Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20 dub 2024, 00:03



Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 Minirecenze - KWC/Cybergun Taurus PT92 celokov manuál 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Minirecenze - KWC/Cybergun Taurus PT92 celokov manuál
Takže, jelikož tu před nějakým časem proběhla diskuse o tom, že nekriticky prosazujeme manuálky od TM, i když třeba některé Cybergun jsou rovněž kvalitní, a protože se mi teď dostala do rukou v nadpisu zmíněná zbraň, rozhodl jsem se udělat takovou lehkou recenzi a občasné srovnání se stejným kvérem od TM. Psáno pro airsoft-forum.cz, kopírování bez mého souhlasu přísně zakázáno!

Úvod
Takže, předmětem recenze je tahle zbraň: http://airsoftshop.cz/product_info.php/ ... ts_id/7209, tedy celokovová manuální Beretta M92. U nás ji najdete zpravidla jakožto Cybergun, ale ve skutečnosti ji vyrábí firma KWC a Cybergun pouze přeprodává, jako většinu ostatních zbraní ve své nabídce. Já jsem si zbraň nekoupil novou, ale v nefunkčním stavu (popíši dále) jakožto "těžítko" do pouzdra.

Vnější zpracování
Na první pohled docela pěkné. Matná černá povrchová úprava působí dobře a realisticky a ražení tomu ještě trochu přidá. I v ruce je kvér sympatickej, na manuálku těžkej (ale zase plynovku od toho samozřejmě nečekejte) a kov působí na omak jako kov. Oproti TMku je v tomhle ohledu zbraň trochu lepší, hlavně díky hmotnosti a povrchové úpravě, i když ražení se mi skoro víc líbí na TM.
Při bližším pohledu však začnete nacházet chyby, a že jich není málo. První z nich jsou absolutně nefunkční pohyblivé prvky, samozřejmě kromě spouště. Zatímco TMko má normálně funkční úderník, záchyt závěru (který slouží jako pojistka), čep držící závěr na místě atd., tahle pistole nemá nic z toho. Úderník je zalitý jako jedna část s rámem a veškeré další ovládací prvky jsou pouze odlité imitace. Pojistku zbraň prostě nemá. Při natažení zbraně zjistíte další podobný podraz oproti TMku - ta část hlavně, která je u Beretty vidět shora díky odlehčení závěru, je tady rovněž pouze imitační, odlitá společně se závěrem a hýbe se tedy také.
Na realistickou rozborku jako u TM můžete samozřejmě zapomenout, kvér se rozebírá jako staré dobré tržnicové manuálky, tedy povolením šroubů z jedné strany a "rozloupnutím" na pravou a levou polovinu. Co se týče těch šroubů, tak jejich křížové hlavy jsou z pravé strany naprosto normálně viditelné, což vypadá děsně. I po pořádném dotažení pak na zbrani najdete tu a tam tenkou mezeru mezi polovinami a závěr nedrží pevně na svém místě a zbraň tak při pohybu trochu "cinká".
Největším failem je potom zásobník, který je plastový, lehoučký, oproti ostré zbrani nebo TMku výrazně menší a obecně působí doopravdy jako kdybyste jej vzali z Omegy nebo podobné tržnicové bouchačky.

Vnitřnosti
Zbraň jsem koupil jako nefunkční, konkrétně měla ulomený záchytný zoubek na pístu. Jak lze vypozorovat z komentářů na shopech, tak se u tohohle kvéru očividně jedná o velmi častou závadu, inu, po rozebrání člověk pochopí proč. Zatímco pružina je opravdu hodně tvrdá, tak píst je odlitý z průhledného plastu, občas jsou v něm vidět dokonce bublinky a obecně vypadá neuvěřitelně křehce. Považuji za nemožné, aby v téhle kombinaci zbraň dlouhodobě střílela, ten píst prostě rupnout musí. Kromě toho se vnitřnosti skládají z hliníkové hlavně s jakousi variací na hopup, válce s tryskou (na tom není co zkazit) a spouště, která přes jednoduché táhlo uvolňuje záchyt pístu. Vše je komplet plastové. "Trn pružiny" je odlitý současně se spodní částí těla z kovu.
Vzhledem k síle pružiny je jasné, že zbraň má větší úsťovku než TMko, ale co z toho, když to ta zbraň dlouhodobě nevydrží. Pro člověka s přístupem k soustruhu nebo frézce by vzhledem k jednoduchosti vnitřností nebyl problém vyrobit problémové díly (píst, určitě rovnou záchyt pístu a časem možná i táhlo spouště a spoušť) z nějakého lepšího materiálu a pak by kvér asi střílel hezky, ale rozhodněte se sami, jestli to má smysl.
Mně se po lehkých úpravách podařilo do zbraně nacpat píst a pružinu ze svojí staré Omegy (ne, nedělám si srandu) a pistole teď alespoň symbolicky střílí, zároveň to stačilo na to, abych ozkoušel hop, který je tak akorát na 0,12g střelivo. Kdo pamatuje, jak jsme se před lety "snajprovali" manuálkami od TM, které díky šílenému hopu zvedaly i pětadvacítky a kule z nich plachtily dál než ze základových AEG, musí se tomu tak jedině zasmát. Přesnost se při tomhle výkonu nedá nijak moc testovat (na těch 15m, co to s Omega vnitřnostmi dostřelí, postavu trefím), ale vzhledem k hliníkové hlavni bych žádné zázraky nečekal.
O tom, že kvér je prostě natáhnout-vystřelit, nemá žádné realistické prvky (natahování úderníku atd.) jako TM a nemá dokonce ani pojistku, jsem se již zmiňoval. Zásobník je na cca patnáct ran a láduje se klasicky, ládovačkou to moc nejde a bojim se, že rvát to tam, tak ho zničim.

Závěr
Myslím si, že výsledkem recenze je jasné potvrzení našeho přístupu "pokud manuálku, tak TMko." Tenhle KWC kvér skutečně ze všeho nejvíce připomíná tržnicovou natahovačku, u které někdo odlil tělo z hitlerkovu namísto z recyklovaných petflašek a nacpal do ní silnější pružinu. Za tu symbolickou cenu, za jakou jsem to sehnal já to je jako dekorace/těžítko do pouzdra docela fajn záležitost, ale dát za to osm stovek stejně jako za TMkový manuál, tak si nafackuju tak, že si tejden na hlavu nesednu.

PS: Omlouvám se za absenci fotek, jsem teď v zahraničí a kvér zůstal doma, pokud by byl zájem, tak je mohu doplnit někdy v prosinci.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


26 říj 2012, 13:12
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz