Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 06:18



Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 SRC G36 MG - Postřehy 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 14 zář 2009, 20:02
Příspěvky: 1084
Bydliště: Karviná
Nový příspěvek SRC G36 MG - Postřehy
EDIT k 25. 6. 2011
Po dnech úmorných prací na několika G36 od SRC jsem se rozhodl, že upravím recenzi, aby nebyla moc zavádějící. Bral bych to jako dlouhodobé zkušenosti.

Postupně.
Tělo drží tvar.
Hlavní část ale přichází po pohledu dovnitř.
Hlaveň snad jako jediná část celého systému nezklamala a stále je rovná. Hop komora má s tryskou (SRC, GURU, ASP, "whatever") opravdu tragickou přiléhavost. Komora a popis jejich chyb by, jsem si jist, že by to vydalo na celou jednu publikaci.
Tryska jakožto první část vzduchotechniky se po čase rozhodla netěsnit. Kroužek se opotřeboval a vzduchotechnika ztrácí na těsnosti.
Hliníkový válec se po dalším používání zanesl a malé, pevné částečky vydřely v jeho vnitřním povrchu viditelné rýhy.
Hlava válce je netknutá, k ní není co dodat.
Hlava pístu je ale zklamáním. Těsnění se opotřebovalo do takové míry, že vzduchotechnika nevykazuje absolutně žádnou těsnost. Vše řešila nová hlava pístu (pro nemajetné nový O kroužek).
Trn naštěstí stále drží.
Motor se po čase začal extrémně zahřívat i na M130 a uhlíky papká jak mimino piškoty.
Kola a píst jsou měněné, k těm není co dodat.
Skelet mechaboxu (ne přímo tenhle konkrétní, ale dalších mnoha SRC) nelícuje a škvíry mezi půlkami jsou i 0,3 mm!

Obecně vzato vzhledem k nasbíraným zkušenostem doporučuji zbraně SRC jen v případě, že toho od kvéru nechcete moc a v dané kategorii není nic jiného. Co se upgradu týče, je rozhodně vhodnější, kupovat ortodoxní číny.


http://www.zamerovac.cz/hk-g36-mg-gener ... 49116.html

G36E dojde s dvojnožkou kozama (dvojbuben) a točákem. Krabici fakt popisovat nebudu, protože to dělají jen mamlasi. Celý vnitřek mechaboxu hraje všemi barvami, tak se nezlekněte, když na vás vyskočí díly barvy duhy. Mechabox i klec vypadají velice bytelně, ale nějaký ten výbrus neuškodí. Ložiska 8mm kuličky jsou sexy. Tryska je bez těsnění, ale překvapivě těsní jak divá (možná tam to těsnění je, jen jsem slepý). Hlava válce je modrá, z hliníku a má dvojité těsnění, dorazová guma je dost tvrdá i pružná. Válec se též tváří jako hliníkový, hladký a bez závad. Píst podle mého střízlivého odhadu potahá M130. Z jedné strany jsou zuby propojené, kovový je jen první a předposlední tam je. Pístová hlava z hliníku s ložiskem a dvojitým těsněním, vypadá téměř jako guruho červená, akorát má ještě jedno těsnění (jako ty POM, nebo Al). Je příjemně lehká, myslím, že ideální. Trn je též z hliníku s ložiskem. Pružina M120 už přišla v kvéru, progresivní vinutí je znatelné, ale o výkonu bych vedl diskuze. Konce jsou slušně zabroušené. Kola jsou ocelové (šly po motorku ). Motorové má 5 záseků, středové se tváří trochu mdle, ale snad překvapí. Pístové kolo je robustní a má 3 (nebo 4, mám slabou paměť) odvrty, ale na váčku má čudel až moc velký. Naštěstí dostatečně, aby to s ramínkem dobře podávalo. Západka je prostě západka. Problémy jsou u spouštových kontaktů. Modrý plast je cool, ale jezdec občas drhne o přerušovač a nedojede až do cíle - pilník řeší. Motor má kulatou osičku, silné magnety a na 9,6 sanyo rozjel M150 s kadencí téměř nerozeznatelnou od té na M120. Pastorek je měkký. Kabely jsou žalostné, to je bez debat. Vyvedené do předpažbí s malým tamiya konektorem. Krásně křupou. Hop komora je kovová, tváří se bytelně a neprokazuje žádné znatelné úniky. Gumku raději rovnou vyhoďte, protože nechce hopovat a když jí přitáhnete pořádně, začne dusit kvér. Hlaveň je vedená jako 6,05 (či tak nějak) a já tomu opravdu věřím, protože zbraň střílí na těch 50 metrů naprosto přesně na střed kříže. Dále se koule rozletí do radiusu kolem 1 metru.
Upgrade byl následující (o lepení vzduchu, těsnění komory a dalších kravinkách nemluvím, to je samozřejmost).
Hop guma odstepovala a zastoupila ji černá guarder.
Kabely nahrazeny za 1,5 mm s mosfetem, který je umístěný ve sklopné pažbě. Konektor vyveden provrtaným bočním otvorem na pažbu ke kapsičce.
Píst vyměněn za element duracon se sedmi kovovými zuby.
Pružina letěla do smetí a místo ní byla nasazena krasavice od Guarderu s popisem SP150.
alles
K vnějšímu zpracování.
Celé to sedí, jak prdel na míse. Předpažbí má na horním spoji malou, táhlou skulinku, ale není třeba obav, drží a vydrží. Dvojnožka má solidní záseky, tudíž nevypadne a s postaveným kulometem se dobře manévruje. Sklopka má gumovou patku, drží perfektně, což se ovšem nedá tvrdit o jejím sklopeném stavu. Stačí zakopnout a někoho to profackuje. Optika, podle všeho o trojnásobném zvětšení, ale aby člověk něco viděl, musí do toho čučet jako do mikroskopu. Záměrná osa nepřekvapí, je to kříž.
Celá zbraň je z kvalitního nylonu, příjemně se drží a je opravdu myšlená jako kulomet. Z SRC mám dobrý pocit. Vzduch mě nadchl, kola, trn i motor též, hlaveň je přesná, komora těsní a co nesedělo do UPG, jsem vyměnil. Tudíž chlapi. Pokud uvažujete nad novým kvérem, tak já můžu SRC (P&J SRC) jen vřele doporučit. Majitel (kolega z týmu) je nadmíru spokojený a já se vrhám na další práci. Tak softu zdar!
PS: Mám za to, že už tomu kvéru někdo pomohl. Podložky byly slušné, mazání dostatečné, rovnou instalovaná M120, akorát přítlak motoru byl nad limit.

Editace k 19. 9. 2010:
Dnes, po 3500 výstřelech zbraň zachrčela a přestala střílet. Středové kolo nesneslo zátěž. Ohoblovalo se 8 zubů malého kroužku. Částečně je to vina materiálu, ocel není tak tvrdá, aby odolala poškození tlakem, částečně je na vině převodový poměr (taky moje chyba, že jsem je nevyhodil, ale byl to test :-)). Všechna kola budou nahrazena koly SHS se šikmými ozuby a převodovým poměrem 100:300. Ostatní díly naprosto bez poškození.
//Změněn autor příspěvku z Griffon na Cotulosh; úprava příspěvku. xstb

_________________
O oko přijdeš ve chvíli, kdy airsoft hraješ bez brýlí.
Pokud žádáte autorizaci na ICQ, podepisujte se. Nepodepsané házím do ignor listu!


29 srp 2010, 22:52
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz