Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 25 dub 2024, 21:35




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 256 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další
 Nože 
Autor Zpráva
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Nože
Reznou, je potřeba se o to starat.

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


04 led 2011, 21:03
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Nože
Nox by mohl vyprávět co se stane s uhlíkovkou když ji nějakej proaktivní blbec zapíchne do země a do rána na ni zapomene. :lol:
Ale jinak když se nůž pravidelně používá, čístí a maže, tak nemůže reznout.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


04 led 2011, 21:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Nože
Hammerfaller píše:
Osobně už hoodně dlouho prahnu po tomhle mazlíkovi. Má tu někdo zkušenosti s nožema od Beckera? Co jsem tak čet, tak na něj pějou jen chválu..

No váží skoro půl kila, koukal jsem dřív po tom delším, ale rozměry a váha nakonec mluvily proti, s nožem tahám i další věci a nemohl bych si to dovolit.

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


04 led 2011, 21:06
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Nože
reyes102 píše:
Nox by mohl vyprávět co se stane s uhlíkovkou když ji nějakej proaktivní blbec zapíchne do země a do rána na ni zapomene. :lol:

Musíš dodat, že ten blbec nejsem já :D

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


04 led 2011, 21:07
Profil
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2009, 19:17
Příspěvky: 300
Bydliště: Pardubice
Nový příspěvek Re: Nože
Mora 2000 je (podle toho, co jsem teď narychlo nastudoval :D ) z oceli 12C27 je hodně podobná "klasický" 440C s tím že má lepší řezivost a asi i líp drží ostří, což je vzhledm k tvaru a určení nože hodně důležitá věc.

Co se Kabaru týče, je to klasickej kvalitní multifunkční vojenskej nůž(použití od propíchnutejch ledvin :lol: , přes otevření konzervy, až po přípravu ohně a přístřešku). Jen bych se u něj bál nějakýho věšího páčení, a po nějakym delšim sekání by byl člověk kvůli tvaru čepele a umístění těžiště asi dost unavenej.

Ještě doplněk k Rangerovi, abych nebyl nařčenej z mystifikací......v současný době je v licenci vyrábí Ontario, která by měla zaručit stálejší kvalitu zpracování. Nůž je stejnej jako v recenzi na knife.cz , jen se jeho hřbet zužije na věší dýlce než u původní, tzn, že těch 0,25" nemá až skoro k hrotu. Trochu se típ změnilo těžiště a odolnost hrotu proti zalomení, ale určitě se zlepšila funkčnost při řežání a sekání.

Mě se ty videa od Cold Steelu právě docela líběj, člověk se zasměje, a aspoň si ty nože prohlídne jinak než jen na obrázku. Ale samozřejmě, že ty všechny testy, kterejma tam tak vyzdvihujou svoje nože zvládne i jakejkoliv jinej kvalitní nůž.
Ty ceny mi zas tak přehnaný nepříjdou, např vyrobit kvalitní vrstvenou ocel(san mai) taky něco stojí......otázkou zůstává, jestli jsou kvalitní. Nemám s nima žádnou zkušenost.

Na Beckery jsem slyšel jenom chválu, já si ho nekoupil, ptž se mi nelíbil tvar rukojeti a chtěl jsem něco širšího než 0.188"

edit: ...tak jak jsem teď zjistil BK2 má taky 0,25" ....to ta větší má 0,188" a po tý jsem koukal

_________________
Výroba spoušťáků L96 a MB01.... kontaktujte: rathyarms@seznam.cz

Only the strongest will survive!!!!

...kdo se bojí, nesmí do lesa - MAXIMUM UPGRADE


Naposledy upravil rathy dne 04 led 2011, 21:30, celkově upraveno 1



04 led 2011, 21:23
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2010, 18:18
Příspěvky: 623
Nový příspěvek Re: Nože
Hammerfaller píše:
umaxer píše:
hele a nereznou ty nože z uhlíkové ocely ? nebo se se vám to ješte nestalo?

Jasně, že uhlíkovka rezne, bejvá taky často černěná, aby se tomu zabránilo.. Ale když se o ten nůž staráš tak ti nemůže zreznout!

hm staraám? tím myslíš co konkrétně? stačí když ho budu po každým použítí čistit? mazat nečím se mi ho moc nechce

_________________
Challenges
[Zkrvavené BB],[Gaučový generál],[Fortunate son],[Tourretův syndrom],[Myslím to vážně],[Banzai!]

>G&P M4 RAS<


04 led 2011, 21:29
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 03 zář 2009, 20:55
Příspěvky: 255
Nový příspěvek Re: Nože
Slov y klasika: osušit po použití a občas krájet salám a je to OK (mám kabar a tvz. vym o čem mluvim).

_________________
Skype: f22raptor036
[ženijní práce a demolice] [nenápadný] [Mula(12)] [odhodlaný] [pyroman] [prokletý]
AS challenges: http://www.airsoft-forum.cz/viewtopic.php?f=245&t=5307

Nelíbí se mi projekt ČFA a nebudu ho podporovat!


04 led 2011, 21:35
Profil
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2009, 19:17
Příspěvky: 300
Bydliště: Pardubice
Nový příspěvek Re: Nože
Uhlíkovka se musí konzervovat, buď Konkor nebo WD40.....stříknout, rozmatlat, chvíli nechat a utřít. Nic náročnýho

Nebo ho mít v suchu a občas použít ten salám :D

_________________
Výroba spoušťáků L96 a MB01.... kontaktujte: rathyarms@seznam.cz

Only the strongest will survive!!!!

...kdo se bojí, nesmí do lesa - MAXIMUM UPGRADE


04 led 2011, 21:37
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2010, 18:18
Příspěvky: 623
Nový příspěvek Re: Nože
rathy píše:
Uhlíkovka se musí konzervovat, buď Konkor nebo WD40.....stříknout, rozmatlat, chvíli nechat a utřít. Nic náročnýho

Nebo ho mít v suchu a občas použít ten salám :D

LOl to je dobrý mazat budu mazat vysočinou :D
to už ho rovnou mužu polít rostliným olejem ne ? D:

_________________
Challenges
[Zkrvavené BB],[Gaučový generál],[Fortunate son],[Tourretův syndrom],[Myslím to vážně],[Banzai!]

>G&P M4 RAS<


04 led 2011, 21:43
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 lis 2010, 07:47
Příspěvky: 540
Nový příspěvek Re: Nože
Jo jasně hlaně žádné spreje buď pomatlat salámem sádlem nebo něčím podobným přece potom nebudu žrát chleba s WDčkem.


05 led 2011, 16:36
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2010, 18:18
Příspěvky: 623
Nový příspěvek Re: Nože
Bohuš píše:
Jo jasně hlaně žádné spreje buď pomatlat salámem sádlem nebo něčím podobným přece potom nebudu žrát chleba s WDčkem.

a to se musí namastit a nechat na tom nebo se to musí umít horkou vodou do sucha

_________________
Challenges
[Zkrvavené BB],[Gaučový generál],[Fortunate son],[Tourretův syndrom],[Myslím to vážně],[Banzai!]

>G&P M4 RAS<


05 led 2011, 20:30
Profil
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2009, 19:17
Příspěvky: 300
Bydliště: Pardubice
Nový příspěvek Re: Nože
Bohuš píše:
Jo jasně hlaně žádné spreje buď pomatlat salámem sádlem nebo něčím podobným přece potom nebudu žrát chleba s WDčkem.


Nikde jsem chytráku nepsal, že máš žrát chleba s WDčkem....to že něco nakonzervuješ, neznamená, že to z toho kape...a krom toho, snad nejseš takovej ňouma, aby sis čepel nože před použitím na potraviny aspoň neutřel o maskáče......kdoví, kde ses s tim předtim rejpal, že?? :D

to umaxer: Konzervuje se tak, že na čepel stříkneš sprej, pomatláš to trochu prstem, aby se ten olej rovnoměrně dostal ke každý části čepele a pak to normálně nějakym suchym hadrem otřeš přiměřeně do sucha. Na čepeli zůstana slabá mikro vrstva, která není nijak zvlášť mastná, ale při skladování chrání čepel před reznutim.
To dá rozum, že si nenastříkáš nůž Konkorem a hned si s nám nenakrájíš maso :wink: .....chce to nejdřív otřít
btw, když bys ho měl umaštěnej od klobásy, tak bys ho snad taky otřel, než ho strčíš do pouzdra :D

_________________
Výroba spoušťáků L96 a MB01.... kontaktujte: rathyarms@seznam.cz

Only the strongest will survive!!!!

...kdo se bojí, nesmí do lesa - MAXIMUM UPGRADE


05 led 2011, 22:01
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2010, 18:18
Příspěvky: 623
Nový příspěvek Re: Nože
Ahoj, chci se zeptat mate tu nekdo zkušenost s nůžem z damaškové ocely ?
docela mě ty nože zaujaly, třeba tenhle http://www.noze-nuz.com/damaskove_noze/DM1000.php

_________________
Challenges
[Zkrvavené BB],[Gaučový generál],[Fortunate son],[Tourretův syndrom],[Myslím to vážně],[Banzai!]

>G&P M4 RAS<


07 led 2011, 23:44
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Nože
Damaškový nože jsou výborný, ale musej být z kvalitních materiálů a kvalitně vyrobeny a dobře tepelně upraveny (což podle toho co jsem koukal v diskuzi na toto téma není žádná sranda). Pokud to někdo zvládne vyrobit, nabrousit, ostřenkovat, zaplatit daň, clo, a ještě na tom vydělat při prodeji za 1600kč, tak je to genius. Tím nechci říct že levnej damašek musí být nekvalitní, ale minimálně je to podezřelý a nekoupil bych si to.

Ty by sis hlavně měl rozhodnout co s tím nožem chceš dělat (už to bylo zmíněný několikrát), to co se tu zatím objevilo jsou všechno dost odlišný nože a vybírat mezi nima by mělo být otázkou toho co potřebuješ a ne toho co na něj říkaj ostatní. Jestli s ním budeš bodat, sekat, řezat, házet, otvírat konzervy, páčit dveře u vrtulníku, kopat zákop, dělat batoning, vyřezávat lžičky, stahovat kůži, kuchat králíka atd. atd. Jestli to budeš nosit na steheňáku, v batohu, na krku, na vestě, na opasku, jaký preferuješ pouzdro... Jestli ten nůž má sedět k jednotce kterou děláš, jestli má nějak vypadat, jakej materiál chceš na rukojeť.
Pokud si toto neujasníš, tak máš jen minimální šanci koupit si nůž kterej ti bude sedět.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


08 led 2011, 16:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Nože
Jen taková zajímavost, ESEE udělalo prototyp ESEE-3 zavíráku:
http://www.bladeforums.com/forums/showt ... p?t=806802

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


08 led 2011, 17:25
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 03 črc 2009, 21:00
Příspěvky: 243
Bydliště: kousek od Klatov
Nový příspěvek Re: Nože
Asi před týdnem, jsem si k BK2 našel konkurneta. Je jím Gerber Prodigy. Od té doby o něm scháním informace kde to jde a četl jsem i pár recenzí, všechny byly kladné. Chtěl bych ještě vědět jestli tu s nim někdo má nějaké zkušenosti at už kladné nebo naopak.. Díky moc.

_________________
"We need a stronger government, bring back capital punishment" - Rapist (Combat84)

"It's better to be dead than a fucking red!!" - Right to choose (Combat 84) - Neplést s Combat18!!


11 led 2011, 16:42
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Nože
Do toho bych šel :-) (možná jednou...).
LMF (a jeho klony) jsou super nože s krásným designem, jediná nevýhoda je drolící se rukojeť, která je ale docela příjemná. Měl jsem ten nůž v ruce a je úžasně lehkej (v recenzi píšou 205g), docela mě ta hmotnost příjemně zaskočila. A pouzdro má taky dobře vymyšlený. Kdybych chtěl lehkej odolnej nůž na prasení, tak bych o něm určitě uvažoval.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


11 led 2011, 17:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 03 črc 2009, 21:00
Příspěvky: 243
Bydliště: kousek od Klatov
Nový příspěvek Re: Nože
Navíc cena je rozhodně příznivá.. Fakt o něm vážně uvažuju. I když nevím jestli využiju zoubkovaný ostří. Ale k 'Survival' (Hezky zní ten název.. :-D) noži hold patří no.. :-D

_________________
"We need a stronger government, bring back capital punishment" - Rapist (Combat84)

"It's better to be dead than a fucking red!!" - Right to choose (Combat 84) - Neplést s Combat18!!


11 led 2011, 17:42
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Nože
Na knife se diskutovalo, jestli vůbec něco jako survival nůž existuje (jedinej jeho aspekt je, že ho máš u sebe, když zrovna survivaluješ :D).
Nad zoubkovaným ostřím bych se zamyslel, blbě se to brousí a když jsem to jednou používal, nutilo mě to používat přední část čepele (na štípání a jemnou práci rád používám právě tu část, kde tohle má zoubky). Vůbec se s tím nepracovalo dobře...
edit: Vlastně jednou na Leathermanovi Wave jsem zoubky využil, to bušení zoubků při tahu mnohem líp devastovalo plast, normální čepel se do toho akorát svírala a bylo tam velký tření.

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


11 led 2011, 18:00
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Nože
Já bych zase ty zoubky uplně neodsuzoval, ikdyž je nemám na žádným noži (teda skoro... chudák sissi).
Nejlepší je si to vyzkoušet, protože někomu to nevadí, ale někdo by kvuli tomu asi ani neusnul :lol: . Mě to na SOG Flash2 nevadilo když jsem ho chvilu používal. Na některý věci je to možná trochu horší, ale zvykneš si a na něco je to lepší (lana, pásy).
A co se týká broušení, tak se to nebrousí až tak špatně, jen je k tomu potřeba speciální nářadí (triangl) a samozřejmě trochu zručnosti.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


11 led 2011, 18:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 03 črc 2009, 21:00
Příspěvky: 243
Bydliště: kousek od Klatov
Nový příspěvek Re: Nože
nox píše:
Na knife se diskutovalo, jestli vůbec něco jako survival nůž existuje (jedinej jeho aspekt je, že ho máš u sebe, když zrovna survivaluješ :D).
Nad zoubkovaným ostřím bych se zamyslel, blbě se to brousí a když jsem to jednou používal, nutilo mě to používat přední část čepele (na štípání a jemnou práci rád používám právě tu část, kde tohle má zoubky). Vůbec se s tím nepracovalo dobře...
edit: Vlastně jednou na Leathermanovi Wave jsem zoubky využil, to bušení zoubků při tahu mnohem líp devastovalo plast, normální čepel se do toho akorát svírala a bylo tam velký tření.

Tu diskuzi jsem taky jenom tak zlehka pročítal. Souhlasim s tim, že za survival nůž bych označil ten nůž, kterej mám u sebe zrovna když jak ty říkáš survivaluju :-D a taky ten, co jsem si za tim účelem koupil. (chystám se třeba na nějakej čas mimo civilizaci a tak přemejšim jakej nůž bych v případě nouze co nejvíc využil.)

Jinak zoubky.. Osobně jsem je zatim na žádným noži neměl a docela se toho bojim. Taky rád dělam jemnějsí práci tou částí čepele hned za záštitou a zoubky by mi to asi (určitě) znemožnily. Bohužel Prodigy se s hladkým ostřím nedělá..

_________________
"We need a stronger government, bring back capital punishment" - Rapist (Combat84)

"It's better to be dead than a fucking red!!" - Right to choose (Combat 84) - Neplést s Combat18!!


11 led 2011, 18:33
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2010, 18:18
Příspěvky: 623
Nový příspěvek Re: Nože
ZDar, máte někdo zkušenost s kupováním UTONu z tohohle shopu ? http://www.armyshop.cz/zbozi.asp?id=63&IID=584
Zdá se mi totiž značně podezřelý že tam prodavaj ten UTON levnejc než na stránkách Mikova, a přitom by to mela být serie 007 a gumová rukojet ( né tvrdá)

_________________
Challenges
[Zkrvavené BB],[Gaučový generál],[Fortunate son],[Tourretův syndrom],[Myslím to vážně],[Banzai!]

>G&P M4 RAS<


15 úno 2011, 19:41
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Nože
Je to civilní verze s měkkou rukojetí a komickým trnem. UTONy kupovat jedině na burzách/aukcích nebo od známých.

http://aukro.cz/uton-s-pochvou-serie-00 ... 71582.html
http://aukro.cz/utocny-nuz-uton-0006-i1462393588.html
http://aukro.cz/prodam-nuz-uton-serie-0 ... 36192.html
http://aukro.cz/prodam-nuz-uton-serie-0 ... 36144.html
http://aukro.cz/prodam-uton-serie-0007-i1457303792.html
http://aukro.cz/prodam-uton-serie-0006-i1462341353.html
tohle všechno jsou armádní verze

*jestli mě někdo bude poučovat že i v armádě se používají utony s měkkou rukojetí, tak je to jeho boj a mě to nezajímá :twisted:

_________________
http://www.Sniperblog.cz


15 úno 2011, 19:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 11 led 2011, 20:58
Příspěvky: 56
Nový příspěvek Re: Nože
vím že to sem nepatří do AČR , ale mohu ti doporučit Camillus 1990, mám ho 2 roky a naprostá pohoda má velmi dobrou povrchovou úpravu takže se nemusíš bát že ho moc poškrábeš , nerezne mažu olejíčkem , je ostrej jako břitva od doby co jsem ho koupil jsem ho neostřil a drží si ostrost pořád . Má dvě ostří stejně jako jeho první model který byl navrhnut a používán speciálama ve Vietnamu .

PS:pouzdro se nezdá ale je to masivní US kůže .

http://www.musclecars.net/parts/Camillu ... 54803.html


16 úno 2011, 15:17
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 03 zář 2009, 20:55
Příspěvky: 255
Nový příspěvek Re: Nože
Nevim proc mi ten nůž silně připomíná kabara vyráběnýho camillusem. Jestli jsem vedle tak mě opravte, ale na tuty vim že minymálně za 2. sv dodávyli armádě (námořnictvu) kabary více firem mimo jiné camillus. Na knife jsou o tom sáhodlouhé diskuze.

Edit:Snad kazdej má právo na překlep ne apolo? :)

_________________
Skype: f22raptor036
[ženijní práce a demolice] [nenápadný] [Mula(12)] [odhodlaný] [pyroman] [prokletý]
AS challenges: http://www.airsoft-forum.cz/viewtopic.php?f=245&t=5307

Nelíbí se mi projekt ČFA a nebudu ho podporovat!


Naposledy upravil tomcat dne 16 úno 2011, 18:35, celkově upraveno 3



16 úno 2011, 16:31
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 11 led 2011, 20:58
Příspěvky: 56
Nový příspěvek Re: Nože
tomcat píše:
Nevim proc mi ten nůž silně připomíná kabara vyráběnýho camiliusem. Jestli jsem vedle tak mě opravte, ale na tuty vim že minymálně za 2. sv dodávyli armádě (námořnictvu) kabary více firem mimo jiné camilius. Na knife jsou o tom sáhodlouhé diskuze.


to není camilius ale camillus :lol:

edit: jasný pohoda , překlep se stane .


Naposledy upravil Apolo85 dne 11 bře 2011, 19:59, celkově upraveno 1



16 úno 2011, 18:31
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 04 bře 2011, 12:37
Příspěvky: 6
Nový příspěvek Re: Nože
no... já používám takovej větší nožejk :D :D :D
http://www.wojoczek.cz/maceta-typu-kukri-p-6172.html


04 bře 2011, 13:18
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Nože
Zaprvé je to mačeta zadruhé na krájení chleba to je super zatřetí na důkladnou práci to je uplně na h.v.o. Sečteno podtrženo na machrování super na to k čemu to má sloužit k ničemu. Výsedek tvuj příspěvek naprosto mimo.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


04 bře 2011, 18:06
Profil
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2009, 19:17
Příspěvky: 300
Bydliště: Pardubice
Nový příspěvek Re: Nože
4 Beaver: Nechci se tě nijak dotknout, ale nůž i mačeta vypadá trošku jinak, tohle je jen vystřižek z plechu přejetej na brusce!!!! :oops:

_________________
Výroba spoušťáků L96 a MB01.... kontaktujte: rathyarms@seznam.cz

Only the strongest will survive!!!!

...kdo se bojí, nesmí do lesa - MAXIMUM UPGRADE


06 bře 2011, 12:50
Profil
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 16 bře 2011, 15:55
Příspěvky: 38
Bydliště: Nitra
Nový příspěvek Re: Nože
Dobry noz musi mat dobru tvrdost 58 HRC a viac. Avsak tvrdost sposobuje ze sa tazsie brusi (zato drzi ostrie) ale je krehky. Kvoli tvrdosti sa ocel kali a kvoli pruznosti popusta. Optimalne je ked su tieto vlastnosti vyvazene napr. pri oceli 440C. (samozrejme zalezi ako je vyrabany noz z tejto oceli - kalenie+popustanie) Noze z damasku su z dvoch druhov oceli jedna je pruzna druha tvrda, tieto oceli su prekladane a tak je dosiahnute najlepsich vlastnosti. Podla toho naco budete noz pouzivat zvolte tvar cepele napr. typ bowie sa hodi na rezanie ako aj sekanie. Dalej by som odporucal skor noz pevny, pri ktorom je ocel z ostria pretiahnuta az do rucky, takyto noz je pevnejsi. K tu spominanym nozom:
noz Glock - tvrdost 55-58hrc ocel AUS A8, dokonce je ako-tak vyvazeny moznost noz vrhat, noz rakuskej armady
noz Gerber - 57hrc, ocel 420hrc dobry surival noz pouziva ho Bear Grylls
dalej napr. noz Ka-Bar - 56-58hrc, 1095 uhlikova ocel, pouziva U.S. Marine Corps, U.S. Navy, noz pouzivany od WWII,
noz Ka-Bar D2 Extreme - 59-60hrc, ocel d2, novsia verzia
noz Uton vz.75 - 50-58hrc, ocel 17029, pouziva ACR, ASR
noz Rambo - povodny noz do filmu Jimmy Lile, neskor firma United Cutlery teraz Master Cutlery, 440C, 1095 uhlikova ocel, tvrdost bole niekde medzi 58-62hrc, teraz prakticky nemozne za rozumny peniaz zohnat original noz, v obehu china kopie material 420 ocel, 54 hrc casto sa zlomi rucka noza
Osobne mozem odporucit nieco taketo http://eshop.krasnenoze.cz/5/54/damasko ... hogun.html
A aby to psovalo k airsoftu http://www.mikov.cz/cz/produkty/mikov-n ... andos.html je to uhlikova ocel takze tvrdost tam bude 58hrc a viac

_________________
Ak 74 D-boys RK-05 - sanded to steel, short barrel, AirsoftParts + AirsoftPro 130 spring + Pro Win Hop UP + Guarder black rubber + Jefftron Extreme processor unit - Basic + hight torque SRC motor


30 bře 2011, 21:41
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 256 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz