Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 12:16



Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 M4A1 R.I.S. (ICS) 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 26 dub 2008, 14:34
Příspěvky: 856
Bydliště: Most
Nový příspěvek M4A1 R.I.S. (ICS)
Další recenze o od http://www.sfga.asteam.cz/
Autorem je: -Lewis 4ever-

M4A1 R.I.S. (ICS)

Když jsem se ve třiadvaceti rozhodoval s čím dál střílet, americká puška pro mě byla jasná volba. Vím, cena je vyšší, ale když střílíte z pořádnýho kvéru, mrtví to ocení.
Docela náhodou se mi naskytla možnost koupit zbraň od taiwanské firmy ICS za přijatelnou cenu, platnou tam za velkou louží. Jedná se o M4 A1, opatřenou speciálním kovovým předpažbím a do boku sklopnou pažbou..jak jinak, než kovovou! Než jsem zbraň pořídil, při studování technickejch parametrů, hlavou mi lítala jediná myšlenka – „estli nekecaj, tak tohle je přesně flinta pro mě“ – no a oni nekecali..

ObrázekObrázek

Obsah

Za cenu kolem 12000 Kč obdržíte fantastickej dárek pro středně zaostalý jedince. Součástí balení je zbraň (!), dva zásobníky (točáky na cca 450 bébé sušenek – žádná ždímačka prachů alá Tokio Maluj), laserový ukazovátko, plastový box na uložení baterie, nějakej ten vytěrák hlavně a kousek nářadí, a co mě nejvíc dostává – taktická rukojeť s kouzelným čudlíkem – po pronesení kouzelný formule a stisknutí čudlu vystřelí z rukojeti dvojnožka!
Jak už je v tomhle kšeftu zvykem, součástí balení není baterie s nabíječkou, což představuje další investici navíc. Sám výrobce doporučuje značkové baterie SANYO, a já nemohu než souhlasit. Osobně používám baterie SANYO 9,6V/1700mAh. A pokud se trochu sháníte, lze pořídit baterii tvarovanou tak, že v boxu vykouzlíte ještě kousek místa pro uložení laseru, čímž ušetříte jednu R.I.S. lištu (původní laser ICS se mi tam z neznámého důvodu nepodařilo narvat, pozn. autora).

Zpracování

Asi právě na týhle trati ukazuje ICS všem svejm konkurentům záda z největší vzdálenosti. I nápis „NO GUN - TRAINER ONLY“ vespod zbraně jako by měl svůj význam – dovedu si vcelku živě představit vyhulenýho veterána v Zálivu, co si na lov Arabáků omylem vezme tohle namísto reálu..
Zbraň má váhu 3,93kg, tedy stejně jako skutečná M4. Naprostou lahůdkou je pak rozložení váhy zbraně, stejné jako u její ostřejší ségry. Zní to pěkně, ale pokud vaše tělo není osazeno pazourama typu Rambo III. a vejš, na větších akcích máte problém.
Zbraň je vyrobena z kvalitních kovů, s dokonalou povrchovou úpravou pro co možná nejrealističtější vzhed. Jakoby nebyl opomenut jediný detail – mířidla, nosná rukojeť, dokonce (u jiných zbraní nefunkční) tlačítko dorážení závěru zde funguje jako uvolnění pružiny zbraně,..
Abych jen nechválil, moje flinta mívá občas problémy s viklající se hlavní. Třebaže je to obvyklý jev, ICS směle pustila do zelenýho pekla zprávu, že se jí tenhle nedostatek podařilo vyřešit – nevím, možná mám jen špatný kus, každopádně s tímhle nemůžu 100% souhlasit. Přesto, nejedná se o nějakej mega problém – strčit imbus do díry a votočit doprava dokáže kdejaký vemeno, a na nějakou dobu máte vystaráno. Taky se mi při dotahování šroubů držících předpažbí podařilo jeden šroub utáhnout natolik že prasknul, což má za následek ne zcela držící chladič. Projeví se to pootočením předpažbí, pouze pokud za to rvete vyloženě silou.

ObrázekObrázek

Vnitřnosti

Stovková pružina, dělenej mecháč ICS, motůrek ICS TURBO 3000, kovová kola i ložiska, zesílenej píst a přesná bronzová hlaveň 6,08mm o délce 363mm – tahle základní charakteristika tak trochu klade otázku, zda si ICS nedělá z konkurence dobrej den. Komu by tohle nestačilo, flintu lze dál upgrejdovat za relativně přijatelnej peníz..

Zásobník(y)

Zásobníky ICS jsou plně kompatibilní s ostatními AEG, a jak už bylo uvedeno výše, kapacita se pohybuje kolem 450 ran. Tak jako celej kvér, i zásobníky jsou kovové..snad netřeba je balit do hedvábnejch ubrousků.

Střelba

Úsťová rychlost udávaná výrobcem se pohybuje mezi 90-100 m/s – zatím jsem neměl možnost to změřit, ale pokud se k tomu někdy dostanu, určitě se o to podělím. Co se dostřelu týče, přes doporučení výrobce (0,20g) střílím s 0,25g Warrior, a po chvilce bezmyšlenkovitýho kroucení s regulací HOP-UP, se to zdá být jako nejlepší volba. Na 40m lze trefit sloupek o šíři max. 10cm, třebaže sem tam nějaká kulička netrefí, což ovšem kladu za vinu silám pekelnejm či mejm rozklepanejm rukám. Na 50m lze účinně střílet na postavu, na 70m trefím postavu, mířím-li kousek nad. Padáčkem by se dal dopad kuliček ještě o kus navýšit, ale to považuju za bezpředmětný honění čísel..
Co se srovnání týče, měl jsem možnost srovnávat svou ICS s H&K MP5KA4 PDW od TM, a s AK47 TM,..a nutno podotknout, že tyhle dvě zbraně mohly tak maximálně vysypat kuličky a hrát mrtvý nebo minimálně těžce raněný, aby si neudělaly ostudu..

Závěr

Pořizovací cena kompletu bez záruky se pohybuje kolem 13000 Kč, což mi přijde docela vysoko, a pro spoustu lidí se tahle zbraň stává kvůli ceně nedostupnou. Chcete-li zbraň se zárukou, připlatíte si ještě nějakýho toho kapříka navíc. Věřím ale, že s ohledem na poměr cena/kvalita konkurenčních značek, ICS rozhodně není nijak pozadu, a za svoje těžký prachy dostane kupující zbraň, která rozhodně nezklame!

ObrázekObrázek

Klady a zápory

+ precizní zpracování
+ dva vysokokapacitní zásobníky + laser
+ realističnost
+ v základu těžce hledá konkurenci
+ jedinečná funkce uvolnění pružiny
+ 4 R.I.S. lišty

- vysoká pořizovací cena
- na laser nejdou nasadit nástavce z lejzru z klíčů (svítící háknkrojc, medvídek Pů a další podobný masírky)
- laser v základu nelze nacpat do boxu k baterce
- pro někoho může být těžká

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

_________________
Obrázek
Obrázek


29 dub 2009, 14:57
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz