.Peytl)


01 dub 2011, 10:28
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
devil píše:
No myslím, že tvůj výklad má pár drobných mezer. Ty sice můžeš vyvěsit cedule po lese i mimo, že se tam střílí ale pořád jde o místo, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo zpusobena škoda na majetku.
Protože když po někom vystřelíš, ať už po účastníkovi akce nebo po někom jiném, pořád ohrožuješ zdraví osoby (i kdyby se mělo jednat o malé poranění např. modřina od kuličky). A v konečeném důsledku bude jedno, že jsi měl pozemek pronajatý nebo ne, jestli tam bylo napsáno, že se tam střílí atd.
Z toho důvodu mě přijde zbytečné ohlašovat akci na které budou lidi po sobě střílet ze zbraní kategorie D, bude tedy docházet k ohrožení jejich zdraví. Ať už tam jsou dobrovolně nebo ne.

No a zese si vedle. Jak se řiká co je psáno to je dáno takže je jednoduchá věc. Každej účastník podepisuje papír že se dobrovolně účastní dané akce a je seznámen s možnými ryziky dané akce i prostoru kde se akce odehrává. Takže když máš vyřízené povolení a podepsanej tenhle papír seš zobliga. Takle to je právně podepřené a soudně nenapadnutelné. To sou léta prakce.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


01 dub 2011, 14:46
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 26 srp 2008, 12:37
Příspěvky: 42
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
4 Monty Myslím, že vedle jsi ty :D
Pokud si zodpovíš na základní otázku: "je v souladu se zákonem používat zbraně kategorie D ke střelbě za účelem zasažení člověka" a odpovíš si správně.
Tak musíš dojít k názoru, že ať máš papír nebo ne jedná se o nelegální činnost.

A tím že máš povolení od úřadu, nebo od lesní správy to nezachráníš (myslím tuhle konkrétní věc)

To že ti to léta vychází je pěkné a já ti to přeju, to ale neznamená že máš pravdu.


01 dub 2011, 19:37
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
devil píše:
4 Monty Myslím, že vedle jsi ty :D
Pokud si zodpovíš na základní otázku: "je v souladu se zákonem používat zbraně kategorie D ke střelbě za účelem zasažení člověka" a odpovíš si správně.
Tak musíš dojít k názoru, že ať máš papír nebo ne jedná se o nelegální činnost.

A tím že máš povolení od úřadu, nebo od lesní správy to nezachráníš (myslím tuhle konkrétní věc)

To že ti to léta vychází je pěkné a já ti to přeju, to ale neznamená že máš pravdu.

Kde máš v zákoně napsané že nesmíš se zbraněma kategorie D střílet po lidech? Nebo jak ty píšeš za účelem zasažení člověka? Nehledej naschvál problémy tam kde nejsou.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


01 dub 2011, 19:40
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 26 srp 2008, 12:37
Příspěvky: 42
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
4 Monty
To z toho zákona jasně vyplývá (nemusíš mít všechno napsaný polopatě aby to platilo). A myslím si, že je to jasné i tobě. Ale těžko se to píše :D
Ale O.K uzavřeme to. Děkuji za všechny názory a komentáře.


01 dub 2011, 21:55
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 08 led 2010, 22:46
Příspěvky: 149
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Monty píše:
Kde máš v zákoně napsané že nesmíš se zbraněma kategorie D střílet po lidech? Nebo jak ty píšeš za účelem zasažení člověka?


Zakon 119/2002, paragraf 15, odstavec 3

"Střelba ze zbraně uvedené v § 7 písm. c) až g) nebo ze střelné zbraně uvedené v § 7 písm. k) je zakázána na místě, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku."

Jde o to, ze na jednu stranu se snazis dodrzovat zakony tim, ze si vybehas povoleni od vsech moznych instanci, ale na druhou stranu prestupujes zakon tim, ze po sobe strilite ze softek.


01 dub 2011, 22:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
bushman píše:
Monty píše:
Kde máš v zákoně napsané že nesmíš se zbraněma kategorie D střílet po lidech? Nebo jak ty píšeš za účelem zasažení člověka?


Zakon 119/2002, paragraf 15, odstavec 3

"Střelba ze zbraně uvedené v § 7 písm. c) až g) nebo ze střelné zbraně uvedené v § 7 písm. k) je zakázána na místě, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku."

To je krásné ale pořát tam není napsané že to zakazuje kdaž to člověk podstoupí dobrovolně. Tenhle paragraf je dán na místo určení střelby ne na střelbu do jednotlivce. Zeptejte se nějakého právníka ríd vím to vysvětlí. Pak pochopíte k čemu sou právníc. Protože dle vařeho vysvětlení by byl paintball totálně v řiti a ten je daleko více co do sportu a veřejnejch akcí.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


02 dub 2011, 05:59
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
devil píše:
4 Monty
To z toho zákona jasně vyplývá (nemusíš mít všechno napsaný polopatě aby to platilo). A myslím si, že je to jasné i tobě. Ale těžko se to píše :D
Ale O.K uzavřeme to. Děkuji za všechny názory a komentáře.

z toho zákona jasně nic neviplívá proto je tak napsanej. Polopatě nic nepotřebuju já jen nehledám problémi kde nejsou. to by si taky mohl po každé akci volat do lesa pyrotechnika kdyby si bral zákon do 100% důsledků.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


02 dub 2011, 06:01
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Hele Monty, já ten zákon taky chápu tak jak říká devil, jakmile z Dčkovýho kvéru po někom vystřelim (ani se nemusim trefit), tak ohrožuju zdraví (život asi ne) tý osoby a to je porušení tohohle citovanýho paragrafu.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 dub 2011, 11:51
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
to je sice jasný ale nejde o chápání zákona ale o jeho právní výklad.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


02 dub 2011, 18:35
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 03 črc 2009, 21:00
Příspěvky: 243
Bydliště: kousek od Klatov
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Takže ty teda říkáš, že když máš všechna ty povolení, upozornění a podpisy, tak za to, že na tý akci Dčkovým kvérem po někom střílíš, ti nikdo nemůže nic říct? To mi příde trošku divný..

_________________
"We need a stronger government, bring back capital punishment" - Rapist (Combat84)

"It's better to be dead than a fucking red!!" - Right to choose (Combat 84) - Neplést s Combat18!!


02 dub 2011, 18:41
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Ale podle mě to z toho fakt vyplývá naprosto jasně. Prostě s tím nesmíš střílet tam, kde bys mohl ohrozit něčí zdraví, což na akci kde lidi střílí po sobě zcela určitě je.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 dub 2011, 18:45
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Hammerfaller píše:
Takže ty teda říkáš, že když máš všechna ty povolení, upozornění a podpisy, tak za to, že na tý akci Dčkovým kvérem po někom střílíš, ti nikdo nemůže nic říct? To mi příde trošku divný..
Divný? proč? Pokud máš všechno co si napsal kde je teda prblém? Jak se říká kde není žalobce není soudce. Takže pokud si dobrovolně na tu akci přišel tak si podepsal a tudíš víš že po tobě bude stříleno. Všechno to je o papírech.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


02 dub 2011, 18:47
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Griffon píše:
Ale podle mě to z toho fakt vyplývá naprosto jasně. Prostě s tím nesmíš střílet tam, kde bys mohl ohrozit něčí zdraví, což na akci kde lidi střílí po sobě zcela určitě je.

Ale není chápeš? Pokud tam si dobrovolně tak podstupuješ i to co se tam děje. Nato prostě nemužeš nic uplatňovat.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


02 dub 2011, 18:48
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 03 črc 2009, 21:00
Příspěvky: 243
Bydliště: kousek od Klatov
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Monty píše:
Hammerfaller píše:
Takže ty teda říkáš, že když máš všechna ty povolení, upozornění a podpisy, tak za to, že na tý akci Dčkovým kvérem po někom střílíš, ti nikdo nemůže nic říct? To mi příde trošku divný..
Divný? proč? Pokud máš všechno co si napsal kde je teda prblém? Jak se říká kde není žalobce není soudce. Takže pokud si dobrovolně na tu akci přišel tak si podepsal a tudíš víš že po tobě bude stříleno. Všechno to je o papírech.

Třeba v tom, že tim, že se někoho zeptam jestli mu můžu useknout ruku a budu mít i třeba písemnej souhlas, mě to nezbaví odpovědnosti z toho činu.. Ne?

_________________
"We need a stronger government, bring back capital punishment" - Rapist (Combat84)

"It's better to be dead than a fucking red!!" - Right to choose (Combat 84) - Neplést s Combat18!!


02 dub 2011, 18:50
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Naprosto parádní je přirovnání k eutanazii u nás. Taky můžeš mít kolik chceš podepsanejch papírů, svědků a kdovíčeho ještě, ale stejně to je pořád vražda. Tohle je prostě to samý, žádnej kus papíru co lidi někde podepíšou nemůže zrušit platnost zákona, pokud v tom zákoně není napsaný, že to jde.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 dub 2011, 18:52
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Ohlašování akcí
Griffon píše:
Naprosto parádní je přirovnání k eutanazii u nás. Taky můžeš mít kolik chceš podepsanejch papírů, svědků a kdovíčeho ještě, ale stejně to je pořád vražda. Tohle je prostě to samý, žádnej kus papíru co lidi někde podepíšou nemůže zrušit platnost zákona, pokud v tom zákoně není napsaný, že to jde.

S prominutím srovnáváte hovna s hruškama. Dávat do příkladu asistenční vraždu a sekání rukou to je naprosto zcestný a kvalifikace trestného činnu a přestupku zákone je naprosto jinde. Jak říkám zaptej te se právníka co dělá danné právo on vám to vysvětlí.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


02 dub 2011, 18:55
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz